lrt radijo
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lrt radijo“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lrt radijo“.
Prezidentė apie šauktinių kariuomenę: visi argumentai yra už
Artūras Matusas, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Ketvirtadienį Briuselyje Europos Sąjungos (ES) lyderiai aptars energetinį ir informacinį saugumą Europoje. Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad pirmą kartą Lietuvos iniciatyva ES vadovų lygiu bus aptartas bendras atsakas į dabar Rusijos vykdomą dezinformacijos kampaniją. „Mūsų pasiūlymai įtraukti į Tarybos dokumentus.
Politologas: jei vėl pasirodys Viktoras Uspaskichas, „Darbo partija“ atgaus populiarumą
LRT Radijo laida „Lietuvos diena“, LRT.lt Darbo partijos (DP) pirmininkė Loreta Graužinienė po tokių prastų rinkimų rezultatų neturėjo kito pasirinkimo, kaip tik pasitraukti iš partijos vadovės pareigų, mano Mykolo Romerio universiteto (MRU) dėstytojas politologas Vytautas Dumbliauskas.
Kaip loterijoje laimėtą milijoną eurų panaudotų kandidatai į Vilniaus merus
Abu kandidatai į sostinės merus tvirtina, kad, jei loterijoje laimėtų milijoną eurų, juos išleistų ne savo reikmėms. Artūras Zuokas tikina, kad, užuot padengęs Vilniaus skolą, pinigus investuotų į miestą, jo paminklus ir parkus, o Remigijus Šimašius sako, kad veikiausiai rastų ryžto juos paaukoti labdaros ir paramos fondui. Abu kandidatai į Vilniaus merus, kaip paaiškėjo LRT Radijo rengtuose debatuose, neperka loterijos bilietų ir nesitiki laimėti milijono.
Ką lietuviams atneš silpnėjantis euras?
Paulius Šironas, LRT Radijo laida „60 minučių“, LRT.lt Kodėl smunka euro vertė, kuri netrukus gali susilyginti su dolerio, ir kaip tai paveiks Europos ūkį bei kiekvieno europiečio finansus, aiškina finansų analitikas Valdemaras Katkus. „Skolininkams tai – labai geras laikotarpis, nes turėtų mažėti palūkanos. Žinoma, indėlininkams blogai, nes jų indėlius po truputį pradės graužti infliacija“, – sako V. Katkus. Euras JAV dolerio atžvilgiu toliau smunka ir pasiekė ribą, kurios nebuvo 12 metų.
Lietuviškas humoras: vertėtų pamiršti sovietines liekanas
Živilė Kropaitė, LRT Radijo laida „Radijo dokumentika“, LRT.lt Nors visi supranta, kad humoro funkcija yra prajuokinti, vis dar esame užstrigę laike ir nepamirštame sovietinių juokelių, sako komikas Paulius Ambrazevičius. „Nežinau, ar 30–40 metų pasakoti tuos pačius pokštus, yra talentas.
Psichologai: dingus aistrai ir euforijai, meilė nesibaigia
Agnė Kairiūnaitė, LRT Radijo laida „Čia ir dabar“, LRT.lt Labai dažnai žmonės mano, kad meilė vyksta savaime, sakyti savo lūkesčių, jausmų, puoselėti santykio, rūpintis nereikia, sako psichologė Aušra Mockuvienė. „Bet brandi meilė nevyksta savaime, tai tikrai sunkus darbas, reikia labai daug savęs investuoti. Ir pyktis reikia, ir konfliktuoti reikia, ir atsiverti reikia, ir būti pažeidžiamam reikia, dažnai reikia peržengti per save“, – pabrėžia ji.
Mokslininkė: XVIII a. antrosios pusės Gardiną galima vadinti antrąja LDK kultūros sostine
Indrė Urbaitė, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Amžininkai Gardiną lygino su klestinčiais Vakarų Europos centrais, tokiais kaip Paryžius, Londonas, sako apie XVIII a. antrosios pusės Gardiną disertaciją parašiusi dr. Jurgita Žąsinaitė-Gedminienė. „Nelabai žinomame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės užkampyje buvo skaitomi Denis Diderot, Voltaire`as. A. Tyzenhauzas susirašinėjo su Rousseau ir diskutavo apie tinkamą respublikos valdymą.
Ekspertė: vandenyje auginti svogūno laiškus galima, bet tik savaitę
Ant palangės galima užsiauginti gaudybę prieskoninių augalų, bet reikia sukurti tam tinkamas sąlygas, sako Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės instituto Daržų augalų selekcijos sektoriaus vyresniojo mokslo darbuotoja Nijolė Maročkienė. Pavyzdžiui, auginti svogūno laiškus, augalą pamerkus į vandenį, galima, bet ne ilgiau kaip savaitę. „Jeigu laiškus norime auginti ilgesnį laiką, augalui pritrūks maisto medžiagų. Geriausia būtų tiesiog nusipirkti lovelį.
Linas Linkevičius: gatvėje manęs klausia, ar nebus karo
Beata Tiškevič-Hasanova, Richardas Jonaitis, LRT Radijo laida „Paraštės“, LRT.lt Žmonės dabar drąsesni – vis dažniau prieina gatvėje pakalbinti, užduoti jiems rūpimo klausimo, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Pasak jo, to priežastis dažnai būna ta pati – įvykiai Ukrainoje. Ministras pastebi, kad dažnai į įvykius svetur žmonės atkreipia dėmesį tik tada, kai tai paliečia jų pačių gyvenimą.
Pasitikėjimas „Sodra“ pasiekė rekordinį lygį
Institucijų vertinimas Lietuvoje ne tik nepablogėjo, bet atvirkščiai – žmonės vis labiau jomis pasitiki, sako visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ direktorius Vladas Gaidtys. Sociologo teigimu, „Sodra“ pasiekė pastarųjų metų pasitikėjimo rekordą ir užima antrą vietą po ugniagesių gelbėtojų. „Tai – geras rezultatas, ypač turint galvoje, kad „Sodrai“ šiemet – 25 metai. Ji buvo susidūrusi su dviem kriziniais taškais – 2001 m. ir paskui – po pastarosios ekonominės krizės.
REKLAMA
REKLAMA
Nepaisydami draudimų, kone visi Vokietijos moksleiviai mokyklose naudojasi telefonais
Vida Kaluza, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt „Bitkom“ užsakymu atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad Vokietijoje devyni iš dešimties 14–19 metų amžiaus mokinių nešasi mobilųjį telefoną į mokyklą. Dažniausiai mobiliaisiais jaunuoliai klausosi muzikos (87 proc.) ar bendrauja internetu su draugais (70 proc.), tačiau naudoja ir su pamokomis susijusiai veiklai. Pavyzdžiui, net trys ketvirtadaliai jaunuolių mobiliaisiais fotografuoja tai, kas užrašyta lentoje, ir net 56 proc.
Faktai apie kraują, kuriuos reikėtų žinoti kiekvienam žmogui
Rasa Pekarskienė, LRT Radijo laida „Sveikata“, LRT.lt Kad mūsų kraujas būtų stiprus, turime gyventi sveikai, nes be kraujo apskritai negalėtume egzistuoti, sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų gydytoja hematologė Lina Kryžauskaitė. „Viena jo funkcija – aprūpinti deguonimi, kad galėtume vaikščioti, mąstyti. Kita – saugoti nuo infekcijų. Ir dar viena – neleisti nenukraujuoti“, – aiškina ji.
Ką rasite ir ko nerasite padirbtuose eurų banknotuose
„Reikėtų įsiminti po du kiekvienai grupei – mažiesiems ir didiesiems nominalams – būdingus bruožus, kad galėtumėte atskirti tikrą euro banknotą nuo padirbto“, – aiškina Lietuvos banko (LB) Grynųjų pinigų tarnybos Pinigų gamybos ir organizavimo bei ekspertizės skyriaus viršininkė Danguolė Liaugminienė. „Padirbtuose banknotuose paprastai skaitmenų dalių [...] atsiranda balti tarpai.
Ukrainos ekonomikos ministras Aivaras Abromavičius: pradėjęs dirbti, per 10 dienų numečiau 3 kg
Edvardas Špokas, LRT Radijo laida „60 minučių“, LRT.lt Dirbdamas Ukrainos ekonomikos ministru, lietuvis Aivaras Abromavičius sako patiriantis nežmonišką adrenalino kiekį, o per pirmas dešimt darbo dienų numetęs net tris kilogramus. „Penkerius metus stengiausi numesti svorio, užsiėmiau ir tenisu, ir krepšiniu, ir lankydavausi sporto salėje, ir laikiausi visokių dietų – niekaip nepavyko. Pasirodo, kad greitai numestum svorį, reikia tapti politiku“, – teigia A. Abromavičius.
Mokslininkas: verslo procesus numatančios kompiuterinės programos padėtų išvengti daugelio klaidų
Vaida Ražaitytė, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Prognozuoti verslo procesus ir pokyčių jiems įtaką galima įvertinti naudojant kompiuterines programas, sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesoriaus dr. Olegas Vasilecas, su kolegomis sukūręs pirminę programinės įrangos, kuri gali prognozuoti, kaip vystysis verslas, versiją. „Simuliuojant verslo proceso modelį ir keičiant procesą, galima pamatyti, kaip pokyčiai veikia verslo efektyvumą.
D. Kubilius: pardavėjai nereikalingo maisto žmonėms neatiduoda dėl dviejų priežasčių
Agnė Skamarakaitė, LRT radijo laida „60 minučių“, LRT.lt Yra dvi priežastys, kodėl prekybos tinklai neparduoto, bet dar tinkamo vartoti maisto neatiduoda skurstantiems: taupumas ir tinginystė. Taip teigia režisierius Dominykas Kubilius, ketvirtadienį pristatęs dokumentinį filmą apie išmetamo maisto kiekius Lietuvoje „Dėmesio – maistas!“. „Yra dvi medalio pusės. Viena – taupomi kaštai.
Ekspertas: kitose ES valstybėse maisto kainos didesnės
Jurgita Čeponytė, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Maisto kainos Lietuvoje yra ne didesnės, o netgi mažesnės negu kitose Europos Sąjungos (ES) valstybėse, tvirtina „Danske bank“ analitikas Baltijos šalims Rokas Grajauskas. Jo teigimu, nors visame pasaulyje maisto produktų kainos mažėja, Lietuvoje tai nejaučiama dėl kitų priežasčių, o žmonės klaidingą įspūdį dažnai susidaro vertindami vos kelis produktus.
K. Urba: vaikų ir paauglių literatūros negalima vadinti paprasta ar primityvia
Rūta Kupetytė, LRT Radijo laida „Ką man skaityti?“, LRT.lt Kai suaugęs žmogus perskaito Antoine`o de Saint-Exupery „Mažąjį princą“ ir labai oriai pareiškia, kad tai – ne vaikų literatūra, kyla susierzinimas, sako vaikų literatūros kritikas Kęstutis Urba. „Nuostata, kad vaikams turi būti kažkas labai paprasta, primityvu, jau seniai turi būti išguita. Kalbant, kodėl suaugusiesiems verta skaityti vaikų ir paauglių knygas, galima paminėti net keturis argumentus“, – pabrėžia jis.
Architektas: nereikia statyti naujų pastatų, yra kitų išeičių
Giedrė Čiužaitė, Saulius Liauksminas, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Ekologiškai gyventume jei žmonės suprastų, kiek daug nereikalingų daiktų jie perka ar naudoja. Tai taikoma ir pastatams, kuriuos vertėtų ne statyti, o paprasčiausiai rekonstruoti. Taip mano Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas architektas Rolandas Palekas, kuriam premija paskirta už miesto ir gamtos darną architektūroje. Anot jo, net ir nestatant naujų namų, architektai neliktų be darbo.
Džeimsas Bondas Austrijai paliks triženklę milijoninę sumą
Daiva Trečiokaitė, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Šiomis dienomis Alpių gilumoje filmuojamos 24-o filmo apie agentą Džeimsą Bondą scenos austrams gali atnešti triženklę milijoninę sumą. Jei rudenį pasirodysiančiame naujame filme austrų kalnų ir ežero vietovės bus lengvai atpažįstamos, tiek kainuos vaizdingų vietovių reklama. Savaitę truksianti Holivudo aktoriaus Danielio Craigo ir filmavimo komandos viešnagė Austrijoje paliks apie 6 mln.
Literatūrologė: H. Ch. Andersenas pasakas ėmė rašyti tik dėl pinigų
Agnė Kairiūnaitė, LRT Radijo laida „Ką man skaityti?“, LRT.lt Nors garsiam danų rašytojui Hansui Christianui Andersenui prilipusi pasakininko etiketė, pasakos tesudaro trečdalį jo kūrybos, sako Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių literatūros katedros docentė Asta Gustaitienė. „H. Ch. Andersenas norėjo išgarsėti romanais ir smulkiąja proza, pasakas jis pradėjo rašyti dėl pinigų.
Sociologė: vyrai savo vaikams nebenori būti tik griežti prižiūrėtojai
Simonas Bendžius, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Šiuolaikiniai vyrai tampa sąmoningesni ir nebegali visiškai atsiriboti nuo vaikų priežiūros, sako Vilniaus universiteto sociologė Lina Šumskaitė.
Paprasti ir natūralūs būdai turėti ilgus ir sveikus plaukus
Rasa Pekarskienė, LRT Radijo laida „Sveikata“, LRT.lt Silpnus, žvilgesį praradusius plaukus galima išgelbėti pasitelkus įvairius aliejus. Tuo ne tik įsitikinusi, bet jau ir savo kailiu išbandžiusi žolininkė Nijolė Degutienė, visus patarimus suguldžiusi į knygą „Gražūs, sveiki ir stiprūs plaikai“. Nežinote, ar jūsų plaukams reikia papildomo dėmesio? Pašnekovė siūlo paprastus būdus, kaip tai nustatyti.
Linas Linkevičius: matysime daugiau sąjungininkų pajėgų sausumoje, ore ir vandenyje
Agnė Skamarakaitė, LRT Radijo laida „60 minučių“, LRT.lt NATO pasiryžimas užtikrinti Baltijos šalių saugumą nemažėja, nors greitojo reagavimo pajėgų steigimas ir patiria sunkumų, sako Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius, dalyvaujantis Briuselyje antradienį vykstančiame NATO užsienio reikalų ministrų susitikime. „Neramina tai, kad kai kurie antskrydžiai tikrai gali būti traktuojami kaip bandymas imituoti tam tikrą branduolinę ataką. Čia, matyt, irgi yra grasinimo arsenalo dalis.
Švedai pirmieji pasaulyje stebės, kiek šalyje sukuriama seksistinių kompiuterinių žaidimų
Simonas Bendžius, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Daugumą moteriškos lyties veikėjų, vaizduojamų kompiuteriniuose žaidimuose, būtų galima vadinti kvailomis tobulų formų pupytėmis, teigia kritikai. Dėl šios priežasties švedai pirmieji pasaulyje nusprendė tirti, kaip šalyje sukurtuose kompiuteriniuose žaidimuose vaizduojamos moterys. Šitaip siekiama kovoti su seksizmu ir vyraujančiais stereotipais.
„Ekskomisarų biuro“ prezidentas: jei apsaugos darbuotoja – moteris, kyla mažiau konfliktų
Agnė Skamarakaitė, LRT Radijo laida „60 minučių“, LRT.lt Saugos tarnyba „Ekskomisarų biuras“ mini savo 20-metį. Bendrovės prezidentas Alius Sadeckas prisimena, kad prieš dvidešimtį metų darbas saugos tarnyboje atrodė visai kitaip. Tuo metu buvo priimami tik aukštesni nei 1,8 m vyrai. Dabar bene trečdalį kolektyvo sudaro moterys. „Mes pastebėjome paprastą tendenciją: kai klubo apsaugoje dirba moteris, konfliktų jame smarkiai sumažėja.
Edwardas Lucasas: Lietuva turi suvokti, kad ji – priešakinėje fronto linijoje
Agnė Kairiūnaitė, LRT radijo laida „Lietuvos diena“, LRT.lt Šalyse, kurios yra gerokai piečiau nuo Lietuvos, Rusijos įtaka daug stipresnė. Tačiau Lietuva turi suvokti, kad ji – priešakinėje fronto linijoje. Taip mano britų žurnalistas ir „The Economist“ redaktorius Edwardas Lucasas. Pasak jo, turėtume žinoti, kad hibridiniame kare grėsmė nėra tik karinė.
Gydytojas: antibiotikų nereikėtų laikyti stalčiuose ir užsiimti savigyda
Antibiotikus reikia vartoti tik tada, kai yra pagrįstai nustatyta bakterinė infekcija, o paprasto, nekomplikuoto peršalimo gydyti antibiotikais tikrai nereikia. Taip interviu LRT Radijo laidai „Ryto garsai“ teigia šeimos gydytojas Darius Balčiūnas. Kiekvienais metais lapkričio 18 d. Lietuvoje ir visoje Europoje minima Europos supratimo apie antibiotikus diena, kurios tikslas – informuoti visuomenę, kada ir kaip vartoti antibiotikus, pabrėžti atsakingo požiūrio svarbą, gydantis šiais vaistais.
Architektas: viešųjų tualetų trūkumas – posovietinės šalies požymis
Antradienį, tarptautinės tualetų dienos išvakarėse, Vilniuje atidarytas naujas automatinis tualetas. Architekto Audrio Karaliaus teigimu, viešųjų tualetų trūkumas Lietuvos miestuose rodo valdžios požiūrį tiek į šalies gyventojus, tiek į turistus. Anot A. Karaliaus, viešieji tualetai yra sudėtinė miesto komforto, civilizacijos indekso ir patrauklumo keliautojui dalis.
Selemonas Paltanavičius: bet kurią dieną gali užgriūti vėsa ir šlapdriba
LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Tokio rudens, kokį matome ir jaučiame, reikia laukti daug metų. Geri ir labai geri dalykai nesikartoja dažnai. Šiltesnio rudens ciklas yra pačiame gražume. Dabar mes jau primiršome, kad ruduo gali būti ir kitoks, kad lapkritį po kojomis turi braškėti šarma ir dundėti įšalas. Taip dar bus, kai prasidės kitas ciklas. Juk gamtoje kitaip nebūna, ji gyva savo ritmais ir ciklais.
V. Gapšys: per visą Lietuvą planuojame turėti daugiau nei dešimt merų
LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Valdančiojoje koalicijoje esanti Darbo partija Vilniuje renkasi į suvažiavimą, kuriame bus tvirtinami partijos kandidatai į merus. Pasak partijos rinkimų štabo vadovo Vytauto Gapšio, tikimasi, kad kovo 1 d. vyksiantys savivaldybių tarybų rinkimai, kuriuose pirmą kartą merai renkami tiesiogiai, bus sąžiningesni, o Darbo partija per visą Lietuvą turės daugiau nei dešimt merų.
Kada sunerimti dėl galimai gresiančios depresijos
Rasa Pekarskienė, LRT Radijo laida „Sveikata“, LRT.lt Šaltuoju metų laikotarpiu jaustis labiau prislėgtam, anot psichoterapeutės Vidos Kilikevičienės, yra visiškai normalu. Tačiau dauguma žmonių nenori patys padėti sau, nors sunerimti reikėtų vos pastebėjus pirmuosius depresijos požymius. Išvengti depresijos gali padėti net paprastas bendravimas ar kūrybinė veikla. „Žmonės, kurie lankosi tokiuose užsiėmimuose, patvirtina, kad jų bendra būsena, gyvybiškumas, mąstymas – viskas yra kitaip.
Kaip atpažinti telefoninius sukčius?
LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Telefoniniams sukčiams nesiliaujant apgaudinėti žmones, svarbu mokėti atskirti tikrą policininką nuo apgaviko. Tai padaryti gali padėti prašoma informacija: nei policija, nei kitos institucijos negali telefonu prašyti asmeninių duomenų. Taip sako policijos atstovas Ramūnas Matonis. „Prieš keletą dienų man paskambino su jau žinoma istorija: neva artimas žmogus pateko į avariją, o paskui ėmė kalbėti prisistatęs policijos pareigūnas.
Istorikė: šv. Brunoną tariamai nužudžiusio Zebedeno gatvė Vilniuje – ne istorija, o politika
Simonas Bendžius, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Nors, minint šv. Brunono 900-ąsias mirties metines, jo žūties vieta buvo siejama su Lietuva, ankstyvuosiuose šaltiniuose, siekiančiuose kone tūkstantį metų, kaip jo žudikai minimi pečenegai arba prūsai, pastebi Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dr. Inga Leonavičiūtė.
Orai: savaitgalio naktį paspaus šaltukas
Savaitgalį daug saulės spindulių nepajusime, kai kur sulauksime negausaus lietaus, teigia sinoptikė Edita Gečaitė. Ketvirtadienis išliks debesuotas – kai kuriuose rajonuose sulauksime lietaus. Pūs nestiprus šiaurė rytų vėjas. Dieną oras šils iki 7–12 laipsnių šilumos, vėsiausia bus šiauriniuose rajonuose. „Penktadienį lietaus mažės, naktį palis tik vietomis, dieną žymesnio lietaus nenumatoma.
R. Raudas: Estija suteikė alternatyvą tradicinės santuokos nenorintiems žmonėms
Estijoje priimtas civilinės partnerystės įstatymas nuo šiol suteikia galimybę savo santykius įteisinti ne tik vienos lyties asmenims, sakė filosofas, rašytojas prof. Reinas Raudas. Jo nuomone, tai – alternatyva tradicinės santuokos nenorintiems žmonėms. „Šis įstatymas turi daug platesnę apimtį negu tik vienos lyties žmonių civilinė partnerystė. Iš viso kalbama apie civilinę partnerystę tarp žmonių, kurie nenori turėti tradicinės santuokos.
Kodėl mažai latvių atėjo į rinkimus
Po Latvijos parlamento rinkimų diskutuojama, kodėl prie balsadėžių atėjo ne tiek žmonių, kiek buvo tikėtasi. LRT Radijo bendradarbis Latvijoje Arūnas Vaikutis svarsto, kad žmonės taip galėjo protestuoti prieš valdžioje jau buvusias partijas, kurios esą buvo nutolusios nuo tautos, o už naujai susikūrusias partijas latviai balsuoti nesiryžo. Tuo metu Latvijos prezidentas Andris Berzinis tokį rinkėjų aktyvumą sieja ir su didele emigracija.
Nobeliu įvertintas išradimas dabar svarbus tiek mokslininkams, tiek vaikų turintiems vyrams
Vaida Ražaitytė, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt 1983 m. Kalifornijoje, važiuojant automobiliu iš San Diego į Mendosino miestą, biochemikui Kary B. Mullisui į galvą šovė mintis, kad yra būdas, kaip per trumpą laiką padauginti tiek DNR molekulių, kad būtų galima atlikti išsamius genetinius tyrimus. Tuo metu K. B. Mullisas dirbo bendrovėje „Cetus“ – gamino DNR fragmentus. Šis procesas vykdavo labai lėtai – mokslininkai džiaugdavosi, jei per mėnesį išgaudavo apie 30 tokių fragmentų.
Kodėl beveik visų prekių kainos su 99 ct po kablelio?
LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Pardavėjai nustatė, o vėliau ir psichologai patvirtino faktą, kad 9,99 Lt pirkėjui atrodo pigiau nei 10 Lt. Kainas perskaičiavus iš litų į eurus, 99 centų po kablelio neturėtų likti, tačiau laikui bėgant jie ir vėl atsiras, sako rinkodaros strategijos specialistas Linas Šimonis. LRT klausytojas Stanislovas iš Kauno susidomėjo, kodėl beveik visose prekių kainose po kablelio yra 99 ct.
Lietuvoje dingęs sovietų armijoje tarnybos atsisakiusių jaunuolių archyvas išlindo Maskvoje?
Deividas Jursevičius, LRT Radijo laida „60 minučių“, LRT.lt Išgirdus, kad Rusija bando atgaivinti baudžiamąjį persekiojimą tiems, kurie po 1990-ųjų pasitraukė iš sovietų kariuomenės arba atsisakė joje tarnauti, tapo aišku, kad duomenys apie tuos jaunuolius yra Maskvoje, mano buvusios Jaunuolių karinės tarnybos reikalų komisijos pirmininkė Dalia Tarailienė.
Kodėl šiemet greitai supūva obuoliai?
LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Šiemet lietuviškų obuolių kokybė prastesnė – jie greitai pūva, o to kaltininkas – gegužės ir birželio oras, sako Aukštikalnių sodų vadovas Arvydas Paškevičius. Į LRT radiją paskambinusi neprisistačiusi klausytoja norėjo sužinoti, kas šiemet nutiko obuoliams, kad jie taip greitai supūva: „Alyviniai obuoliukai užaugo gana nedideli, bet pūva ir ant medžių, ir nusiskynus – per naktį pastovi arba porą dienų ir visiškai supūva.
D. Grybauskaitė: dabar ne laikas kalbėti apie Ukrainą NATO
LRT Radijo laida „Ryto garsai“, Dabartinėmis sąlygomis Ukrainos narystė NATO nebus diskutuojama NATO viršūnių susitikime. Taip interviu LRT radijui sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Ukrainoje dabar karas, ir čia pirmaeiliai uždaviniai – egzistenciniai“, – sako šalies vadovė. Jos teigimu, NATO viršūnių susitikimo metu, be kita ko, bus kalbama apie patikos fondo įkūrimą.
Sulaukėme gaivios, bet vėjuotos ir lietingos savaitės
LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Pirmadienį debesų daugės ir, pradedant vakariniais rajonais, daugelyje šalies rajonų palis. Stipresnės liūtys, kartais su perkūnija, kils vakare Žemaitijoje, sako sinoptikė Alva Nagelytė. Diena bus gana vėjuota. Pietų vėjo gūsiai sieks 11–13 m/s. Vietomis, daugiausia vakariniuose rajonuose bei pajūryje, vėjo stiprumas bus iki 15–18 m/s. Šilčiausias pirmadienis – rytinėje šalies pusėje, temperatūra kils iki 22–23 C šilumos.
Privatūs asmenys skurstantiems dovanos lėkštę sriubos
Agnė Kairiūnaitė, LRT Radijo naujienų tarnyba, LRT.lt Kaune rengiama socialinė akcija, per kurią bus maitinami pastovios gyvenamosios vietos neturintys ir vargingai gyvenantys žmonės. Ją savo lėšomis rengia privatūs asmenys. Sriuba pamaitinti alkstančius sumanę kauniečiai lėšas idėjai įgyvendinti skyrė patys. Taip pat į specialią akcijos sąskaitą žmonės pervedė apie tūkstantį litų.