ligonis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ligonis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ligonis“.
17-mečio joniškiečio galūnės auga be sustojimo: gyvenimas tapo košmaru
Prieš kelis metus visą Lietuvą apskriejo jaudinanti 17 metų joniškiečio Rimanto Baranausko istorija. Berniukas turi labai retą genetinį Proteus sindromą, kuris lemia be sustojimo augančias ir besideformuojančias galūnes, o su kiekvienais metais jo būklė kelia vis daugiau nerimo artimiesiems bei gydytojams.
Apie dabartinę Rimanto būklę papasakojo artimiausias berniukui žmogus – Gintarė Baranauskienė.
Išgirdus, ką dėl savo uošvio padarė lietuvė, sunku sulaikyti ašaras: tam pasiryžtų ne visos marčios
Kone kiekvienam gyvenime ateina laikas, kuomet tenka prižiūrėti garbaus amžiaus sulaukusius, sergančius artimuosius. Ne išimtis ir vilkaviškietė Aneta Vasiliauskaitė-Briaukienė, kuri jau antrus metus iš eilės prižiūri 91-erių Alzheimerio liga sergantį uošvį. Pokalbio metu pašnekovė atskleidė, su kokiais sunkumais tenka susidurti ir kokius kūrybiškus sprendimus jai pavyko priimti.
Aneta pasakojo, kad dirba siuvėja, tad jos biuras – namai.
Biržų medikai tokio vaizdo nematė seniai: nušalusiam 71-erių vyrui teks amputuoti pirštą
Praėjusį šeštadienį į Biržų ligoninę pateko 71 metų vyriškis. Pasak ligoninėje dirbančių medikų, žmogus panašus į benamį, labai išsekęs, apšalusiomis kojomis.
ŠR redakcijos žiniomis, žmogaus kojos nusėtos pūslėmis, dar tiksliai neaišku, kokia dalis kojų apšalusi, tačiau tikrai amputuoti teks vieną pirštą.
Medikai sako, kad apie gyvenamąją vietą žmogus nekalba, asmens dokumentų jis neturintis.
Atvira tuberkulioze sergančio vilniečio pabėgimas: kirto visą miestą, rado gulintį žolėse
Ligoninėse irgi pasitaiko pabėgimų. Neseniai Vilniuje iš Santaros klinikų paspruko tuberkulioze sergantis vyras. Tik su policijos pagalba pavyko ligonį grąžinti medikams į rankas. Vyro motina vis dar negali patikėti, kaip sūnus galėjo pasišalinti iš ligoninės, pasak jos, niekieno nekliudomas.
Tuberkulioze sergantis vyras sugebėjo nusigauti iš vieno sostinės galo į kitą, kol sukniubo žolėje ir jį radusi giminaitė pristatė tiesiai į namus.
Pažliugęs kelias tapo neįveikiamas pas ligonį vykusiems medikams
Šeštadienio vidurdienį priemiestiniame Kėdainių rajono kaime vyko neeilinė gelbėjimo operacija – ugniagesiai gelbėtojai pas ligonį tempė greitosios medicinos pagalbos automobilį, mat pažliugęs kelias šiems tapo tiesiog neįveikiamas.
Skubėjo pas ligonį
Po vidurdienio greitosios medicinos pagalbos medikai vyko į Kėdainių rajono Janušavos kaimo Gudobelių gatvę. Šioje gatvėje vos kelios sodybos.
Vyras mirė Šiaulių ligoninės priimamajame išbuvęs 12 valandų – žmona papasakojo apie patirtą siaubą
Vėl nemalonumai Šiaulių ligoninėje, šį kartą šiaulietė kaltina priimamojo medikus neprižiūrėjus ir negydžius jos vyro, dėl ko šis išbuvęs 12 valandų priimamajame mirė. Maža to, sušlubavus našle tapusios moters sveikatai, jos vyrą lemtingą naktį priėmęs gydytojas jai pačiai atšovė, kad gali jos ir negydyti. Ligoninės direktorė su žiniasklaida bendrauja laiškais, o nepagarbiai bendravęs gydytojas įspėtas.
Šiaulietė Valerija Nikontienė tvarko mažiau nei prieš mėnesį mirusio vyro kapą.
Susirgus vyrui moteris paliko jį basą: paslaptingai dingo visi per gyvenimą užgyventi turtai
Į „TV Pagalbą“ kreipėsi vyras, kuris po ilgo laiko tarpo aplankė sunkiai sergantį savo tėvą ir išvydo pasibaisėtiną vaizdą. Žmogus prarado atmintį, o sunki liga progresuoja labai greitai. Dabartinė vyriškio sugyventinė ne tik kad nesirūpina kasdien prastėjančia vyriškio sveikata, bet ir yra iššvaisčiusi visus jo per gyvenimą užgyventus turtus. Situacija domėjosi gelbėtoja Gerda Žemaitė.
Vaikinas pabudo iš komos, bet artimieji sutrikę: „Kaip jam paaiškinti pandemiją?"
Paauglys, kuris ištiktas komos išbuvo beveik metus, prabudo nieko neprisimindamas apie koronavirusą, nepaisant to, kad juo sirgo du kartus.
19-metis Josephas Flavillas, buvo partrenktas automobilio netoli savo namų Tetburyje, Stafordšyre, kovo 1-ąją. Po trijų savaičių Didžiojoje Britanijoje prasidėjo pirmasis karantinas.
Jis komos būklės išbuvo 11 mėnesių, tačiau dabar, jam prabudus, vaikinas iš lėto sveiksta. Dabar su artimaisiais jis komunikuoja mirksėdamas ir nusišypsodamas.
Naujos detalės po psichikos ligonio gaudynių: į prekybos centrą „Maxima“ atėjo su pižama
Šį vakarą apie 19.50 val. iš psichiatrinės ligoninės Vilniuje, Parko g. 21, buvo pabėgęs pavojingas ligonis. Su savimi jis buvo pasiėmęs ligoninės virtuvėje buvusius peilius. Policija perspėjo, kad asmens elgesys gali būti neprognozuojamas.
Prabėgus valandai po pabėgimo informuota, kad bėglys jau sulaikytas. Pareigūnai patvirtino, kad niekas nenukentėjo. Asmuo sulaikytas „Maxima“ parduotuvėje, jį sulaikė policijos patruliai.
Vilniaus slaugos ligoninėje ligonis sukėlė gaisrą, du vyrai apdegė rankas
Vilniaus slaugos ligoninėje trečiadienį ligonis sukėlė gaisrą, du vyrai apdegė rankas.
Ligoninės vadovė BNS atsisakė pateikti informaciją apie įvykį, kad nebūtų skleidžiama negatyvi informacija.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) pranešė, kad Vilkpėdės gatvėje ligonis su neleistina įranga sukėlė gaisrą, aprūko patalpos.
Gaisrą užgesino patys darbuotojai, greitosios pagalbos medikai nukentėjusiuosius išvežė į ligoninę.
REKLAMA
REKLAMA
Sunkus ligonis greitosios pagalbos nesulaukė, nes nebuvo laisvų vietų: dabar – reanimacijoje
Skandalas Biržuose. Iš ligoninės išrašytas sunkios būklės ligonis atsidūrė namie, kur jis slaugyti paliktas nevaikštančiai ir pačiai priežiūros reikalaujančiai sutuoktinei. Senolio sveikatai dar pablogėjus ir tapus kritinei, skubiai vežti į ligoninę atgal senolio nesutiko ir greitoji. Neįgalią žmoną paaiškinimas šokiravo – esą vyro niekas neveš, nes nėra vietų ligoninėj. Dabar senukas komos būklės ir jau reanimacijoje. Tiesa, Biržų ligoninė skundą vadina melagingu.
Vilniuje – mirtis dėl erkinio encefalito: ligonis nuo šios ligos nebuvo skiepytas
Lietuvoje šiemet užregistruotas antras mirties atvejis nuo erkinio encefalito, antradienį pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC). Šis atvejis užfiksuotas Vilniuje. Ligonis skiepytas nuo šios ligos nebuvo. Kaip BNS informavo centro Švietimo ir komunikacijos skyriaus vedėjas Zigmantas Nagys, mirusysis yra apie 60-ties metų vyras. Anot medikų, erkė žmogui įsisiurbė prieš mėnesį, tačiau vieta tiksliai nežinoma. Teigiama, kad ligonis dažnai lankydavosi Labanoro apylinkėse.
Vėžiu sergančio Devido mama nebegali tylėti: jaučiasi apgauta
Vilniuje gyvenanti Ivanenkovų šeima iš tiesų yra patyrę ne vieną sunkų išbandymą, su kuriais kitiems susidurti netenka. Poros sūnus Devidas dar prieš dvejus metus susirgo kojos ilgųjų kaulų vėžiu, ilgus metus kentė sunkų gydymą, o dabar nuolatos lankosi ir reabilitacijose. Vienuolikmečio Devido vaikystė bėga kitaip nei jo bendraamžių vaikų. Anksčiau sirgęs kaulų vėžiu, dabar berniukas nuolatos lankosi reabilitacijose. Čia jį nuolatos lydi jo mama Viktorija Ivanenkova.
Sunkų ligonį slauganti moteris jį sumušė ir grasino pareigūnams
Išsigandę daugiabučio gyventojai iškvietė pareigūnus išgirdę vyro šauksmą. Jie įtaria, kad moteris smurtauja prieš garbaus amžiaus vyrą. Nors kaimynai bandė prisibelsti pas pagalbos šaukiantį vyrą, tačiau durų niekas neatidarė. Visą situaciją nufilmavo ir laidos „Farai“ operatorius. Atvykusiems pareigūnams moteris paklūsta ir atidaro buto duris. Pasirodo, moteris slaugo specialioje lovoje gulintį vyrą. Ant jo veido – akivaizdžios smurto žymės.
Šiaulių ligoninės priimamąjį išvadino morgu: jeigu nepadvesi, namo eik
Kazimieras iš Šiaulių sulaukė medikų akibrokšto. Greitąją pagalbą išsikvietęs vyras buvo nuvežtas į ligoninės priimamąjį, kur turėjo praleisti aštuonias valandas. „Šiaulių ligoninės priimamasis tai gyvų nabašninkų rojus. Ten guli guli, jeigu nepadvesi, namo eik“, - laidai „Prieš srovę“ skundžiasi pensininkas, Šiaulių ligoninės priimamąjį vadinantis kuo tikriausiu morgu.
Kraupi naktis Vilniaus rajone: vyras žemės grąžtu daužė viską – sustabdė tik automato šūviai
Šeštadienį prieš vidurnaktį ant kojų sukelta policijos mobilioji kuopa: gautas pranešimas, kad Galgiuose vyras sumušė vestuvininkus. Kol šie kvietė policiją, įtariamasis pradėjo daužyti mašinas ir daugiabučio langus. Įtariamasis puolė ir policijos pareigūnus – masyviu metaliniu žemės grąžtu apdaužė ir policijos automobilį bei puolė pačius pareigūnus. Sutrikusios psichikos vyro nesustabdė ir elektros šoko prietaisas - tik automato šūviai.
Telšių medikų elgesys šokiravo jauną vyrą: atėjęs ligonį rado pririštą
Nors ne kartą šiurpino skandalai apie slaugos ligoninių žiaurų elgesį su pacientais, tačiau jie nesibaigia. Štai Telšių ligoninės palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius apskųstas net policijai. Neištvėrė jaunas vyras, radęs slaugomą tėvą pririštomis rankomis prie lovos. Ligoninė ginasi, kad taip darė jo labui, mat neįgalus vyras norėjo pasivaikščioti, o medikai bijojo, kad jis to nesugebės. Vaikštynės nedavė, nes jų skyriuje tiesiog nėra.
Atėjus ligų sezonui – blogos žinios darbuotojams: kėsinamasi į ligos išmokas
„Sodros“ skaičiavimais, šiais metais trūkumas tarp socialinio draudimo įmokų ir ligos išmokų yra 100 milijonų eurų. Taip esą galėjo nutikti prieš 3 metus padidinus ligos išmokas dirbantiesiems. Pasigirsta siūlymų, jog sergančius darbininkus turi išlaikyti darbdaviai. Pastarieji atkerta, jog įmonei nuostolingų ligonių jie neišlaikys.
Ekspertai apie incidentą Vilniuje: psichikos ligonis galėjo visus išskersti
Aiškėja, kad keikdamas ir mušdamas žmones bei daužydamas muziejų ekspozicijas gali būti nelaikomas pavojingu. Toks įspūdis susidaro po vakarykščio incidento, kai Gedimino pilies bokšte galimai psichiškai nesveikam vyrui apsaugos darbuotojas leido toliau siaubti patalpas, raustis kuprinėje iš kurios betrūko išsitraukti tik ginklą. 3000 eurų per mėnesį kainuojanti apsauga be pastiprinimo tramdymo imtis neva neprivalo.
Psichiniai ligoniai patys sprendžia gydytis ar ne
Spalio 10 – pasaulinė psichinės sveikatos diena. Visuomenę siekiama informuoti apie įvairias psichines ligas, jų atsiradimo priežastis, kad būtų galima iš anksto užkirsti joms kelią. Tačiau pagal Lietuvoje veikiančius įstatymus, be paciento sutikimo gydymas negali būti skiriamas. Tad kaip galima padėti psichikos ligos kamuojamam, tačiau pačiam to nesuvokiančiam ligoniui? Portalo tv3.lt skaitytojai keipėsi dėl, jų nuomone, keistai besielgiančios kaimynės.
Kaune vyriškis gydymo įstaigą paliko su viena šlepete
Kauno policija trečiadienio rytą ieškojo vyro, kuris pasišalino iš gydymo įstaigos, palikęs vieną šlepetę. Apie 6.25 val. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės pareigūnams patruliuojant numatytu maršrutu, budėtojas informavo, kad maždaug prieš 10 minučių Kaune, Hipodromo gatvėje, iš gydymo įstaigos pasišalino 64 metų Kauno rajono gyventojas. Pranešta, kad dingusysis nesiorientuoja aplinkoje.
Didesnė bėda nei pernai: viešinama sergamumo statistika
Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis Lietuvoje pastarąją savaitę nežymiai padidėjo, pirmadienį pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC). Praėjusią savaitę bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) siekė 61,9 atvejį 10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 55,7 atvejai 10 tūkst. gyventojų.
Rusijoje gydytojas vienu smūgiu užmušė prie seselės pristojusį pacientą
Belgorodo (Rusija) 2-osios miesto ligoninės terapijos skyriaus daktaras mirtinai nokautavo pacientą dėl to, kad šis kabinėjosi prie seselės, praneša lenta.ru. Sulaukęs triuškinančio gydytojo smūgio vyras mirė vietoje. Incidentas įvyko 2015-ųjų gruodžio 29 dieną terapijos skyriaus priėmimo kabinete. Vaizdo įrašo kameros užfiksavo, kaip daktaras įeina į kabinetą, kur jo kolegė apžiūri iki pusės išsirengusį pacientą.
Telšiuose iš ligoninės pabėgo sužalotas ir sunkiai apgirtęs vyras
Telšiuose iš ligoninės pabėgo sumuštas ir sunkiai apgirtęs vyras, pranešė policija. Antradienį 20.28 val. gautas pranešimas, kad Masčio gatvėje pilietį sumušė pažįstamas asmuo. 22.35 val. iš Regioninės Telšių ligoninės gautas pranešimas, kad į priėmimo skyrių pristatytam 23 metų vyrui nustatytas galvos sumušimas, 3,44 promilių girtumas. Asmuo iš ligoninės pasišalino, įvykio aplinkybės tikslinamos.
Didžiojoje Britanijoje išteisintas itin žiaurus žudikas
Britanijos teismas išteisino jauną vyrą, kuris mačete žiauriai nužudė 87-erių senutę ir kėsinosi į du vaikus. Įrodyta, kad jis nesuvokė ką daro, ir žmones puolė apimtas paranojos. Nuo šiol jis dienas leis ne kalėjime, o psichiatrijos ligoninėje. Londono teismas paviešino vaizdo įrašą, kuriame matyti su mačete rankose besišlaistantis iki pusės nuogas 25-erių Nicholas Salvadoras.
Sunkūs ligoniai pasmerkti kančioms?
Palengvinti paskutiniąsias nepagydomų ligonių dienas, padėti jiems iki gyvenimo pabaigos išlikti oriems, susikaupusiems gali paliatyvi slauga, t.y. mirštančiojo būseną palengvinanti priežiūra. Anksčiau sunkius ligonius taip pat slaugydavo, tačiau tokia slauga buvo vadinama mirštančiojo priežiūra.
Lietuvoje sergamumas žarnyno infekcinėmis ligomis kasmet auga
Asta Kažukauskienė, LRT Radijas, LRT.lt Antradienį minima Pasaulinė sveikatos diena. Specialistai ta proga ragina susimąstyti apie vartojamo maisto kokybę, jo apsaugą nuo užterštumo bei cheminių medžiagų. Pasak visuomenės sveikatos specialistų, Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys kelia nerimo – kasmet su nesaugaus maisto vartojimu visame pasaulyje siejama maždaug 2 milijonai mirčių, daugiausia – vaikų.
Ar esame tikri tuo, kokį skiepą gauname gydymo įstaigoje?
Verslininkė Daina Bosas nuvedė savo dukrą paskiepyti vakcina nuo gimdos kaklelio vėžio ir liko nesupratusi, kokios vakcinos jos dukrai įšvirkštė gydytoja. Verslininkė kreipėsi į prokuratūrą, tačiau prokuratūra greičiausiai nebus pajėgi tiksliai pasakyti, kas per skystis buvo švirkšte. Ar tai galima sužinoti? Ir ar tikri esame visais atvejais, kai yra suleidžiami vaistai? Pagaliau, kodėl Lietuvoje žmonės bijo, kad gydytojai juos apgaus ir suleis ne tai, kas jiems priklauso.
Ligonis užpuolė ir sužalojo slaugytoją
Antradienį Šiauliuose ligonis sužalojo slaugytoją. Incidentas įvyko antradienio vakarą Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Policijos departamentas skelbia, kad 46-erių metų slaugytoją užpuolė 21-erių metų ligonis. Vaikinas ją sumušė ir žirklėmis smogė į delną. Dėl durtinės žaizdos ir nubrozdinimų moteris gydosi ambulatoriškai. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į areštinę.
Nepatyrę meilės
„Mano klausimas galbūt pasirodys keistas, bet kas per žvėrys yra tie seksualiniai maniakai? Plačiai kalbama apie jų nusikaltimus, tačiau patys lieka šešėlyje. Ar tai – ligoniai, ar išsigimėliai?“ – domisi Petronėlė iš Vilniaus priemiesčio. Atsako psichologė Rūta Bubelienė. Sutinku, gerbiama Petronėle, kad apie tokius žmones rašoma mažai, todėl jie ir demonizuojami, laikomis išsigimėliais.
Nusižudė ligininėje gydytas pacientas
Sekmadienio rytas Tauragės ligoninės personalui prasidėjo tragedija. Nusižudė Chirurgijos skyriuje gydytas pacientas. Jo kūnas rastas ant betoninio šaligatvio. Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis faktą patvirtino, bet į detalesnį komentarą nesileido. Pasak mediko, pacientas sirgo nepagydoma liga ir iš gyvenimo pasitraukė savo noru.
Savi gydytojai mielesni ir dėl kainų
Kad ir ką kalbėtume apie aukštą Lietuvos medicinos lygį ir medikų profesionalumą, jų kolegos užsieniečiai kai kuriais atvejais ligoniui gali pasiūlyti kur kas efektyvesnį gydymą. Tuo įsitikino šeštą dešimtį einantis panevėžietis Laimonas, kuriam prieš metus Lietuvoje buvo diagnozuotas prostatos vėžys. Vyras specialiai vyko operacijos į Vokietiją, Eseno miestą. Po savaitės namo jis grįžo visiškai sveikas.
Liga – ir bėda, ir dovana
„Rimtai apsirgti nelinkėčiau niekam. Ir ką čia gali daktarai? Išrašo receptą, pataria nesijaudinti, ir tiek. Bet kaip nesijaudinsi: diagnozė – lyg šakėmis ant vandens, apie prognozę net į kalbas nesileidžia. Ir kaip ligoniui toliau gyventi su tokia bėda? Man patarė nueiti pas psichologą, bet aš juk normalus žmogus, tik kūno ligonis, – guodžiasi ir patarimo prašo Antanas iš Baisogalos. Atsako psichologė Rūta Klišytė.
Pripažintas nepakaltinamu, ilgus metus slapstėsi ir toliau žudė
Rusijos žiniasklaida paskelbė, kad sulaikytas itin pavojingas žudikas iš Lietuvos Romas Zamolskis. Jo ieškota daugiau nei 10 metų. Dabar 44-erių R. Zamolskis sulaikytas Jekaterinburge praėjusį šeštadienį. Tai padarė vietos policijos pareigūnai, garsųjį bėglį pašaudami. Sulaikė Urale Ieškomiausių nusikaltėlių sąraše buvęs R. Zamolskis sulaikytas Jekaterinburge, Iljičiaus ir Uralo darbininkų gatvių sankryžoje.
Ciniškas ministrės atvirumas
Mes nesame visuotinės gerovės valstybė, kuri galėtų skirti pakankamai lėšų paliatyviajai medicinai, todėl reikėtų įteisinti eutanaziją, kad ligonis savanoriškai galėtų išvaduoti save ir artimuosius iš kančių-keistoka, jei iš tiesų taip mano institucijos, kuri turi rūpintis Lietuvos žmonių sveikata ir gydymu, tai yra - sveikatos ministerijos vadovė. Norėtųsi pabrėžti - rūpintis ne žmonių žudymu, o jų sveikata, gydymu ir ligų prevencija.
Po psichinio ligonio tramdymo – pas medikus
Liepos 24 d. 15 val. 20 min. Vilniaus r., Prūdiškių k., tramdant aktyviai besipriešinantį psichiškai nesveiką ligonį (gimusį 1963 m.), tarnybos metu uniformuotam Vilniaus apskr. VPK Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės 3-iojo būrio vyriausiajam patruliui lūžo dešinės rankos pirštas. Pareigūnas suteikus medikų pagalbą gydomas ambulatoriškai. Psichiškai nesveikas ligonis pristatytas į Vilniaus psichiatrinę ligoninę.
VLK nupirktais vaistais bus gydomi sergantieji sunkiomis ligomis
Artimiausiu metu didžiąsias šalies gydymo įstaigas pasieks Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) centralizuotai nupirkti vaistai uždegiminėms sąnarių, žarnyno, odos ligoms gydyti. Šiemet šių vaistų nupirkta daugiau nei pernai, todėl gydymas bus užtikrintas didesniam pacientų skaičiui. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis perkami modernūs vaistai padeda ir sunkiausiems ligoniams išlikti socialiai aktyviems.
Nenuoseklios sveikatos politikos padarinys – bloga gyventojų sveikata
2012 m. nuo kraujotakos sistemos ligų Lietuvoje mirė 23 tūkst. žmonių ir tai buvo 56,6 proc. visų mirusiųjų. Per pastaruosius vienuolika metų padėtis beveik nepagerėjo. Nuo širdies kraujagyslių ligų lietuvių miršta net 9 kartus daugiau nei, pavyzdžiui, prancūzų! Vien nuo insulto 2012 m. šalies ligoninėse buvo gydyti per 20 tūkstančių ligonių, 3 tūkstančių gyvybių medikams nepavyko išgelbėti. Tai vienas blogiausių rezultatų Europoje.
Lietuviai mėgsta gydytis brangiai
Lietuvoje naujas skandalas – brangsta vaistai. Diabetu sergančios moterys piktinasi, neva už vaistus turėjusios primokėti per pusantro šimto litų, nors anksčiau iš viso nereikėdavo atverti piniginės. Ligonių kasų, Farmacijos departamento prie Sveikatos apsaugos ministerijos valdininkai ir dauguma vaistų gamintojų tik gūžčioja pečiais – jų skaičiavimu, už mėnesiui vartoti reikalingus vaistus daugiausia gali tekti primokėti 10 litų.
Iššūkis medikams – ypač didelį antsvorį turintys pacientai
Pas ypač didelį antsvorį turintį pacientą vyksta net dvi greitosios pagalbos medikų brigados, o kartais į pagalbą kviečiasi ir gaisrininkus. Ligoninėje tokiems pacientams visos lovos per siauros, rentgeno aparatai braška... Tad dauguma antsvorį turinčiųjų patys vengia ligoninių – prašo gydyti namuose.
Joniškio rajone registruoto trichineliozės protrūkio atgarsiai Kaune
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, 2014 m. vasario 7 d. Joniškio rajone užregistruotas trichineliozės židinys. Šiuo metu trichinelioze serga 12 asmenų, iš jų – 3 Joniškio miesto, 7 Joniškio rajono gyventojai ir 2 Kauno rajono gyventojai. Visi ligoniai gydomi ambulatoriškai. Židinio epidemiologinio tyrimo metu buvo nustatyta, kad ligoniai maistui vartojo rūkytos namų gamybos šernienos dešros.
Onkologiniai ligoniai jau penktus metus – politikų įkaitai
Joana Lapėnienė, LRT laida „Savaitė“, LRT.lt Prieš ketverius metus Seimo kontrolieriai, tyrę galimus piliečių teisių pažeidimus sveikatos apsaugos srityje, ragino reanimuoti sugriautą onkologiją ir steigti Nacionalinį vėžio institutą (NVI), kuris koordinuotų visoje Lietuvoje vykdomus onkologinius tyrimus ir užtikrintų ligonių gydymą. Politikai nuo 2009 metų niekaip negali susitarti dėl tokio instituto, jo steigėjų, statuso ir priklausomybės. Negana to, prasidėjo teismai.
Gydytojas įbaugino ligonį
Vytautas RUŠKYS Situacija Naujosios Akmenės ligoninėje gydomo Roberto Adomaičio sveikata pablogėjo, kai jį palatoje užsipuolė Vaikų ligų skyriaus gydytojas Petras Rozgys. Anot ligonio, jį medikas gąsdino, kol galiausiai pasiekė, kad iš asmeninio telefono būtų ištrintas vaizdas, kurį ligonis užfiksavo pro langą.
Pigesnių vaistų viltis
Įsigaliojus naujajam kainynui, nuo gegužės vidurio už kompensuojamuosius vaistus mokame pigiau – bet tik už kai kuriuos. Atrodo, kad šiais laikais gyvenančių žmonių sveikata kasdien prastėja, jų sveikatos būklės rodiklis nesustojančia kreive ritasi žemyn. Taip, kaip aukštyn kyla kita – vaistų pirkimo ir jų suvartojimo – kreivė. Kompensuojamieji vaistai ne išimtis – jų mūsų visuomenei reikia vis gausiau. Didėja ne tik valstybės, bet ir pačių ligonių išlaidos.
Panevėžio ligoninėje – dar vienas aparatas širdies ligoms diagnozuoti
Zina Paškevičienė, LRT Televizijos Naujienų tarnyba, LRT.lt Daugėjant sergančiųjų širdies ir kraujagyslių ligomis, kurios kasmet nusineša tūkstančius gyvybių, prie didžiųjų miestų ligoninių žadama kurti kardiologinius susivienijimus.
Slaugos skyrius: daugiau numarinama nei pagydoma
Šilutės krašto internetinis naujienų portalas „Žinios1“ paskelbė kritikos kupiną skaitytojo laišką, kuriame jis piktinasi Šilutės ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus medikų darbu bei jų teikiamomis paslaugomis. „Atrodo, jog šiame skyriuje žmonės paguldomi tam, - rašoma minėtame laiške, - kad kuo greičiau gautų kelialapį į Anapilį... Gal paguldomi slaugai, kad sustiprėtų, o gal sąmoningai dirbama tuo klausimu, jog greičiau atlaisvėtų lova.
Šiaulietis pertvarstytas tik Vilniuje
Gintarė VALUCKYTĖ Į redakciją užėjęs šiaulietis pasakojo, kad po onkologinės operacijos Šiauliuose jam teko kreiptis į medikus pakeisti tvarsčių. Tačiau medikai nesutiko jo pertvarstyti, nes vyriškis užsiregistravęs pas šeimos gydytoją Vilniuje. Jam pasiūlyta persiregistruoti arba susimokėti. Kur žmogiškumas? Šiaulietis jau keletą metų pasirinkęs šeimos gydytoją vienoje Vilniaus poliklinikoje, nes, jo manymu, ten dirba aukštesnės kvalifikacijos gydytojai, jais labiau pasitiki.
Gydytojo iškvietimas į namus: tarybinių laikų reliktas ar reikalinga paslauga?
Mindaugas Savickas, Vakarų Lietuvos medicina (http://www.vlmedicina.lt/) Pastarosiomis dienomis, plūstelėjus susirgimų gripu bangai, vis dažniau gydytojams tenka skubėti konsultuoti pacientų į namus. Beveik visi „Vakarų Lietuvos medicinos“ pašnekovai tikino, kad vizitų namuose paslauga turėtų būti teikiama tik tam tikroms gyventojų grupėms – kūdikiams, neįgaliems asmenims ar tiems, kurie dėl svarbių priežasčių negali patys atvykti į gydymo įstaigą.
Iš vaikystės palikimas – asmenybės sutrikimas
Turintieji asmenybės sutrikimų nėra kokie psichikos ligoniai – jie tik nelaimingi žmonės, kankinantys tiek save, tiek aplinkinius, o neretai dar ir padarantys žiaurius beprasmiškus nusikaltimus. „Ekscentriškas. Absoliučiai nesugyvenamas. Trenktas tipas. Be vieno varžtelio. Kompleksuotas. Bejausmis, beširdis“, – visi esame girdėję kaip nors panašiai apibūdinant nuolat netipiškai besielgiantį žmogų. Labai gali būti, jog tai asmenybės problemų turintis žmogus. Jų nemažai – maždaug kas dešimtas.
Greitoji pas ligonį važiavo per laukus
Nerimstant žiemai dauguma Joniškio rajono kaimų kelių tampa nepravažiuojami, žmonės atkertami nuo pasaulio. Antradienį greitosios medicinos pagalbos automobiliui pas ligonę nuošaliame Rukuižių kaime teko važiuoti ūkininko pravalytu ruožu per lauką, nes pusnys ant kelio buvo neįveikiamos.