chorst klaus
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „chorst klaus“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „chorst klaus“.
Plagijuojama ir valstybės institucijose
Plagiato problemą įprasta priskirti akademinei sričiai, įtariai žvelgiant į studentus. Bet Lietuvoje atliktas tyrimas rodo, kad gudrauti rengiant mokslo darbus mėgsta ir valstybinės institucijos. Pasirodo, svetimas mintis dėstyti analizėse, strategijose ar metodinėse medžiagose mėgsta ir seniai universitetų suolus palikę valdininkai. Tai parodė nacionalinės plagiato sistemos plag.lt testavimo metu susisteminti duomenys. Mat kiekvienais metais sistema yra tikrinama dėl aptikimo rodiklių kokybės.
Chorst Klaus: ES pinigai nepagelbės Lietuvos ūkiui
Europos Sąjungos skiriami pinigai neatliks savo paskirties ir nesuteiks postūmio merdinčiai šalies ekonomikai, nes Vyriausybės taikomos priemonės krizei šalyje spręsti tiesiogiai neveikia krizės priežasčių. Jei Vyriausybė nekeis požiūrio į ekonominių problemų priežastis, galime laukti ir tolimesnio ekonomikos traukimosi, net nepaisant įvairių finansinių injekcijų, tokių kaip paskolos ar ES pinigai.
Chorst Klaus: Brandos egzaminų tobulinimo iniciatyvai irgi reikia tobulinimo
Genialu yra tai, kas paprasta. Šis posakis tinka ir švietimui, kur įgyvendinamos reformos įstrigo interesų klampynėje. Kita vertus, būna ir tokių reformų, kai norisi, kad jos kur nors įklimptų.
Švietimo ir mokslo ministerijos kolegija praėjusią savaitę pritarė Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) ir brandos egzaminų tobulinimo 2008-2012 metais priemonių planui.
Įmonės baidosi viešųjų pirkimų
Viešuosiuose pirkimuose nedalyvauja 7 iš 8 verslo įmonių. Ne veltui Lietuvoje paplitusi nuomonė, jog viešieji pirkimai sudėtingi ir neskaidrūs.
Šią nuomonę patvirtina ir Naujosios viešosios vadybos instituto kovo mėnesį atliktas tyrimas. Tyrimas atskleidė, jog viešuosiuose pirkimuose dalyvauja tik kas aštunta verslo įmonė.
„Viešieji pirkimai visuomenėje asocijuojasi su korupcija, iš anksto žinomais laimėtojais, protekcijomis.
Neįgali „Saulėlydžio“ komisija savinasi kitų nuopelnus
Vadinamoji „Saulėlydžio“ komisija per savo egzistavimo laikotarpį (2007-uosius metus) nepateikė jokių esminių pasiūlymų, kaip tobulinti valstybės valdymą, o visą tą laiką tik prisiimdavo kitų institucijų darbo rezultatus, pateikdama juos visuomenei kaip savo. Tai parodė ketvirtadienį paskelbto VšĮ „Naujosios viešosios vadybos fondas“ tyrimo rezultatai.
Valstybės tarnautojai: mylėkime juos arba neteksime
Centralizuotas atlyginimų planavimas, valstybės tarnyboje išsisėmė. Beveik du šimtmečius jis išgyveno savo aukso amžių, bet XX a. pabaigoje išryškėjo šitokios darbo atlyginimo sistemos bankrotas. It Prokrusto lova centralizuota atlyginimų už darbą sistema vienam yra vis labiau per trumpa, o kitam – pernelyg nepadoriai per didelė.
Švietimo pertvarka: ar įmanoma pažanga tvarkantis nešiuolaikiškais metodais?
Šiemet Lietuva įpusėjo įgyvendindama Valstybinę švietimo strategiją 2003-2012 metams. Taigi, yra puiki proga apžvelgti kas yra atlikta ir apgalvoti kitų metų tikslus bei priemones jiems pasiekti. Gerai yra tai, kad pati strategija yra tęstinė ir akcentuoja tuos pačius švietimo siekius jau nuo 1988 metų, ir kad valstybė išvis turi strategiją.
Vilniui siūloma pamiršti tramvajų ir prisiminti metro
Sostinėje vykstant diskusijoms dėl greitojo tramvajaus įrengimo, siūloma atgaivinti ir prieš porą dešimtmečių Vilniuje sklandžiusias idėjas statyti metro. "Metro būtų galima greičiau ir patogiau pervežti daugiau keleivių, nebūtų trukdoma antžeminiam transportui", - antradienį surengtoje spaudos konferencijoje metro galimybių studijai pristatyti sakė visuomeninio judėjimo "Metro sąjūdis" atstovas Juozas Zykus.
Grėsmės pensijų sistemai nėra, tik interesai
Neseniai, su tam tikru periodiškumu dienos šviesą išvydo straipsnių, skirtų pagrįsti pensijų reformos būtinybę serija. Vyriausybė raginama skubinti pensijų reformą ir iki 10 proc. 2010-aisiais metais didinti į privačius fondus pervedamos pensijos dalį. Raginimai paremti skaičiavimais, kad 2050-aisiais darbingo amžiaus gyventojų skaičius sumažės ir jie turės išlaikyti didesnę pensinio amžiaus žmonių armiją.
Skirstant už Mažeikių naftą gautus pinigus, vertėtų pasimokyti iš ūkininkų
Visai prieš Kalėdų linksmybės Vyriausybės parduoti 30,66 proc. Mažeikių naftos akcijų yra didelis jos nuopelnas ir nemaža sėkmė. Vis dėlto, kol kas apie sėkmingą Mažeikių naftos akcijų pardavimą kalbėti anksti - kad jį būtų galima laikyti sėkmingu, jis turi būti sėkmingas ne tik Vyriausybei, bet ir atnešti naudą Lietuvos piliečiams. Deja, kol kas, žvelgiant į Vyriausybės planus, kyla daug abejonių, jog šie už Mažeikių naftą gauti 2,2 milijardai litų atneš gyventojams daug naudos.
REKLAMA
REKLAMA
111-os dienų dovana - prieštaringas nekilnojamojo turto mokestis
Graži tradicija dovanoti Kalėdų dovanas neaplenkė ir, kaip dabar madinga sakyti, mūsiškių valdžios vyrų. Nors ir truputėlį vėluojanti, tačiau sausio 1 d. mus pasiekė jau nuo gegužės ruošta per rinkimus Darbo partijos žadėta 111-os dienų dovana – socialinis ir nekilnojamojo turto mokesčiai. Šiais mokesčiais Vyriausybė siekia kompensuoti dėl gyventojų pajamų mokesčio sumažinimo prarastas valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamas.