užmokestis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „užmokestis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „užmokestis“.
Suskaičiavo, kam ir kur Lietuvoje labiausiai padidino atlyginimus: pridėjo ir 400 eurų į rankas
Praėjusiais, 2024-aisiais metais atlyginimai Lietuvoje augo įvairiai. Kai kuriems alga pakilo vos 1 proc., kitiems – net trečdaliu (33 proc.), o vidutinis kilimas siekė 7 proc., rašoma pranešime žiniasklaidai.
Tokie duomenys buvo gauti „Manoalga.lt“ tyrimo metu, kuomet 11 tūkst. dirbančiųjų pateikė duomenis apie savo pareigas, uždarbį ir gaunamas papildomas naudas.
Trumpesnė darbo savaitė: įmonės parodė, kaip dirba mažiau, bet uždirba daugiau
Pasaulyje didelės įmonės ima eksperimentuoti – trumpina darbo savaitę iki ketvirtadienio. Eksperimento rezultatai pradžiugino vadovus – tai leido padidinti pajamas ir smarkiai sumažinti darbuotojų perdegimo ir išėjimo iš darbo lygį.
Kai Islandija 2015 m. pradėjo bandomąją keturių dienų darbo savaitės programą, kuri truko ketverius metus, didesnės šalys ir didžiosios korporacijos ne visiškai atkreipė į tai dėmesį.
Mokytojai atnaujina streiką: štai, kokių veiksmų imsis
Gruodžio 5 dieną (pirmadienį) Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) atnaujina visuotinį mokytojų streiką, taip išreikšdama švietimo bendruomenės nuomonę apie susidariusią situaciją švietime ir rūpestį, kad planuojami pokyčiai neturės didesnės įtakos sistemą kamuojančioms problemoms, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Siūlo atlikti auditą, kaip vykdomi pažadai mokytojams dėl darbo užmokesčio
Kelios dešimtys opozicijos atstovų siūlo atlikti auditą, ar tinkamai vykdomi įsipareigojimai dėl mokytojų darbo užmokesčio, o lėšos švietimui valstybės biudžete naudojamos racionaliai.
Nutarimo projektą su pavedimu Valstybės kontrolei iki kitų metų vasario 1 dienos atlikti tokį auditą registravo 43 parlamentarai, daugiausiai iš Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“, Darbo partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijų.
Kitų metų biudžete švietimui numatyta skirti 3,842 mlrd.
Moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis per metus nepakito
Moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis šalyje, neįskaitant žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės įmonių, pernai siekė 11,1 proc. ir, palyginti su 2021 metais, nepakito.
Didžiausias atotrūkis buvo finansinės ir draudimo veiklos įmonėse – 31,8 proc., informacijos ir ryšių – 28,4 proc., žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo – 25,6 proc., penktadienį pranešė Valstybės duomenų agentūra.
Seimas patvirtino valstybės tarybos reformą: keisis darbo užmokesčio tvarka
Seimas ketvirtadienį priėmė valstybės tarnybos reformą, kuri keičia viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų skaičiavimo tvarką, vadovams leidžia lanksčiau tvarkytis su žmogiškaisiais ištekliais.
Už naujos redakcijos Valstybės tarnybos įstatymą balsavo 78 Seimo nariai, prieš buvo du ir susilaikė 45 parlamentarai. Pagrindinis įstatymas įsigalioja nuo 2024 metų sausio 1 dienos, išskyrus kai kurias atskiras dalis.
Paviešinta, kuri įmonė vasarį mokėjo didžiausias algas: dalis darbuotojų gavo po 51,4 tūkst. eurų
Transporto, krovinių pervežimo ir logistikos grupė „Girteka Holding“ vasarį mokėjo didžiausią vidutinį darbo užmokestį Lietuvoje – penkiems darbuotojams išmokėta po 51,4 tūkst. eurų (iki mokesčių), rodo „Sodros“ duomenys.
Koncerno „Achemos grupė“ elektros gamintoja „Renerga-1“ šešiems darbuotojams mokėjo po 37,7 tūkst. eurų, Švedijos investicijų bendrovė „Eastnine Lithuania“, kurioje dirba devyni darbuotojai, – po 37,4 tūkst.
Už „Ignitis grupės“ pasirengimą viešam IPO konsultantams sumokėta beveik 900 tūkst. eurų – žiniasklaida
Už valstybės kontroliuojamos „Igničio grupės“ pasirengimą pritraukti privatų akcinį kapitalą ir surengti pirminį viešą akcijų siūlymą (IPO) įmonė konsultantams sumokėjo apie 900 tūkst. eurų.
Apie šį užmokestį nieko nežinojo tuometinio finansų ministro Viliaus Šapokos sukurta iš aukštų valstybės pareigūnų sudaryta „Ignitis grupės“ ilgalaikio finansavimo alternatyvų vertinimo darbo grupė, skelbia LRT atliktas tyrimas.
Dirbsite per šventines dienas? Jums turėtų mokėti dvigubai – štai ką daryti
Artėjant minėjimo ir šventinėms dienoms, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena, kad dirbantieji turi pasinaudoti šiomis dienomis atminimo pagerbimui, poilsiui, susitikimui su šeima ir draugais.
Tačiau yra tokių gamybos ir aptarnavimo sektorių, kur darbas negali sustoti net ir šventinėmis dienomis. Todėl:
švenčių dieną dirbama tik su darbuotojo sutikimu, išskyrus atvejus, kai dirbama pagal suminę darbo laiko apskaitą ar kolektyvinėje sutartyje nustatytais atvejais (DK 123 str.
JK streiką pradėjo tūkstančiai pašto darbuotojų
Jungtinėje Karalystėje tūkstančiai pašto darbuotojų penktadienį pradėjo streiką reikalaudami didesnio darbo užmokesčio stiprėjančios pragyvenimo išlaidų krizės fone.
REKLAMA
REKLAMA
Ukrainoje realusis darbo užmokestis šiais metais gali susitraukti 27 proc.
2022 metais nominalusis darbo užmokestis Ukrainoje susitrauks 12 proc., tuo metu realusis (atskaičius infliacijos poveikį) – 27 proc., teigiama Ukrainos banko infliacijos ataskaitoje.
Ataskaitoje pažymima, kad gilus ekonomikos nuosmukis lėmė spartų nedarbo lygio augimą, kuris 2022 metų antrąjį ketvirtį šalyje siekė maždaug 35 procentus.
Banko analitikai mano, kad ateityje nedarbas palaipsniui mažės, tačiau dėl ilgalaikių karo padarinių išliks aukščiau natūralaus lygio.
Teismas imasi 25 teisėjų bylos prieš valstybę dėl per krizę sumažinto darbo užmokesčio
Regionų apygardos administracinis teismas praėjusią savaitę priėmė nagrinėti 25 Kauno apygardos teismo teisėjų bylą prieš valstybę dėl per krizę sumažinto ir vėliau neatstatyto darbo užmokesčio.
Teisėjai pareiškime nurodo, kad 2008-aisiais prasidėjus ekonominei krizei jų atlyginimai sumenko tiek sumažinant koeficientą, tiek ir bazinį dydį.
Palygino atlyginimus Baltijos šalyse: Lietuvoje per metus jie kilo labiausiai
Vidutinis paskaičiuotas (bruto) darbo užmokestis Lietuvoje per metus pakilo labiausiai Baltijos valstybėse.
Latvijos centrinė statistikos valdyba paskelbė, jog vidutinis mėnesio atlyginimas iki mokesčių Lietuvoje pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo 14 proc., Latvijoje – 6,9 proc., Estijoje – 8,1 procento.
Ragina valdžią nebedelsti: jau piešiamos liūdnos prognozės – kainos augs, bus sunku sudurti galą su galu
Liūdniausios praėjusių metų ekonomistų prognozės 2022-iesiems, regis, nebuvo jau tokios pesimistinės – realybėje vaizdas kur kas pilkesnis. Vasario mėnesį Lietuvoje metinė infliacija sumušė rekordą – ji siekė 14,2 proc. ir buvo didžiausia Europos Sąjungoje (ES). Ekspertų teigimu, kovojant su šia problema labai svarbu akcentuoti ne tik pažeidžiamiausias visuomenės grupes, bet ir gaunančius didesnes pajamas.
Darbo užmokestis 2022 metais: viską, ką svarbu žinoti dirbantiems
2022 metais rekordiškai, beveik 14 proc., didės minimali mėnesinė alga, ūgtels bazinis pareiginės algos dydis, mažiausiai uždirbančių biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai kils bent 100 eurų. Prognozuojama, kad kitąmet vidutinis šalies darbo užmokestis didės daugiau kaip 9 procentais.
„Pajamų augimą kitąmet turėtų pajusti dauguma dirbančiųjų, tiek gaunantys minimalią algą, tiek biudžetinių įstaigų darbuotojai.
Darbo užmokesčio viešinimas sprendžia diskriminacijos problemas
Per 11 šių metų mėnesių Valstybinė darbo inspekcija fiksavo vos 3 pažeidimus, kuomet įmonės darbo skelbimuose nenurodė siūlomo darbo užmokesčio. Vertinant pagal pažeidimų kiekį tai bene tvarkingiausiai įgyvendinamas Darbo kodekso straipsnis, praneša VDI.
„Reikalavimas skelbti siūlomą darbo užmokestį darbo skelbimuose įsigaliojo beveik prieš 2,5 metų.
Daliai darbuotojų siūloma kompensuoti 2010–2011 metais per krizę netektas pajamas
Grupė opozicijoje esančių „valstiečių“ siūlo gyventojams kompensuoti išmokas už ypatingas darbo sąlygas – jos dėl krizės buvo sumažintos 2010–2011 metais.
Pinigus siūloma išmokėti per dvejus metus – 2022–2023-aisiais – po 45 proc. negrąžintos sumos, nes pernai – paskutiniais kompensacijų grąžinimo metais – buvo kompensuota 10 proc. šių išmokų, dar liko neišmokėta apie 5-6 mln. eurų.
Darbas tas pats, o atlyginimai skiriasi kone du kartus: prekybos tinklo pardavėjai diskriminuojami?
Jau kurį laiką darbdaviai kalba apie rinkoje ypatingai juntamą darbuotojų stygių. Kai kuriuose sektoriuose jų nepavyksta prisišaukti ir siūlant didesnes nei įprasta algas. Vis dėlto, kai kurios darbovietės imasi dar kitokios taktikos – trumpalaikių darbuotojų mėgina prisikviesti siūlydami bene dvigubai didesnį darbo užmokestį nei moka nuolatiniams įmonės darbuotojams.
Viena tokių įmonių – „Iki“ prekybos tinklas.
Už nekvalifikuotą darbą moka ir virš 1000 eurų: studentams – 3 kartus daugiau darbo vietų
Ne paslaptis, kad COVID-19 pandemija pakoregavo ne tik kasdienius įpročius, bet ir darbo rinką. Laisvų darbo vietų fiksuojama vis daugiau, tačiau darbdaviai standartų nemažina – nori to idealaus, geriausio kandidato, kuris atitiktų krūvą reikalavimų. Ekspertai išskiria, kad didžiausią tikimybę įsidarbinti jau pirmuosiuose kursuose įsidarbinti turi informacinių technologijų, reklamos ir rinkodaros, finansų studentai.
Darbdavių atstovas atsakė, kodėl verslininkai nelinkę dalytis pelnu su darbuotojais ar kelti jiems algų
Keletas Lietuvos įmonių valstybės paramą išleido automobiliams, o ne išdalijo savo darbuotojams. Darbdaviai ir įprastomis sąlygomis nėra linkę dalytis pelnu, teigė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.
Kodėl taip yra, tv3.lt naujienų portalo laidoje „Dienos pjūvis“ atsakė Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danukas Arlauskas ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.
Lietuva atlyginimų augimu per metus aplenkė Latviją ir Estiją
Vidutinis paskaičiuotas (bruto) darbo užmokestis Lietuvoje per metus pakilo daugiau nei Latvijoje ar Estijoje.
Latvijos centrinė statistikos valdyba skelbia, jog vidutinis mėnesio atlyginimas iki mokesčių Lietuvoje pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo 9,9 proc., Latvijoje – 9,5 proc., Estijoje – 4,9 procento.
Planas grąžinti darbuotojus iš prastovų – siūlo skirti išmokas
Seimo Biudžeto ir finansų bei Socialinių reikalų ir darbo komitetai pritarė siūlymui atnaujinti poprastovinių subsidijų mokėjimą.
Komitetai bendru sutarimu penktadienį pritarė tokioms Užimtumo įstatymo pataisoms, dėl kurių valdantieji su opozicija jau yra sutarusios.
Jeigu Seimas pataisoms pritars, poprastovinės subsidijos bus mokamos mėnesiu ilgiau nei siūlė Vyriausybė, o subsidijos per prastovas – mėnesiu trumpiau.
Šimonytė: minimali alga turėtų didėti
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad minimali mėnesio alga (MMA), dabar siekianti 642 eurus, nuo kitų metų turėtų didėti, tačiau kiek, priklausys nuo prognozuojamo darbo užmokesčio.
„Tas kausimas daugiau mažiau depolitizuotas ir daugiau mažiau automatinis. Kažkoks didinimas bus, kokia suma – tikrai negaliu pasakyti, nes tai priklausys nuo projekcijų“, – antradienį Seime žurnalistams teigė I. Šimonytė.
Vilnius pildo didžiausio šalyje vakcinavimo centro komandą: ieško registratorių ir slaugytojų, įvardijo atlyginimus
Stabilizavusis vakcinų nuo COVID-19 tiekimui, Vilnius toliau didina skiepijimo pajėgumus ir, ruošdamasis masinei vakcinacijai, terminuotam darbui iki rugsėjo 1 d. renka vakcinavimo komandos papildymą. Darbui „Litexpo“ įrengtame vakcinacijos centre ieškomi įvairių sričių darbuotojai: registratoriai, slaugytojai ir slaugytojų padėjėjai. Prireikus darbo sutartis gali būti pratęsta.
Registratoriai: darbas dirbantiems kompiuteriu ir turintiems atsakingą požiūrį į darbą.
Vyriausybė kompensuos policijos patirtas darbo užmokesčio išlaidas: suma viršyja 2 mln. eurų
Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos pasiūlymui kompensuoti 2 158,7 tūkst. eurų statutinių tarnybų 2021 metų kovo mėnesį patirtas darbo užmokesčio išlaidas.
Nuo balandžio pokyčiai: Lietuvoje viešins vyrų ir moterų algas
Siekiant mažinti algų atotrūkį tarp vyrų ir moterų darbo užmokesčio, nuo balandžio 1 dienos bus atskirai skelbiami vyrų ir moterų atlyginimai tų darbdavių, kurie turi bent 8 darbuotojus ir iš jų 4 ar daugiau darbuotojai yra moterys arba vyrai.
Tikimasi, kad ši naujovė padės tiek visuomenei, tiek ir patiems darbdaviams įsivertinti moterų ir vyrų atlyginimų skirtumus. Šiuo metu Lietuvos moterų užimtumas – beveik kaip Švedijoje, o atlyginimų skirtumas su vyrais – mažesnis nei ES vidurkis.
Planai didinti minimalią algą gąsdina darbdavius: palaukite, kol baigsis Covid-19
Ar didės kitąmet minimali alga? Ir kiek? Profsąjungos ragina į rankas mokėti bent 30 eurų daugiau. Vyriausybė prieš rinkimus taip pat nenori pasirodyti šykšti ir didinti algas neprieštarauja, tačiau kukliau. Darbdaviai ragina minimalios algos iš viso nedidinti ir palaukti kol praeis koronaviruso pandemija ir ekstremali situacija.
Pavasarinio karantino paralyžiuoti Panevėžio meninio stiklo studijos stiklapūčiai mėgina vėl stotis ant kojų ir užkuria kone pusmetį šalusias krosnis.
Gera žinia pedagogams: nuo rugsėjo didėja darbo užmokestis
Nuo rudens pradžios bendrojo ugdymo, neformaliojo švietimo, profesinio mokymo mokytojams bei dėstytojams ir mokslo darbuotojams atlyginimai, lyginant su praėjusių metų rugsėju, didėja vidutiniškai 10 proc.
Žymiai auga darželio auklėtojų ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimai: ikimokyklinio ugdymo pedagogams – vidutiniškai 46 proc., priešmokyklinio ugdymo pedagogams – vidutiniškai 30 proc. Šių pedagogų atlyginimai nuo rugsėjo 1 d. susilygina su bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimais.
Venckienės apeliacija į sunkią finansinę padėtį ir karantiną teismo nesugraudino
Lietuvos apeliacinis teismas šį penktadienį galutine ir neskundžiama nutartimi atmetė Neringos Venckienės ir jos gynėjo advokato skundus.
Šie buvo pateikti dėl Panevėžio apygardos teismo 2020 m. kovo 30 d. nutarties, kuria šešiems mėnesiams skirtas laikinas nuosavybės teisės apribojimas kaltinamosios piniginėms lėšoms – 2 342 eurų.
Piniginės lėšos, kuriomis uždrausta disponuoti, – tai N. Venckienei ankstesnės ekonomikos krizės metu už teisėjo darbą neišmokėtas darbo užmokestis.
Vytenis Šimkus. Ar spartus atlyginimų augimas tirpdo Lietuvos konkurencingumą?
Lietuvoje atlyginimai sparčiu tempu auga jau kelerius metus. Neretai pasigirsta kalbų, kad per sparčiai augantys atlyginimai mažina Lietuvos konkurencingumą tarptautinėse rinkose, ir taip yra griaunamas mūsų šalies augimo potencialas. Kita vertus, struktūriniai rodikliai kol kas nerodo jokių konkurencingumo praradimo ženklų.
Praėjusiais metais bruto atlyginimai Lietuvoje (neatskaičius mokesčių) vidutiniškai augo 8,6 proc.
Rado lietuvių pykčio priežastį: algos augo 300 eurų, tik vieniems 20 eurų, o kitiems – šimtais
Lietuvių darbo užmokestis per penkerius metus vidutiniškai išaugo net 300 eurų, tačiau pasitenkinimas gyvenimu per tą patį laikotarpį netgi smuktelėjo. Tokius paradoksus atskleidžia „Eurostat“ apklausa, o lietuviai joje – vėl sąrašo gale, tautiečių pasitenkinimas gyvenimu smuko labiausiai iš visų Europos Sąjungos šalių. Ekonomistai nesunkiai įvardija lietuvių nepasitenkinimo kaltininką – tai ryški turtinė nelygybė.
Atlyginimų atotrūkis tarp regionų nestoja augti – pasakė, kuri apskritis mažiausiai uždirbo
Vidutinis mėnesinis paskaičiuotas (bruto) darbo užmokestis Sostinės regione antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su sausio–kovo mėnesiais, padidėjo 1,9 proc. iki 1437,9 euro, Vidurio ir vakarų Lietuvos regione – 2,3 proc. iki 1175,4 euro. Bruto darbo užmokesčio atotrūkis tarp abiejų regionų antrąjį ketvirtį 262,5 euro (sausį–kovą – 261,5 euro), pranešė Statistikos departamentas. Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis šalies ūkyje antrąjį ketvirtį padidėjo visose apskrityse – nuo 1,2 proc.
Atlyginimų nelygybė: moterys vis dar uždirba mažiau nei vyrai
Vyrų paskaičiuotasis (bruto) darbo užmokestis Lietuvoje pirmąjį šių metų ketvirtį 156,3 euro viršijo moterų atlyginimą, rodo Statistikos departamento duomenys. Vidutinis paskaičiuotas moterų darbo užmokestis šalies ūkyje, išskyrus individualias įmones, pirmąjį ketvirtį sudarė 88,3 proc., o išmokėtas (neto) – 89,4 proc. vyrų algos.
Oficialu: atlyginimai Lietuvoje tik didėja
Atlyginimai Lietuvoje 2017 metais, įvertinus infliaciją, padidėjo vidutiniškai 4,7 proc., skelbia Tarptautinė darbo organizacija (ILO). Realusis darbo užmokestis Latvijoje pernai augo 4,8 proc., Estijoje – 2,8 procento. Labiausiai atlyginimai Europoje 2017-aisiais pakilo Ukrainoje (19,1 proc.), Rumunijoje (12,8 proc.), Bulgarijoje (10,5 proc.), Vengrijoje (10,3 proc.), o sumažėjo Graikijoje (3,5 proc.), Ispanijoje (1,8 proc.), Austrijoje (1,5 proc.
Darbo pasiūlymas paliks be žado: apie tai svajoja šimtai
Dar vaikystėje daugelis svajoja apie savo ateities profesiją – kol mergaitės nori tapti princesėmis ar dainininkėmis, berniukai drąsiai kalba apie policininko, gaisrininko ar politiko profesijas. Vis dėlto visai neseniai vienas Didžiosios Britanijos baras paskelbė tokį darbo skelbimą, kurio vieniems atsisakyti būtų tiesiog nuodėmė. „Mes ieškome žmonių, kurie galėtų visą dieną pas mus būti bare, užkandžiauti, gerti alų ir žiūrėti sporto varžybas“, – taip skamba jų skelbimas.
Didesnė minimali alga Lietuvoje: kiek žmonės gaus „į rankas“
Nuo kitų metų Lietuvoje kylantis minimalus atlyginimas po mokesčių reformos vers lietuvius didžiuotis – bent teoriškai išsiskirsime iš Baltijos šalių kaimynių ir pirmausime pagal minimalų užmokestį. Tačiau ekonomistai ir darbdaviai pažymi, kad šis rodiklis – tik „popierinis“, kur kas geriau būtų, jei Lietuva pirmautų pagal vidutinį darbo užmokestį.
Vilnietis nustėro: alga – mažiau nei 10 eurų
Liepos pradžioje reformuota vaiko teisių apsaugos sistema stebina ne tik gausiai nuo šeimų atskiriamais vaikais, bet ir dar neregėtais atlyginimais savo naujiems darbuotojams. Štai liepą vieno darbuotojo mėnesinė alga nesiekė nė 10 eurų, o rugpjūtį jis dar ir liko skolingas savo darbdaviui. Į portalą tv3.lt kreipėsi vienas Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojas, kurį pribloškė jo gautas algalapis.
Pasakė, kurių darbų valandinis užmokestis šiemet padidėjo
Vienos valandos darbo sąnaudos šalies pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse, įskaitant ir individualiąsias įmones, antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo 9,8 proc., o vien verslo įmonėse – 10,1 proc., pranešė Statistikos departamentas. Per metus vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos augo visų veiklos rūšių įmonėse, įstaigose ir organizacijose, labiausiai žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo įstaigose (15,1 proc.
Padidėjo skirtumas tarp moterų ir vyrų uždirbamų atlyginimų
Lietuvos statistikos departamentas praneša, kad per metus atotrūkis tarp vyrų ir moterų darbo užmokesčio tik padidėjo. 2017 m. atotrūkis sudarė 14,2 proc. ir, palyginti su 2016 m., padidėjo 0,8 procentinio punkto. Didžiausias moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis 2017 m. buvo finansinės ir draudimo veiklos įmonėse – 38,1 proc., informacijos ir ryšių – 28,2, žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo – 28 proc.
Pedagogus paliko ant ledo: ilgai lauktos reformos dar teks palaukti
Pedagogų su nerimu laukiamo etatinio apmokėjimo modelio įsiteisinimo dar teks palaukti – jo pateikimas Seime nukeltas, argumentuojant, kad pataisos vis dar kelia per daug klausimų. Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša ketvirtadienį Seime turėjo pristatyti įstatymo pakeitimus, reglamentuojančius naująją pedagogų apmokėjimo tvarką.
Populiariai picerijai – skaudus kirtis iš buvusios darbuotojos: skiestas padažas ir nebegaliojantys produktai
Pica „skaninama“ vandeniu iš čiaupo skiestu padažu ir pasibaigusio galiojimo produktais – vargu, ar toks reklaminis šūkis pritrauktų daug lankytojų. Tačiau apie tokią situaciją pasakoja vienoje populiariausių šalies picerijų dirbusi vilnietė. Maža to, įmonė darbuotojus vilioja puikiais atlyginimais, tačiau mėnesio pabaigoje darbuotojai žadėtos algos neva neišvysta.
Ieva Valeškaitė. Pensijos pavojuje
Metams einant į pabaigą valdžia praskleidžia širmą, slepiančią pokyčius, laukiančius mūsų 2018-aisiais. Vienas jų – pensijų reforma.
Pensijų sistemą reformuoti, žinoma, būtina. Nors didžiausia nuo atlyginimo sumokama dalis eina valstybinei pensijai, dėl senėjančios visuomenės ir mažėjančio dirbančiųjų skaičiaus toli gražu negalime tikėtis, kad ji garantuos mums sočią ir užtikrintą gyvenimą ateityje.
Apverktina gelbėtojų kasdienybė: perlopyta apranga, leisgyviai automobiliai ir neapmokėti viršvalandžiai
„Kažkada per rikiuotę mums pasakė „elkitės kaip pareigūnai, nes tokie esate“. Bet gaila, kad visi jau seniai nebesijaučia pareigūnais, o tik kažkieno trečiarūše našta...“, - apie planus emigruoti ir apverktinas darbo sąlygas pasakoja jaunas Lietuvos ugniagesys. Nesulaukę parlamentarų pritarimo didinti atlyginimus ugniagesiai nebetyli ir drąsiai pasakoja, kaip iš tiesų atrodo jų darbas.
Valdžios spjūvis mažiausiai uždirbantiems: žadėtų permainų neliko
Iš dviejų svarbiausių valdžios vyrų lūpų šią savaitę pasipylė kaip reta riebios arogancijos apraiškos. Sauliaus Skvernelio ir Viktoro Pranckiečio remarkos dėl ugniagesių ir dėstytojų atlyginimų pribloškė šių sričių darbuotojus.
Nustatė, kurioje srityje dirbantys lietuviai labiausiai nepatenkinti
Apklausti Lietuvos gyventojai įvertino savo darbus bei gaunamus atlyginimus. Iš rezultatų matyti, kad labiausiai savo darbu nepatenkinti sveikatos apsaugos srityje dirbantieji, o atlyginimais nepatenkintųjų skaičius kasmet didėja nuo 2013 metų. Tarptautinė personalo paieškos kompanija „CV-Online“ lapkričio mėnesį vykdė dirbančiųjų apklausą, kurios metu teiravosi, ar jie yra patenkinti savo darbu apskritai ir, ar, jų manymu, jie gauna teisingą atlyginimą.
Valstybės tarnautojų kišenes nori papildyti komiškai maža suma
Vykstant valstybės biudžeto pyrago dalyboms, Seimas vieningai pritarė idėjai didinti valstybės tarnautojų pareiginį algos bazinį dydį 1,5 euro. Nors ši suma neprilygsta valstybės tarnautojų uždarbiui iki krizės, tai pirmasis žingsnis, mano įstatymą pristatęs socialinės apsaugos ir darbo ministras.
Paskelbė, kiek paskyrė pinigų mokytojų etatinio apmokėjimo įvedimui
Etatiniam mokytojų darbo užmokesčiui įvesti valstybė 2018-2019 metais papildomai skirs 93 mln. eurų, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija. Jau anksčiau skelbta, kad etatinio darbo užmokesčio sistema bus pradedama įvesti nuo 2018 metų rugsėjo ir kitų metų biudžeto projekte tam numatyta 20 mln. eurų. Apie dvejiems metams numatomą sumą ministerija pranešė ketvirtadienį, informuodama, kad su profesinėmis sąjungomis pasiektas susitarimas dėl kolektyvinės sutarties turinio.
Minimalaus atlyginimo „trupinimas“ – idėjų stoka su populizmo prieskoniu
Kalbos dėl minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA) didinimo netyla metų metus. Tačiau, užuot įvedę vieningą sistemą, kaip turėtų kisti MMA, politikai kone kasmet skiria šiek tiek pinigų minimalų atlygį kilstelti po truputį. Ekonomistai tokį poelgį tapatina su elementariu populizmu. Seimo narys, „tvarkietis“ Petras Gražulis Seime užregistravo Darbo kodekso pataisą, siūlančią MMA dydį nuo kitų metų sieti su vidutiniu darbo užmokesčiu.
Vaistai nuo emigracijos: tereikia „pažadėtosios“ algos?
Lietuvai prarandant gyventojus dėl emigracijos belieka svarstyti, koks gi tas receptas, kuris Lietuvą paverstų „pažadėtąja žeme“ į kurią tautiečiai norėtų grįžti. Ir štai čia nuomonės išsiskiria. Ekonomistai teigia, kad tai – atlyginimai, įdarbinimo agentūra – galimos perspektyvos. Dvigubai didesnė alga, Estijos lygis – įkandama tik po dešimties metų? „Danske bank“ vyriausiasis Baltijos šalių ekonomistas Rokas Grajauskas nė nedvejodamas pabrėžia, kad vaistas nuo emigracijos – didesnė alga.
Ministrė paaiškino, kam skirtas etatinis mokytojų darbo apmokėjimas
Planuojamas įvesti etatinis mokytojų darbo apmokėjimas neskirtas išsaugoti mažas mokyklas, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Seimo Švietimo ir mokslo komitete trečiadienį diskutuojant apie mokytojų algų didinimą, ministrė taip pat sakė, kad norint pakelti atlyginimus, reikia kompleksinių sprendimų: kartu su etatiniu darbo užmokesčiu turi būti kuriamos jungtinės mokyklos, keičiamas mokyklų finansavimo modelis.