• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkai, įskaitant mitybos specialistus ir miego ekspertus, atliko įvairius tyrimus, siekdami atrasti geriausius miegui tinkamus maisto produktus. Šie tyrimai jau dabar suteikia svarbių užuominų apie miego gerinimą, tačiau jie nėra galutiniai. Rekomenduojama prieš miegą suvalgyti kelių produktų – nustebsite, kaip greitai užmigsite.

Mokslininkai, įskaitant mitybos specialistus ir miego ekspertus, atliko įvairius tyrimus, siekdami atrasti geriausius miegui tinkamus maisto produktus. Šie tyrimai jau dabar suteikia svarbių užuominų apie miego gerinimą, tačiau jie nėra galutiniai. Rekomenduojama prieš miegą suvalgyti kelių produktų – nustebsite, kaip greitai užmigsite.

REKLAMA

Tiek mityba, tiek miegas yra kompleksiniai dalykai, o tai reiškia, kad nėra vieno sėkmės recpeto ar vieno maisto produkto, kuris garantuotai padėtų miegoti, tačiau yra maisto produktų ir gėrimų, kurie gali padėti lengviau užmigti, rašoma sleepfoundation.org.

Produktai, padedantys greitai užmigti

Yra duomenų, kad tam tikri maisto produktai gali sukelti mieguistumą arba padėti geriau miegoti. Kartais šie faktai yra grindžiami tam tikrais moksliniais tyrimais, o kitais atvejais – pagrindinėmis maisto ar gėrimo maistinėmis sudedamosiomis dalimis.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto maisto produktų įvairovė reiškia, kad jų maistinių medžiagų profilis gali būti nenuoseklus. Pavyzdžiui, kai kurios raudonųjų vynuogių veislės turi daug melatonino, o kitose jo beveik nėra. Klimato ir auginimo sąlygos gali dar labiau pakeisti bet kurio konkretaus maisto produkto maistinių medžiagų kiekį.

REKLAMA

Pasirinkta mityba turi įtakos ne tik energijai ir mieguistumui; ji gali turėti didelės įtakos tokiems dalykams kaip svoris, širdies ir kraujagyslių sveikata ir cukraus kiekis kraujyje.

Dėl šios priežasties, prieš iš esmės keisdami savo kasdienę mitybą, pirmiausia pasitarkite su gydytoju arba dietologu. Tai padės užtikrinti, kad pasirinktas maistas padėtų ne tik miegui, bet ir visiems kitiems sveikatos rodikliams. Daugeliu atvejų subalansuota mityba gali padėti palaikyti geriausią miegą.

REKLAMA
REKLAMA

Kiviai

Kiviai – tai maži, ovalo formos vaisiai, populiarūs Naujojoje Zelandijoje, nors auginami daugelyje šalių. Yra ir žaliųjų, ir auksinių kivių veislių, tačiau žaliųjų kivių užauginama daugiau. Kiviai turi daug vitaminų ir mineralų, ypač vitaminų C ir E, taip pat kalio ir folio rūgšties.

Kai kuriais tyrimais nustatyta, kad kivių valgymas gali pagerinti miegą. Tyrimo metu rezultatai parodė, kad žmonės, suvalgę du kivius likus valandai iki miego užmigo greičiau, miegojo ilgiau ir jų miegas buvo kokybiškesnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nėra tiksliai žinoma, kodėl kiviai gali padėti geriau miegoti, tačiau mokslininkai mano, kad tai gali būti susiję su jų antioksidacinėmis savybėmis, slopinančiomis uždegiminius žymenis, gebėjimu spręsti folatų trūkumo problemą ir (arba) didele serotonino koncentracija.

Rūgščios vyšnios

Kaip rodo pavadinimas, rūgščiųjų vyšnių skonis skiriasi nuo saldžiųjų vyšnių skonio. Joms priskiriamos tokios veislės kaip Richmond, Montmorency ir English Morello. Vyšnios gali būti parduodamos atskirai arba sulčių pavidalu.

REKLAMA

Keliuose tyrimuose nustatyta, kad geriantiems vyšnių sultis žmonėms pagerėjo miegas. Vieno tyrimo metu nustatyta, kad žmonės, kuriems diagnozuota nemiga ir kurie per dieną išgerdavo dvi vieno puodelio porcijas vyšnių sulčių, iš viso miegodavo ilgiau ir miegodavo efektyviau.

Ši nauda gali būti susijusi su tuo, kad vyšniose nustatyta didesnė nei vidutinė melatonino, kuris yra hormonas, padedantis reguliuoti cirkadinį ritmą ir skatinantis sveiką miegą, koncentracija. Vyšnios taip pat gali turėti miegui palankų antioksidacinį poveikį.

REKLAMA

Riebios žuvys

Atlikus mokslinį tyrimą nustatyta, kad riebi žuvis gali būti geras maistas geresniam miegui. Per kelis mėnesius trukusį tyrimą nustatyta, kad tris kartus per savaitę lašišą valgę žmonės geriau miegojo ir geriau jautėsi.

Mokslininkai mano, kad riebi žuvis gali padėti miegoti, nes suteikia sveiką vitamino D ir omega-3 riebalų rūgščių, kurios dalyvauja organizmo serotonino išsiskyrime ir reguliavime, dozę. Šiame tyrime ypač daug dėmesio skirta žuvies vartojimui žiemos ir tamsiais mėnesiais, kai vitamino D kiekis įprastai būna mažesnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Riešutai

Riešutai, pavyzdžiui, migdolai, graikiniai riešutai , pistacijos ir anakardžių riešutai dažnai laikomi geru maistu miegui. Nors tikslus kiekis gali skirtis, riešutuose yra melatonino ir omega-3, taip pat tokių mineralų kaip magnis ir cinkas, kurie kartu gali padėti žmonėms geriau miegoti.

Klinikinio tyrimo metu naudojant maisto papildus nustatyta, kad melatonino, magnio ir cinko derinys padėjo vyresnio amžiaus žmonėms, sergantiems nemiga miegoti ilgiau ir giliau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų