aleksandras kwasniewskis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aleksandras kwasniewskis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aleksandras kwasniewskis“.
Demokratijai Lenkijoje iškilo pavojus, įspėja trys buvę prezidentai
Trys buvę Lenkijos prezidentai pirmadienį paskelbtame bendrame kreipimesi apkaltino valdančiąją konservatyvią partiją, kad ji naikina šalies konstitucinę tvarką, ir paragino piliečius „ginti demokratiją“. Kreipimesi Lechas Walesa, Aleksandras Kwasniewskis ir Bronislawas Komorowskis kaltina partiją „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS), esą ji „naikina konstitucinę tvarką ir paralyžiuoja Konstitucinio Tribunolo darbą“. „Atsakingieji už Konstitucijos pažeidimus sulauks pasekmių“, – įspėjama buvusių val...
Vilniuje susitiko buvę Lietuvos ir Lenkijos prezidentai
Vilniuje viešintis buvęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis šeštadienio rytą susitiko su kadenciją baigusiu Lietuvos prezidentu Valdu Adamkumi, pranešė LRT televizijos naujienų tarnyba. „Tai yra tęsinys to tikrai draugiško bendradarbiavimo, kurį jam prezidentaujant ir man einant pareigas mes išvystėme: aktyviai dalyvavome tarptautiniuose įvykiuose, kaip kad rožių revoliucija, paskui – Gruzijoje.
Palaidotas paskutinis komunistinės Lenkijos lyderis
Velionis Lenkijos generolas Wojciechas Jaruzelskis (Voicechas Jaruzelskis), paskutinis šios šalies komunistinio režimo lyderis, penktadienį buvo palaidotas Varšuvoje, tačiau nacionalinis gedulas nebuvo paskelbtas dėl to, kad šis prieštaringai vertinamas veikėjas tebepriešina lenkus netgi po mirties. Vėžio pakirstas 90-metis W.Jaruzelskis mirė praėjusį sekmadienį, likus vos kelioms dienoms iki birželio 4-osios.
A. Kwasniewskis: ženklai dviem kalbomis Europoje įprasti
Lietuvoje vieši buvęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis, kuris ketvirtadienį dalyvaus konferencijoje, skirtoje Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo sutarties pasirašymo dvidešimtmečiui. „Panoramos“ žurnalistams jis sakė, kad Lietuva ir Lenkija turėtų dėmesį skirti rimtoms regiono problemoms, o ne smulkiems keblumams. A. Kwasniewskio nuomone, ženklai dviem kalbomis Europoje įprasti. „Galiu pasakyti, kad per dvidešimt bendradarbiavimo metų prezidentu buvau dešimt metų.
Putino gambitas: kaip ES prarado Ukrainą
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas lemtingą ėjimą padarė lapkričio 9-ąją: tądien, po ne vienus metus trukusio meilikavimo ir kelių mėnesių pažadų bei grasinimų žarstymo jis kariniame aerodrome netoli Maskvos susitiko su Ukrainos vadovu Viktoru Janukovyčiumi. Kaip rašo naujienų svetainė "Spiegel Online International" (SPON), šis susitikimas buvo toks slaptas, kad rusai iš pradžių net neigė, kad jis apskritai įvyko.
Ukrainos sutartis su ES po aklavietės parlamente tikriausiai žlugo
Ukrainos galimybėms pasirašyti potencialiai istorinį susitarimą su Europos Sąjunga (ES) trečiadienį tikriausiai buvo suduotas lemiamas smūgis - parlamentas nesugebėjo susitarti dėl įstatymo projekto, pagal kurį būtų buvę galima paleisti kalinamą ekspremjerę Juliją Tymošenko.
ES ir Ukrainos susitarimas pakibo ant plauko
Planuojamas pasirašyti Ukrainos ir Europos Sąjungos susitarimas pakibo ant plauko po paslaptingo prezidento Viktoro Janukovyčiaus vizito į Maskvą ir Kijevo sprendimo pradėti tyrimą dėl įkaltintos opozicijos lyderės Julijos Tymošenko advokato. J.Tymošenko, kurios išlaisvinimas yra viena ES sąlygų Kijevui, kad būtų pasirašyta Asociacijos sutartis, prieš trečiadienį numatytą svarbų parlamento posėdį apkaltino V.Janukovyčių žlugdant šalies siekius.
Slaptojo CŽV kalėjimo Lenkijoje gijos nusidriekia ir iki Lietuvos
160 kilometrų nuo Varšuvos, ant idiliškai atrodančio ežero kranto, miškų ir dvigubos tvoros apsuptyje stovi vieniša vila. Šį pastatą CŽV naudojo aukšto rango „Al Qaedos“ atstovų tardymui ir galimai kankinimams, rašoma leidinyje „Christian Science Monitor“. Šis kalėjimas, esantis Lenkijos žvalgybos centro teritorijoje ir pavadintas „Markusu Vulfu“, pateko į Lenkijos prokuratūros dėmesį, kai buvo pradėta aiškintis, kaip Lenkijos valdžia taikstėsi su žiauriais žmogaus teisių, tarptautinės teisės be...
A. Kwasniewskis: anksčiau labiau rūpėjo ateitis nei istorija
Vilniaus knygų mugėje buvę Lietuvos ir Lenkijos prezidentai su skaitytojais susitiko diskusijai apie prezidento profesiją.Aleksandras Kwasniewskis teigė, kad jam dirbti kartu su Valdu Adamkumi buvo labai lengva, nes valstybes jungė didieji tikslai: šalys siekė tapti Europos Sąjungos, NATO narėmis.
O debatai apie Vilniaus krašto aneksiją vyko ir prieš dešimt, ir prieš trisdešimt metų, tačiau prezidentai tada tam neturėjo laiko, buvo svarbesnių tikslų.
Vėl prabilta apie slaptus CŽV kalėjimus Lenkijoje
2007 metais parengta ir neseniai nutekinta Raudonojo kryžiaus ataskaita vėl privertė lenkus svarstyti apie būtinybę rengti nepriklausomą tyrimą, kurio metų būtų atsakyta į klausimą, ar Lenkijoje egzistavo slapti CŽV kalėjimai.
„The New York Review of Books“ paviešino visą ataskaitą, kurioje vienas iš kalinių teigia kurį laiką buvęs laikomas viename sulaikymo centre Lenkijoje.
REKLAMA
REKLAMA
Prasidėjo tolerancijos savaitė
Vokietijos nacionalsocialistų 1938 metais įvykdytų masinių žydų pogromų minėjimu Briuselyje prasidėjo tolerancijai Europoje skirta renginių savaitė.
Didžiojoje Briuselio sinagogoje susirinkę aukščiausio rango žydų dvasininkai sekmadienį paminėjo 70-ąsias Krištolinės nakties metines.
A. Kwasniewskis: V. Juščenkos sprendimas paleisti parlamentą – klaida
Buvęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis pareiškė, kad Ukrainos prezidento Viktoro Juščenkos sprendimas paleisti Aukščiausiąją Radą yra grubi klaida.
Jo teigimu, pirmalaikiai rinkimai šalyje lems tai, kad bent kuriam laikui nutrūks rimtos derybos dėl stojimo į Europos Sąjungą ir NATO. Be to, duodamas interviu televizijos kanalui TVN24, A. Kwasniewskis pareiškė, kad pirmalaikiai rinkimai vargiai atneš pageidaujamus rezultatus.
Energetinis saugumas – mainais į Šiaurės dujotiekį?
Mainais už Ignalinos AE darbo pratęsimą arba mažesnes rusiškų žaliavų kainas, Lietuva gali neboikotuoti Šiaurės dujotiekio.
Taip remdamasis neįvardintu Lietuvos valstybės pareigūnu teigia lenkų dienraštis „Rzeczpospolita”. Anot dienraščio, apie tai bus kalbama ir rugpjūčio pabaigoje vyksiančio Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vizito Lietuvoje metu.
Lenkijos televizijos laukia nemalonumai dėl filmo apie agentą Boleką
Buvęs Lenkijos prezidentas Lechas Walesa iš visuomeninės televizijos, kuri nepaisydama jo protestų trečiadienio vakare parodė filmą "TW Bolekas", už asmens orumo įžeidimą sieks prisiteisti 20 mln. zlotų (20,4 mln. litų) kompensaciją, praneša Lenkijos spaudos agentūra PAP.
Dokumentiniame filme "TW Bolekas" netrukus išeisiančios knygos autoriai "Komunistinis saugumas ir Lechas Walesa. Priedas prie biografijos" (SB a Lech Walesa.
Lenkija be kairės
Net socialdemokratijos priešai pripažįsta, kad Lenkijoje kairė partija reikalinga, tačiau ir didžiausi kairės šalininkai sutinka, kad ne tokia, kokia yra šiandien. Jau per paskutinius rinkimus nuo kairiųjų nusisuko dauguma rinkėjų, perpratę, kad Kairiųjų demokratų sąjunga pasivadinusi partija yra ne ekonomiškai silpniausių piliečių interesų gynėja, o viso labo valdžios partija.
Kaip George‘as Washingtonas Europai
Nuo 2009-ųjų sausio mėnesio Europos Sąjunga (ES) turės savo prezidentą, vadovausiantį ES susitikimams ir turėsiantį suvienyti 27 šalių narių nuomones. Tokį žmogų buvęs Prancūzijos prezidentas Valery Giscard‘as d‘Estaingas pavadino Europos „nuosavu George‘u Washingtonu“. Ir jau dabar yra keletas pretendentų, galinčių juo tapti. Galingas favoritas
Danijos premjeras Andersas Foghas Rasmussenas laikomas favoritu užimti ES prezidento postą.
Pirmąja ES prezidente gali tapti Angela Merkel
Vokietijos federalinė kanclerė Angela Merkel verta būti pirmąja veiklia Europos Sąjungos prezidente, mano buvęs Prancūzijos prezidentas ir svarbiausias ES Konstitucijos projekto rengėjas Valery Giscard‘as D‘Estaing‘as.
„Būtent ji stovėjo prie didelių Europos kompromisų, kurie buvo pasiekti pernai, ištakų“, - sakė politikas interviu Belgijos laikraščiui „Le Soir“.
Anksčiau d‘Estaing‘as yra sakęs, kad į pirmojo ES prezidento postą būtina rasti „tikrą“ George‘ą Washingtoną.
Buvęs Lenkijos prezidentas paragino pamąstyti apie Rusijos priėmimą į NATO
Buvęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis, dabar esantis Jungtinėse Valstijose, paragino pamąstyti apie Rusijos Federacijos priėmimą į Šiaurės Atlanto aljansą ateityje, rašo naujienų svetainė "NEWSru.com".
Buvęs Lenkijos vadovas pareiškė, kalbėdamas politologijos institute "Bipartisan Policy Center" Vašingtone, kad "reikia pamąstyti apie Rusijos narystę NATO".
Drauge jis pripažino, kad Maskva neparodė didelio suinteresuotumo tapti Aljanso nare.
Buvęs Lenkijos prezidentas A. Kwasniewskis imasi ekologijos
Buvęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis ieško naujos nišos politikoje ir nori pasekti JAV viceprezidento Alo Gore‘o pėdomis, populiarindamas šūkį „Nešiukšlinti“, rašo dienraštis „Dziennik“.
Po nesėkmingo bandymo remti kairiuosius rinkimų į Seimą metu ir sužlugus kairiųjų ir demokratų koalicijai, buvęs Lenkijos prezidentas nusprendė tapti ekologu ir savo naują sumanymą jau pradėjo įgyvendinti.
Lenkų savaitraštis išrinko kvailiausius politikus
Populiarus lenkų savaitraštis "Wprost" užsakė neįprastą apklausą, kurios metu lenkų buvo paklausta, kuris politikas pernai buvo pasielgęs kvailiausiai.Kaip informuoja savaitraštis, šiuos "rinkimus" be konkurencijos laimėjo du iš politinės arenos jau pasitraukę politikai - ūkininkų profesinės sąjungos "Savigyna" pirmininkas, buvęs vicepremjeras ir žemės ūkio ministras Andrzejus Lepperis (Andžejus Leperis), kuris surinko 45 proc.
Lietuviški kūčiukai bus ir ant lenkų politikų stalų
Nors lenkų ir lietuvių Kūčių tradicijos panašios - šventiniam stalui turi būti patiekta ne mažiau kaip 12 patiekalų, - netgi ir ilga bendra abiejų šalių istorija visiškai tradicijų suvienodinti nesugebėjo, rašo dienraštis "Super express". Lenkijoje Kalėdų išvakarėse ant stalo karaliauja karpis ir tradicinis bigosas - virti rauginti kopūstai su rūkytos dešros gabalėliais, ir čia visai nežinomas lietuviams būtinas aguonpienis su kūčiukais.
Vilniuje tariamasi grąžinti Baltarusiją į Europą
Vilniuje susirinkę Rytų Europos valstybių politikai diskutavo apie galimybę sumažinti Rusijos įtaką Baltarusijai ir sugrąžinti ją į Europą. Politikai, tarp kurių yra buvęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis, taip pat buvę Vengrijos, Ukrainos, Lietuvos užsienio reikalų ministrai Janosas Martonyi, Borisas Tarasiukas ir Antanas Valionis aptarė naujas iniciatyvas, kurios padėtų skatinti Europos šalių ir Baltarusijos dialogą.
Buvęs Lietuvos UR ministras siūlo darbą buvusiam Lenkijos prezidentui
Buvęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis (Aleksandras Kvasnevskis), prieš savaitę pareiškęs, jog traukiasi iš politikos, gali joje likti buvusio Lietuvos užsienio reikalų ministro Antano Valionio siūlymu, rašo „Rzeczpospolita”.Pasak lenkų dienraščio, A.Valionis norėtų matyti A.Kwasniewskį vadovaujantį vienam Europos Sąjungos (ES) padalinių, kuris domėtųsi baltarusiška tematika.
Lenkijos kairieji ir dešinieji prieš D. Tuską
Lenkijos valdančioji partija PiS („Tvarka ir teisingumas“) sudarė strateginį sandėrį su LiD („Kairė ir demokratija“), kad politiškai pribaigtų liberaliosios PO („Piliečių platformos“) lyderį Donaldą Tuską, praneša „Dziennik.pl“, remdamasis laikraščiu „Wprost“.Manoma, kad kaip tik todėl pirmuosiuose debatuose susitiks kairiųjų lyderis Aleksandras Kwasniewskis ir konservatorius Jarosławas Kaczyńskis.„Tai grynai strateginė sąjunga. Kalba tik apie tai, kaip sumenkinti Tuską.
ESBO atstovai Vienoje apžvelgs saugumo pokyčius
56-ių Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) valstybių atstovai Vienoje birželio 19 dieną rinksis į Kasmetinę saugumo peržiūros konferenciją (Annual Security Review Conference), kurioje bus įvertinti saugumo ir stabilumo padėties pokyčiai erdvėje tarp Šiaurės Amerikos, Europos ir Vidurio Azijos.Peržiūros konferencija yra laikoma vienu reikšmingiausių ESBO metinių renginių.
Redzikowo: pasaulinės svarbos vietinė geopolitika
Europą saugosiančiam priešraketiniam JAV skydui Lenkijoje jau parinkta vieta. Tai apleistas Redzikowo aerodromas netoli Slupsko miesto šalies šiaurės vakaruose. Tačiau apie tai ten niekas dar nežino, rašo Vokietijos dienraštis „Die Welt“. „Lenkijos armijos alėjoje“ Slupske išliko vienas iš lenkiško socializmo pasiekimų – pieno baras. Virėjos baltais chalatais iš didžiulių aliumininių katilų pilsto sriubas ir nešioja pyragėlius.
Lenkijoje pradeda veiklą Judėjimas demokratijai remti
Lenkijoje ketvirtadienį formaliai pradėjo veiklą Judėjimas demokratijai remti (Ruch na Rzecz Demokracji), praneša šalies dienraštis "Dziennik". Vienas pagrindinių šio judėjimo iniciatorius yra buvęs Lenkijos ambasadorius Lietuvoje, Lietuvos garbės konsulas Lenkijoje Janas Widackis (Janas Vidackis). Prieš keletą dienų daugiau kaip šimtas iškilių lenkų politikų ir intelektualų, tarp jų buvęs šalies prezidentas Aleksandras Kwasniewskis (Aleksandras Kvasnevskis) ir Nobelio premijos laureatė poetė ...
Varšuvoje įsteigtas Solidarumo su Kuba lenkų komitetas
Buvusio Lenkijos prezidento Lecho Walesos (Lecho Valensos) iniciatyva antradienį Varšuvoje įsteigtas Solidarumo su Kuba lenkų komitetas, kurio garbės pirmininku išrinktas pats komiteto steigėjas, pranešė naujienų agentūra PAP.
Buvę Lenkijos prezidentai ketina bendradarbiauti
Dar neseniai buvę Lenkijos prezidentai Lechas Walesa (Lechas Valensa) ir Aleksandras Kwasniewskis (Aleksandras Kvasnevskis) nenorėjo nieko girdėti vienas apie kitą, o L. Walesa sakė, kad tuo metu valdžioje buvusiam A. Kwasniewskiui nepaduotų net kojos, tačiau abu juos sutaikė popiežiaus Jono Pauliaus II mirtis, ir dabar jiedu prakalbo apie bendradarbiavimą."Yra daug galimybių, kad ką nors gera nuveiksime drauge su Kwasniewskiu", - penktadienį radijui RMF FM sakė L. Walesa.
Darius Varanavičius: Ar verta vėl lįsti į ukrainietišką katilą?
Ketvirtadienį Lietuvos ministras pirmininkas Gediminas Kirkilas, lydimas delegacijos, išvyko į Kijevą, optimistiškai tikėdamasis padėti išspręsti tenykštę politinę krizę ir pratęsti tradiciją, kurią dar oranžinės revoliucijos metu pradėjo Valdas Adamkus. Ką gi, nuoseklus tęstinumas nėra pati blogiausia šalies užsienio politikos savybė - jis leidžia pasiekti įvairių ilgalaikių tikslų.
A. Kwasniewskis grįžta į Lenkijos politinę sceną
Buvęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis (Aleksandras Kvasnevskis) planuoja įkurti Žmogaus teisių gynimo Lenkijoje judėjimą, ketvirtadienį rašo dienraštis "Dziennik". Pasak dienraščio, gegužę arba birželį Lenkijoje planuojama surengti didelę konferenciją žmogaus teisių klausimais. Jos metu ketinama aptarti Europos Tarybos parengtą pranešimą apie padėtį Lenkijoje žmogaus teisių klausimu. Neoficialiomis žiniomis, šis pranešimas yra labai kritiškas Lenkijos atžvilgiu.
Buvęs Lenkijos prezidentas lankosi Kijeve
Buvęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis (Aleksandras Kvasnevskis) trečiadienį lankosi Kijeve, kur tikriausiai susitiks su prezidentu Viktoru Juščenka ir jo politiniu oponentu premjeru Viktoru Janukovyčiumi.A.Kwasniewskis į Ukrainos sostinę atvyko antradienį vakare, sakė šaltinis diplomatiniuose sluoksniuose.Anksčiau antradienį per televiziją TVN A.Kwasniewskis sakė, kad jei vyktų į Kijevą, tai važiuotų ten ne kaip tarpininkas.
A. Kwasniewskis grįžta į politikos areną
Buvęs Lenkijos kairysis prezidentas Aleksandras Kwasniewskis (Aleksandras Kvasnevskis) ketina grįžti į šalies vidaus politiką, penktadienį pranešė didžiausias šalies dienraštis. Pasak analitikų, šis A. Kwasniewskio žingsnis gali vėl suvienyti ir įkvėpti Lenkijos kairiąsias jėgas.
A. Brazauskas pasiryžęs tarpininkauti tarp Minsko ir Briuselio
Lietuvos santykiai su kaimyne Baltarusija bei Lietuvos vadovų reiškiamas požiūris į šios valstybės vadovybę turėtų būti gerai apgalvoti, pataria buvęs prezidentas ir ministras pirmininkas Algirdas Brazauskas.Jis taip pat pareiškė esąs pasiryžęs tarpininkauti užmezgant dialogą tarp Minsko ir Briuselio, jei gautų tam ES įgaliojimus.
Lenkija pareiškė neprašysianti Rusijos leidimo dėl priešraketinės gynybos
Lenkija neprašys Rusijos sutikimo dėl priešraketinio skydo elementų statymo savo teritorijoje, tai yra Lenkijos ir JAV santykių klausimas, Briuselyje sakė lenkų gynybos ministras Aleksandras Szczyglo (Aleksandras Ščygla). "Negaliu įsivaizduoti situacijos, kai lenkų vyriausybės pareigūnas vyksta į Maskvą prašyti leidimo paklausti, ar JAV gali dislokuoti skydą Lenkijos teritorijoje, - sakė A.Szczyglo. - Tie laikai visam laikui baigėsi.
Buvę prezidentai - Lenkijos konservatorių taikiklyje
Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio (Lecho Kačynskio) nurodymu penktadienį spaudoje, taip pat šalies vadovo kanceliarijos tinklalapyje buvo paskelbta ataskaita apie praėjusiais metais likviduotų Karinių informacinių tarnybų (Wojskowe Sluzby Informacyjne, WSI) veiklą."Žmonės, kurie buvo parengti Maskvoje, užėmė kai kuriuos svarbiausius postus WSI", - komentuodamas ataskaitą sakė L. Kaczynskis, šeštadienį praneša Lenkijos žiniasklaida.
Saugumo archyvuose paslėptos tiesos beieškant
Balandį sukanka 10 metų, kai Lenkijoje pirmą kartą buvo priimtas Liustracijos įstatymas, tačiau ir šiandien vis ieškoma naujų būdų, kaip atskleisti komunistinio saugumo archyvuose paslėptą tiesą, kaip kalbėti apie anų laikų didvyrius, aukas ir budelius. Pastarųjų savaičių įvykiai rodo, kad tai labai sudėtingas dalykas.
Ambasadorius Egidijus Meilūnas: Problemų yra, bet jas išspręsime
Su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Lenkijoje Egidijumi Meilūnu kalbasi Živilė Makauskienė.
– Šių metų rugsėjį sukanka 15 metų nuo Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atkūrimo. Kaip trumpai apibendrintumėte lietuvių ir lenkų santykių raidą per tą laikotarpį?
– Per tą laiką pavyko sukurti gerus kaimyninius santykius, ypač atsižvelgiant į tai, kad po Antrojo pasaulinio karo Lietuva ir Lenkija nebuvo savarankiškos ir neturėjo valstybinių santykių. Todėl tai yra didelis pasiekimas.
A. Kwasniewskis: šlovė ir suklupimai
Gruodžio 22 dieną baigiasi antroji ir paskutinė Aleksandro Kwasniewskio (Kvasnevskio) kadencija. Per dešimt metų išsilaikęs populiarumo reitingų viršūnėje, neseniai pirmą vietą užleido įpėdiniui Lechui Kaczynskiui (Kačinskiui).
Vieni sako, kad tai didis valstybininkas, kiti – kad miklus pragmatikas, „plastikas“, sociotechnikos produktas. Vieni teigia, kad A. Kwasniewskis labai aukštai iškėlė prezidentavimo stiliaus kartelę ir kitiems valstybės vadovams sunku bus ją pasiekti.
Vytautas Landsbergis: Norėti iš tikrųjų
Kaip mums pasiekus SSRS okupacijos žalos atlyginimo? Vaje vaje, deja deja. Rusija nesutinka... Tai tęsiasi jau šešeri metai, tas vaje vaje, deja deja, aiškiai grindžiamas giluminiu nenoru ką nors daryti. Net paprasčiausiai pasiklausti Rusijos.
Dvi kadencijas iš eilės turim kairiųjų valdžią, tai čia ta didžioji užsitęsusio nenoro problema.
Živilė Makauskienė: Lenkija. Pasimetusi opozicija
Turėjo būti taip: prezidentas iš Gdansko (Donaldas Tuskas), premjeras - iš Krokuvos (Janas Rokita). Piliečių platforma sudaro koaliciją su Teisės ir teisingumo partija, tačiau ši dalyvauja „jaunesniojo brolio“ sąlygomis. Išėjo kitaip: prezidentas, premjeras ir parlamento pirmininkas yra iš brolių dvynių Kaczynskių partijos, kuri nenorėjo dalytis valdžia su Piliečių platforma.
Saulius Spurga: Savaitės dangus. Paveikslėliai "skandalizacijos" galerijoje
Algirdo Brazausko era baigiasi. Nežinau, kiek ji tęsis fiziškai ir juridiškai, bet šio politiko mitas ir vadinamoji "charizma" žlunga ir eižėja tiesiog akyse. Prieš mus jau - ne patriarchas, ne archetipinis lietuvis iš stuomens ir iš liemens marmuriniais veido bruožais, ne gaspadorius, globėjas ir guodėjas, o besiblaškantis žmogutis, besikabarojantis iš duobės, bet tik dar labiau jon grimztantis.
"Klausimėlis": Ką žinote apie Aleksandrą Kwasniewskį?
„Klausimėlio” herojus - Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis (Kvasnevskis). Jis jau beveik dešimtmetį vadovauja kaimyninei valstybei ir visą tą laiką mūsų santykiai labai šilti. Na, nepaisant vieno kito karo ar mūšio, apie kuriuos papasakojo Lietuvos gatvių ir skersgatvių praeiviai.
Alytiškis:- Kwasniewskis buvo karinių pajėgų vadas, Rusijos, manyčiau.- Kokia jo profesija?- Tai gal elektrikas buvo.
K. Prunskienę nuvylė V. Adamkaus sprendimas
Prezidento Valdo Adamkaus apsisprendimą gegužės 9-ąją nevykti į Maskvą Kovo 11-osios Akto signatarė Kazimira Prunskienė laiko Lietuvos vadovo politiniu iššūkiu, kuris, jos nuomone, "Rusijos dabarties ir ateities požiūriu neatrodo nei europietiškai orus, nei strategiškai perspektyvus".
Pasak K. Prunskienės, Lietuvai belieka tikėtis, kad Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis, tesėdamas savo pažadą, esant progai užsimins apie Lietuvą bei gegužės 9-osios dienos istorinę prasmę Europos taut...
A. Kwasniewskis: mūsų dėka pasaulis tapo saugesnis
Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis mano, kad Lietuvai ir Lenkijai įstojus į NATO ir Europos Sąjungą, „tapo saugesnė Europa ir visas pasaulis“. Tokią nuomonę Lietuvoje viešintis Lenkijos vadovas ketvirtadienį išsakė pirmajame Seimo pavasario sesijos posėdyje.
A. Kwasniewskis pažymėjo abiejų valstybių nueitą kelią Nepriklausomybės metais ir džiaugėsi, kad dabar jos gali formuoti Europos „išvaizdą“, prisidėti prie Europos politikos formavimo.
G. W. Bushas pabrėžė V. Adamkaus vaidmenį krizės Ukrainoje metu
JAV prezidentas George‘as W. Bushas (Džordžas V. Bušas) pirmadienį Briuselyje išdėstė svarbiausius Jungtinių Amerikos Valstijų politikos pasaulyje principus ir tikslus.
Jis pažymėjo, kad Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis (Kvasnevskis), Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus ir Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Javieras Solana (Chavjeras Solana) įnešė indėlį į demokratijos stiprinimą Ukrainoje.
Derybų nuopelnai – A. Kwasniewskiui
Derybose Kijeve kartu su Lenkijos vadovu, Europos Sąjungos ir Rusijos atstovais dalyvavęs prezidentas Valdas Adamkus didžiausia sėkme laiko tai, kad pavyko prie vieno stalo susodinti ir įtikinti kalbėtis tarpusavyje Viktorą Janukovičių ir Viktorą Juščenką. Valdo Adamkaus teigimu, tai buvo Lenkijos prezidento A. Kwasniewskio nuopelnas
Tarptautiniai tarpininkai ir Ukrainos konfliktuojančios pusės Kijeve pasibaigusiose derybose sutarė steigti darbo grupę deryboms tęsti.
Prezidento apkalta baigsis iki Lietuvos narystės ES pradžios, mano Seimo pirmininkas
Seimo pirmininko Artūro Paulausko nuomone, prezidento Rolando Pakso apkalta pasibaigs iki visateisės Lietuvos narystės ES pradžios - gegužės 1-osios.
Tokią nuomonę jis teigia išsakęs Budapešte vykusiuose dvišaliuose susitikimuose su Europos Parlamento pirmininku Patricku Coxu (Patriku Koksu) bei būsimų ES narių valstybių parlamentų pirmininkais.
Tai A.Paulauskas sakė ketvirtadienį Vilniaus oro uoste jį pasitikusiems žurnalistams.
Lenkijos prezidentas viešai užspaudė G. W. Bushą
JAV karo Irake sąjungininkas Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis (Kvasnevskis) antradienį pažeisdamas Baltųjų rūmų tradicijas dėl apsikeitimo mandagiomis frazėmis viešai pareikalavo George'o W. Busho (Džordžo V. Bušo) sušvelninti griežtus Lenkijos piliečių kelionių į JAV suvaržymus.
Kalbėdamas žurnalistų akivaizdoje A. Kwasniewskis ne kartą pasakė G. W. Bushui, kad tikslas turėtų būti leisti lenkams be jokių vizų vykti į Jungtines Valstijas.
Lenkijos prezidentas viešai reikalavo Busho sušvelninti taisykles dėl vizų
JAV karo Irake sąjungininkas Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis (Aleksandras Kvasnevskis) antradienį pažeisdamas Baltųjų rūmų tradicijas dėl apsikeitimo mandagiomis frazėmis viešai pareikalavo George'o W.Busho (Džordžo V.Bušo) sušvelninti griežtus Lenkijos piliečių kelionių į JAV suvaržymus.
Kalbėdamas žurnalistų akivaizdoje A.Kwasniewskis ne kartą pasakė G.W.Bushui, kad tikslas turėtų būti leisti lenkams be jokių vizų vykti į Jungtines Valstijas.