Per paskutiniuosius porą metų Vokietijos ekonomika išgyvena tikrą renesansą. Dabar šalyje yra 711 tūkst. mažiau bedarbių nei kad jų buvo 2006 metais ir net pusantro milijono mažiau nei 2005 metais, kai be darbo „nuobodžiavo“ net 5 mln. vokiečių, rašo „International Herald Tribune“.
Vien per gruodį, remiantis Vokietijos Vyriausybės paviešinta oficialia statistika, bedarbių sumažėjo 78 tūkst. Tokie skaičiai smarkiai pranoksta išankstinius lūkesčius, nes oficialiai buvo prognozuota, kad bedarbių sumažės tik 25 tūkst.
Gruodis – 21 mėnuo iš eilės, kai Vokietijoje krinta nedarbo lygis. Gruodį nedarbas siekė 8,4 proc. – 0,2 proc. žemesnis rodiklis nei lapkričio mėnesį. Toks rezultatas yra pats geriausias nuo pat 1993 metų kovo.
Prie nedarbo mažėjimo prisidėjo sparčiai auganti globali ekonomika, kuri atvėrė naujas rinkas prekių iš Vokietijos eksportui, o taip pat demografiniai rodikliai. Visuomenei senstant yra vis mažiau jaunų žmonių, galinčių užimti atsilaisvinusias arba naujai sukuriamas darbo vietas. Prognozuojama, kad šiais metais nedarbo lygis šalyje taipogi stabiliai mažės, nes bus sukuriama užtektinai papildomų naujų darbo vietų. Tiesa, kai kurie ekonomistai nėra tokie optimistiški ir mano, jog Vokietijos ekonomikos augimą gali pristabdyti sparčiai kylančios naftos kainos bei dolerio atžvilgiu nuolat brangstantis euras. Tai savo ruožtu brangina eksportą.
Be to, baiminamasi, kad didžiąją dalį ekonominių laimėjimų gali sužlugdyti neprotingi vyriausybės sprendimai. Socialdemokratų partija ragina įvesti minimalią mėnesinę algą. Vokietija yra viena iš valstybių, kurioje minimalus mėnesio atlyginimas nėra nustatytas. Socdemai tokį reikalavimą padarė centriniu savo rinkiminės kampanijos aspektu šį mėnesį vyksiančiuose Heseno žemės rinkimuose. Kanclerė Angela Merkel priešinasi tokiems koalicijos partnerių reikalavimams, nes baiminasi, kad minimali alga sustabdys naujų darbo vietų kūrimą. Tačiau apklausos rodo, kad dauguma vokiečių minimalios algos idėjai pritaria.
Vicekancleris bei Užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steimeieris, vadovaujantis Socialdemokratų partijai, mano, kad minimali alga turėtų svyruoti nuo 7,2 iki 10,58 eurų už valandą.