privatizacija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „privatizacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „privatizacija“.
Rusija nacionalizavo tris gamyklas, milijardieriui pateikti įtarimai dėl prekybos su Vakarais
Rusija nacionalizavo tris gamyklas, siejamas su gynybos pramone, o jų savininkas Jurijus Antipovas, Čeliabinsko milijardierius iš „Forbes“ turtingiausiųjų sąrašo, buvo išvežtas į apklausą.
Lukašenka: privatizavimas Baltarusijoje tik po manęs
Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad neleisiąs masinės privatizacijos šalyje, kad galima būtų įtikti „šarlatanams iš užsienio“.
„Šarlatanų iš užsienio“ naudai Baltarusijoje nebus viskas iš eilės privatizuojama“, – kalbėjo A. Lukašenka, pirmadienį paskirdamas naują BELAZ įmonės vadovą.
A. Lukašenką cituoja valstybinė naujienų agentūra BelTA.
Armonaitė siūlo atsisakyti Seimo viešbučio: tokia praktika Europoje netaikoma niekur
Seimo narė Aušrinė Armonaitė registravo Seimo statuto pataisą, kad būtų atsisakyta Seimo viešbučio, ir 6,3 mln. eurų vertės pastatą sostinės centre siūlo privatizuoti.
Pasak parlamentarės, būsto Vilniuje neturintiems Seimo nariams būtų galima mokėti kompensacijas nuomai. A. Armonaitė siūlo, kad Statuto pakeitimai, braukiant straipsnį dėl Seimo viešbučio, įsigaliotų nuo kitos kadencijos.
Dėl privatizuojamo turgaus – smulkiųjų verslininkų pasipiktinimas
Šiaulių miesto valdžia kratosi Pabalių turgaus ir siekia jį privatizuoti. Savivaldybei priklausanti įmonė dirba pelningai, bet miesto valdžia kategoriška – turgų turi valdyti privatus verslas. Turguje trisdešimt metų dirbantys smulkieji verslininkai baiminasi, kad privatizavus turgų naujasis šeimininkas sukels nuomos kainas. Pabalių turgus – Šiaulių miesto savivaldybei priklausanti bendrovė. Prekybininkai čia prekiauja dvidešimt ir daugiau metų.
Kyšio byla Rusijoje praskleidžia Kremliaus intrigų šydą
Rusijos elite – oligarchų ir kitų artimų prezidento Vladimiro Putino sąjungininkų, sugebėjusių per kelis dešimtmečius susikrauti turtus – pasirodė susiskaldymo požymiai, rašoma „New York Times“. Dabar, kuomet ekonomika išgyvena savo stagnacijos laikotarpį dėl tarptautinių sankcijų ir žemų naftos kainų, rezonansinė byla dėl kyšininkavimo aiškiai pademonstravo, kaip Rusijos visuomenės privilegijuotieji pademonstravo prasidėjusią kovą dėl gerokai sumenkusio ekonominio pyrago, siekdami persvaros pri...
Seimūnų akiratyje – valstybinės įmonės: siūlo privatizuoti
Valstybės kontrolei pristačius įžvalgas, kad toli gražu ne visos valstybės ar savivaldybių valdomos įmonės neša pelną ar dirba tikslingai, Seimo nariai suskubo klausti – kam išvis reikalingos tokios įmonės. Parlamentarų diskusijoje gimė ir siūlymas privatizuoti nemonopolines įmones. Valstybės kontrolė Seimo Ekonomikos komitete pristatė valstybinio audito ataskaitą apie valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių grąžą valstybei.
Premjeras pasakė, kokios įmonės bus privatizuojamos ir kokios ne
Strateginės valstybės valdomos įmonės nebus privatizuojamos, tikina premjeras. Tačiau Saulius Skvernelis sako, jog kai kurios probleminės valstybės valdomos įmonės galėtų būti iš dalies privatizuotos, jų akcijas listinguojant biržoje. Pasak premjero, esama ir tokių įmonių, kurias būtina arba parduoti, arba visai uždaryti. „Kalbant apie strategines įmones, net klausimų negali kilti.
„Geoterma“ bus privatizuojama
Geoterminę šilumą Klaipėdoje gaminanti bendrovė „Geoterma“ įtraukta į privatizuojamų įmonių sąrašą. Investuotojams taip pat bus pasiūlyti nedideli bendrovių „Pieno žvaigždės“, „Agrovika LT“, „Amilina“, „Kėdainių grūdai“, „Nordic Sugar Kėdainiai“ akcijų paketai. Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Ūkio ministerijos siūlymui pakoreguoti Privatizavimo objektų sąrašą. Investuotojams bus siūloma įsigyti 76,56 proc. „Geotermos“ akcijų, kurias dabar valdo Turto bankas. Dar 23,44 proc.
Vyriausybė nusprendė leisti privatizuoti šilumos tiekimo įmones
Šilumos tiekimo įmonės ateityje, kaip ir dabar, galės būti privatizuojamos ir išnuomojamos. Vyriausybė trečiadienį nepritarė Seimo Ekonomikos komiteto ir Energetikos komisijos nario „darbiečio“ Kęstučio Daukšio pasiūlymui, kad savivaldybės ir valstybės valdomų šilumos tiekimo bendrovių nebūtų galima privatizuoti arba perduoti koncesininkui. Anot ministerijos, tokiu atveju būtų apribotos investicijos į šilumos ūkį.
Artūras Paulauskas bando palengvinti karių gyvenimą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas siūlo kariuomenės kūrėjams leisti lengvatine tvarka privatizuoti butus, dėl kurių jie dabar priversti kovoti aukcionuose. Tokias pataisas registravęs A.Paulauskas pabrėžia, kad daugiau kaip prieš du dešimtmečius skirdama kariškiams ir jų šeimoms tarnybinius butus valstybė garantavo, kad likti juose gyventi galės ir pasibaigus tarnybai.
REKLAMA
REKLAMA
Sanatorijos „Pušyno kelias“ nesiruošiama privatizuoti
Visuomenėje pasklidus atgarsiams apie porą dešimtmečių veikiančios sanatorijos „Pušyno kelias“ privatizavimą, apie tai prakalbta ir „Laisvosios bangos“ eteryje. Laidoje viešėjusi Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė paaiškino, koks likimas laukia šios įstaigos. „Po dvidešimt metų keičiasi sanatorijos „Pušyno kelias“ statusas. Ši sanatorija teikia sveikatinimo paslaugas, bet teoriškai visas kompleksas priklauso Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.
Būstas, kurio niekam nereikėjo?
Socialinių būstų stygių jaučianti Biržų rajono savivaldybė vienus butus perka, o kitų atsikrato – būstus pusvelčiui privatizuoja, o ten gyventi turėję asmenys juos parduoda. Kam reikėjo buto? Biržuose, Aukštojoje gatvėje, yra raudonų plytų namas. Gražūs nauji langai, durys, tvarkinga aplinka - dviejų jame gyvenančių šeimininkų nuopelnas. Tiesa, kalbinti kaimynai ir aplinkinių namų gyventojai tvirtino, kad name gyventojų yra tik pirmajame aukšte.
Privatizuotas tvenkinys žvejų nedžiugina
Algimantas BRIKAS
Šalia Gilvyčių (Šiaulių rajonas) gyvenvietės tyvuliuojančiame apie 10 hektarų ploto tvenkinyje meškerę įmerks ne kiekvienas. Tvenkinys privatizuotas – savo norus žvejams būtina derinti su jo savininkais. Leistina ir neleistina Gyvenvietės bibliotekoje susirinko gilvytiškiai, kurie laisvalaikiu mėgsta pasėdėti prie vandens telkinio su meškere rankose. Net ir tada, kai nekimba. Susibūrė ir tie, kurie neabejingi visų, mėgstančių pailsėti prie tvenkinio, rūpesčiams.
Atliekų tvarkymo versle – sumaištis
Aplinkos ministerija, vos prie jos vairo sėdus Valentinui Mazuroniui, ėmėsi skambios retorikos atliekų tvarkymo sektoriaus adresu. Gyventojai vis gąsdinami didėsiančia rinkliava, o tarp atliekų tvarkytojų, panašu, keliama tik sumaištis. Nors ministras neseniai kreipėsi į teisėsaugos institucijas su prašymu pradėti tyrimą dėl trukdžių kurti šalies atliekų tvarkymo sistemą, tačiau tos pačios ministerijos veiksmai atliekų tvarkytojams nesuteikia jokio aiškumo dėl ateities.
Kaip Lietuvai tapti išskirtine?
Lietuvos išlipimas iš krizės – tikra sėkmės istorija, bet norint, kad ji neišblėstų, Lietuvai reikia įveikti daug iššūkių, teigia Lietuvos ir pasaulio ekspertai pirmadienį susirinkę Pasaulio lietuvių ekonomikos forume. Lietuva sėkmingai įveikė krizę naudodama monetaristinį požiūrį, tačiau dabar jai reikia spręsti kitas problemas, kurios palaikytų stabilų augimą, sakė Gitanas Nausėda, SEB banko prezidento patarėjas, diskusijos, skirtos Lietuvos iššūkiams aptarti, metu.
KT apie „Alitos“ privatizavimą: formalumų negali būti
Alkoholio gamintojos „Alitos“ privatizavimą dukart prieštaraujančiu Konstitucijai pripažinęs Konstitucinis Teismas Vyriausybei priminė, kad jos sprendimai privatizavimo srityje negali būti formalūs. „Vykdomosios valdžios institucijų priimami sprendimai privatizavimo srityje, ypač kai jais keičiami ankstesni sprendimai, kuriais nustatyti atitinkami įsipareigojimai, turi būti racionaliai motyvuoti, turi būti tinkamai įvertintas tokių sprendimų poveikis šalies ūkiui, valstybės finansams.
Valstybė panoro susigrąžinti privatizuotą ežerą
Rūta Lankininkaitė, LRT televizijos laida „Panorama“, LRT.lt Kauno apygardos prokuratūra siekia valstybės nuosavybėn grąžinti, įtariama, neteisėtai privatizuotą Lazdijų rajono Termento ežerą. Nacionalinės žemės tarnybos atstovai tikina, kad ežeras privatizuotas laikantis įstatymų. Prokurorai Kauno administracinio teismo prašo panaikinti Lazdijų žemėtvarkininkų sprendimą privatizuoti Termento ežerą. Dėl privatizuoto ežero sukilo vietos gyventojai.
Stringanti Rusijos privatizacija
Sausio 25 dieną Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paragino privatizacijos sąraše esančias valstybines įmones kotiruoti savo akcijas vietinėje akcijų biržoje, o ne Londone ar Niujorke.
Vengrai už elektrą, dujas ir šildymą mokės 10 proc. mažiau
Vengrijos vyriausybė priėmė sprendimą namų ūkiams energijos kainas nuo sausio 1 d. sumažinti 10 proc., informuoja „Dow Jones“. Sprendimas taikomas elektros, gamtinių dujų ir rajoninio šildymo kainoms. Kainos bus sumažintos visiems Vengrijos namų ūkiams, kurie šildymui sunaudoja daugiau gamtinių dujų nei dauguma kitų Europos Sąjungos (ES) šalių ir atitinkamai sumoka daugiau. Tai nepriklausys nuo namų ūkių suvartojamos energijos kiekio. Dėl elektros kainos sumažinimo naudos turės 4 mln.
Baltarusijai nepavyko įgyvendinti privatizacijos plano
Baltarusija neįstengs šiais metais įvykdyti privatizacijos plano, pagal kurį valstybė, pardavusi aktyvus, ketino gauti 2,5 mlrd. dolerių pajamų. Apie tai pareiškė Baltarusijos premjeras Michailas Miasnikovičius.
Tačiau Baltarusijos premjeras paragino „nedaryti iš to tragedijos“. Pasak jo, Baltarusija turi pakankamai lėšų išlaikyti būtiną užsienio valiutos bei aukso rezervų kiekį.
Valstybės saugomam Kretingos dvarui gresia privatizacija
Neseniai duris lankytojams atvėrė renovuotas Kretingos muziejus, įsikūręs buvusios Tiškevičių dvaro sodybos rūmuose. Tačiau muziejaus kolektyvo, paveldosaugininkų bei kultūros paveldu besidominčių žmonių džiaugsmą dėl šio įvykio aptemdė netikėta žinia iš Valstybės turto fondo. Jo nuomone, reikėtų perduoti fondo žinion ir privatizuoti sovietmečiu šalia rūmų atsiradusį ir dvaro sodybos ansamblį subjaurojusį stambių tūrių silikatinį priestatą, kuriame veikia Klaipėdos kolegijos mokomasis korpusas.
Riebų kąsnį vadina kaulu
Šiaulių Savivaldybės įmonė, pervežanti keleivius, UAB „Busturas“ yra nuostolinga. Oficialiai tikinama, kad didžiausia našta – užmiesčio maršrutai, todėl juos reikėtų privatizuoti. Darbo netektų apie 90 žmonių. „Kažkas nori pasigriebti riebų kąsnį“, – įmonės darbuotojai įtaria „prichvatizaciją“.
Rugsėjį liks be algų?
„Busturas“ nukentėjo nuo ekonominės krizės, pablogėjo rezultatai.
Prognozė: Graikijos ekonomika šiemet susitrauks 5 proc.
Įtakingiausia Graikijos tyrėjų grupė prognozuoja, kad šalies ekonomika šiemet susitrauks 5 proc. Tai pesimistiškesnė prognozė nei ankstesnės Europos Komisijos ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF).
Šiemet Graikija įgyvendins dar daugiau taupymo priemonių, kad mainais už jas gautų naujo paskolų paketo išmokas.
Graikijos ekonomikos ir pramonės tyrimų fondas taip pat prognozuoja, kad nedarbas šiais metais išaugs iki 20 proc.
Būstas sostinėje – beveik veltui
Pilaitėje buto kaina naujos statybos name – vos 18 tūkst. litų.
Nors sostinėje socialinių būstų trūksta, įsigyti juos miestas siūlo kone dešimt kartų mažesne nei rinkos kaina. Lengvatinėmis sąlygomis socialinį būstą privatizavę asmenys jį neretai parduoda, tokią teisę jie turi. Per praėjusius metus sostinėje privatizuota 13 socialinių būstų. Dažniausiai juos pirko į Lietuvą grįžę politiniai kaliniai ir tremtiniai bei jų vaikai.
Spaudos apžvalga: valstybė nori išsiparduoti
Ministerijos ir kitos valstybės institucijos Vyriausybės prašo leisti parduoti beveik 100 nekilnojamojo turto objektų – žemės sklypų, garažų, tarnybinių butų ir kt. Plačiausiai užsimojo Krašto apsaugos ministerija (KAM). Vyriausybė į parduotinų objektų sąrašą įtraukė 97 naujus kandidatus. Tačiau gautos lėšos nepateks į Privatizavimo fondą, kurio pagrindu daugiausiai pildomas Stabilizavimo fondas, o nusės įvairių institucijų darbo sąlygų gerinimui.
Putinas milijardierius privers susimokėti
Vladimiras Putinas žada peržiūrėti nesąžiningos privatizacijos rezultatus ir patenkinti visuomenę.
Privatizacija – nesąžininga
Rusijos premjeras Vladimiras Putinas, siekiantis šalies prezidento posto, pareikalavo visiems laikams užtvirtinti dešimto dešimtmečio pradžios privatizacijos rezultatus, dėl kurių šalies visuomenė yra iki šiol nepatenkinta.
Brazilija privatizavo tris oro uostus
Brazilijos vyriausybė privatizavo tris oro uostus, įskaitant didžiausią šalyje San Paule esantį oro uostą, praneša BBC.
Sandoriai įvertinti 14 mlrd. JAV dolerių.
Brazilija siekia pertvarkyti savo transporto tinklą iki šalyje vyksiančių pasaulio futbolo čempionato ir olimpinių žaidynių.
San Paulo „Garulhos“ oro uostas parduotas brazilų ir pietų afrikiečių konsorciumui už maždaug 9 mlrd. JAV dolerių.
Lietuvoje matome valstybės teisinės sistemos privatizaciją
Minėdami Laisvės gynėjų dieną – Sausio 13-ąją – kaskart su nostalgija prisimename tautos vienybę, kurios šiandien labai trūksta. Kitaip negu prieš dvidešimt vienerius metus, kada tauta ir valdžia vieningai kovojo prieš okupantus, šiandien minint Sausio 13-ją padėtis Lietuvoje yra kardinaliai pasikeitusi. Įvyko tas, ko tada tauta, kovodama už laisvę, nesitikėjo – valstybę užvaldė godžios tamsios jėgos. Tauta skilo į privilegijuotą klasę ir skriaudžiamą liaudį.
„Snoro“ veiklos sustabdymui nebuvo tinkamai pasiruošta?
Bankininkas R. Baranauskas įsitikinęs, kad Lietuvos valdžios įvykdytam „Snoro“ banko nacionalizavimui nebuvo tinkamai pasiruošta, o panašios taktikos jau ėmėsi ir Latvijos pareigūnai, sustabdę giminingo „Latvijas Krajbanka“ darbą, rašo „Respublika“.
Bankininkas pripažįsta, kad „Snoras“ turėjo problemų, tačiau tebėra įsitikinęs, jog jis jas ir tegali padėti išspręsti laikinajam administratoriui iš užsienio.
Vakar bankininkas „Respublikai“ davė interviu telefonu.
Spaudos apžvalga: valstybė skuba išsiparduoti
Vyriausybė užsimojo į privačias rankas perleisti valstybei priklausančias gražiausias Palangos vietas. Skubėdami tai padaryti iki Seimo rinkimų valdantieji taip nuleido kainą, kad pakvipo pajūrio išpardavimu.
Kosmoso privatizacija: JAV paruoštas pirmasis kosmoportas
Pirmasis pasaulyje privatus kosmoportas „Amerca“, iš kurio jau po pusės metų galės prasidėti turistiniai reisai už Žemės ribų, paroštas 90 procentų - jau pabaigta trijų kilometrų ilgio pakilimo linija, futuristinių formų terminalas ir kosminių skrydžių valdymo centras. Šis kosmodromas Naujosios Meksikos valstijoje užima apie 70 kvadratinių metrų teritoriją.
Graikai nenori privatizacijos
Dvi įtakingiausios Graikijos profsąjungos šeštadienį Atėnuose surengė protestą prieš planuojamą valstybinių įmonių privatizavimą. Tačiau nepaisant raginimo masiškai dalyvauti demonstracijoje, į gatves išėjo tik apie tūkstantis žmonių.
Dauguma protesto dalyvių buvo valstybinės energetikos bendrovės PPC darbuotojai, uostų darbininkai ir mokytojai.
Graikija yra pritarusi 50 mlrd. eurų vertės privatizavimo programai. Šiomis lėšomis bus siekiama sumažinti valstybės skolas.
„Prichvatizacijos“ sąmokslas: kieno kepurės dega?
Rajono tarybos nariams pričiupus Biržų rajono savivaldybės administraciją ir kartu šioje istorijoje veikusius herojus, socialinio būsto pardavimas sustabdytas. Šį butą netrukus gaus penkis vaikus auginanti šeima.
Nesitikėjo, kad sandoris sudomins rajono politikus?
Kai Biržų rajono taryboje 2009 metais pradėjo suktis Birutės gatvėje esančio buto privatizavimo klausimas, niekas negalvojo, kad piliakalnio papėdėje pasklis „prichvatizacijos“ kvapas.
Kalvarijų turgų išnuomos pusvelčiui?
Dalis Vilniaus tarybos narių įtaria, kad Kalvarijų turgaus nuomos konkurso laimėtojas gali būti žinomas iš anksto. Konkursą siūloma stabdyti ir padidinti turgavietės nuomos kainą. Tačiau sostinės meras atkakliai tam priešinasi.
Trečiadienį žadama atplėšti vokus su turgavietę nuomotis norinčių verslininkų siūlymais. Vilniaus valdžia teigia, kad projektu susidomėjo 16 įmonių, rašo "Lietuvos žinios".
Konkursą sustabdyti siūlantys 26 tarybos nariai įsitikinę, kad jam įvykus miestas praloš.
Rusija ketina privatizuoti 900 įmonių
Rusijos valdžios atstovai pranešė apie didžiausią privatizaciją šalyje nuo 1990 metų. Skaičiuojama, kad gali atnešti 145 mlrd. pelno, informuoja BBC.
Rusijos vicepremjeras Igoris Šuvalovas pranešė, kad visiškai arba iš dalies bus privatizuojama 900 įmonių. Tarp jų – naftos gigantas „Rosneft“, „Rusijos geležinkeliai“, „Aeroflot“.
Anot I. Šuvalovo, 2012–2015 m. gali būti parduota 15 proc. naftos kompanijos „Rosneft“ akcijų, 25 proc. „Rusijos geležinkelių“ akcijų.
Pasivaikščiojimų vietos „prichvatizuoti” nepavyks
Bandydami prasiplėsti nuosavų pilaičių valdas kai kurie apsukrūs šilutiškiai vis įsigudrina „prichvatizuoti" šalia namų esančios valstybinės žemės plotelius.
Panašus atvejis pastaruoju metu piktina prie Šyšos upės pasivaikščioti pamėgusius miestelėnus. Einantieji link upės Kęstučio gatve ir beveik priėję pylimą, atsiduria priešais šaligatvio bortelius, o trinkelėmis grįsta gatvelė užsisuka į paskutinio namo kiemą.
Rusija iš privatizacijos planuoja uždirbti 30 mlrd. dolerių
Rusija paskelbė apie savo planus parduoti dalį savo turimų akcijų 11 valstybinių kompanijų. Taip Rusijos vyriausybė tikisi uždirbti apie 30 mln. dolerių. Tiesa, skelbiama, kad nė vienoje iš kompanijų Rusijos valdžia neplanuoja atsisakyti kontrolinio akcijų paketo.
Ši dalinės privatizacijos programa, kuri bus pradėta įgyvendinti kitais metais, yra pati didžiausia nuo pat praėjusio amžiaus paskutiniojo dešimtmečio.
Tiškevičių įkurtų žuvivaisos tvenkinių kol kas neprivatizuos
Žemės ūkio ministerija atsikratė seniausio Lietuvoje žuvivaisos ūkio Trakų Vokėje ir pastatus perdavė Turto fondui.
Šio ketinimui juos parduoti pasipriešino paveldosaugininkai – esą dar grafų Tiškevičių iškasti žuvivaisos tvenkiniai dvaro sodyboje turi išlikti, praneša LTV naujienų tarnyba.
Užžėlusiuose tvenkiniuose d
ar šią žiemą plaukiojo lašišinės žuvys. Trakų Vokėje esantį žuvivaisos filialą prieš pusmetį uždarė Žemės ūkio ministerija.
Buvęs Panevėžio komisaras tapo benamiu
Stanislovas Poliakas įsigydamas tarnybinį kotedžą nesidomėjo, ar privatizavimas vyksta sąžiningai, todėl teismo sprendimu neteko pastogės
Buvęs Panevėžio miesto policijos vadas Stanislovas Poliakas turės Policijos departamentui grąžinti neteisėtai privatizuotą dviejų aukštų namą ir už tai atgaus 158 tūkst. litų - tiek, kiek mokėjo 2004 m. Dar beveik 200 tūkst. litų, kurie buvo išleisti namui pagerinti, S.Poliakui iš policijos teks reikalauti per teismą.
J.Valatka: Naujos privatizavimo grimasos
Susisiekimo ministras išvystė plačią propagandinę kampaniją parodydamas visuomenei savo pastangas įvesti tvarką Lietuvos kelių sistemoje. Tikslas tikrai geras, nes keliams, jų statiniams statyti bei prižiūrėti skiriamos milijardinės biudžeto lėšos. Tikslingas, efektyvus ir skaidrus jų panaudojimas labai svarbus visam Lietuvos ūkiui, nes kelių infrastruktūros gerinimas labai svarbi sąlyga tolimesniam ekonomikos augimui.
Buvusią Kauno žydų ligoninę žadama privatizuoti
Lietuvos Aukščiausiajam Teismui priėmus nutartį, skelbiančią, kad senamiestyje, prie Kauno pilies, esanti apgriuvusi ir seniai neveikianti Žydų ligoninė yra miesto savivaldybės nuosavybė, savivaldybės administracija pavedė Turto skyriui rengti galimai privatizacijai šio nekilnojamojo turto dokumentus.
Privatizuojamo Kauno savivaldybės turto sąrašą papildys vertingi objektai
Kauno miesto tarybos sprendimu savivaldybei priklausančių privatizuojamų objektų sąrašą papildys dvi komunalinės įmonės - UAB "Panemunės butų ūkis", UAB "Būsto valda".
Dviejų bendrovių pagrindinė veikla - butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios dalinės nuosavybės administravimas, namų bendrojo naudojimo objektų techninė priežiūra, avarijų likvidavimas ir lokalizavimas.
Seimo socialdemokratai: ar galima privatizuoti meilę Tėvynei?
Niekas negalėtų paneigti, kad žmonių nusivylimas valdžia yra didžiulis. Apie tai kalba ir šalies vadovė Dalia Grybauskaitė. Prieš metus Seimo rinkimus gana įtikinamai laimėjusios dešiniosios jėgos baigia išbarstyti paskutinius žmonių pasitikėjimo trupinius. Lengviausia dėl to apkaltinti ekonominį sunkmetį ir drastiškas priemones, kuriomis bandoma su juo kovoti.
Tačiau, ar nereikėtų valdančiajai daugumai į daugelį savo sprendimų pasižiūrėti kritiškiau.
Jūrininkai prašo nepjauti auksinės vištos
Šeštadienį vykusioje Lietuvos jūrininkų sąjungos (LJS) ataskaitinėje konferencijoje priimtas nutarimas kreiptis į prezidentę Dalią Grybauskaitę, Seimą bei Vyriausybę ir reikalauti, kad būtų sustabdyti "sveiko proto neatitinkantys ketinimai" privatizuoti laivybos bendroves. Tai esą yra tas pats, kas papjauti vištą, dedančią auksinius kiaušinius.
Jūrininkai nenori leisti privatizuoti laivybos kompanijų
Šeštadienį įvykusioje Lietuvos jūrininkų sąjungos (LJS) ataskaitinėje konferencijoje priimtas nutarimas kreiptis į Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę, Lietuvos Seimą bei Vyriausybę ir reikalauti, kad būtų sustabdyti sveiko proto neatitinkantys ketinimai.
LJS, šiuo metu turinti savo gretose 2 618 narių, kategoriškai pasisako prieš AB Smiltynės perkėla" privatizavimą.
A.Akstinavičius: Nauja privatizacijos šmėkla – ar lipsime ant grėblio eilinį kartą?
Vėl girdimos vis garsesnės kalbos, kad būtina privatizuoti eilinę, dar išlikusio valstybės turto dalį – oro uostus. Atrodytų, kad Lietuvos valdžia turėjo pasimokyti iš farsu virtusios Lietuvos avialinijų privatizacijos istorijos. Tikriausiai niekas negalėtų paskaičiuoti visos Lietuvos ūkiui, Lietuvos žmonėms, valstybės prestižui padarytos žalos dydžio, kai buvo nutraukti tiesioginiai skrydžiai pagrindiniais europiniais maršrutais.
Kalvarijų turgų išnuomos pusvelčiui?
Dalis Vilniaus tarybos narių įtaria, kad Kalvarijų turgaus nuomos konkurso laimėtojas gali būti žinomas iš anksto. Konkursą siūloma stabdyti ir padidinti turgavietės nuomos kainą. Tačiau sostinės meras atkakliai tam priešinasi.
Trečiadienį žadama atplėšti vokus su turgavietę nuomotis norinčių verslininkų siūlymais. Vilniaus valdžia teigia, kad projektu susidomėjo 16 įmonių, rašo „Lietuvos žinios“.
Konkursą sustabdyti siūlantys 26 tarybos nariai įsitikinę, kad jam įvykus miestas praloš.