miegas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „miegas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „miegas“.
Gydytoja įspėja: šie ženklai naktį išduoda, kad laikas skubėti pas gydytoją
10 miego problemų, kurių niekada neturėtumėte ignoruoti – jei jums būdingi 3 ar daugiau, laikas kreiptis į gydytoją.
Miegas yra gyvybiškai svarbus fizinei ir psichinei gerovei – jis labai svarbus smegenų veiklai, sportiniams rezultatams ir atsigavimui, nuotaikos reguliavimui ir imuninės sistemos palaikymui.
Visi žinome, kad miegodami mažiau nei septynias valandas per naktį tampame irzlūs ir nerimastingi bei atrodom pervargę, rašo nypost.com.
Ragina negerti 1 gėrimo prieš naktį: miegosite daug blogiau
Kai kuriems žmonėms arbatos su pienu ar grietinėle skonis atrodo subtilus ir malonus. Arbata su pienu yra populiarus gėrimas visame pasaulyje.
Arbatos ir pieno derinys sukuria švelnią, kreminę tekstūrą ir savitą skonį, kuris patinka daugeliui žmonių.
Tai taip pat skanus ir sotus gėrimas, kuriuo galima mėgautis karštu arba šaltu. Tačiau yra nemažai šalutinių arbatos su pienu poveikių, apie kuriuos turėtumėte žinoti.
Jokiu būdu negerkite 1 gėrimo prieš naktį: miegosite daug blogiau
Gruodį neretai pasitinkame ne tik su šventinėmis nuotaikomis, bet ir su gerokai ūgtelėjusiu streso lygiu. Skubame rūpintis dovanomis, vizitais pas giminaičius ir draugus, planuojame kalėdines dekoracijas, vaišių stalą, skaičiuojame išlaidas, o visa tai sukelia nemažai nerimo bei emocinės įtampos. Deja, nors sumažinti patiriamą stresą galima daugybe skirtingų būdų, neretu pasirinkimu tampa alkoholis.
Miegate su kojinėmis? Turi jums labai liūdnų žinių
Kojinių mūvėjimas lovoje gali atrodyti kaip genialus būdas sušildyti pėdas, tačiau paaiškėjo, kad tai gana yra blogas įprotis – mokslininkai pasidalijo „šlykščia“ priežastimi, kodėl.
Šaltuoju metų laiku atsigulti į lovą su kojinėmis gali atrodyti kaip tikras malonumas, tačiau sveikatos specialistams šis įprotis kelia nerimą.
Įspėja miegančius su kojinėmis
Vietoj to, kad sušildytumėte savo pėdas ir geriau išsimiegotumėte, miegodami su kojinėmis keliate pavojų savo sveikatai, rašo mirror.co.uk.
Prieš naktį išbandykite šį triuką: knarkti nustosite akimirksniu
Knarkiantys naktimis dažnai patys nesupranta, kad kelia didelį triukšmą ir trikdo kitų žmonių miegą, o kartais nutinka ir taip, kad patys pabunda nuo savo knarkimo. Kad taip nenutiktų, ekspertai patarė, ką reikia daryti, kad nustotumėte knarkti.
Vienas iš šalutinių knarkimo padarinių yra fragmentiškas miegas, dėl kurio po nakties jaučiamės mieguisti ir tai gali nepraeiti visą dieną.
Knarkimas yra dažna problema, su ja susiduria milijonai žmonių visame pasaulyje.
Įspėja miegančius mažiau nei 6 val. – kone 50 proc. išauga tikimybė susirgti šiomis ligomis
Kaip išvengti skyrybų susilaukus vaiko: miego trūkumo iššūkiai ir sprendimai
Vaikelio atėjimas tampa dideliu, kartais sunkiai įveikiamu iššūkiu. Naujas šeimos narys įžengia savimi nešdamas nemenkus pokyčius buityje, bendravime ir netgi miego aspekte. Statistika liudija apie šiuo laikotarpiu padidėjusią skyrybų riziką. Kokia tikroji situacija bei ką kalba tyrimų duomenys detalizuoja gero miego ekspertė Sigita Žilinskienė.
Prieš naktį suvalgykite šį produktą: užmigsite turbo greičiu
Nuolatinis neišsimiegojimas ar miego sutrikimai kamuoja didelę gyventojų dalį, tačiau dažniausiai į tai numojama ranka. Tuo tarpu sveikatos specialistai atkreipia dėmesį, kad prasta miego kokybė gali turėti itin rimtų pasekmių – nuo dėmesio ir atminties sutrikimų iki rizikos susirgti cukriniu diabetu ar širdies ir kraujagyslių ligomis.
Kaip jų išvengti, pataria gydytoja ir vaistininkė, rašoma pranešime spaudai.
1 miego poza yra pati blogiausia iš visų: jokiu būdu taip nemiegokite
Kartais atsibudę ryte galite justi dilgčiojimą rankoje ar kaklo skausmą, o tai gali išduoti, kad jūsų pasirinkta miego poza yra bloga ir netinkama. Itin svarbu pasirinkti tinkamą miego pozą ir miegoti tiesioje padėtyje, o vienos pozos patariama vengti ir taip nemiegoti, nes ji vadinama blogiausia iš visų.
Miego padėtis, kai stuburas yra tiesus, yra itin naudinga, nes sumažėja nugaros ir kaklo apkrova. Taip pat, norint ją sumažinti, geriau rinktis kietesnį čiužinį, rašo keckmedicine.org.
Ši žolelė – aukso gysla prastai miegantiems: išbandykite
Su miego svarba daugelis susipažįsta dar vaikystėje, tačiau neretai tik suaugus iš tiesų įvertinama, kodėl žmogui reikia kokybiško ir nepertraukiamo poilsio.
Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Julija Aganauskaitė-Žukaitė atskleidžia miego metu organizme vykstančius procesus ir pagrindines taisykles, nuo kurių priklauso miego kokybė.
Prieš naktį padarykite 1 triuką: užmigsite žaibiškai
Daugeliui žmonių pažįstama situacija, kai jie staiga ir be priežasties pabunda naktį ir nebegali užmigti, o kad ir ką darytų, niekas nepadeda.
Gydytojas Michfelis Bruce'as savo „Youtube“ puslapyje įrašė informatyvų ir įdomų vaizdo įrašą apie tai, ką daryti, jei prabudote naktį, ir kaip greitai vėl užmigti.
Daugelis žmonių kreipiasi į gydytojus būtent su prašymu, kad naktį, tarp 02:00 ir 03:00 val. nuolat prabunda ir nebegali užmigti, bandydami rasti išeitį iš šios situacijos.
REKLAMA
REKLAMA
Prieš naktį ragina suvalgyti 1 produktą: užmigsite žaibiškai
Daugelis žmonių ieško būdų, kaip greičiau užmigti ir mėgautis kokybišku miegu. Natūralios priemonės vis dažniau atsiduria dėmesio centre, o viena jų – migdolai.
Šis paprastas užkandis ne tik padeda atsipalaiduoti ir geriau išsimiegoti, bet ir padidina organizmui naudingų maistinių medžiagų įsisavinimą.
Migdolų nauda organizmui
Ne paslaptis, kad migdolai jau šimtmečius vertinami dėl smegenis, plaukus ir odą stiprinančių savybių.
Naktį keliatės į tualetą? Turi jums žinių
Prabudimas naktį dėl poreikio eiti į tualetą yra gana įprastas reiškinys, tačiau jeigu tai vyksta kelis kartus per naktį, tai gali rodyti sveikatos problemą, į kurią reikėtų atkreipti dėmesį. Kathrine Hall, „Somnus Therapy“ miego ekspertė pateikia patarimų, kaip sumažinti dažną naktinį kėlimąsi.
Noktiurija – tai būklė, kai dažnai tenka keltis naktį šlapintis.
Knarkimas gali išduoti klastingą ligą: kiti net neįtaria, kad serga
Obstrukcinė miego apnėja yra rimta būklė, kai miego metu viršutiniai kvėpavimo takai susiaurėja arba užsiblokuoja, neleidžiant orui patekti į plaučius. Dažniausias šios būklės požymis – knarkimas, sukeliantis diskomfortą ne tik pačiam žmogui, bet ir aplinkiniams.
Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė socialiniame tinkle „Facebook“ dalijasi patarimais, ką reikėtų daryti, jei knarkiantį žmogų apima mieguistumas vos prisėdus ant sofos ar atliekant kasdienes veiklas.
Nusipirkite šių augalų į miegamąjį: miegosite daug geriau
Jei naktį sunkiai užmiegate, yra paprastas būdas pagerinti ne tik poilsio kokybę, bet ir miegamojo atmosferą.
Jei jums yra sunku gerai išsimiegoti, yra paprastas būdas, kuris gali padėti pagerinti miegą, o tuo pačiu ir suteikia gyvybės miegamajam.
Augalai ne tik suteikia namams jaukumo, bet ir pagerina kambario oro kokybę bei sukuria raminančią aplinką.
Prieš miegą padarykite 1 triuką: užmigsite turbo greičiu
Nors miegas yra vienas svarbiausių dalykų, užmigti ne visada lengva – kartais tam trukdo ryškus telefono ekranas, kartais – nepaliaujamai galvoje besisukančios mintys. Net smulkmenos, kaip nepatogi lova ar per vėlai išgertas kavos puodelis, gali paveikti mūsų gebėjimą greitai pasinerti į miegą.
Miego ekspertė pasidalijo paprastu metodu, padedančiu užmigti per kelias minutes.
Prieš naktį ragina suvalgyti 1 produktą: užmigsite turbo greičiu
Daugelis iš mūsų ieško priemonių, kas padėtų efektyviai ir greitai užmigti. Dėl to specialistai pasidalijo vaisiumi, kuris gali padėti užmigti ne tik jums, bet ir jūsų mažyliui.
Gydytojai dažnai rekomenduoja bananus, kuriuose gausu augimui ir vystymuisi būtinų maistinių medžiagų, kūdikiams nuo šešių mėnesių amžiaus ir suaugusiems.
Prieš naktį suvalgykite šį produktą: užmigsite turbo greičiu
Savaitgalį pasukę laikrodžių rodykles atgal, tarsi dovaną gavome papildomą valandą rytiniam miegui. Vis dėlto, ar kokybiškai išsimiegosime, labai priklauso nuo kiekvieno vakarieniavimo įpročių.
Gydytojas dietologas Edvardas Grišinas, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ funkcinės mitybos partneris, dalinasi, kodėl vakarais verta valgyti įvairiausių kruopų košes ir po ranka turėti skirtingus riešutus, sėklas ar net džiovintus vaisius.
Prieš naktį suvalgykite šių produktų: užmigsite turbo greičiu, miegosite geriau
Savaitgalį pasukę laikrodžių rodykles atgal, tarsi dovaną gavome papildomą valandą rytiniam miegui. Vis dėlto, ar kokybiškai išsimiegosime, labai priklauso nuo kiekvieno vakarieniavimo įpročių. Gydytojas dietologas Edvardas Grišinas, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ funkcinės mitybos partneris, dalinasi, kodėl vakarais verta valgyti įvairiausių kruopų košes ir po ranka turėti skirtingus riešutus, sėklas ar net džiovintus vaisius.
Padarykite tai prieš naktį: užmigsite turbo greičiu
Daugeliui žmonių yra pažįstama kova su nemiga – net ir po ilgos dienos, atsigulus į lovą, protas vis dar veikia, neleisdamas užmigti. Dažnai dėl per daug aktyvių minčių, analizuojant dienos įvykius ar nerimaujant dėl rytdienos, miegas tampa sunkiai pasiekiama svajone.
Princas Williamas atskleidė, su kuo jis ir Kate Middleton dalijasi lova
Neseniai vykusios išvykos metu princas Williamas atskleidė neįprastą detalę apie savo ir žmonos princesės Kate miego įpročius – jis prisipažino, kad pora dažnai dalijasi lova su vienu šeimos nariu.
Kalbant apie princo Williamo ir Kate Middleton asmeninį gyvenimą, akivaizdu, kad šiai porai svarbiausia – šeima, nes karališkoji šeima mėgaujasi patogiu gyvenimu su trimis vaikais: princu George'u, princese Charlotte ir princu Louisu.
Miegate šalia pasidėję telefoną? Turi jums blogų žinių
„Pew Internet Project“ tyrimas parodė, kad net 65 proc. mobiliųjų telefonų naudotojų miegodami laiko savo telefonus šalia lovos. Nors daugelis žmonių naudoja telefonus atsipalaidavimo programėlėms ar muzikai prieš miegą, kyla klausimų dėl neigiamo poveikio sveikatai.
Ar tikrai saugu laikyti telefoną taip arti savęs per naktį? Aptarkime kelis pagrindinius aspektus, kurie kelia susirūpinimą, rašo manipalhospitals.com.
Miegą nustumiate į paskutinę vietą? 5 priežastys, kodėl turime miegoti daugiau
Miegas dažnai tampa pirmuoju dalyku, kurį aukojame dėl darbo, socialinio gyvenimo ar kitų įsipareigojimų. Visgi, pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, miego trūkumas silpnina imuninę sistemą ir padidina riziką susirgti įvairiomis infekcijomis. Priežasčių, kodėl miegas svarbus mūsų sveikatai yra dar daugiau, todėl „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė įvardija 5 priežastis, kurios turėtų daugelį iš mūsų paskatinti miegą iškelti į aukštesnę vietą savo gyvenime.
Štai kada suksime laikrodžius: išklojo tiesą, kaip tai veikia sveikatą
Paskutinį spalio savaitgalį, naktį iš šeštadienio (spalio 26 d.) į sekmadienį (spalio 27 d.) vėl pereisime prie žiemos laiko – laikrodžius suksime valanda atgal. Nors laiko persukimas Lietuvoje – jau įprastas reiškinys, tačiau tai gali sukelti nepatogumų prisitaikant prie naujo ritmo.
Prieš naktį nevalgykite šių produktų: užmigsite turbo greičiu
Vakarienė gali turėti didelę įtaką miego kokybei. Tinkamai pasirinkti patiekalai ne tik padeda atsipalaiduoti prieš miegą, bet ir skatina geresnį poilsį per naktį. Tačiau netinkamai parinkti produktai vakarienei, gali ne tik trikdyti miegą, bet ir sukelti nemigą ar dažną nubudimą nakties metu.
Apie tai, ko nereikėtų valgyti prieš pat miegą, Lietuvos bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidentas prof. habil. dr.
Padarykite tai jau dabar, kad laiko persukimas nebūtų toks skausmingas
Paskutinį spalio savaitgalį – iš šeštadienio į sekmadienį – suksime laikrodžius viena valanda atgal. Nors teigiama, kad rudenį laiko sukimas yra lengvesnis negu pavasarį, visgi žmonėms tokios pasekmės kaip sutrikęs miegas, nuovargis ir dirglumas gali justis ir savaitę, o jautresniems – netgi tris savaites.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė dalijasi patarimais, kaip jau nuo šio savaitgalio galite pradėti ruoštis laiko sukimui, išvengiant miego sutrikimų.
Prieš naktį šiukštu to nedarykite: užmigsite sunkiai
Miegas yra gyvybiškai svarbus gerai savijautai, fizinei ir psichinei sveikatai. Tačiau, keičiantis laikui, kaip pavasario ir rudens laikrodžių sukimo metu, mūsų biologinis laikrodis gali sutrikti, o tai apsunkina natūralų miego ritmą ir pablogina miego kokybę. Todėl laiko sukimas dažniausiai nepadeda miegui, o atvirkščiai – sukelia nuovargį ir dezorientaciją.
Be to, svarbu atkreipti dėmesį į mitybos įpročius prieš einant miegoti.
Unikauskas išdavė, kaip tirpdyti kilogramus miegant: rezultatas pribloškia
Priaugtų nereikalingų kilogramų atsikratyti gali būti lengviau nei atrodo – profesoriaus Alvydo Unikausko teigimu, susitvarkius miegą ir įtraukus keletą gyvenimo būdo pokyčių svoris kris paprasčiausiai miegant.
Laidoje „Kviečiame daktarą“ LSMU Medicinos akademijos Vidaus ligų klinikos profesorius, vidaus ligų gydytojas prof. A. Unikauskas ragina įsiminti vieną paprastą taisyklę, kad blogas miegas lygu didesnis svoris.
Pakankamas ir kokybiškas miegas yra itin svarbus.
Mama dukros kambaryje įrengė stebėjimo kamerą: tai, ką ji išvydo, pavadino didžiausiu košmaru
Įsivaizduokite ramų nakties miegą, kai jūsų šeima yra saugi namuose, tačiau netikėtai jūsų didžiausios baimės tampa realybe. Būtent tai nutiko vienai šeimai priemiestyje, kai įsibrovėlis vidury nakties įsilaužė į jų namus.
Saugumo kamerų užfiksuotas šokiruojantis vaizdas rodo, kaip nusikaltėlis įėjo į vaikų kambarį ir bandė pagrobti aštuonmetę dukrą, tuo metu ramiai miegojusią savo lovoje.
Išmiegotos 7–9 valandos – dar ne viskas: gydytoja išvardijo, kas būtina geram miegui
Specialistai sako, kad suaugusiam žmogui reikia 7–9 valandų miego per naktį, kad pabustų gerai išsimiegojęs, pailsėjęs ir iš miego gautų būtiną fizinę, psichologinę ir emocinę naudą. Dar daugiau – miego kokybė priklauso ne tik nuo išmiegotų valandų kiekio.
Prieš naktį suvalgykite šį produktą: užmigsite turbo greičiu
Lėtinis miego trūkumas yra susijęs su didesne sveikatos sutrikimų, įskaitant širdies ligas, inkstų problemas, diabetą ir depresiją, rizika.
Miego kokybę ne visada galite kontroliuoti, tačiau tokie veiksniai, kaip dienos planavimas ir nakties užbaigimas, gali padidinti jūsų galimybes miegoti giliau ir ilgiau.
Miego būsenai įtakos gali turėti ir pasirinkta mityba.
Profesorius Kalibatas atskleidė, ar laikrodžio sukimas blogina mūsų sveikatą: kiti to nežino
Netrukus Lietuvoje vėl bus pereinama prie žiemos laiko, vis tik žmogaus sveikatai toks rutinos pakeitimas gali būti ne tik nepatogus, bet ir ne juokais žalingas.
Apie tai Lietuvos bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidentas prof. habil. dr. Julius Kalibatas pasakoja naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“.
Pasak jo, japonų mokslininkas Joseph Takahashi dar 1997 m. rado cirkadinį geną, kuris reguliuoja cirkadinius ritmus.
Netrukus vėl suksime laiką – profesorius ragina sustoti: tai didina ne tik vėžio riziką
Spalio mėnesio pabaigoje visoje Lietuvoje pasitiksime žiemos laiką – suksime laikrodžius viena valanda atgal. Laiko sukimas žmones erzina ne tik dėl to, kad naktys vėl taps tamsesnės, bet ir dėl to, kad dėl to išsimuša jų įprastas gyvenimo ritmas. Aišku, su laiku organizmas įpranta, tačiau, anot specialisto, tai vis tiek turi ilgalaikių, sveikatai kenkiančių pasekmių.
Lietuvos bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidentas prof. habil. dr.
Padarykite tai prieš naktį: užmigsite iš karto
Šiuolaikiniame pasaulyje daugelis žmonių susiduria su nemiga arba prastu miego kokybiškumu dėl streso, įtempto gyvenimo ritmo ar netinkamos miego higienos. Vienas iš būdų pagerinti miego kokybę yra specialūs pratimai prieš miegą, kurie padeda atsipalaiduoti, nuraminti protą ir paruošti kūną ramiai nakties poilsiui.
Vienas iš paprastų, bet veiksmingų būdų pagerinti miego kokybę ir valdyti stresą yra 4-7-8 kvėpavimo technika.
Garsios poros vis dažniau miega atskirai: štai, ką reikia žinoti, jei išsimiegoti norite ir jūs
Daugelis porų miega vienoje lovoje, tačiau pagal naują tendenciją daugelis partnerių rekomenduoja tai daryti atskirai.
Pasak psichologės ir miego ekspertės iš „And So To Bed“ daktarės Lindsay Browning, daugybė įžymybių porų, tokių kaip Cameron Diaz ir jos vyras Carsonas Daly, gyrė miegojimo atskiruose kambariuose privalumus, pavyzdžiui, geresnę fizinę ir psichinę sveikatą.
Atsakė į amžiną klausimą: štai, kiek valandų miego jums iš tikrųjų reikia
Mokslininkai paneigė paplitusį mitą apie tai, kiek valandų miego kiekvieną naktį žmonės turėtų miegoti. Žmonės dažnai mano, kad norint palaikyti sveiką organizmo pusiausvyrą, reikia miegoti bent aštuonias valandas. Dabar Europos kardiologų draugijos susitikime Kinijos nacionalinio širdies ir kraujagyslių ligų centro pristatytame tyrime teigiama, kad žmogui paprastai reikia miegoti nuo septynių iki devynių valandų kiekvieną naktį.
3 auksinės taisyklės gerai savijautai: verta išbandyti kiekvienam
Gera savijauta kiekvieną dieną: vaistininkė įvardija 3 auksines taisykles
Gera savijauta yra esminė sąlyga norint mėgautis pilnaverčiu ir džiaugsmingu gyvenimu. Kiekvieną dieną mūsų pasirinkimai lemia, kaip jaučiamės tiek fiziškai, tiek emociškai. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė teigia, kad kartais paprasti įpročiai gali reikšmingai pagerinti mūsų bendrą sveikatą. Tad ji išskiria tris auksines geros savijautos taisykles, kurias vertėtų išbandyti kiekvienam.
Kodėl išgėrus kavos dažnai norisi miego? Mokslininkai paaiškino, kas įvyksta
Nors daugeliui kava yra neatsiejama dienos pradžios dalis, yra žmonių, kurie skundžiasi, jog jos išgėrę tampa ne budresni, o kaip tik užsimano miego. Taip gali nutikti dėl išsivysčiusios toleracijos kofeinui arba dėl cheminių medžiagų poveikio organizmui, rašo „Medical News Today“.
Anot leidinio, kava skirtingai veikia kiekvieną žmogų. Kai kurie žmonės per dieną gali išgerti kelis puodelius ir nepajusti didelio poveikio.
Nevalgykite šių produktų prieš miegą: užmigsite daug lengviau
Gydytojas įspėja, kad kai kurie populiarūs maisto produktai gali trukdyti užmigti arba pabloginti miego kokybę.
NHS duomenimis, maždaug kas trečias žmogus per savo gyvenimą susidurs su miego sutrikimais. Suaugusiesiems reikia miegoti nuo septynių iki devynių valandų kiekvieną naktį. Be pakankamo miego jaučiamės pavargę, irzlūs, sunkiau susikaupiame.
Į miegančio vyro nosį įlindo tarakonas: prireikė net operacijos
58 metų vyras iš Kinijos Henano provincijos miegodamas netyčia įkvėpė tarakoną. Kai jis pabudo, pajuto, kad kažkas lenda jam į nosį, o paskui atrodė, kad „tai“ juda į gerklę. Vyras kelias dienas kentė didžiulį skausmą, kol galiausiai nusprendė kreiptis į gydytoją, skelbia portalas „Hindustan Times“.
Atsibudęs ryte jis į visa tai nekreipė dėmesio ir tęsė savo dieną, kol nepajuto savo itin nemalonaus burnos kvapo.
Vėl jaučiatės neišsimiegoję? Mokslininkė įvardijo auksines taisykles geram miegui
Kas trečias šalies gyventojas prabudęs ryte dažniausiai nesijaučia pailsėjęs, o kas ketvirtas – nuolat jaučia miego trūkumą. Naujausia reprezentatyvi apklausa atskleidžia ir tai, kad beveik trečdalis miega nepakankamai.
Neuromokslininkė dr. Laura Bojarskaitė sako, kad tokius rezultatus lemia itin pagreitėjęs gyvenimo tempas ir persidirbimo idealizavimas, tačiau miego trūkumas mums nepadeda būti produktyvesniais.
Prieš naktį šiukštu negerkite šių gėrimų: dėl jų neužmigsite
Nemiga – nemaloni būsena, kuomet nakties metu nepavyksta užmigti. Filmuose galima matyti, kaip herojai tuomet mėgina skaičiuoti avis, dairosi į laikrodį, o šis rodo, kad miegui yra likusios vos pora valandų. Skamba, kaip pažįstamas scenarijus?
Nemigos reiškinį pokalbio metu paaiškino „Affidea“ medicinos diagnostikos centro šeimos gydytoja Elena Šukė. Moteris ne tik paaiškino, koks vartojamas maistas prieš miegą gali apsunkinti užmigimą, bet ir pasidalijo patarimais, kaip lengviau užmigti.
Su vyru atskirose lovose mieganti žmona nebegali tylėti: „Daugiau taip gyventi negaliu“
Mama, auginanti kelis vaikus, jaučiasi pavargusi ir nutolusi nuo savo vyro dėl to, kad jie miega atskirai. Ši situacija kilo dėl mažų vaikų priežiūros, todėl sutuoktiniai nusprendė ilsėtis atskirose lovose.
Coleen Nolan mamai sako, kad tokie laikini iššūkiai yra įprasti šeimose su mažais vaikais, tačiau svarbu rasti būdų palaikyti ryšį.
Neišsimiega dėl 1 priežasties
„Mes su vyru ėmėme miegoti atskiruose kambariuose, kad galėtume išsimiegoti.
Prieš naktį suvalgykite šių produktų: užmigsite turbo greičiu
Jei naktį norite greitai ir lengvai užmigti, atkreipkite dėmesį į tai, ką valgote prieš miegą. Tam tikri maisto produktai gali žymiai pagerinti jūsų miego kokybę ir padėti užmigti daug greičiau.
„Kai kruopščiai apgalvojame, ką valgome, kad užtikrintume savo bendrą sveikatą, mūsų mitybos pasirinkimas gali turėti didelės įtakos mūsų gebėjimui lengvai užmigti, išmiegoti visą naktį ir atsibusti žvaliems“, – sako „Maitinančių mokyklų fondo“ konsultantė Aditi Mehrotra.
Miegate nuogi? Turi jums liūdnų žinių
Daugelis iš mūsų mėgsta miegoti nuogi, ypač vasarą, kai naktį būna labai karšta, tačiau ekspertai sako, kad tai gali padaryti daugiau žalos nei naudos.
Mes visi mėgstame kartas nuo karto miegoti nuogi, o kai karšta, miegas pavėsyje gali atrodyti kaip vienintelis pasirinkimas. Tačiau ekspertai teigia, kad miegoti nuogiems, kad naktį būtų vėsu, iš tikrųjų gali būti bloga idėja, rašo womanandhome.com.
Knarkti nustosite be vargo: štai, ką reikia padaryti
Paprastai knarkimas yra tik erzinantis įprotis ir nieko rimto, tačiau dėl jo šalia miegančiam žmogui gresia bemiegės naktys, o vėliau – ir buitiniai ginčai. Tačiau yra paprastų būdų, kaip nustoti knarkti be vargo.
Knarkia milijonai suaugusių žmonių pasaulyje ir šis įprotis dažnai labiau veikia jūsų partnerį lovoje, o ne jus, todėl svarbu kuo greičiau išspręsti šią problemą.
„Mattress Next Day“ generalinis direktorius ir miego ekspertas Martinas Seeley ir eachnight.
Rytais vis atidedate žadintuvą? Turi jums prastų žinių
Slaugytoja Jordan Bruss internete sukėlė sumaištį, atskleisdama beveik visiems būdingą rytinį įprotį, kuris dieną sukelia nuovargį, nuotaikų svyravimus ir mieguistumą – ar ir jūs taip darote?
Slaugytoja įspėja atsisakyti šio daugeliui būdingo rytinio įpročio, kuris daro žalą organizmui.
Nesvarbu, ar esate pelėda, auginate vaikutį ar dirbate naktinėse pamainose, pakankamas miegas yra būtinas protui ir kūnui atkurti.
Prieš naktį suvalgykite šių produktų: užmigsite turbo greičiu
Jei jus kamuoja nemiga, pažiūrėkite, ką valgote. Yra keletas maisto produktų, kuriuos suvalgę prieš miegą greičiau užmigsite. Geras miegas gali padėti sumažinti tikimybę susirgti tam tikromis lėtinėmis ligomis, išlaikyti sveikas smegenis ir sustiprinti imuninę sistemą.
Rekomenduojama kiekvieną naktį nepertraukiamai miegoti 7–8 valandas, nors daugeliui žmonių sunku išsimiegoti pakankamai.
Gydytojas įspėja dėl šios ligos: „80 proc. atvejų galima išgydyti nevartojant vaistų“
Tikriausiai nemažai žmonių bent kartą yra tekę susidurti su nemalonia patirtimi, kai neišeina užmigti arba po miego jaučiamės nepailsėję ir neišsimiegoję, o vėliau tai mums atsiliepia ir kasdienėje veikloje. Ką daryti, susidūrus su nemiga ir kaip išvengti jos padarinių pakalbėjome su bendrosios praktikos (šeimos) gydytoju, habilituotu biomedicinos mokslų daktaru Juliumi Kalibatu.
Ar šiandien žmonės kvailėja? Mokslininkė Neniškytė išklojo, ką apie smegenis būtina žinoti kiekvienam
Informacijos srautas kasdien vis gausėja, o smegenys, atrodo, nebespėja visko apdoroti? Pasak neuromokslininkės Urtės Neniškytės, tam neretai koją sau pakišame patys ir net nesuvokdami taip sumažime smegenų efektyvumą. Kaip jį padidinti ir ar šiandien žmonės išties kvailėja?
Norint, kad smegenys veiktų puikiai, dėl to turime pasistengti ir patys.
Prieš naktį suvalgykite šį produktą: miegosite daug geriau
Ar kada nors susimąstėte, kodėl suvalgius kai kuriuos maisto produktus ima miegas, o kiti priešingai, suteikia energijos? Taip yra todėl, kad kai kurie maisto produktai turi daug miegą skatinančių medžiagų, todėl jei norite greičiau užmigti ir geriau išsimiegoti, prieš miegą suvalgykite vieną produktą.
Ne vienam, besidominčiam šia tema, kyla klausimas – prieš miegą geriau vartoti angliavandenius ar baltymus? Atsakymas paprastas – ir viena, ir kita.