lyderystė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lyderystė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lyderystė“.

„Coca-Cola“ – stipriausias ir vertingiausias nealkoholinių gėrimų prekės ženklas pasaulyje

„Coca-Cola“ išlieka stipriausias ir vertingiausias nealkoholinių gėrimų prekės ženklas pasaulyje, o šio statuso ilgaamžiškumą labiausiai galima paaiškinti žinomumu ir reputacija, kurią stiprina inovatyvių produktų kūrimas ir plataus masto rinkodaros kampanijos, skelbia tarptautinė prekės ženklų tyrimų kompanija „Brand Finance“. Į kasmetinį jos nealkoholinių gėrimų reitingą „Brand Finance Non-Alcoholic Drinks“ įtraukiami 25 stipriausi ir vertingiausi pasaulyje nealkoholinių gėrimų prekių ženklai...
2023-08-23

Rusijos elitas trokšta seno Putino: sunku priklausyti nuo lyderio, kuris pralaimi

Po sėkmingos Ukrainos kontratakos, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, pirmą kartą per 22-ejus jo valdymo metus, susidūrė su elito prieštaravimais dėl strateginių karo sprendimų ir jo baigties.
Aktualijos 2022-09-24

Henry Kissingeris užsimena apie esminį klausimą po karo Ukrainoje: ir į jį turės atsakyti Europa

Buvęs Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės sekretorius, 99-erių metų Henry Kissingeris per savo politinę karjerą susidūrė ne su vienu Sovietų Sąjungos lyderiu. Interviu „Spiegel International“ žurnalistui Bernhardui Zandui jis teigia, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra tiek kruopščiai viską apskaičiuojantis, tiek lengvai įžeidžiantis žmogus. H. Kissigeris taip pat mano, kad vienu svarbiausių geostrateginių klausimų taps tai, kaip ateityje atrodys Rusijos ir Europos santykiai.
Aktualijos 2022-07-30

Rasa Juknevičienė paragino ES vadovus parodyti lyderystę ir priimti Ukrainą bei Moldovą į ES šeimą

Europos Parlamento (EP) ELP frakcijos vicepirmininkė Rasa Juknevičienė trečiadienį Briuselyje vykstančioje plenarinėje sesijoje paragino ES lyderius nustoti siųsti pesimistines žinutes kovojančiai Ukrainai, kad jos kelias į narystę ES truks dešimtmečius, rašoma pranešime žiniasklaidai. „Rodykite lyderystę, kad ši šalis kuo greičiau taptų mūsų šeimos dalimi. Susidaro įspūdis, kad ne Ukraina, o kai kurių ES šalių lyderiai nėra pasiruošę Ukrainos narystei.
Aktualijos 2022-06-22

Nausėda apie galimybę vežti Ukrainos grūdus: Lietuva pasirengusi imtis lyderystės

Baltijos šalys ir Lenkija yra pasirengusios imtis lyderystės vežant grūdus iš Ukrainos, tačiau svarbu išspręsti logistikos, pirmiausia, tiekimo geležinkeliu, problemas, sako prezidentas Gitanas Nausėda.  „Esame pasirengę imtis šios lyderystės, nes tiek Baltijos šalių uostai – Lietuvos, Lenkijos uostai – yra pasirengę priimti Ukrainos grūdus. Tik labai svarbu išspręsti logistikos problemas, kurių yra tikrai nemažai.

Įvertino manevrą, kodėl Gabrielius Landsbergis lieka nuošalyje: tai labai gerai apgalvota

Vis rečiau viešojoje erdvėje girdimi pasisakymai vidaus politikos klausimais iš Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio. Pasak politologų, jis visiškai susikoncentravęs į užsienio reikalų ministro postą, lyderystę partijoje palikdamas nuošalyje.

Mokslo ir sporto sąjunga: „Ambersail-2“ imasi „žaliosios“ lyderystės Baltijos regione

„The Ocean Race Europe“ (toliau – TORE) varžybose startuosianti „Ambersail-2“ įgula tapo viena iš dviejų komandų, kurios visų varžybų metu ne tik rungtyniaus su konkurentais, bet ir rinks bei vėliau mokslininkams perduos svarbius aplankytų akvatorijų vandens pavyzdžius, leidžiančius nustatyti jų užterštumą mikroplastiku. Pasak mokslo atstovų, tai – svarbus indėlis plečiant gyvybiškai svarbias žinias apie akvatorijų būklę.
2021-04-29

JAV miestus krečiantys protestai – lyderystės išbandymas Trumpui

JAV prezidentas Donaldas Trumpas, nuo griežtų kalbų pereinantis prie užjaučiančio tono, o paskui vėl pradedantis grūmoti, atrodo viena akimi visuomet budriai stebintis savo rinkėjų branduolį ir tiksliai nežinantis, kaip reaguoti į tūžmingus protestus prieš rasizmą, krečiančius Ameriką nuo Mineapolio iki Los Andželo. Šešias pastarąsias naktis šalyje vykę neramumai ir kai kada prasiveržiantis smurtas atnešė sumaištį ir į Baltųjų rūmų apylinkes.
2020-06-01

Darius Kuolys. Matome, kad idėjinė lyderystė pradingsta

Neseniai pasirodė visuomenės apklausų rezultatai, kurie signalizuoja tai, kad Lietuvos politinės partijos turi problemų. Lyderystės stoka verčia visuomenę abejoti pagrindinėmis šalies partijomis, todėl jų reitingai vis krenta. Iki sekančių Seimo rinkimų likus mažiau, nei metams, pradedama galvoti, koks bus naujasis Seimas. Apie tai TV3 studijoje kalbėjo žurnalistas Vladimiras Laučius ir istorikas Darius Kuolys.
Aktualijos 2019-11-26

Nedžiuginanti prognozė partijų vadams: kas paskęs pirmtako šešėlyje?

Už trijų šalies politinių partijų vairo stovi jauni pirmininkai, tačiau pirmininkas nelygus lyderiui. Trijų opozicinių partijų pirmininkams teko iššūkis ne tik išpildyti rinkėjų lūkesčius, bet ir išbristi iš savo pirmtakų šešėlio. Ar pavyks Gintautui Paluckui, Gabrieliui Landsbergiui ir Remigijui Žemaitaičiui kitąmet tapti savo partijų lyderiais? Trims opozicinėms partijoms vadovauja trys jauni vyrai.
REKLAMA
REKLAMA

Psichologė rėžė: moterims reikia moterų lyderių

Ar kada nors susimąstėte, kad dauguma moterų sėkmingomis ir laimingomis mokosi būti iš sėkmingų ir laimingų vyrų. Sutikime: yra puikių lyderių, kurie gali įkvėpti. Tačiau moterims rekomenduoju ieškoti arba moterų lyderių, arba mokymų, kurie apima tiek vyriškumą, tiek moteriškumą. Pasikalbėkime. Ar reikia mokytis ilsėtis? Internete aptikau vieno jauno lyderio tikslus metams. Jie nėra nei geri, nei blogi. Man buvo įdomus atgalinis ryšys iš sekėjų. Nenustebau, kad labiausiai žavėjosi moterys.
2018-01-07

Ar šiuolaikinėje lyderystėje yra vietos jausmams?

Pasauliui minint Boso dieną, pakalbėkime apie šių dienų lyderystę. Kokius reikalavimus keliame vadovams šiandien? Jie turi būti organizuoti, komunikabilūs, lankstūs, atviri naujovėms... Visa tai neginčijama tiesa, tačiau neretai į akis krinta tai, jog apie lyderystę kalbame, lyg mes visi dirbtume kažkokioje bejausmėje ir emociškai sterilioje aplinkoje.
2016-10-14

Popiežiaus populiarumas kyla ne iš religijos

Argentiniečių kilmės popiežiaus Pranciškaus lyderystė primena tango šokį, kai partneris visuomet turi atsižvelgti ir reaguoti į savo partnerę, pastebėjo ISM konsultantas, psichologas Arvydas Būta. „Tai ne šiaip lyderystė – popiežius yra iš tų, kuriam svarbu, kas darosi pasaulyje“, – laidoje „Aktualioji valanda“ teigė jis. Pats popiežius, beje, moka šokti tango. A. Būtos teigimu, popiežiaus populiarumo netgi nelemia religija kaip tokia.
2016-03-24
REKLAMA
Lyderis (nuotr. Fotolia.com) Lyderis (nuotr. Fotolia.com)

Nori tapti lyderiu? Daugiau skaityk!

Naujų mokslo metų pradžios proga – keletą įžvalgų apie nuolatinį mokinių ir studentų palydovą – knygas. Pasirodo, kad knygos gali praversti ne tik mokantis, bet ir siekiant profesinės sėkmės. Reikalas tas, kad žmonės, skaitantys knygas, stiprina savybes, kurių reikia lyderiams. Žurnalistas Dan‘as Scotti apžvelgė kelis mokslinius tyrimus ir pateikė įrodymus, kodėl svajojantiems apie vadovo pareigas nevalia pamiršti knygų skaitymo.
2015-09-03

Linas Balsys: Europa eina energijos efektyvumo didinimo ir atsinaujinančios energetikos plėtros keliu. Lietuva galėtų tapti lydere

Praėjusią savaitę Lisabonoje vykusiame tarpparlamentiniame Europos atsinaujinančių išteklių energijos forume (EUFORES), kuriame dalyvavo Seimo nariai Linas Balsys, Birutė Vėsaitė, Kęstutis Masiulis, akcentuota, kad Europa turi eiti energijos efektyvumo didinimo keliu ir ieškoti vietinių, atsinaujinančių šaltinių energijos gamybai.
Aktualijos 2014-10-14

Kuo beprotystė susijusi su lyderyste?

Nuo beprotystės iki lyderystės – įtraukiantis psichiatro tyrimas, kuriame istorinių lyderių portretai nagrinėjami pasitelkiant psichologinę analizę. Nors N. Ghaemi nėra pirmasis teigiąs, kad beprotystė artimai susijusi su lyderyste, jis pirmasis plačiai ir aiškiai išnagrinėjo ir įrodė sąsajas tarp psichikos sutrikimų ir vadovavimo gebėjimų.
2014-07-02

Nuolankios lyderystės paslaptys

Laikai keičiasi, o taip pat keičiasi ir mūsų požiūris į lyderystę. Pirmaisiais 21a. metais mes pradėjome stebėti, kaip lyderystė vystėsi iš labiau tradicinės, autokratinės ar hierarchinės į naują lyderystės modelį. Šitas modelis paremtas komandiniu darbu ar bendruomenine veikla, kur siekiama įtraukti kuo daugiau žmonių į sprendimų priėmimo procesą, kur skatinamas asmeninis, profesionalus ar dvasinis augimas. Tas savo ruožtu padeda pagerinti atstovaujamosios organizacijos ar institucijos kokybę.
2014-06-14

Konkurencija skatina vertinti kolegas

Paslaptingas ir ne visiems suprantamas reklamos pasaulis už paslapties širmos slepia ne tik televizijos serialuose piešiamą žavesio kupiną pasaulį. Tai įnirtinga kova, lyg laivų mūšis, kurio kapitonai dėl grobio pasiryžę atlikti įmantriausius judesius. Tačiau didžiausio Europos reklamos laivo padalinio Lietuvoje kapitonė įsitikinusi, kad sėkmės garantas – aistra iššūkiams.
2013-10-10

A. Butkevičius: užimtumo problemai spręsti reikia savivaldybių iniciatyvos ir lyderystės

„Siekdami įveikti nedarbą, kiekviename regione ir savivaldybėje turime įdėmiai išsiaiškinti, kokios jo priežastys, kokių veiksmų turime imtis, kad būtų sukurtos palankios sąlygos investicijoms, verslo idėjoms įgyvendinti“, – pažymėjo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Anykščiuose vykusioje diskusijoje „Užimtumas regionuose“. Vyriausybės vadovo iniciatyva liepos 25 d. surengtame susitikime kartu su Anykščių, Ignalinos, Kupiškio ir Zarasų savivaldybių vadovais buvo pakviesti dalyvauti viet...
Aktualijos 2013-07-25

Atkaklūs moksleiviai ir KTU studentai gaus lyderystės pamokas iš pasaulio geriausiųjų

Kauno technologijos universitetas suteikė100 studentų ir moksleivių unikalią galimybę – nemokamai dalyvauti tarptautiniame asmeninės, profesinės ir verslo lyderystės forume „Forum One“, kuris vyks birželio 1–2 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje! Bilietus į šį analogų neturintį renginį dovanojo organizatoriai. „Forum One“ – tai dvi įsimintinos dienos, per kurias studentai išgirs visame pasaulyje pripažintų verslininkų ir lyderystės ekspertų pranešimus.
2013-05-31

Gimtųjų kalbų mokytojams – seminarai apie lyderystę ir kūrybą

Kovo pirmą ir antrą savaitgaliais į kvalifikacijos tobulinimo mokymus Vilniuje ir Kaune rinkosi 142 mokytojai iš Vilniaus, Alytaus, Klaipėdos, Lazdijų, Molėtų, Nidos, Tauragės, Telšių, Šiaulių, Kauno ir kt. šalies miestų, kurie klausėsi Vilniaus, Kauno technologijos, Vytauto Didžiojo ir Lietuvos edukologijos universitetų mokslinikų bei Nacionalinės moksleivių akademijos lektorių paskaitų.
2013-03-12

15 dalykų, kuriuos kasdien daro sėkmingi lyderiai

Lyderystė yra išmokstamas elgesys, kuris per laiką tampa nesąmoningas ir automatiškas. Pavyzdžiui, lyderiai gali priimti kelis svarbius sprendimus per laiką, kurio kitiems užtektų tik problemai suvokti. Dauguma žmonių svarsto, kaip lyderiai žino, kurie sprendimai yra geriausi, ypač kai juos priima esant nemenkam spaudimui, rašo "Forbes.com". Patys sėkmingiausi lyderiai sprendimus priima instinktyviai.
2013-02-24

Charizmos dresavimas: ar galima savyje išugdyti S. Jobsą?

Kaip rodo istorija, įtakingiausi ir sėkmingiausi žmonės sąmoningai savyje auklėja charizmatiško elgesio įgūdžius, rašoma „Forbes“. Dar visai neseniai vadybos ir verslo lyderių ugdymo srities ekspertai manė, kad charizma – pavojingas ginklas, kurio panaudojimas gali turėti viską griaunančias ir nenuspėjamas pasekmes. Nenuostabu, juk charizmatiškiausios XX amžiaus asmenybės – Stalinas, Hitleris, Musolinis – naudojo savo poveikio žmonėms galią ne taikiais tikslais.
2013-01-29

Lyderystės menas: vadovauti gali ir turi išmokti kiekvienas

Dažnai bendrovių vadovai mano, jog vadovavimas – kaip orų prognozė: orą galimą prognozuoti, bet jam turime mažai realios įtakos. Kiti laiko lyderystę įgimta mistine galia. Nepaisant įsigalėjusio įsitikinimo, lyderystės galima išmokti ir jo būtinai turi būti mokomi bendrovės darbuotojai. Vienas iš sėkmingiausių vadovų ugdymo priemonių yra išsami apklausa ir jos analizė, dar vadinama 360 laipsnių grįžtamojo ryšio tyrimu.
2012-12-14

Keturi spąstai augančiam verslui

Mažos problemos gali augti taip pat sparčiai, kaip ir pats verslas. Kiekviena problema yra unikali, nes tai priklauso nuo pačios įmonės bei rinkos, kurioje ji veikia. Tačiau yra keletas spąstų, ties kuriais parklumpa net ir pačios stipriausios komandos. Galima sakyti, kad tai universalios problemos. Užsienio verslo edukacijos portalas Inc. identifikavo keturis spąstus, su kuriomis susiduria augantis verslas.
2012-12-02

„Creative Shock‘12“ – iššūkis jaunam verslui

Verslo konkursas studentams „Creative Shock‘12“ sulaukė itin didelio užsienio šalio jaunimo susidomėjimo. Konkurse dalyvavo daugiau kaip 60 komandų iš 22-ų Europos universitetų. Sulaukta dalyvių iš tokių šalių kaip: Suomija, Švedija, Ukraina, Baltarusija, Serbija, Didžioji Britanija ir net Portugalija. Jau gruodžio 1-2 d. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete įvyks konkurso finalas, kuriame dėl pagrindinio prizo – 1500 EUR, kuriuos skyrė „Danske bank“ – varžysis 5 geriausios komandos.
2012-11-28

Lyderystės mokytojai – tik apsukrūs naivuolių medžiotojai?

Paskaitų, kaip gražiai reikia gyventi, rengėjai rado aukso gyslą. Sunkmečio nustekenti žmonės, pervargę nuo politikų pažadų, bando griebtis bet kokio šiaudo. Sėkmės mokytojais save vadinantys apsukruoliai žada padėti ne tik įveikti problemas, bet ir pamokyti, kaip uždirbti milijoną litų, rašo „Respublika“. Tačiau realiau, kad tą milijoną uždirbs patys iš svetimų nelaimių.
2012-11-19

Judėti pirmyn – tik įveikus baimę

Ar galite įvardyti pačias didžiausias kliūtis, užkertančias kelią inovacijoms ir tobulėjimui? Šią savaitę Johnas Ericksonas, vienas iš kompanijos „Fishbowl“ kapitonų, bando įkalti į galvą ir sukelti diskusiją, kaip kompanijai judėti pirmyn, rašo žurnalas „Forbes“. Žinoma, didžiausia visko kaltininkė – baimė. Esą tai įrodo ir neseniai „Robert Half Group“ atlikta apklausa. Ir vis dėlto, kas priverčia darbuotojus išsigąsti? • 30 proc. darbuotojų prisipažino bijantys savo klaidų.
2012-11-18

Vienuolika jaunojo lyderio knygų

Skaitymas teikia daug naudos būsimiesiems verslininkams ir lyderiams. Tačiau labai svarbu yra žinoti, ką skaityti. Tai nelengvas klausimas. Internete galima rasti daugybę įvairių literatūros sąrašų (100 geriausių visų laikų knygų, 100 geriausių grožinės literatūros knygų, 100 geriausių negrožinės literatūros knygų ir pan.). Taip pat yra nemažai geriausių lyderystės knygų sąrašų, tačiau jei reikėtų rekomenduoti vienuoliką knygų, rekomenduočiau paminėtas žemiau.
2012-11-03

K. Clarkas: Lietuva gali pirmauti visoje ES

Kompanijų strategijos įgyvendinimo procesas, ypač per krizę, yra kur kas svarbiau nei pati strategija, įsitikinęs JAV Vilanovos universiteto strateginio valdymo profesorius Kevinas Clarkas. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete surengtoje konferencijoje dalyvavęs K. Clarkas teigė tikintis, kad Lietuva turi visas galimybes po krizės tapti ekonomiškai tvirtesne ir pažangesne valstybe.
2012-10-25

Tradicinis Lietuvos verslininkas: koks jis?

Dažnai bendraujant su verslininkais šie guodžiasi, kad dalis visuomenės juos laiko vagimis, o politikai – melžiamomis karvėmis. Be to, retai įvertina kuriamų produktų vertę, indėlį į šalies ekonomikos ir konkurencingumo didinimą, darbo vietų kūrimą. „Ekonomika.lt“ pabandė nupiešti tradicinio šalies verslininko portretą. Lietuvoje verslu užsiima įvairaus amžiaus žmonės, tačiau specialistai pastebi, kad tarp verslininkų dominuoja 25–40 metų sulaukę asmenys.
2012-10-18

Dešimt priežasčių neieškoti darbo

Vienintelį savo gyvenime samdomą darbą dirbau 1992-iais metais. Juokinga, kad daugelis žmonių pasiekę tam tikrą amžiaus ribą, tarkim, po studijų baigimo, atkakliai ieško darbo. Tačiau kaip ir daugelis dalykų, kuriuos daro minia, šis nėra pats išmintingiausias. Tiesą pasakius, jei esate sąmoningas ir racionalus, darbo susiradimas gali būti blogiausias jums gyvenime nutikęs dalykas. Yra daug geresnių būdų pragyventi užuot pardavinėjus savo laiką darbdaviams.
2012-08-27

Ko iš ryklių gali pasimokyti verslo lyderiai?

„Mes turime dar tiek daug ko pasimokyti iš gamtos“, – sako  verslo konsultantas ir knygų autorius, Stefanas Engesetas. Žmonijos evoliucija nėra tokia žavi, kaip manėme iki šiol. Evoliucijos tyrinėtojai pastebėjo, kad mūsų vystymasis yra neįtikėtinai lėtas ir ilgas. Leiskite pridurti, kad žmonija egzistuoja daug trumpiau negu, tarkim, rykliai. Manoma, kad plėšriausia, didžiausia ir labiausiai prisitaikiusi žuvis yra Didysis Baltasis ryklys.
2012-07-11

Naujasis LPK prezidentas: verslo lyderystė valstybei turi būti pirmoje vietoje (papildyta 16:52)

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas, įmonių grupės „Eika“ valdybos pirmininkas Robertas Dargis, ketvirtadienį išrinktas ketvirtuoju Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu, sakė, kad pirmasis jo darbas naujose pareigose bus gerai pasiruošti rinkimams, išnagrinėti, kokias programas siūlo partijos ir teikti savo pasiūlymus. Antra,  jis negailėjo kritikos valdžiai, primindamas, kad pradėtus darbus būtina pabaigti.
2012-06-21

Lietuvoje veikia 11 pažangiausių pagal lyderystę pasaulio bendrovių

Tarptautinė vadybos ir konsultacijų bendrovė „Hay Group“ septintą kartą atliko pažangiausių ir geriausias sąlygas lyderių ugdymui sudarančių pasaulio bendrovių (ang. Best Companies for Leadership) tyrimą ir nustatė, kad jų sėkmę lemia „disciplinuotas“ inovatyvumas ir naujoves skatinančios darbo aplinkos kūrimas.
2012-05-14

Kodėl vadovai gauna didelius atlyginimus?

Aukšti vadovų atlyginimai – tarsi zombiai, kurie niekada nemiršta. Ir kartais sunku suprasti, kodėl taip yra, mat dauguma lyderystės guru ir teoretikų akcentuoja, jog perteklinės lūkesčių neatitinkančios algos turi būti mažinamos. Be to, kaip rašo „The Washington Post“, tyrimai rodo, kad didelis darbo užmokesčio skirtumas tarp bendrovės vadovo ir likusio personalo turi neigiamos įtakos bendrovės veiklos rezultatams.
2012-04-21

Naujoji pasaulinė tvarka: kur joje mūsų vieta?

Sakykite: jums nenusibodo visokios buvusios ir esamos sąjungos – SSRS, Europos Sąjunga, Eurazijos sąjunga, federalistų sąjunga ir t.t., įvairūs blokai, aljansai, organizacijos, fondai – NATO, Varšuvos sutarties organizacija, TVF ir PB, JTO, PPO ir pan.? Suprantu, kad tokiu atveju kalbame apie visišką nepriklausomybę, kokios nebūna. Kita vertus, dabartinė pasaulinė struktūra netobula.

Kas antrai įmonei Lietuvoje sunkiai pavyksta rasti reikiamų specialistų

Dėl specialistų trūkumo Lietuvoje labiausiai kenčia įmonių produktyvumas, inovatyvumas ir klientų aptarnavimas Trečdalis Lietuvoje veikiančių įmonių neturi specialistų, reikalingų efektyviam jų verslo vystymui, pusė susiduria su problemomis jų ieškodamos bei daugiau nei 40 proc. šią problemą įvardija kaip vieną iš trijų didžiausių grėsmių jų verslui.
2012-02-08

Keturi A. Carnegie patarimai lyderiams

XIX a. pabaigoje gyveno labai turtingas vyras. Tiesą pasakius, jis buvo toks turtingas, kad šiuo metu yra laikomas antruoju turtingiausiu žmogumi per žmonijos istoriją (nusileidžia tik naftos magnatui Džonui Rokfeleriui). Susipažinkite, tai Andrew Carnegie. Galbūt girdėjote jo pavardę knygoje „Mąstyk ir būk turtingas“, kurią parašė Napoleonas Hilas. Būtent Andrew Carnegie ir paprašė tą padaryti Napoleono ir dosniai jį finansavo.
2012-01-24

Lietuvoje gali pradėti kilti Kinijos automobilių gamyklos?

„CIE Automotive China“ prezidentas Johnas Mackas įsitikinęs, kad greitai Lietuvoje gali pradėti kilti kinų automobilių gamyklos. Užaugęs Biržuose, vėliau emigravęs į Australiją, šiuo metu pastaruosius septynerius metus Kinijoje gyvenantis J. Mackas, „CIE Automotive China“ prezidentas, mano, kad Baltijos šalys yra itin patrauklios Kinijos gamykloms, tačiau Lietuva turės prisitaikyti prie kultūrų skirtumų, antraip jai gresia dinozaurų likimas.
2012-01-09

Trys lyderystės bruožai

Garsus JAV verslo konsultantas ir knygų autorius Džimas Kolinsas kartu Kalifornijos universiteto profesoriumi Mortenu Hansenu nutarė išsiaiškinti, kokių lyderio savybių labiausiai reikia chaotiškame ir nežinomybės pilname pasaulyje? Jie analizavo lyderių, kurie sėkmės susilaukė nežinomybe pasižyminčiose rinkose, pvz., biotechnologijos, asmeniniai kompiuteriai, oro linijos, puslaidininkių gamyba.
2011-12-19

Lyderystė pagal Musašį

Kiekvienas verslo vadovas žino, kad rinka yra panaši į karo lauką. Jame vyksta mūšiai dėl gero vardo, pripažinimo ir svarbiausia – dėl pelno. Tačiau neretai rinka apžvelgiama iš gana „sausos“ ekonominės pusės. Juk tai sistema, kurioje pagrindinį vaidmenį vaidina ne kas kitas, o pats žmogus. Tad gal verta pažvelgti giliau? Maždaug prieš šešis amžius Japonijos kardo meistrai stengėsi perprasti kovų meną. Tai nebuvo tik paprastas mokėjimas valdyti ginklą. Tai buvo atskira filosofija.
2011-11-12

10 sėkmingos lyderystės paslapčių

JAV prezidento Franklino Ruzvelto žmona Eleonora Ruzvelt kadaise yra pasakiusi, kad geras lyderis – tas, kuris įkvepia kitus žmones juo pasitikėti. Puikus lyderis – įkvepia žmonių pasitikėjimą savimi. Sėkmingai vadovauti komandai, kai kompanija patiria tiek sėkmės, tiek išbandymų laikotarpius, gali būti vienas didžiausių iššūkių, su kuriais susiduria kiekvienas savą verslą kuriantis žmogus.
2011-11-06

Trys verslo lyderystės sėkmės principai

„BusinessInsider“ pasakoja apie verslo lyderį apibrėžiančius sėkmės principus bei pateikia tris metaforas, kurių pagalba potencialūs verslininkai galėtų efektyviai užsitikrinti savo sėkmę verslo pasaulyje. Aiškindamiesi verslo lyderių karjeros ypatumus, žurnalistas Peteris Fuda ir jo kolega Richardas Badhamas išskiria „virtuvės šefo“, „trenerio“ ir „matrioškos“ analogijas. Tad „BusinessInsider“ glaustai aiškina, ką šios metaforos galėtų reikšti verslo lyderystės kontekste.
2011-10-26

Tarptautinis finalas: lietuvių moksleiviai Kijeve diskutuos apie atominę energetiką

Moksleivių konkurso Tarptautiniai jaunimo debatai nugalėtojai iš Lietuvos Kijeve susitiks su geriausiais jaunaisiais debatuotojais iš Vidurio ir Rytų Europos valstybių. Aštuoni atskirose šalyse vykusių konkursų nugalėtojai visą savaitę kalbėsis visuomeninėmis ir politinėmis temomis, mokysis debatuoti vokiečių kalba ir rungsis argumentų kovose.
2011-10-17

Ko mo­ko sėk­mės mokytojai?

Sa­ko­ma, kad iš­mok­ti ga­li­ma vis­ko – va­žiuo­ti vien­ra­čiu dvi­ra­čiu, kal­bė­ti de­šim­ti­mi už­sie­nio kal­bų ar pi­lo­tuo­ti lėk­tu­vą. Te­rei­kia no­ro, ne­pa­lau­žia­mo už­si­spy­ri­mo ir di­de­lių pa­stan­gų. Ta­čiau ar įma­no­ma iš­mok­ti sėk­mės, kaip ji matuo­ja­ma ir kas ga­li va­din­tis sėk­min­gu žmo­gu­mi? Apie tai – in­ter­viu su lietuviu sėk­mės mo­ky­to­ju Algir­du Karaliu­mi. „Kiek­vie­nas žmo­gus uni­ka­lus ir tu­ri sa­vus ta­len­tus.
2011-10-15

Startuoja MRU akademijos moksleiviams

Šeštadienį, spalio 15 d., šalies moksleiviams duris atveria Mykolo Romerio universitete (MRU) rengiamos akademijos – Jaunojo teisininko, Karjeros planavimo ir Lyderystės. Spalio 22 d. prisijungti moksleivius kvies ir Jaunojo finansininko akademija. Jaunojo teisininko akademija (JTA) pradeda jau šeštuosius mokslo metus. Spalio 15 d. 11.30 val. (I – 201 aud.) moksleiviai iš visos Lietuvos bus pakviesti į atidarymo šventę bei pirmąją paskaitą, kurios metu susipažins su Teisės teorija.
2011-10-14

Vadovai Šiaurės Europoje „šiltesni“ nei jų kolegos Pietuose

Tradiciniai Europos šalims taikomi kultūriniai stereotipai negalioja darbo santykiuose – rodo lyderystės ir organizacijų klimato tyrimas, kurį vadybos konsultacijų bendrovė „Hay Group“ atliko Europos įmonėse. Tyrimo duomenys atskleidžia, jog Šiaurės Europos darbovietėse vyrauja pozityvesnis klimatas ir demokratinis vadovavimo stilius, o Viduržemio jūros regiono vadovai, bendraudami su pavaldiniais dažniau būna tiesmuki ir autokratiški. „Tyrimas, kurio metu buvo vertinami 14,4 tūkst.
2011-08-02

„Lyderystės akademija“ išleido jau antrąją absolventų laidą

Šiemet Lyderystės akademiją baigė net keturiasdešimt moksleivių iš šešiolikos Vilniaus mokyklų. Kasmet pačius aktyviausius Vilniaus moksleivius suburiančiai Lyderystės akademijai, tai jau antra absolventų laida. „Norint tapti geru lyderiu nepakanka būti aktyviam, smalsiam ir protingam, reikia tam tikrų žinių, kurios paprastam moksleiviui ne visada yra pasiekiamos.
2011-07-14

Vilniaus deklaracijoje – tolesnis pasiryžimas skatinti demokratijos vertybes

Vilniuje pasibaigusioje šeštojoje Demokratijų bendrijos ministrų konferencijoje penktadienį priimta Vilniaus deklaracija, kurioje pabrėžiamas siekis stiprinti Demokratijų bendrijos veiklą ir skelbiama apie paramos demokratijos siekiančioms valstybėms iniciatyvą.
titulinis 2011-07-01
Į viršų