irena vaišvilaitė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „irena vaišvilaitė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „irena vaišvilaitė“.

A. Ažubalis: palaimintojo J. Matulaičio pavyzdys yra aktualus ir šiandien

Nuostata „blogį nugalėk gėriu“ vadovavęsis ir tautų santarvės siekęs arkivyskupas palaimintasis Jurgis Matulaitis gydė istorines ir politines lietuvių bei lenkų santykių žaizdas, gynė gudų ir žydų interesus, todėl jo skiepytos vertybės ir siekiai kaip niekad svarbūs ir aktualūs šiandien, o jo asmenybės bruožai išlieka pavyzdžiu visiems, penktadienį Užsienio reikalų ministerijoje (URM) surengtame renginyje, skirtame susipažinti su J. Matulaičio moksline ir diplomatine veikla „Palaimintasis Jurgis...
Aktualijos 2012-04-27

T. Manno festivalis Nidoje pradeda kultūros savaitę

Šeštadienį, liepos 9-ąją, Nidoje klasikinės muzikos koncertu prasidėsiantis ir visą savaitę vyksiantis XV tarptautinis Thomo Manno festivalis „Gimtoji Europa“ žada atostogų vertą programą literatūros bei kultūros istorijos, klasikinės muzikos ir aktualaus kino mėgėjams.
2011-07-08

Nidoje laukiama 15-to tarptautinio T. Manno festivalio

Kitą šeštadienį, liepos 9-ąją, Nidoje prasideda renginys, tapęs neatsiejama Neringos kultūrinės vasaros dalimi – XV tarptautinis Thomo Manno menų festivalis visą savaitę kvies publiką į turiningus muzikos, žodžio, dailės bei kino programų renginius, kuriuos šiemet jungia „Gimtosios Europos“ tema.
2011-07-06

Ar Valdas Adamkus buvo vakarietiškas prezidentas?

Prezidentas Valdas Adamkus pradėjo atsisveikinimo keliones užsienyje ir paskutinių susitikimų seriją su kitų valstybių vadovais. Praėjusią savaitę jis perskaitė ir paskutinį metinį pranešimą Lietuvoje. Politikos apžvalgininkai prabilo apie V.Adamkaus eros pabaigą Lietuvoje.

Antrąją prezidento kadenciją - 20 pasikeitusių patarėjų

Besibaigianti antroji prezidento Valdo Adamkaus kadencija, palyginti su pirmąja, pasižymėjo nuolatine kadrų kaita. Praėjusią savaitę iš Prezidentūros pasitraukęs Lauras Bielinis buvo šešioliktasis atsistatydinęs patarėjas per pastarąją šalies vadovo kadenciją. Nuo 2004-ųjų liepos, kuomet prasidėjo antroji V.Adamkaus kadencija, iki šiandienos Prezidentūrą palikę politinio pasitikėjimo pareigūnai jau skaičiuojami dešimtimis.

Alfredas Bumblauskas: švietimo reforma – bloga, bet geriau bloga, nei nieko

Aukštojo mokslo reformos iniciatorių surengtoje diskusijoje jos rengėjams teko išgirsti ne tik pagiriamuosius žodžius, bet nurodyta ir nemažai pavojų, kurie gali kilti pradėjus vykdyti prieštaringai vertinamą projektą. Tačiau Seime vykusioje diskusijoje kalbėję prelegentai sutarė - nors reforma nėra tobula, ją vykdyti būtina, priešingu atveju aukštasis mokslas bus sužlugdytas. "Manau, kad jie padarys blogą reformą, bet geriau bloga, negu nieko.

Lietuvos kultūra pristatoma Izraelyje

24-osios Tarptautinės Jeruzalės knygų mugės, kuri prasidės vasario 15 dieną dėmesys bus nukreiptas į Lietuvą. Šiame nuo 1963 m. vykstančiame kasmetiniame renginyje, kuris sukviečia daugiau nei 1200 leidėjų iš 40 įvairių šalių, Lietuvos leidėjai dalyvauja trečią kartą. Šiais metais Lietuva pakviesta nacionaliniame stende ne tik pristatyti knygų kolekciją, bet ir supažindinti mugės lankytojus ir Izraelio publiką su Lietuvos kultūros kontekstu.
2009-02-16

Knygų mugės kultūrinių renginių programa

Vasario 12-15 d. „Litexpo“ parodų centre vyksianti jubiliejinė 10-oji Vilniaus knygų mugė bei kartu rengiama Baltijos knygų mugė lankytojus pakvies ne tik susipažinti su leidyklų naujienomis, pabendrauti su pamėgtais lietuvių bei užsienio literatūros autoriais, tačiau kartu primins, kuo šie metai Lietuvai išskirtiniai. PROGRAMA Vasario 12 d., ketvirtadienis, Tūkstantis ir dešimt metų 10:00 Konferencijų salė 5.1 Atidarymas.
2009-02-05

Londone atidaroma Lietuvos tūkstantmečiui skirta paroda

Paroda nuo sausio 30 d. iki vasario 13 d. veiks Vyskupo Challoner katalikų mokykloje (Bishop Challoner Catholic Collegiate School), kurioje mokosi daugiau nei 1400 mokinių, iš jų beveik 70 lietuvių.   Kilnojamoji paroda, kurią parengė Lietuvos dailės muziejus, bendradarbiaudamas su Užsienio reikalų ministerija, aprėpia visą mūsų valstybės raidos istoriją, išryškindama pagrindinius politinius bei kultūros istorijos įvykius.
2009-01-29

Londone Lietuvos tūkstantmečiui skirta paroda

Paroda „Lietuva: kultūra ir istorija“ nuo sausio 30 d. iki vasario 13 d. veiks Vyskupo Challoner katalikų mokykla (Bishop Challoner Catholic Collegiate School), kurioje mokosi daugiau nei 1400 mokinių, iš jų beveik 70 lietuvių. Kilnojamoji paroda, kurią parengė Lietuvos dailės muziejus, bendradarbiaudamas su Užsienio reikalų ministerija, aprėpia visą mūsų valstybės raidos istoriją, išryškindama pagrindinius politinius bei kultūros istorijos įvykius.
2009-01-28
REKLAMA
REKLAMA

R. Baškytės režisuoti skandalai

„Balsas.lt savaitės“ žurnalisto tyrimas teigia, jog valstybės saugomos teritorijos  – draustiniai, parkai ir rezervatai − tebelieka nuožmių interesų mūšių arenomis.  Garbinama ir nekenčiama viršininkė Gražiausiuose šalies kampeliuose, ypač Kuršių nerijoje, verda arši kova tarp siekiančiųjų išsaugoti paveldą ir gamtą bei norinčiųjų vykdyti statybas ir plėtrą.

Naujos Boženos įtakos aukos?

Pradėjus krikti prezidento Valdo Adamkaus patarėjų komandai pasklido kalbos, kad už visų pasitraukimų matomas įtakingosios prezidento asistentės šešėlis. Traukiasi patarėjai Po Naujųjų metų iš prezidentūros išeina Kultūros, švietimo ir ugdymo patarėjų grupės vadovė, prezidento patarėja Irena Vaišvilaitė. „Kur išeinu - paslaptis. Tokį mano sprendimą lėmė asmeninės priežastys, dėl jų ilgiau laukti nebegaliu“, - nenorėjo savo asmeninių reikalų atskleisti patarėja.

Patarėjų pasitraukimą V. Adamkus vertina kaip jų kompetencijos įrodymą

Prezidentas Valdas Adamkus džiaugiasi, kad jo patarėjai kviečiami dirbti viceministrais ir žada, jei prireiks, kviestis naujų pagalbininkų. „Aš džiaugiuosi, kad mano štabas yra tiek geras, kad ministrai kviečiasi juos savo pagalbininkais viceministrais. Tai parodo jų kompetenciją, pajėgumą, nesidairant kur nors kitur, bet renkantis iš Prezidentūros“, - pirmadienį žurnalistams sakė V.Adamkus, komentuodamas pranešimus, kad jo patarėjai taps krašto apsaugos bei švietimo ir mokslo viceministrais.

M. K. Čiurlionis – verslo girnose

Dešimt metų veikiantis „Čiurlionio fondas“ surengė daugybę koncertų, pristatė ne vieną iniciatyvą. Tačiau dalis verslininkų, nesikratančių labdaros, šio fondo vardo nenori nė girdėti. Žinia apie jo veiklos metodus sukėlė nerimą net prezidentūrai. „Tokių aferistų niekada nesu rėmęs.
2008-12-03

Prezidentūroje - privilegijų rojus

"Privalome matyti tuos, kurie labiausiai kenčia nuo augančių kainų ir turime jiems padėti. Tačiau turime remtis gerai apgalvotomis priemonėmis, kurios iš tiesų padėtų spręsti žmonių problemas, o ne dar labiau jas pagilintų", - šiomis dienomis kalbėjo prezidentas Valdas Adamkus, ragindamas valdžią susiveržti diržus.

Lietuvos vardo paminėjimo 1000-mečio pagrindiniai renginiai - kitų metų liepos 6-ąją

Pagrindiniai kitais metais minimo Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio renginiai vyks liepos 6-ąją. „Šiandien sutarta, kad Lietuvos tūkstantmetis pagrindinę dieną turės, tai bus kitų metų liepos 6-oji. Šią datą įtvirtinti parlamento sprendimu pasiūlė Seimo pirmininkas“, - sakė prezidento patarėja Irena Vaišvilaitė po trečiadienį Prezidentūroje vykusio pasitarimo dėl Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio programos ir 2009 metais numatomų renginių.

Priėmus Monkevičiaus siūlomas pataisas universitetų laukia finansiniai sunkumai

Švietimo ir mokslo ministro Algirdo Monkevičiaus pasiūlytos Aukštojo mokslo įstatymo pataisos gali sukelti didelių finansinių bėdų Lietuvos aukštosioms mokykloms, mano prezidento patarėja Irena Vaišvilaitė. „Pataisos yra skubotos, nes tai susiję su daliniu universiteto finansavimu. Sprendimas gali būti dvejopas - mažinti studentų skaičių per pusę arba didinti valstybės finansavimą.

Prezidento veto apgavo jaunimą

Trumpai pamąstęs dėl Aukštojo mokslo įstatymo pataisų ir grąžinęs jas Seimui pakartotinai svarstyti, prezidentas Valdas Adamkus ir jo patarėja Aušra Rauličkytė iš esmės nepasiūlė nieko geresnio, tik tai pačiai blogybei suteikė kitą vardą. Nenuostabu, kad Seimas ilgai nedvejojęs pataisas priėmė.

Vilniaus universitete atidaromas Letonikos centras

Vilniaus universitetas pranešė apie Filologijos fakultete atidaromą latvistikos studijų centrą. Kovo 28 d. 11.00 val. Vilniaus universiteto Filologijos fakultete (Universiteto g. 5, V. Krėvės aud.) vyks iškilminga Letonikos centro atidarymo konferencija, sakoma VU Informacijos ir ryšių su visuomene skyriaus pranešime. Naujojo centro atidaryme dalyvaus Vilniaus universiteto prorektorius doc. dr. Juozas Galginaitis, Lietuvos Respublikos prezidento patarėja doc. dr.
2008-03-26

„Apskritas stalas“: kokie iššūkiai kyla mūsų kultūrinio paveldo išsaugojimui?

„Balsas.lt“ ragina klausti „Žinių radijo“ laidos dalyvius. Pastaruoju metu vis dažniau kalbame apie kultūrinį paveldą, jo apsaugai kylančias problemas. Kultūrinis paveldas yra dalis mūsų savasties, mūsų tapatybės, ir jo išsaugojimu rūpintis kiekvieno mūsų pareiga. Šiandien siekiant išsaugoti kultūrinį paveldą kyla vis naujų problemų: naujos statybos, trūksta pinigų restauracijai, moksliniams tyrinėjimams ir pan.
2007-09-26

Pritarta J. Glemžos kandidatūrai į kultūros paveldo komisijos pirmininkus

Rugsėjo 12 d. Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas pritarė Jono Glemžos kandidatūrai į Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkus ir nutarė teikti Seimui svarstyti nutarimo projektą „Dėl Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininko skyrimo“.Posėdyje Švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė, ministerijos sekretoriai Alvydas Puodžiukas, Giedrius Viliūnas ir ministerijos Strateginio planavimo skyriaus vedėjas Ričardas Ališauskas pristatė Valstybinės švietimo strategijos 2003-2012 ...

Konstituciniame teisme pradedama nagrinėti byla dėl mokslinės kvalifikacijos vertinimo

Pirmadienį, balandžio 2 d. 8 val. 30 min. Konstitucinis Teismas viešame posėdyje pradės nagrinėti pareiškėjo – Respublikos Prezidento 2006 m. gegužės 22 d. dekrete išdėstytą prašymą, ar kai kurios Vyriausybės nutarimų nuostatos, numatančios mokslo darbuotojų mokslinės kvalifikacijos vertinimo kriterijus ir tvarką, neprieštarauja Konstitucijai.
Lietuva 2007-03-30

Ar leisime naikinti lietuvių paveldą užsienyje?

Ar bus sunaikinta vienintelė lietuvių bažnyčia Niujorke? Ko vertas dvišalis JAV - Lietuvos susitarimas dėl paveldo saugojimo, jei saugotini objektai uždaromi ir ketinami nugriauti? Ar mūsų valstybė pajėgi apginti lietuvių paveldą užsienyje? Lietuvos radijo laidoje „Dienos tema“ diskutavo Ministras Pirmininkas, Socialdemokratų partijos vicepirmininkas Gediminas Kirkilas, Vyskupų konferencijos pirmininkas Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, Tėvynės sąjungos frakcijos Seime seniūnė, Seimo ir JA...
2007-03-05

Į "LT tapatybės" apdovanojimus pretenduoja 13 kandidatų

Paskelbti į "LT tapatybės" apdovanojimus pretenduojantys 13 kandidatų, kuriuos iš daugiau nei 90 pretendentų išrinko autoritetinga komisija."Rinkdama kandidatus, komisija atsižvelgė į jų veiklos intensyvumą, aktyvumą, turinį. Taip pat buvo stengiamasi įvertinti kiekvieno jų indėlį, šių metų įdirbį garsinant Lietuvos vardą", - BNS sakė projekto vadovas Šarūnas Sakalauskas.
2007-02-07

Lietuvos institutas skelbia „LT tapatybės“ apdovanojimus

Siekdamas skatinti teigiamą šalies įvaizdžio formavimą, Lietuvos institutas skelbia "LT tapatybės" apdovanojimus ir kviečia visuomenę rinkti labiausiai Lietuvą užsienyje garsinusius žmones, atstovaujančius įvairiausioms gyvenimo sritims. Ketvirtus metus iš eilės vyksiantys rinkimai "LT tapatybė" siekia kuo plačiau įtraukti visuomenę - gyventojai kviečiami aktyviai siūlyti kandidatus nominacijoms, vėliau už juos balsuoti interneto svetainėje www.tapatybe.lt.
Lietuva 2007-01-25

Aiškėja naujos Prezidentūros patarėjų komanda

Toliau aiškėja Prezidento Valdo Adamkaus komandos sudėtis. Į patarėjų korpusą numatoma kviesti ir kai kuriuos ankstesnės jo komandos narius. O gandai, kad Prezidentūroje dirbs Seimo nariai Julius Sabatauskas ir Raimondas Šukys, vis dar lieka gandais. Neoficialiomis žiniomis, į Prezidentūrą dirbti kviečiamas Lietuvos ambasados Argentinoje laikinasis reikalų patikėtinis Valteris Baliukonis. Šiuo metu jis yra aukščiausio rango Lietuvos diplomatas, dirbantis šioje šalyje.
2004-07-07

Išėjo trečiasis “Naujojo Židinio-Aidų” numeris

Trečiajame “Naujojo Židinio-Aidų” numeryje Sigitas Jegelevičius svarsto: kodėl esame tokie jautrūs savo valstybės istorijai, diskutuodami dėl gen. Povilo Plechavičiaus apdovanojimo Vyčio kryžiumi? Apie lietuvišką politinių partijų karuselę rašo Kęstutis K. Girnius. Quo vadis, Lietuva? - klausia Valdas Samonis, analizuodamas Nepriklausomybės laikų ekonomines transformacijas bei tolesnius jų kelius ir klystkelius.
2004-03-30

Mokslininkai diskutuos apie Lietuvos sakralinę dailę

Lietuvos dailės muziejus ir Vilniaus dailės akademijos Dailėtyros institutas spalio 15-17 d. rengia tarptautinę mokslinę konferenciją “Lietuvos sakralinė dailė: atodangos ir naujieji kontekstai”. Ji vyks Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A). Tai trečioji konferencija iš jų ciklo Lietuvos tūkstantmečio programos parodoje “Krikščionybė Lietuvos mene”. Trečiadienį 9 val.
2003-10-14

Užsienio spaudos apžvalga

Dauguma antradienio (10.07) Vakarų dienraščių aptaria Čečėnijos rinkimų rezultatus. Prancūzų spauda dar domisi prasidėjusiu Europos Konstitucijos svarstymu, italų spauda mini Somalyje nužudytą tautietę filantropę, britų spauda rašo apie naujus žmones vyriausybėje. Susidomėjimo sulaukė ir atpigęs alkoholis Danijoje. Laikraščius apžvelgia “Laisvosios Europos” radijo žurnalistė Irena Vaišvilaitė.
2003-10-07

Užsienio spaudos apžvalga

Vakarų laikraščiai antradienį (09.23) rašo apie prasidedančią Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją, svarsto, ar susitaikys Prancūzijos ir Jungtinių Valstijų vadovai, aptaria Jungtinių Tautų reformą, Europos Komisijos statistikos biuro korupcijos skandalą ir pristato naują Šiaurės Atlanto Santarvės politinį vadovą. Dienraščius apžvelgia “Laisvosios Europos” radijo žurnalistė Irena Vaišvilaitė.
2003-09-23

Užsienio spaudos apžvalga

Antradienį (09.16) Vakarų žurnalistai priekabiai svarsto pasaulio ateitį - koks jis bus po nesėkmingų Pasaulio prekybos organizacijos Kankuno derybų, kaip atrodys Europa su švediškomis kronomis, kas atsitiks, kai naujokės Estija ir Latvija į Europos Sąjungą atsives beveik milijoną rusų? Užsienio spaudą apžvelgia “Laisvosios Europos” radijo žurnalistė Irena Vaišvilaitė. Apžvalgininkai nesutaria dėl Kankune (Meksika) Pasaulio prekybos organizacijos derybų nesėkmės priežasčių ir padarinių.
2003-09-16

Užsienio spaudos apžvalga

Vakarų dienraščiai šiandien prisimena Švedijos ministrę Anną Lindh, rašo apie jos nužudymo poveikį Švedijos referendumui dėl euro, aptaria naują Osamos bin Ladeno vaizdajuostę ir kai kuriuos neįgyvendinamus sumanymus. Penktadienio (09.12) užsienio spaudą apžvelgia "Laisvosios Europos" radijo žurnalistė Irena Vaišvilaitė. Frankfurto dienraštis “Rundshau” vadina Lindh žmogžudystę skaudžiausiu įvykiu Švedijoje nuo Olofo Palmės nužudymo 1986 metais.
2003-09-12

Užsienio spaudos apžvalga

Europos ir Šiaurės Amerikos spauda antradienį (08.05) rašo apie taikos palaikymo veiksmų Liberijoje pradžią, apie tai, ko Čekija galėtų pasimokyti iš Baltijos šalių, prisimena praėjusį penktadienį mirusią aktorę Marie Trintignant. Užsienio spaudą apžvelgia “Laisvosios Europos” radijo žurnalistė Irena Vaišvilaitė. Amerikiečių Europai leidžiamo dienraščio “International Herald Tribune” redakcijos straipsnyje pažymima: pildosi visos sąlygos, būtinos Amerikos įsikišimui Liberijoje.
2003-08-05

Užsienio spaudos apžvalga

Vakarų dienraščiai pirmadienį (08.04) rašo pačiomis įvairiausiomis temomis. Juose svarstoma apie Vokietijos ekonomiką, homoseksualias santuokas, eurus Švedijoje ir Vengrijoje, Husseino pirštų antspaudus. Užsienio spaudą apžvelgia “Laisvosios Europos” radijo žurnalistė Irena Vaišvilaitė. Vokietijos spauda viliasi, kad nors kiek atsigaus sustojęs šalies ūkis.
2003-08-04

Užsienio spaudos apžvalga

Vokiečių spauda patarinėja, ką Vašingtone turėtų sakyti užsienio reikalų ministras J. Fischeris, o britų dienraščiai ragina T. Blairą atvirai kalbėtis su JAV prezidentu. Prancūzų spauda rašo apie sausrą ir apie Čekijos prezidentą Vaclavą Klausą, o didžiausias Italijos dienraštis skelbia dokumentus, patvirtinančius, kad komunistų partijos vadovas Palmiro Togliatti išdavė savo bendražygį.
2003-07-17

Užsienio spaudos apžvalga

Vakarų dienraščiai antradienį (07.15) rašo apie vakarykštes Bastilijos dienos iškilmes Paryžiuje, aptarinėja Vokietijos ir Prancūzijos draugystę ir jos įtaką euro stabilumo paktui. Kitos temos - galimas nepatikimų žvalgybos duomenų dėl Irako ginklavimosi ir padėties šioje šalyje poveikis JAV prezidento rinkimams. Spaudą apžvelgia “Laisvosios Europos” radijo žurnalistė Irena Vaišvilaitė.
2003-07-15

Užsienio spaudos apžvalga

Pirmadienį (07.14) Vakarų dienraščių redakcijos straipsniai skirti Irako valdymo tarybai, ginčams dėl klaidingų žinių apie Irako ginklavimąsi. Vakarų spauda rašo apie tai, kaip Prancūzijos prezidentas paminės Bastilijos dieną, be to, vis dar aptarinėja italų ir vokiečių barnius. Užsienio spaudą apžvelgia “Laisvosios Europos” radijo žurnalistė Irena Vaišvilaitė. Vokietijos dienraščiai nesutaria dėl vakar pradėjusios veikti Irako valdymo tarybos.
2003-07-14

Užsienio spaudos apžvalga

Italijos ministro pirmininko ir Europos Parlamento konfliktas, sustabdyta Jungtinių Valstijų karinė pagalba būsimoms NATO narėms ir Rusijos milijardierius, nupirkęs Britanijos futbolo klubą - šias ketvirtadienio (07.03) užsienio spaudos temas apžvelgia “Laisvosios Europos” radijo žurnalistė Irena Vaišvilaitė. Europos dienraščiai šiandien daug rašo apie vakarykštį Italijos ministro pirmininko Silvio Berlusconi apsižodžiavimą su kelias Europos Parlamento nariais.
2003-07-03

Užsienio spaudos apžvalga

Pirmadienį (06.30) visų Vakarų dienraščių pirmuosiuose puslapiuose kartojasi dvi temos - paliaubos Artimuosiuose Rytuose ir amerikiečių aktorės Katharine Hepburn mirtis. Rašoma ir apie Iraką, o Amerikos dienraštis “Washington Post”, be kita ko, įspėja, kad Lietuva gali prarasti Jungtinių Valstijų paramą. Spaudą apžvelgia “Laisvosios Europos” radijo žurnalistė Irena Vaišvilaitė.
2003-06-30

Užsienio spaudos apžvalga

Vakarų dienraščiai pirmadienį (06.16) rašo apie Čekijos stojimo į Europos Sąjungą referendumą ir aptarinėja galutinį ES konstitucijos projektą. Laikraščius apžvelgia “Laisvosios Europos” radijo žurnalistė Irena Vaišvilaitė. Daugiausiai dėmesio Čekijos referendumui skiria kaimynės Austrijos dienraščiai. Vienoje leidžiamas “Presse” mano, kad čekams ir austrams dabar pats laikas pradėti kalbėtis, nes, kitaip nei tvirtina politikai, dviejų tautų santykiai prasti.
2003-06-16

Užsienio spaudos apžvalga

Šiandien Vakarų dienraščiai rašo apie savaitgalį Lenkijoje vykusį stojimo į Europos Sąjungą referendumą, svarsto Europos Konstitucijos projektą, aptaria Britanijos požiūrio į bendrą Europos Sąjungos valiutą vingius ir silpną dolerį Jungtinių Valstijų politikoje. Laikraščius apžvelgia “Laisvosios Europos” radijo žurnalistė Irena Vaišvilaitė. Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos dienraščiai šiandien itin daug vietos skiria Lenkijos referendumui ir išankstiniams jo rezultatams.
2003-06-09

Užsienio spaudos apžvalga

Šiandien Vakarų dienraščiai labai daug dėmesio skiria sekmadienį prasidėjusiam didžiųjų pramonės valstybių vadovų susitikimui Eviane, dar prisimena Peterburgo jubiliejaus iškilmes bei svarsto kitus klausimus. Užsienio laikraščių apžvalgą parengė “Laisvosios Europos” radijo žurnalistė Irena Vaišvilaitė.
2003-06-02

Užsienio spaudos apžvalga

Penktadienį (05.09) Vroclave susitinka vadinamojo Veimaro trikampio - Prancūzijos, Vokietijos ir Lenkijos - vadovai. Vokietijos spaudos puslapiuose netyla svarstymai apie Lenkijos vaidmenį Irako atstatyme ir Lenkijos vyriausybės pasiūlymą Vokietijai prisidėti prie stabilumo palaikymo pajėgų Irake. Užsienio spaudą apžvelgia “Laisvosios Europos” radijo žurnalistė Irena Vaišvilaitė.
2003-05-09

Užsienio spaudos apžvalga

Vakarų dienraščiai aptaria rytoj prasidedantį keturių Europos valstybių - Prancūzijos, Vokietijos, Belgijos ir Liuksemburgo - gynybos susitikimą, svarsto tarptautinę padėtį po Irako karo ir vertina bandymus stabdyti ūmaus kvėpavimo takų sindromą (SARS). Pirmadienio (04.28) užsienio spaudą apžvelgia “Laisvosios Europos” radijo žurnalistė Irena Vaišvilaitė.
2003-04-28

Užsienio spaudos apžvalga

Vakarų dienraščiai šiandien itin daug dėmesio skiria tarptautinei politikai po Irako karo. Viena tarptautiniams apžvalgininkams rūpimų temų - Jungtinių Valstijų spaudimas Sirijai. Antradienio (04.15) užsienio laikraščius apžvelgia “Laisvosios Europos” radijo žurnalistė Irena Vaišvilaitė.
2003-04-15

Užsienio spaudos apžvalga

Vakarų spaudos apžvalgoje šiandien dvi temos - Jungtinių Valstijų ir Rusijos vadovų santykių bangavimai bei arabų pasaulio reakcija į sąjungininkų pergales Irake. Trečiadienio (04.09) užsienio spaudą apžvelgia “Laisvosios Europos” radijo žurnalistė Irena Vaišvilaitė.
2003-04-09

Užsienio spaudos apžvalga

Pirmadienį (03.24) Vakarų dienraščiai rašo apie savaitgalio įvykius Irako kare. Pagrindines temas apžvelgia “Laisvosios Europos” radijo žurnalistė Irena Vaišvilaitė. “Pirmųjų karo dienų sklandumas visai pateisina amerikiečių manymą, kad konfliktas bus “švarus” ir beveik be aukų. Tačiau savaitgalį jiems teko patirti apie žuvusius mūšiuose, klaidas ir kitas tragedijas.
2003-03-24

Užsienio spaudos apžvalga: Daug apie būsimą karą su Iraku ir šiek tiek apie Šv. Valentino dieną

"Laisvosios Europos" radijo žurnalistė Irena Vaišvilaitė apžvelgia penktadienio (02.14) Vakarų dienraščius. Nors, be jokios abejonės, dominuoja ir vėl Irako karo tema, tačiau Šv. Valentino diena irgi nepamiršta - laikraščiuose dalijami patarimai, kaip susirasti gyvenimo draugą. Ir šiandien Vakarų dienraščiuose svarbiausią vietą užima Irako ir Šiaurės Korėjos krizė bei nesutarimai NATO ir Europos Sąjungoje.
2003-02-14
Į viršų