Diplomatinių derybų dėl konflikto sprendimo išliks tie patys Minsko nutarimai, tačiau abi pusės „jas skirtingai interpretuos“, o tai, analitikų nuomone, taps barjeru taikiam situacijos Ukrainoje sureguliavimui.
Ataskaitoje teigiama, kad Vakarai sankcijas Rusijai taikys ir kitais metais, jeigu Maskva neįrodys, kad yra pasirengusi įsileisti ESBO stebėtojus į pasienį su Ukraina ir atsisako nuo šios zonos kontrolės. Tuo pačiu ekspertai yra „praktiškai įsitikinę“, kad to nebus.
Tačiau jie perspėja, kad ne tik kariniai veiksmai išliks rimta grėsme Kijevui. Be to, „Stratfor“ perspėja, kad „ultradešiniųjų ir nacionalistų grupės tęs ukrainiečių valdžios diskreditaciją“. Jos taip pat priešinsis galimoms Kijevo nuolaidoms ataskaitoje įvardijamiems „separatistams“. Šie procesai garantuos, kad „Doneckas ir Luhanskas liks už politinės Kijevo kontrolės ribų“.
Anot analitikų, „skausmingų kieto taupymo“ nepopuliarumas, lėti teisinės ir teismų sistemos reformos tempai gali privesti prie „rimto sukrėtimo Kijeve 2016 metais“, kuris gali nuversti dabartinį premjerą Arsenijų Jaceniuką.
„Tačiau, Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, greičiausiai, tęs Kijevo kursą į Vakarus. Finansinės pagalbos prieiga ir NATO bei JAV palaikymas, iš esmės yra Ukrainos valdžios kertiniai politikos stūmokliai“, – pažymi amerikiečių analitikai.
Per pasibaigiančius metus nukritusi 10 proc. Ukrainos ekonomika 2016 metais pradės augti, tačiau išaugs aukšta infliacija ir bedarbystė, o tai „stimuliuos visuomenės protesto nuotaikas“.
Ekspertai prognozuoja tolimesnį Kijevo ir Maskvos ekonomikos saitų silpnėjimą. „Stratfor“ teigia, kad Kijevas dėl savo prekybos sutarties su Europos Sąjunga, kuris įsigalios nuo 2016 sausio 1-ąją dieną, palaipsniui perorientuos ekonomiką į platesnius interesus Vakaruose.