agnė vaitasiūtė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „agnė vaitasiūtė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „agnė vaitasiūtė“.
Indrė Burlinskaitė: „Į konkursą „Mis Lietuva" atėjau laimėti“
Žavi, besišypsanti ir maloniai bendraujanti „Olialia“ mergaitė Indrė Burlinskaitė aiškiai žino savo artimiausią tikslą – laimėti konkursą-televizijos projektą „Iššūkis - mis Lietuva“. Mergina nebijo nei kitų gražuolių konkurencijos, nei piktų apkalbų. Ją palaiko artimiausi žmonės - tėvai, draugai ir net gerbėjai. Iš Alytaus kilusi Indrė laiko veltui nešvaisto.
Viešas auditas – privati paslaptis
Norėdamas įrodyti, kad 36 milijonų litų nešvaistė, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) generalinis direktorius Gintautas Kėvišas užsisakė auditą. Privatų. Jo atlikimą finansavo teatro mecenatas „Siemens“. Auditas jau baigtas, bet biudžetinės įstaigos auditą atlikusi privati kompanija rezultatų neskelbia, o G. Kėvišas tvirtina jų neturįs.
Gesinti gaisrų – basi
Vienodą darbą dirbantiems pareigūnams - perpus mažesni atlyginimai ir jokių socialinių garantijų. Nuo sausio 1 d. su tokia neteisybe Lietuvoje susiduria per 3000 gaisrininkų. Iki šiol už 800 litų kantriai dirbę savo darbą ir bandę su Vyriausybe susitarti dėl geresnių sąlygų, tačiau nieko nepešę, gaisrininkai žada nebekentėti ir skelbia streiką.
Dvigubas pinigų tratinimas
Remigijus Merkelys, viešosios įstaigos „Vilniaus festivaliai“ direktorius, nesugebėjęs pasisemti milijonų per „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ renginius, rado naują būdą numelžti Kultūros ministeriją.
Moka du kartus
Kultūros ministras Remigijus Vilkaitis praėjusią savaitę paskyrė 2009 m.valstybės biudžeto lėšas tęstinių tarptautinių renginių projektams finansuoti. Šiems projektams skirta beveik 2 mln. litų, rašo „Respublika“.
Beveik pusė šių lėšų, 805 tūkst.
Brangūs eksministro užmojai
Keliskart permokėti įsigyjant laivus, apie kuriuos praėjusią savaitę rašė „Respublika“ - ne vienintelis buvusio krašto apsaugos ministro Juozo Oleko pomėgis. Kita eksministro silpnybė - valstybei dešimtis milijonų atsieinančios sutartys, kurias pasirašant kolegos iš Seimo savo ruožtu viešai paburnoja, bet vėliau pamiršta ir tratinti valstybės pinigus netrukdo.
Viena tokių sutarčių susijusi su strateginiais „C-17 Globemaster III“ lėktuvais.
R. Budbergytė: „Kovoti su švaistūnais nėra lengva“
Šios savaitės žmogus – Valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė, kuri nebijodama nei įtakingų asmenų, nei užsieniečių, nei šešėlinių struktūrų ėmėsi tirti skandalingiausius šalies projektus.
- Anksčiau jūs dirbote vidaus reikalų ministro sekretore, vėliau šį darbą iškeitėte į darbą Valstybės kontrolėje. Kas jus paskatino pakeisti tarnybą? - paklausė „Respublika“ R. Budbergytės.
VEKS projektai neįgaliesiems – tabu
Skandalais dėl neskaidrios veiklos apipinta viešoji įstaiga „Vilnius - Europos kultūros sostinė“ (VEKS) klimpsta į dar vieną. Socialinė neįgaliųjų įmonė Ūlos juvelyrų studija kreipėsi į Vilniaus savivaldybę dėl įmonės diskriminavimo ir autorių teisių pažeidimo.
Švaistūnams apkarpys biudžetą ir tramdys įstatymu
Valstybinės institucijos, kurios lig šiol švaistėsi valstybiniais milijonais, išmokėdamos priedus ar premijas, nuo šiol turės veržtis diržus. Vakar Vyriausybėje valdančioji koalicija svarstė galimybę mažinti „švaistūnių“ asignavimus.
Guos nuskriaustuosius
„Aš esu šio sprendimo šalininkas, nes naujoji Vyriausybė kai kuriais atvejais nespėjo šių procesų sukontroliuoti. Buvo garsiai nuskambėję atvejai, kai išeinanti Vyriausybė išmokėjo nemažai premijų.
Po valstybine iškaba – pinigų plovykla
10 milijonų litų – tokia mokesčių mokėtojų pinigų suma slepiasi už „nemokamos“ Energetikos ministerijos iškabos.
Premjerui Andriui Kubiliui jau pavyko įtikinti prezidentą Valdą Adamkų, kad naujoji ministerija nekainuos nė lito ir jis jau palaimino „nemokamos“ ministerijos idėją.
Sportininkai: moratoriumas – teisingas sprendimas
Lietuvos žymiausi sportininkai ne tik pritaria moratoriumo idėjai, bet ir siūlo išeitį, kaip sutaupyti pinigų: užuot kvietus užsienio svečius ir švaistant pinigus Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio ir „Vilniaus - Europos kultūros sostinės“ renginiams, kasmečius renginius pavadinti „tūkstantmečio“ vardu.
Bronislovas Vyšniauskas Sunkiaatlečių treneris
Tikrai reikia taupyti.
REKLAMA
REKLAMA
Kultūrininkai: sunkmečiu kultūra gyvas nebūsi
Kad fejerverkai, puošmenos ir dekoracijos - tik antraeilis dalykas, mano ir Lietuvos kultūros atstovai. Jie pritaria Seimo pirmininko inicijuotam moratoriumui ir teigia, kad sunkmečiu reikia gelbėti verslą ir rūpintis žmonėmis, o ne brangiausiomis valstybės programomis.
Vladas BAGDONAS Lietuvos aklųjų choro „Vilnius“ direktorius:
Aš pritariu moratoriumui. Mano nuomone, svarbiausia yra žmonių padėtis ir verslo inicijavimas.
Įvaizdžio kūrėją palietė krizė
Įvaizdžio kūrėjas Wally Olinsas, kuriam atseikėta pusė milijono už Lietuvos ekonominės įvaizdžio koncepcijos kūrimą, žadėjo savo planų gaires pristatyti sausio mėnesį. Tačiau nepristatė. Vakar įvaizdžio strategas pareiškė, kad jam trukdo ekonomikos krizė – koncepcijos teks palaukti iki kovo.
Švaistymasis svetimais milijonais – nesvetimas
Gintautas Kėvišas, Nacionalinio operos ir baleto teatro (NOBT) direktorius, teisėsaugos akiratyje dėl švaistymosi valstybiniais milijonais atsiduria ne pirmą kartą. Prieš šešerius metus Valstybės kontrolė nustatė, kad G. Kėvišui būnant Lietuvos nacionalinės filharmonijos direktoriumi buvo ne tik neskaidriai organizuojami koncertai, bet ir švaistomasi autoriniais honorarais. Tačiau tąkart direktoriui pavyko iš balos išlipti sausam.
Atmestas tik vienas veto
Ilgai diskutavę apie du prezidento Valdo Adamkaus vetuotus biudžeto įstatymą lydinčius įstatymus, parlamentarai vakar apsisprendė: nei už orą, nei už automobilius mokėti nereikės, tačiau antrasis prezidento veto vis dėlto atmestas – atskaitymai į privačius pensijų fondus sumažės.
Mokestis – absurdiškas Prezidentui, siūliusiam, kad įmonių turimi ar nuomojami automobiliai būtų apmokestinti 150 litų per mėnesį ne nuo šių metų sausio, o nuo balandžio 1 dienos, buvo nepritarta.
Mokesčių įstatymus svarstys iš naujo
Prezidentui Valdui Adamkui gruodžio pabaigoje pasirašius 2009 metų biudžeto įstatymą, bet vetavus ir grąžinus Seimui Juridinių asmenų automobilio mokesčio bei Įmokų į pensijų fondus mažinimo įstatymus, pastarieji Seime bus svarstomi pakartotinai.
Pažeistų Konstituciją
Po prezidento nepritarimo apmokestinti juridinių asmenų automobilius, Seimas šį įstatymą svarstys iš naujo.
Premjero diskusijoje su sąjūdiečiais – visuomenės problemos
Ar gali Vyriausybė kalbėtis su visuomene ir ar toks dialogas reikalingas? Vakar Lietuvos mokslų akademijoje premjeras Andrius Kubilius apie tai diskutavo su Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubu.
Gavo kritikos
„Pokalbių, diskusijų, susitelkimo tradicijų Lietuvoje nebuvo, tačiau jų reikia. Dabartinis metas - ne paprastas ir ne lengvas, bet pilnas iššūkių, o iššūkiai yra galimybės.
Seimūnai atlyginimų mažintis neskuba
Parlamentarai, pernai pasididinę atlyginimus ir netrukus prabilę apie krizę, ėmė ieškoti būdų, kaip juos sumažinti, kad sunkmečiu būtų išvien su tauta. Žadėjo dalį uždarbio pervesti į biudžetą arba paaukoti skurstantiesiems, tačiau Seimo Finansų departamento direktorės Danutės Petrauskienės teigimu, tokių prašymų gauta vos kelios dešimtys.
Naujagimiams – tradiciški vardai
Naujųjų metų naktį, padangėje tebežybsint margaspalviams saliutams, Lietuvą pasveikino dešimtys naujagimių.
Tikėtina, kad jiems bus parinkti tradiciški lietuviški vardai - mat laikas, kai tėvai savo vaikus vadindavo muilo operų personažų vardais, baigėsi. Lietuvos civilinės metrikacijos skyrių duomenimis, tėvai vis dažniau renkasi tradiciškus, lietuviškus vardus.
Švietėjai – už moratoriumą
„Respublikai“ pasiteiravus, ką apie Seimo pirmininko Arūno Valinsko pasiūlymą skelbti moratoriumą daugiausia valstybės biudžetui kainuojančioms programoms, dauguma švietimo srities atstovų sakė, kad tai – racionalus būdas sunkmečiu taupyti valstybės biudžeto lėšas.
Filomena Taunytė
Publicistė
Aš visiškai pritariu moratoriumui. Iššvaistomus pinigus galima panaudoti atidarant kaimo mokyklą arba ambulatoriją, kuri buvo uždaryta, ar paleisti autobusą į atokias kaimo vietoves.
Studentai vilks krepšelių naštą
Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius vakar Vyriausybės strateginio planavimo komitete pristatė numatomus kitų metų aukštojo mokslo pokyčius, kuriais bus siekiama užtikrinti geresnės kokybės studijas - reformuojant studijų finansavimo ir universitetų valdymo sistemas.
Biudžetas su išlygomis
Padėtas paskutinis taškas 2009 m. biudžeto priėmimo procedūroje. Vakar prezidentas Valdas Adamkus pasirašė aštrios kritikos sulaukusį kitų metų valstybės biudžeto įstatymą ir didžiąją dalį jį lydinčių teisės aktų.
Vetavo du įstatymus
Prezidentas atkreipė dėmesį, kad nors lydinčiuose įstatymuose esama trūkumų, nepatvirtinus valstybės biudžeto būtų pasiųsti neigiami signalai tarptautinėms reitingų agentūroms ir finansų organizacijoms, iš kurių gali tekti skolintis.
Dėl nemokamo pradinukų maitinimo – vis nesutariama
Nemokamas pradinukų maitinimas – Seimo narių nesutarimų objektas. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas nepritarė liberalų siūlymui grįžti prie ankstesnės tvarkos, kai nemokamai buvo maitinami tik socialinę paramą gaunančių šeimų vaikai.
Valstybė veja dėstytojus į gatves
Tris dienas po tris valandas - tiek prie Vyriausybės pasiryžę piketuoti Lietuvos aukštųjų mokyklų dėstytojai, reikalaujantys socialinio dialogo, jiems priklausančio atlyginimo ir universitetams numatytų lėšų.
Vakar prie Vyriausybės pradėję piketuoti dėstytojai čia žada būti dar dvi dienas: šiandien ir pirmadienį. Vakar nepasitenkinimą esama padėtimi reiškė Klaipėdos universiteto (KU), Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) ir Kūno kultūros akademijos (KKA) atstovai.
Šeštadalis seimūnų gali mokėti baudas
Parlamentarai per mėnesį nuo priesaikos - iki gruodžio 17 dienos - privalėjo pateikti viešųjų ir privačiųjų interesų deklaracijas, bet daugiau nei šeštadalis seimūnų savo prievolę pamiršo.
„Įstatymas numato, kad nuo priesaikos per mėnesį Seimo nariai turi duoti viešųjų ir privačiųjų interesų deklaracijas Seimo Etikos ir procedūrų komisijai - todėl užvakar buvo paskutinė diena“, - „Respublikai“ sakė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas.
Nelegalus biudžeto tvirtinimas
Nors naujoji Vyriausybė kalba, kad 2009 metų biudžetą reikia patvirtinti dar šiemet, procedūros yra smarkiai užsitęsusios ir jau dabar nusižengia Seimo statutui.
Finansų ministras Algirdas Šemeta teigia, kad naujoji Vyriausybė 2009 metų biudžetą turi patvirtinti dar šiemet, todėl ji savo darbą ir pradės nuo valstybės ir nacionalinio biudžeto svarstymo. Šis klausimas įtrauktas pirmas į penkioliktosios ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės pirmojo posėdžio darbotvarkę.
Mokslininkai atidarė konsultantų banką
Iš Lietuvos jaunuosius mokslininkus veja ne tik įrangos laboratorijose trūkumas ar prastos sąlygos universitetuose, bet ir nekompetentingi ir savo žinių neatnaujinantys daktaro disertacijų vadovai.
Kultūra agurkų stiklainyje
Vos tik baigęs tarti priesaikos žodžius, naujasis kultūros ministras Remigijus Vilkaitis atsidūrė etikos sargų akiratyje – už tai, kad savo atvaizdu puošia prekybos centruose parduodamų agurkų stiklainius.
Kosminiai Lietuvos valdininkų užmojai
Lietuvoje vieni kuria programas, kaip sutaupyti, kiti galvoja apie išlaidavimą. Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) ir toliau neatsisako minties stoti į Europos kosmoso agentūrą (EKA) ir tam kasmet pakloti dešimtis milijonų litų. Esą tai geresnė investicija nei naujametę naktį žadami sostinės fejerverkai ateiviams.
Būti premjero žmona - šiek tiek baugina
Prezidentas Valdas Adamkus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderį Andrių Kubilių vakar paskyrė ministru pirmininku ir pavedė ne vėliau kaip per 15 dienų sudaryti Vyriausybę. Kaip jaučiasi ir kaip keis gyvenimą A.Kubilius, antrą kartą tapęs premjeru, niekam ne paslaptis - dar būdamas kandidatu į premjerus jis kalbėjo apie tai ne vieną kartą.
Po Skaitymo metų – į balanos gadynę
Šiemet dar galime pasidžiaugti: 2008 m. skelbiami skaitymo metais ir raginama skaityti knygas. Tačiau kas bus kitąmet? Vyriausybei nupjovus pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatas, knygos taps arba prabangos, arba piratine preke.
Į klausimą, kas mūsų laukia panaikinus spaudai PVM lengvatą, Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) vykdomoji direktorė Aida Dopkevičiūtė-Džiovėnienė atsako paprastai.
A. Valinsko draudimai ir apribojimai
Naujai išrinktas Seimo pirmininkas iškart ėmėsi veiklos: vakar vykusioje spaudos konferencijoje ne tik žurnalistus supažindino su naujais draudimais ir apribojimais, bet ir pareiškė vyksiąs į oficialų susitikimą „pas prezidentą ir Boženą“.
Ilgus metus sukiojęsis televizijos ekrane ir atėjęs į Seimo pirmininko kėdę, Arūnas Valinskas nusprendė, kad Seime filmavimo studijos nedarys.
Atgal į laukinį kapitalizmą
Ekspertai teigia, kad Darbo kodeksas yra griežtas ir nepalankus lanksčiai veiklai.
Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI), pastebėjęs, kad nedarbo lygis Lietuvoje kyla, suskubo Vyriausybei pasiūlyti priemonių: atsisakyti išeitinių kompensacijų, išmokų ligos atveju ir neapibrėžti nei darbo, nei poilsio laiko, rašo „Respublika“.
Situacija prastėja pati
LLRI pateiktais darbo biržos duomenimis, ieškančių darbo žmonių šių metų spalį, palyginti su 2007 m. spalio mėnesiu, padaugėjo 33 proc.
Vokelių istorija nesibaigia
Praėjusio Seimo išrinktieji klojosi pamatą darbui naujajame Seime – atsisakę kanceliarinių išlaidų vokeliuose, gerokai pasididino darbo užmokestį, tačiau naujieji parlamentarai žada šį įstatymą keisti.
A. Valinskui – skaudi pamoka
Nors apie Arūno Valinsko kandidatūrą į Seimo pirmininko postą buvo kalbama ne vieną savaitę ir, atrodo, tiek jis pats, tiek koalicijos partneriai jam garantavo sėkmę, balsavimas parodė visai ką kita.
Nepasitiki saviškiai
Po pirmojo balsavimo A. Valinskas nebuvo išrinktas Seimo pirmininku. Per slaptą balsavimą už jo kandidatūrą balsavo 67, prieš buvo 69 parlamentarai.
Pradžiai – pranašiški ženklai
Istorinėje Kovo 11-osios salėje vakar priesaikomis darbą pradėjo 2008-2012 m. kadencijos Seimas.
Sveikindamas būsimuosius parlamentarus prezidentas Valdas Adamkus ragino nekartoti buvusiojo Seimo klaidų, o arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius teigė, kad Seimui reikia ne patarimų, o maldos.
Vyriausybės palikimas – naujas mokestis
Vyriausybės strateginio planavimo komitetas vakar pritarė sveikatos draudimo sistemos pertvarkai, numatančiai, kad reikia įvesti nuo darbo užmokesčio skaičiuojamą sveikatos mokestį bei papildomą draudimą. Tačiau tam dar turi pritarti Seimas.
Kitąmet laisvų dienų turėsime mažiau
Nors idėja apie poilsio dienų kilnojimą sulaukė nemažai kritikos, Vyriausybę šią savaitę pasiekė nutarimo projektas, numatantis poilsio dienų perkėlimą, ir jei jam kitą savaitę bus pritarta, Naujuosius metus švęsime keturias dienas.
Darbą baigs kukliai
Seimo nariai, atsisveikindami su šios kadencijos Parlamentu, žada taupyti: nei pompastiškų vakarėlių, nei brangių dovanų neplanuoja.
Seimo kanclerio Gintauto Vilkelio teigimu, kol kas preliminariai susitarta, kad parlamentarai Seimo restorane rinksis vyno ar sulčių taurės, o kurią dieną vyks iškilmės, dar neaišku, rašo „Respublika“.
Daugelis nedalyvaus „Penktadienį arba ketvirtadienį, jeigu jie (parlamentarai – red. past.) neapsispręs kitaip.
Net ir badmečiu mokyklose trūksta pedagogų
Nors Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) yra parengusi ne vieną programą, kuri turėtų pritraukti pedagogus dirbti mokyklose, net ir per krizę, kai žmonės baiminasi netekti darbo, Lietuvos mokyklose pedagogų vis dar trūksta, rašo „Respublika“.
Per devynis mėnesius Lietuvos darbo biržoje (LDB) buvo užregistruoja 516 laisvų darbo vietų mokytojams, darbo ieškodami užsiregistravo 672 mokytojai.
Sąjūdžio dvasia – gyva
Sąjūdžio, gimusio prieš dvidešimtmetį iš viešai reiškiamų laisvės, tiesos, lietuvių kultūros ir tautos išsaugojimo reikalavimų, dvasia yra gyva iki šiol. Tai parodė šeštadienį Lietuvos nacionaliniame dramos teatre į Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio (LPS) Steigiamojo Suvažiavimo dvidešimtmečio minėjimą susirinkę LPS nariai, rėmėjai ir visuomenės veikėjai, rašo „Respublika“.
„Sąjūdis buvo ne tik politika ir ne tik tiesė kelią į valstybingumą.
„Gamtos vaikui“ – aplinkos ministro portfelis
Į aplinkos ministro kėdę pretenduojantis Arūnas Burkšas – Neringos savivaldybės vicemeras, visą gyvenimą praleidęs Nidoje, todėl lyg pro didinamąjį stiklą matęs visas gamtos apsaugos problemas, - visuomeninių organizacijų yra kaltinamas gamtos niokojimu. Apie A. Burkšo darbus, ateities planus bei įvairių visuomenininkų priekaištus „Respublika“ kalbėjo su pačiu būsimuoju aplinkos ministru.
– Kodėl esate tinkamas būti aplinkos ministru? – paklausė „Respublika“ A. Burkšo.
V. Rumšas: „Jei nebūčiau aktorius, būčiau prezidentas“
Pasitempęs, žavus ir elegantiškas, ne kartą išrinktas vienu seksualiausių Lietuvos vyrų aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis juokauja, kad yra bene idealus, jokių silpnybių neturintis vyras.
Saviironijos nestokojantis aktorius ir televizijos laidų vedėjas rimtai ir nerimtai pasakoja apie savo tikslus, svajones ir... Pasaulio pabaigą. Aktorius matyti televizijoje jau niekam nėra staigmena. Ką jums reiškia darbas televizijoje?
Naują patirtį.
Pedagogai nenori veržtis diržų
Šiais metais tiek derybomis, tiek aršiomis kovomis išsikovoję ilgalaikę darbo užmokesčio didinimo programą pedagogai baiminasi, kad, pasikeitus valdžiai, bus pamiršti ir visi susitarimai.
Ministrų pasiansas dar nesusidėlioja
Jau antrą savaitę lipdoma Vyriausybė nesiklijuoja. Nors būsimos valdančiosios koalicijos partneriai ministrų postus išsidalijo, vis dar neaišku, kas juos užims, rašo „Respublika“.
Postai su klaustukais Praėjusios savaitės koalicijos partnerių greitų derybų dėl ministrų personalijų pažadai, regis, lieka pažadai. Jau dabar aišku, kad kandidatų į būsimą Ministrų kabinetą daugiau negu kėdžių. O ir ne visos siūlomos kandidatūros tinka šalies vadovui.
Šarlatanais tikėti lietuviai nenustoja
Lietuviai, nebepasitikintys nei valdžia, nei medikais, vis dar tiki ir pasitiki dvasininkais – esamais arba nesamais, jei tik šie pažada ne tik išganymą anapusiniame pasaulyje, bet ir ligų pagydymą Balsių namų bendruomenės salėje.
„Šamanui“, kadaise buvusiam kunigui Gintautui Stanevičiui teisė eiti kunigo pareigas yra atimta – mat jis, teigdamas turįs Šventosios Dvasios dovaną, mulkino žmones. Patikliosios kaimo moterėlės tikėjo kunigo antgamtiškumu ir kviesdavosi jį į gydymo seansus.
Įvaizdžio mesijas melš pinigus
Sukūrę net kelias šalies įvaizdžio koncepcijas, valdininkai nusprendė atseikėti pinigėlių dar vienai. Pusę milijono taip „įsisavins“ tariamas „ženklodaros autoritetas“ Wally Olinsas, kuris iki šio pelningo užsakymo net nežinojo tokios valstybės kaip Lietuva. Sužinos pats. Ir kitiems parodys, rašo „Respublika“.
„Wally Olinsą mes pasirinkome, nes nemanome esantys tokie turtingi, kad galėtume naudotis ne pačiais geriausiais patarimais.
Per rožinį Guggenheimo projektą nematome savų muziejų
Muziejų darbuotojai jau kurį laiką skundžiasi mažais atlyginimais, o turimi paveikslai yra, nes nėra tinkamų saugyklų. Tačiau valdžia vis tiek užsimojusi Lietuvoje pastatyti Ermitažo-Guggeheimo muziejų. Tokį, koks kitose pasaulio šalyse nepateisino lūkesčių.
Šį kartą „Respublikos“ apskritasis stalas persikėlė į Kultūros ministerijos (KM) baltąją salę. Čia „Respublika“, dvi savaites kvietusi Kultūros ministerijos valdininkus ir jų neprisikvietusi, galiausiai buvo pakviesta pati.
Formuojant koalicijas svarbiausia – noras dirbti
Partijos, su nekantrumu laukdamos antrojo rinkimų turo, apie koalicijas ir paramą viena kitai kalbasi nedrąsiai. Mat, jų nuomone, daug kas priklausys nuo balsavimo vienmandatėse apygardose. O kokį Seimą mato ir kokių partijų galimą bendradarbiavimą vertina geriausiai, „Respublika“ klausė politologų.
Spalvota koalicija „Forma tai bus vadinamoji plati, arba išpūsta, koalicija, o turiniu – ideologiškai prieštaringų partnerių koalicija“, – mano politikos mokslų daktaras Alvidas Lukošaitis.
Iš Seimo – į gatvę su tūkstantinėmis išmokomis
Praėjusią savaitę Parlamente įregistruota įstatymo pataisa, pagal kurią kadenciją baigę ir į naują Seimą nekandidatavę arba nepatekę parlamentarai turėtų atsisakyti išeitinių išmokų.
Ilgamečiams politikos vilkams teks ieškoti kito miško
Ilgametėms partijoms, sudariusioms valdančiąją daugumą 2004-2008 m. Seime, šiuose rinkimuose 5 proc. griovio peršokti nepavyko. Partijų lyderiai dėl nesėkmės kaltina Arūno Valinsko partiją, rašo „Respublika“.
Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos (LVLS), surinkusios 3,72 proc. rinkėjų balsų, ir Naujosios sąjungos, surinkusios 3,65 proc., nariai sako tokio mažo rinkėjų aktyvumo nesitikėję, tačiau su tuo susitaikę ketina ieškotis naujo darbo.