alvydas unikauskas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „alvydas unikauskas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „alvydas unikauskas“.
Vitamino D trūkumą išduoda vos 5 ženklai: pasitikrinkite, ar jų nejaučiate
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) vidaus ligų klinikos gydytojo profesoriaus Alvydo Unikausko laidoje aptarta žmogaus sveikatai svarbių temų įvairovė – nuo hormonų pusiausvyros iki mitybos rekomendacijų.
Vitamino D trūkumą gali išduoti vos 1 simptomas: Unikauskas įspėja pastebėti laiku
Sakoma, kad mūsų kūnas su mumis bendrauja ir pats pasako, jei mums kažko trūksta – profesorius Alvydas Unikauskas išdavė, kokius kūno siunčiamus signalus būtina pastebėti, nes jie gali signalizuoti apie svarbių vitaminų ir mineralų trūkumą.
Laidoje „Kviečiame daktarą“ LSMU Vidaus ligų klinikos gydytojas, profesorius A. Unikauskas studijoje buvo ne vienas – jam kompaniją palaikė jo šunelis bei nuomonės formuotoja, verslininkė Simona Lipnė ir jos vyras Mindaugas Lipnius.
Atlikėjas Tomas Bagdonavičius išdavė baltų dantų paslaptį: štai ką daro
Dantų baltumas – tai ne tik estetikos, bet ir sveikatos klausimas. Tam, kad dantys būtų ne tik gražūs, bet ir sveiki, reikalinga tinkama priežiūra ir žinios apie tai, kaip veikia mūsų burnos ertmė.
Profesorius Alvydas Unikauskas savo laidoje „Kviečiame daktarą“ pasidalino aktualia informacija apie tai, kaip palaikyti dantų sveikatą.
Prof. A. Unikauskas į laidą pasikvietė ir dainininką Tomą Bagdonavičių, kuris išdavė savo baltų dantų paslaptį.
Geriate kavą su pienu? Unikauskas turi jums liūdnų žinių
Skaičiuojama, kad vienas žmogus Lietuvoje per dieną išgeria vidutiniškai išgeria maždaug pusantro puodelio kavos. Tačiau ar žinote, kiek puodelių kavos galima išgerti per dieną? Ir ar kavą su pienu ar cukrumi gerti nesveika?
Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas atsakė į šį amžiną klausimą ir atsakymas ne vieną nustebins.
A. Unikauskas pažymi, kad kavos poveikį organizmui kiekvienas pajaučia skirtingai – vienus ji energizuoja, kitus migdo ar kitaip veikia.
Unikauskas išdavė, kaip tirpdyti kilogramus miegant: rezultatas pribloškia
Priaugtų nereikalingų kilogramų atsikratyti gali būti lengviau nei atrodo – profesoriaus Alvydo Unikausko teigimu, susitvarkius miegą ir įtraukus keletą gyvenimo būdo pokyčių svoris kris paprasčiausiai miegant.
Laidoje „Kviečiame daktarą“ LSMU Medicinos akademijos Vidaus ligų klinikos profesorius, vidaus ligų gydytojas prof. A. Unikauskas ragina įsiminti vieną paprastą taisyklę, kad blogas miegas lygu didesnis svoris.
Pakankamas ir kokybiškas miegas yra itin svarbus.
Pamirškite drebančias rankas: garsus Lietuvos profesorius atskleidė, kas padės
Rankų tremoras, arba drebėjimas, yra dažna problema, kurią gali sukelti įvairios priežastys, tačiau neretai lieka nepaaiškinta. Profesorius Alvydas Unikauskas TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ aptarė esencialinį tremorą – rankų drebėjimą, kuris nėra susijęs su kitomis ligomis, kaip Parkinsono liga, ir kurio priežastis dažnai lieka nežinoma.
Prof. A. Unikauskas kalbėjo apie rankų tremorą (drebėjimą) ir jo ryšį su mitochondrijomis.
Atpažinkite atsparumą insulinui: Unikauskas pasakė, kaip pasitikrinti namuose
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas prakalbo apie padidėjusio kraujo spaudimo ir atsparumo insulinui ryšį. Pasak specialisto, pasitikrinti, ar turite atsparumą insulinui galite ir namuose.
Paprastas būdas
A. Unikausko teigimu, aukštą kraujospūdį dažniausiai turi tie, kas turi atsparumą insulinui.
„Ar yra atsparumas insulinui galima pasitikrinti namuose. Tereikia išmatuoti liemens apimtį ir padalinti iš savo ūgio.
Unikauskas išdavė, koks turėtų būti normalus kraujospūdis: įsidėmėkite
Prasidėjus naujam TV3 sezonui į ekranus sugrįžta daugelio žiūrovų pamėgta laida „Kviečiame daktarą“. Naujausiame epizode profesorius Alvydas Unikauskas, sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ šeimos gydytoja Jurga Dūdienė ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė prakalbo apie kraujo spaudimą ir atskleidė, koks kraujospūdis normalus, o kada vertėtų susirūpinti.
Peršalus skubate gerti karštą arbatą? Ekspertai turi blogų naujienų
Net ir esant šiltiems orams galima susirgti. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas ir vaistininkė Jovita Aleknienė papasakojo apie gerklės skausmą ir atsakė, ar gerti karštą arbatą norint pasveikti yra tikrai naudinga.
Kaip laidoje pasakojo A. Unikauskas, žmonės yra pripratę, kad jei tik suskausta gerklę, iš karto puolame gerti arbatą. Ir geriame ją kiek įmanoma karštesnę.
Ilgalaikį aukštą kraujo spaudimą sumažinti padės šie pratimai: paprasta, bet veiksminga
Maždaug kas trečias suaugęs žmogus kenčia nuo padidėjusio kraujo spaudimo. Aukštam kraujospūdžiui tapus ilgalaike problema, be vaistų neapsieinama. Tačiau profesorius Alvydas Unikauskas TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ atskleidė, kokie visai nesudėtingi pratimai gali padėti sumažinti kraujospūdį.
Priežastys, kodėl padidėja kraujospūdis (pirminė hipertenzija), 90–95 proc. atvejų nebūna žinomos.
REKLAMA
REKLAMA
Sumažinkite kraujospūdį vos per kelias minutes: pasidalino itin veiksmingais patarimais
Maždaug kas trečias 25–65 metų pacientas kenčia nuo padidėjusio kraujo spaudimo (arterinės hipertenzijos). Nors dažniausiai pakilus kraujospūdžiui skubama griebtis vaistų, profesorius Alvydas Unikauskas TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ primena – pabandyti sumažinti kraujo spaudimą galima ir atliekant paprastus pratimus.
Laidoje ekspertas paaiškino, kaip namų sąlygomis vos per minutę sumažinti kraujo spaudimą natūraliomis priemonėmis.
Klastingas gerklės skausmas: pasakė, kada verta sunerimti
Net ir esant šiltiems orams galima susirgti. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas ir vaistininkė Jovita Aleknienė papasakojo apie gerklės skausmą ir kada jaučiant tam tikrus simptomus verta sunerimti.
Kaip pasakojo Jovita Aleknienė, dažniausios gerklės skausmo priežastys yra permainingas oras ir bendravimas su žmonėmis, kurie jau serga virusine infekcija.
„Dažniausias simptomas: skaudanti gerklė, skausmas ryjant, sausas kosulys.
Šie paprasti patarimai padės atsikratyti pilvo riebalų: sukluskite
Norint mesti svorį reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Tačiau ir laikantis jų, riebalai nuo pilvo gali nekristi taip, kaip tikimasi. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas davė paprastų, bet efektyvių patarimų, kurių laikantis pradės kristi nereikalingi kilogramai.
Gydytojas A. Unikauskas išskyrė 8 punktus, į kuriuos reikia atsižvelgti, jei norima atsikratyti nereikalingų pilvo riebalų.
Kas neleidžia atsikratyti pilvo riebalų?
Cukrus.
Šie paprasti patarimai padės atsikratyti nereikalingų kilogramų: pradėkite jau šiandien
Norint mesti svorį reikia laikytis tam tikrų taisyklių. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinė“ vaistininkė Jovita Aleknienė davė paprastų, bet efektyvių patarimų, kurių laikantis pradės kristi nereikalingi kilogramai.
Pasak A. Unikausko, pilvo riebalai gali netirpti dėl alkoholio vartojimo, nuolatinio valgymo, dirbtinių saldiklių vartojimo, augalinių sėklų ar grūdų aliejų vartojimo, lėtinio streso, miego trūkumo ir judėjimo stokos.
Lyg iš niekur ant kūno atsirandantys gumbai: ekspertas paaiškino, kada verta sunerimti
Ne vienam pacientui kyla problemų dėl nežinia, iš kur, atsiradusių gumbų. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ pilvo chirurgas-proktologas Tomas Manelis atsakė, kaip atskirti uždegiminį gumbą nuo ne tokio pavojingo neuždegiminio gumbo.
Sveikatos laidoje Aušra iš Oslo profesoriui Alvydui Unikauskui uždavė klausimą:
„Turiu gumbą ant peties. Šeimos gydytoja sakė, kad čia riebalinis darinys lipoma. Ir nieko su ja nereikia daryti. Bet man tas gumbas didėja.
Ekspertas apie svorį mesti padedančias piliules: „Tai yra gryniausi kliedesiai“
Nemažai žmonių kūno svorį nori mesti ne sportuodami ar prisižiūrėdami mitybą, bet vartodami dažnai stebuklingomis vadinamas piliules, kurios neva padės atsikratyti nereikalingų kilogramų. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas kartu su „Eurovaistinės“ vaistininke Jovita Alekniene paaiškino, kodėl tokios piliulės nėra veiksmingos.
Tirpsta rankų pirštai? Ekspertas patarė, kaip šią problemą išspręsti – tai visai nesudėtinga
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ gydytojas Alvydas Unikauskas davė itin vertingų ir nesudėtingų patarimų žmonėms, kurie susiduria su pirštų tirpimu.
Laidoje „Kviečiame daktarą“ Aleksandra iš Visagino uždavė klausimą:
„Tirpsta kairės rankos pirštai – daugiausiai bevardis ir mažylis. Ypač naktimis. Kaip galėčiau gelbėtis nuo to?“
Kaip paaiškino A. Unikauskas, jei tirpsta šie du pirštai, didžiausia tikimybė, kad yra spaudžiamas vienas nervas.
Moterims itin aktualus tyrimas taps paprastesnis: bus galima atlikti namuose
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ gydytojas Alvydas Unikauskas ir „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė papasakojo, kokie pokyčiai laukia moterų dalyvaujant gimdos kaklelio vėžio prevencijos programoje.
Laidoje Vaida iš Elektrėnų uždavė klausimą:
„Man 39 m., reguliariai dalyvauju gimdos kaklelio vėžio prevencijos programoje. Man procedūra labai nemaloni. Žinau, kad užsienyje tą dalyką galima atlikti namuose.
Vitamino D trūkumą išduoda vos keli simptomai: pastebėkite laiku
Vitaminas D – vienas iš svarbiausių vitaminų žmogaus organizmui, nes jis ne tik užtikrina gerą savijautą, bet ir apsaugo nuo įvairių ligų. Todėl profesorius Alvydas Unikauskas įspėja, kad vitamino D trūkumas ir saulės vengimas yra itin žalingas ir net didina kai kurių rūšių vėžio riziką.
Ekspertai pataria: štai kaip reikia valgyti, kad nuo torto nestorėtumėte
Valgant netinkamą maistą mūsų kraujyje labai staigiai šokinėja gliukozės kiekis. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas papasakojo, kaip sau leisti valgyti viską, bet nuo to nepriaugti nereikalingo svorio, ir kaip tinkamai valgyti, kad kraujyje nešokinėtų gliukozės kiekis.
Kaip teigia A. Unikauskas, kai pavalgius mūsų kraujyje vyksta gliukozės šuoliai, tada mes pradedame jausti nuovargį, tai skatina potraukį cukrui, sveikatai nepalankiam maistui.
Atskleidė ilgos jaunystės paslaptį: įsidėmėkite, kokių produktų reikia vengti
Norintiems ilgiau išlikti jauniems dažnai siūlomi intensyvaus poveikio veido ir kūno kremai, įvairios dermatologinės procedūros ir net plastinės operacijos. Vis dėlto, TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas atskleidė, kad norint ilgiau džiaugtis jaunatviška išvaizda reikėtų savimi rūpintis ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus.
Pasak A. Unikausko, senėjimą sukelia tam tikri produktai, kuriuos vartojame kasdien.
Ekspertai įspėja – šios vaistažolės labiau kenkia, nei padeda: įsidėmėkite
Iš pirmo žvilgsnio vaistažolių vartojimas gali pasirodyti kaip visai nekaltas dalykas, tačiau TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas įspėjo, kad žoliniai preparatai gali atnešti daugiau bėdos nei naudos. „Antėja“ Laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė paaiškina, kokių rūšių būna vaistažolės.
A. Unikauskas neteigė, kad vaistažolių vartoti negalima – atvirkščiai, jas galima vartoti, nes yra naudingos stiprinant imunitetą ar gydantis nuo tam tikrų ligų.
Unikauskas atskleidė, ką išduoda gausus prakaitavimas: kiti to nežino
Prakaitavimas – natūralus ir normalus organizmo atsakas, padažnėjantis atėjus šiltajam sezonui, tačiau specialistai įspėja, kada būtina nenumoti ranka į gausų prakaitavimą, nes jis gali išduoti pavojingas ligas ir kitas sveikatos būkles.
Unikauskas pasakė, kaip numesti svorio: veikia 100 proc.
Kone kiekvieno svajonė yra valgyti viską, ką norisi, ir lieknėti. Pasirodo, tai įmanoma, tereikia žinoti kelias subtilybes, kad po valgio neįvyktų gliukozės šuoliai kraujyje.
Kaip laidoje „Kviečiame daktarą“ pasakojo LSMU Vidaus ligų klinikų gydytojas profesorius Alvydas Unikauskas, gliukozės šuoliai kraujyje sukelia daug problemų, tačiau laikantis kelių patarimų, tai galima sukontroliuoti.
Pavalgę jaučiatės mieguisti? Unikauskas išdavė, kaip to išvengti
Jeigu po pietų pasijuntate aptingę ir imate svajoti apie poilsį ant minkšto krėslo – jūs tokie ne vieni. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas papasakojo, kas sukelia tokį mieguistumą ir kaip to išvengti.
Kalta gliukozė
Pasak profesoriaus, pavalgius organizme kyla gliukozės šuoliai. Kuo šuolis didesnis, tuo stipresni nemalonūs simptomai gali pasireikšti.
Šie produktai didina cukrų kraujyje: Unikauskas ragina saugotis
Daugybė žmonių mėgsta pasmaližiauti ir suvalgyti ką nors saldaus, o kartais visai praranda saiką ir suvartoja gerokai per daug cukraus. Tačiau kaip elgtis suvalgius per daug cukraus, kaip sumažinti cukraus kiekį kraujyje?
Tokio žiūrovo klausimo laidoje „Kviečiame daktarą“ sulaukė LSMU Vidaus ligų klinikos profesorius Alvydas Unikauskas.
Profesorius paaiškino, kad cukraus kiekį kraujyje gali padidinti net ir tie produktai, kuriuos daugelis laiko sveikais ir naudingais sveikatai.
Trynukų mama papasakojo, kas padėjo įveikti vėžį: didžiausia motyvacija tapo šeima
TV3 žiūrovų pamėgtoje „Kviečiame daktarą“ laidoje apsilankė netikėta viešnia. Profesorius Alvydas Unikauskas kalbino „Future leadership“ inovacijų laboratorijos įkūrėją, „Healthtech akceleratoriaus“ įkūrėją, dėstytoją Justiną Klyvienę. Trynukus auginanti moteris pasidalijo, kaip jautėsi išgirdusi vėžio diagnozę ir kas padėjo nepalūžti.
Unikauskas atsakė į dažniausius klausimus apie erkes: kai kurie faktai nustebins
Iš pirmo žvilgsnio erkė gali pasirodyti kaip mažytis, nekaltas padarėlis. Vis dėlto, realybė visai kitokia. Įsisiurbus erkei galima užsikrėsti dviem itin pavojingomis ligomis – erkiniu encefalitu ir Laimo liga. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas, „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė ir „Antėja“ gydytoja Eglė Marciuškienė atsakė į dažniausius laidos žiūrovų klausimus apie erkes ir jų sukeliamas ligas.
Profesorius Unikauskas siunčia 1 svarbią žinią sodininkams: įsidėmėkite
Įpusėjus pavasariui, vis daugiau lietuvių užsiima sodo, daržo darbais. Visgi šie darbai yra ne tik naudingi, bet ir gali sukelti rimtų sveikatos pasekmių.
TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas ir į svečius pakvieta medicinos daktarė Eglė Marciuškienė pasakoja apie sodo, daržo darbų naudą bei įspėja apie tvyrančius pavojus.
Susižeidėte, tačiau neturite vaistinėlės? Unikauskas davė neįprastą patarimą
Šilti orai kviečia vis daugiau laiko praleisti lauke. Vis dėlto, aktyviau leidžiant laisvalaikį pastebimas ir traumų padažnėjimas. TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas sako, kad susižeidus svarbiausia kuo skubiau dezinfekuoti žaizdą ir pataria, ką daryti jei su savimi neturite vaistinėlės.
Profesorius A. Unikauskas pasakoja, kad nors aktyvus laisvalaikis itin naudingas mūsų sveikatai, vis dėlto, kartais nepavyksta išvengti ir traumų – nudegimų, įpjovimų ir nubrozdinimų.
Užsiimate sodininkyste? Unikauskas įspėja apie tykančius pavojus
Pavasariui įsibėgėjus vis daugiau lietuvių traukia į sodus ir sodybas, kur pradeda pasiruošimą naujam sodininkystės ir daržininkystės sezonui. TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė sako, kad nors sodo darbai ir naudingi sveikatai, vis dėlto, reikėtų pasisaugoti ir tykančių pavojų.
Unikauskas patarė, ką naudoti maisto kepimui: daugelis to nežino
Lietuvoje maisto gamybai dažniausiai naudojamas rafinuotas sėklų aliejus. TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas atskleidė, kad būtent sėklų aliejus yra sveikatai nepalankiausias produktas ir patarė kuo jį pakeisti.
Vietoje sėklų aliejaus kepimui profesorius pataria rinktis taukus, sviestą, kokosų aliejų, o trumpam kepimui netgi tinka alyvuogių aliejus.
„Šaltiems patiekalams tinka visi pirmo spaudimo, chemikalais nepaskaninti aliejai“, – teigia A. Unikauskas.
Profesorius Unikauskas rimtai įspėja: 1 produktas žudo jūsų širdį
Šis maisto produktas yra pagamintas panašiomis priemonėmis kaip benzinas. Jis turėtų būti pramoninis produktas, tačiau yra mūsų maisto grandinėje. Jis yra kaitinamas bent penkis kartus ir yra filtruojamas per labai toksišką tirpiklį N-heksaną. Kad išskirtų šį produktą, yra dedami chemikalai kvapui šalinti, balikliai skaidriai spalvai išgauti, ten nėra nieko gyvo – tai yra sėklų aliejus.
Pradėjote netoleruoti tam tikro maisto? Unikauskas paaiškino, kodėl
Tam tikrų maisto produktų netoleravimas gali sukelti daugybę nemalonių simptomų – virškinimo sutrikimus, galvos skausmą, niežėjimą, bėrimus ar svorio praradimą. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“, profesorius Alvydas Unikauskas papasakojo, kaip ir kodėl atsiranda ši problema.
Deividas iš Marijampolės klausė: „Sveiki, turiu klausimą apie maisto netoleravimą. Esu 27 metų ir pradėjau netoleruoti įvairių produktų: pieno, mėsos, kviečių. Galiu valgyti tik salotas, kiaušinius, žuvį.
Koks maisto produktas širdžiai kenkia labiausiai? Unikausko atsakymas nustebins
Lietuvoje su širdies ligomis susiduria apie 54 proc. gyventojų, o pagal mirtingumą nuo kraujagyslių ligų esame vieni pirmųjų Europoje. TV3 žiūrovų pamėgtoje „Kviečiame daktarą“ laidoje, profesorius Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė atskleidė, kad nesame bejėgiai ir jei norime pagerinti širdies sveikatą, turime atkreipti dėmesį į mitybą.
Sutinkamas kiekvienoje virtuvėje
Daugelis įsitikinę, kad širdžiai labiausiai kenkia riebi mėsa, cukrus ar kava.
Unikauskas patarė, kaip išvengti venų varikozės: įsidėmėkite
Kas ketvirta moteris pasaulyje ir kas aštuntas vyras turi veninės kraujotakos nepakankamumą. Venų varikozė sukelia ne tik estetinių problemų, bet ir fizinių nepatogumų. Apie venų varikozę TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ papasakojo profesorius Alvydas Unikauskas. Jis taip pat patarė, į kokius simptomus nevalia numoti ranka.
Laidoje „Kviečiame daktarą“ apsilankė viešnia. 45 metų Vilma skundėsi, kad venų varikozės simptomus pastebėjo būdama vos 25-erių.
Unikauskas įspėja: štai, ką turi padaryti 50-ties sulaukę pacientai
Atšventę 50-ties metų sukaktį žino – tai ne tik gražus jubiliejus, bet ir priminimas, kad kūnas keičiasi, todėl laikas naujiems įpročiams. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė atskleidė, kad 50-ties metų ir vyresni pacientai ypatingą dėmesį turėtų skirti raumenų būklei palaikyti.
Senstant nyksta raumenys
Laidos vedėjas A. Unikauskas pasakoja, kad sulaukę 50-ties, kasmet prarandame apie 1 proc. raumenų masės.
Laikantis dietos nustojo kristi svoris? Atkreipkite dėmesį į miegą
Vis daugiau pacientų susiduria su nemigos problema, teigia gydytojas Alvydas Unikauskas. Tad TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius papasakojo, kas nutiks, jei kasnakt miegosite 5 valandas ar trumpiau. Trumpai tariant, miego trūkumo padariniai organizmui yra milžiniški.
A. Unikauskas tikina, kad miegas žmogui yra labai svarbus, nes jo metu pailsi raumenys, dega riebalai, mažėja ligų rizika.
„Miego metu atsistato daugelis mūsų raumenų, sudeginama didžioji dalis riebalų.
TOP 3 dalykai, kurie spartina senėjimą: įsidėmėkite
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas prakalbo daugeliui aktualia tema – kaip sustabdyti senėjimą. Pasak specialisto, norintieji atrodyti jauniau turėtų atkreipti dėmesį į 3 dalykus.
Vietoje rūpinimosi savo išore, profesorius siūlo pasirūpinti vidumi ir taip ilgiau išsaugoti jaunystę.
„Norintiems džiaugtis lygia oda patarčiau atsisakyti cukraus ir baltymų junginių, pavyzdžiui, glazūruotų šonkauliukų ir visų kitų patiekalų, kur naudojami baltymai ir cukrus.
Unikauskas įspėja: štai, kada apie vartojamas vaistažoles svarbu pranešti gydytojui
Iš pirmo žvilgsnio vaistažolių vartojimas gali pasirodyti, kaip visai nekaltas dalykas, tačiau TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas įspėja, kada apie tai reikėtų pranešti gydytojui.
Pasak profesoriaus A Unikausko, kai kuriais atvejais vaistažolių vartojimas gali būti prilyginamas vaistų vartojimui. Jeigu lankotės pas sveikatos priežiūros specialistą ir jis jums skiria kokius nors tyrimus, privalote pasakyti apie vartojamus maisto papildus ir vaistažoles.
Norite išsaugoti jaunystę? Unikauskas patarė, kas padės
Norintiems ilgiau išlikti jauniems dažnai siūlomi intensyvaus poveikio veido ir kūno kremai, įvairios dermatologinės procedūros ir net plastinės operacijos. Vis dėlto, TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė atskleidė, kad norint ilgiau džiaugtis jaunatviška išvaizda reikėtų savimi rūpintis ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus.
Gydytojas įspėja: dažnas insulto požymius painioja su migrena
Migrena – būklė, galinti pasireikšti stipriu, tvinkčiojančiu galvos skausmu arba pulsuojančiu pojūčiu galvoje. Tačiau, ar žinojote, kad migrena gali būti skirtingų rūšių ir vienos jų simptomus itin lengva supainioti su insulto požymiais? TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ gydytojas Alvydas Unikauskas paaiškino, kaip atskirti šias migrenos rūšis ir kokie vaistai gali lemti didesnę insulto riziką.
Saulės spinduliai – naudingi ar žalingi? Unikausko atsakymas nustebins
Pastaruoju metu dažnai kalbama apie saulės spindulių žalą odai, rekomenduojami kremai ir odą dengiantys drabužiai. Vis dėlto, TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ laidos vedėjas Alvydas Unikauskas nori išsklaidyti šį mitą ir atskleisti tikrąją tiesą.
Saulės vengimas – žalingas
Liguistas saulės vengimas ir nuolatinis apsauginių SPF kremų naudojimas yra žalingas mūsų sveikatai. Pasak A. Unikausko, nuo saulės sukeltų ligų per metus miršta daugiau kaip 5 000 pacientų.
Unikauskas atskleidė 2 natūralius vitamino D šaltinius: įsidėmėkite
Vitamino D trūkumas vargina didžiąją dalį Europos gyventojų. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas patarė, kokius natūralius vitamino D šaltinius geriausia rinktis.
Vitaminas D svarbus visam organizmui
Profesorius A. Unikauskas pasakoja, kad be vitamino D negali veikti žmogaus imuninė sistema, nukenčia kaulai ir psichika. Be to, moksliniai tyrimai įrodo autoimuninių ligų atsiradimo ir vitamino D trūkumo ryšį.
Unikauskas pataria nedaryti šios klaidos: gresia vėžys
Pastaruoju metu vis pasirodo pranešimai raginantys saugotis saulės spindulių ir naudoti apsauginius kremus. TV3 žiūrovų pamėgtoje „Kviečiame daktarą“ laidoje, Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė atskleidė kitą medalio pusę. Pasirodo, kad saulės vengimas yra toks pat žalingas, kaip cigarečių rūkymas, maža to, net gali padidinti vėžio riziką.
Sutrikdo imuninės sistemos veiklą
Bijantiems saulės spindulių, profesorius A. Unikauskas pateikia statistiką.
Prieš naktį Unikauskas ragina padaryti tai: miegosite daug geriau
Miegas – neatskiriama geros savijautos ir sveikatos dalis, todėl svarbu užtikrinti gerą ir pakankamą poilsį, nes, kitu atveju, gali grėsti nemalonios pasekmės.
Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas pastebėjo, kad vyresniame amžiuje daugelis miega prasčiau. Tai gali lemti, pavyzdžiui, tai, kad suaktyvėja simpatinė nervų sistema, atsakinga už „bėk arba kovok“ atsaką dėl per gyvenimą patiriamo streso, kuris pamažu kaupiasi.
Nepavyksta numesti svorio? Unikauskas ragina išsitirti 1 organą
Skydliaukės susirgimai pasitaiko vis dažnesnei žmonių grupei, o ypač moterims. Dėl šių susirgimų jaučiamasi prastai, gali pakisti svoris ir lydėti kiti varginantys simptomai. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą!“ profesorius Alvydas Unikauskas paaiškino, kokios to priežastys. O laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė paaiškino, ką daryti.
Į „Kviečiame daktarą!“ laidą kreipėsi panevėžietė Vanda, kuri pasidalijo žinute su žiūrovais.
„Man diagnozuota hipertirozė. Priaugau 14 kg svorio.
Unikauskas įspėja: štai, kas nutiks, jei per naktį miegosite mažiau nei 5 valandas
Vis daugiau pacientų susiduria su nemigos problema. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas atskleidė, kas nutiks, jei kasnakt miegosite 5 valandas ar trumpiau.
„Per naktį kokybiškam miegui reikėtų skirti maždaug 7-8 valandas. Nepakankamo poilsio pasekmės – labai rimtos“, – teigia laidos vedėjas.
Unikauskas prakalbo daugeliui aktualia tema: štai, ko turėtų vengti sergantieji hemiplegine migrena
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas sulaukė žiūrovės klausimo apie migreną.
Rūtelė iš Londono: „Kokia tikimybė, kad ištiks infarktas ar insultas, jei yra lėtinė migrena ir hemipleginė migrena? Per kiek laiko tai gali atsitikti?“
Pasak specialisto, migreną išduoda pulsuojantis, stiprus galvos skausmas. Dauguma migrenos atvejų kraujagyslės yra atsipalaidavusios, sienelės pasidaro laisvos tarsi virvės.
Populiariausios natūralios priemonės nuo peršalimo gali būti mitas: atskleidė, kurios iš tiesų veiksmingos
Nors pavasarį orai šyla, peršalimo ligų sezonas dar toli gražu nesibaigė. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“, profesorius Alvydas Unikauskas patarė, kokios natūralios priemonės iš tikrųjų gali palengvinti slogą, gerklės skausmą ar kosulį, o kokios tėra pramanai.
Laidos vedėjas A. Unikauskas pasakojo, kad vienos dažniausių priemonių, kurių pacientai griebiasi gydant peršalimą yra karštas pienas su medumi bei druskos įtrynimas į krūtinę.