autorės jolanta kryževičienė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „autorės jolanta kryževičienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „autorės jolanta kryževičienė“.

Arvydas Juozaitis: Kaliningrade jaučiuosi reikalingas

Su Lietuvos generalinio konsulato Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje kultūros atašė Arvydu Juozaičiu Lietuvos radijo laidoje „Kultūros savaitė“ kalbėjosi Gailutė Jankauskienė ir Jolanta Kryževičienė. – Pasirodė naujausia jūsų meninės publicistikos knyga „Karalių miestas be karalių“ ir šį kartą ji yra skirta Karaliaučiui. Knygos prologe jūs rašote: „Kiekvieną lietuvį bent kartą gyvenime baltiška siela turi atvilioti prie Karalių rūmų griuvėsių, kur buvo išspausdinta pirmoji mūsų knyga.
2006-04-28

Cornelijus Hellis: Už literatūrą reikia kovoti

Lietuvos radijo laidos „Kultūros savaitė“ pašnekovas – Austrijos literatūros kritikas ir eseistas, lietuvių literatūros vertėjas į vokiečių kalbą Cornelijus Hellis. Dar 1986 metais C. Hellis dėstė vokiečių kalbą ir austrų literatūrą Vilniaus universitete. Taip ėmė mokytis lietuvių kalbos. 1991 metais Austrijoje buvo išleista pirmoji lietuvių apsakymų rinktinė.
2006-04-28

Reinas Raudas: Paliesti tai, kas tikra...

„Kultūros savaitė“ tęsia pasakojimus iš neseniai vykusios Vilniaus knygų mugės. Šalia Lietuvos radijo ir televizijos stendo įkurtoje improvizuotoje radijo studijoje svečiavosi vienas žymiausių Estijos visuomenės veikėjų, rašytojas ir filosofas, naujasis Talino universiteto rektorius Reinas Raudas, kuris, kaip teko įsitikinti laidoje, puikiausiai kalba lietuviškai.
2006-03-27

Darius Kuolys: Kultūrai reikia atvirumo ir diskusijų

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo švenčių proga Lietuvos radijo laidoje „Kultūros savaitė“ buvo transliuojamas pokalbis su pirmuoju švietimo ir kultūros ministru Dariumi Kuoliu, tuomet, prieš 16 metų, buvusiu jaunu literatūros mokslininku. Tada Vyriausybės programoje buvo rašoma: „Svarbiausias suverenios demokratinės valstybės ir jos kultūros gyvastingumo garantas – laisva, kūrybinga asmenybė.
2006-03-21

Gintaras Varnas: Kūrybos be darbo nėra

Lietuvos radijo laida „Kultūros savaitė“ tęsia pokalbių ciklą su praėjusių metų Nacionalinės premijos laureatais. Režisieriui Gintarui Varnui svarbiausias valstybės apdovanojimas skirtas už šiuolaikinio žmogaus vidinio pasaulio įžvalgas spektakliuose „Tolima šalis“, „Portija Koglen“, „Merlinas, arba Nusiaubta šalis“ ir „Nusikaltimas ir bausmė“. Beje, šie spektakliai Kauno dramos teatro meno vadovui pernai pelnė ir daugiau pripažinimo ženklų.
2006-01-26

Ksenija Jaroševaitė: Gyvenimas stipresnis už meną

Sostinės „Lietuvos aido“ galerijoje atidaryta šių metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės skulptorės Ksenijos Jaroševaitės naujausių skulptūrų ir piešinių paroda „Adventas“. Menininkė, kurianti kamerines skulptūrėles, su džiaugsmu išlydi jas į pasaulį gyventi tarp žmonių ir žmonėms. Jos skulptūros arba, kaip ji pati švelniai vadina, „balvonėliai“, apsigyvena įvairiuose interjeruose.
2006-01-16

Gintaras Beresnevičius: "Alkoholizmas - dievoieškos palydovas"

Paruzija senųjų krikščionių graikiškoje terminijoje yra pakartotinis Kristaus atėjimas ir mirusiųjų prisikėlimas. Tokiu mitologiniu ir lemtingu žodžiu naujausią savo knygą pavadino žinomas religijotyrininkas ir eseistas Gintaras Beresnevičius. Išleidęs septyniolika knygų, tarp kurių religijotyros žodynai, studijos, vadovėliai, eseistikos rinkiniai ir esė romanas, Gintaras Beresnevičius ryžosi imtis tikrojo - romanų romano.
2005-12-07

Aleksandra Marinina: "Detektyvą parašyti nesunku - sunku sugalvoti"

Rašytoja, kurios tikroji pavardė Marina Aleksejeva, gimė 1957 m. Lvove teisininkų šeimoje. Ji taip pat baigė teisės studijas Maskvos valstybiniame universitete. Dvidešimt metų ji dirbo įvairiose Rusijos vidaus reikalų ministerijos mokslinių tyrimų įstaigose. Pagrindinė jos mokslinio darbo kryptis – kriminologija ir kriminalinė statistika, ji yra teisės mokslų daktarė. Į atsargą išėjo 1998 m., turėdama milicijos papulkininkio laipsnį.
2005-11-16

Philip Pullman: Knygos rašymas - lyg laiško butelyje išmetimas į jūrą

Švedijoje vykusioje Gioteborgo knygų mugėje vienas iš garsiausių svečių buvo rašytojas iš Didžiosios Britanijos Philipas Pullmanas (Filipas Pulmanas). Daugiau kaip per dešimt metų rašytojo kūryba jau sukūrė „pulmanizmo“ terminą pasaulinėje literatūroje. Išgarsėjęs savo fantastinėmis knygomis, užkariavęs milžinišką jaunųjų skaitytojų auditoriją, Ph. Pullmanas iš esmės praplėtė fantastikos žanro, vadinamo fantasy, tradicines ribas.
2005-11-02

Arvydas Šliogeris: "Mes - kalbos kaliniai"

Neseniai pasirodė naujausia vieno ryškiausių ir įdomiausių Lietuvos filosofų profesoriaus Arvydo Šliogerio knyga „Niekis ir esmas“, išleista leidyklos „Apostrofa“. Vilniaus universitete dėstantis filosofiją Arvydas Šliogeris yra išleidęs ne vieną knygą, po kurios pasirodymo kultūros visuomenėje kildavo karštos diskusijos. „Žmogaus pasaulis ir egzistencinis mąstymas“ buvo vienas pirmųjų darbų, kuriuo profesorius apsigynė habilituoto daktaro disertaciją.
2005-09-21
REKLAMA
REKLAMA

A. Bumblauskas: Globalizacija yra unifikacija

Neseniai šalies knygynuose pasirodė nauja Alfredo Bumblausko knyga „Senoji Lietuvos istorija (1009-1795)“. Raimondo Paknio leidyklos išleista beveik 500 puslapių didelio formato knyga panašesnė į enciklopediją nei į analitinį istorinį veikalą: čia daug iliustracijų, kai kur labai trumpi komentarai, viena tema praktiškai telpa į du atverstus puslapius.
2005-06-08

G. Varnas: "Valstybiniai teatrai išgyvena tiesiog paradoksalią situaciją"

Gegužės 20 dieną Kauno valstybinis dramos teatras pradėjo gastroles Vilniuje. Nacionaliniame dramos teatre ir buvusioje „Tiesos“ spaustuvėje bus parodyti net penki per pastaruosius metus režisierių Gintaro Varno ir Valiaus Tertelio sukurti naujausi spektakliai. Vilniečiai turės progos pamatyti teatro meno vadovo Gintaro Varno darbus, pelniusius beveik visus pagrindinius metų scenos meno apdovanojimus Lietuvoje.
2005-05-25

Operos primadona Sigutė Stonytė: "Aš - už maksimalizmą!"

Mūsų operos primadona Sigutė Stonytė Lietuvos nacionalinėje operoje dainuoja visas pagrindines soprano partijas. Tai ir Ledi Makbet, Aida, Violeta „Traviatoje“, Margarita „Fauste“, Abigailė „Nabuke“, Leonora „Trubadūre“, Zenta „Skrajojančiame olande“ ir daugelis kitų.
2005-04-29

Faustas Latėnas: Korupcinė sistema yra pasiekusi ir meno sferą

Lietuvos radijo laidoje „Kultūros savaitė“ ne kartą buvo diskutuota, kokią kultūros politiką šiandien turime Lietuvoje. Dažnas menininkas teigia apskritai nejaučiąs jokios politikos egzistavimo, o kai kurie kūrėjai akcentuoja itin prastas kultūros vadovavimo tendencijas. Neseniai Lietuvos Vyriausybė minėjo savo darbo šimtadienį. Šis laikotarpis Kultūros ministerijos vadovybei nebuvo lengvas, ne kartą ji buvo patekusi į žiniasklaidos kritikos taikinį, jos darbą lydėjo ne vienas skandalas.
2005-04-21

Janina Malinauskaitė: "Aš nekenčiu teatro, nes per daug gerai jį pažįstu"

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje Vilniuje atidaryta scenografės Janinos Malinauskaitės jubiliejinė kūrybos paroda. Ekspozicijoje galima pamatyti daugybę dailininkės scenografijos eskizų ir kostiumų, sukurtų skirtingais laikotarpiais įvairių teatrų spektakliams. Viena žymiausių Lietuvos teatro kūrėjų Janina Malinauskaitė savo, kaip scenografės, kūrybinę karjerą pradėjo 1959 metais Kauno dramos teatre.
2005-04-05

Rimas Tuminas: “Savęs reikia ieškoti savyje”

Vilniaus mažasis teatras mini savo gyvavimo 15 metų sukaktį. 1990 m. ne valdžios sprendimu, o iš vidinės būtinybės ir poreikio 18 žmonių grupė susibūrė į atskirą trupę ir išleido pirmąją premjerą - A. Čechovo „Vyšnių sodą“. Čia vaidino aktoriai Vytautas Šapranauskas, Sigitas Račkys, Eglė Gabrėnaitė, Gediminas Girdvainis, Andrius Žebrauskas, Inga Burneikaitė, Rasa Jakučionytė ir kiti.
2005-03-18

Rimantas Šavelis: “Geriu žalią tylą” - prisiminimai apie Paulių Širvį

Visai neseniai Rašytojų sąjungos leidykla Pauliaus Širvio lyrikos gerbėjams pateikė tikrą dovaną. Pasirodė poeto bičiulio, rašytojo ir kino scenaristo Rimanto Šavelio prisiminimų knyga “Geriu žalią tylą”. Rimantas Šavelis yra išleidęs ne vieną apysakų ir apsakymų rinkinį, keletą romanų (“Dievo avinėlis”, “Tadas Blinda”), sukūręs scenarijus kino filmams, kuriuos statė garsiausi Lietuvos režisieriai.
2005-02-17

Stanislovas Žvirgždas: Didžiosios meilės - istorija ir fotografija

Lietuvos radijo laida “Kultūros savaitė” tęsia ciklą pokalbių, skirtų 2004 metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatams. Premijos laureatą fotomenininką Stanislovą Žvirgždą laidoje “Kultūros savaitė” kalbino žurnalistės Jolanta Kryževičienė ir Gailutė Jankauskienė.
2005-02-10

A. Petrulis: “Kvailiausia, kai seniai pradeda reikalauti, kad jaunesni dirbtų taip kaip jie”

Vienas didžiausių Lietuvos tapytojų, lietuvių dailės klasikas Algirdas Petrulis mini gražų 90 metų jubiliejų. Ta proga naujausių menininko darbų paroda atidaryta “Lietuvos aido” galerijoje sostinėje, o Vilniaus rotušėje veikia retrospektyvinė dailės Maestro kūrinių paroda. Tapytojas Algirdas Petrulis mokėsi Kauno meno mokykloje, J. Vienožinskio studijoje.
2005-01-26

M. Vilutis: “Menininkas yra tik instrumentas”

Šie metai ypač reikšmingi buvo žinomam mūsų menininkui dailininkui Mikalojui Povilui Vilučiui. Prasidėjo metai gražiu gyvenimo jubiliejumi, o baigiasi - Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato vardo paskelbimu. Svarbiausia valstybės premija dailininkui paskirta už naujuosius šilkografijos ciklus, originalias ir estetiškai veiksmingas formas - ženklus, prasminių situacijų raiškumą. Dailininkas M. P. Vilutis yra laikomas unikalios technikos - šilkografijos pradininku Lietuvoje.
2005-01-05

A. Griškevičius: “Kūryba yra viskas ir kartu - gal ir niekas”

Įžymusis XX-XXI a. tapytojas realistas, moralistas, marinistas ir idealistas Algis Algirdas Griškevičius (taip dailininką apibūdino klasikas Juozas Erlickas) - baigiantis metams peržengė pusės šimtmečio gyvenimo ribą.
2004-12-31

A. Janutas: “Muzikos teatruose išliko sena sovietinė sistema”

Neseniai Lietuvos muzikų sąjungos rengiamas Didysis muzikų paradas paskelbė Auksinio disko laureatus. Šįmet jais tapo šviesaus atminimo birbynės virtuozas Antanas Smolskus, smuikininkas Vilhelmas Čepinskis, kontrabosininkas Eugenijus Kanevičius, Čiurlionio kvartetas ir dainininkas Algirdas Janutas. Šia proga Lietuvos radijo laida “Kultūros savaitė” pakalbino vis labiau pasaulyje garsėjantį tenorą Algirdą Janutą.
2004-12-08

Literatūrologas V. Alekna: apie S. Nėries gyvenimo vingius ir jos gyvenimo meiles

Šiomis dienomis minime vienos didžiausių XX a. Lietuvos lyrikių poetės Salomėjos Nėries 100 metų gimimo sukaktį. Lietuvos radijo laida “Kultūros savaitė” šia proga pakalbino poetės kūrybos ir gyvenimo tyrinėtoją rašytoją Viktorą Alekną. V. Aleknos vardas šiandien turėtų būti garsiausių literatūrologų arba literatūros tyrinėtojų sąraše. Jeigu likimas visko nebūtų pasukęs priešinga kryptimi, V. Alekna šiandien būtų minimas greta V. Kubiliaus, V. Daujotytės ir kitų.
2004-11-29

V. Baltakas: “Lietuvoje pamatau, kad manęs kaip tokio net ir nėra”

Aktualios muzikos festivalis “Gaida” pristato lietuviškąją Vykinto Baltako operos “Cantio” premjerą. Opera sukurta Miuncheno bienalės užsakymu, pasaulinė jos premjera įvyko šių metų gegužės 18 dieną 1990-1993 m. Vykintas Baltakas studijavo Lietuvos muzikos akademijoje (kompoziciją - pas Vytautą Barkauską,o dirigavimą - Liongino Abariaus klasėje). Tuo laikotarpiu įkūrė ir dirigavo vokaliniam ansambliui “Penki vėjai” ir kameriniam chorui “Aidija”. Vėliau studijavo Karlsrūjės aukštojoje muzikos m...
2004-10-29

Teatrologė Irena Aleksaitė apie savo knygą “Be grimo”

“Teatrologo profesija - sunki ir nedėkinga. Nepasakysi, kad mus, kritikus, kas nors aistringai mylėtų… Bet, bet… jei tektų vėl pasirinkti profesiją - ir vėl pasirinkčiau teatrologiją, teatrą, nes tai - kaip nepagydoma liga, kaip amžina meilė…” Taip meilę teatrui išpažįsta žinoma mūsų teatrologė, teatro istorikė, Muzikos ir teatro akademijos profesorė habil. dr. Irena Aleksaitė.
2004-10-28

F. Taunytė: “Laimingas senelių gyvenimas”

Šią savaitę knygynuose pasirodė netradicinio žanro knyga netradiciniu pavadinimu “Laimingas senelių gyvenimas”. Jos autorė - vėlgi netradiciniu mąstymu garsėjanti ir žavinti gydytoja, publicistė Filomena Taunytė. Daugiau kaip 50 metų dirbusi gydytoja pulmonologe, pastarąjį 10-metį daktarė yra pensininkė, atsidėjusi rašo medicininę publicistiką ir propaguoja sveiką ir natūralų gyvenimo būdą.
2004-10-11

Vytautas Šerys: “Akmuo žmogų moko švelnumo”

Vilniaus Rotušėje atidaryta Nacionalinės premijos laureato dailininko Vytauto Šerio kūrybos paroda “Paraiška ištikimybei”. Žinomas menininkas visuomenei pristato pastarojo dešimtmečio savo darbus: medinės skulptūros, tapybos kūrinius ir piešinius. Trumpai keliais sakiniais nusakyti menininko kūrybą nėra paprasta: V. Šerys jau daug metų žavi ir stebina savo nevienareikšmišku buvimu mūsų kultūroje, vis atrasdamas naujų, netradicinių saviraiškos formų, kalbėjimo su žiūrovais būdų.
2004-09-21

A. Janulaitis: Nobelio premijos laureatas mūsų universitetuose darbo negautų

Prasidėjo nauji mokslo metai. Kokį išsilavinimą jaunam žmogui šiandien gali pasiūlyti mūsų aukštosios mokyklos? Statistika sako, kad šiais metais stojantiems buvo sukurta daugiau vietų, negu baigė abiturientų.
2004-09-14

L. Tuleikis: “Žmogus, kuris negali sukurti meninio filmo, daro visokius performansus”

Minint vieno didžiausių Lietuvos tapytojų Antano Gudaičio gimimo 100-metį, Radvilų rūmuose, Vilniuje, atidaryta jubiliejinė apžvalginė lietuvių dailės metro paroda “Išsilaisvinimas”. Ne vienai dailininkų kartai A. Gudaičio asmenybė buvo ir visam laikui išliko autoritetu, mokytoju, įkvėpėju… “Kultūros savaitės” pašnekovas - taip pat vienas ryškiausių šių laikų dailininkų, A. Gudaičio mokinys Leonardas Tuleikis.
2004-09-09
Į viršų