international herald tribune
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „international herald tribune“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „international herald tribune“.
Sunkios švedų pagirios
Buvo metas, kai Švedijos bankai varžėsi tarpusavyje dėl privilegijos dalyvauti trijų Baltijos valstybių „ekonominiame stebukle“. Dabar Stokholmas kenčia nuo prisiimtų įsipareigojimų, tačiau tvirtina Lietuvos, Latvijos ir Estijos bėdoje nepaliksiąs.
Staigus ūkio nuosmukis Baltijos šalyse kelia rimtą grėsmę Švedijos ekonomikai. Lengva ranka bankų dalytos paskolos virto sunkiai pakeliama našta.
Bosnijos serbai vėl kalba apie galimybę siekti nepriklausomybės
Bosnijos serbų lyderiai grasina pasitraukti iš visų valstybinių institucijų ir vėl rimtai svarsto galimybę siekti nepriklausomybės nuo Bosnijos ir Hercegovinos.
Albanija priimtų JAV priešraketinį skydą
Albanijos ministras pirmininkas Salis Berisha pareiškė, kad jo šalis sutiktų priimti JAV priešraketinės gynybos skydą.
Albanijos premjeras apie tai prabilo po to, kai dienraštyje „International Herald Tribune“ pasirodė straipsnis, kuriame teigiama, kad Vašingtonas svarsto galimybę priešraketinės gynybos skydą kurti Albanijoje, jei ankstesni susitarimai su Praha ir Varšuva sužlugs.
Krizės įveikimo planai Vakarų Europoje – be dviračio išradinėjimo
Pasaulinė finansų krizė negailestingai smogė ne tik jaunosioms ES narėms, neva pernelyg entuziastingai pasidavusioms masinio vartojimo vilionėms, bet ir Vakarų Europos sunkiasvorėms. Vokietija, Didžioji Britanija ir Prancūzija nespėja „pumpuoti“ milijardų į savo finansų sistemas ir atskirus pramonės sektorius, tačiau optimistinių prognozių vis tiek beveik nesigirdi.
„New York Times“ pardavė reklamai pirmąjį puslapį
Bandydamas kovoti su didžiausiu pajamų kritimu nuo pat Didžiosios depresijos laikų, „New York Times“ pradėjo pardavinėti reklamas savo šventovėje – pirmajame puslapyje.
Pirmas toks skelbimas – spalvota CBS televizijos reklama – buvo išspausdinta šį pirmadienį. Laikraščio atstovų teigimu, tokios reklamos visuomet bus dedamos žemiau lenkimo linijos – apatinėje puslapio dalyje.
„Tamilų tigrai“ priminė apie save
Beveik tris dešimtmečius besitęsiantis pilietinis karas Šri Lankoje vėl pareikalavo aukų. Per naują Šri Lankos kariuomenės operaciją prieš separatistinę „Tamilų tigrų“ organizaciją, pirminiais duomenimis, žuvo 120 maištininkų ir 25 Šri Lankos kariai.
Nauja operacija prieš sukilėlius
Kaip teigia konflikto zonoje dirbantys nepriklausomi ekspertai, žuvusiųjų ir sužeistųjų skaičiai gali smarkiai skirtis nuo pateikiamų, nes abi pusės linkusios iškraipyti tikrąją informaciją.
„Gazprom“ graso padvigubinti dujų kainas Ukrainai
Rusijos dujų monopolininkas „Gazprom“ pareiškė, kad tokiu atveju, jei Ukrainos valstybinė kompanija „Naftogaz“ negrąžins 2,4 mlrd. dolerių siekiančių įsiskolinimų, tai dujų kainos Ukrainai gali būti padidintos net dukart, rašo „International Herald Tribune“.
Tiesa, Rusijos dujų monopolininkas teigė bandysiąs išvengti dujų tiekimo Ukrainai nutraukimo. „Gazprom“ dujų tiekimą šiai šaliai kurį laiką buvo nutraukęs 2006 metais. Tuomet sutriko dujų tiekimas į Europą.
Estijos „žalieji“ palaiko Ignalinos atominės elektrinės projekto atsisakymą
Estijos „žaliųjų“ judėjimas teigiamai vertina didėjantį šios šalies vyriausybės skepticizmą dėl dalyvavimo statant naują atominę elektrinę Lietuvoje ir tvirtina, kad ilgalaikį šalies energetinį saugumą galėtų užtikrinti alternatyvių energetikos šaltinių naudojimas bei efektyvesnis energetikos valdymas.
„Ginčai dėl atominės energetikos Baltijos šalyse užgožia diskusijas dėl klimato kaitos ir galimybių užtikrinti regiono energetinį saugumą“, – teigiama Estijos žaliųjų pareiškime.
Italijos premjeras nori uždrausti grafiti
Italijos ministras pirmininkas Silvio Berlusconis siekia uždrausti grafiti. Teigiama, kad premjeras siekia priimti dekretą, kuriuo būtų uždrausta be leidimo rašinėti ar piešti ant miesto sienų bei viešųjų pastatų, rašo „International Herald Tribune“.
Sprendimas, uždraudžiantis grafiti, veikiausiai bus priimtas penktadienį vyksiančiame ministrų kabineto posėdyje. Taip S. Berlusconis siekia atbaidyti žmones, kurie bjauroja parduotuves bei sienas.
Lietuvos rinkimai užsienio akimis
Sekmadienį vykusio pirmojo Lietuvos Parlamento rinkimų turo rezultatus nušvietė ir užsienio spauda. Kaip rašo užsienio žiniasklaida, pirmasis rinkimų turas įtikinamos pergalės neatnešė nė vienai partijai, todėl naujosios Vyriausybės sudarymas visoms į Parlamentą patekusioms partijoms gali tapti sudėtingu uždaviniu, rašo „Respublika“.
Tarptautinis dienraštis „International Herald Tribune“ rašo, kad pirmąjį Lietuvos Parlamento rinkimų turą laimėjusi konservatyvioji opozicinė Tėvynės sąjunga tikr...
REKLAMA
REKLAMA
Futbolo skandalas: „Zenit“ nusipirko UEFA taurę už 50 milijonų?
UEFA taurės turnyro laimėtojas Sankt Peterburgo „Zenit“ gali patekti į didžiulį skandalą - Ispanijos dienraštis „El Pais“ teigia turintis faktų, įrodančių, jog rusai nusipirko atsakomąsias turnyro pusfinalio rungtynes, kuriose laimėjo prieš Vokietijos superklubą Miuncheno „Bayern“ triuškinamu rezultatu 4:0 ir pateko į turnyro finalą.
Apie Marsą ir Venerą. Prie tradicinių stereotipų sugrįžus
Kai vyrai ir moterys daro asmenybės testus, kartais vis išlenda senieji Marso - Veneros dichotomijos stereotipai.
Apibendrintai galima pasakyti, jog moterys yra paslaugesnės, rūpestingesnės, atsargesnės ir emociškai atliepios. Vyrai linkę varžytis tarpusavyje, atkaklūs, kartais neapgalvotai nesielgiantys ir emociškai „seklūs“.
Tačiau vis dar neaiški yra šių skirtumų kilmė.
Į praeitį grįžtelėjus: Bulgarijos disidento istorija
Viena Šaltojo karo legenda pasakoja, jog Bulgarijos disidentas, rašytojas Georgijus Markovas Londono ligoninėje mirė nuo paslaptingo gripo. Jį, kalbama, pernešė speciali piliulė, įtaisyta skėtyje, kuri durstelėjo rašytojui ant Waterloo tilto.
G. Markovas gimtinėje buvo žymus rašytojas, o 1969 metais, pabėgęs į Vakarus, tapo žurnalistu BBC Bulgarijos skyriuje. Jis pasižymėjo kaip griežtas komunistinio režimo ir ilgalaikio Bulgarijos lyderio Todoro Zhivkovo kritikas.
Rusijoje bruzda separatistai. Tatarstano istorija
Tarp Tatarstano ir Pietų Osetijos – didžiulis atstumas. Pastaroji laikoma vargingu Gruzijos pasienio regionu, dar labiau nualintu karo, o Tatarstanas yra ekonomikos galiūnas pačioje Rusijos šerdyje, galintis pasigirti nafta bei politiniu stabilumu.
Tačiau šios dvi vietos turi kai ką bendro. Subyrėjus Sovietų Sąjungai, jos abi davė pradžią separatistiniams judėjimams.
Gruzija teisingumo tikisi sulaukti teisme
Pirmadienį Gruzija kreipėsi pagalbos į Tarptautinį Teisingumo Teismą. Šalis teigia, jog separatistiniuose Pietų Osetijos ir Abchazijos regionuose etniniai gruzinai yra vejami iš kaimų ir šiose teritorijose vykdoma „sisteminga etninio valymo programa“.
Tokiu staigiu Gruzijos kreipimusi siekiama parengti įstatymą, kuriuo būtų sustabdytas Rusijos vykdomas etninių gruzinų „terorizavimas“ ir jiems būtų leista grįžti į namus Pietų Osetijoje ir Abchazijoje.
Rusijos planai vertinami atsargiai
Lietuvos pareigūnai atsargiai vertina Rusijos iniciatyvą kurti naują saugumo struktūrą Europoje.
Pasak Užsienio reikalų ministerijos sekretoriaus Laimono Talat Kelpšos, Lietuva sieks, kad Europos Sąjungos (ES) ir NATO vaidmuo sprendžiant Europos saugumo klausimus tik augtų, o Rusijos norai peržiūrėti saugumo sistemą entuziastingo palaikymo kitose Europos valstybėse nesulauks.
URM: Neoficialiais duomenimis, Nigerijoje išlaisvintas įkaitas lietuvis
Užsienio reikalų ministerijos atstovė Daiva Rimašauskaitė portalui „Balsas.lt“ teigė, kad turima neoficialios informacijos apie Nigerijoje buvusį pagrobtą lietuvį, tačiau tam, kad duomenys būtų oficialiai patvirtinti, yra laukiama žinių iš Europos Sąjungos partnerių ambasadų Nigerijoje. Užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktoriaus pavaduotoja D. Rimašauskaitė sakė, kad nepatvirtintais duomenimis, Nigerijoje šeštadienį iš tikrųjų buvo pagrobtas lietuvis.
Lenkai originaliai kovoja su nelegaliomis lenktynėmis
Suprasdama, kad vien draudimais su nelegalias lenktynes miestų gatvėse rengiančiais nutrūktgalviais nepakovosi, Lenkijos miesto Lodzės valdžia priėmė originalų sprendimą ir, užuot draudusi lenktynes, ėmė pati jas rengti, skelbia „International Herald Tribune“.
Lodzės miesto valdžia taip bent gali užsitikrinti galimybę kontroliuoti lenktynininkus. Savivaldybė netgi išleido maždaug 20 tūkst.
JAV bankų žlugimas tik prasideda
Kitąmet JAV gali bankrutuoti iki 150 bankų, perspėja analitikai,
Gyvenamųjų namų kainoms toliau smunkant ir daugėjant kreditus nepajėgiančių grąžinti žmonių, JAV reguliavimo tarnybos ruošiasi tam, kad kitais metais šalyje bankrutuos dar kelios dešimtys bankų, rašo dienraštis „International Herald Tribune“ .
Tačiau po to, kai praėjusią savaitę smarkiai nuvertėjo vieno didžiausių Kalifornijos hipotekos bankų akcijos, Volstryto analitikai ėmėsi ieškoti atsakymo į du svarbiausius klausimus: kiek...
Irane aptiktas didžiulis naftos telkinys
Irano naftos ministras G. Nozari sekmadienį pareiškė, kad šalyje aptiktas naujas maždaug 1,1 mlrd. barelių dydžio šviesios naftos telkinys, skelbia „International Herald Tribune“.
Šis telkinys yra šalies pietvakariuose, į šiaurę nuo Andimeshko miesto.
Naftą eksportuojančių šalių organizacijai (OPEC) priklausantis Iranas prieš du mėnesius savo naftos išteklius įvertino beveik 136 mlrd. barelių.
Anglikonų bažnyčiai gresia skilimas
Anglikonų bažnyčiai gresia skilimas po to, kai pirmadienį per visuotinį sinodą buvo priimtas sprendimas leisti įšventini moteris į vyskupus, skelbia „International Herald Tribune“.
Tradicionalistai teigia, kad moterų įšventinimas į vyskupus gali grėsti schizma anglikonų bažnyčioje. Tradicionalistų bei liberalų stovyklos atrodo sunkiai randa bendrą kalbą, o pirmieji netgi svarsto galimybę susivienyti su Vatikanu.
Pranešimai apie ketinimus Lietuvoje įrengti PRG - apgavystė?
Deryboms su Lenkija dėl JAV priešraketinio skydo elementų dislokavimo įstrigus, nes lenkai už tai pareikalavo didžiulės karinės paramos, šią savaitę pasklido gandas, jog Vašingtonas laiko Lietuvą viena iš alternatyvų, rašo laikraštis „International Herald Tribune“.
Vis dėlto Rytų Europos apžvalgininkai šį gandą vertina skeptiškai.
Vokietijos kanclerė ragina NATO glaudžiau bendradarbiauti su Rusija
Vokietijos kanclerė Angela Merkel ragina NATO užmegzti glaudesnius ryšius su Rusija, kad būtų išvengta nesusikalbėjimų dėl tolimesnės aljanso plėtros į Rytus bei JAV planuojamo priešraketinio gynybos skydo Čekijoje bei Lenkijoje.
„Jei mes nesikalbame vienas su kitu, tai nenuostabu, kad egzistuoja tam tikri prietarai“ – „International Herald Tribune“ cituoja Vokietijos kanclerę.
JT tyrėjai: Gruzijos lėktuvą numušė Rusija
Jungtinių Tautų tyrėjai, aiškinęsi balandį įvykusio nepilotuojamo Gruzijos lėktuvo numušimo aplinkybes, pareiškė, kad į lėktuvą pataikė iš Rusijos naikintuvo paleista raketa, skelbia „International Herald Tribune“.
Rusija griežtai neigė, kad ji yra susijusi su virš Abchazijos skraidžiusio Gruzijos nepilotuojamo lėktuvo numušimu. Kremlius teigė, kad Gruzijos lėktuvą numušė abchazų sukilėliai. Tačiau Gruzija pateikė vaizdo įrašą, kurį užfiksavo pačiame numuštame lėktuve buvusios kameros.
Serbija atšaukė ambasadorių iš Čekijos
Protestuodama prieš Kosovo nepriklausomybės pripažinimą, Serbija atšaukė savo ambasadorių iš Čekijos, skelbia „International Herald Tribune“.
Be to, serbai įteikė Čekijos Vyriausybei oficialią protesto notą. Kosovas laikomas Serbijos tautos lopšiu, tačiau jame dabar dominuoja etniniai albanai, kurie vasarį priėmė vienašališką nepriklausomybės deklaraciją.
Kosovą jau pripažino JAV bei daugiau nei pusė ES valstybių.
JT Žmogaus teisių taryboje posėdžiaus ir šių teisių neužtikrinančios valstybės
Šri Lanka, kuri itin kritikuojama dėl prastos žmogaus teisių padėties šalyje, nebuvo išrinkta į Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybą, tačiau kitos 4 valstybės, kurių žmogaus teisių rodikliai taipogi neblizga, vietą taryboje gavo. Kaip skelbia „International Herald Tribune“, taryboje posėdžiaus Pakistanas, Bahreinas, Gabonas bei Zambija.
Prancūzija pripažino, jog užmezgė ryšius su „Hamas“
Pirmadienį Prancūzija pripažino, kad jau keli mėnesiai užmezgė ryšius su teroristine laikomos „Hamas“ organizacijos lyderiais. Prancūzai tikina, kad taip nori geriau suprasti palestiniečius.
„Tai nėra derybos, tai – kontaktai. Mes ne vieninteliai, kurie jų turime. Norėdami atlikti vaidmenį Artimuosiuose Rytuose, mes turime šnekėtis ir su „Hamas“, – teigė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Bernardas Kouchneras.
JAV nelaisvėje Irake laikomi daugiau nei 500 paauglių
JAV kariuomenė sulaikymo centruose Irake bei Afganistane esančioje Bagramo bazėje yra įkalinusi daugiau nei pusę tūkstančio paauglių, kaltinamų buvus „neteisėtais priešo kovotojais“, skelbia „International Herald Tribune“. Tokius duomenis Jungtinėms Tautoms pateikė Vašingtonas.
Nuo 2002 metų buvo sulaikyti 2,5 tūkst. jaunesnių nei 18 metų jaunuolių. Daugiausiai areštų įvyko Irake.
G. Bushas ragina arabų lyderius imtis reformų
Aplankęs 60-metį švenčiantį Izraelį, sekmadienį JAV vadovas susitiko su arabų lyderiais, kuriems išdėstė, kokių permainų iš jų tikisi.
George'as Bushas teigė, kad jei į Viduriniuosius Rytus ateis taika, musulmoniškos šalys turės stiprinti savo ekonomiką, užtikrinti moterų teises ir demokratiją.
„Viduriniuosiuose Rytuose valdžia dažnai sutelkta lyderio rankose, o opozicija tūno kalėjimuose.
Rusija teigia, kad Tbilisis ruošia intervenciją į Abchaziją
Rusijos užsienio reikalų ministerija antradienį pareiškė, kad Gruzija ruošiasi karinei intervencijai į separatistinį Abchazijos regioną, skelbia „International Herald Tribune“.
„Regione esančių ginkluotųjų pajėgų analizė veda prie išvados, kad ruošiamas placdarmas pradėti karines operacijas prieš Abchaziją“ – teigiama ministerijos pareiškime.
Teigiama, kad viršutiniame Podorio tarpeklyje Gruzija sutelkė 1,5 tūkst. karių.
Arabų lygos vaidmuo Artimuosiuose ir Vidurio Rytuose
Kai pernai liepą Arabų šalių lygos delegacija pirmą kartą istorijoje apsilankė Izraelyje, tuo metu Vakarų Krante viešėjęs specialusis pasiuntinys Artimuosiuose Rytuose Tony Blairas pareiškė matąs taikos galimybę Artimuosiuose Rytuose.
Elegantiškos muzikos festivalis „Interest 2008“ – klausantiems širdimi
Š. m. gegužės 20 - 30 d. tikros muzikos gerbėjus nudžiugins tarptautinis elegantiškos muzikos festivalis „Interest 2008“.
Pirmą kartą rengiamame festivalyje klausytojai mėgausis įspūdinga acappella, bliuzo, world stiliaus muzika, kurią atliks garsūs Lietuvos ir užsienio muzikantai Jurga Šeduikytė ir Petras Geniušas, “Rajaton”, “Gabin” ir kiti. Tarptautinio muzikos festivalio koncertai vyks Vilniaus Universiteto Didžiajame kiemelyje.
ETA Ispanijoje susprogdino dar vieną bombą
Ispanijos policija pranešė, kad šiaurinėje Riojos provincijoje sprogo bomba. Kaip rašo „International Herald Tribune“, prieš pat sprogimą buvo gautas teroristine laikomos grupuotės ETA atstovų perspėjimas.
Bomba sprogo Kalahoros mieste. Apie sužeidimus bei aukas nepranešama. Teigiama, kad po perspėjamo ETA skambučio, policija sugebėjo evakuoti teritoriją. Praėjusių metų birželį ETA nutraukė vos 14 mėnesių trukusias paliaubas su Ispanijos Vyriausybe.
Europą ir JAV netrukus pasieks pigiausi nešiojamieji kompiuteriai
Trečiosioms pasaulio šalims skirti pigūs nešiojamieji kompiuteriai „Classmate PC“ netrukus pasieks ir Europos šalis bei JAV, skelbia „International Herald Tribune“.
Šių kompiuterių gamintoja „Intel“ skelbia, kad Europoje ir JAV bus parduodami antrosios, dar tik bandomos „Classmate PC“ kartos kompiuteriai. Jie šiuo metu testuojami JAV ir Australijos mokyklose.
Tuo tarpu pirmosios kartos „Classmate PC“ kompiuterius jau pardavinėja Indijos, Meksikos ir kitų šalių kompiuterių gamintojai.
Popiežius išreiškė skausmą ir liūdesį dėl smurto Tibete
Popiežius Benediktas XVI trečiadienį paragino Kiniją bei tibetiečius pradėti dialogą ir būti tolerantiškiems vienas kito atžvilgiu. Kaip rašo „International Herald Tribune“, popiežius išreiškė liūdesį ir skausmą dėl Tibetą apėmusio smurto.
Per kassavaitinę audienciją Vatikane Benediktas XVI pabrėžė, kad smurtas jokiu būdu neišsprendžia problemų, o tik dar labiau jas pablogina. Popiežius meldėsi, kad konfliktas tarp Kinijos ir Tibeto būtų išspręstas taikiai.
JAV ir Rusijos santykiai: reikalai juda, tačiau ne visi
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį atskleidė, jog iš JAV vadovo George‘o W. Busho gavo „labai rimtą dokumentą“. Jame numatytas planas kaip pasiekti susitarimus dėl svarbiausių problemų, sunkinančių šalių santykius.
„International Herald Tribune“ rašo, jog tarp šių problemų yra priešraketinis JAV skydas Europoje, ginklų kontrolė, branduolinio ginklo neplatinimas ir kova su terorizmu.
JAV nuteistas A. Balžeką mirtinai partrenkęs vairuotojas
Penktadienį JAV teismas nuteisė vyrą, dėl kurio kaltės 2005 m. žuvo vienas ryškiausių Lietuvos tenisininkų Aivaras Balžekas. Davidas Walshas turės kalėjime praleisti metus ir vieną dieną. D. Walshas pripažintas kaltu dėl vairavimo išgėrus ir A. Balžeko mirties, rašo „International Herald Tribune“. A. Balžekas buvo Lietuvos teniso rinktinės narys, jaunių turnyruose jis varžėsi su tokiom kylančiom žvaigždėm kaip Andy Rodickas ir Rogeris Federeris.
Saudo Arabijos dvasinis lyderis ragina neaukoti pinigų „Al Qaedai“
Saudo Arabijos dvasinis lyderis Didysis muftijus šeichas Abdulas-Azizas Abdullah al-Sheikhas paragino tėvynainius neaukoti pinigų organizacijoms, susijusioms su teroristiniu „Al Qaeda“ tinklu, pranešė „International Herald Tribune“.
Šis raginimas nuskambėjo po to, kai vienas „Al Qaeda“ vadovų Aymanas al-Zawahris kreipėsi į savo šalininkus prašydamas aukoti vargstančioms Afganistano ir Pakistano šeimoms.
B. Obama laimėjo pirminius rinkimus užsienyje
Senatorius Barackas Obama laimėjo užsienio šalyse surengtų JAV demokratų partijos pirminių rinkimų etapą „Democrats Abroad“, pranešė „International Herald Tribune“. Šiame pirminių partinių rinkimų etape galėjo dalyvauti užsienyje esantys JAV demokratų partijos nariai. Pranešama, kad vasario 5 – 12 d. vykusiuose „Democrats Abroad“ rinkimuose dalyvavo daugiau nei 20 tūkstančių užsienyje gyvenančių JAV piliečių. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad už B. Obamą balsavo 65 proc. rinkėjų.
Kosovo sprendimas, pasaulio problemos
Po Kosovo nepriklausomybės paskelbimo įdomiausia buvo ne ES, o likusio pasaulio atmetimo reakcija. Vos spėjus pasirašyti Kosovo nepriklausomybės deklaraciją, pasaulį užpildė pritarimo ir pasipiktinimo balsai. Vieningos pozicijos nesugebėjusi suformuoti Europos Sąjunga bene geriausiai simbolizavo tą pasimetimą, su kuriuo buvo sutiktas Kosovo nepriklausomybės faktas.
G.W. Bushas pripažino Kosovą, ES stabdo Ispanija
JAV prezidentas George‘as W. Bushas pirmadienį pripažino Kosovo nepriklausomybę teigdamas, kad „Kosovo žmonės nuo šiol yra nepriklausomi“, skelbia „International Herald Tribune“.Kosovo parlamentas apie atsiskyrimą nuo Serbijos pareiškė sekmadienį ir pirmadienį laukė JAV bei didesnės dalies Europos sąjungos valstybių pripažinimo. „Tai yra kažkas, ko aš su savo vyriausybę siekiau“ – komentuodamas Kosovo albanų sprendimą interviu NBC televizijai teigė JAV prezidentas.
Rusija keičia toną Vakarų atžvilgiu
Per Miunchene vykstančią Saugumo konferenciją pirmasis Rusijos vicepremjeras Sergejus Ivanovas pasiūlė JAV pradėti naują strateginį dialogą, kuriuo būtų siekiama atnaujinti derybas dėl ginklų kontrolę reglamentuojančių sutarčių bei glaudesnio bendradarbiavimo kaunantis su tarptautiniu terorizmu, skelbia „International Herald Tribūne“. Toks buvusio gynybos ministro ir vienu iš aršiausių Kremliaus vanagų laikomo S. Ivanovo pasiūlymas buvo ganėtinai netikėtas ir žymi Kremliaus tono pasikeitimą.
Per gaisrą Vokietijoje sudegė 5 vaikai
Mažiausiai 9 žmonės, iš kurių 5 vaikai, mirė per Liudvigshafeno mieste, pietvakarių Vokietijoje, kilusį gaisrą, skelbia „International Herald Tribune“. Gaisras kilo keturaukščiame name. 8 žmonių kūnus ugniagesiai rado gaisro vietoje, o dar viena moteris mirė ligoninėje. Šiuo metu ligoninėje dar gydomi 24 žmonės, o poros nukentėjusiųjų būklė yra kritiška. Gaisro, kurį gesino net 500 ugniagesių, priežastys kol kas dar nenustatytos.
Naujasis NATO žvalgybos vadas buvo apmokytas KGB
Vengrijos slaptųjų tarnybų vadas, devintajame dešimtmetyje 6 m. praleidęs KGB akademijoje Maskvoje, tapo NATO žvalgybos komiteto vadovu. Kai kurie diplomatai jau sunerimo, jog tai gali kelti grėsmę aljanso saugumui, rašo „International Herald Tribune“.Dar gruodį 49 m. Sandorą Laborcą į Vengrijos Nacionalino saugumo tarnybos direktoriaus postą asmeniškai parinko šalies premjeras Ferencas Gyurscany.
JAV – didžiausia atmosferos teršėja tarp G-7 grupės narių
Naujai paskelbtas tarptautinis reitingas, kuriame šalys išrikiuotos pagal aplinkosauginius rodiklius atskleidė, jog JAV yra didžiausiai atmosferos teršėjai labiausiai industrializuotų šalių, priklausančių Didžiajam septynetui, (G-7) grupės tarpe, rašo „International Herald Tribune“.Pasaulyje JAV skirta vos 39 vieta. Sąrašo priekyje dominuoja Europos valstybės.
Merkel ir Sarkozy: lyderių varžybos Europos ateities kryžkelėje
Kryžkelėje, kur sprendžiama Europos ateitis, nematyti tarpusavio pasitikėjimo ir net bendrų veiksmų, rašo JAV dienraštis „The International Herald Tribune“. Jei Vokietijos valdžios koridoriuose Nicolas Sarkozy pavadinsite pačiu įdomiausiu dabartinės Europos politiku, niekas su jumis nesiginčys – atsakydami greičiau skeptiškai šyptelės. Po to jums papasakos apie pirmąjį, „pažintinį“ Angelos Merkel ir ką tik pareigas eiti pradėjusio Prancūzijos prezidento susitikimą.
Vokietija: ksenofobija ar kova su augančiu kitataučių nusikalstamumu?
Tarp dviejų didžiausių Vokietijos politinių partijų kilo neregėto masto žodžių karas, teigia „International Herald Tribune“. Politikai surėmė ietis diskutuodami apie jaunuolių, kurie yra pirmos kartos imigrantų palikuonys, gretose augantį nusikalstamumo lygį. Debatus, artėjant regioniniams rinkimams, dar labiau pakaitino įžūlus dvidešimtmečio turko bei septyniolikmečio graiko išpuolis Miuncheno metro.
M. Ahmadinejadas praranda Irano lyderio palankumą
„International Herald Trirube“ rašo, jog didėjanti įtampa tarp Irano prezidento Mahmoudo Ahmadinejado ir aukščiausiojo šalies dvasinio lyderio ajatolos Ali Khamenei`aus gali reikšti tai, jog prezidentas prarado betarpišką paramą, kaip tai buvo po prezidentų rinkimų 2005 m.Praeityje, kai M. Ahmadinejadas buvo ne kartą puolamas politinių oponentų, A. Khamenei`us, turintis lemiamą žodį svarbiausiais valstybės valdymo klausimais, tylėjo, o savo kalbose nuolat paremdavo prezidentą.
Savižudžių sprogdinimus raginama prilyginti nusikaltimams žmoniškumui
Prabėgus daugiau nei savaitei po Pakistano opozicijos lyderės Benazir Bhutto nužudymo, Simono Vyzentalio centras viename iš skaitomiausių JAV dienraščių „New york Times“ išpirko visą puslapį, kuriame ragina Jungtines Tautas imtis kovos su savižudžiais sprogdintojais, praneša „Haaretz“.Straipsnį užsakė Los Andželo mieste įsikūręs S. Vyzentalio centro padalinys.
Vokietijos ekonomika išgyvena renesansą
Per paskutiniuosius porą metų Vokietijos ekonomika išgyvena tikrą renesansą. Dabar šalyje yra 711 tūkst. mažiau bedarbių nei kad jų buvo 2006 metais ir net pusantro milijono mažiau nei 2005 metais, kai be darbo „nuobodžiavo“ net 5 mln. vokiečių, rašo „International Herald Tribune“.Vien per gruodį, remiantis Vokietijos Vyriausybės paviešinta oficialia statistika, bedarbių sumažėjo 78 tūkst.