gintaras jasaitis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gintaras jasaitis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gintaras jasaitis“.
Teismui apribojus teisėjų kratas, STT sako, kad tai trukdys kovoti su korupcija
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Žydrūnas Bartkus antradienį perspėjo, kad Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis, apribojanti galimybę atlikti kratas pas teisėjus, trukdys tirti korupcinius nusikaltimus.
Tai jis sakė komentuodamas septynių teisėjų kolegijos sprendimą, kad kratos pas teisėjus gali būti daromos tik gavus Seimo ar prezidento leidimą arba užtikus teisėją darant nusikaltimą.
Teisėjų korupcijos byla: vienam suimtųjų gresia 16 metų nelaisvės
Teisėjų korupcijos byloje suimtam itin didelio masto cigarečių kontrabandos gabenimu kaltinamam Viliui Karaliui prokuratūra prašo skirti 16 metų laisvės atėmimo bausmę. Šią bausmę Vilniaus apygardos teismui per posėdį trečiadienį pasiūlė valstybės kaltintojas Generalinės prokuratūros prokuroras Gintaras Jasaitis. Ilga laisvės atėmimo bausmė V. Karaliui pasiūlyta kontrabandos byloje.
„Balsas.lt savaitėje“ skaitykite: Prokuroras tapo klusniu pastumdėliu?
Šiame „Balsas.lt savaitės“ numeryje gvildemana tema usijusi su Vyriausybės raginimu išsiaiškinti, ar prie nacionalinio oro vežėjo „FlyLAL“ sužlugdymo aktyviai neprisidėjo ekspremjero Andriaus Kubiliaus aplinkos žmonės, įsivėlę į galbūt neskaidrius ryšius su „FlyLAL“ konkurentais ir teisėsauga. Juolab kad Generalinėje prokuratūroje jau subliūško ne vienas politinį užsakymą primenantis ikiteisminis tyrimas.
Kontrabandos karaliaus sūnui siūlomos griežtos bausmės
Turto, kurio vertė yra septyni milijonai, konfiskavimas ir piniginė bauda gresia Edgarui Karaliui už neteisėtą praturtėjimą. Tokią bausmę pasiūlė Gintaras Jasaitis per posėdį, kuris vyko Vilniaus miesto Pirmosios apylinkės teisme. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba išaiškino, kad įtariamasis turi septynių milijonų litų kainuojantį namą ir 20 arų žemės sklypą sostinės Svajonių gatvėje.
19 metų po V. Lingio mirties: žurnalisto žmogžudystė Vilniaus mafijos planuose buvo tik pradžia
Prieš 19 metų Lietuvą sukrėtė mafijos šūviai, skirti šalies žiniasklaidai. Tąsyk Vilniuje prie savo namų nušautas žurnalistas Vitas Lingys. Šiandien jo artimieji, kaip ir kasmet, susirinks prisiminti savo giminaitį, buvusį kolegą, bičiulį.
Ačiū Dievui, tai vienintelis per 21 nepriklausomos Lietuvos metus nuo banditų šūvių kritęs žiniasklaidos atstovas. Ta proga pristatome ištrauką iš praėjusių metų pabaigoje išleistos Balsas.
Teismas: išvadinusi prokurorus nusikaltėliais Eglė Kusaitė nuteista pagrįstai
Tokį verdiktą paskelbė Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs nuteistosios skundą ir prašymą ją išteisinti.
Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismas atmetė klaipėdietės Eglės Kusaitės skundą, kuriuo jį prašė panaikinti Vilniaus 2-osios apylinkės teismo apkaltintąjį nuosprendį, o dėl kaltinimų – išteisinti.
G. Jasaitis: apklausdamas E. Kusaitę elgiausi pagal įstatymus
Į Vilniaus 1-osios apylinkės teismą iškviestas liudyti Generalinės prokuratūros prokuroras tikino nenaudojęs smurto ir psichologinės prievartos per kaltinamosios terorizmu Eglės Kusaitės apklausą.
Vilniaus 1-osios apylinkės teismas po ilgos pertraukos pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje ketinimais surengti Rusijoje teroro aktą kaltinama klaipėdietė Eglė Kusaitė įtariama davusi teisme melagingus parodymus, neva prieš ją naudotas psichologinis ir fizinis smurtas.
H. Daktaras: visi Šiauliuose sėdi, o aš vis tiek čia, rūsy
Kauno nusikalstamojo pasaulio vadeiva Henrikas Daktaras Lietuvos apeliaciniam teismui (LAT) skundžia Klaipėdos apygardos teismo šių metų kovo 1-ąją priimtą nutartį, kuria jam suėmimas pratęstas trims mėnesiams.
Priimdamas nutartį H. Daktarui pratęsti suėmimą Klaipėdos apygardos teismas rėmėsi tuo, kad kaltinamasis gali bėgti, slėptis nuo teismo, trukdyti procesui, daryti naujus nusikaltimus.
Kontrabandos karaliaus pinigai klampina sūnų
Narpliojama Viliaus Karaliaus gaujos byla vis labiau domina šalies prokurorus. Kartu pasigirsta kalbų, kad vienas Seimo narių galėjo būti įtariamas ryšiais su šešėliniu pasauliu.
Šiemet Vilniaus apygardos teismas dviem mėnesiams pratęsė suėmimą kontrabandos karaliumi tituluojamam 49-erių V. Karaliui. Buvusio kelių policininko vadovaujamos kontrabandinių rūkalų vežėjų gaujos nariai sės į teisiamųjų suolą.
Sklido informacija, kad gaujos byla netrukus pasieks teismą. Patikimų „Balsas.
Svetimos ikonos nusikaltėliams tapo prakeiksmu
Teisėsaugininkams ikonų vagių veikimo metodai priminė garsaus kunigo Ričardo Mikutavičiaus meno kolekcijos pagrobimo istoriją.
Praėjusią savaitę teisiamųjų suole atsidūrė vienos didžiausių pastarojo meto antikvarinių vertybių vagystės dalyviai.
Vilniaus apygardos teismas atvertė vieno turtingiausių šalies kolekcininkų Andrejaus Balyko apiplėšimo bylą. Kaltinamajame akte skelbiama apie 10 mln.
REKLAMA
REKLAMA
Kontrabandos karaliui nuimta karūna
Garsusis Vilius Karalius galėjo bendradarbiauti su Lietuvos specialiosiomis tarnybomis.
Kai balandžio 7 dieną Muitinės kriminalinės tarnybos ir „Aro“ pareigūnai sulaikė garsųjį Lietuvos kontrabandininkų karalių 48-erių V. Karalių, skambėjo klausimas: „Kodėl tik dabar?“
Garsiausias visų laikų cigarečių kontrabandininkas V. Karalius į teisėsaugininkų medžioklės lauką pirmąsyk pakliuvo dar 2002 metais.
Kontrabandos karaliumi tituluojamą V. Karalių klupdo seni įpročiai
Kontrabandinių cigarečių gabentojų karaliumi vadinamas vilnietis Vilius Karalius tris mėnesius teismo lauks nelaisvėje. Taip ketvirtadienio popietę nusprendė Vilniaus 1-asis apylinkės teismas.
Įtakingomis pažintimis teisėsaugos sluoksniuose bei nebaudžiamumu pagarsėjęs V. Karalius ir dar bemaž 8 asmenys suimti dėl to, kad yra įtariami ne tik kontrabandos organizavimu, bet ir dalyvavimu nusikalstamo susivienijimo veikloje.
Už komentarą internete – šešeri metai kalėjimo
„24 valandos“ ketvirtadienio vakarą papasakos neįtikėtiną istoriją - lengvabūdiškai parašytas komentaras internete gali atsirūgti net šešeri metais nelaisvės. Tiek gresia vilniečiui Andriui Burlėgai už komentarus, kuriuos jis parašė apie amžinatilsį Andrių Ūsą ir buvusį generalinio prokuroro pavaduotoją Gintarą Jasaitį. Įtariama, kad šiuos vyrus Airijoje gyvenantis emigrantas pavadino pedofilais.
Teisėsaugininkai komentaruose įžvelgė ir raginimą susidoroti.
Atleidžiami du generalinio prokuroro pavaduotojai
Prezidentė Dalia Grybauskaitė nepratęsė dviejų generalinio prokuroro pavaduotojų įgaliojimų. Pirmadienį valstybės vadovė pasirašė dekretus, pagal kuriuos, pasibaigus įgaliojimams, balandžio 30 dieną iš pareigų atleidžiami generalinio prokuroro pavaduotojai Vytautas Barkauskas ir Gintaras Jasaitis.
Dekretus Prezidentė pasirašė vadovaudamasi Konstitucijos 84 straipsniu ir atsižvelgdama į laikinai generalinio prokuroro pareigas einančio Raimondo Petrausko teikimą.
Premjeras: G.Jasaičio kaltinimai - absurdas
Iš Generalinės prokuratūros nuskambėję kaltinimai, kad dešinieji politikai nuolat bando kištis į prokurorų darbą, yra emocijos arba sąmoningai skleidžiamas melas, teigia Premjeras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Andrius Kubilius.
Apie tai, kad neketina atsistatydinti, šią savaitę pranešęs generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis pareiškė, kad prokurorai jaučia valdančiųjų konservatorių spaudimą.
Generalinio prokuroro pavaduotojas G.Jasaitis: kodėl turėčiau trauktis?
Generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis nemato priežasčių, dėl kurių jis turėtų trauktis iš einamų pareigų anksčiau laiko. G. Jasaičio kadencija baigiasi gegužę.
"Nesu politinio pasitikėjimo pareigūnas. Esu teisininkas, ir mano, kaip generalinio prokuroro pavaduotojo, kadencija baigiasi gegužės 1 dieną. Tam, kad aš atsistatydinčiau dėl kompromituojančių pagrindų iš pareigų, turi būti atitinkamas motyvas.
G. Jasaitis: bausmių pedofilams griežtinimas išbalansuotų kodeksą
Lietuvoje Baudžiamasis kodeksas numato švelnias bausmes už mažamečių tvirkinimą, tačiau bausmių griežtinimas už tokio pobūdžio nusikaltimus gali išbalansuoti visą teisinę sistemą, mano generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis.
Pasak G. Jasaičio, Lietuva, stodama į Europos Sąjungą (ES), įsipareigojo harmonizuoti savo baudžiamosios, civilinės teisenos ir kitus įstatymus su Europos teisės teisynu.
137 milijonai - „Sniečkaus anūkams“
Kaip įprasta sakyti - skandalas. Kultūros ministras Remigijus Vilkaitis atsiskaitė už Vilniaus - Europos kultūros sostinės išlaidavimą 2008 metais. Nežinia kur išsruvo 137 milijonai. Tačiau kur? Rotušėje - auksiniai tualetai neįgaliesiems
Braukdami per ataskaitą ieškome septynženklių skaičių. Štai - "Projektas - "Mobilusis Vilnius". Ašarą spaudžiantis tikslas - pritaikyti meno erdves neįgaliesiems, kad ir jie galėtų pamatyti operą, dramą, patekti į koncertų salę.
Žmogžudystės užsakovas ar teisėsaugininkų ambicijų auka?
Lietuvos Aukščiausiasis teismas jau antrą kartą panaikino išteisinamąjį Apeliacinio teismo nuosprendį, kuriuo dėl verslininko Rimanto Grainio nužudymo organizavimo buvo išteisintas žinomas lenktynininkas ir verslininkas Alvydas Albrechtas (47 m.).
Didelį atgarsį sukėlęs nusikaltimas buvo įvykdytas dar 1995 metų gegužės 27 dieną – sostinės centre esančioje Vilniaus gatvėje, visai netoli Vyriausybės rūmų, sprogo po R. Grainio automobiliu „Mercedes-Benz“ pritvirtintas sprogmuo.
Kokias spragas atskleidė Kauno įvykiai?
Kauno pedofilijos bylą tyrusiems prokurorams skirtos nuobaudos parodė: Generalinės prokuratūros vadovai pripažįsta, kad jų pavaldiniai deramai neatliko savo pareigų.
Apie diversiją, sabotažą ir terorizmą
Iš esmės visi trys pavadinime minimi žodžiai - diversija, sabotažas ir terorizmas - reiškia tą patį. Už jų visų dažniausiai yra vienų ar kitų valstybių remiamos, palaikomos grupuotės. Pastarosiomis dienomis Lietuvos įtartinai padažnėjo sabotažo ir diversijos atvejų.
Viešieji pirkimai – aukso gysla kyšininkams
Panevėžio krašte vienas po kito ritasi korupcijos skandalai. Per pastarąsias savaites įtarimai dėl galimai neskaidrių viešųjų pirkimų krito ant Panevėžio miesto savivaldybės skyriaus vedėjo, aukštų Panevėžio policijos pareigūnų ir Rokiškio gydymo įstaigos vadovų.
Kai kurie įtariamieji jau prisipažino ėmę kyšius. Prieš keletą dienų Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai iš kabineto išsivedė Panevėžio miesto savivaldybės Statybos ir statinių priežiūros skyriaus vedėją Mykolą Buzį.
Žudikas nerastas, ieškoma kitų kaltininkų
Precedento neturinti dvigubos žmogžudystės byla jau panėšėja į skandalingąjį kunigo Ričardo Mikutavičiaus nužudymo tyrimą. Net neradus įtariamojo pradėta ieškoti dėl tragedijos esą kaltų eilinių prokurorų, kad jų vadovai išsilaikytų savo krėsluose.
Kaune vakar dar tvyrojo įtampa, kurią sukėlė visą Lietuvą sukrėtęs pedofilijos byloje minimų 47 metų teisėjo Jono Furmanavičiaus ir 30-metės Violetos Naruševičienės nužudymas. Dviguba žmogžudyste įtariamas Drąsius Kedys tebebuvo laisvėje.
Rastas Drąsiaus Kedžio autobusiukas
Pirmadienio rytą Kaune nušautas Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Jonas Furmanavičius (47 m.), po kelių valandų - ieškomo Drąsiaus Kedžio, kaltinusio J. Furmanavičių tvirkinus jo mažametę dukterį, buvusios draugės sesuo.
Generalinio policijos komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas per Lietuvos televiziją paskelbė Drąsiaus Kedžio paiešką. Nors jis nevadinamas įtariamuoju, gyventojams jo sulaikyti nerekomenduojama: jam yra išduoti keli savigynai skirti ginklai.
Į viešuosius pirkimus vis labiau sėlina korupcijos šešėlis
Teisėsaugos ir verslo atstovai skambina pavojaus varpais, kad šiuo metu viešiesiems pirkimams Lietuvoje kaip niekad trūksta skaidrumo.
Korupcijos šešėlis labiausiai temdo informacinių technologijų, energetikos ir statybų sričių viešuosius pirkimus. Tuo tarpu už tai atsakingi asmenys tik gūžčioja pečiais ir svaidosi kritikos strėlėmis.
Kai auditoriai paskelbia apie pažeidimus
Per keletą pastarųjų savaičių Valstybės kontrolės pavadinimas skambėjo ne kartą. Lietuvos piliečiai sužinojo, kad valstybės pareigūnai ne pagal paskirtį leido valstybės lėšas, padarė daug stambių pažeidimų, o gal net ir nusikaltimų, naudojant mokesčių mokėtojų pinigus.
„Brigadininkus“ gaivina valdžios troškulys (1)
Kai kurie praeityje Vilnių šiurpinusios grupuotės „Vilniaus brigada“ veiklos faktai skatina atidžiau pažvelgti į šiandien keistai susipynusius valdžios ir verslo ryšius, rašoma naujausioje „Balsas.lt savaitėje“.
Dar prieš dešimtmetį „Vilniaus brigados“ vardas ir su jais siejami grėsmingos išvaizdos vyrukai kėlė siaubą ne tik sostinės, bet ir visos šalies verslininkams, politikams bei teisėsaugininkams.
Auditorių įpareigotas gen. prokuroras pradėjo tarnybinį patikrinimą
Viešųjų pirkimų įstatymą pažeidusi Generalinė prokuratūra per 40 dienų atsakomybėn turės patraukti pažeidimus padariusius asmenis. Tokį įpareigojimą generaliniam prokurorui Algimantui Valantinui davė valstybės kontrolieriaus pavaduotojas Viktoras Švedas.
Komisija, turėsianti atlikti tarnybinį patikrinimą, jau sudaryta. Jai vadovaus generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis.
Generalinis prokuroras dėl pažeidimų pradėjo tarnybinį patikrinimą
Generalinis prokuroras Algimantas Valantinas ketvirtadienį sudarė komisiją, kuriai pavesta atlikti tarnybinį patikrinimą dėl tarnybinės ar drausminės atsakomybės taikymo asmenims, atsakingiems už administracinio prokuratūrų pastato sostinės Rinktinės gatvėje statybos.
Procedūrinių pažeidimų vykdant šį investicijų projektą rado Valstybės kontrolė.
„Signalas iš Valstybės kontrolės buvo gautas, dėl to pakartotinai buvo tikrinta visa investicijų projekto eiga.
Kolektyvinė valdžios atsakomybė: kaltų nėra
Valdžios nebaudžiamumo atmosferai vis labiau įsigalint Lietuvoje, kyla klausimas, kokia atsakomybė tenka politikams ir valdininkams, priėmusiems visuomenei ir valstybei žalingus sprendimus.
Nežinomi Ričardo Mikutavičiaus nužudymo bylos vingiai (II)
„Balsas.lt savaitė“ pažvelgė į vieno garsiausių XX amžiaus Lietuvos kriminalinių nusikaltimų sumanytojo biografijos faktus.
Žmogaus gyvybė yra pigesnė už milijonus kainuojančias meno vertybes. Tuo buvo įsitikinusi 1998 metų birželį žinomą kunigą Ričardą Mikutavičių nužudžiusi brangių meno šedevrų verteivos Vlado Stupakovo - Belecko vadovaujama banditų gauja.
V. Lingio žudikas nepraranda vilties anksčiau laiko išeiti į laisvę
Už žurnalisto Vito Lingio nužudymą iki gyvos galvos nuteistas buvęs „Vilniaus brigados“ narys Igoris Achremovas trečią kartą siekia išeiti į laisvę.
Pirmadienį vykusiame Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo posėdyje pristatytas Vilniaus antrųjų pataisos namų administracijos teikimas dėl žudiko, jau 15 metų praleidusio už grotų, paleidimo į laisvę.
Pasak pataisos namų administracijos, I.Achremovas vertintinas teigiamai, jis buvo skatintas 14 kartų už gerą veiklą, dirbo.
Kaip pavogti milijoną ir išvengti bausmės?
Jeigu rūpindamasis savo alkana šeima žmogus pavagia vištą - jis yra negailestingai baudžiamas. Tačiau kai aukštas valstybės pareigūnas pasisavina iš valstybės milžiniškas lėšas ar jas iššvaisto, mūsų teisėsauga parodo visą savo gailestingumą.
A. Zuoko byloje padėtas taškas – generalinio prokuroro pavaduotojas
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) padėjo tašką vadinamojoje Vilniaus mero rinkimų byloje.
Generaliniam prokurorui kol kas nėra pagrindo kreiptis į Seimą, kad būtų panaikinta liberalcentristų lyderio, parlamentaro Artūro Zuoko teisinė neliečiamybė.
„Nei teorinės, nei praktinės galimybės esant tokiam kiekiui duomenų byloje atnaujinti jos neįmanoma“, - trečiadienį BNS sakė generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis.
Internete daugėja neapykantos nusikaltimų
Generalinė prokuratūra nustatė, kad daugėja nusikaltimų prieš užsienio piliečius ir Lietuvoje gyvenančius kitos rasės, tautybės, etninės kilmės ar netradicinės seksualinės orientacijos asmenis būtent dėl jų priklausomybės minėtoms socialinėms grupėms.
Prokurorė persistengė dėl kandidato į vidaus reikalų ministrus R. Palaičio
Palangos prokurorė Eglė Trepšienė, uoliai vykdydama į politikos aukštumas pakilusio Palangos verslininko, kandidato į vidaus reikalų ministrus Raimondo Palaičio pageidavimus, persistengė. Ji be pagrindo pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl 74 metų palangiškio gydytojo Eduardo Skritulsko veiksmų, rašo „Lietuvos žinios“.
Mėnesį Palangos apylinkės prokuratūroje vykusį ikiteisminį tyrimą nutraukė generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis.
ELSA Vilnius organizuojama diskusija „Rinau šeimos ginčas. Teisiniai aspektai“
Jau dvejus metus trejų metų dukrelės Luisos mama Inga Rinau bylinėjasi su buvusiu vyru ir mergaitės tėvu Michael Rinau. Ši byla sukėlė didelį atgarsį Lietuvoje ir keliose kitose Europos Sąjungos šalyse, sulaukė didelio žiniasklaidos ir žmonių dėmesio, bet vis dar lieka neatsakytų klausimų.
Mirties užsakovo galas (4)
Beveik penkiolika metų Lietuvoje sklandžiusi legenda, kad „Respublikos“ žurnalisto Vito Lingio nužudymo užsakovas Borisas Dekanidzė 1993 m. rudenį sulaikytas ne Rygoje, kaip buvo iš tiesų, o Jūrmaloje, išlaužta ne iš piršto, rašo „Respublika“.
Šią savaitę „Respublika“ atskleidė „Vilniaus brigados“ vadeivos B.Dekanidzės sulaikymo ir perdavimo Lietuvos policijai aplinkybes.
Prokuroro žemė – teismo rankose
Teismas išnagrinėjo Seimo nariams įtarimą kėlusį buvusios Klaipėdos apskrities viršininkės Virginijos Lukošienės įsakymą, kuriuo prieš penkerius metus uostamiestyje skirtas žemės sklypas namo statybai Vyčio kryžiaus ordininkui, dabartiniam Generalinės prokuratūros prokurorui Justui Lauciui. Byloje, kurioje liudijo ir generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis, verdiktas bus paskelbtas po savaitės.
Ryšių reguliuotojai teisinsis Seime
Nosį ne į savo reikalus įkišusios ir specialiųjų tarnybų operacijai pakenkusios Ryšių reguliavimo tarnybos veiklą ketinama apriboti įstatymais.
Šią savaitę Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) į posėdį kviečiasi Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) ir specialiųjų tarnybų atstovus. Seimo NSGK darbotvarkėje nurodoma, kad bus svarstomas klausimas „dėl valstybės institucijų apsaugos nuo neteisėto specialios technikos, skirtos informacijai rinkti, panaudojimo.
Seimo pirmininkui gresia interpeliacija (dar papildyta)
Šiandien kalbėdamas Seime Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas patvirtino, kad buvo susitikęs su korupcijos byloje įtariamu Kauno apskrities viršininko pavaduotoju Virginijumi Vizbaru ir sumokėjo jam 2000 litų. Seimo pirmininko pavaduotojas Gintaras Steponavičius mano, kad V. Muntianas turėtų atsistatydinti - faktų tam pakanka.
V. Muntiano pasiaiškinimai, jog nėra susitepęs kyšininkavimu, neįtikino ir kitų kolegų.
Kauno savivaldybės byloje - prokurorų tyla ir politikų pasipiktinimas (papildyta)
Nors prokurorai, remdamiesi nekaltumo prezumpcija, atsisako įvardinti, kas yra keturi įtariamieji vadinamojoje Kauno savivaldybės ir apskrities byloje, žinoma, kad vienas jų, savivaldybės tarnautojas, yra suimtas.
Prokurorų tyla skatina visuomenės ir žiniasklaidos spėliones, o pastarosios - politikų pasipiktinimą.
Šiandien išplatintame pranešime Kauno meras Andrius Kupčinskas neigė „Lietuvos ryte“ pasirodžiusią informaciją, jog jis patyrė konservatorės Rasos Juknevičienės spaudimą.
K. Nikulinas Lietuvai gali būti išduotas šią savaitę
Latvijoje sučiuptas įtariamasis Medininkų žudynių byloje, buvęs sovietų OMON smogikas Konstantinas Nikulinas Lietuvai gali būti išduotas šią savaitę.„Tikimės, kad K. Nikulinas šią savaitę bus perduotas Lietuvai. Tada kreipsimės į teismą dėl jo arešto pratęsimo. Pradėjus ikiteisminį tyrimą, bus apklaustas suimtasis ir liudytojai“, – dienraščiui „Lietuvos rytas“ sakė Lietuvos generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis.
G. Jasaitis: prokurorai politinės korupcijos netirs
Kaip sekasi Lietuvos prokurorams tirti ypatingo visuomenės dėmesio sulaukusias bylas? Apie tai šią savaitę diskutuota Lietuvos radijo laidoje “Tarp Rytų ir Vakarų”. Dariaus Kuolio kalbinami generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis, Europos parlamento narys Aloyzas Sakalas ir Seimo Laikinosios komisijos koncerno EBSW veiklai tirti pirmininko pavaduotojas Kazimieras Starkevičius kiek išsamiau aptarė užsitęsusią EBSW bylą.
A. Bosas - vėl prokurorų akiratyje
Praėjusią savaitę Aukščiausiasis teismas paskelbė, jog parodymai, kad pasikėsinimą į Klaipėdos verslininką I.Udovickį užsakė Seimo narys A.Bosas, buvo išgauti teisėtai ir yra vertintini kaip įrodymas, rašo „Lietuvos rytas”.Tai teismas pareiškė atmetęs pasikėsinimo organizatoriaus Dainiaus Jankaus skundą.Būtent šis klaipėdietis per savo pirminius parodymus tyrėjams ir ikiteisminio tyrimo teisėjui yra pareiškęs, kad I.Udovickio nužudymą užsakė ir pinigus sumokėjo dabartinis parlamentaras A.Bosas.
Atnaujintoje V. Pociūno byloje – įslaptinti tyrėjai
Generalinė prokuratūra slepia prokurorų, kurie iš naujo narplios Baltarusijoje žuvusio saugumo karininko Vytauto Pociūno žūties aplinkybių bylą, pavardes, antradienį rašo dienraštis „Kauno diena“.Dienraščiui pirmadienį pasidomėjus, kam buvo pavesta iš naujo atlikti tyrimą, generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis vakar aiškino to nežinąs, o ikiteisminį tyrimą byloje atlikęs prokuroras Justas Laucius pasiūlė į Generalinę prokuratūrą kreiptis raštu.
Aitvarai turtus neša pareigūnų artimiesiems
Korumpuoti valdininkai ir pareigūnai dviračio neišradinėja - savo turtus registruoja artimųjų vardu, paversdami neturtingus giminaičius stambiais žemvaldžiais, rašo "Lietuvos žinios" (Lž)."Seneliai pareigūno tėvai, deklaravę trobelę kaime ir pensiją, po poros metų negalėtų pareikšti, jog turi kelis milijonus santaupų", - LŽ sakė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos vadovas Vaidas Skirmantas, kalbėdamas apie seną teisėsaugininkų svajonę - visuotinį turto ir pajamų deklaravimą.
Nusikaltėlius sulaikyti jau gali visi, kas nori
Nusikaltėlius, užkluptus užsiimant neteisėtais darbeliais, nuo šiol galės sulaikyti ne tik prokurorai ar policijos pareigūnai, bet ir paprasti gyventojai. Tokia galimybė numatyta prieš mėnesį įsigaliojusiose Baudžiamojo proceso kodelso pataisose. "Toks pakeitimas priimtas tam, kad piliečiai galėtų aktyviau ginti savo ir kitų asmenų gyvybę, sveikatą, nuosavybę bei kitas teises", - rašoma pirmadienį išplatintame Generalinės prokuratūros pranešime.
V. Uspaskichui paskirtas namų areštas
Teismas nepatenkino prokurorų prašymo buvusį Darbo partijos lyderį Viktorą Uspaskichą leisti suimti trims mėnesiams ir paskyrė švelnesnę kardomąją priemonę - pusės metų namų areštą. Nuo 20 val. vakaro iki 8 val. ryto jis turės būti savo namuose Kėdainiuose. Jis taip pat negalės susitikti su kitais įtariamaisiais byloje. Pasak V. Uspaskicho advokato Vytauto Sviderskio, tokio teismo sprendimo buvo sunku tikėtis.
Teisėsaugininkams nesutariant triumfuoja nusikaltėliai
Vieni iš sunkiausiai išaiškinamų nusikaltimų yra plėšimai, rašo "Lietuvos žinios". Tuomet dažniausiai nebūna įvykio liudytojų. Policijos pareigūnai kaltina prokurorus, kad šie vengia tokias bylas siųsti į teismą. Prokurorai atsikerta, kad policija nesurenka reikiamų įrodymų. Rezultatas - nusikaltėliai nebaudžiami, teigia dienraštis. Vilniaus transporto policijoje esanti byla į teismą nebepateks, nes ikiteisminį tyrimą prižiūrinčio prokuroro manymu nėra surinkta pakankamai įrodymų.