krikščionybė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „krikščionybė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „krikščionybė“.

Jehovos liudytojų šeimoje augusi lietuvė išklojo, kokį pragarą patyrė: kūnu bėga šiurpai

„Man buvo draudžiama švęsti gimtadienius, dalyvauti valstybinių švenčių renginiuose ir netgi bendrauti su kiemo vaikais“, – pokalbį apie savo vaikystę pradėjo Šiauliuose, Jehovos liudytojų šeimoje augusi stilistė ir fotografė Deimantė Rudžinskaitė. Atviroje išpažintyje moteris sutiko atskleisti, kaip atrodė jos gyvenimas religinės bendruomenės narių apsuptyje ir kokią kainą teko sumokėti už pasaulietišką gyvenimą.
113 2024-10-09

Netikėtas atradimas: pirmajame piešinyje Jėzus pavaizduotas visai ne su žmogaus galva

Vienas seniausių žinomų Jėzaus Kristaus atvaizdų nėra nei kuklioje Betliejaus koplytėlėje, nei nuostabus meno kūrinys, saugomas prašmatniuose Vatikano rūsiuose. Iš tikrųjų tai nupieštas romėnų grafitis, kuriame pavaizduotas nukryžiuotas žmogus su asilo galva, skelbia „IFL Science“. Šis piešinys, žinomas kaip „Aleksamenos graffito“, datuojamas II a. pabaiga arba III a. pradžia, todėl tai yra vienas ankstyviausių nukryžiuoto Kristaus vaizdinių.
2024-09-14

Idaris atvėrė širdį, kaip lietuviai reaguoja į musulmonus: kai paskutinį kartą grįžau į Lietuvą, buvau drąsus

Kai kuriems persivertimas į kitą religiją tampa ilgu ir sudėtingu keliu, kurį lydi kova su nesupratimu ir neteisingumu. Prienuose gimęs Idaris pasakoja, kaip vyksta persivertimas iš krikščionybės į islamą, ir kodėl aplinkiniai žmonės gali skaudžiai tai išgyventi. Tačiau, pasak jo, žmonės šiomis dienomis dėl religijos neteisia.

Artėja Užgavėnės: apsibraukite 1 dieną raudonai

Jau vasario 13 dieną, antradienį, Lietuvoje bus švenčiamos Užgavėnės. Daugelis iš mūsų žino, kad šios dienos proga yra kepami įvairiausių rūšių blynai, o jų valgoma tiek, kiek tik širdis geidžia. Tačiau kuo Užgavėnių diena dar ypatinga? Prieš pat šv. Valentino dieną bus švenčiamos Užgavėnės, kuriomis maži ir dideli mėgins išvyti žiemą. Paskirtis – išvyti žiemą Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį.
2024-02-06

Popiežius pasmerkė aistrą intymių santykių metų: „Tai gali sukelti priklausomybę”

Popiežius Pranciškus pareiškė, kad laikais, kai žmonės linkę vienas kitą objektyvizuoti ir naudotis, svarbu valdyti geismą. Pontifikas kalbėjo be užuolankų: pasitenkinimas be santykio, gali sukelti priklausomybę. Naujausias Romos Popiežiaus Pranciškaus pareiškimas sudrebino pasaulį. Pontifikas netikėtai pareiškė, kad pornografija ir geismas kenkia žmonėms ir atima iš jų galimybę patirti Dievo meilės dovaną.

Padarykite tai rytoj: galite sužinoti, kas laukia jūsų

Nuo senų laikų Kūčios vadinamos stebuklingomis – sakoma, kad naktį ima kalbėti gyvuliai, o šuliniuose esantis vanduo pavirsta vynu. Stebuklingą šv. Kūčių vakarą neapsieinama ir be įvairių burtų, kuriais stengiamasi nuspėti laukiančius pokyčius. Apie šv. Kūčių tradicijas, jų reikšmę ir pagrindinius šios nakties burtus pasakoja etnologė Eglė Valentė. Etnologė E. Valentė pasakoja, kad šv. Kūčių papročiai ir burtai atsirado taip seniai, kad neįmanoma pasakyti, kada.
2023-12-23

Kostiumais pasipuošę šunys – į bažnyčią: pamatykite, kaip atrodo ši neįprasta tradicija

Šventojo Roko dienos proga Bolivijos gyventojai spalvingais kostiumais papuošė savo šunis ir kates. O išpuošę savo mylimus augintinius vedė į specialią palaiminimo ceremoniją. Žmonės tiki, kad gavę dvasininko palaiminimą šunys ir katės nebesirgs ir nugyvens laimingą gyvenimą. Bolivietė Katerina iš savo namų išeina su būriu šunų. Jų moteris turi net penkis. „Jie kaip mano vaikai – myliu juos kaip savo vaikus, rūpinuosi jais, prausiu, maitinu, perku rūbus jiems“, – pasakoja Katherine Tarraga.
2023-08-19

Vengrų premjeras Orbanas ir popiežius Pranciškus: du skirtingi požiūriai į krikščionybę

Popiežiui Pranciškui penktadienį ruošiantis antrą kartą per mažiau nei dvejus metus apsilankyti Vengrijoje, jo laukia šalies katalikai ir nacionalistinių pažiūrų ministras pirmininkas Viktoras Orbanas. Tačiau V. Orbanas, save vadinantis krikščioniškosios Europos gynėju, dažnai nukrypsta nuo popiežiaus minčių – nuo migracijos iki LGBTQ teisių, – siekdamas atkurti religijos vaidmenį daugiausia sekuliarioje šalyje ir kartu skelbti savo politinę darbotvarkę.
2023-04-27

Tūkstančiai Peru gyventojų užplūdo sostinės gatves – meldėsi tamsiaodžio Jėzaus freskai

Tūkstančiai Peru gyventojų užplūdo sostinės gatves – jie susirinko į „Stebuklų Viešpaties“ procesiją, kur meldėsi tamsiaodžio Jėzaus freskai. Kai kurios motinos savo vaikus nešė ant rankų vildamosis stebuklo. Mat žmonės tiki, kad ji turi stebuklingų galių – ne tik saugo nuo žemės drebėjimų, bet ir išgydo sunkiausius ligonius. Peru sostinės gatvės skamba nuo giesmių, o tūkstančiai čia susirinkusių tikinčiųjų rauda ir meldžiasi. Maldininkai susirinko į tradicinę „Stebuklų Viešpaties“ procesiją.
2022-10-20

Doveika siunčia Verbų sekmadienio žinią lietuviams: laikas atsigręžti į savo namų bažnyčias

Paskutinį sekmadienį prieš Velykas Lietuvoje įprastai švenčiamas Verbų sekmadienis. Šiais metais jis bus kitoks – vietoj įprasto apsilankymo bažnyčioje tikintieji susės prie televizoriaus ar kompiuterių ekranų pasiklausyti mišių. Kunigas Ričardas Doveika naujienų portalui tv3.lt sutiko papasakoti, kas šiemet bus kitaip. Visų pirma kunigas nurodo, kad Verbų sekmadienis yra šventė kuomet minimas Kristaus įžengimas į Jeruzalę.
2020-04-05
REKLAMA
REKLAMA

Religinės relikvijos gali ir šokiruoti: Jėzaus apyvarpė ir net Šventos Agatos krūtys

Garsi Italijos relikvija – Šventojo Antano raumens gabaliukas – trumpam atkeliavęs į Lietuvą jo pamatyti atviliojo tūkstančius tikinčiųjų. Pasak religijos tyrėjų, to ir reikėjo tikėtis – mat relikvijų garbinimas yra sena kaip pasaulis tradicija. O štai kai kurios vis dar garbinamos relikvijos gali ne juokais šokiruoti.
Aktualijos 2020-01-04

Sekso Viduramžiais rekomendacijos: neduok Dieve, patirsi malonumą

Tik tamsoje, kuo daugiau drabužių, nepatiriant malonumo, o už oralinį seksą teks atgailauti visą gyvenimą – tokie VII a. anglų arkivyskupo nurodymai, kuriuos viename rašytiniame šaltinyje aptiko vokiečių istorikas.  Bonos universiteto (vienas iš žymiausių Vokietijoje) dėstytojas Erikas Weidas savo „Twitter“ paskyroje pateikė trumpą ankstyvųjų Viduramžių rekomendacijų, kaip užsiimti seksu, rinkinį.
2019-12-14

Iš popiežiaus Pranciškaus – išskirtinė žinutė jaunimui

Popiežius Pranciškus pirmadienį paragino jaunimą „surizikuoti“ ir padėti Katalikų Bažnyčiai, laukiant popiežiaus naujos knygos pasirodymo antradienį Italijoje. 81-erių Pranciškus kalbėjo 300 jaunų tikinčiųjų miniai prasidedant šešių dienų renginiui, pašvęstam spalį vyksiančiam Vyskupų Sinodui „Jaunimas, tikėjimas, pašaukimas“ . „Nerizikavęs jaunas žmogus sensta, ir Bažnyčia sensta su jais“, – sakė popiežius.
2018-03-19

Pasaulio protestantai švenčia iškilmingą jubiliejų

Pasaulyje antradienį minima 500 metų sukaktis nuo dienos, kai prasidėjo procesas, nulėmęs protestantų atsiskyrimą nuo Katalikų Bažnyčios – krikščionių religijos revoliuciją. Pateikiame kelis iš svarbiausių faktų apie protestantizmą ir jo susikūrimą viename mažame Vokietijos miestelyje. Pradžia: 1517 metų spalio 31-oji Tą dieną vokiečių teologas Martinas Lutheris (Martynas Liuteris) paskelbė savo novatoriškas „95 tezes“, kritikuojančias Katalikų Bažnyčią.
2017-10-31

Neginčijamas teismo sprendimas suduos smūgį religinėms dogmoms

Šveicarija iškovojo pergalę Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT), kuris pripažino šalies teisę musulmonų tėvų vaikams lankyti mišrių vaikų grupių plaukimo pamokas. Šalies ir municipalinei valdžiai šis teismo sprendimas suteiks precedentą imtis „bendros mokymo tvarkos“ ir leis „sėkmingai integruoti“ vaikus į visuomenę. EŽTT pripažino, kad šiuo atveju yra kišamasi į religinę laisvę, tačiau atsisakė patvirtinti nuostatą, kad tuo buvo pažeidžiamos islamą išpažįstančių tėvų religinės teisės.
2017-01-10

Politologas: islamas ir krikščionybė sugyventi negali

Islamui ir krikščionybei sugyventi šansų praktiškai nėra, todėl reikia kurti saugią Europos kaimynystę, kad migrantai gyventų savo tėvynėje, ten investuojant didžiulius pinigus – taip mano l.e.p. Rytų Europos studijų centro direktorius, politologas Laurynas Kasčiūnas. Analitikas konferencijoje apie migraciją ir integraciją pradėjo nuo to, kad dabartinis migrantų antplūdis į Europą, kuomet vien šiais metais jūra čia atvyko per 600 tūkst. migrantų, yra tik pradžia. „Afrikoje gyvena 1,1 mlrd.

Musulmonai bėgliai Vokietijoje virsta Jėzaus Kristaus sekėjais

Į Vokietiją atvykę musulmonai atsiverčia į krikščionybę, rašoma „The Wall Street Journal“. Šią tendenciją pastebėjo vietos kunigai ir mokslininkai. Nors daugelis krikštą priėmusių migrantų kalba apie dvasines tokio poelgio priežastis, žmonės, kurie su šiuo procesu susidūrė tiesiogiai, mano, kad yra ir kita priežastis. Atsivertimas į krikščionybę gali būti lemiamu faktoriumi priimant sprendimą dėl pabėgėlio statuso.
2015-09-17

Istorikas: negalima žmonių kaltinti dėl įtakingų pažinčių

Vilniaus universiteto (VU) istorijos fakulteto dekanas Rimvydas Petrauskas mano, kad nepotizmo sąvokos negalima pritaikyti nei viduramžių Lietuvai, nei kitoms to meto valstybėms. Jo tikinimu, tokia situacija, kada norint gauti geresnį darbą naudojamasi pažintimis arba giminystės ryšiais, buvo normalus ir nekritikuotinas reiškinys. „Tais laikais, priešingai nei dabar, buvo manoma, kad kilmė lemia žmogaus vietą visuomenėje, vietą įvairiose visuomenės grupėse, politikoje.
2014-02-14

„Istorijos detektyvai“: Mindaugo gyvenimo meilė – Morta

Ką galima padaryti dėl moters? Nužudyti jos vyrą ir vesti. Ją karūnuoti karaliene. Tartis sprendžiant valstybės reikalus. Tai ne istorinės muilo operos scenarijus. Tai mūsų karaliaus Mindaugo ir jo žmonos Mortos gyvenimas. „Morta yra viena iš nedaugelio lietuvių pagonių moterų, kurios paveikslą mes galime piešti. Iki jos per visą istorijos laikotarpį mes neturime nė vieno atvejo, kuomet tiksliai ką nors žinotume apie valdovų žmonas“, – teigia istorikas Rimvydas Petrauskas.
2014-02-14

Malaizijos katalikams teismas uždraudė „Alachu“ vadinti savo Dievą

Malaizijos katalikų laikraštis negali vartoti žodžio „Alachas“ krikščionių Dievui pavadinti, pirmadienį nusprendė apeliacinis teismas byloje, kuri prieš trejus metus buvo išprovokavusi išpuolius prieš garbinimo vietas. „Herald“ leidėjai, kurie įrodinėja, kad 2009 metais priimtas vyriausybės draudimas laikraščio versijoje malajų kalba vartoti žodį „Alachas“ yra nekonstitucinis, po apeliacinio teismo sprendimo sakė, jog dabar ketina kreiptis į Federalinį Teismą.
2013-10-14

Iš Didžiosios Britanijos mokyklų stumiama krikščionybė

Krikščionybė „stumiama lauk“ iš Didžiosios Britanijos mokyklų, kurios nesuvokia religinio mokymo tikslo, perspėja švietimo įstaigas šalyje prižiūrinti organizacija „Ofsted“, skelbia BBC. „Ofsted“ teigimu, mokyklos neskiria pakankamai dėmesio religiniam švietimui: daugiausia dėmesio čia skiriama „paviršutiniškai“ analizei, kas yra tikėjimas, vaikai raginami analizuoti savo religinius jausmus, o ne mokomi apie religiją, sakoma tarnybos parengtoje ataskaitoje.
2013-10-08

Popiežius apie homoseksualus: kas aš toks, kad juos teisčiau?

 Popiežius Pranciškus, ką tik lankęsis Brazilijoje, pirmadienį pareiškė, kad neteisia homoseksualų, bet smerkia gėjų lobistus, kurie kelia rimtą problemą.  Jis taip pat sakė, kad moterims turėtų būti suteikta daugiau funkcijų Katalikų Bažnyčioje, bet atsisakė svarstyti moterų įšventinimo į kunigų luomą temą. Turėdamas omenyje homoseksualius asmenis, Pranciškus skrisdamas į Romą po viešnagės Brazilijoje žurnalistams sakė: „Problema yra ne ši orientacija, o lobizmas.
2013-07-29

10 įdomybių apie Kiniją, kurių nežinojote (I)

1. Kinijoje mirties bausme nubaudžiama tris kartus daugiau žmonių nei visame likusiame pasaulyje Remiantis griežčiausiu organizacijos “Amnesty International” vertinimu Kinijoje yra įvykdoma tris kartus daugiau mirties bausmių, nei visame likusiame pasaulyje. 2008 metais vien žiniasklaidoje ir viešuose dokumentuose buvo patvirtintos 1718 mirties bausmių, o apie daugelį informaciją dar buvo nepaviešinta. Kai kurie analitikai teikia, kad nubaustųjų skaičius gali siekti maždaug 6 tūkstančius.
2013-06-13

Vilniaus arkivyskupas: reikia ginti šeimą nuo europinio „teisinio Trojos arklio“

Per europinius teisės aktus tarsi Trojos arkliais mėginama įsiskverbti į mūsų įstatymų sistemą ir susilpninti šeimos institutą, tad jį apginti reikia taip, kaip Sąjūdis gynė nepriklausomybės atkūrimo siekį, pirmadienį Seime sakė Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas. "Vis gausiau matome su europiniu "prekės ženklu" mus pasiekiančių teisės produktų, ardančių pamatą, iš kurio kilo Sąjūdis ir kuris yra mūsų tautos gyvybinė atrama.
Lietuva 2013-06-03

V. Landsbergis: problema ne kišenėje, o kaukolėje

Profesorius, Europos parlamentaras, Sąjūdžio patriarchas Vytautas Landsbergis viena iš Lietuvos Sąjūdžio, kurio įkūrimo 25 metinės šiandien minimos, veiklos tolesnių prasmių nurodė esant kovą su civilizacijos krize, galimai „ant bedugnės krašto šokančiame pasaulyje“. Tai, Anot V. Landsbergio, būtų savivokos bandymas, kuris liestų ne tik Lietuvą. „Matome civilizacijos krizę.

Popiežius nekeičia nuomonės: santuoka galima tik tarp vyro ir moters

Popiežius Benediktas XVI patvirtino savo poziciją, kad santuoka galima tik tarp vyro ir moters, praneša agentūra AFP. Vyro ir moters santykiai yra "gamtos grožio išraiška, kokią įsivaizduoja kūrėjas", pareiškė popiežius katalikiškų paramos organizacijų atstovams Vatikane. Jis pabrėžė, kad Bažnyčia taria "taip" santuokos grožiui ir orumui ir yra prieš lyčių teoriją, anot kurios, lyčių vaidmenys pirmiausiai yra išmokstami, o nėra įgimti.
2013-01-20

Vatikanas skelbia pavojų: islamas atakuoja krikščionybę

Vatikano leidinys „Vatican Insider“ skelbia pavojų: ataskaitoje „Atviros durys 2013“ kalbama apie Islamo puolimą, po kurio krikščionių gali nebelikti teritorijoje nuo Artimųjų Rytų iki Šiaurės Afrikos. „Metų metus aš slėpiau savo tikėjimą, to mane išmokė tėvai. Užbaigę maldą, jie slėpė Bibliją sode. Pchenjane tu negali patikėti net savo žmonai“, – prieš dvejus metus pasakojo Lee Joo-Chanas, sugebėjęs pabėgti iš Šiaurės Korėjos. Jis perplaukė Tumeno upę, esančia pasienyje su Kinija.
2013-01-09

Anglijos gyventojų surašymo rezultatai: milijonai imigrantų ir nykstanti krikščionybė

Paskelbti praėjusiais metais įvykusio visuotinio gyventojų surašymo duomenys atskleidė, kad užsienyje gimusių Anglijos ir Velso gyventojų skaičius per dešimtmetį išaugo beveik 3 milijonais, skelbia BBC. Surašinėtojai užfiksavo, kad pernai iš viso Anglijoje ir Velse gyveno 7,5 milijono užsienio kilmės žmonių. Paaiškėjo, kad populiariausia ne Britanijoje gimusių žmonių tėvyne yra Indija, Lenkija ir Pakistanas. Bendras etninių baltųjų britų skaičius nukrito iki 80 procentų.
2012-12-12

Kokia religija plinta greičiausiai?

Beiloro universiteto profesoriaus F. Dženkinso tyrimas kelia susidomėjimą ir sumišimą. Kokia religija plinta pasaulyje greičiausiai? Atsakymą į šį klausimą pamėgino duoti Beiloro (Baylor) universiteto profesorius Filipas Dženkinsas (Philip Jenkins). Visų pirma, F. Dženkinsas perspėja, kad reikia atsargiai žiūrėti į tos ar kitos religijos pasekėjų tvirtinimus apie savo tikėjimą.
2012-11-20

Top 10 religinių švenčių, kurias švenčia ir ateistai

Kartu su krikščionybe pasaulyje paplito daugybė įvairiausių švenčių. Tai nestebina – visgi šiai religijai jau daugiau nei 2000 metų. Nors mūsų visuomenė tolsta nuo krikščionybės, o jaunesni žmonės yra mažiau religingi, krikščioniškos šventės iš mūsų gyvenimo nedingsta. Šiame sąraše apžvelgsime dešimt švenčių, kurias dauguma straipsnį skaitančiųjų yra šventę ar vis dar švenčia. Kelios iš jų nėra itin populiarios mūsų šalyje, bet pasaulyje yra žinomos.
2012-11-05

B. Obama kelia grėsmę krikščionybei?

Rinkiminis Mitto Romney štabas įspėja JAV krikščionis, kad Barackas Obama yra „reali grėsmė“ jų laisvei ir tikėjimui. Kaip praneša „The Huffington Post“, būtent toks pareiškimas pasirodė respublikonų kandidato į JAV prezidentus reklamoje, išplatintoje robotizuotų telefono skambučių pagalba.
2012-11-05

Dėl neapmokėtų sąskaitų gali būti uždaryta garsioji Dievo kapo bažnyčia Jeruzalėje

Kilus ginčui dėl neapmokėtų sąskaitų už vandenį, gali būti uždaryta garsioji Dievo kapo bažnyčia Jeruzalėje. Izraelio turizmo ministerijos atstovė sakė, kad siekiama sureguliuoti konfliktą. Tai yra ginčas tarp Jeruzalės miesto ir graikų stačiatikių bažnyčios. „Mes tikimės, kad problema netrukus bus išspręsta, kad tūkstančiai turistų ir lankytojų, kurie atvyksta į šią mėgstamą ir svarbią vietą, nebūtų nuvilti“, – kalbėjo ministerijos atstovė Anat Shihor-Aronson.
2012-11-04

10 skandalingų reklamų, papiktinusių tikinčiuosius

Skandalinga ir įžeidžianti reklama yra tarsi atskirta marketingo sritis, ir nenuostabu, kad jos taikiniu neretai tampa ir religiniai jausmai. Būna atvejų, kai tai daroma tyčia, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai kampanija visiškai netyčia įžeidžia tam tikrą religinį aspektą. Vis dėlto tikintiesiems, kaip parodo praktika, tai gali tapti itin rimtu reikalu, ir netgi patys nekalčiausi atvejai gali privesti prie reklaminių projektų uždarymo.
2012-10-12

Seime renkami parašai prieš krikščionių simbolius niekinantį spektaklį

Kadangi socialdemokratai ir kitų opozicinių partijų atstovai, pasinaudoję Seimo statuto teikiamomis galimybėmis, atidėjo Seimo rezoliucijos „Dėl spektaklio, niekinančio krikščionių simbolius“ priėmimą, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija ėmė rinkti parašus, kuriais Seimo nariai reiškia pritarimą rezoliucijai. Seimo narių pareiškimą „Dėl spektaklio, niekinančio krikščionių simbolius“ jau pasirašė 35 Seimo nariai.

Belgrade – antikrikščionybės viršūnė: homoseksualus Jėzus ir apaštalai-transvestitai

Belgrade, saugant dviems tūkstančiams policininkų ir supant minioms mitinguojančių tikinčiųjų, atidaryta skandalinga švedų dailininkės Elizabeth Olsen Wallin paroda, pavadinta „Ecce Homo“ („Štai žmogus“). Priminsime, kad dėl šios parodos Serbijos sostinėje netgi buvo atšauktas gėjų paradas, kadangi valdžia būgštavo, jog neužteks teisėsaugos pajėgų abiejų renginių apsaugai vienu metu.
2012-10-05

Lietuvai – atsiprašymas Izraelio vyriausybės vardu

Izraelio ambasadorius Lietuvoje Hagit Ben-Yaakov Seimo Krikščionių frakcijos seniūnui Vidmantui Žiemeliui atsiųstame laiške vyriausybės vardu apgailestauja ir smerkia Latruno krikščioniškojo vienuolyno išniekinimą. Kaip skelbta spaudoje anksčiau, šį Izraelio okupuotame Vakarų krante esantį vienuolyną išniekino vandalai, ant jo sienų palikdami Jėzų Kristų niekinančius užrašus.

Pakistane Koraną „apgadinusi“ mergaitė bus paleista už užstatą

Pakistano teismas nusprendė už užstatą paleisti krikščionę mergaitę, kuri dėl kaltinimų šventvagyste jau tris savaites laikoma nelaisvėje, pranešė BBC. Mergaitė yra maždaug 14 metų amžiaus. Ji buvo sulaikyta Islamabade, kai įpykusi minia ją apkaltino sudeginus Korano puslapius ir reikalavo ją nubausti. Tačiau praeitą savaitę pakistanietis imamas buvo sulaikytas dėl įtarimų, kad jis paslapčia įdėjo apdegusius puslapius į mergaitės rankinę.
2012-09-07

Britanijoje teismas leido dešimtmetei pasirinkti religiją

Teismui atmetus dešimties metų žydaitės mamos skundus, kad jos tėvas „praplovė jai smegenis“, mergaitei buvo leista pasirinkti, kurią religiją, Judaizmą ar Krikščionybę, ji nori išpažinti, praneša The Telegraph. Po skyrybų mergaitės tėvas priėmė Krikščionių tikėjimą. Dabar ji irgi nori tapti krikščione ir prašosi būti pakrikštyta. Teisėjas Johnas Plattas nusprendė, jog dešimtmetė yra pakankamai suaugusi, kad galėtų pati priimti tokį sprendimą.
2012-08-07

Irake klestėjo viena iš pirmųjų krikščionių bendruomenių

Irake atnaujinus archeologinius kasinėjimus rasta daugiau įrodymų, kad prieš 1700 metų šalyje klestėjo viena iš pirmųjų krikščionių bendruomenių, įnešusių turtingą įnašą į arabų istoriją. Archeologai stengiasi atkurti Al-Hirą – legendomis apipintą arabų miestą, kuris, galbūt, jei ne staigi islamo ekspansija po kelių šimtmečių, galėjo tapti Arabijos Roma.
2012-08-06

Tyrimas: pasaulis vis dar tiki

Didesnė dalis žmonių mano esantys religingi, taip teigia 59 proc. įvairių šalių gyventojų. Kita dalis gyventojų apibūdina save „nereligingais“, tokių pasaulyje yra 23 proc. Ir tik nedidelė pasaulio dalis XXI amžiuje laiko save ateistais. 13 proc. pasaulio gyventojų teigia esą ateistai, daugiausiai jų susikoncentravę Rytų Azijoje, rodo tarptautinio tyrimo rezultatai. 47 proc. Kinijos ir 31 proc. Japonijos gyventojų laiko save ateistais. Taip pat Vakarų Europoje, kur 14 proc.

Apklausa: 64 proc. rusų pasitiki Bažnyčia

Rusijos stačiatikių bažnyčia išlaiko didelį autoritetą tarp gyventojų. 73 proc. rusų mano, kad Bažnyčia vaidina teigiamą vaidmenį viešajame šalies gyvenime. Tik 2 proc. apklaustųjų šį vaidmenį vertina neigiamai. 13 proc. mato ir gerąsias, ir blogąsias Bažnyčios puses. Kiti respondentai nuomonės neturėjo, parodė apklausa, kurios rezultatus skelbia Rusijos žiniasklaida. Remiantis tyrimu, Bažnyčia pasitiki 64 proc. piliečių, o jos vadovu, Maskvos patriarchu Kirilu I – 56 proc. Po 8 proc.
2012-05-08

Vokietijos politikas priekaištauja musulmonų organizacijoms

Bavarijos žemės vidaus reikalų ministras Joachimas Hermannas kaltina Vokietijos musulmonų bendruomenes nepagarba šalis teisinei sistemai ir vertybėms, o taip pat pabrėžia nukryžiuotojo Kristaus atvaizdų mokyklų klasėse svarbą, – praneša portalas Süddeutsche.de. J. Herrmannas, atstovaujantis Krikščionių socialinei unijai (CSU), kaltina Vokietijos musulmonų asociacijas nenoru palaikyti imigrantų integracijos siekį.
2012-04-07

Verbų sekmadienis primena Kristaus šlovę ir kančią

Pagal Bažnyčios liturginį kalendorių šių metų balandžio 1-oji diena – visiems katalikams privaloma šventė – Verbos. Verbų sekmadienį žmonės su žalumynais rinksis į Šventąsias Mišias prisiminti garbingo Jėzaus įžengimo į Jeruzalę.

V. Laučiui: liberalai turi griauti bažnyčias?

Dideliai susidomėjęs perskaičiau kolegos V. Laučiaus straipsnį „Lietuvos intelektualai – prieš liberaliąją demokratiją?“ (www.delfi.lt 2012 m. vasario 15 d.). Neabejoju, kad taip nusiteikusių yra ir pats tokių pažįstu. Tiesiog kilo noras kai ką pasitikslinti ir pasiaiškinti. Ypač toje dalyje, kur pagrindiniu liberaliosios demokratijos priešu laikoma krikščionybė, o „politizuotos krikščionybės ilgesys“ yra pristatomas, kaip tamsybinis idiotizmas ir grėsmė viskam, kas laisva bei vakarietiška.

Pabėgti nuo Kalėdų į… Izraelį

Visi „prisikentėję“ nuo imbierų ir kitos kalėdinės atributikos, jau gali pradėti taupyti pinigus kitų metų kelionei ir žymėtis – Izraelis – viena svarbiausiu Naujojo Testamento įvykių vieta, kurioje Kalėdų nėra, rašo kelionių tinklalapis makalius.lt. Izraelyje Kalėdos niekaip nešvenčiamos, nes tai šalis, išpažįstanti kitokią nei krikščioniška religiją. Kaip žinia, judėjai vadovaujasi Senuoju Testamentu, o ne Naujuoju, tad Kristaus šventės jiems ne tik svetimos, bet ir visiškai nepriimtinos.
2011-12-27

Vatikano archyvuose rastas rankraštis apie Tris karalius

JAV mokslininkas iššifravo Vatikano archyvuose rastą senovinį rankraštį, pasakojantį apie Betliejuje gimusį Jėzų aplankiusius paslaptingus išminčius, dar vadinamus karaliais, iš tolimos Rytų šalies.
2011-12-25

Betliejus šventė Jėzaus Kristaus gimimą

Tūkstančiai krikščionių piligrimų iš viso pasaulio per šv. Kalėdas atvyko į Betliejų. Manoma, kad Vakarų kranto mieste šiais metais apsilankys apie 90 tūkst. žmonių, praneša BBC. Šventės kulminacija tapo vidurnakčio mišios 1 700 metų senumo Kristaus gimimo bažnyčioje. Bažnyčia pastatyta, kaip manoma, Jėzaus Kristaus gimimo vietoje. Betliejaus meras sakė, kad miesto gyventojai ir kiti palestiniečiai švęs Kalėdas, tikėdamiesi, jog greitai išsipildys jų svajonė turėti nepriklausomą valstybę.
2011-12-25

Vaidilutės šlapiais marškinėliais ir kitos pamatinės vertybės

Šis dialogas atkeliavo elektroniniu paštu. Apytikrę autorystę numanau. Man patiko, o ypatingai jautriems siūlau rinktis kokį kitą produktą. (Postmodernus diskursas apie gender, arba chrestomatinė šūdmalystė) Definicijus: Skaičiau Agnės Bilotaitės interviu apie viešuosius pirkimus. Jaučiuosi vyriška, šovinistine kiaule, nes, vidury interviu kyla noras pasiūlyti jai liautis pliurpti apie per sunkią politiką ir užsiimti malonesniais dalykais.

Kryžių kalnas stebina senovės lobiais

Kryžių kalne vyksta plataus masto archeologiniai tyrinėjimai, jau pateikę nemažai staigmenų. Archeologai sako aptikę kelis šimtus įvairiausių radinių. Tarp jų – keramikinės šukės, segės, sidabriniai žiedai ir net, manoma, XIV amžiuje pagamintas kaulinis žaislas. Tačiau darbai dar net neįpusėjo, tad vertingų eksponatų tikimasi rasti gerokai daugiau, praneša LTV „Šiandien“. 11 žmonių komanda Kyžių kalno prieigose darbuojasi jau gerą mėnesį.

Sirų kalbos ženklas – pirmasis pasaulyje klaustukas?

V amžiaus klasikinės sirų kalbos rankraščiuose aptiktas ženklas, kuris gali būti ankstyviausias pasaulyje klaustuko pavyzdys. Simbolis, susidedantis iš dvigubo taško ir panašus į šiuolaikinį dvitaškį, vadinamas „zagwa elaya“ arba „viršutine pora“. Kembridžo universiteto rankraščių specialistas Chipas Coakley nustatė, kad jis atliko klaustuko funkciją. Britų muziejuje Londone studijuodamas biblinius rankraščius, Ch.
2011-07-23
Į viršų