stratfor
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „stratfor“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „stratfor“.
Neramumai Irane: skurdo genami gyventojai reikalauja teokratinio režimo mirties
Ketvirtadienį spontaninio protesto akcijos kilo iškart keliuose didžiausiuose Irano miestuose, įskaitant antrąjį pagal dydį Mašdadą. Gyventojai piktinosi neracionalia valdžios ekonomine politika, kuri privedė prie staigaus kainų šuolio. Į gatves išėję tūkstančiai režimo oponentų ir sunkiomis gyvenimo sąlygomis pasipiktinusių iraniečių skandavo prieš valdžią nukreiptus šūkius.
Rusijos regionų valdžią „saugos“ Kremliaus žmonės: tikrosios priežastys nesunkiai įžvelgiamos
Rusijos Federacijos regionuose netrukus turėtų atsirasti nauji spec. apsaugos daliniai, kurie „saugos“ ir įdėmiai seks vietos valdžios ir verslo elito atstovus. Šios šalies prezidentas Vladimiras Putinas Rusijos Dūmai pasiūlė įstatymo projektą, kuris suteiktų jo vadinamai „asmenine“ Nacionalinei gvardijai įgaliojimus saugoti gubernatorius svarbių renginių metu. Kam Kremliui reikia imtis tokių veiksmų, aiškinama JAV analitinės žvalgybos bendrovės „Stratfor“ ataskaitoje.
Putinas susidūrė su netikėtomis problemomis
Rusijoje pastaruosius kelis mėnesius itin išsiplėtė protestų geografija. Jau nieko nebestebina pastarųjų metų protestų tendencijų išryškėjimas dėl nusilpusios ir į recesiją panirusios Rusijos ekonomikos. Politinė Rusijos sistema, kurią sukūrė Vladimiro Putino aparatas, taip pat neatlaiko spaudimo. Masiniai 2011-2012 protestai buvo tiesiogiai susiję su falsifikuotais rinkimais ir V. Putino grįžimo į prezidento postą.
„Stratfor“ prognozė: džihadistų laukia dar sunkesni metai
Islamo valstybės pateko į lėto nuosmukio laikotarpį, kuris tęsis ir visus 2017-uosius, skelbiama JAV analitikos bendrovės „Stratfor“ ekspertų ataskaitoje. Išsyk po savo įsikūrimo, šis judėjimas išjudino džihadistų judėjimą ir atkreipė į save tūkstančių entuaziastingų kovotojų iš užsienio dėmesį paskelbus kalifato įkūrimą ir įtikinus savo pasekėjus, kad pasaulio pabaiga jau netoli. Tai leido „Islamo valstybei“ greitai užsiauginti raumenis žmonių ir infrastruktūros pavidalu – bent jau pradžiai.
Rusija grįžta prie senųjų įpročių
Maždaug prieš 10 metų „Stratfor“ išspausdino seriją straipsnių apie istorinį Rusijos pakilimų ir nuosmukių ciklą. Tuo metu Rusija buvo aukščiausiame savo pakilimo lygmenyje, laikydama save stabilia ir tvirta valstybe. Šiandien ji sparčiai juda link kito, nemalonesnio lygmens. Ta strategija, kuri kadaise atgaivino šalį, darosi vis mažiau efektyvi, tai verčia Rusiją ir jos lyderius šalies viduje ir užsienyje veikti agresyviau. Nors vis dar jaučiasi stipri, ji nebegali veikti iš jėgos pozicijų.
„Stratfor“ apie „EgyptAir“ lėktuvo katastrofą: ką slepia teroristų tyla?
Iki šiol po „EgyptAir“ katastrofos nė viena iš teroro grupuočių neprisiėmė atsakomybės dėl įvykio. Tai gerokai sumenkina pirmąją dieną net ir įvairių šalių oficialiųjų atstovų (įskaitant Rusijos saugumo vado ir JAV pareigūnų komentarus) teiginius, kad labiausiai tikėtina katastrofos versija – teroro išpuolis. JAV analitikai iš prestižinės agentūros „Stratfor“ tikina, kad teroro išpuolio versija blanksta.
„Stratfor“ pateikė 2016 metų situacijos Ukrainoje prognozę
Karas Rytų Ukrainoje 2016 metais taps ilgalaikiu užšaldytu konfliktu su mažiau intensyviais mūšiais, negu 2015 metais, tačiau susikirtimų tarp Ukrainos kariuomenės ir Kremliaus kuruojamų smogikų užteks, teigiama „Stratfor“ ataskaitoje kitiems metams. Diplomatinių derybų dėl konflikto sprendimo išliks tie patys Minsko nutarimai, tačiau abi pusės „jas skirtingai interpretuos“, o tai, analitikų nuomone, taps barjeru taikiam situacijos Ukrainoje sureguliavimui.
„Stratfor“: konfliktas tarp Rusijos ir Turkijos yra neišvengiamas
JAV analitinė bendrovė „Stratfor“ savo 2016 metų prognozėje teigia, kad konfliktas tarp Rusijos ir Turkijos yra neišvengiamas. Anot ekspertų, santykiai tarp Rusijos ir Turkijos kitais metais ir toliau blogės. Analitikų manymu, Turkija ateinančiais metais pradės karinę operaciją Sirijoje, o taip pat pabandys sustiprinti savo įtaką Irako šiaurės. Ankara kausis ne tik su „Islamo valstybe“, tačiau ir stengsis sulaikyti sirų kurdus.
Teroristai lengvai galėjo prasinešti sprogmenį į Šarm el Šeicho oro uostą
„90 proc.“ – tokią tikimybę, kad iš Egipto į Sankt Peterburgą skridusiame „Kogalymavia“ buvo detonuotas sprogmuo, davė „Reuters“ kalbintas tyrimo grupės narys. Šią versiją sustiprina žiniasklaidoje pateikiamos šokiruojančios Šarm el Šeicho oro uosto saugumo sistemos spragos. Šis oro uostas turi ne pačios saugiausios vietos pasaulyje įvaizdį. Daugelis ten apsilankiusiųjų turistų tik patvirtina tai.
Rusų lėktuvo Egipte katastrofa: po sprogimo garso – šiurpi tyla
Prancūzų televizijos „France 2“ šaltinis pranešė, kad „juodosios dėžės“ įraše iš sudužusio Egipte rusų lėktuvo girdimas sprogimo garsas. Anot tyrėjo, šis sprogimas negalėjo būti lainerio variklio gedimo garsas.
REKLAMA
REKLAMA
Katastrofos vietoje Egipte aptikti pašaliniai elementai, galintys patvirtinti kraupiausią tragedijos versiją
Rusų keleivinio lainerio „Airbus A321“ katastrofos vietoje buvo aptikti elementai, nesusiję su lėktuvo konstrukcija, praneša „TASS“ remiantis informuotais šaltiniais Kaire. „Ekspertai katastrofos zonoje aptiko pašalinius elementus, nesusijusius su lėktuvo konstrukcija. Jie yra išsiųsti į ekspertizę“, – praneša „TASS“ šaltinis Kaire. Anksčiau ekspertai atmesdavo teroro išpuolio versiją ir dėl to, kad gelbėtojams nepavyko rasti pašalinių elementų tarp nuolaužų.
Danijos Muhammado karikatūros: dešimtmetis žiniasklaidoje
Praėjus dešimtmečiui po to, kai vienas Danijos laikraštis išspausdino musulmonų pranašo Muhammado karikatūras, jų atgarsiai vis dar pasirodo žiniasklaidoje, tačiau analitikų nuomonės dėl to, kaip per tą laiką pasikeitė požiūris į žodžio ir išraiškos laisvę skiriasi.
Rusijos karinės bazės Sirijoje personalas išsipūtė iš 1700 žmonių: ruošiamas dar vienas Novorosijos projektas?
Sirijos pakrantėje įsikūrusiame Rusijos kariniame jūrų uoste Tartuse jau dabar yra 1700 karių ir karinio personalo, praneša „Kommersant“, kurie remiasi vieno iš samdomų karių, jau atvykusių į šį „karštąjį tašką“, pasakomu. „Jie vykdo statybinius ir objektų apsaugos darbus, rekonstruoja pirsą“, – patikslino laikraščio šaltinis. Jo teigimu, konflikto Sirijoje pradžioje šioje bazėje buvo vos keli žmonės.
„Stratfor“: Rusija norėtų kontroliuoti erdvę iki Dniepro, tačiau tam neturi resursų
Rusija norėtų karinio puolimo Ukrainoje metu pasiekti Dnieprą, tačiau tam paprasčiausiai pritrūktų pajėgumų, kiek netikėtą analizę pateikė JAV ekspertai iš „Stratfor“. „Jeigu Ukraina patektų į Vakarų įtakos zoną, Rusijos pietryčių flangas liktų neapsaugotas. Rusijos Federacijos interesai yra įsitvirtinti palei Dniepro upę. Tačiau Rusija neturi tiek resursų, kad atliktų panašaus masto operaciją ir sugebėtų padengti būsimus karinius ir ekonominius nuostolius.
„Stratfor“ pateikė Rusijos veiklos Sirijoje įrodymų
JAV analitinė bendrovė „Stratfor“ pateikė ataskaitą apie Rusijos karinį dalyvavimą Sirijoje. Anksčiau pateikti duomenys apie Latakijos oro uosto modernizaciją buvo patvirtinti palydovo nuotraukomis, praneša rbc.ru. Anot ataskaitos autorių, šios nuotraukos įrodo, kad Rusija sirų Latakijos oro uoste įsikūrė savo karinę bazę. Nuotraukos buvo gautos dar rugsėjo 4-ąją.
„Stratfor“ prognozė 2015–2025 metams
Tarptautinių santykių ekspertai tikriausiai labai mėgsta elitinę JAV analitinę įstaigą „Stratfor“, nes jos publikuojami dokumentai visada išsiskiria nestandartiniu, iš dalies net provokuojančiu požiūriu į globalią politiką ir todėl verti ypatingo dėmesio. 2015–2025 metų pasaulio raidos tendencijų prognozė – ne išimtis.
Amerikiečiai pajuto, kad jie tam tikra prasme yra geresni
Šių metų vasario mėnesį JAV prezidentas Barackas Obama pasirašė naują šalies Nacionalinio saugumo strategiją. Vertas dėmesio dokumentas, turint omenyje tai, kad pastaruoju metu Amerikos (jos vadovo) užsienio politika nepasižymi aiškumu ir nuoseklumu.
„Echo Moskvy“ apžvalgininkai: Krymo aneksija Rusijai kelia grėsmę teritoriniui vientisumui ir įtakai dujų rinkoje
Lukas Kivita, LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Dabartinė antivakarietiška užsienio politika kenkia pačiai Rusijai, mano buvęs šios šalies energetikos ministras Vladimiras Milovas. „Akivaizdžiausias pavojus kyla iš [...] Kinijos. Kinų pareigūnai ne kartą kalbėjo apie tariamas neteisybes dėl 1858 m. ir 1860 m. sutarčių [...] ir ne kartą yra užsiminę, kad reikėtų atsiimti Sibirą ir Tolimuosius Rytus“, – sako jis.
Saulė teka rytuose
Ne, čia ne eilinis straipsnis apie Ukrainą, nors ir apie ją taip pat. Parašyti jį pirmiausia paskatino žinia, kad Amerika ketina mažinti savo ginkluotųjų pajėgų dydį iki 440–450 tūkstančių (mažiausias skaičius nuo 1940 m.). Viena vertus, tai suprantama. Ekonominių sunkumų laikmečiu didelės karinės išlaidos yra sunkiai pateisinama našta. Kartu vienas Pentagono atstovas, komentuodamas šį sprendimą, pažymėjo: „Mes vis dar turėsime labai didelę kariuomenę. Ji bus mobili. Ji bus šiuolaikiška.
„Stratfor“: Lietuvai nepavyks padaryti reikšmingų pokyčių ES
Lietuva pirmoji iš visų Baltijos ir posovietinių valstybių pradeda pirmininkauti ES. Nepaisant to, „Stratfor“ analitikų teigimu, Lietuva turi ambicingų pirmininkavimo planų – sumažinti jaunimo nedarbą ES ir sudaryti ilgalaikį 2014–2020 metų biudžeto planą.
Sensacinga informacija: tragedija – lenkų, šešėlis – V. Putino
Nutekėjusiuose dokumentuose – sensacinga informacija: rusai tyčia organizavo Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofą ir turi tokius pačius scenarijus ir kitiems. Buvęs slaptas Maskvos agentas, perėjęs į Jungtinių Valstijų pusę, pranešė, kad už 2010-ųjų lėktuvo katastrofą prie Smolensko, kurios metu žuvo Lenkijos prezidentas ir daugybė aukšto rango šalies pareigūnų, yra atsakingas ne kas kitas, o pats Vladimiras Putinas, rašoma L'Espresso.
Koks iš tiesų yra O. bin Ladeno kūno likimas?
Ar Osamos bin Ladeno kūnas iš tiesų buvo palaidotas jūroje? Naujausi duomenys teigia, kad jis buvo nugabentas į slaptą vietą JAV.
Teroristo numeris vienas O. bin Ladeno palaikų likimas gali būti visai kitoks, nei yra teigiama oficialiai. Paviešinus dar daugiau „Stratfor“ organizacijos, vadinamos „šešėline CŽV“, laiškų, paaiškėjo, kad „Al Qaedos“ lyderio kūnas iš tiesų galėjo būti nusiųstas į Jungtines Valstijas, kur buvo kremuotas, praneša The Daily Mail.
„WikiLeaks“: JAV Baltijos šalims žadėjo Didžiąją depresiją
„WikiLeaks“ ir toliau tęsia slaptų „Stratfor“ kompanijos dokumentų viešinimą. Viename iš tokių dokumentų teigiama, kad 2009-aisiais „šešėline CŽV“ vadinama organizacija Lietuvai, Latvijai ir Estijai prognozavo didžiulio masto krizę, kuri buvo prilyginta Didžiajai depresijai, praneša Telegraf.lv.
„Baltijos šalių ekonomika patiria krachą. Mes turime tiksliai pranešti, kas vyksta. Svarbiausia – bankų, ypač Švedijos, skverbimasis į rinką.
„Stratfor“ darbas – lyg iš šnipų novelės
Tarp „WikiLeaks“ išplatintų privačios žvalgybos bendrovės „Stratfor“ elektroninių laiškų papuolė ir bendrovės vadovo George'o Friedmano žinutė, kuri labiau primena novelės apie šnipus ištrauką, rašo CNBC.
Pranešime G. Friedmanas aiškina terminologiją, kurią naudoja bendrovės darbuotojai. Pavyzdžiui, „Visų šaltinių sintezės celė“ (angl. All-Source Fusion Cell) reiškia grupę analitikų, kurie „viską mato ir analizuoja. Nelinkėkite jų net pačiam blogiausiam priešui“.
„Bario patiekalas“ (angl.
O. Bin Ladenas palaikė ryšius su Pakistano žvalgybos agentūra
„WikiLeaks“ pirmadienį paviešinti JAV privačios žvalgybos kompanijos „Stratfor“ laiškai atskleidė, jog Osama Bin Ladenas palaikė ryšius su keliais vyresniaisiais Pakistano kariuomenės žvalgybos agentūros pareigūnais, praneša „telegraph.co.uk“.
Kompanija „Stratfor“ didžiosioms korporacijoms, kariuomenės pareigūnams ir vyriausybinėms organizacijoms teikia įvykių pasaulyje analizę.
„WikiLeaks" pažėrė pirmąją „Stratfor" paslapčių porciją
Skandalingai pagarsėję „WikiLeaks" puslapis pirmadienį pradėjo viešinti slaptus JAV žvalgybos ir analizės kompanijos „Strategic Forecasting Inc.“, geriau žinomos kaip „Stratfor“, dokumentus. „Statfor“ organizacija yra neretai vadinama „šešėlinine CŽV“.
Pradėjo viešinti
„WikiLeaks" nusprendė paviešinti vidinį „Stratfor“ kompanijos darbuotojų susirašinejimą nuo 2009-ųjų liepos iki 2011-ųjų gruodžio.
„WikiLeaks“ pradėjo viešinti 5 mln. šešėlinės CŽV „Stratfor“ laiškų
Pirmadienį „WikiLeaks“ pradėjo platinti per 5 mln. elektroninių laiškų, kuriuos programišiai pagrobė iš JAV privačios žvalgybos bendrovės „Stratfor“, praneša „Reuters“.
Išplatinti elektroniniai laiškai gali atskleisti jautrius bendrovės šaltinius. „Stratfor“ paslaugomis naudojasi ne viena „Fortune 500“ sąraše esanti bendrovė. Pati „Stratfor“ kartais yra vadinama šešėline CŽV.
„WikiLeaks“ pradėjo viešinti 5 mln. šešėlinės CŽV „Stratfor“ laiškų
Pirmadienį „WikiLeaks“ pradėjo platinti per 5 mln. elektroninių laiškų, kuriuos programišiai pagrobė iš JAV privačios žvalgybos bendrovės „Stratfor“, praneša „Reuters“.
Išplatinti elektroniniai laiškai gali atskleisti svarbius bendrovės šaltinius. „Stratfor“ paslaugomis naudojasi ne viena „Fortune 500“ sąraše esanti bendrovė. Pati „Stratfor“ kartais yra vadinama šešėline CŽV.
„Anonymous“ programišiai iš pavogtų kortelių aukoja labdarai
Interneto programišių grupuotė „Anonymous“ prieš pat šventes nulaužė JAV analitinio centro „Stratfor“ tinklalapį, pasisavino jo klientų bankų kortelių duomenis ir paaukojo daugybę jų pinigų labdaringoms organizacijoms, skelbia telegraph.co.uk.
„Anonymous“ pranešė, kad tai tik savaitę truksiančios jų veiksmų serijos pradžia. Esą bus surengta ir daugiau tokių atakų, kurių tikslas – iš surinktų kortelių duomenų paaukoti labdarai 1 mln. dolerių.
Rusija – prie PPO slenksčio
Rusija jau 18 metų siekia narystės PPO, kuri šiuo metu vienija 153 valstybes. Problema ta, kad kiekviena šalis narė turi veto teisę, kai nauja valstybė siekia narystės. Ir štai praėjusį sekmadienį šalies prezidentas Dmitrijus Medvedevas, kaip pranešė „RIA Novosti“, pareiškė, kad Rusija tikisi baigti derybas dėl narystės iki metų pabaigos.Narystės viltys buvo laidojamos
Dar 2009 m. rugsėjį „Geopolitikoje“ rašėme (http://geopolitika.lt/?artc=3580), kad jau 16 metų Rusija beldžiasi į PPO duris.
Lietuvos ir Baltarusijos suartėjimas – Kinijos projektas
Stiprėjant ašiai Maskva-Berlynas, į erdvę tarp Rusijos ir Vokietijos JAV kals tradicinį pleištą – Lenkiją. Toje erdvėje jau reiškiasi Kinija su savo kapitalu. Atramos Pekine ieškančiam Minskui reikia priėjimo prie jūros. Šalia – Lietuva, buvusi JAV „įkaitė“. Tiesa, Lietuva kol kas išsilaisvino tiktai valstybės galvos galvoje. Tačiau tai netrukdo braižyti geopolitines schemas.
LDK arba Litbelas gali tapti Naujojo šilko kelio stotimi.
„Mistral“ – Rusijos bilietas į NATO
Rusija galėtų svarstyti apie prisijungimą prie NATO, praneša „Stratfor“, pasiremdama šaltiniu, artimu Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo administracijos vadovo pirmajam pavaduotojui Vladislavui Surkovui, kuris laikomas pagrindiniu Kremliaus ideologu.
Rusijos vadovybė palankiai įvertino kelių Vokietijos Bundestago narių išsakytą idėją, kad Rusija galėtų tapti visateise NATO politinės struktūros nare, tačiau nepriklausyti karinei NATO organizacijai.
Vėl vieną kartą Rytų Europoje
JAV administracijos sprendimas atsisakyti priešraketinio skydo elementų Vidurio Europoje sukėlė nerimą, visų pirma Čekijoje ir Lenkijoje. Pradėta kalbėti apie mažėjantį JAV dėmesį „naujosioms demokratijoms“ ne tik ES, bet ir Rytų Europos šalims, esančioms į rytus nuo ES. Nereikia daryti skubotų išvadų, nes JAV viceprezidento J. Bideno pasisakymai Gruzijoje ir Ukrainoje ir neseniai paskelbta JAV žvalgybos ataskaita patvirtino JAV dėmesį Rytų Europai ir susirūpinimą Rusijos tikslais.
Lietuvos nepriklausomybė – laikina ir atsitiktinė
Patuštinau kišenę ir parsisiųsdinau iš amazon.com Friedmano knygą „The Next 100 Years“.
Sakome George’as Friedmanas – turime omeny Stratfor ir atvirkščiai.
39 p. jis rašo: “Lietuvos tikslas – būti laisvai nuo užsienio okupacijos. Tačiau šalies ekonomika, demografija ir geografija teikia mažai galimybių, kad šis tikslas bus pasiektas kitaip nei atsitiktinai ir laikinai”. Suprask, dabartinė nepriklausomybė – laikina ir atsitiktinė.
„Rzeczpospolita“ redaktorius tiki strategine partneryste
Kovo 18-20 d. Vilniuje vykęs kultūros kongresas „Vidurio Europos įtaka Europos kultūrinei tapatybei“ sutraukė nemenkas Lenkijos intelektualų pajėgas. Tarp svečių buvo ir didžiausio Lenkijos dienraščio „Rzeczpospolita“ vyriausiasis redaktorius Pawelas Lisickis. Jis mielai atsakė į „Balsas.
Vilniuje aptariama Vidurio Europos praeitis ir ateitis
Kovo 18-20 d. Vilniuje vyksta tarptautinis kultūros kongresas, skirtas pažymėti dviem datom, kurias skiria keli šimtmečiai: Liublino unijos 440-osioms ir komunizmo žlugimo 20-osioms metinėms. Renginio tema – Vidurio Europos įtaka Europos kultūrinei tapatybei. Kongreso darbotvarkėje: XXI a. iššūkiai Vidurio Europai, jos tapatybės ir saugumo klausimai.
Kongreso globėjai - Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus ir Lenkijos Respublikos Prezidentas Lechas Kaczyńskis.
„Balsas.
Virš Sibiro susidūrė JAV ir Rusijos palydovai
Virš šiaurinės Sibiro dalies maždaug 780 kilometrų aukštyje susidūrė JAV ir Rusijos dirbtiniai Žemės palydovai. Toks įvykis – pirmasis kosminių skrydžių istorijoje.
„Karo padėtis“ Vašingtone
Išrinktajam JAV prezidentui atvykus į Vašingtoną ir prasidėjus jo inauguracijai skirtiems renginiams JAV sostinėje imtasi precedento neturinčių saugumo priemonių.
Savo skelbtąją permainų erą Barackas Obama pradėjo daugelį metų gyvuojančia tradicija: traukiniu leidosi į inauguracinę kelionę, kurios paskutinė stotis - Vašingtonas. Šį kelią geležinkeliu iš Filadelfijos XIX amžiuje sukorė prezidentas Abrahamas Lincolnas, kaip ir B.Obama buvęs Ilinojaus senatoriumi.
Mėlynųjų pergalės vaisiai
Baracko Husseino Obamos pergalė JAV prezidento rinkimuose pasauliui leido kiek lengviau atsikvėpti. Didžioji intriga pasirodė esanti tik iliuzija, didieji darbai laukia ateityje.
Mėlynas netikėtumas
Istorinę JAV prezidento rinkimų reikšmę bene taikliausiai apibūdino „The New York Times“ apžvalgininkas Paulas Krugmanas, šiais metais tapęs Nobelio ekonomikos premijos laureatu.