mindaugas klusas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mindaugas klusas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mindaugas klusas“.
„Liublino uniją“ išvysime Vilniuje
Taikomosios dailės muziejuje (TDM) Vilniuje trečiadienį duris atvers tarptautinė paroda "Liublino unija ir jos epocha Jano Matejkos kūryboje". Didžiausia renginio sensacija - į Lietuvą atgabentas J.Matejkos paveikslas "Liublino unija".
Praėjusį antradienį, prieš pat vidurnaktį, į Vilnių specialiuoju transportu iš Lenkijos buvo atgabenta istorizmo dailininko J.Matejkos (1838-1893) monumentali drobė "Liublino unija" ir kiti šio autoriaus kūriniai.
Lietuvaičių daina pavergė turkus
Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos choras "Viva voce" laimingas grįžo iš Turkijos. Kemero mieste vykusiame pirmajame tarptautiniame chorų festivalyje lietuvaičiai įveikė visus konkurentus.
Šokio šalimi vadinama Turkija pirmą kartą ryžosi surengti chorinio dainavimo šventę. Konkurse dalyvavo 19 kolektyvų iš Turkijos, Jungtinių Valstijų, Izraelio, Egipto, Ganos, Armėnijos, daugiausia - iš Bulgarijos. "Viva voce" kolektyvas vienintelis atstovavo Lietuvai.
Uždainavo turkiškai.
„Liepaitės“ LRT žadėto prizo nesulaukia
Finansinių sunkumų ir "etinio valymo" kamuojamas Lietuvos radijas ir televizija (LRT) mėnesių mėnesius nesugeba atsilyginti žmonėms, kurie sąžiningai pelnė prizus ir tam tikras pinigines sumas.
„Chordos“: tarsi savita muzikos idėja
Tryliktąjį sezoną pradeda styginių kvartetas "Chordos". Bene geriausiai šiuolaikinę muziką interpretuojantis kolektyvas atjaunėjo, įkvėpė gaivaus permainų oro ir pasaulyje toliau populiarins lietuvių kompozitorių kūrybą, o Lietuvoje - užsienio autorius.
Naująjį sezoną kvartetas pradeda gastrolėmis. "Lietuvoje - krizė ir sunkmetis. Todėl mes kurį laiką pabėgame į užsienį", - juokėsi kvarteto įkūrėjas altininkas Robertas Bliškevičius.
Grigorijus Kanovičius, žodžiu gydąs tautų žaizdas
80 metų sukaktį šiemet minintis Lietuvos ir Izraelio pilietis, Nacionalinės premijos laureatas, rašytojas Grigorijus Kanovičius apsilankė gimtinėje. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre jis susitiko su savo talento gerbėjais ir į jų rankas bei širdis palydėjo ką tik išėjusią apsakymų knygą "Debesis vardu Lietuva".
Tai būta graudžiai linksmo vakaro, per kurį sužinojome, kad sukaktuvininkas, siuvėjo sūnus, į susitikimą atėjo vilkėdamas naują kostiumą užsiūta kišene, kad prieš daugiau kaip penk...
Pianistė užsitarnavo vardinę kėdę
Džiugi žinia Lietuvą pasiekė iš Lenkijos. Busko kurorte vykstančiame muzikos festivalyje "Vasara su Chopinu" pianistei Šviesei Čepliauskaitei įteiktas nugalėtojos ženklelis.
Š.Čepliauskaitės rečitaliu buvo baigtas penkioliktasis Busko muzikos festivalis "Vasara su Chopinu". Jis yra prestižinis ir didžiausias šiuo metų laiku vykstantis pianistų festivalis. Šiemet čia surengti šeši koncertai, per kuriuos muzikavo Japonijos, Lenkijos ir Lietuvos fortepijono meistrai.
Suomių kino režisierius Akis Kaurismakis - už paprastus žmones
"Lietuvoje esu dėl Gatajevų... ir už juos", - sako mūsų šalyje viešintis pasaulinio garso suomių kino režisierius Akis Kaurismakis.
Čečėnai sutuoktiniai Khadizhat ir Malikas Gatajevai teisiami už savavaldžiavimą prieš vaikus - jų globojamus čečėnų našlaičius - ir jau dešimt mėnesių laukia nuosprendžio įkalinimo įstaigoje Kaune.
Kinu - prieš visuotinį melą
Rugpjūčio 1-7 dienomis sostinės kino centre "Forum Cinemas Vingis" vyks kino festivalis "Kinas prieš melą". Į jį atvyks net su žiniasklaida mažai bendraujantis iškilusis suomių kino režisierius Akis Kaurismakis.
Per festivalį savo filmus pristatys kino režisieriai iš Suomijos, Graikijos, Irano, Rusijos ir Lietuvos. Didžiausią festivalio programos dalį sudaro Suomijos vaidybiniai ir dokumentiniai filmai.
Kasdienybės mitai ir tolimi kraštai
Dvylikos Europos šalių modernųjį meną pristatantis projektas "ARTscape" įpusėjo. Šįkart į sostinės "Vartus" pasibeldė Jungtinė Karalystė.
Parodoje "Dislokuoti" šalia fotografijos menininko Rogerio Palmerio "dislokavosi" Londone gyvenanti lietuvė, tarpdisciplininio meno kūrėja, publicistė Paulina Eglė Pukytė.
Netikėtumas tinka Paulinai.
Vasarvidžio išblaškytame, sumažėjusiame ir bažnytkaimiu virtusiame Vilniuje pravėrus "Vartų" galerijos duris, netikėtai užklumpa prietema.
Menininkės autoportretas liko nebaigtas
Netekome vienos ryškiausių lietuvių dailininkių Sofijos Veiverytės. Pastarosiomis dienomis savąjį portretą tapiusios menininkės ranka nusviro.
Eidama 84-uosius vakar rytą po sunkios ligos mirė monumentaliosios ir dekoratyvinės tapybos dailininkė, pedagogė S.Veiverytė. Tai, kad serga, ji sužinojo po pernai sostinės Radvilų rūmuose surengtos retrospektyvinės kūrybos parodos. Kaip įmanydama su liga grūmėsi pati ir padedama artimųjų. Atlaikė operaciją, sunkų gydymo kursą.
REKLAMA
REKLAMA
Asmeninių paskatų privilioti literatai
Vardo tūkstantmetį mininčią Lietuvą kaskart aplanko vis daugiau žmonių iš užsienio. Dvi vasaros savaites mūsų šalyje viešės nemažas būrys garsių Jungtinių Amerikos Valstijų ir Kanados rašytojų, įkvėpimo semsis daugiau kaip penkiasdešimt literatų mėgėjų.
Vakar Vilniuje prasidėjo Konkordijos universiteto (Monrealis, Kvebekas) ir Humberio rašymo mokyklos (Torontas) pirmą kartą Lietuvoje rengiamas Vasaros literatūros seminaras.
Kiną renkasi pats Vilnius
Visiems atviras projektas "Kinas mieste, miestas kine" vasaros vidurį pasitinka dviejų lenkų filmų nemokamais seansais. Ir naujoje erdvėje.
Vakar Švč. Trejybės bažnyčios ir bazilijonų vienuolyno kieme parodyta režisieriaus Andrzejaus Wajdos juosta "Kanalas" apie paskutines 1944-ųjų Varšuvos sukilimo dienas.
Svajonių partija tebelaukia primadonos
Operos dainininkė Violeta Urmanavičiūtė-Urmana sako, kad didžiausias jos balso priešas - šnekėjimas. Per šešias dienas, kurias su savo vyru tenoru Alfredo Nigro praleis tėvynėje, ji turi tiek visko papasakoti artimiesiems, kad jau nuogąstauja, kaip rytoj seksis atlikti koncertinę programą.
Koncertas, per kurį pora atliks arijas, duetus ir partijas iš Christopho Willibaldo Glucko, Luigio Cherubinio ir Hectoro Berliozo operų, siuitų ir kantatų įvyks Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.
Lietuva įsuko į savąjį verpetą
Lietuvoje šalia Trakų, taip pat Maskvoje, bet daugiausia Miunchene laiką leidžiantys rusų kompozitorius Rodionas Ščedrinas ir jo žmona, baleto legenda Maja Pliseckaja dvi savaites viešėjo mūsų šalyje. Savo viloje prie vyno taurės jie priėmė LŽ žurnalistus ir porą bičiulių.
Praėjusį penktadienį prie Strėvos esančioje poros viloje abejota, ar šeimininkui pavyks pamatyti futbolo rungtynių transliaciją, mat naujas palydovinės televizijos įrenginys "negaudė" reikiamo vokiško kanalo.
Išvaduota iš kalėjimo gniaužtų
Austrų menininkė Anja Westerfrolke savo projektą Vilniaus vizitiečių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje pavadino "Susitikimų vieta". Tačiau susitikti su bažnyčia, sovietmečiu paversta kalėjimu, ir dabar nėra paprasta.
Prieš porą metų vaikščiodama po Rasas, A.Westerfrolke atkreipė dėmesį į nuostabaus grožio statinį. Masyviame jo fone kyšojo kalėjimo stebykla. Vaizdas austrę suintrigavo: kodėl žmonės tokiu grožiu negali pasigėrėti iš arčiau?
Išniekinta šventovė.
Ir ji pamėgino.
Gintaras Rinkevičius neįsivaizduoja kitokio savo gyvenimo
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO) rytoj sostinės Kongresų rūmuose rengia ketvirtąjį ciklo "Diriguoja H.von Karajano tarptautinio konkurso laureatai" koncertą.
Pasaulis mini legendinio XX amžiaus dirigento Herberto von Karajano šimtmetį. Šia proga LVSO pristato žymiausius dirigentus, kurie skirtingu laiku laimėjo tris dešimtmečius rengtą jo konkursą.
Muzikos riteris mirė scenoje
Šv. Velykų dieną koncerto Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje metu netikėtai mirė pučiamųjų orkestro "Trimitas" vyriausiasis dirigentas Romas Balčiūnas. Muziko, pakerėdavusio milžiniškas klausytojų minias, energija išseko.
R.Balčiūnas mirė kaip tikras muzikos riteris - diriguodamas orkestrui. Jis susmuko orkestrui atliekant paskutinį kūrinį - Christopherio Hawkinso "Iškilmingą choralą". Pasak orkestro direktoriaus Romualdo Barvainio, šis kūrinys yra skirtas mirties temai.
Kūryba meilės emigracijoje
Ateinantį penktadienį sostinėje vykstantis tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ pristatys vieną iš šešių lietuviškų premjerų - jauno danų ir olandų kilmės režisieriaus Allano van O.T. Anderseno filmą „Hot dog“ („Dešrainis“).
Trisdešimtmečiam Danijoje gimusiam, vėliau Olandijoje gyvenusiam A.O.T. Andersenui lietuviški dešrainiai patinka labiau, nei danų ar olandų moterys. „Visas skirtumas - prieskoniai“, - šmaikštavo jis.
Netradicinė kelionė į dailę
Vilniaus Savicko paveikslų galerijos direktorius Raimondas Savickas pristatė trisdešimtąją kūrybinio gyvenimo sukaktį mininčio dailininko... Raimondo Savicko parodą „30 metų vakarykščio pasaulio“. Pavadinęs jį žymiu Lietuvos menininku, galerijos šeimininkas ilgai negaišęs suteikė žodį gražios sukakties ištiktam jubiliatui.
„Mano kūrybinis kelias prasidėjo keistomis aplinkybėmis“, - sakė dailininkas R.Savickas.
Oskaras tapo kavalieriumi
Dar vienas lietuvių menininkas tapo Prancūzijos vyriausybės Menų ir literatūros ordino kavalieriumi. Prancūzų šalies pasiuntinio Francois Laumonier rezidencijoje šiuo titulu apdovanotas „maištaujantis“ teatro kūrėjas, režisierius Oskaras Koršunovas.
Garbingas Prancūzijos apdovanojimas įteiktas per šios šalies teatro viešnagę „Comedie Francaise“ Lietuvoje.
Čiurlionį gelbės kariškiai
Bankrutavus skrydžių bendrovei „flyLAL“, susirūpinta, kaip į Lietuvą sugrįš Kijeve šiuo metu rodomi Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir kitų dailės klasikų kūriniai. Svarstoma mintis juos pargabenti kariniu lėktuvu.
Skrydžių bendrovės „flyLAL“ bankrotas kelia nepasitenkinimą ne vien tūkstančius bilietų įsigijusiems keleiviams. Grėsmė iškilo ir Lietuvos kultūros vertybėms, iki šios bendrovės bankroto išskraidintoms į Ukrainą.
Paroda Kijeve.
Graudžiai linksmo teatro kareivis
Lyriškajam komikui Gediminui Girdvainiui sukako 65-eri. Šia proga užvakar Valstybinis Vilniaus mažasis teatras (VMT) parodė britų dramaturgo Briano Clarko spektaklį „Palaukit, kieno čia gyvenimas?“ Jame jubiliatas yra sukūręs daktaro Emersono vaidmenį.
G.Girdvainis atsisakė švęsti ar kaip kitaip minėti savąjį jubiliejų. Pasak jo, anokia čia šventė. Tačiau LŽ mano, kad sutelkus šitiek gyvenimo metų jokia nuodėmė viešai išsakyti susikaupusias mintis, žvilgtelėti į praeitį ir praskleisti ateitį.
Kūrėjus įkvėpė dalijimosi idėja
Sostinės Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) atidaryta beveik porą mėnesių vyksianti paroda „Bendrasis kodas: 5 kontinentai, 10 bienalių, 20 menininkų“. Tai šiųmetės Europos kultūros sostinės „Kultūrų atpažinimo programos“ renginys.
Kaip ir skelbia parodos pavadinimas, meninio vyksmo geografija išties plati. Negana ištisus metus dėmesį kreipti tik į Europos kultūrą, „Bendrasis kodas“ Vilniaus gyventojams ir svečiams taip pat pristato ir Afrikos, Amerikos, Azijos bei Australijos meną.
Menininkas turi išgyventi iš kūrybos
Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Deimantas Narkevičius laikomas vienu labiausiai tarptautinėje vizualiojo meno scenoje žinomų mūsų šalies menininkų.
Savo kūrybos objektu jis pasirinko Lietuvos modernizavimą ir sovietinės sąmonės rekonstrukciją, rašo „Lietuvos žinios“.
Nacionalinė premija D.Narkevičiui įteikta „už visuomenės ir kultūros problemas analizuojantį medijų meną“. Laureatas sako, kad toks apibūdinimas perdėm abstraktus. Jis kuria videofilmus ir skulptūras.
Sprendimo akimirkos teks palūkėti
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras sausio 14, 15 dienomis žiūrovus pakvies į Antono Čechovo „Žuvėdros“ premjerą, kurią režisavo Rimas Tuminas, pastaruoju metu vadovaujantis Maskvos J.Vachtangovo teatrui.
Režisierius R.Tuminas, derindamas tarnybos ir kūrybos ritmą, Maskvos ir Vilniaus mastelius, diskutuoja su dabartinio teatro principais, naujovių ieško tuose dalykuose, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo seni ir gerai žinomi.
Per silpna nutylėti, ką atnešė gyvenimas
Rašytoja, eseistė, pedagogė, nuo šiol - Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Vanda Juknaitė nuėjo toliau, nei gali literatūra. Kūrybinį žodį rašytoja ištesėjo, apgyvendindama jį savo veikloje.
Nacionalinė premija V.Juknaitei buvo įteikta už santūrų humanizmą ir lietuvių literatūros lauko išplėtimą. Per dvidešimtį metų ji parašė nedaug - romaną, apysaką, pjesę, po vieną apsakymų, esė ir pokalbių knygą.
Neįprasta režisierės kino kalba
Vakar sostinės kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ rodyta dokumentinio filmo „Istoriją kuriame kartu“ premjera. Mažiau nei valandos trukmės juostoje pasakojama apie tautinių mažumų sambūvį Lietuvos istorijos verpetuose.
Orkestro vadovas mokysis lietuvių kalbos
Lietuvos kamerinis orkestras (LKO), beveik penkerius metus gyvavęs be vadovo, pagaliau turi jį - tai Rusijoje gimęs, Italijoje išgarsėjęs smuikininkas ir dirigentas Sergejus Krylovas.
LKO jau anksčiau yra koncertavęs su S.Krylovu, dirigento Sauliaus Sondeckio laikais kartu įrašė kompaktinę plokštelę. Neseniai kolektyvas grįžo iš Baku (Azerbaidžanas), kuriame naujasis dirigentas pradėjo eiti vadovo pareigas.
Stygininkai dalysis kalėdine svaja
Klaipėdos styginių instrumentų ansamblis „Camerata Klaipėda“ išsirengė į kalėdinį turą po Lietuvą. Smuikininko Vilhelmo Čepinskio vadovaujamas kolektyvas klasikos gerbėjams parengė naują žavią programą.
Žiemos koncertų ciklą ansamblis skiria belgų kompozitoriaus, smuikininko ir dirigento Eugene Ysaye 150-osioms gimimo metinėms.
Dievo įsakymai pagal „Utopiją“
Režisieriaus Gintaro Varno vadovaujamas jaunųjų aktorių teatras „Utopija“ dar šiemet savo gerbėjams įteiks šventinę dovaną - dviejų dalių premjerinį spektaklį „Dekalogas“.
Spektaklis bus rodomas teatro žiūrovų dar nelankytoje vietoje - neseniai sostinėje repeticijų ir scenos erdves atvėrusiame M.K.Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre. „Utopijos“ aktorių, Lietuvos muzikos akademijos IV kurso studentų, aštuonetas pradės pirmąjį naujosios scenos kūrybinį sezoną.
Vingiuotas rašytojo kelias nutrūko
Eidamas 79-uosius metus trečiadienio vakarą Vilniaus Sapiegos ligoninėje mirė Vytautas Petkevičius. Dauguma LŽ vakar kalbintų rašytojo kolegų pageidavo susilaikyti nuo jo kūrybos ir veiklos vertinimo. Esą viską į savo vietas sudėlios laikas.
Į medikų rankas V.Petkevičius pateko prieš keletą mėnesių. Rašytoją kamavo onkologinė liga, jam buvo atliktos kelios operacijos.
Nuoga diena trijų vyrų gyvenime
Vilniaus Šv. Jono gatvės galerijoje atidaryta trijų spaudos fotografų Ramūno Danisevičiaus, Valdo Kopūsto ir Rolando Parafinavičiaus paroda. Pristatytas čekiškas grožybes - figūras, formas, linijas - tyrinėjantis fotografijų albumas „Nuoga diena“.
Šių vyrukų pavardes ir darbus žino, jų draugystę vertina daugelis. Spaudos talkininkų „nuogos“ parodos lankytojai sakė be vargo atskiriantys, kurios fotografijos priklauso vienam ar kitam autoriui: iš siužetų, meninės technikos, net pavadinimų.
Švinta ekranai, Kaune - kino „Kanai“
Nelaukti malonių iš Kanų, o patiems jų atrasti kviečia spalį prasidedantis II tarptautinis Kauno kino festivalis (TKKF). Viena jo programa bus skirta Vytautui Kernagiui atminti, rašo „Lietuvos žinios“.
Kaip didelis apšviestas miestas traukinys šitą naktį praėjo... Ši poeto Marcelijaus Martinaičio eilutė galėtų būti taikli vaizdinė metafora, susiejanti šiemet kino ir traukinio sąsajų ieškančio festivalio idėją ir V.Kernagio asmenybę.
Garsins Lietuvą garsiojoje salėje
Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) būstinėje Niujorke (JAV) spalio 10 dieną įvyks pianisto Edvino Minkštimo rečitalis. Jaunasis menininkas taps pirmuoju lietuviu, grojusiu tokioje garbingoje auditorijoje, rašo „Lietuvos žinios“.
V tarptautinio M.K.Čiurlionio pianistų konkurso Vilniuje (2007 m.) laureato E.Minkštimo koncertą rengia JAV - Baltijos fondas (US - Baltic Foundation - USBF) kartu su Lietuvos pasiuntinybe Jungtinėse Tautose.
Teatras, stebintis besikeičiantį pasaulį
V tarptautinio Vilniaus teatro festivalio „Sirenos“ nenustoja viliojusios smalsių žiūrovų, norinčių išvysti naujus ir šiuolaikiškus Europos teatro reiškinius.
„Sirenų“ meno vadovė Audra Žukaitytė teigė, kad festivalis pristato dar niekada Lietuvoje nerodytus teatro kūrėjus. „Čia niekada nebus muziejinių vertybių. Mes jas gerbiame, bet mums įdomus toks teatras, kuris pastebi besikeičiantį pasaulį“, - sakė ji.
M. K. Čiurlionio vardu prisidengti nori daug kas
Šiandien minime 133-iąsias Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo metines. Kartu tai laikas, kai baigiasi šeštą kartą vykęs - ir pavykęs! - tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M.K.Čiurlioniu“.
Didžiojo menininko M.K.Čiurlionio provaikaitis, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorius, kamerinio ansamblio „Nepaklusnieji“ vadovas, pianistas Rokas Zubovas skeptiškai žvelgia į visa, kas vyksta dangstantis M.K.Čiurlionio vardu.
Vienišas klajūnas išėjo amžiams
Rytoj į paskutinę kelionę palydėsime neprilygstamo talento aktorių ir gyvenimo klajūną Viktorą Šinkariuką, praneša „Lietuvos žinios“.
61 metų V.Šinkariuko gyvybė užgeso namie, Kaune. Vakar rytą pas aktorių atvykę socialiniai darbuotojai rado jį nebegyvą. Galimos mirties priežastys oficialiai nekomentuojamos. Kauno valstybiniam dramos teatrui V.Šinkariukas atidavė beveik 30 savo gyvenimo ir kūrybos metų.
Neišnaudojo galimybių
Aktorius jau keletą metų buvo pasitraukęs iš scenos.
Kauno tvirtovė fotopaveiksluose
Vilniaus rotušėje atidaryta fotomenininko Gintaro Česonio paroda ir pristatytas fotoalbumas „Pasivaikščiojimai po Kauno tvirtovę“.
Šia kauniečio G.Česonio nespalvotos fotografijos paroda tęsiamas projektas „Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose“. Juo siekiama atkreipti dėmesį į nykstančius istorinio paveldo objektus.
Dešimtmečio (ir šimtmečio) vaizdai
Kaunas buvo carinės imperijos viena svarbiausių gynybinių tvirtovių. Bėgo metai, keitėsi krašto valdytojai ir miestas šios funkcijos neteko.
Kūrėjas dalijo vaikiškas šypsenas
Trisdešimt šešerių metų tapytojo Laimono Šmergelio kūrybos vakaras kaitros alpinamai Vilniaus publikai priminė apie vieną iš gražiausių ir labiausiai brangintinų vertybių - vaikystę.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje atidaryta pirmoji bene metus trunkančio projekto „Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose“ paroda. Pastate, dar vadinamame Mažaisiais Radvilų rūmais, lankytojų dėmesiui atsivėrė jauno Utenos menininko pastarųjų metų kūryba.
Tėvas ir sūnus Smoriginai – pirmą kartą vienoje scenoje
Aktoriaus ir bardo Kosto Smorigino ir jo bendravardžio sūnaus operos solisto koncertas - žavus kūrybinis ekspromtas. Prieš pasirodymą šeiminis duetas labiausiai nuogąstavo, kad sumanymo nesugadintų vėjas ir lietus.
Visos Lietuvos mylimo bardo Kosto Smorigino sūnus Kostas, Londono karališkosios operos teatro „Covent Garden“ solistas, grįžo atostogų į Lietuvą. Ir visai netikėtai projekto „Muzikuojantis keltas“ uostamiestyje rengėjai pasiūlė tėvui ir sūnui surengti bendrą koncertą.
Įstatymas – tik žmonių mulkinimas
Nuo rugpjūčio 1-osios įsigaliojusios įstatymo pataisos, numatančios, kad bet kuris šalies pilietis gali gauti informaciją apie valstybinių įstaigų darbuotojų darbo užmokestį, tėra apgaulė – tai įrodo "Lietuvos žinių" (LŽ) atliktas tyrimas.
Kad sužinotum didžiausią valstybės paslaptį – iš mokesčių mokėtojų lėšų išlaikomų įstaigų darbuotojų atlyginimus – nepadės nei Teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybės institucijų ir įstaigų įstatymo pataisos, nei oficialūs užklausimai.
Kultūros sostinę lanko revizorius!
„Lietuvos žinioms“ pavyko sužinoti, kad prasti projekto „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ popieriai patraukė ir Europos Komisijos (EK) dėmesį. Šiandien į Vilnių paskui šiam projektui skiriamus pinigus atvyksta ir revizorius.
EK žada rimtai įvertinti Vilniaus galimybes kitąmet tapti Europos kultūros sostine. Šiuo tikslu į Vilnių deleguojamas Europos kultūros sostinės veiksmų darbo grupės pirmininkas Robertas Scottas.
Lakūno drama perkeliama į kino juostą
Pašalintasis prezidentas Rolandas Paksas rinkėjus lankys ne tik sraigtasparniu. Virtęs vaidybinio filmo personažu Pilotu, rudenį jis kaustys kino teatrų lankytojų ir televizijos žiūrovų dėmesį.
Tiriamosios TV žurnalistikos Lietuvoje pradininkas Vytautas Matulevičius yra nepageidaujamas mūsų šalies televizijose.
Tačiau sėdėti be darbo kadaise itin populiarios laidos "Krantas" autorius nelinkęs.
Maironis „reklamavo“ „Apocalypticos“ koncertą
Žiūrovai į įvairius renginius kartais viliojami naudojant itin abejotinas priemones. Trakų pilyje vyksiančio suomių grupės „Apocalyptica“ koncerto anonse buvo panaudota Maironio eilių citata, prie kurios pridėtas nieko bendro su poezijos klasiku neturintis tekstas, rašo „Lietuvos žinios“.
Jei Maironis prisikeltų iš mirusiųjų, pamanytų, kad prasidėjo Apokalipsė: didingą Lietuvos praeitį idealizavusio romantiko eilutės reklamuoja sunkiosios muzikos koncertą.
Tautiečiai JAV gali prarasti dar vieną bažnyčią
Lietuviškų bažnyčių Niujorke ir Konektikute likimas gali ištikti šimtametę Šv. Jurgio parapijos Pensilvanijoje šventovę. Vietos tikintieji protestuoja net prieš kelių tautinių parapijų naikinimą, rašo „Lietuvos žinios“.
Alentauno vyskupijos rengiamos pertvarkos atsilieps ir lietuvių parapijoms, konkrečiai - Šv. Jurgio bažnyčiai. Šenandoa vietovėje įkurta lietuviška parapija yra pirmoji JAV. Bažnyčia jau 113 metų tarnauja apylinkės lietuviams.
Dėl neramumų Tibete planus keičia ir politikai, ir keliautojai
Neramumai Tibete keičia ne tik devynių Lietuvos alpinistų maršrutą, bet ir Seimo narių kelionės dienotvarkę.
Šiandien atsakomojo vizito į Kiniją išvyko parlamentarų grupė - Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Justinas Karosas, du komiteto nariai - Petras Auštrevičius ir Vaclavas Stankevičius ir Europos reikalų komiteto narys Egidijus Vareikis. Po susitikimų Kinijos sostinėje ir keliose provincijose parlamentarai turėjo apsilankyti ir Tibete, tačiau jų maršrutas buvo pakoreguotas.
Prieš mokytojų skurdinimą – muzika
Nors mokytojų streikai pristabdyti, švietimo problemos su ministre į Alpes nepabėgo. Muzikos kalba apie jas vakar prabilo būsimuosius atlikėjus ugdantys pedagogai, rašo „Lietuvos žinios“.
Vakar Šv. Kotrynos bažnyčioje net penkias valandas vyko pilietinė-meninė akcija „Ateitį kuriame šiandien“, remianti valstybės „pamestinukais“ virtusius mokytojus.
Už dvigubą pilietybę kovos mažylių žvilgsniais
Dvigubos pilietybės klausimas neabejotinai rūpi visiems, išskyrus Konstitucijos sergėtojų apakintus valdininkus ir politikus. Lietuvių bendruomenė Airijoje sumanė akciją, kuri turėtų suminkštinti surambėjusias jų širdis.Manoma, kad dar šios kadencijos Seimas svarstys iš esmės naujos redakcijos Pilietybės įstatymą, rašo „Lietuvos žinios“. 2006 metų lapkritį Konstitucinis Teismas (KT) konstatavo, kad dabartinio įstatymo nuostatos dėl dvigubos pilietybės prieštarauja Konstitucijai.
Diplomatijos istorija grįžo į Lietuvą
„Vyrai, mes ne amžini. Skubėkime daryti gerus darbus“, - prieš mirtį yra sakęs Kazys Lozoraitis. Jo žodžių ir paramos įkvėpti dabartiniai mūsų valstybės diplomatai ir archyvarai Lietuvai sugrąžino Stasio Lozoraičio jaunesniojo archyvą.
Premjeras siūlo mokytojams pabadauti
Sveikindamas laureatus premjeras G.Kirkilas pabrėžė pats esąs mokytojos vaikas.Tuo metu, kai dalis Lietuvos mokytojų streikavo, Vyriausybės rūmuose skambant muzikai ir poezijai penkiems pedagogams įteiktos Metų mokytojo premijos. Per ceremoniją streikų temos vengta, bet jai pasibaigus premjeras pareiškė, kad kai kuriems streikininkams "sveika ir pabadauti".Vyriausybės vadovas ir aukšti švietimo valdininkai vakar sveikino laureatais tapusius pedagogus, džiaugėsi artėjančia Kovo 11-ąja.