Jei amžėjant nieko nedarysite, pasekmės gali būti liūdnos. Pavyzdžiui, mažėjant raumenų masei, padidėja traumų tikimybė, tad nukritus vyresniame amžiuje, atsistatyti po traumos gali būti nebeįmanoma dėl trapesnių kaulų.
Mažėjant raumenų masei, mažėja ir kūno stabilumas bei gali atsirasti daugiau kūno skausmų. Pasirodo, su raumenimis, kartu nyksta ir kaulų masė.
Žmonės pagalbos nesikreipia laiku
Unikauskas aiškina, kad raumenys žmogaus kūne yra ne tik dėl grožio, bet skirti atlikti ir apsauginę sąnarių funkciją. Tad raumenų nepakankamumas gali sukelti ir pasikartojančius sąnarių skausmus. Jam antrina ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė.
„Sąnariai ir raumenys yra neatsiejami, todėl reikėtų jais rūpintis abiem kartu“, – tikina J. Aleknienė.
Vaistininkė pasakoja, kad net 24 proc. pasaulio gyventojų turi pažeistą raumenų bei griaučių sistemą. Taip yra todėl, nes žmonės pas gydytoją pagalbos nesikreipia laiku, o problemai įsisenėjus, ją išspręsti tampa vis sudėtingiau.
J. Aleknietė atskleidžia tris pagrindinius mitus, kuriuos dažnai tenka išgirsti vaistininkams:
- Sąnarių problemos kamuoja tik vyresnio amžiaus žmones
- Kai skauda sąnarius, negalima sportuoti
- Sąnarių skausmas – tai pirmas signalas
Kiekvieną mitą galima paneigti
Šiandien vis daugiau vaikų ir jaunų žmonių skundžiasi sąnarių problemomis. To priežastimi tampa suprastėjusi mityba, fizinio aktyvumo trūkumas ar kartais net per didelis fizinis krūvis, kurio metu yra patiriamos įvairios traumos. Sąnarių problemos išsivystyti gali ir dėl genetinių ar autoimuninių ligų.
Jei turite sąnarių problemų, judėti visada yra sveika, kitu atveju gresia uždegimai. Žinoma, svarbu pasirinkti tinkamą ir saugų judėjimą. Galimas vaikščiojimas, važinėjimas dviračiu, plaukimas. Štai reikėtų vengti bėgiojimo, šokinėjimo ir sunkių svorių kilnojimo.
Apie sąnarių problemas nebūtinai visada praneša tik sąnarių skausmas. Patys pirmieji simptomai dažniausiai būna sąnarių traškesys ar sąstingis.
Vaistininkė perspėja, kad itin svarbu atkreipti dėmesį į staigius ir netikėtus pokyčius. Tačiau jei sąnarių sąstingį ar traškėjimą patiriate visą gyvenimą, sunerimti nėra dėl ko.
Kokie maisto papildai naudingi sąnariams, sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.
VISĄ LAIDĄ „Kviečiame daktarą“ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Kviečiame daktarą“.