Remiantis griežčiausiu organizacijos “Amnesty International” vertinimu Kinijoje yra įvykdoma tris kartus daugiau mirties bausmių, nei visame likusiame pasaulyje. 2008 metais vien žiniasklaidoje ir viešuose dokumentuose buvo patvirtintos 1718 mirties bausmių, o apie daugelį informaciją dar buvo nepaviešinta. Kai kurie analitikai teikia, kad nubaustųjų skaičius gali siekti maždaug 6 tūkstančius. Tačiau tikrasis skaičius išlieka paslaptimi. Daug mirties bausmių atliekama naudojant vadinamuosius „mirties furgonus“ pagamintus „Jinguan Motors”. Pasak furgonų gamintojų, šios transport priemonės ir injekcijos yra civilizuota alternatyva sušaudymui ir leidžia bausmę įvykdyti greičiau, kliniškiau ir saugiau. Jie taip pat mano, kad šis sušaudymo pakeitimas injekcijomis yra ženklas, kad Kinija daug dėmesio skiria žmogaus teisėms.
2. Kinijoje yra daugiau krikščionių nei Italijoje ir ateityje šalis gali tapti didžiausiu krikščionių centru pasaulyje
Dėl ypatingai greito krikščionybės plitimo Kinijoje, manoma, kad dabar šalyje gyvena apytiksliai 54 milijonai krikščionių - 40 milijonų protestantų ir 14 milijonų katalikų. Italijoje šiuo metu gyvena apie 47,4 milijono krikščionių.
3. Daugiau nei 4 tūkst. kūdikių Kinijoje buvo pavadinti „Olimpinėmis žaidynėmis“
Pekino olimpinės žaidynės Kinijai buvo kur kas daugiau nei vien tik pasididžiavimo momentas – tai buvo tokia svarbi nacionalinės sąmonės dalis, kad šio įvykio pavadinimas tapo vaikų vardu. 4104 vaikai, gimę 2000 metais, kai Kinija kovojo dėl teisės surengti olimpines žaidynes, buvo pavadinti “Aoyun” (Olimpinės žaidynės). Dauguma vaikų buvo berniukai. Dar keliems vaikams buvo duoti su šių olimpinių žaidynių talismanais susiję vardai. Kinai mėgsta unikalius vardus, kurie gali padėti išreikšti vaiko individualumą...
4. Kinijoje per metus panaudojama ir išmetama apie 45 milijardai lazdelių porų
Kinijoje per metus panaudojama ir išmetama apie 45 milijardai vienakartinių lazdelių porų. Tai yra apytiksliai 1,7 milijono kubinių metrų medienos arba 25 milijonai pilnai užaugusių medžių.
5. 200 milijonų žmonių Kinijoje gyvena už mažiau nei 1 dolerį per dieną
Skurdžiai gyvenančiais Kinijoje laikomi tie žmonės, kurių pajamos yra mažesnės nei 1,25 dolerio per dieną (skurdo riba). 1981 metais buvo manoma, kad skurde gyvena apie 64 procentai visos Kinijos populiacijos. Laimei, šis skaičius 2004 metais sumažėjo iki 10 procentų – tai reiškia, kad per 23 metus iš skurdo pakilo apie 500 milijonų žmonių.
Laukite tęsinio.