„Citroën DS“ švenčia 70-metį: jo kūrėjai ir jų neeilinės istorijos
Apie Prancūzijoje gimusią deivę parašyta nesuskaičiuojamas kiekis straipsnių ir knygų, tačiau šio automobilio 70-mečio proga verta prisiminti ne tik jį patį, bet ir žmones, kurių vizija bei talentas padėjo sukurti vieną ikoniškiausių modelių automobilių istorijoje.
Avangardiškas dizainas, pažangiausia to meto technologija ir įspūdinga komercinė sėkmė – „Citroën DS“ užima ypatingą vietą automobilių pasaulyje.
Netikėta ištikimybė: 80-metė japonė atsisveikino su mylimu „Mazda RX-7“ – automobilį grąžino gamintojui
Prieš 25 metus Naoko Nišimoto išpildė savo svajonę – įsigijo trečiosios kartos „Mazda RX-7“. Dabar, sulaukusi 80-ies, ji nusprendė nebepratęsti vairuotojo pažymėjimo, o mylėtą ir prižiūrėtą sportišką kupė jį sugrąžino ne bet kam, o jį sukūrusiam gamintojui – „Mazda“.
Japonijos automobilių gamintojas surengė specialią ceremoniją Nagasakyje, kurioje pagerbė šią neeilinę vairuotoją.
„Febi Auto Show“: nuo idėjos iki automobilių kultūros fenomeno
Gražūs, išskirtiniai ir nepriekaištingai prižiūrėti automobiliai visada traukia akį. O kas nutinka, kai tokių unikalių gražuolių vienoje vietoje susirenka šimtai? Gimsta automobilių entuziastų festivaliai, kurie ne tik tampa bendruomenių traukos centru, bet ir padeda formuoti automobilių kultūrą Lietuvoje. Vienas ryškiausių tokių renginių – „Febi Auto Show“, kuris per ketverius metus tapo vienu svarbiausiu Lietuvos automobilių kultūros įvykių.
„Citroën Visa Trophée“: Pirmasis „Group B“ ralio automobilis
„Homologation special“ – į šiuos du žodžius telpa milžiniškas emocijų kraitis, mat vadovaujantis šiuo apibrėžimu buvo sukurta gausybė nepakartojamų modelių vien tam, kad gamintojas galėtų dominuoti lenktynių trasoje.
„BMW M3“, „Ford Sierra RS Cosworth“, „Mitsubishi Lancer EVO“, „Subaru Impreza WRX STI“ – tai tik keletas visiems gerai žinomų egzempliorių, tačiau su ta pačia idėja buvo kuriami ir gerokai kuklesni mažyliai, skirti žemesnėms lenktynių klasėms.
„BMW 3 Touring“: automobilis, kuris gimė vieno darbuotojo iniciatyva
Iš Vokietijos kilę prabangių automobilių gamintojai ilgai vengė universalo kėbulo, manydami, kad praktiškumas prasilenkia su prestižą ir prabangą simbolizuojančių prekės ženklų filosofija. BMW nebuvo išimtis, mat 3 serijos universalas gimė pačiomis neįprasčiausiomis aplinkybėmis.
„Mercedes-Benz“ savo pirmąjį didįjį universalą pristatė tik 1977 metais.
Kol meistrai pjausto „Land Rover“ kėbulą, kiti „Savi Ratai“ dalyviai leidžiasi į estetinius atradimus
Visi trys „Savi Ratai“ projekto dalyviai startavo iš tų pačių pozicijų. Projekto pradžioje Andrius Tapinas, Rūta Mur ir Norbertas Daunoravičius išsikėlė tikslą – jie sau mielą automobilį turi paversti į elektromobilį, tačiau netrukus „Savi Ratai“ dalyviai suprato, kad ši užduotis – ne iš lengvųjų, Šiandien kiekvienas dalyvis sprendžia skirtingus iššūkius.
Niekas nesustabdys: sumaitota „Ferrari“ link galutinio tikslo važiavo su išsiskleidusiomis oro pagalvėmis
Los Andželo greitkelyje pastebėtas smarkiai apdaužytas „Ferrari F8 Spider“ – priekinė dalis sumaitota, oro pagalvės išsiskleidusios, o automobilis sunkiai judėjo paskui save vilkdamas nuolaužas.
Kalifornijos greitkelių policija ankstų rytą gavo pranešimą apie automobilį, kuris kelia pavojų kitiems eismo dalyviams. Į įvykio vietą atvykę pareigūnai rado iš avarijos pabėgusį „Ferrari“ vairuotoją.
Nuotykiai automobilių plovyklose: kokias klaidas jose daro vairuotojai?
Augant savitarnos ir modernių plovyklų populiarumui Lietuvoje, vairuotojai vis dažniau susiduria su įvairiais iššūkiais – nuo netinkamo plovimo priemonių naudojimo iki atsitiktinių automobilio apgadinimų. Neatsargumas ar žinių trūkumas tokiose situacijose gali lemti kėbulo pažeidimus, papildomas remonto išlaidas ar net techninius gedimus. Draudimo ekspertai įvardija dažniausiai pasitaikančias vairuotojų klaidas plovyklose ir dalijasi patarimais, kaip jų išvengti.
Darbininkams skirtas „Toyota Hilux“ Azijoje tapo lenktyniniu automobiliu
„Toyota Hilux“ daugelyje šalių žinomas kaip vienas tvirčiausių pikapų pasaulyje, tačiau kelioms specifinėms Azijos rinkoms skirta sumažinta „Hilux“ versija rado visiškai naują paskirtį.
„Toyota Hilux“ modeliai, parduodami Europoje, ir tie, kurie siūlomi, pavyzdžiui, Indonezijoje – tai du visiškai skirtingi automobiliai.
Jei Lietuvoje parduodamas „Hilux“ turi rėminę konstrukciją ir išsiskiria didele keliamąja galia, tai kai kuriose Azijos šalyse parduodamas „Hilux“ – visai kitoks.
„Ford“ pristato naują asistentą, kuris palengvins kurjerių darbą: užkirs kelią vagystėms
„Ford“ markės komercinių automobilių padalinys nusprendė ištiesti pagalbos ranką nuolatos skubantiems kurjeriams, kurie skubėdami pas klientus ar tvarkydamiesi dienos darbus.
„Ford“ praplėtė vairuotojui skirtų pagalbinių sistemų gretas. Šį kartą gamintojas ryžosi pasiūlyti „Delivery Assist“ vardu pavadintą sistemą, kuri palengvins kurjerių darbą ir padės optimaliau suvaldyti dažnai įtemptą pristatymų grafiką.
Pakvaišę dėl mašinų: lietuviai išleidžia tūkstančius, kad tik „paturbintų“ automobilį
Lietuvoje vis labiau populiarėja gamyklinių automobilių perdarymas suteikiant jiems naujas savybes. Vieni vairuotojai siekia pagerinti automobilio dinamiką ir našumą, kiti – suteikti jam unikalią išvaizdą.
Tačiau ekspertai įspėja, kad ne visi pakeitimai yra vienodai naudingi. Su naujienų portalu tv3.lt jie pasidalijo, kokių rizikų reikėtų nepamiršti, jei vairuotojas nusprendžia automobilio savybes pakeisti, ir kiek tai kainuoja.
Elektromobilio įkrovimas kelionėje: nuo beprasmių planų iki kuriozinio proveržio
Vienas geriausių būdų suprasti, kaip sparčiai vystosi elektromobilių pasaulis, – tiesiog paimti ir palyginti tai, ką turėjome anksčiau, su tuo, kuo galime mėgautis dabar. Šį kartą palyginkime ne tik automobilius – ką gi galime pasakyti apie įkrovimo infrastruktūrą Lietuvoje ir visoje Europoje?
Dar iki šiol su kiek skausminga šypsena prisimenu 2018 metais keturias dienas trukusią savo kelionę su „Kia Soul“ elektromobiliu iš Prancūzijos–Vokietijos pasienio į Kauną.
Elektromobilių vairuotojams atėjo įdomūs laikai: ar gali būti per daug įkrovimo taškų?
Elektromobilių vairuotojams atėjo iš tiesų įdomus metas. Turbūt pirmą kartą viešojoje erdvėje buvo pradėta nerimauti, kad įkrovimo infrastruktūros jau turime tiek, kad tik duokite daugiau norinčiųjų ja pasinaudoti! Vystytojai pirštu baksnoja į neįprastą situaciją: argumentas, jog elektromobilių gatvėse gerokai padaugės tuomet, kai bus įrengta daug daugiau įkrovimo stotelių, jau nebeatitinka realybės, sako jie. Tad pabandykime pažiūrėti, o kokia ta realybė ir kas gi čia taip pasikeitė.
Išrinktą automobilį išvydęs Andrius Tapinas – stebėjosi, kiti sprendė ekspertizės labirintų galvosūkius
„Savi Ratai“ projekto dalyviai toliau tęsia tradicinių automobilių transformacijai naujam gyvenimui. Diskiniais pjūklais, plaktukais ir atsuktuvais apsiginklavę meistrai pluša nuo ryto iki vakaro, kad šie technikos kūriniai atitiktų naujojo amžiaus reikalavimus. Vis dėlto kiekvienas projekto dalyvis susiduria su skirtingais iššūkiais,
„Savi Ratai“ epizodą žiūrėkite viršuje esančiame vaizdo įraše.
„Alcantara“ – automobilių pasaulio dalis jau 50 metų: sukūrė Japonijoje, bet pirmą kartą panaudojo „Lamborghini“
„Alcantara“ šiandien yra neatsiejama brangesnių automobilių dalis, tačiau ne visi žino, kad ši išskirtinė medžiaga buvo sukurta Japonijoje. Vis dėlto, kaip bebūtų keista, tačiau „Alcantara“ medžiaga apsiūti salono elementai pirmą kartą buvo panaudoti ne japoniškame, o itališkame automobilyje.
„Alcantara“ istorija prasidėjo dar 1970-aisiais, kai Japonijos kompanija „Toray“ ėmė ieškoti dirbtinio pakaitalo natūraliai odai.
Modernių padangų nauda: 20 metų senumo „Porsche Carrera GT“ pranoko modernesnius analogus
Nors nuo „Porsche Carrera GT“ debiuto praėjo daugiau nei 20 metų, šio superautomobilio kūrėjai nepaliauja įrodinėti, kodėl šis modelis tebėra vienas įdomiausių ir unikaliausių savo laikmečio kūrinių.
Dauguma retų, brangių superautomobilių į viešus kelius išrieda tik per ypatingas progas – kartą ar du per metus. Tačiau „Porsche Carrera GT“ inžinieriai nusprendė surengti „Carrera GT“ demonstraciją lenktynių trasoje.
Važiuoju, kur noriu, net ir žiemą: kaip patobulinti keturratį ir kiek tai kainuoja?
Keturratis – viena universaliausių transporto priemonių, tačiau net ir jis nėra visiškai nepriklausomas nuo oro sąlygų. Ypač žiemą, kai ledas, sniegas ar pažliugę keliai gali smarkiai apsunkinti kelionę, kyla klausimas – kaip pagerinti jo pravažumą?
Atsakymas paprastas: entuziastai ir profesionalai jau seniai atrado būdų, kaip keturratį padaryti dar efektyvesnį bet kokioje vietovėje.
„Gazas Dugnas“ eksperimentas: ar automobilio modifikacijas verta atlikti pačiam?
Alyvos ir benzino kokteiliais gyvenantys entuziastai retai mėgsta vairuoti standartinius automobilius. Gražesni ratlankiai, įmantresnis išmetimas, didesnė variklio galia – tai tik dalis patobulinimų, kuriais automobilių mėgėjai siekia išskirtinumo. Tačiau ar šiuos darbus galima atlikti patiems, ar, vis dėlto, geriau patikėti profesionalams?
„Gazas Dugnas“ laidos kūrėjai dažnai stebina žiūrovus unikalių automobilių apžvalgomis.
Kaip technologijų kompanijos gali pakeisti automobilius?
Automobilių apžvalgininkai vis dažniau pusiau juokais, pusiau rimtai naujausius gamyklų vartus paliekančius modelius vadina kompiuteriais ant ratų. Šiuolaikinėse transporto priemonėse naudojami mechaniniai komponentai beveik nekinta jau dešimtmečius, tačiau sparčiai auga pažangiosios elektronikos sistemų ir jų komponentų skaičius.
„Savi Ratai“ projekto dalyvei Rūtai Mur – dilema dėl durelių, automobilių meistrai parodė savo kolekciją
Projekto „Savi Ratai“ dalyviai neturi laiko atsikvėpti – kiekvienas atsuktas varžtelis, kiekviena nuimta kėbulo detalė atneša ne tik progresą, bet ir naujų iššūkių laviną. Kiekviename etape kyla klausimai, kurių atsakymai ne visada yra akivaizdūs, tačiau būtent tai ir daro šį projektą įdomų, nenuspėjamą ir kupiną techninių atradimų.
Iki šiol „Savi Ratai“ dalyviai daugiausia dėmesio skyrė savo lūkesčių ir idėjų suformavimui, o vėliau – jų derinimui su projekto specialistais.
Itališku „Mercedes“ praminta „Lancia Thema“: patogus sedanas galėjo turėti „Ferrari“ variklį
Šiuo metu po „Stellantis“ koncerno sparnu veikianti „Lancia“, po gausybės metų ignoravimo, bando tvirčiau atsistoti ant savo kojų ir vėl sugrįžti į rinką kaip aukštesnės klasės automobilių gamintojas. Nors šiandien „Lancia“ vardas daugeliui nekelia jokių asociacijų, tačiau devintame dešimtmetyje, kartu su „Fiat Group“, klestėjęs gamintojas leido rinktis iš keletos skirtingų ir įdomių modelių.
„Aerodeck“, „Giardinetta“ „Sportcross“: Netipiniai ir originalūs universalų pavadinimai
Kadaise tarp skirtingų automobilių segmentų buvusios ribos išnyko. Automobilių gamintojai jau seniai kuria modelius, kurie iš pirmo žvilgsnio netelpa į tradicinius rėmus. Puikus to pavyzdys – „Volkswagen Taigo“. Ar tai SUV, ar hečbekas? Vadovaujantis gamintojų terminologija, tai krosoveris, siekiantis suderinti geriausias SUV ir hečbeko savybes.
Sedanas, hečbekas, kabrioletas, visureigis, universalas – tai aiškūs ir visiems lengvai suprantami automobilių apibrėžimai.
Papasakojo kaip Europoje užregistruoti „Tesla Cybertruck“: iššūkiai atbaidytų daugelį
Jeigu svarstote apie galimybę į Europą importuoti prieštaringai vertinamą „Tesla Cybertruck“ – sukluskite. Garsus „Youtube“ kūrėjas pasidalino savo patirtimi, kuri gali priversti jus iš naujo apsvarstyti savo norus.
Automobilių entuziastams Yanni Charalambous vardas turėtų būti pažįstamas. Jis dažnai dalyvauja „Carwow“ organizuojamose traukos lenktynėse, o Jungtinėje Karalystėje yra žinomas kaip „Yannimize“ įmonės įkūrėjas.
25 milijonų dolerių nepakako: „Le Mano“ žvaigždė liko neparduota
Kai sausio mėnesį Floridos Kissimiestemmee vykusiame „Mecum Auctions“ aukcione buvo pristatytas legendinis „Porsche 917K“, dauguma tikėjosi, kad šis automobilis taps renginio pažiba ir bus parduotas už įspūdingą sumą.
Garsioji Eleanora Čekijoje transformavosi į Hellenorą
Prahoje veikiančios dirbtuvės „Mean Machine Garage“ užbaigė išskirtinį projektą – „Hellenor“.“ Šis automobilis, turintis 1700 arklio galių aštuonių cilindrų variklį ir daugybę unikalių techninių sprendimų, sukels susižavėjimą ne tik Europoje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose – „Ford Mustang“ gimtinėje.
2000-aisiais pasirodęs filmas „Dingti per 60 sekundžių“ sukūrė naują automobilių kultūros legendą.
Go-On II (1949): „Alfa Romeo variklį turintis švediškas automobilis, sukurtas lenktynėms ant ledo
Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, autosporto entuziastai savo garažuose iš turimų atsarginių dalių kūrė lenktyninius automobilius. Švedijoje, kur lenktynės ant užšalusių ežerų buvo populiarios, drąsa ir techniniai gebėjimai buvo būtini. Vienas iš tokių išskirtinių pavyzdžių – 1949 m. Gunnaro Olssono rankomis sukurtas vienvietis lenktyninis automobilis „Go-On II“.
Skandinavijoje lenktynės ant ledo tapo populiaria žiemos pramoga dar XX a. ketvirtajame dešimtmetyje.
Paskelbė nesaugiausių automobilių sąrašą: jame – Lietuvoje populiarūs modeliai
„Euro NCAP“ garsėja griežtais reikalavimais automobilių saugumui ir nevengia pagyrų gamintojams, kurių modeliai atitinka aukščiausius saugumo standartus. Tačiau skelbdama saugiausius 2024 metų automobilius, organizacija nusprendė neišskirti tų, kurie pasirodė prasčiausiai.
Vis dėlto, kai kuriems automobiliams 2024 metai nebuvo patys sėkmingiausi saugumo srityje.
Elektrifikacija įsibėgėja: vieni projekto „Savi Ratai“ dalyviai – pasirinkimų kryžkelėje, o kiti sprendžia technikos kaprizus
Kiekvienas „Savi Ratai“ projekto dalyvis puikiai žinojo, kad jiems patikusių ratuočių transformacija į elektromobilį nebus pigi. Nors kiekvienas iš jų turėjo abstraktų įsivaizdavimą, kiek tai gali kainuoti, dabar atėjo metas susidurti su kartais nepriimtina realybe.
Naujų automobilių gamintojai dažnai tvirtina, kad pats brangiausias elektromobilių komponentas yra baterija. Dažnai baterija sudaro nuo 30 iki 50 proc. elektromobilio kainos.
Ar elektromobiliai papuola į gaisrus dažniau nei automobiliai su vidaus degimo varikliais?
Ar elektromobiliai papuola į gaisrus dažniau nei automobiliai su vidaus degimo varikliais? Tai įvairiais mitais apipintas klausimas, kuris menkiau su šiomis transporto technologijomis susipažinusiems skaitytojams gali kelti šiurpą vien dėl jo viešo suformulavimo. Vis dėlto pabandykime išnagrinėti dar ganėtinai retai viešojoje erdvėje aptariamą temą be kraujo spaudimą keliančių emocijų, remdamiesi mokslu ir statistiniais duomenimis.
Įdėmiau į mikroautobusą įsižiūrėję liudininkai nedelsiant kvietė pareigūnus: nuojauta nemelavo
Bendruoju pagalbos numeriu gautas pranešimas, kad šiuo metu iš mikroautobuso vagiami daiktai. Nurodytu adresu skubėjo keli policijos ekipažai.
Gaudynes užfiksavo laidos „Farai“ operatorius.
Vykstant į įvykio vietą patikrintas pavėžėjo automobilis. Nei asmenų, nei daiktų jame nebuvo. Sustabdytas ir kitas automobilis – jame irgi nieko įtartino.
Netrukus pastebėtas išplėštas mikroautobusas. Liudininkai nurodė, kad įtartini asmenys pasišalino už gretimo namo.
Butas ir parkingas kainuoja tiek pat? Už vietą mašinai – ir 80 tūkst. eurų
Gyventojai nusprendę įsigyti būstą dažnai kartu su juo įsigyja ir automobilio stovėjimo vietą. Nekilnojamo turto (NT) specialistai pastebi, kad kartais už parkavimo vietą tenka pakloti ir 80 tūkst. eurų. Tuo metu NT vystytojai tikina, kad kuo toliau, tuo darosi vis brangiau įrengti parkingus, todėl ir jų kainos kyla.
Vis dėlto pirkėjai kartais svarsto taupyti ir parkingų nepirkti. Štai socialiniame tinkle Vilniaus miesto gyventojai diskutavo apie automobilių stovėjimo vietas ir kainas.
Baudos už greičio viršijimą Europoje: lietuvių gausiai gyvenamoje šalyje geriau nenusižengti
Baudos už greičio viršijimą yra taikomos visame pasaulyje, tačiau skirtingose šalyse iš greitį viršijusių vairuotojų reikalaujama skirtinga suma. „DiscoverCars“ atliko tyrimą, kuriame palygino baudas, skiriamas visoje Europoje, rašoma „Insurance Edge“.
„DiscoverCars“ sudarė šį reitingą nustatydamas įprastą greičio ribą miestuose – 50 km/val. ir išsiaiškino, kokią baudą skirtingos Europos šalys skirtų vairuotojams už šios ribos viršijimą 14 km/val.
„Bertone Karisma“: Unikali italų ir vokiečių partnerystė
Praėjusio amžiaus dešimtasis dešimtmetis automobilių pasaulyje buvo netipinių eksperimentų ir drąsių idėjų laikotarpis. Vienas iš tokių automobilių, sugebėjusių sujungti drąsius eksperimentus ir unikalias idėjas, buvo „Bertone Karisma“ – futuristinis sedanas.
„Bertone“ ir „Porsche“ partnerystė
Šiandien retas automobilių gamintojas iš Vokietijos susisiekia su Italijoje įsikūrusiomis automobilių dizaino studijomis.
Laikas išlupti variklius lauk arba kodėl „Savi Ratai“ projekto automobiliams ši užduotis nėra pati lengviausia
Aptarus kiekvieną smulkmeną, apžiūrėjus „Savi Ratai“ projekto automobilius iš visų įmanomų pusių, dabar pagrindinį vaidmenį turės atlikti profesionalūs meistrai. Laikas išlupti automobilių variklius.
Atsargumas – svarbu
Šiek tiek vėliau BMW automobilį pradėję ardyti meistrai šį kartą turės iš ganėtinai kompaktiško variklio skyriaus išlupti galinius ratus variusį benzininį motorą.
60 įdomių faktų apie „Ferrari“
„Ferrari“ – tai ne tik automobilių gamintojas, bet ir gyva legenda, simbolizuojanti greitį, prabangą ir neužmirštamų lenktynių dvasią. Šio prekės ženklo istorija kupina įdomių inovacijų, dramatiškų nutikimų, tačiau kiekvienas „Ferrari“ istorijos lapas padėjo susiformuoti gamintojui, kurį matome dabar.
Šiame straipsnyje kviečiame Jus pažinti 60 įdomių faktų apie šią legendinę italų kompaniją ir jos įkūrėją Enzo Ferrari.
Prezidentinis palikimas su keturiais ratais: Bilo Klintono šarvuotas „Cadillac“ ieško naujų namų
Jau netrukus Kissimmee mieste (JAV) įvyksiančiame aukcione bus parduodamas unikalus prezidentinis automobilis – „Cadillac Fleetwood Brougham Presidential Limousine“, kuriuo 1990-aisiais naudojosi 42-asis JAV prezidentas Bilas Klintonas. Šis istorinis automobilis – ypatinga galimybė automobilių entuziastams ir kolekcininkams įsigyti tikrą amerikietiškos politikos simbolį.
Prezidentinių limuzinų tradicija prasidėjo dar prieš Antrąjį pasaulinį karą.
Filmai apie automobilius, kuriuos verta pažiūrėti per Kalėdas
Kalėdos – puikus metas stabtelėti, atsipalaiduoti ir praleisti daugiau laiko su artimaisiais ar tiesiog mėgaujantis ramybe.
Šventinis laikotarpis gali būti išnaudojamas įvairioms veikloms. Viena iš tokių veiklų – jaukus filmų vakaras, kuriame pagrindinis akcentas – automobiliai. Tad jeigu šiandien ar šią savaitę planuojate daugiau laiko praleisti ramiau, į savo filmų repertuarą įtraukite bent vieną iš šių filmų.
Dainius Jakas. Didžiausia elektromobilių vairuotojų baimė – ar ji dar pagrįsta?
Mirtis, aukštis, tamsa, viešasis kalbėjimas, baimė dėl nesėkmės, pokyčiai ir socialinė izoliacija. Tokias pagrindines baimes man išvardino „ChatGPT“, kai jo paklausiau, dėl ko žmonės labiausiai nerimauja.
Motociklu per sniegą: Karolis Mieliauskas vyko į Suomiją ruoštis naujai savo kelionei
Šaltuoju metų sezonu dauguma motociklininkų tiesiog laukia, kol atšils, kad vėl galėtų sėsti ant savo dviračių žirgų. Tačiau Karolis Mieliauskas, jau aplankęs šalčiausią apgyvendintą vietą Žemėje, pervažiavęs užšalusį Baikalo ežerą ir apvažiavęs pasaulį per 40 dienų, gyvena visiškai kitokiu ritmu. Vasario mėnesį jis vėl leisis į ekstremalią žiemišką kelionę, tačiau prieš tai – kruopštus pasiruošimas.
Kadangi Lietuvoje žiema dar nepasibeldė, Karolis ją nusprendė pasitikti Suomijoje.
Arūnas Paulauskas apie kovą su vakarykšte savo versija dėl to, koks būsi rytoj: „Sudėtingu metu tai labai padėjo“
Policijos sistemos vadžias į savo rankas perėmęs Arūnas Paulauskas vaikystėje svajojo tapti tolimųjų reisų vairuotoju. Vis dėlto, likimas sudėliojo kiek kitokį scenarijų, kuriam išsipildyti leido atsitiktinis bičiulio pasiūlymas.
„Šeimoje esu pirmas policininkas“, – šiuo teiginiu generalinis komisaras nubraukia bet kokias žurnalisto pastangas surasti tokios profesijos pasirinkimo užuomazgas A. Paulausko šeimoje.
„Savi Ratai“ projekto dalyviai – pasirinkimų kryžkelėje: kokius sprendimus priims Andrius Tapinas, Norbertas Daunoravičius ir Rūta Mur?
Prieš keletą savaičių TV3 televizijoje startavęs projektas „Savi Ratai“ įgauna pagreitį. Antano Juknevičiaus lydimi projekto dalyvių automobiliai poilsiauja specializuotose dirbtuvėse, kol prasidės prakaitą išsunkiančių modifikacijų darbai.
Prieš kelis dešimtmečius talentingų inžinierių sukurtos „Savi Ratai“ projekto dalyvių mašinos buvo suprojektuotos negalvojant apie svajones juos paversti elektromobiliais.
Tokius vairuotojus įspėja policija: laukia baudos
Artėjant didžiausioms metų šventėms, sužibo net tik Kalėdų eglės, parduotuvių vitrinos, bet ir vairuotojų automobiliai: papuošti savo mašiną šviečiančiomis ir žybsinčiomis girliandomis ir jas įsijungus važinėti po miestą dabar itin populiaru.
Policija visus įspėja, kad toks reginys gal ir gražus, tačiau kelia pavojų kitiems eismo dalyviams. O lemputėmis savo automobilius išsipuošę vairuotojai turėtų nenustebti, jei juos sustabdys policijos pareigūnai ir skirs baudą.
Dviejų kupiškėnų automobiliai stebina gyventojus: patraukė ir pareigūnų dėmesį
Patrulių ekipažas netoli Utenos kalėdinės eglutės pastebi keistus objektus – galbūt skraidanti lėkštė, galbūt Kalėdų senelio rogutės. Nusprendžiama išsiaiškinti, kas čia aplankė Uteną.
Susitikimą užfiksavo laidos „Farai“ operatorius.
Pareigūnai šalia Utenos eglutės esančioje automobilių stovėjimo aikštelės pamatė du itin ryškius automobilius – abu jie buvo apkarstyti kalėdinėmis girliandomis.
„Buvom Panevėžy, Ankysčiuose ir dabar Utenoje.
Dainius Jakas. Ko žiemą norėčiau iš elektromobilio?
Žiema yra išbandymas visoms transporto priemonėms ir jų vairuotojams. Slidu, rytais tenka grandyti apšarmojusius langus, keliuose – prastas matomumas ir pyktis dėl iš priekio atvažiuojančių mašinų nesureguliuotų žibintų. Įsėdus į lauke stovėjusio automobilio saloną – dar bent keliolika minučių šalta it už poliarinio rato, o prie stingdančio vairo nesinori net liestis.
Lietuvos pareigūnų dėmesingumas: vietoj baudos – pagalba skubant į ligoninę
Gruodžio 13-osios rytas Šiaulių gyventojui Ežero gatvėje prasidėjo neplanuotais iššūkiais. Automobilį vairuojantis vyras gavo žmonos skambutį su prašymu kuo greičiau atvykti į darbovietę ir nuvežti ją į ligoninę dėl staiga pablogėjusios sveikatos. Kol vyras kalbėjosi telefonu vairuodamas, jį pastebėjo patruliuojantys policijos pareigūnai.
Sustabdytas vairuotojas pripažino pažeidęs Kelių eismo taisykles ir paaiškino situaciją, pabrėždamas būtinybę skubiai pasiekti žmonos darbo vietą.
Genialus japonų sprendimas, padedantis užtikrinti automobilio numerio švarą
Šaltasis sezonas daugelyje šalių, taip pat ir Lietuvoje, primena vairuotojų pareigą užtikrinti, kad automobilio valstybiniai numeriai būtų švarūs ir aiškiai matomi. Daugelyje šalių kelių eismo taisyklėse numatyta, kad važiuoti su sniegu ar purvu uždengta valstybinio numerio lentele draudžiama, tačiau Japonijoje ši problema neegzistuoja.
Sniegas ir purvas lengvai prilimpa prie šaltų metalinių lentelių, o jų nuolatinis valymas rankomis – varginanti užduotis.
Transformacija, elektrifikacija, modernizacija – „Savi Ratai“ projekto dalyviai žengė pirmąjį žingsnį link radikalių pokyčių
Bent kartą servise savo automobilį palikęs vairuotojas žino, kad tam tikrų remonto darbų kainos gali nemaloniai nustebinti. Tad dabar įsivaizduokite, kad norite pakeisti ne variklio alyvą, salono filtrą ar netgi brangesnius pakabos komponentus.
Ar keturračiai tikrai pavojingi? Ekspertų nuomonės ir patarimai
Kiekvienais metais Lietuvoje fiksuojama skaudžių eismo įvykių, kuriuose dalyvauja keturračiai. Dažniausiai tokių situacijų priežastimis tampa vairuotojų neatsargumas, saugumo taisyklių nepaisymas arba vairavimas apsvaigus nuo alkoholio. Nepaisant to, dalis visuomenės vis dar mano, kad keturračiai patys savaime yra pavojingi.
Užfiksuoti vaizdai iš Vilniaus – policija perspėja dėl naujos mados: gausite baudą
Artėjant šventėms kalėdinėmis dekoracijomis gyventojai nusėja ne tik namus ar biurus, bet šventinė nuotaika persikelia ir į gatves. Vairuotojai savo automobilius puošia ryškiomis instaliacijomis iš kalėdinių lempučių. Tačiau žibančių mašinų vairuotojams už tai gali tekti šiek tiek patuštinti pinigines.
Socialiniuose tinkluose lietuviai sparčiai dalijasi nuotraukomis ir vaizdo įrašais, kuriuose jų transporto priemonės spindi šventinėmis spalvomis.
„Lada Samara Т3“ : „Porsche“ varikliu aprūpintas bolidas, bandęs užkariauti Dakarą
Rusijos gamintojų technika Dakaro ralyje dažniausiai siejama su milžiniškais, beprotišku greičiu skriejančiais „Kamaz“ sunkvežimiais. Jungtinės „Kamaz“ komandos pilotų pajėgos ne tik padėjo užsitikrinti dominuojančią poziciją sunkvežimių lygoje, bet ir visam pasauliui įrodė, kad Rusijoje sukonstruotos mašinos nėra skirtos vien tik cirko artistams.