edmundas gedgaudas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „edmundas gedgaudas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „edmundas gedgaudas“.
Choro „Aidija“ rengia naujametinį koncertą „Metų sąskambiai“
Gruodžio 31 dieną 16 val. Bažnytinio paveldo muziejus maloniai kviečia į kamerinio choro „Aidija“ koncertą „Metų sąskambiai“ Vilniaus Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje (Šv. Mykolo g. 9).
Senųjų ir Naujųjų metų sandūra – prasmingas, viltingas, šventiškas laikotarpis, suskambantis dovanotomis patirtimis, naujais pasiryžimais. Kasmet Senųjų ir Naujųjų sąskambiai vis kitokie, nelygu, ką išgyvenai, kur link stiebiesi.
Giedrės Kaukaitės kompaktinių plokštelių sutiktuvės
Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) spalio 15 d., ketvirtadienį, 17 val. vyks kompaktinių plokštelių albumo „DAINUOJA GIEDRĖ KAUKAITĖ: DEBESŲ KELIU DIDŽIUOJU ir UPELIO VARPELIS“ sutiktuvės.
Renginyje dalyvauja muzikologai: prof. habil. dr. Algirdas Ambrazas, prof. dr. Juozas Antanavičius, dr. Jonas Bruveris, Edmundas Gedgaudas ir Irena Mikšytė, pianistė Gražina Ručytė, dirigentas Juozas Domarkas, kūrinių autoriai, leidinio sudarytojai ir Giedrė Kaukaitė.
Chorui „Aidija“ – 20
„Tas pats ir vis kitas, atsinaujinantis...“, – šie muzikos kritiko E. Gedgaudo žodžiai geriausiai apibūdina šįmet savo 20-metį švenčiantį kamerinį chorą „Aidija“.
Penktadienį, spalio 9 d., 18 val. į jubiliejinį vakarą Vilniaus Taikomosios Dailės muziejuje (Arsenale) choras sukvies svečius, senus ir naujus choro narius.
„Aidija“ įkurta 1989 metais dabartinio vadovo Romualdo Gražinio iniciatyva.
Fortepijono žmogus Dang Thai Sonas grįžta į Vilnių
Lygiai po dvejų metų Filharmonijos scenoje rečitalį skambins 28-erių pianistas Dang Thai Sonas.
Iš tiesų jam 50, tačiau jo sensacinga pergalė 1980 m. X tarptautiniame Frédérico Chopino pianistų konkurse Varšuvoje tapo jo gimimo data Vakarų klasikinės muzikos istorijoje, jo tapatybės dokumentu, pirmąja biografijos eilute ir prekiniu ženklu (jis buvo pirmas muzikantas iš Azijos laimėjęs šias prestižines varžybas).
Vasario 11 d., trečiadienį, 19 val.
Fortepijono žmogus Dang Thai Sonas grįžta į Vilnių
Lygiai po dvejų metų Filharmonijos scenoje rečitalį skambins 28-erių pianistas Dang Thai Sonas. Iš tiesų jam 50, tačiau jo sensacinga pergalė 1980 m. X tarptautiniame Frédérico Chopino pianistų konkurse Varšuvoje tapo jo gimimo data Vakarų klasikinės muzikos istorijoje, jo tapatybės dokumentu, pirmąja biografijos eilute ir prekiniu ženklu (jis buvo pirmas muzikantas iš Azijos laimėjęs šias prestižines varžybas).
Vasario 11 d., trečiadienį, 19 val.
Filharmonijos orkestro koncertų cikle – Edvinas Minkštimas
Artėjančio šeštadienio filharmonijos įvykių programoje – pianistas Edvinas Minkštimas, šiuo metu save tapatinantis su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, tačiau tuo pat metu atkuriantis ankstyvąsias savo inspiracijas: šiaurietiškos poezijos pasaulį, baltų mitologiją ir kitus regiono įvaizdžius.
Ne mažiau jo muzikavimą veikia iš riterių laikų atklystantys pasakojimai ar kiti nostalgiški epizodai, grožio ilgesys ir troškimas bei veržimasis už horizonto.
Jonas Aleksa: nepamirštami muzikiniai susitikimai
Balandžio 23 dieną, trečiadienį, 19 valandą festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“ kviečia į videoklubą „Jonas Aleksa: nepamirštami muzikiniai susitikimai“.
Renginyje, kuris vyks Klaipėdos koncertų salės I aukšto foje, svečiuosis muzikologė Živilė Ramoškaitė. Videoklubo metu bus rodomas LNOBT iniciatyva sukurtas dokumentinis filmas J. Aleksai atminti (iš LRT archyvų), kuriame matysime fragmentus iš J. Aleksos diriguotų koncertų ir spektaklių.
Pasirodė skaitmeninis metraštis „Lietuvos teatras“
Teatro ir kino informacijos ir edukacijos centro pradėtas leisti metraštis „Lietuvos teatras“ yra novatoriškas projektas, šiuolaikinio teatro refleksijas perteikiantis skaitmeninėse laikmenose.
Pirmajame metraštyje pristatomi reikšmingiausi 2006-2007 m. sezono dramos, muzikinio ir šokio teatro įvykiai. Pateikiamos filmuotos spektaklių ištraukos, „gyvi“ Lietuvos ir užsienio teatro praktikų ir teoretikų komentarai, taip pat apibendrinta kritinė spektaklio recepcija.
Naujoji valdžia pertvarko „Vilniaus festivalius“
Vilniaus savivaldybė perstumdo sostinės kultūros įstaigų vadovų kėdes: pakeisti visi septyni įstaigos „Vilniaus festivaliai“ tarybos nariai. Pasak politikų, bus mažinamas šios įstaigos finansavimas, praneša „Kultūros naujienos“.Vilniaus savivaldybės politikai keičia įstaigos „Vilniaus festivaliai“ veiklą.
Kultūros žmonių ir Piliečių Santalkos viešas kreipimasis į Lietuvos Respublikos Seimo valdybos narius
Mes, pilietinės akcijos „Neišduok!" iniciatoriai, kviečiame Jus užtikrinti Lietuvos Seimo – Tautos atstovybės – savarankiškumą bei galias, būtinas visoms Konstitucijos parlamentui patikėtoms priedermėms atlikti. Parlamentinė vykdomosios valdžios ir specialiųjų tarnybų kontrolė yra esminė demokratinės santvarkos, kurią ginti prisiekė visi Seimo nariai, sąlyga. Deja, Seimo gebėjimu atlikti šią svarbią priedermę ir diegti krašte demokratinę tvarką piliečiai pastaruoju metu vis labiau nusivilia.
REKLAMA
REKLAMA
R. Merkelys vėl išrinktas kompozitorių sąjungos pirmininku
Ketvirtadienį Lietuvos kompozitorių sąjungos nariai rinkosi į suvažiavimą, kuris šios organizacijos istorijoje jau buvo 18-tasis. Iš 157 Kompozitorių sąjungos narių suvažiavime dalyvavo ir savo balsus atidavė 131 narys, rašoma sąjungos pranešime. Suvažiavimo dalyviams buvo pateiktos ataskaitos apie Lietuvos kompozitorių sąjungos ir jos padalinių veiklą. Išklausyta ir suvažiavimo patvirtinta Revizijos komisijos ataskaita.
Scenos kryžiai ir biurokratinės golgotos
„Auksinių scenos kryžių“ vertinimo komisija žada po kovo 20 d. paskelbti pretendentus į aukščiausius šalies teatro apdovanojimus. Tačiau įprastinius ginčus ir pasikarščiavimus šiandien lydi ministerinės naujovės. Menas – pagal įstatymą Kas sieja Kelmės mažąjį teatrą su Vilniaus mažuoju? Ne vien pavadinimas. O Nacionalinį operos ir baleto teatrą su Panevėžio teatru „Menas“ ar Šilutės kameriniu dramos teatru? Atspėti sunkoka.
Paskelbti geriausi lietuvių muzikos metų kūriniai
Vasario 9 d. Vilniaus rotušėje įvyko apdovanojimų ceremonija “Metų muzikos kūriniai LT – 2005”, kurioje buvo paskelbti geriausi 2005 m. lietuviški kūriniai ir pagerbti jų autoriai.
Lietuvos kompozitorių sąjungos organizuojami geriausių metų kūrinių rinkimai vyko jau penktą kartą.
“Pavasario studijoje su V. Žuku” - tyli prof. V. Mikštaitės mirtis
Antradienį (04.27) 11.05 val. per Lietuvos radiją “Pavasario studijoje su Vaidotu Žuku” - apie neseniai mirusią režisierę, dainininkę ir pedagogę prof. Vladą Mikštaitę, atlikusią pagrindinius vaidmenis Kauno ir Vilniaus muzikiniuose teatruose, pastačiusią 35 operas: R. Wagnerio, W. A. Mozarto, G. Puccini, G. Bizet, A. Rekašiaus, V. Barkausko ir kt.
Tiesioginiame eteryje - dirigentas prof. Jonas Aleksa, muzikologas Edmundas Gedgaudas, prof.
Naujas “Muzikos barų” numeris su “Auksiniu CD”
Šią savaitę pasirodė naujas žurnalo “Muzikos barai” numeris su “Auksiniu CD”. “Auksinis diskas” - tai prizas (skulptūrinė kompozicija ir CD), kurį nuo 2001 m. Lietuvos muzikų sąjunga ir UAB “Baltic Optical Disc” kasmet skiria geriausiems metų Lietuvos atlikėjams: kolektyvui, instrumentininkui, dainininkui ir džiazo muzikos interpretuotojui.
Vidmantas Bartulis - geriausias 2003 metų kompozitorius
Ketvirtadienį (02.05) Vilniaus Rotušėje paskelbti geriausi 2003 metų lietuvių kompozitorių kūriniai, apdovanoti kūrinių autoriai. Geriausius kūrinius penkiose kategorijose rinko 9 vertinimo komisijos nariai, komisija klausėsi ir vertino iš viso 67 naujus 2003 metais viešai atliktus kūrinius.
Naujas “Muzikos barų” numeris su kompaktine plokštele
Šią savaitę pasirodė naujasis žurnalo “Muzikos barai” numeris su kompaktine plokštele “Pažvelk, kokia ramybė”, kuriame - lietuvaičio iš Zalcburgo Arūno Pečiulio vadovaujamo Lainerhofo kvinteto giedamos Kalėdų giesmės.
2000 m. pradžioje savo veiklą pradėjusiame Lainerhofo kvintete dainuoja visų Austrijos regionų dainininkai: kartu su Zalcburgo miesto ir krašto atstovais ansamblyje dalyvauja dainos mėgėjai iš Lungau, Aukštutinės Austrijos ir Tirolio.
“Muzikos barų” naujienos - žurnalo rugsėjo numeris ir virtualus dienraštis
Praėjusią savaitę pasirodė žurnalo “Muzikos barai” rugsėjo numeris su kompaktine plokštele, kurioje užfiksuota kompozitoriaus prof. Rimvydo Žigaičio kūrybos retrospektyva “Gyvenimas gražus paprastumu”.
Kompozitoriaus, kuris spalio 9 d. švenčia jubiliejinę sukaktį, kūrybinį kraitį sudaro daugiau kaip 200 įvairių žanrų kūrinių - nuo kantatų, kūrinių simfoniniam orkestrui, įvairiems instrumentams iki solo bei chorinių dainų, dainelių vaikams, liaudies dainų harmonizacijų.
Polonijus: Kultūra su savaitraščiais
Besibaigiančios vasaros kultūra - dailė, kinas, muzika, literatūra, teatras - baigia darbą atostogų režimu ir ruošiasi intensyviam rudens sezonui. Polonijus sklaido svarbiausius Lietuvos kultūros savaitraščius “Šiaurės Atėnai” ir “Literatūra ir menas”.
“Šiaurės Atėnuose” (08.30) publikuojamas Audros Baranauskaitės pokalbis su architektu iš Niujorko Rimvydu Glinskiu, emigravusiu 1987 metais (“Amerika, emigracija ir lietuviško alaus ilgesys”). Paklaustas, ar greitai lietuviai Amerikoje atsikrato...
Polonijus: Kultūra su savaitraščiais
Literatūros, dailės, teatro, muzikos, kino įvykiai bei jų analizė svarbiausiuose šalies meno savaitraščiuose “Šiaurės Atėnai” ir “Literatūra ir menas”.
“Šiaurės Atėnuose” (08.23) Sigitas Parulskis publikuoja straipsnį “Susitikom, pasišnekėjom”, kuriame samprotauja apie kartų konfliktus. Pasak straipsnio autoriaus, “kartų konfliktus visuomet provokuoja seniai.
Polonijus: Kultūra su savaitraščiais
Besibaigiančios vasaros kultūros įvykių bei jų komentarų apžvalga svarbiausiuose Lietuvos meno savaitraščiuose - “Šiaurės Atėnuose” ir “Literatūroje ir mene”.
“Šiaurės Atėnuose” (08.16) Gintaras Beresnevičius publikuoja straipsnį “Pasirūpinimai atostogų tema”, kuriame samprotauja apie atostogų lektūrą, pabuvimą kitaip, Juodkrantę, okultinį siaubą, patirtą Juodkrantės Raganų kalne.
Polonijus: Kultūra su savaitraščiais
Savaitgalio meno ir kultūros skaitiniai svarbiausiuose Lietuvos meno savaitraščiuose "7 meno dienos", "Literatūra ir menas" ir "Šiaurės Atėnai".
"7 meno dienose" (05-30) Edmundas Gedgaudas publikuoja straipsnį "Verizmas naujiesiems lietuviams", kuriame vertina praėjusį savaitgalį Kongresų rūmuose įvykusią Ruggiero Leoncavallo operos "Pajacai" premjerą. Muzikos publicistas pabrėžia, jog spektaklis "savaip konceptualus.
Polonijus: Kultūra su savaitraščiais
Lietuvos meninių įvykių pjūvis didžiausiuose šalies meno savaitraščiuose “Šiaurės Atėnai”, “7 meno dienos” bei “Literatūra ir menas”.
“Šiaurės Atėnuose” (05.24) Milda Ališauskienė publikuoja straipsnį “Satanizmo apraiškos Lietuvoje: interneto svetainės www.satan.lt reiškinys”. M. Ališauskienė akcentuoja, jog interneto svetainė www.satan.
“Pavasario studijoje su Vaidotu Žuku” - kas buvo Justinas Mikutis?
Antradienį (05.06) 11.05 val. per LR 1-ąją programą - 15 metų nuo mąstytojo Justino Mikučio (1922-1988) mirties. Tiesioginėje diskusijoje - poetas Sigitas Geda ir muzikologas Edmundas Gedgaudas.
Polonijus: Kultūra su savaitraščiais
Literatūras, teatras, kinas ir dailė svarbiausių Lietuvos meno savaitraščių “7 meno dienos” ir Literatūra ir menas” puslapiuose.
“7 meno dienose” (05.02) Edmundas Gedgaudas įkvėptai rašo apie Nacionalinio operos ir baleto teatro atsisveikinimą su “Don Karlo” ir “Nabuko” spektakliais (“Nedegantys rankraščiai”).
Rašydamas apie “Don Karlą” E. Gedgaudas akcentuoja, kad scenografo Liudo Truikio (1904-1987) kūryba seniai vadinama unikalia lietuviškojo operos teatro viršukalne […]. Liudo Truikio me...
Polonijus: Kultūra su savaitraščiais
Svarbiausi Lietuvos kultūros ir meno įvykiai savaitraščiuose “7 meno dienos”, “Literatūra ir menas” bei “Šiaurės Atėnai”.
“7 meno dienose” (04.04) Edmundas Gedgaudas įkvėptai rašo apie pianisto Petro Geniušo rečitalį Nacionalinėje filharmonijoje (“Ir vėl idealo link”). Straipsnio autorius rašinio pradžioje klausia: “Ką sako į formules subrukti teiginiai apie prie idealo (tik ar žinom, koks jis turėtų būti?) artėjančią muzikos komponentų darną, kuri nuo pirmų iki paskutinių P.Geniušo rečitalio ...
Polonijus: Kultūra su savaitraščiais
Lietuvos kultūra savaitraščių “Šiaurės Atėnai”, “7 meno dienos”, “Literatūra ir menas” veidrodžiuose.
Artėjant Nepriklausomybės atkūrimo dienai - kovo 11-ajai - Vygantas Vareikis “Šiaurės Atėnuose” (03.08) publikuoja straipsnį “Pirmasis ir trečiasis denis”.
Pasak straipsnio autoriaus, “klausimas “Ar už tokią Lietuvą kovojome?” nėra vien retorinis.
Geriausi profesionalaus teatro menininkai bus premijuojami Panevėžyje
Tarptautinės teatro dienos, kovo 27-osios, proga Kultūros ministerija premijomis tradiciškai pagerbs geriausius praėjusio sezono profesionalių šalies teatrų menininkus. Iškilmingas Tarptautinės teatro dienos minėjimas ir laureatų apdovanojimo ceremonija šįmet vyks Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre.
Ministerijos įsteigtomis teatro premijomis siekiama skatinti profesionalaus teatro meno kūrėjų profesinę veiklą, įvertinant geriausius profesionalaus teatro meno kūrėjų pasiekimus ir darbus.