„Rusijos invazija į Ukrainą atnešė kančias ir mirtį daugybei civilių gyventojų ir sukėlė beprecedentę pabėgėlių krizę. Iki šiol savo šalį buvo priversti palikti daugiau nei 3,5 milijono ukrainiečių. Rusijos beatodairiškos ir neteisėtos atakos prieš civilius objektus, įskaitant mokyklas, ligonines ir vaikų darželius, jau tapo įprastu dalyku. Kartu didžiuliu mastu naikinama Ukrainos infrastruktūra.
Prieš dvi savaites Versalio deklaracijoje įsipareigojome dar labiau spausti įsibrovėlius ir paskelbėme pasirengimą nedelsdami imtis tolesnių sankcijų. Bet Rusija tik stiprino teroro ir masinio civilių teritorijų bombardavimo strategiją. Todėl ES negali lėtinti savo veiksmų ir priimti karo nusikaltimus bei civilių gyventojų žūtį kaip naują normą. Manome, kad metas imtis griežtesnių priemonių siekiant sustabdyti Rusijos agresiją.
Tūkstančiai Rusijos ir Baltarusijos sunkvežimių kasdien aprūpina Rusiją prekėmis ir ištekliais, kurie palaiko jos galimybes vykdyti karinę operaciją Ukrainoje. Raginame imtis reikiamų priemonių, kad būtų uždraustas krovinių gabenimas kelių transportu iš Rusijos ir Baltarusijos teritorijų ir atgal. Taip pat siūlome blokuoti galimybes Rusijos ir Baltarusijos laivams įplaukti į ES uostus.
Kadangi transporto sektorius pačiu savo pobūdžiu tarptautinis, manome, kad priemonės dėl abiejų rūšių transporto turi būti priimtos vienu metu ES lygmeniu, kad jos būtų tikrai veiksmingos. Esame įsitikinę, kad minėtos priemonės transporto sektoriuje dar labiau apribotų Rusijos Federacijos galimybes palaikyti agresiją. ES negali laikytis „pagyvensim - pamatysim“ požiūrio Rusijai tęsiant masinius žiaurumus Ukrainoje.
Turime drauge taikyti didžiausią spaudimą Rusijai, kad ji nutrauktų karo veiksmus. Tai įvyks tik tada, kai Rusijos veiksmai sulauks vieningo ir galingo ES atsako, taip pat ir naujų sankcijų“, – rašoma kreipimesi.