dimitrijus medvedevas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dimitrijus medvedevas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dimitrijus medvedevas“.
Išsipildė D. Medvedevo baimė: Rusijos ekonomika – aklavietėje
Darbo jėgos kaina ir gyventojų pajamos didėja, tačiau be didesnių investicijų ir kylančio produktyvumo Rusijos ekonomika augti daugiau negali. Negana to, rublis pasiekė lyg šiol nematytą dugną. Trečiadienį paskelbta, kad pernai Rusijos BVP ūgtelėjo vos 1,4 proc. Tai buvo prasčiausias rezultatas nuo 2009 m. recesijos.
Britanija priglaudė dar vieną Rusijos bankininką
Žinomas Rusijos bankininkas teigia gavęs prieglobstį Jungtinėje Karalystėje, nes gimtojoje šalyje buvęs prezidentas Dimitrijus Medvedevas bando su juo susidoroti, rašo „The Telegraph“. 45 metų Andrėjus Borodinas, buvęs Maskvos banko vadovas ir savininkas, šiandien Rusijoje yra kaltinamas sukčiavimu. Duodamas interviu „Vedomosti“ jis atskleidė, kad Didžioji Britanija pstarosiomis dienomis jam suteikė prieglobstį. Ši žinia sulaukė pasipiktinimo iš D. Medvedevo administracijos.
Investuotojai bėga iš Rusijos neatsigręždami
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė ketinantis paversti savo šalį penkta galingiausia ekonomika pasaulyje. Šiuo metu Rusija užima vienuoliktą poziciją, rašo BBC.
Sudedamoji ekonomikos augimo plano dalis – tiesioginės užsienio investicijos, kurios turėtų suteikti šaliai teigiamo stimulo. Vis dėlto užsienio investuotojai nerimauja dėl V. Putino sprendimo grįžti prie šalies vairo. Dar labiau neramina augantis šalies gyventojų nepasitenkinimas.
Kiek uždirba D. Medvedevas ir kiti kandidatai į Dūmą?
Rusijos centrinė rinkimų komisija paskelbė duomenis apie kandidatų į Dūmą turtą, tarp jų – Dmitrijaus Medvedevo. Praėjusiais metais Rusijos prezidentas uždirbo 3,37 mln. rublių (kursas:100 rublių – 8 litai).
Komisijos tinklalapyje paskelbti duomenys apie prezidento turtą dera prie kontrastų šalies, kurioje per šimtas milijardierių ir 16 milijonų žmonių, gyvenančių žemiau skurdo ribos, įvaizdžio.
Šiame fone D. Medvedevas (kandidatas Nr.
Šiaurės Korėjos vadovas atvyko į Rusiją
Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong Il pirmą kartą nuo 2002-ųjų su oficialiu vizitu atvyko į Rusiją, praneša BBC.
Artimiausiomis dienomis Kim Čen Iras susitiks su Rusijos prezidentu Dmitrijumi Medvedevu. Spėjama, kad šalių vadovai aptars galimą tarptautinių derybų dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos atnaujinimą.
Šiaurės Korėja su Rusijos dujų monopolija „Gazprom“ derasi dėl naftotiekio per šalies teritoriją į Pietų Korėją.
D. Medvedevas į pasimatymą pasikvietė Bono
Šiuo metu pasauliniame koncertų ture dalyvaujantis grupės „U2“ lyderis Bono atrado valandėlę laiko Rusijos prezidentui Dimitrijui Medvedevui. Susitikimas įvyko šalies vadovo iniciatyva, rašo aceshowbiz.com.
Bono buvo pakviestas aplankyti atostogaujantį prezidentą Sočyje prie Juodosios jūros.
Pokalbio metu buvo kalbama apie muziką, Bono labdaringą veiklą bei jųdviejų pomėgius.
D. Medvedevas negailėjo komplimentų muzikantui.
D.Medvedevas atvyko į L.Kaczynskio laidotuves
Laikinasis Lenkijos prezidentas Bronislavas Komorovskis ir premjeras Donaldas Tuskas susitiko su į šalį atvykusiu Rusijos prezidentu Dimitrijumi Medvedevu, - praneša „gazeta.pl“.
Pranešama, kad politikai kalbėjosi maždaug pusę valandos.
Rusijos D.Medvedevas Krokuvoje ketina dalyvauti L. Kaczynskio ir jo žmonos Marijos laidotuvėse. Tai – pirmasis jo vizitas šalyje.
Rusus nustebino šokančių prezidento ir premjero parodija
Dimitrijus Medvedevas Raudonosios aikštės fone groja akordeonu, o Vladimiras Putinas, į pakulnes mušdamas būgnelį su žvangučiais, daro piruetus – tokį vaizdą naujametinę naktį per valstybinę televiziją išvydo Rusijos žiūrovai.
Dviejų su puse minučių Rusijos valdantįjį duetą pašiepiantis filmukas buvo parodytas iškart po prezidento D.Medvedevo oficialaus sveikinimo.
Raudonojoje aikštėje šokančius ir dainuojančius personažus įgarsino puikiai politikų balsus pamėgdžiojantys parodijuotojai.
Rusijoje traukinį nuo bėgių nuvertė bomba (papildyta)
Rusijoje, nuo bėgių nuriedėjus traukiniui, žuvo mažiausiai 25 žmonės. Policija neatmeta galimybės, jog tai galėjo būti teroristinis aktas.
Nelaimė įvyko šeštadienio ryte atokiame Tverės regione. Pranešama, jog šalia iš Maskvos į Sankt Peterburgą važiavusio traukinio bėgių buvo rastas krateris, kurį galėjo suformuoti sprogstanti bomba.
Šimtai gelbėtojų vis dar vaduoja traukinio vagonuose užstrigusius žmones. Traukinys iš viso vežė 600 keleivių.
Sunki mafijos „krikštatėvio“ karūna
Pernai Rusijoje nusikalstamos grupuotės įvykdė 36 601 sunkų nusikaltimą. Kad jų sumažintų, Dūma griežtina įstatymus.
Kaip ir prognozavo „Akistata“, po Viačeslavo Ivankovo-Japončiko mirties Rusijos mafijos „krikštatėviu“ išrinktas Aslanas Usojanas-Senis Chasanas.
Rusų spauda rašo, kad Maskvoje buvo susirinkę net 50 „įteisintųjų vagių“ („vory v zakone“). Pirmiausia jie pasirašė nuosprendį gruzinų autoritetui Tarieliui Onianiui-Taro, dėl kurio kaltės, kaip manoma, ir buvo nušautas Japončikas.
REKLAMA
REKLAMA
JAV ir Rusija susitarė mažinti strateginę ginkluotę
JAV prezidentas Barakas Obama ir Rusijos vadovas Dimitrijus Medvedevas pasiekė naują strateginių ginklų mažinimo susitarimą, informuoja „BBC“.
Naujas „bendro supratimo“ susitarimas turėtų pakeisti 1991 m. pasirašytą „Start I“ sutartį, kuri baigiasi šių metų gruodį.
Marijuš Antonovič: JAV finansų krizė paliks Lietuvą geopolitinėje aklavietėje
Po Sovietų sąjungos griūties JAV neabejotinai tapo stipriausia pasaulio valstybe. Beveik visuose svarbiausiuose tarptautiniuose konfliktuose ir klausimų svarstymuose dalyvavo JAV: Irako ir Kuveito konfliktas, tarpininkavimas ir derybos su Izraeliu bei Palestina. Be to, Vašingtonas pats vykdė aktyvią užsienio politiką: karas Afganistane ir Irake, NATO plėtra, priešraketinės gynybos sistemos dislokacija Lenkijoje ir Čekijoje.
Gruzija pasirašė taikos planą
JAV valstybės sekretorei Condoleezzai Rice atvykus į Tbilisį, M. Saakašvilis sutiko pasirašyti taikos planą.
Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis pasirašė taikos susitarimą, kuriuo numatomas abiejų pusių pajėgų atitraukimas.
Pasak C. Rice, tai reiškia, kad dabar Rusija turi išvesti visas savo pajėgas iš Gruzijos teritorijos. Ji pridūrė, kad Gruzijoje, Pietų Osetijoje ir Abchazijoje misijas turėtų pradėti tarptautinės taikdarių pajėgos.
Rusija širsta dėl JAV ir Lenkijos sutarties
Rusijos pareigūnai įspėja JAV dėl pasirašytos preliminarios priešraketinės gynybos skydo sutarties su Lenkija.
Penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje Rusijos generolas Anatolijus Nogovitsynas teigė, kad „toks žingsnis negali likti nenubaustas“.
A. Nogovitsyno teigimu, preliminari priešraketinės gynybos sutartis tarp JAV ir Lenkijos tik pablogins ir taip įtemptus JAV ir Rusijos santykius.
Septintoji diena: Gruzijos policijai kol kas neleidžiama įvažiuoti į Gorį (atnaujinta 14:00)
14:00. Kaip skelbia portalas „Civil.ge“, Gruzijos policijai kol kas nepavyksta sugrįžti į Gorio miestą. Skelbiama, kad miesto prieigose yra išsirikiavusi policijos automobilių kolona ir kol kas vyksta derybos su Rusijos kariškiais.
Dar nėra aišku, dėl ko yra deramasi. Anksčiau buvo skelbiama apie pasiektą susitarimą, leidžiantį Gruzijos policijai perimti miesto kontrolę.
V. Adamkus: Gruzija – ne viena
„Keturių valstybių atstovų atvykimas į Tbilisį gruzinų tautai neabejotinai parodė, kad ji yra ne viena“, – teigė iš Tbilisio grįžęs Prezidentas Valdas Adamkus. Lietuvos Prezidentas teigė, kad Rusijos pranešimai apie paliaubas nepasitvirtino, ir kritikavo Europos Sąjungą dėl neryžtingos pozicijos Rusijos ir Gruzijos konflikto atžvilgiu. Anot jo, tarptautinė bendruomenė turėtų siūlyti konkretesnius būdus konflikto sprendimui.
S. Lavrovas: imsimės visų būtinų priemonių
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas tikina, kad Rusija neketino veltis į karinį konfliktą, tačiau imsis visų būtinų priemonių.
Rusijos prezidentas Dimitrijus Medvedevas teigė, kad Rusija sieka priversti Gruziją nutraukti kovą Pietų Osetijoje.
E. Lucasas: A. Solženicyno mirtis – galimybė Rusijai
Aleksandro Solženicyno mirtis suteikia Rusijai galimybę apmąstyti savo posūkį autoritarizmo link, britų laikraštyje „The Economist“ teigia knygos „Naujasis Šaltasis karas“ autorius Edwardas Lucasas.
A. Solženicyno gyvenimas patvirtino, kad pranašu savoje žemėje nebūsi. Didžiąją gyvenimo dalį A. Solženicynas Sovietų Sąjungoje buvo persekiojamas. Nuo 1974 metų jis gyveno Vakaruose, tačiau jo kūryba tėvynėje sukėlė daugiau sutrikimo nei pripažinimo.
L. Kasčiūnas: nėra ženklų, kad Rusijos politika švelnės
Veidų pasikeitimas aukščiausių Rusijos vadovų postuose Lietuvai kelia tą patį ligšiolinį „milijono vertą“ klausimą - kaip prieiti prie jų aplinkos ir savaime dar nesuteikia vilties, kad Vilniaus ir Maskvos santykiai ims gerėti, tvirtina politikos ekspertas.
Naujuoju Rusijos prezidentu ketvirtadienį buvo inauguruotas Dimitrijus Medvedevas, kuris iškart į šalies premjero pasiūlė savo pirmtaką Vladimirą Putiną, neseniai ženkliai padidinusį premjero institucijos galias.
Rusija po prezidento rinkimų: ar įmanomi pokyčiai?
Kovo 2 d Rusijoje vykusius prezidento rinkimus surinkęs 70,2 proc. balsų pirmajame ture laimėjo dabartinio prezidento Vladimiro Putino remiamas kandidatas Dimitrijus Medvedevas.
Putinas žino, ko nori
Ir gauna, ryškiausias įrodymas - 2008 m. kovo 2 d. įvykę prezidento rinkimai. Nuo Kremliaus sosto nužengiančiam dabartiniam prezidentui Vladimirui Putinui praėjusio sekmadienio vėlų vakarą teliko tik išeiti į Kremliaus aikštę kartu su išrinktu naujuoju Rusijos prezidentu ir net be žodžių pasauliui pasakyti: va, kaip norėjau, taip ir padariau.
Prieš pusmetį mano parinktas asmuo jau mano vietininkas, užtikrintai, net 70,2 proc. balsų, pasodintas į aukščiausią valdžios kėdę.
Kas prižiūrės prižiūrėtojus?
Rusija turi naują Prezidentą. Negali sakyti, kad Rusija išsirinko naują prezidentą, nes tos procedūros, kuri vakar vyko, negali vadinti rinkimais. Tačiau lygiai taip pat negalima sakyti, kad Rusijos piliečiai nepritaria tokiai prezidento rinkimo procedūrai. Švelnaus priėjimo Rusijos strategija gali būti sunkiau atpažįstamaKą reikš visam pasauliui ir Lietuvai naujasis Rusijos prezidentas, šiandien sunku spėlioti.
Apsvaigusi nuo dujų ir naftos dolerių Rusija
Apsvaigusi nuo septynerius metus trukusio ekonomikos kilimo Rusija toliau tikisi žengti besivystančių šalių avangarde. Rusijos vadovai jau mano, kad atėjo eilė vakarų šalims būdingiems šūkiams: infrastruktūra, laisvė, smulkaus verslo skatinimas ir pan., ir pan. Vasario viduryje vykusiame Kransnojarko ekonomikos forume D. Medvedevas Rusijos ateities ekonomiką piešė rožinėmis spalvomis.
„Sūnui“ tapus prezidentu, Rusiją toliau valdys V. Putinas
Nė vienas bent per nago juodymą Rusijos politinę realybę išmanantis žmogus negali abejoti, kad kovo 2 dieną vyksiančius prezidento rinkimus laimės Vladimiro Putino įpėdiniu pasirinktas pirmasis vicepremjeras Dimitrijus Medvedevas. Kas jis per žmogus ir ko galime iš jo tikėtis? Būsimasis Kremliaus vadovas nuo daugumos dabartinio prezidento aplinkos narių skiriasi vienu esminiu bruožu – jis niekada nėra tarnavęs KGB ar kitose saugumo struktūrose.
Kokias vadžias iš V. Putino perims jo įpėdinis?
Dauguma rinkimų reiškia tam tikrą netikrumą dėl ateities. Tačiau, kaip rašo „The Economist“, Rusijoje yra visai kitaip. Šį savaitgalį vyksiančius rinkimus neabejotinai milžiniška persvara laimės Vladimiro Putino įpėdiniu pasirinktas pirmasis vicepremjeras Dimitrijus Medvedevas. Kremlius savo favorito pergalę užtikrina tvirtai kontroliuodamas visas žiniasklaidos priemones bei negailestingai susidorodamas su bet kokiu bandymu reikšti rimtesnę opoziciją režimo atžvilgiu.
Aktyvistai ragina boikotuoti Rusijos rinkimų farsą
„Žmones kaip avinų bandą vėl varo į „rinkimus”. Dalyvavimas juose iš teisės virto prievole. Kodėl? Todėl, kad visi, kurie valdo šalį, jų baigtį nulėmė iš anksto. Iš žmonių reikalaujama vieno - kad jie ateitų ir pažymėtų „varnelę”, o tuo pačiu ir duotų ištikimybės priesaiką naujam režimui. Rinkimai - tai spektaklis, kurį kas ketveri metai vaidina valdžia savo „elektorato” akyse“ – rašoma Rusijos aktyvistų organizacijos „Atonominis veiksmas“ svetainėje.
Prie rusiškojo „Pietinio srauto“ dujotiekio jungiasi ir Vengrija
Vengrija oficialiai prisijungė prie 10 mlrd. dolerių vertės Rusijos inicijuoto dujotiekio „Pietinis srautas“ tiesimo, skelbia „Russia Today“. Kaip žinia, šis dujotiekis yra alternatyva, galinti užkirsti kelia Europos sąjungos bei JAV remiamam „Nabucco“ projektui, kuriuo siekiama sumažinti Europos priklausomybę nuo rusiškų dujų.
„Amnesty International“: žodžio laisvės Rusijoje mažėja grėsmingais tempais
Žmogaus teises ginanti organizacija „Amnesty International“ savo ataskaitoje paragino Rusiją nedelsiant imtis veiksmų ginant žodžio laisvę, skelbia BBC. Kremlių kritikavusių žurnalistų žmogžudystės, nepriklausomų žiniasklaidos priemonių uždarymas bei policijos išpuoliai prieš opozicijos protestuotojus – visa tai tėra keli pavyzdžiai, puikiai iliustruojantys skęstantį žodžio laisvės laivą „suverenios demokratijos‘ šalyje.
Pasaulio politinis žemėlapis: vasario 25 – kovo 2 dienos
Vasario 25 diena: JAV valstybės sekretorė Condoleezza Rice, pradėdama vizitą Azijoje, lankysis Pietų Korėjoje. Vėliau C. Rice kelias pasuks į Kiniją bei Japoniją. Per susitikimą Vašingtone JAV, Didžiosios Britanijos, Rusijos, Kinijos, Vokietijos be Prancūzijos politikai vėl svarstys nerimą keliantį Irano branduolinės programos klausimą.
V. Putino įpėdinis reiškia paramą Serbijai
Vladimirą Putiną Rusijos prezidento poste neabejotinai pakeisiantis pirmasis vicepremjeras Dimitrijus Medvedevas lankėsi Serbijoje, kad išreikštų savo opoziciją Vakarų remiamai Kosovo nepriklausomybei, skelbia BBC. Į Serbijos sostinę Belgradą D. Medvedevas atvyko kartu su užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu.
Serbijos ministras gali būti neįleistas į Kosovą
Serbijos ministro Kosovo reikalams Slobodano Samardziciaus vadovaujama delegacija planuoja aplankyti serbų bendruomenę Kosove. Vizito tikslas - dar kartą pranešti atskilusioje provincijoje gyvenantiems tautiečiams, jog Belgradas Kosovą vis dar laiko savo teritorijos dalimi, rašo BBC.Tiesa, S. Samardziciaus vizitas gali ir neįvykti, nes dėl savo pareiškimų per neseniai vykusius smurto proveržius ministras gali būti tol neįleistas į Kosovą, kol neatsiprašys.
„The Economist“: aštri Kremliaus retorika netrukdo Rusijai bei JAV bendradarbiauti
Gali būti, jog Šaltasis karas tęsiasi. Japonija skundžiasi, kad Rusijos kariniai naikintuvai pažeidė jos oro erdvę. Tie patys naikintuvai prazvimbia visiškai greta JAV lėktuvnešio “USS Nimitz”. Negana to, Rusija jau kuris laikas atnaujino oro bei jūrų pajėgų pratybas Atlanto bei Ramiajame vandenynuose, Kremliaus vadovas Vladimiras Putinas kalba apie atsinaujinusias ginklavimosi varžybas.
V. Putino įpėdinis žada mažinti valstybės vaidmenį ekonomikoje
Rusijos prezidento Vladimiro Putino įpėdiniu pasirinktas pirmasis vicepremjeras Dimitrijus Medvedevas pareiškė, kad tarp svarbiausių jo tikslų yra valstybės vaidmens ekonomikoje sumažinimas, skelbia BBC. Jei kovo 2 dieną bus išrinktas tapti Kremliaus vadovu, D. Medvedevas, kuris vadovauja ir Rusijos dujų monopolininkui „Gazprom“, teigė aktyviai kovosiantis ir su korupcija. Penktadienį V. Putino favoritas kalbėjo Krasnojarske vykstančiame ekonominiame forume.
V. Putinas kartoja grasinimus
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dar kartą pakartojo jau anksčiau išsakytus grasinimus, kad Kremlius į kaimynines valstybes, nusprendusias savo teritorijoje priglausti JAV priešraketinės gynybos skydą, nutaikys savo branduolines raketas, skelbia BBC. Tokius grasinimus jis išsakė per paskutinę savo kaip prezidento metinę spaudos konferenciją, kurioje įvertinos praėjusius 2007 metus. Į spaudos konferenciją sugužėjo daugiau kaip tūkstantis spaudos atstovų.
JAV prezidento rinkimai santykių tarp Vašingtono ir Maskvos nepakeis
Didelio skirtumo, kas laimės JAV prezidento rinkimus, nėra. Ar pergalę švęstų demokratas, ar respublikonas, Vašingtono bei Kremliaus santykiai smarkiai nesikeis teigia, „Russia profile“. Tiesa, kai kurie ortodoksiški Rusijos politikos apžvalgininkai kaip tarkime Sergejus Markovas mano, jog Johno McCaino triumfas būtų pats blogiausias iš visų šiuo metu galimų scenarijų.
Dekonstruojant Kremliaus pasakaitę arba autoritarinio rojaus paneigimas
Kremliaus dažnai skleidžiama propaganda, kuria patikėjo ir dalis Vakarų valstybių politikų bei piliečių, skelbia, kad prezidento Vladimiro Putino išpuolis prieš demokratijos daigus šalyje buvo neišvengiamas blogis, atnešęs Rusijai stabilumą bei ekonominį klestėjimą. Tiesa, žurnale „Foreign Affairs“ Michaelas McFaulas bei Kathryn Stoner-Weiss argumentuoja, kad situacija yra priešinga nei kad ją bando pavaizduoti Kremliaus klika.
M. Kasjanovui oficialiai uždrausta dalyvauti rinkimuose
Rusijos rinkimų komisija oficialiai uždraudė opozicijos kandidatui Mikhailui Kasjanovui dalyvauti kovo mėnesį vyksiančiuose prezidento rinkimuose, praneša BBC.Centrinė rinkimų komisija teigia, kad buvusio Rusijos ministro pirmininko rėmėjų sąrašuose yra per daug negaliojančių parašų.
B. Nemcovas atsisako dalyvauti rinkimų farse
Rusijos opozicinės partijos „Dešiniųjų jėgų sąjunga“ (DJS) lyderis Borisas Nemcovas pareiškė atsisakąs dalyvauti šalies prezidento rinkimuose, praneša „Exo Moskvy“.Pasak DJS pranešimo spaudai, B. Nemcovas (nuotraukoje) mano, jog „prezidento rinkimai, taip pat kaip ir parlamento, yra tikrų tikriausias farsas“.„Kandidatai neturi lygių galimybių agitacijai, prieš opoziciją naudojama gėbelsiška propoganda bei saugumo ir administraciniai resursai“, - teigia opozicinės partijos lyderis.
Po prezidento rinkimų – manevrai Rusijos valdžios olimpe
Remdamasis šaltiniais Kremliuje, Rusijos dienraštis „Komersant“ teigia, kad po kitų metų kovo 2 dieną įvyksiančių prezidento rinkimų, kuriuose, kaip manoma triumfuos Vladimiro Putino įpėdiniu pasirinktas dabartinis vicepremjeras Dimitrijus Medvedevas, kitas vicepremjeras Sergejus Ivanovas atsisės į ministro pirmininko kėdę.Tokiu atveju buvęs gynybos ministras premjero poste pakeistų dabar šias pareigas einantį Viktorą Zubkovą.