Sveika gyvensena 

 

Naujienos besidomintiems sveika gyvensena ir norintiems gyventi sveikiau: kasdieniniai patarimai, gydytojų ir specialistų interviu bei atviros žmonių patirtys.
 

Pastebėjus tokį apgamą kuo greičiau skubėkite pas gydytoją: kelią mirčiai užkirskite laiku

Remiantis Nacionalinio vėžio instituto (NVI) duomenimis, 2024 metais Lietuvoje buvo užregistruota apie 1800 naujų odos vėžio atvejų, iš kurių apie 400 sudarė odos melanoma. Per pastaruosius du dešimtmečius sergamumas odos vėžiu Lietuvoje išaugo beveik tris kartus. Pasak BIOFIRST klinikos gyd. dermatovenerologės dr. Silvijos Kontautienės, kurios domėjimosi sritis – odos onkologiniai susirgimai, ši tendencija pastebima tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų.

Atskleidė, kas sveikiau: virtas ar keptas kiaušinis?

Kiaušinius daugelis renkasi pusryčiams. Tai yra puikus baltymų ir kitų maistinių medžiagų šaltinis, tačiau yra daugybė skirtingų kiaušinių ruošimo būdų, dažniausi – virimas ir kepimas. Vis dėlto ne vienam kyla klausimas, kas sveikiau – virtas ar keptas kiaušinis?  Kiaušiniai yra itin maistingi, juose yra beveik visų organizmui reikalingų maistinių medžiagų. Be to, kiaušiniai yra vienas iš nedaugelio maisto produktų, priskiriamų visaverčiams baltymams.

Sutrikusią kasos veiklą išduoda šie ženklai: pasitikrinkite, ar nejaučiate

Kasa – ilga, plokščia liauka, esanti už skrandžio viršutinėje pilvo dalyje. Ji atlieka svarbias funkcijas: gamina fermentu, kurie padeda virškinti maistą, taip pat hormonus, kurie atsakingi už gliukozės kiekio reguliavimą. Vis tik dėl tam tikrų veiksnių gali pasireikšti pankreatitas – būtina laiku atpažinti ženklus, kurie rodo sutrikusią kasos veiklą. Pankreatitas yra kasos uždegimas. Uždegimas – imuninės sistemos atsakas, galintis sukelti patinimą, skausmą ir organo veiklos pokyčius.

Vos 23-ejų moterį ištiko insultas: nepraleiskite šių ženklų pro akis

Popiežius Pranciškus mirė sulaukęs 88 metų nuo insulto, tačiau mergina iš Jungtinės Karalystės atskleidė, kad insultas gali ištikti ir jaunus žmones, neturinčius jokių sveikatos problemų. Insultą išgyvenusi moteris įspėja, kad ši paralyžiuojanti liga gali staiga ištikti tiek jaunus, tiek senus žmones, nes pati jį patyrė per atostogas, būdama vos 23 metų, rašoma express.co.uk.

Paaiškino, kaip kava veikia kepenis: kiti to nežino

„British Liver Trust“ teigimu, buvo atlikta daugybė mokslinių tyrimų, kuriuose nagrinėtas kavos poveikis kepenų sveikatai. Galiausiai buvo nustatyta, kad kavos vartojimas vis dėlto gali būti naudingas kepenims. Mokslininkai atskleidė, kaip kava veikia kepenis ir priminė, kiek kavos galima išgerti per dieną. Kaip kava veikia kepenis? Yra rimtų įrodymų, kad kavos gėrimas gali sumažinti hepatoceliulinės karcinomos (HCC), vienos iš dažniausių kepenų vėžio formų, riziką.

Politiko 23-ejų dukros gyvybę nusinešė vėžys: neignoruokite šių simptomų

JAV Kongreso nario Jimo McGoverno dukra Molly McGovern netikėtai mirė atostogų metu išvykusi į Italiją, jai buvo 23 metai. Jauna mergina kovojo su retos formos vėžiu.  Aukšto rango demokratas iš Vusterio, JAV, sakė, kad jo dukra kovojo su reta vėžio forma ir buvo neseniai užbaigusi semestrą – ji studijavo Australijoje, rašo cbsnews.com.  Kovojo su reta vėžio forma  Reta vėžio forma jai buvo diagnozuota 2019 metais, politiko dukrai buvo taikomas gydymas.

Štai kiek laiko negėrus alkoholio atsistato kepenys: sveikata jums padėkos

Kepenys yra vienas unikaliausių kūno organų, nes gali atsinaujinti. Taigi tai reiškia, kad kepenys, kaip savaime save gydantis organas, gali atsigauti po alkoholio padarytos žalos – štai per kiek laiko atsistato kepenys, kai nustojate gerti alkoholį.  Svarbu pažymėti, kad tai priklauso nuo to, kokią žalą alkoholis yra padaręs kepenims, nes jeigu išsivystęs sunkus kepenų pažeidimas, jis gali būti negrįžtamas ir sukelti ilgalaikių komplikacijų.

Šias žoleles vadina aukso gysla prastai miegantiems: išbandykite

Kai naktimis nesimiega, žmonės griebiasi įvairiausių priemonių – išbando įvairius metodus, kurie turėtų padėti greičiau užmigti, kiti geria šiltą pieną, tačiau prastai miegantiems gali padėti ir įvairios žolelių arbatos. Kai kurios arbatos turi junginių, kurie padeda atpalaiduoti kūną ir protą, todėl jų išgėrus gaunamas dvigubai naudingas efektas – jos ir padeda užmigti, ir ramiau miegoti.

1 neįprastas požymis gali išduoti, kad sergate vėžiu: pasitikrinkite

„Jaučiuosi pavargęs, neturiu jėgų, nuolat galva sukasi“ – šie požymiai girdimi kone nuolat. Kartais tai gali būti nurašoma nuovargiui ir nuolatiniam stresui, tačiau gana dažnai už jų slypi rimtesnė problema – per mažas hemoglobino kiekis. Pasak mokslininko dr. Tomo Vaičiūno, nors daugelis žmonių vis dar galvoja, kad geležies atsargų turėtų pakakti vartojant tam tikrus maisto produktus, tačiau šiandien dažnai nutinka taip, kad žmogui vis tiek ima trūkti geležies.

Šie produktai gerina virškinimą: žarnynas padėkos

Šiltuoju metų laiku staiga prasidėjęs pykinimas, viduriavimas ar vėmimas dažnai priskiriamas apsinuodijimui maistu. Tačiau specialistai įspėja – tai gali būti rimtos virškinamojo trakto infekcijos simptomai. Nors šios ligos dažniausiai prasideda vaikų kolektyvuose, greitai jos persikelia į visą šeimą – ypač paveikdamos tuos, kurių imunitetas silpnesnis. Virškinimo infekcijas gali sukelti ne tik virusai, bet ir bakterijos, grybeliniai ar parazitiniai mikroorganizmai.
REKLAMA
Nemiga (nuotr. Shutterstock.com) Nemiga (nuotr. Shutterstock.com)

Prieš naktį padarykite 1 veiksmą: nepatikėsite, kaip greitai užmigsite

Mokslininkai, įskaitant mitybos specialistus ir miego ekspertus, atliko įvairius tyrimus, siekdami atrasti geriausius miegui tinkamus maisto produktus. Šie tyrimai jau dabar suteikia svarbių užuominų apie miego gerinimą, tačiau jie nėra galutiniai. Rekomenduojama prieš miegą suvalgyti kelių produktų – nustebsite, kaip greitai užmigsite.

Pasakė, ar kiaulienos taukai sveikiau už aliejus: tai žino ne visi

Prabilus apie tai, ant ko sveikiausia kepti maistą – aliejaus, kiaulių taukų ar lydyto sviesto (ghee) – daugelis suglumsta, mat nuomonių daug. Vis tik šįkart pateikiame jums atsakymą apie tai, ant kokio produkto kepti maistą yra sveikiausia. Į šį klausimą naujienų portalo tv3.lt skaitytojams sutiko atsakyti mitybos specialistas Paulius Paulauskas. Jis dalijosi savo įžvalgomis apie skirtingus produktus ir atskleidė, ant ko maistą kepa pats.

Darže ragina auginti šiuos augalus: jų nauda – neišmatuojama

Gegužės mėnesį lietuvių daržuose pradeda augti pirmasis metų derlius – traškūs ridikėliai, salotos, rūgštynės ir kiti ankstyvieji augalai. Specialistai atkreipia dėmesį, kad šios pavasario gėrybės pasižymi itin vertingomis maistinėmis savybėmis, kurios ypač reikalingos po žiemos laikotarpio.

Kviečia 30 dienų valgyti grikius: štai kas pasikeis

Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės narės, a. a. Ksaveros Vaištarienės (mirė sulaukusi 88-erių m.) medicininė knygelė visada buvo tuščia, o šeimos gydytojo moteris neturėjo. Visus sveikatos sutrikimus sprendė pati, daugiausiai remdamasi japonų mokslininko makrobiotiko Žoržo Ozavos metodais. Juos moteris atrado susirgusi reumatoidiniu artritu ir Behterevo liga, kai tradicinė medicina jai padėti negalėjo.

Mėnesį ragina nevalgyti 1 produkto: rezultatas nustebins

Garsiai kalbama apie cukraus neigiamą poveikį organizmui – perteklinis jo vartojimas gali sukelti nemalonius simptomus. Todėl Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia jungtis į iššūkį – mėnesiui atsisakyti cukraus.  Kaip socialiniame tinkle „Facebook“ primena Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, pridėtinio cukraus, perdirbto maisto ir pieno produktų vartojimas gali sukelti tokius simptomus kaip nuovargis, energijos trūkumas ir kitus.

Atsikratykite pilvo riebalų: padės 1 pratimas

Norite atsikratyti pilvo riebalų, bet pavargote nuo nesibaigiančių ir neveiksmingų pratimų? Fitneso treneris Patrickas Hongas turi kitą – paprastą, bet galingą – sprendimą. Tai pritūpimai su svoriu, pratimas, kuris ne tik padeda formuoti apatinę kūno dalį, bet ir aktyviai įdarbina visą kūną, kas labai svarbu, jei norite sumažinti riebalų sluoksnį pilvo srityje, rašoma hindustantimes.com.

Atskleidė visą tiesą apie prezervatyvus: štai kiek iš tikrųjų jie apsaugo nuo nėštumo

Šiuo metu vis dažniau pasigirsta pokalbių ir diskusijų apie kontracepciją ir jos apimamus metodus bei priemones, skirtas užkirsti kelią nepageidaujamam nėštumui ir skatinančias gyventi atsakingą lytinį gyvenimą. Tad svarbu sužinoti, kokie yra patys veiksmingiausi kontracepcijos metodai bei kaip ilgalaikėje perspektyvoje gali atsiliepti šios priemonės. Naujienų portalui tv3.lt apie kontracepciją ir veiksmingiausius metodus papasakojo gydytoja akušerė-ginekologė Eglė Bareikienė.

Šį gėrimą vadina tikra žarnyno šluota: ragina gerti rytais

Per pastarąjį dešimtmetį chia sėklos tapo viena populiariausių supermaisto rūšių pasaulyje. Šios mažytės juodai baltos sėklos yra iš ispaninio šalavijo augalo ir pasižymi gausybe maistingųjų savybių. Socialiniuose tinkluose vanduo su chia sėklomis dažnai reklamuojamas kaip stebuklingas gėrimas, galintis pagerinti virškinimą, padėti lieknėti ir suteikti energijos.

Įspėja šiuos Lietuvos gyventojus: iš namų dienos metu jums geriau neiti

Pavasaris – tai metas, kai bunda ne tik gamta, bet ir alergijos. Žydintys medžiai ir augalai į orą išleidžia milijonus žiedadulkių, kurios gali sukelti nemalonius simptomus: čiaudulį, akių perštėjimą, nosies užgulimą ar net kvėpavimo sutrikimus. Higienos instituto specialistai socialiniame tinkle „Facebook“ dalijasi vertingais patarimais, kaip sumažinti žiedadulkių poveikį sveikatai.

Šie produktai – aukso gysla organizmui: valgykite į sveikatą

Selenas yra svarbus žmogaus sveikatai mikroelementas. Pagrindinės jo funkcijos – užtikrinti tinkamą organizmo antioksidacinės sistemos veikimą ir palaikyti skydliaukės funkciją. Selenas yra būtinas mikroelementas, atliekantis svarbias funkcijas organizme. Jis aktyviai dalyvauja visų antioksidacinių sistemų veikloje, taip pat skydliaukės hormonų apykaitos procese. Esant dideliam seleno trūkumui, išsivysto kardiomiopatija, o esant jo pertekliui, pasireiškia apsinuodijimo simptomai.

Šiuos produktus vadina žarnyno vėžio priešnuodžiu: ragina valgyti dažniau

Storosios žarnos vėžys – viena iš pavojingų žmogaus gyvybei onkologinių būklių, kuri smogia netikėtai, iš pasalų, o jos simptomai įprastai yra pastebimi tik jau vėlyvose vėžio stadijose. Vis tik yra būdų apsaugoti save nuo vėžio, o vienas tyrimas gali padėti žmogui dėl storosios žarnos vėžio ramiu išlikti net 10 metų.

Vilniuje šalia miesto savivaldybės atsirado pusiau perpjauta lova: paaiškėjo, kodėl

Trečiadienio rytą sostinėje, prie Vilniaus miesto savivaldybės pastatyta pusiau perpjauta ligoninės lova. Šia instaliacija siekiama atkreipti dėmesį į šalies gyventojų abejingumą deklaruojant pajamas, neskiriant 1,2 proc. paramos ir labdaros organizacijoms. Šis žingsnis – atsakas į praėjusių metų Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenis, kuomet skirti 1,2 proc. GPM paramos galimybe pasinaudojo tik 44 proc. Lietuvos gyventojų.

Žada magnetinės audros tęsinį: pasakė, ar tikrai bus

Šiuo metu tęsiasi magnetinė audra, tad visi, kurie jaučia jos poveikį, šiandien turėtų daugiau dėmesio skirti sau ir savo sveikatai. Vis tik, gerų žinių yra – pranešama, kad jau rytoj magnetinė audra nėra numatoma. Meteoagent.com duomenimis, šiandienos, balandžio 23 dienos, magnetinio lauko aktyvumas sieks 5 balus, kas prilygsta magnetinei audrai. Žinoma, kad 5-iais ir daugiau balų vertinamas magnetinio lauko aktyvumas prilygsta magnetinei audrai.

Popiežiaus Pranciškaus gyvybę pasiglemžė ši klastinga liga: 1 ženklą pastebėkite laiku

Vakar visą pasaulį sukrėtė skaudi žinia – antrąją šv. Velykų dieną mirė 88-erių sulaukęs popiežius Pranciškus, dar šį savaitgalį sveikinęs tikinčiuosius su didžiąja švente. Pranešama, kad pontifiko gyvybę pasiglemžė insultas, sukėlęs rimtų sveikatos problemų.  Anksčiau naujienų portalas tv3.lt rašė, kad vakar Vatikanas oficialiai pranešė apie popiežiaus Pranciščkaus mirties priežastį. Jie rašė, kad mirtį lėmė insultas, kuris sukėlė popiežiui komą ir negrįžtamą širdies nepakankamumą.

Nepraleiskite progos pasinaudoti nemokama sveikatos paslauga Lietuvoje: kiti to nežino

Šeškinės poliklinika skelbia apie itin svarbią prevencinę iniciatyvą – jauni žmonės nuo 16 iki 29 metų amžiaus kviečiami nemokamai ir konfidencialiai pasitikrinti dėl lytiškai plintančių infekcijų (LPI). Paslauga teikiama visiems, nepriklausomai nuo to, prie kurios gydymo įstaigos asmuo yra prisirašęs. „Tai galimybė ne tik pasirūpinti savo sveikata, bet ir užkirsti kelią rimtoms pasekmėms ateityje – nuo nevaisingumo iki nėštumo komplikacijų“, – sako Šeškinės poliklinikos atstovai.

Prasidėjo stipri magnetinė audra: pasakė, kada baigsis

Po šventinio ilgojo savaitgalio gali būti sudėtinga grįžti į darbus, o prie to taip pat gali prisidėti magnetinė audra. Prognozuojama, kad šiandien ji pasieks 6 balus, dėl to rekomenduojama pasaugoti savo sveikatą. Magnetinės audros gali sukelti nemalonius simptomus, tokius, kaip galvos skausmą, silpnumo jausmą, pykinimą. Stiprumas – 6 balai Meteoagent.

2 ženklai akyse išduoda padidėjusį cholesterolio kiekį: pastebėkite laiku

Aukštas cholesterolio kiekis – viena pavojingiausių, bet dažniausiai simptomų neturinčių būklių, dėl kurios visame pasaulyje milijonai žmonių rizikuoja susidurti su širdies smūgiu ar insultu. Dėl šios priežasties jis dažnai vadinamas „tyliuoju žudiku“. Vis dėlto, anot specialistų, kai kuriais atvejais organizmas siunčia subtilius ženklus, kurių nederėtų ignoruoti.

Neskubėkite griebtis vaistų: šias gamtos gėrybes vadina tikra aukso gysla

Panašu, kad sulaukėme tikrojo pavasario – sinoptikai nebepranašauja šalnų. Deja, daugelis po žiemos jaučiasi išsekę, todėl šiuo metų laiku dažnai susimąstome apie vitaminų atsargas organizme ir imuniteto stiprinimą. Kokius gamtos resursus galime išnaudoti, norint atsigauti ir sustiprėti? Apie tai „Žinių radijo“ laidoje „Kas po mūsų?“ Eglė Grabytė kalbėjosi su gamtininku, Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros atstovu Almantu Kulbiu.

Ši piktžolė – gamtos dovana širdžiai: apie poveikį daugelis net nežino

Lietuvoje augantis augalas, kurį daugelis vadina paprasčiausia piktžole, kaip išsiaiškino Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkai, turi neįtikėtiną naudą. Kol kas ištirta, kad kvapioji aniužė plėsdama kraujagysles mažina kraujo spaudimą ir turi antiaritminį poveikį.  Kvapioji aniužė (lot.

Šie produktai – aukso gysla smegenims: valgykite dažniau

Kokybiškas maistas yra naudingas ne tik fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Tad pasižiūrėkime, kokie maisto produktai svarbūs tam, kad jūsų smegenys būtų laimingos ir sveikos? Išbandykite šiuos kelis maisto produktus ir stebėkite savo savijautą, rašoma bbcgoodfood.com. 1. Viso grūdo produktai gali pagerinti koncentraciją ir susikaupimą Smegenys, kaip ir visa kita organizme, negali veikti be pakankamo kiekio degalų, o mėgstamiausia degalų forma yra gliukozė.

Šio tyrimo paniškai bijo daugelis lietuvių: nustebsite, ką gali atskleisti apie jūsų organizmą

Magnetinio rezonanso tomografija (MRT) – terminas, girdėtas visiems, tačiau gavus siuntimą atlikti šį tyrimą, prieš pirmąjį kartą ne vienas nerimauja, net bijo. Vis tik specialistai ramina, kad bijoti nėra ko – tai yra vienas saugiausių tyrimų šiuolaikinėje medicinoje.

Unikauskas atskleidė, koks maistas itin kenkia kepenims: šiuos produktus vartojame kasdien

Kepenys – vienas svarbiausių organų žmogui, kuris rūpinasi organizmu tam, kad į jį nepatektų kenksmingos medžiagos ir toksinai. Jos neretai vadinamos „filtru“, apsaugančiu mus nuo to, kas nėra reikalinga kokybiškam organizmo funkcionavimui. Apie tai TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ anksčiau pasakojo profesorius Alvydas Unikauskas, kuris atskleidė, kurie maisto produktai itin kenkia kepenims, o kurie priešingai – padeda joms atsinaujinti.

Prie stalo padarykite 1 triuką: nepriaugsite papildomų kilogramų

Velykos – tai metas, kai susirenkame su šeima ir draugais, džiaugiamės pavasario atėjimu, tačiau po gausių šventinių valgių galime pasijusti asunkę. Šventinė stalo gausa dažnai sukelia virškinimo problemas, tačiau tai nėra neišsprendžiama. Geras virškinimas – svarbus ne tik norint jaustis lengvai ir energingai, bet ir palaikyti bendrą sveikatą.

Šie ženklai rodo, kad jūsų kepenų veikla yra sutrikusi: neignoruokite jų

Hepatitas C – pavojinga būklė, galinti nemenkai apkartinti žmogaus gyvenimą. Šis virusas ne tik gali sukelti kepenų cirozę, tačiau taip pat išsivystyti net iki gyvybei pavojingos būklės – kepenų vėžio. Tad ką svarbu žinoti apie šį klastingą virusą? Apie hepatitą C daugiau papasakoti naujienų portalui tv3.lt sutiko „BENU“ vaistinių tinklo vaistininkė Deimantė Zalagaitytė.

Šie simptomai – pirmasis vėžio ženklas: savo kūną apžiūrėkite kas 3 savaites

Ar kada susimąstėte, kaip dažnai tikrinatės savo kūną taip pat atidžiai, kaip orų prognozę ar banko sąskaitą? Deja, daugelis mūsų labiau rūpinasi kasdieniais rūpesčiais nei savo sveikata – o kai kurie kūno pokyčiai gali tyliai pranešti apie rimtas ligas, įskaitant vėžį. Anglijos vėžio gydytojas, profesorius Peteris Johnsonas pabrėžia, kad žinojimas, kas jums yra įprasta ir normalu, gali išgelbėti gyvybę.

1 kasdienis įprotis augina pilvo riebalus: daugelis to nežino

Visceraliniai riebalai, kartais vadinami pilvo riebalais, gali padidinti lėtinių ligų riziką. Anot specialistų, vienas įprotis itin augina riebalų ir visceralinių riebalų kiekį, todėl patariama jo kuo greičiau atsisakyti.  Dėl nesaikingo valgymo ir valgymo išsiblaškius gali būti sunkiau atsikratyti visceralinių riebalų. Čia gali padėti sąmoningsa valgymas – jis užkerta kelią persivalgymui ir padeda atsakingiau pasirinkti tai, ką dedame į burną.

Skelbia apie nemokamą medicinos paslaugą Lietuvoje: štai kam priklauso

Šeškinės poliklinika socialiniame tinkle „Facebook“ ragina jaunimą nelaukti ir pasitikrinti dėl lytiškai plintančių infekcijų (LPI). Medikai primena, kad šios infekcijos gali būti „tylios“, nesukelti jokių simptomų, tačiau pasekmės gali būti labai rimtos – nuo nevaisingumo iki komplikacijų nėštumo metu. Gera žinia – tai padaryti galima visiškai nemokamai, konfidencialiai ir be streso. Tyrimas atliekamas patikimu PGR metodu, o nemokamų tyrimų kiekis yra ribotas.

Paaiškėjo, ar nurimo alinanti magnetinė banga: įsidėmėkite

Paskutinėmis dienomis siautė intensyvios magnetinės audros, kurių poveikį galėjo pajusti ne vienas. Galvos skausmas, silpnumo jausmas, pykinimas – tai tik keli simptomai, kuriuos gali sukelti magnetinės audros, o šiandien paaiškėjo, ar jos tęsis toliau. Meteoagent.com pranešė, kad šiandien prognozuojama magnetinė audra bus silpnesnė, t. y. sieks 5 balus, kuomet dar vakar siautėjo net 7 balų magnetinė audra.

Šios uogos – tikras priešnuodis aukštam cholesteroliui: valgykite į sveikatą

Kodėl mėlynių valgymas naudingas: mokslininkai nustatė, kad mėlynių ir kitų antioksidantų turtingų maisto produktų vartojimas yra paprastas ir veiksmingas būdas išsaugoti sveikatą. Mėlynėse gausu polifenolių, ypač antocianinų, kurie suteikia joms ryškią spalvą. Žmogaus organizmui jie svarbūs tuo, kad mažindami oksidacinį stresą ir uždegimą palaiko širdies sveikatą.

Magnetinė audra siautės toliau: pasakė, kada baigsis

Stipri magnetinė audra atsitraukti neketina ir užsitęs ilgiau nei prognozuota – šiomis dienomis daugiau dėmesio skirkite savo sveikatai ir savijautai, ypač jei esate vienas tų, kurie stipriau jaučia magnetinių audrų poveikį.  Vyraujant magnetinėms audroms, gali pasireikšti įvairūs nemalonūs simptomai: galvos skausmas, pykinimas, silpnumas, todėl patariama laikytis tam tikrų gairių, kad poveikis būtų kuo mažesnis. Tęsiasi magnetinė audra Kaip skelbia meteoagent.

Štai kiek kiaušinių iš tikrųjų galima suvalgyti per dieną: įsidėmėkite visiems laikams

Artėjant šv. Velykoms visi jau renkasi, perka ir pamažu ima ruošti kiaušinius marginimui, nes jie – pagrindinis šventės akcentas. Turbūt dėl to neretai prie šventinio stalo kiaušinių suvalgoma daugiau nei kasdienybėje, dėl to svarbu žinoti, kokia yra optimali per dieną suvartojamų kiaušinių norma. Šia tema naujienų portalui tv3.lt sutiko pakomentuoti „BENU“ vaistinių tinklo vaistininkė Deimantė Zalagaitytė.

Parduotuvėse pirkite tokį majonezą: rezultatas maloniai nustebins

Artėjant šv. Velykoms vis dažniau lietuviai užsuka į parduotuves ir renkasi, ką įsigyti ir padėti ant šventinio stalo. Vienas iš maisto produktų, neretai nugulantis pirkinių krepšeliuose, yra majonezas. Vis tik ar tikrai majonezą vartoti sveika ir kokios grėsmės už jo slypi? Savo žiniomis apie majonezą, tinkamą jo kiekio pasirinkimą ir sveikesnes alternatyvas su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais sutiko pasidalinti vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Jurgita Jankauskienė.

Smogs seniai regėto stiprumo magnetinė banga: ragina visus pasiruošti

Šiandien, balandžio 16 dieną, Lietuvoje prognozuojama intensyvi magnetinė audra. Pranešama, kad ji pasieks 7 balus iš 9, dėl to rekomenduojama daugiau dėmesio skirti sau ir savo sveikatai. Intensyvių magnetinių audrų metu vertėtų labiau pasirūpinti savimi, atkreipti dėmesį į pasireiškusius nemalonius simptomus, tokius kaip pykinimo jausmą, galvos skausmą ar silpnumą. Stiprumas – 7 balai Meteoagent.

Lietuvės kaip išprotėjusios valo organizmą šiuo būdu: gali baigtis net kepenų sutrikimais

Pelynas – augalas, kuris dažnai siejamas su sveikata ir tradiciniais vaistais, tačiau ne visada jis yra toks naudingas, kaip gali pasirodyti. Nors pelynas turi ilgą istoriją kaip vaistinis augalas, jį reikia vartoti atsargiai, nes ne visi jo poveikiai yra teigiami. Pasak „Camelia“ vaistinės vaistininkės Virgilijos Bečelytės, pelynas turi stiprių savybių, tačiau jo netinkamas vartojimas gali sukelti rimtų šalutinių poveikių.

Šis augalas – aukso gysla organizmui: auginkite namuose

Namuose auginami augalai gali būti ne tik gražūs, bet ir naudingi. Vienas tokių yra paprastasis alavijas – jo nauda sveikatai yra visokeriopa. Plačiau apie paprastąjį alaviją (lot. Aloe Vera) ir jo naudą sveikatai socialiniuose tinkluose rašė Lietuvos fitoterapijos asociacija.

Pamirškite padidėjusį skrandžio rūgštingumą: štai kas padės

Gausus ir sotus Velykų stalas – sena lietuviška tradicija, kuriai ištikimi esame ir šiandien. Vis dėlto gyvenimo būdas per šimtmetį pasikeitė: anksčiau šventiniai valgiai žmones džiugindavo po ilgesnio pasninko ir fizinio darbo, o dabar – tik retas po Užgavėnių laikosi pasninko iki Velykų. Tad gausus ir įvairus maistas tampa ne atpildu ar švente, o iššūkiu mūsų virškinimo sistemai.

Pirmojo ketvirčio rezultatai: organų donorystei vis dažniau sakoma „taip“ – atsisakymų tik 22,6 procento

Per pirmąjį šių metų ketvirtį Nacionalinio transplantacijos biuro (toliau – NTB) budintys koordinatoriai iš trijų Regioninių donorystės paslaugų koordinavimo centrų – Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus, jungiančių 21 ligoninę, galinčią teikti donorystės paslaugas – sulaukė 34 pranešimų apie potencialius donorus. 24 donorų artimieji, ištarė „taip“ organų donorystei.

Nauja magnetinė audra ramybėje nepaliks: šią dieną apsibraukite raudonai

Atslenka stipri magnetinė audra – pasiruoškite ir pasirūpinkite savo sveikata, ypač jei esate vienas tų, kurie jaučia magnetinių audrų poveikį. Kaip skelbia meteoagent.com, šiandien, balandžio 15 dieną, aktyvumas sieks 5 balus, o tai jau laikoma riba, kai poveikį gali pajusti žmonės, pavyzdžiui, vyresnio amžiaus asmenys, taip pat sergantys lėtinėmis ar kitomis ligomis. Rytoj, balandžio 16 dieną, aktyvumas bus dar didesnis ir, kaip prognozuojama, pasieks 6 balus.

Suvalgykite 1 produktą prieš naktį: nustebsite, kaip greit užmigsite

Vyšniose yra daug naudingų maistinių medžiagų, pavyzdžiui, vitamino C ir antioksidantų. Kai kurie duomenys rodo, kad jos taip pat gali padėti mažinti uždegiminius procesus, saugoti širdies sveikatą ir pagerinti miegą. Vyšnių nauda sveikatai gali priklausyti nuo daugelio veiksnių, pavyzdžiui, vyšnių rūšies, jų kiekio ir vartojimo dažnumo, rašoma medicalnewstoday.com.

Pasakė, per kiek laiko atsistato kepenys metus gerti alkoholį: skaičius nustebins

Kepenys – vienas svarbiausių organų žmogaus organizme, atsakingas už kenksmingų medžiagų pašalinimą, medžiagų apykaitą bei kitas gyvybiškai svarbias funkcijas. Vis tik neretai kepenys yra nuodijamos ir jų veikla sutrinka, kuomet yra vartojama kenksminga medžiaga – alkoholis.
Į viršų