nemiga
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nemiga“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nemiga“.
Prasidėjo itin sunkus laikas: gydytoja atskleidė aukso vertės patarimus, kaip užmigti greičiau
Nemiga yra dažnai pasitaikanti, ne vieną žmogų kamuojanti liga. Nemiga dar labiau paaštrėja per pilnatį, kuri tęsiasi ir šią savaitę. Daugelis net nepastebi ar nesupranta, iš kur atsiranda nemiga, tačiau dar sunkiau jos atsikrato. Apie tai, kaip galime kovoti su nemiga, daugiau papasakojo psichologė psichoterapeutė Aina Adomaitytė.
Pasak specialistės, nemigos rūšių yra trys: ūmi, lėtinė ir kita nemiga. Dažniausiai ji užklumpa moteris, o ne vyrus.
Prieš naktį šiukštu nedarykite 1 veiksmo: dėl jo prastai miegosite
Jau seniai praėjo jūsų miego metas, tačiau vis dar naršote socialiniuose tinkluose, peržiūrėdami vieną įrašą po kito. Galbūt net nesidomite tuo, ką matote, tačiau noras „atsigriebti“ už prabėgusią dieną tampa svarbesnis už poilsį. O užmerkus akis darosi sunku nugrimzti į miegą. Atliktas tyrimas atskleidė, kad nemigą patiria kas penktas Lietuvos gyventojas.
„Kiekvieną dieną stengiamės nuveikti kuo daugiau, „nuversti kalnus“, tačiau mūsų smegenys tiesiog nepajėgia atlaikyti tokio tempo.
5 simptomai naktį išduoda klastingą ligą: pasitikrinkite, ar jų nejaučiate
Didelė dalis pasaulio gyventojų kuriuo nors savo gyvenimo etapu susiduria su nemiga – miego sutrikimo forma, kuri smarkiai susijusi su įvairiais fizinės ir psichinės sveikatos sutrikimais. Ilgainiui nemiga gali stipriai sumažinti gyvenimo kokybę, darbingumą, pakenkti kasdienei veiklai, sutrikdyti atmintį ir apsunkinti gebėjimą susidoroti su kasdieniais iššūkiais.
Prieš naktį išgerkite šį gėrimą: miegosite žymiai geriau
Jei naktimis sunku užmigti, esate ne vieni. Nesuskaičiuojama daugybė žmonių iš nusivylimo besivartydami lovoje trokšta tik saldaus miego. Tačiau medicinos eksperto pasidalinto gėrimo recepto dėka užmigsite greičiau ir miegosite žymiai geriau, tereikia išgerti jo prieš naktį.
Šias žoleles vadina aukso gysla prastai miegantiems: išbandę dėkoja
Jei jums sunku užmigti, tuomet verta į savo naktinę rutiną įtraukti žolelių arbatas. Kai kurių rūšių arbatos turi junginių, kurie atpalaiduoja kūną ir protą, todėl jos padeda greičiau užmigti ir ramiau miegoti.
Tad kokios yra geriausios arbatos miegui? Skaitykite toliau ir sužinokite, kokias arbatas verta gerti prieš miegą, o taip pat kaip, pasak ekspertų, paruošti žolelių arbatas, kad jos būtų ne tik skanios, bet ir naudingos, rašoma marthastewart.com.
Prieš naktį padarykite 1 triuką: užmigsite žaibiškai
Daugeliui žmonių pažįstama situacija, kai jie staiga ir be priežasties pabunda naktį ir nebegali užmigti, o kad ir ką darytų, niekas nepadeda.
Gydytojas Michfelis Bruce'as savo „Youtube“ puslapyje įrašė informatyvų ir įdomų vaizdo įrašą apie tai, ką daryti, jei prabudote naktį, ir kaip greitai vėl užmigti.
Daugelis žmonių kreipiasi į gydytojus būtent su prašymu, kad naktį, tarp 02:00 ir 03:00 val. nuolat prabunda ir nebegali užmigti, bandydami rasti išeitį iš šios situacijos.
Prieš miegą padarykite 1 triuką: užmigsite turbo greičiu
Nors miegas yra vienas svarbiausių dalykų, užmigti ne visada lengva – kartais tam trukdo ryškus telefono ekranas, kartais – nepaliaujamai galvoje besisukančios mintys. Net smulkmenos, kaip nepatogi lova ar per vėlai išgertas kavos puodelis, gali paveikti mūsų gebėjimą greitai pasinerti į miegą.
Miego ekspertė pasidalijo paprastu metodu, padedančiu užmigti per kelias minutes.
Prieš naktį ragina suvalgyti 1 produktą: užmigsite turbo greičiu
Daugelis iš mūsų ieško priemonių, kas padėtų efektyviai ir greitai užmigti. Dėl to specialistai pasidalijo vaisiumi, kuris gali padėti užmigti ne tik jums, bet ir jūsų mažyliui.
Gydytojai dažnai rekomenduoja bananus, kuriuose gausu augimui ir vystymuisi būtinų maistinių medžiagų, kūdikiams nuo šešių mėnesių amžiaus ir suaugusiems.
Šie ženklai išduoda, kad jums trūksta geležies: nenumokite ranka
Šiais laikais žmonės gyvena įtemptą, stresinių situacijų kupiną gyvenimą, yra varginami didelio darbo krūvio, dažnai nepaiso darbo ir poilsio režimo. Visa tai gali tapti nuovargio ir nemigos priežastimi.
Prieš naktį nevalgykite šių produktų: užmigsite turbo greičiu
Vakarienė gali turėti didelę įtaką miego kokybei. Tinkamai pasirinkti patiekalai ne tik padeda atsipalaiduoti prieš miegą, bet ir skatina geresnį poilsį per naktį. Tačiau netinkamai parinkti produktai vakarienei, gali ne tik trikdyti miegą, bet ir sukelti nemigą ar dažną nubudimą nakties metu.
Apie tai, ko nereikėtų valgyti prieš pat miegą, Lietuvos bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidentas prof. habil. dr.
REKLAMA
REKLAMA
Išmiegotos 7–9 valandos – dar ne viskas: gydytoja išvardijo, kas būtina geram miegui
Specialistai sako, kad suaugusiam žmogui reikia 7–9 valandų miego per naktį, kad pabustų gerai išsimiegojęs, pailsėjęs ir iš miego gautų būtiną fizinę, psichologinę ir emocinę naudą. Dar daugiau – miego kokybė priklauso ne tik nuo išmiegotų valandų kiekio.
Nemiga – rimtas signalas, kad turite sau padėti
Didžioji dalis žmonių savo gyvenime yra patyrę sunkumus, dėl kurių sutrinka miego kokybė. Tačiau užsitęsusi nemiga gali signalizuoti apie rimtus sutrikimus, kurie vėliau paveikia ne tik fizinę, bet ir psichologinę sveikatą.
Medicinos srities specialistai sako, kad žmonės, kenčiantys nuo nemigos, dažnai jaučiasi išsekę, krinta jų darbingumas, sutrinka ir koncentracija.
Prieš naktį šiukštu negerkite šių gėrimų: dėl jų neužmigsite
Nemiga – nemaloni būsena, kuomet nakties metu nepavyksta užmigti. Filmuose galima matyti, kaip herojai tuomet mėgina skaičiuoti avis, dairosi į laikrodį, o šis rodo, kad miegui yra likusios vos pora valandų. Skamba, kaip pažįstamas scenarijus?
Nemigos reiškinį pokalbio metu paaiškino „Affidea“ medicinos diagnostikos centro šeimos gydytoja Elena Šukė. Moteris ne tik paaiškino, koks vartojamas maistas prieš miegą gali apsunkinti užmigimą, bet ir pasidalijo patarimais, kaip lengviau užmigti.
Prieš naktį nevalgykite šių produktų: dėl jų miegosite daug blogiau
Nemiga yra būklė, kai žmogus sunkiai užmiega arba prabunda nakties viduryje ir nebegali užmigti. Jei minios žmonių paklaustume, kiek iš jų kada nors susidūrė su nemiga, turbūt visi pakeltų rankas. Nemiga gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, tačiau kaip su ja kovoti?
Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Asta Krušnienė papasakojo apie tai, kaip kovoti su nemiga ir kodėl ji atsiranda.
Gydytojas įspėja dėl šios ligos: „80 proc. atvejų galima išgydyti nevartojant vaistų“
Tikriausiai nemažai žmonių bent kartą yra tekę susidurti su nemalonia patirtimi, kai neišeina užmigti arba po miego jaučiamės nepailsėję ir neišsimiegoję, o vėliau tai mums atsiliepia ir kasdienėje veikloje. Ką daryti, susidūrus su nemiga ir kaip išvengti jos padarinių pakalbėjome su bendrosios praktikos (šeimos) gydytoju, habilituotu biomedicinos mokslų daktaru Juliumi Kalibatu.
Tai reikia žinoti kiekvienam: mokslininkė patarė, ką daryti, jei nesimiega ir ar visiems darbas naktį – peilis
Miegas visiems gyvybiškai būtinas, tačiau dažnas šiuolaikinis žmogus jo sąskaita neretai pasirenka daugiau padirbėti ar papramogauti. Specialistai įspėja, kaip taip organizmas ilgai tempti negali, o sveikam suaugusiajam miegoti reikėtų bent po 7 valandas kasnakt.
Kalbėdama apie tai, kodėl miegas toks svarbus, neuromokslininkė dr. Laura Bojarskaitė paaiškino labai supaprastintai.
Kalbate per miegus? Štai, ką tai išduoda apie jus
Kalbėjimas per miegus – plačiai neištirtas reiškinys. Nors miego metu išsakytos frazės gali būti nesąmoningos ar net juokingos, jos gali slėpti gilesnius ir kompleksiškus protinius procesus, kurie vyksta mūsų smegenyse naktį.
Psichologė Rusnė Kuliešiūtė (33) pasakoja apie tai, kodėl žmonės kalba per miegus, ar reikia kreipti dėmesį į išsakytas frazes bei ar šis reiškinys gali turėti neigiamų pasekmių.
Prieš naktį padarykite 1 triuką: užmigsite iš karto
Ekspertas pasidalijo paprastu akupresūros triuku, kuris gali padėti užmigti per kelias minutes. Tam nereikės jokių specialių įrankių ar įrangos.
Nėra nieko labiau erzinančio nei gulėti naktį lovoje, žiūrėti, kaip bėga valandos, skaičiuoti po kiek laiko reikės keltis ir jaustis visiškai žvaliam.
Jungtinėje Karalystėje beveik vienas iš penkių žmonių nepakankamai miega, teigia emocinės sveikatos biuras.
Prieš naktį padarykite 1 veiksmą: užmigsite akimirksniu
Jei esate vienas iš daugelio žmonių, kuriems sunku užmigti naktį, gydytojas pasidalijo paprastu „protiniu pratimu“, kuris padės jums užmigti per kelias minutes – ir tam nereikia vartoti jokių papildų.
Nieko nėra labiau varginančio, nei vartytis lovoje, visiškai išsekus, bet negalint užmigti.
Visuomenės sveikatos organizacija praneša, kad paaiškėjo stulbinantys rezultatai – kas trečias britas kenčia nuo nuolatinės nemigos.
Vienintelė galimybė pamatyti: „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotas spektaklis „Nemiga“ keliauja per Lietuvą
Balandžio 25 – gegužės 3 d. Lietuvoje bus parodytas Lietuvos ir Ukrainos kūrėjų garso ir judesio spektaklis „Nemiga“. Sukurtas per nuotolį ir analizuojantis nemigos temą karo kontekste pernai socialinio rezonanso kategorijoje spektaklis įvertintas aukščiausiu teatriniu apdovanojimu – „Auksiniu scenos kryžiumi“.
Keli mėnesiai kūrybinio proceso būnant atskirai ir matantis tik virtualiai, net nežinant ar pavyks galiausiai spektaklį parodyti gyvai – toks kūrybinis procesas lydėjo keturis meni...
Kas gali padėti užmigti greičiau ir išsimiegoti kokybiškiau?
Kenčiate nuo sunkaus užmigimo ir ankstyvo prabudimo? O galbūt jau dienos pradžioje jaučiatės pavargę, nes, panašu, ir vėl nepavyko tinkamai pailsėti? Nesijaudinkite, Jūs ne vieni. Net apie 80 procentų asmenų gali kentėti nuo lengvesnių ar sunkesnių miego sutrikimų, o net iki 100 proc. bent kartą ar kelis kartus savo gyvenime yra turėję miego sutrikimų.
Kamuoja nemiga? Šie 3 triukai padės greičiau ir lengviau užmigti
Su nemiga susiduria daugelis šiuolaikinių žmonių – vieni kaltina išmaniuosius telefonus, antri skundžiasi vakare kamuojančiomis neramiomis mintimis, o treti – per vėlai išgertu kavos puodeliu. Kad ir kokia būtų jūsų nemigos priežastis, šie trys triukai padės atsikratyti visų dienos rūpesčių ir greitai bei lengvai užmigti.
1. Verskite save išlikti budriu
Šis metodas gali skambėti kontraversiškai, tačiau pasitikėkite procesu.
Miego ekspertė, daktarė Daisy Mae, naujienų portalui Express.co.
Kamuoja nemiga? Unikauskas patarė, kaip kovoti su šia problema
Jeigu vakare sunkiai užmiegate, naktį vis prabundante, išmiegate mažiau nei 6 valandas, o dieną jaučiatės pavargę ir suirzę, gali būti, kad jus kamuoja nemiga. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė papasakojo, kokios priemonės padės atsikratyti nemigos ir geriau pailsėti.
Laikrodžius suksime į priekį ar atgal? Primena visiems
Laiko persukimas paveikia tiek vaikų, tiek suaugusiųjų biologinius laikrodžius. Sveikatos specialistai sako, kad nors suaugusieji labiau nei vaikai skundžiasi tokia tvarka, jų organizmams prie jos prisitaikyti yra paprasčiau nei vaikų, kurie yra jautresni, stipriau jaučia poveikį, be to, ne visada supranta, kas vyksta jų organizme.
„Persukus laiką, vaikų, kaip ir suaugusiųjų, organizme vyksta daug procesų, tačiau vaikai ne visada supranta, kas vyksta, jiems sunku pojūčius apibūdinti žodžiais.
Nemiga gali įspėti apie galybę sveikatos bėdų: nenumokite ranka į šiuos simptomus
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo susikoncentruoti ir sutelkti dėmesį, o tuo pačiu gali sukelti nemažai kitų sveikatos problemų. Koja kojon nuovargis eina su nemiga, kuri gali lemti lėtinį nuovargį, o šis savo ruožtu vėl gali sutrikdyti kokybišką miegą.
Nemiga: psichoterapeutė atskleidžia – štai, ką reikėtų žinoti kiekvienam
Apie trečdalį savo gyvenimo praleidžiame miegodami. Neišsimiegojus jaučiamės irzlūs, sunku susikoncentruoti, produktyviai leisti laiką, o jei visiškai sutrinka miego režimas gali atsirasti ir sveikatos problemų. Dėl kokių priežasčių kyla miego sutrikimai bei ką reikėtų daryti, kad jų būtų išvengta dalinasi psichologė psichoterapeutė Aina Adomaitytė.
Knarkti nustosite akimirksniu: padės 1 triukas
Knarkimas trukdo miegoti ne tik pačiam knarkiančiam asmeniui, bet ir visiems, su kuriais jis miega vienoje lovoje ar miegamajame. Kaip sustabdyti knarkimą?
Beveik pusė Jungtinės Karalystės gyventojų knarkia miegodami. Britanijos knarkimo ir miego apnėjos asociacijos duomenimis, 41,5 proc. suaugusiųjų JK gyventojų yra linkę knarkti miegodami, iš jų 57 proc. suaugusių vyrų ir 40 proc. suaugusių moterų.
Prieš naktį padarykite tai: užmigsite akimirksniu
Daugeliui žmonių sunku užmigti, tačiau vienas ekspertas turi neįprastą būdą, kaip užmigti naktį – ir jis visiškai prieštarauja tam, kas, jūsų manymu, veiktų.
Žinome, kad pakankamai miego yra svarbu mūsų sveikatai ir gerovei, tačiau kartais atrodo, kad tai tiesiog neįmanoma užduotis.
Ragina nevalgyti 1 užkandžio prieš naktį: miegosite žymiai geriau
Rekomenduojamos aštuonios valandos miego gali tapti sunkiai pasiekiama svajone, jei prieš naktį valgysite netinkamus užkandžius. Ekspertė ragina nevalgyti vieno užkandžio prieš naktį, kad išsimiegotumėte žymiai geriau.
Nėra nieko blogiau, nei naktį vartytis lovoje ištisas valandas, laukiant žadintuvo skambučio. Užmigti nėra visada taip paprasta, kaip norėtųsi.
Nesvarbu, kad kambaryje aklinai užtraukėte naktines užuolaidas ar stengiatės nenaršyti telefone – tai ne visada padeda.
Prieš naktį atlikite 1 veiksmą: užmigsite žaibiškai
Miegas yra labai svarbus žmogaus gyvenime. Nuo to, kaip miegojome naktį priklauso ir visa tolimesnė mūsų diena, tačiau nemiga kamuoja daugelį žmonių, dėl kurios vėliau atsiranda įvairių sveikatos problemų. Tačiau nereikėtų kankintis, jei naktimis būna sunku užmigti, nes nemigą galima išsigydyti įvairiais pratimais.
Kuksando meistrė Toma Kumžienė papasakojo, kas yra kuksando, kaip tai gali išgydyti nemigą ir netgi nerimą bei kokie yra ilgalaikiai nemigos padariniai žmogaus sveikatai.
Prieš naktį padarykite tai: miegosite daug geriau
Kas penktas britas sunkiai užmiega, todėl miego ekspertas Maksas Kirstenas ragina žmones išbandyti daniškąjį miego metodą ir eiti miegoti, kai aplinka atvėsta.
Nieko nėra blogiau, kaip naktį vartytis lovoje bandant užmigti, ypač kai stengiatės kokybiškai išsimiegoti prieš įtemptą darbo dieną. Nerimą keliantys tyrimai parodė, kad maždaug vienas iš penkių britų neišmiega rekomenduojamų septynių-devynių valandų, o vienas iš trijų kenčia nuo nemigos.
Naktį užmigsite greitai ir lengvai: štai, ką reikia daryti
Vilnietė Rusnė Kuliešiūtė (33) studijavo psichologiją, savo bakalauro darbą rašė nemigos tema ir teoriškai puikiai žinojo kaip išspręsti su miegu susijusias sveikatos problemas, tačiau nesitikėjo, jog šios žinios neapsaugos nuo kas naktį kamuojančių miego sutrikimų. Nors su nemiga Rusnė kovojo keturis metus, dabar mergina savo praktikoje ir socialinio tinklo paskyroje dalijasi nemigos simptomais, kaip ją iveikti bei kaip greičiau užmigti.
Laima iškraustė sugyventinį iš namų, nes jis valgydavo naktimis: „Pagalvojau, gal savarankiškumo įgys“
Laima „TV Pagalbos“ studijoje nubraukė ne vieną ašarą, jos mylimasis ją įskaudino taip, kad teko jį apgyvendinti kitur.
Laima atvira – jis sudaužė mano širdį ir aš jį palikau. Pora kartu gyveno 10 metų, kol Renato elgesys nepasidarė nepakeliamas.
Renatas suvokia kaip skaudžiai įskaudino Laimą, todėl yra pasiryžęs atsiprašyti ir viską pradėti iš naujo.
„Galvodavo, kad aš susitvarkysiu, bet tai vis pasikartodavo“, – prisipažino Renatas.
Prieš naktį vyras atlieka 1 veiksmą: užmiega iš karto
Ilgai nuo nemigos kentėjusio vyro patarimas: jei sunkiai užmiegate, išbandykite prieš miegą šį paprastą triuką.
Nemiga yra negailestinga. Nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties, būna naktų, kai daugiau laiko praleidžiame snūduriuodami, o ne miegodami.
Dar besimokant vidurinėje mokykloje užmigti man buvo beveik neįmanoma. Kiekvieną vakarą žinojau, kas manęs laukia – valandų valandas gulėdavau ir retai kada išmiegodavau ilgiau nei 4 valandas.
Kamuoja nemiga? Unikauskas įspėja nedaryti vienos klaidos
TV3 žiūrovų pamėgtoje „Kviečiame daktarą“ laidoje Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė prakalbo daugeliui aktualia tema – kaip įveikti nemigą. Laidos vedėjas atskleidė, kodėl esame linkę pabusti tam tikru nakties metu ir, kokią klaidą dažniausiai daro su miego sutrikimais susidūrę pacientai.
Prabusti naktį – normalu
Vida iš Kauno pasakoja, kad dažnai naktimis prabunda apie 3 valandą ir nebegali užmigti.
Naktį miegosite daug geriau: atskleidė aukso vertės patarimus
Kokybiškas miegas yra viena svarbiausių žmogaus rutinos dalių. Tačiau lengvai užmigti pavyksta ne visiems. „Sveikatos DNR“ laidoje svečiavosi šeimos gydytoja Elena Šukė, kuri papasakojo apie nemigą ir pasidalijo patarimais, kaip geriau valdyti savo miegą.
Dažnu atveju, miegą sujaukia netvarkinga žmogaus rutina. Tad pirmas veiksmas, kuriuo reikia užsiimti – miego higiena. Tai dienos, vakaro ar prieš pat miegą atliekami ritualai, kurie padeda nurimti.
Šiukštu nedarykite to prieš naktį: miegosite daug blogiau
Miegas – vienas svarbiausių dalykų, norint jaustis gerai. Gydytojai vieningai sako, kad prasta miego kokybė ne tik blogina žmogaus savijautą kitą dieną, bet gali tapti ir daugelio ligų priežastimi.
Tad ką daryti, kad naktį pailsėtume geriau, ar galima miegoti dienos metu, kaip tinkamai pasiruošti miegui ir kada jau galima įtarti nemigą ir reiktų kreiptis į gydytoją, pasakoja šeimos gydytoja Elena Šukė.
Pasakė, kada Lietuvoje suksime laikrodžius: nepamirškite
Artėja diena, kai laikrodžio rodykles turėsime sukti valanda atgal ir po saulėtos vasaros grįžti į tamsujį žiemos laiką. Šiais metais laiką suksime paskutinį spalio savaitgalį – spalio 29 dieną, 4 valandą nakties. Laiko persukimas daugeliui žmonių sukelia diskomfortą. Persukus laiką sutrinka biologinis laikrodis, gali paveikti tiek fizinę, tiek psichologinę savijautą.
Pasakė, kada suksime laikrodžius spalį: nepamirškite
Laikrodžius sukame du kartus per metus, kovo ir spalio mėnesiais, tad nepamirškite – netrukus vėl reikės tai padaryti. Šiais metais laikrodis bus sukamas spalio 29 d. (sekmadienį) 3 val. ryto, viena valanda atgal.
Nors dėl šios priežasties miegosime ilgiau, tai reiškia, kad nuo to laiko dienos bus trumpesnės, o naktys – ilgesnės.
Laikrodžiai sukami jau daugybę metų, tačiau apie šio veiksmo poveikį sveikatai žino ne visi.
Prieš naktį suvalgykite šių produktų: užmigsite turbo greičiu
Greitas šiuolaikinio gyvenimo tempas, poilsio trūkumas ir nepakankamai subalansuota mityba daro neigiamą įtaką dažno žmogaus miego kokybei, tačiau ekspertai juokauja, kad lietuviai turėtų miegoti puikiai – vaisiaus, rekomenduojamo negalintiems ilgai užmigti, mūsų šalyje suvalgomas rekordinis kiekis.
Anot gydytojos Ramunės Mazaliauskienės, bananai gali pagerinti miego kokybę, nes sudėtyje turi daug kalio.
Moteris tikina nemieganti jau 11 metų: parodė, kaip atrodo
Vietname, Quảng Ngãi mieste, 36 metų moteris teigė, kad ji daugiau nei 11 metų kentė nemigą, ir daugelį privertė nustebti ir netikėti. Ponia Tran Thi Luu, dirbanti ikimokyklinio ugdymo įstaigoje Quảng Ngãi mieste, tapo populiaria Vietnamo socialinės žiniasklaidos diskusijų tema po to, kai viename interviu paminėjo, kad daugiau nei 11 metų negalėjo užmigti.
„Istorija apie tai, kad nemiegojau 11 metų, yra tikra, o ne išgalvota ar pagražinta, kad patiktų ar, kad sulaukčiau peržiūrų.
Prieš naktį ragina išbandyti 1 triuką: užmigsite per kelias sekundes
Kariškių naudojamas greito užmigimo metodas vis labiau populiarėja socialinės žiniasklaidos programoje „TikTok“ po to, kai kūno rengybos treneris Justinas Agustinas savo sekėjams tvirtino, kad jis veiksmingas 96 proc. – tam tereikia šiek tiek praktikos.
Žmonės labai susidomėjo metodu, leidžiančio užmigti vos per dvi minutes. Jis yra naudojamas JAV kariuomenėje ir dabar sparčiai plinta socialinėje žiniasklaidoje.
Prastai išsimiegate? Štai saldaus ir gilaus miego gudrybės
Nuo suprastėjusios nuotaikos iki galvos skausmų ir virškinimo sutrikimų. Taip miego trūkumas visapusiškai veikia žmogaus organizmą. Miego sutrikimai nėra sezoniniai, todėl nesvarbu, ruduo ar pavasaris būtų, tai gali užklupti netikėtai. „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė teigia, kad dažniausios to priežastys – fizinis ar emocinis pervargimas, miego ir būdravimo režimo nesilaikymas ir kai kurių vitaminų trūkumas.
Jokiu būdu prieš naktį nevartokite šių produktų: miegosite prasčiau
„Prieš kurį laiką skaičiau, kas yra kokybiškas miegas, kaip tinkamai ilsėtis ir ką daryti, jei kankina nemiga. Gydytoja taip pat minėjo, kad norint gerai išsimiegoti reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Kokios jos? Norėčiau sužinoti apie tai daugiau“, – rašo „Valstiečių laikraščio“ skaitytoja Živilė N. iš Kauno r.
Taisyklės, padedančios užtikrinti gerą miegą, sukurtos remiantis moksliniais duomenimis apie miego fiziologiją ir rekomenduojamos visiems žmonėms.
Prieš naktį išbandykite šį triuką: užmigsite daug greičiau
Prasidėjus vasarai, mėgaujamės ne tik jos malonumais, bet ir sukeliamais sunkumais – po karštos dienos sunku užmigti, nes ir miegamajame per karšta. Kai prakaituojame, gerai išsimiegoti labai sunku, tačiau kelios gudrybės gali padėti greičiau užmigti ir kokybiškai išsimiegoti.
Nacionalinio miego fondo teigimu, geriausia temperatūra miegui yra 16-19 laipsnių. Tačiau vasarą ne visada lengva užtikrinti tokią temperatūrą miegamajame.
Pažeistas kepenis gali išduoti 1 simptomas naktį: pastebėkite laiku
Su alkoholio vartojimu susijusi kepenų liga, sutrumpintai ARLD, dažnai neparodo jokių simptomų ankstyvose stadijose. NHS aiškina, kad ši liga įprastai išryškėja tik tada, kai kepenys būna smarkiai pažeistos. Tačiau vienas ankstyvasis simptomas gali pasireikšti ir anksčiau.
Kaitinant saulei ir temperatūrai pakylant aukščiau 20 laipsnių, jūsų miegamajame gali būti karšta ir tvanku.
Vis nepavyksta išsimiegoti? Vaistininkė patarė, ką daryti ir kada kreiptis į gydytoją
Miego problemos – puikiai pažįstama šiuolaikinio žmogaus palydovė, neigiamai veikianti gyvenimo kokybę. Vaistininkė Julija Aganauskaitė-Žukaitė įvardija dažniausiai pasireiškiančius miego sutrikimus ir pataria, kaip sau padėti.
„Dažniausiai pagalbos vaistinėje ieško tie pacientai, kuriems atsigulus vakare į lovą sunku užmigti, prabunda kelis kartus per naktį ar prabudę nebegali užmigti.
Perspėja lietuvius dėl laikrodžių sukimo – štai, kaip tai paveikia mūsų sveikatą
Sekmadienį Lietuvoje įsigaliojo vasaros laikas ir laikrodžius pasukome valandą į priekį. Ne vienas jau pajuto valandos skirtumą, o ekspertai sako, kad būtent ši viena valanda gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų.
Laiko keitimo metu žmogaus miegas gali sutrikti, taip pat paūmėja ir lėtinės ligos. Psichologas Edvardas Šidlauskas sako, kad daugelyje valstybių yra paliktas žiemos laikas, mat, tyrėjai įrodė, kad šitaip kaitalioti laiką nėra gerai.
Prieš naktį atlikite šį triuką: užmigsite daug greičiau
Tikriausiai ne kartą teko susidurti su sunkumu vakare užmerkti akis. Neretai tokiu atveju imamasi įvairiausių metodų – skaičiuoti nuo 1 iki 100 arba ilgą laiką naršyti telefone. Tačiau retas yra girdėjęs apie karinį metodą, kuris užmigti padės vos per 120 sekundžių.
Pirmą kartą apie populiarų karinį metodą viešai prabilo Sharon‘as Ackerman‘as.
Jennifer Aniston prisipažino apie savo ligą: kiti jos nepastebėtų
Aktorė Jennifer Aniston naujame savo „Instagram“ paskyros įraše prakalbo apie savo kovą su nemiga.
54 metų serialo „Draugai“ žvaigždė yra „Seize the Night & Day“ – „integruotos švietėjiškos kampanijos“, kurios tikslas – atskleisti, kaip nemiga veikia žmones, veidas. Ji dalinasi savo patirtimi.
15 sekundžių trukmės vaizdo įraše aktorė sakė: „Jeigu aš gerai neišsimiegu, kiekviena diena tampa bausme.