todėl es

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „todėl es“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „todėl es“.

Baltijos šalių ir Lenkijos premjerai kreipėsi į Europą: negalime gyventi pricipu „pagyvensim – pamatysim“

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos ministrai pirmininkai kreipėsi Europos Komisijos ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkus. „Rusijos invazija į Ukrainą atnešė kančias ir mirtį daugybei civilių gyventojų ir sukėlė beprecedentę pabėgėlių krizę. Iki šiol savo šalį buvo priversti palikti daugiau nei 3,5 milijono ukrainiečių. Rusijos beatodairiškos ir neteisėtos atakos prieš civilius objektus, įskaitant mokyklas, ligonines ir vaikų darželius, jau tapo įprastu dalyku.
2022-03-24

Kooperacijai skirti europiniai milijonai aplenkė Lietuvą

Kaimynai latviai ir lenkai europinės paramos milijonus skyrė gamintojų grupėms stiprinti, kad šios atsvertų prekybininkų ir perdirbėjų galią, o mūsų ūkininkai vejasi nuvažiavusį traukinį, Netrukus Lietuvoje veiks pirmoji įteisinta gamintojų grupė – šiltnamių kooperatyvas „Agrolit“, bet šiemet šiltnaminių daržovių augintojai tesulauks trupinių iš gamintojų grupėms skirtos paramos.
2012-09-26

Kanapės plinta ir be įstatymo

Lietuvoje šiais metais deklaruota jau 53 ha pluoštinių kanapių, kurių auginimas šalyje laikomas nelegaliu. Įstatymo, reglamentuojančio pluoštinių kanapių auginimą, nėra, tačiau vis daugiau šalies ūkininkų ryžtasi auginti šiuos kitose ES šalyse plačiai paplitusius augalus. Uždraudė dėl narkotinių medžiagų Pasak Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Upytės bandymų stoties vyresniosios mokslo darbuotojos Zofijos Jankauskienės, kanapių augintojų Lietuvoje niekada nebuvo daug.
2012-05-05

Didžiausią nesaugių iš rinkos išimtų gaminių dalį sudaro žaislai

Kiekvieną mėnesį Europos Sąjungos (ES) šalyse išplatinama daugiau nei 170 pranešimų apie rastus nesaugius gaminius. Šis skaičius kasmet vis auga. Beveik trečdalį nesaugių prekių sudaro žaislai, skirti labiausiai pažeidžiamai vartotojų grupei – vaikams. Todėl ES inicijuota vartotojų informavimo kampanija „Žinok savo teises ir laimėk“ ragina skirti daugiau dėmesio produktų saugumui.
2009-11-09

Rytų Europa. Progresuojanti liga

Blogos naujienos iš Latvijos skatina infekcijos baimę Rytų Europoje Pacientas atsigauna po intensyvaus gydymo, svaidosi vaistais į gydytojus ir siurbia donoro kraują. Galbūt tai netinkama Latvijos, kuri pastaruoju metu išgyvena krizę, charakteristika, tačiau vaizdas iš šalies atrodo būtent taip.
2009-10-12

Europos vadovai turės apsispręsti dėl naujos EK sudėties

Europos Sąjungos(ES) valstybių vadovų laukia sudėtingas sprendimas dėl naujosios Europos Komisijos sudėties. Spalio 29-30 d. susirinkusi Europos Taryba turės apsispręsti remiantis kuria ES sutartimi formuoti naują EK sudėtį, kadangi dabartinės įgaliojimai baigiasi spalio pabaigoje. Nors Airija ir prabalsavo už Lisabonos sutartį, tačiau galutinis jos ratifikavimas vis dar yra užstrigęs Lenkijoje ir Čekijoje, kur Konstitucinis teismas pradeda naują šios sutarties nagrinėjimą.
2009-10-06

ES baigiama vynininkystės reforma

Rugpjūčio 1 d. prasidėjo paskutinis Europos Sąjungos (ES) vyno sektoriaus reformos, dėl kurios žemės ūkio ministrai susitarė 2007 m., etapas. Įgyvendinus šią plataus masto reformą turėtų būti užtikrinta pusiausvyra vyno rinkoje, sudarytos sąlygos lėšas panaudoti priemonėms, kurios padės didinti Europos vynų konkurencingumą. Europoje vyno gamyba turi senas tradicijas.
2009-08-03

ES narės rems Baltijos jūros regiono strategiją

Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai pritarė Bendrijos strategijos Baltijos jūros regione sukūrimo iniciatyvai. Švedija, pirmininkaujanti ES tikisi, kad Bendrųjų reikalų taryba patvirtins strategiją posėdžių, vyksiančių spalio 26 ir 27 d., metu. Europos Komisijos (EK) vardu kalbėdamas Transporto komisaras Antonio Tajani sakė, kad strategijos tikslas – stiprinti bendradarbiavimą, siekiant išspręsti Baltijos jūros regiono problemas.
2009-07-30

ES rūpinasi pasaulio ekosistemos išsaugojimu

Švedija paskelbė, kad vienas iš pagrindinių jos pirmininkavimo prioritetų bus klimato išsaugojimas ir ekologija. Be to, šios sritys Europos Sąjungoje puoselėjamos jau eilę metų. Vis dėlto ne visuose pasaulio regionuose skiriamas pakankamas dėmesys ekologijai. Būtent todėl ES nuolat stiprina paramą šiems regionams ir deda pastangas apsaugoti unikalų paveldą. Vienas iš svarbių Europos ir pasaulio interesų yra Amazonės miškų išsaugojimas.
2009-07-10

Derybos su Airija dėl Lisabonos sutarties nuostatų tęsiasi

Europos Sąjungos (ES) atstovai ketvirtadienį rinkosi į specialų posėdį dėl Airijos reikalaujamų nuolaidų įgyvendinant Lisabonos sutartį. Vis dėlto susitarti dėl bendrų principų, kurie ne tik nuramintų kitas ES nares, išgąsdintas Airijos ankstesnio nusistatymo prieš Lisabonos sutartį, bet ir atitiktų pačių airių keliamus kriterijus, nėra paprasta.
2009-06-12
REKLAMA
REKLAMA

Penkeri suvienytos Europos metai

Šiemet minime du svarbius įvykius: prieš 20 metų nukritus geležinei uždangai Vidurio ir Rytų Europos šalys pasirinko demokratijos kelią, o prieš 5 metus dauguma jų - tarp jų ir Lietuva - įstojo į Europos Sąjungą (ES). Intensyvių politinių permainų laikais tikslas įstoti į ES toms šalims buvo stabilumo ir demokratijos garantas.
2009-04-30

ES ministrai svarstys galimus sprendimus dėl krizės įveikimo

Ūkio ministras Dainius Kreivys ketvirtadienį Briuselyje (Belgija) dalyvauja Europos Sąjungos (ES) Konkurencingumo ministrų tarybos posėdyje, kuriame, tarp kitų klausimų, bus aptariami ir galimi žingsniai, kaip įveikti ekonominę krizę.  Posėdyje daugiausia dėmesio bus skiriama ES vidaus rinkai, kuri, atnešusi 2,15 proc. papildomo BVP augimo ir 2,75 mln. papildomų darbo vietų Europai, išlieka ES ekonominio atsigavimo varikliu.

Penkeri išsiplėtusios ES metai davė ilgalaikės naudos

Paskutiniai Europos Sąjungos plėtros etapai buvo ryški Europos suvienijimo proceso gairė, jie davė naudos visos ES piliečiams. Ekonomikos požiūriu plėtra sudarė sąlygas kilti pragyvenimo standartams naujosiose valstybėse narėse, kartu atsirado daugiau eksporto ir investicijų galimybių senosioms. Ji taip pat padėjo stiprinti demokratiją, stabilumą ir saugumą mūsų žemyne.
2009-02-20

Susitikime – apie ekonominės krizės pasekmes ir dėmesį rytų kaimynams

Prahoje vykusiame Europos Sąjungos parlamentų Europos reikalų komitetų pirmininkų pasitarime išreikštas nerimas dėl ekonominės krizės įtakos Europos pagrindinėms laisvėms, ypatingai asmenų ir kapitalo laisvam judėjimui. Svarstyta, ar Europos Sąjunga gali rasti bendrą atsaką į kai kuriose valstybėse kylančią protekcionizmo bangą.
2009-02-11

ES ministrai susitarė dėl išvadų apie genetiškai modifikuotus organizmus

Vakar Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos Aplinkos Tarybos posėdyje valstybės narės susitarė dėl išvadų apie genetiškai modifikuotus organizmus (GMO), pranešė Vyriausybės Spaudos tarnyba. Atsižvelgiant į neigiamą visuomenės nuomonę GMO klausimu, didelis dėmesys šiame ministrų susitikime buvo skirtas leidimų prekiauti genetiškai modifikuotais produktais išdavimo sistemai.
2008-12-05

Pasaulio raidos tendencijos 2025 metais

Prieš kurį laiką pasirodė labai įdomi futurologinė studija „Pasaulio raidos tendencijos 2025 m.: transformuotas pasaulis“, kurią pristatė Amerikos nacionalinė žvalgybos taryba („Global Trends 2025: A Transformed World“). Tai ne vienintelis tokio pobūdžio darbas, atliktas šios institucijos. Paskutinis tyrimas ypatingas tuo, kad jo tikslas yra pateikti naujajam JAV prezidentui pasaulio, kokiame jam teks dirbti, vaizdą.
2008-12-01

Europa turi apsispręsti, ar reikia jai dujotiekio „Nord Stream“, sako Putinas

Rusija gali atsisakyti dujotiekio tiesimo projekto „Nord Stream“ ir statyti dujų skystinimo gamyklas. Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas trečiadienį paragino europiečius apsispręsti, ar jiems reikalingas Šiaurės Europos dujotiekis „Nord Stream“, antraip Rusija labiau rūpinsis suskystintomis dujomis. „Europiečiai turi nuspręsti, ar jiems reikalingos vamzdynu tiekiamos dujos tokiomis apimtimis, kurios tiekiamos.
2008-11-12

Kažkur audra

Jei esate linkęs rizikuoti savo sankaupomis – atsiveria puikios galimybės. Tik turite nuspėti, kas iš tų nuvertėjusių akcijų bei kitų popierių netrukus šoks kainomis į viršų. Tikra audra siaučia JAV finansų rinkose ir kelia gūsius Azijos bei Rusijos kapitalo rinkose. Pavasarį žlugo stambus investicinis bankas „Bear Stearns“ (jį nupirko JP Morgan Chase). Neseniai „Bank of America“ už 50 mlrd. dol. nupirko „Merrill Lynch“ (tai brokerių firma, gyvavusi 94 metus, patyrusi 45 mlrd. dol.
2008-09-19

Aloyzas Sakalas: Rinkimų pažadai

Pažadėjai – patiešijai, neištesėjai – nesugriešijai. Šią patarlę žino ne tik aukštaičiai, bet ir žemaičiai. Ją žino ir visi Lietuvos politikai, net ir atkeliavusieji čia iš tokio Rusijos užkampio kaip Uchtoma. Kaip kitaip paaiškinti pažadus per 11 ar 111 dienų padaryti sunkiai įmanomus ir per tūkstantį dienų darbus. Bet tai jau praeitis. Pažvelkime, ką žada politikai  šiandieną. Žada, žinodami iš kalno, kad to jie niekados nedarys.
2008-09-19

Europarlamentaras: „Akcizo mažinimas degalų brangimo nesustabdys“

Europos Parlamento narys Šarūnas Birutis pažymi, kad vargu ar bus pritarta siūlymui visoje Europoje mažinti degalų akcizą. Šis klausimas penktadienį bus svarstomas Energetikos ministrų taryboje. Tam nepritarė ir šią savaitę posėdžiavę Europos Sąjungos (ES) finansų ministrai. Pasak lietuvio parlamentaro, klausimas išlies labai svarbus ir tai rodo faktas, kad net dvi ES ministrų tarybos jį svarsto. Tačiau europarlamentaro nuomone, akcizų dydis tik iš dalies lemia galutines degalų kainas.
2008-06-04

Pirmąja ES prezidente gali tapti Angela Merkel

Vokietijos federalinė kanclerė Angela Merkel verta būti pirmąja veiklia Europos Sąjungos prezidente, mano buvęs Prancūzijos prezidentas ir svarbiausias ES Konstitucijos projekto rengėjas Valery Giscard‘as D‘Estaing‘as. „Būtent ji stovėjo prie didelių Europos kompromisų, kurie buvo pasiekti pernai, ištakų“, - sakė politikas interviu Belgijos laikraščiui „Le Soir“. Anksčiau d‘Estaing‘as yra sakęs, kad į pirmojo ES prezidento postą būtina rasti „tikrą“ George‘ą Washingtoną.
2008-04-24

Vytautas Rubavičius: Gal nebuvome okupuoti?

Netikėtai būrelis politologų ir politikų ėmė įrodinėti, jog mums nereikia reikalauti iš Rusijos atlyginti okupacijos padarytą žalą. Kaip jau įprasta, tokie svarstymai paremiami svariu politinio pragmatizmo argumentu – atlygio už okupacijos žalą reikalavimas esą erzinąs Rusiją ir trukdąs gerinti dvišalius santykius, o sykiu ir kenkiąs mūsų santykiams su Europos šalimis.
2006-04-11

Jonas Čičinskas: Apie "Mažeikių naftos" pobūdžio problemą

Jau antrą mėnesį kažkaip net nepadoru nekalbėti apie "Mažeikių naftą". Sandoriai dėl didelio turto traukia ne mažiau nei katastrofos, iškrypimai ar bepročių kūryba. O čia dar kankinys "Jukos", Amsterdamo teismai, virtinė naujų pirkėjų... Todėl "Mažeikių naftos" (MN) tema Lietuvoje - lobis komentatoriams. Bendrovė iš tiesų dirba labai sėkmingai.
2005-11-17

Jonas Čičinskas: Jie mums sudarys biudžetą

Atėjo ruduo, kitaip tariant - bulvių kasimo ir naujo šalies biudžeto svarstymo metas. Šįmet skirstoma kur kas didesnė pinigų krūva - kitų metų vartojimui. Kaip pranešė finansų ministras, nacionalinio biudžeto pajamos kitąmet padidės maždaug trečdaliu (iki 18,5 mlrd. litų), išlaidos - gal 28 proc. (sieks daugiau nei 20 mlrd. litų). Pagrindinė tokio staigaus šuolio priežastis aiški - įsilinguoja realus pinigų plaukimas į Lietuvą iš užpernai, pernai ir kitąmet Lietuvai skiriamų lėšų.
2005-09-29

Europinės algos smogė įmonėms

Sienų su Europos Sąjungos šalimis atidarymas smogė šalies darbo rinkai. Klaipėdoje jau dabar Statybos bei kai kurios pramonės įmonės pristigo kvalifikuotų darbininkų. Jauni ir gabūs žmonės ieškoti darbo patraukė į užsienį.
2004-06-14

Daugiausiai šansų tapti naujuoju NATO vadovu turi Nyderlandų užsienio reikalų ministras

Nyderlandų užsienio reikalų ministras Jaapas de Hoop Schefferis (Japas de Hop Šeferis) turi daugiausiai šansų tapti George’o Robertsono (Džordžo Robertsono) įpėdiniu NATO generalinio sekretoriaus poste.
2003-09-17

Verheugenas kritikuoja Italijos premjero ES plėtros viziją

Europos Sąjungos (ES) plėtros komisaras Guenteris Verheugenas (Giunteris Ferhoigenas) sukritikavo šiuo metu blokui pirmininkaujančiosI talijos premjero Silvio Berlusconi (Silvijaus Berluskonio) ES plėtros viziją. S.Berlusconi yra pareiškęs, kad ilgainiui prie ES galėtų prisijungti tokios šalys, kaip Rusija, Ukraina ir Izraelis.
2003-07-09
Į viršų