b. jelcinas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „b. jelcinas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „b. jelcinas“.

Krauju ir karu grįstas Putino kelias į valdžią: kaip trys susprogdinti daugiabučiai garantavo reitingų aukštumas

Koks ryšys tarp teroro išpuolio ir karo? Rusijos daugiabučių sprogdinimo istorija rodo, kad tai – tiesiausias kelias susišluoti politinius reitingus. Prieš daugiau nei 20 metų Vladimiras Putinas po kruvinų teroro aktų ir netrukus pradėto Antrojo Čečėnijos karo netruko tapti populiariausiu politiku šalyje. Tiesa, kalbos apie tai, kad išpuolis buvo paties Kremliaus surežisuotas spektaklis, netyla iki šiol.

20 Putino valdžios metų: 7 savybės, kuriomis jis pasižymėjo

Prieš 20 metų Rusijoje į valdžią atėjo Vladimiras Putinas. Nuo tol jis vadovauja šiai šaliai nuolat demonstruodamas didžiules ambicijas. Tiesa, susimokėti už tai skaudžią kainą tenka jos gyventojams. Vladimirą Putiną prieš 20 metų B. Jelcinas pristatė kaip Rusijai būtinų reformų garantą. Jau po pirmųjų kelių valdymo metų reformų ir valdžios uzurpavimo santykis pradėjo stipriai keistis pirmųjų nenaudai.
2019-08-17

Rusija siūlė JAV „džentelmenų susitarimą“: nuo to priklausė Lietuvos likimas

NATO šalių susitikimo metu 1997-aisias, kuomet buvo sprendžiamas ir bendradarbiavimo su Rusija klausimas, vyko Kremliaus ir Baltųjų rūmų derybos. Jų metu nuskambėjo B. Jelcino noras „džentelmeniškai susitarti“, kad buvusios sovietinės respublikos „nebūtų kviečiamos į NATO“. Rusijos prezidentas džiaugėsi tuo, kad pavyko sutarti dėl bendrų principų.
2018-09-01

Borisas Jelcinas gerokai suklydo vertindamas Vladimirą Putiną, atskleidė paviešinti pokalbiai

Paviešinti JAV ir Rusijos prezidentų pokalbiai apie V. Putiną: „jis tikras demokratas ir patikimas žmogus“
2018-08-31

Mažai žinomi faktai apie pirmąjį Rusijos prezidentą

Vasario 1-ąją, prieš 86-ierius metus, gimė pirmasis Rusijos prezidentas Borisas Jelcinas. Tai žmogus, ne tik atvedęs Rusiją į demokratiją, prisidėjęs prie Baltijos šalių nepriklausomybės, bet ir „perdavęs valdžią“ Vladimirui Putinui. Pateikiame kelis faktus, kurie gali būti mažiau žinomi. 1. B. Jelcinas neturėjo dviejų kairės rankos pirštų. Jų jis neteko dar būdamas vaiku, sprogus granatai, kurią jis su draugais pavogė iš karinio sandėlio. Apskritai, B. Jelcinas vaikystėje buvo peštukas.
2017-02-01

Rusijos lyderio reitingas krenta: ekspertai įvardijo priežastį

Rusijos prezidentas per pastaruosius pusantrų metų tampa vis mažiau patrauklus savo rinkėjams, žmonės apie jį vis labiau neturi nuomonės, skelbia „Levada centr“ atliktos apklausos rezultatai. Pagrindiniais jo privalumais rusai laiko armijos ir Rusijos pozicijos pasaulyje sustiprinimą, rašoma „rbc.ru“. 1999-ųjų rugpjūčio 8-ąją Borisas Jelcinas patvirtino V. Putino kandidatūrą į premjero postą.
2016-08-08

Vilniuje viešintis Garis Kasparovas: „Putinas jau seniai sudegino visus tiltus“

Interviu leidiniui „Die Welt“ buvęs šachmatų čempionas ir dabartinis Rusijos opozicijos atstovas Garis Kasparovas papasakojo apie tai, kokią Rusiją jis mato valdant Vladimirui Putinui. Šiuo metu aktyvistas vieši Vilniuje, kuriame organizuoja „Rusijos forumą“ – renginį, skirtą šios šalies problemoms ir ateities perspektyvoms aptarti.
2016-03-09

Pranašiškas Andrejaus Piontkovskio straipsnis apie Vladimirą Putiną

„Šio teksto – „Putinizmas, kaip aukščiausia ir baigtinė banditinio kapitalizmo forma, Rusijoje“ prieš keturiolika metų man nepavyko publikuoti nei „Novaja gazeta“, kurioje tuo metu turėjau savo skiltį, nei jokiame kitame liberaliame leidinyje. Jis pasirodė „Sovietinėje Rusijoje“. Rusijos liberalizmo ikonos bėgo paskui „blatną“ (rus.
2015-12-01

Sakralumas šiuolaikinės Rusijos politikoje

Šiuolaikinės politikos kontekste sakralumo sąvoka dažniausiai nevartojama. Ji skamba kaip anachronizmas iš tų laikų, kai buvo tikima, kad valdžia suteikiama Dievo. Atsižvelgiant į tai tam tikrą nuostabą gali sukelti sakralumo ženklai, aptinkami moderniame Rusijos politiniame ir šiai sferai artimame visuomeniniame diskurse. Verta aptarti, kur yra šio reiškinio šaknys ir kokią funkciją „sakralumo“ tema atlieka šiandieninės Rusijos politikoje.
2015-06-01

Ukrainos atvaizdas Čečėnijos veidrodyje

Šiandien didesnė dalis Rusijos visuomenės (kai kas nuoširdžiai, kai kas – paveiktas nesiliaujamos propagandos) remia separatistus Ukrainoje, nors, kaip parodė Rusijos visuomenės nuomonės tyrimų centro VCIOM apklausa, 66 proc. šalies gyventojų pasisako prieš rusų kariuomenės įvedimą į kaimyninės valstybės teritoriją, bet tai gali būti tik nauja Kremliaus, kuris taip sukuria „nesikišimo“ vaizdą, o pats slapta toliau remia maištininkus, strategija.
2014-07-25
REKLAMA
REKLAMA

„Nepriklausomybės sąsiuviniai“: Rusijos kariuomenės išvedimas iš Lietuvos

 Vytautas Sinkevičius, derybų su Rusijos Federacija dėl kariuomenės išvedimo delegacijos narys Kiekvienas, kuris dalyvavo derybose su Rusija dėl jos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos, gali paliudyti, kad derybos buvo labai sunkios.
2013-11-23

Rusija: 20 metų po Baltųjų rūmų šturmo ir toliau

Būna, kad senstantis bokso čempionas, pajutęs, jog jo epocha artėja prie pabaigos, vis dėlto nusprendžia priimti jauno ir energingo pretendento į titulą iššūkį. Galiausiai – pralaimėjimas, bet taip baigti karjerą nesinori. Todėl po kiek laiko įvyksta mačas revanšas, kuris, be visa ko, „senukui“ leidžia ir pinigų pensijai uždirbti.
2013-10-25

Rusijoje minimos 20-osios pučo metinės

Rusijoje be didelių ceremonijų minima prieš 20 metų vykusi konstitucinė krizė, per kurią tankai Maskvoje šaudė į parlamento pastate įsitvirtinusius griežtosios linijos komunistus, o tie susirėmimai nukreipė šalį tolyn nuo sovietinio kurso.
2013-10-04

Rusija prieš JAV: netradicinis Maskvos atsakas į Amerikos PRGS

Amerikietiškos priešraketinės gynybos sistemos (PRGS) klausimas išlieka kiršinančiu momentu Maskvos ir Vašingtono santykiuose. Tai patvirtina, pavyzdžiui, V. Putino laiškas B. Obamai, kuriame jis, pasak Rusijos saugumo tarybos sekretoriaus N. Patruševo, PRGS problemai skyrė ypatingą dėmesį ir pažymėjo, kad šalims „kol kas nepavyko surasti abiem pusėm priimtinų sprendimų“. Kartais ši situaciją primena aklo dialogą su kurčiu.
2013-06-28

B. Berezovskis: matematikos profesoriaus kelias į oligarchų pasaulį

 Eidamas 67 metus, savo namuose Berkšyre, neaiškiomis aplinkybėmis mirė žinomas Rusijos oligarchas Borisas Berezovskis. Tokia žinia praėjusios savaitės pabaigoje pasirodė viso pasaulio žiniasklaidos antraštėse, rašo „The Guardian“. Prezidento Boriso Jelcino vadovavimo šaliai laikotarpiu B. Berezovskis buvo laikomas vienu įtakingiausių verslo žmonių Kremliuje.
2013-03-25

Kaip KGB sugebėjo išlikti, žlugus Sovietų Sąjungai?

Specialiosios pajėgos pasimetusios. Po SSRS griūties KGB pastatas buvo apsuptas demonstrantų. KGB vadas buvo suimtas, o paminklas įkūrėjui – demontuotas. Tačiau funkcionieriams pavyko, pasitelkus gudrumą, išsaugoti KGB stuburą ir perkelti jį į naują sistemą, rašoma „Der Spiegel“. Tam tikrą akimirką baimės jausmas visiškai apėmė saugumo komiteto pareigūnus. Kai kadaise imperija buvusi Sovietų Sąjunga artėjo prie žlugimo, Lubiankos kabinetuose įsivyravo pasimetimas.
2013-01-30

V. Putinas: versija 6.0

2012 m. spalio 7 d. Rusijos vadovui (tai skamba tiksliau nei „prezidentui“) V. Putinui sukako 60 metų. Šis nebejotinai pasaulinės reikšmės politikas atsirado kone iš niekur 1999 m., bet jau 2007 m. žurnalo „Time“ buvo pripažintas Metų žmogumi. Gera proga žvilgtelėti į jo praeitį ir įvertinti jo ateitį. Skiriamąja linija V. Putino istorijoje tapo 2008 metai. Iki šios ribos, bandant išsiaiškinti, „who is Mr. Putin?“ (kas yra ponas Putinas?), apie jo politiką rašyta daug ir detaliai.
2012-10-22

P. Gračiovas: prieštaringa biografija ir nevienareikšmiški vertinimai

Mirė pirmasis posovietinės Rusijos gynybos ministras Pavelas Gračiovas, lietuviams labiau žinomas kaip generolas, pasirašęs sovietų karių išvedimo iš Lietuvos teritorijos dokumentus. Žinomo karininko biografija prieštaringa. Jis išvedė sovietų karius iš Rytų Europos, 1993 metais jo įsakymu tankai šaudė į Rusijos parlamento pastatą, o po metų jis inicijavo nesėkmingą Grozno šturmą. Generolas ne kartą buvo kaltinamas, kad sugriovė Rusijos kariuomenę ir nepasiruošė Pirmajam Čečėnijos karui.
2012-09-24

Skandalingasis iš Lietuvos karius išvedęs rusų generolas P. Gračiovas krito nuo grybų

Buvęs Rusijos gynybos ministras, skandalingai pagarsėjęs Pavelas Gračiovas, kuris Lietuvoje žinomas dėl to, kad pasirašė rusų karių išvedimo iš Lietuvos teritorijos dokumentą, skubiai nugabentas į ligoninę. Buvęs generolas gerokai apsinuodijo grybais, praneša „Life News“. 64 metų P. Gračiovas, nuo 1992 iki 1996 metų buvęs Rusijos gynybos ministru, į ligoninę paguldytas sunkios būklės. Skandalingai pagarsėjusį Boriso Jelcino laikų karininką greitoji vežė iš jo namų.
2012-09-12

N. Jelcina: aš dėkinga, kad Lietuva taip įvertino Borisą Nikolajevičių

Šią savaitę minint Lietuvos ir Rusijos santykių 20-metį, pirmasis Rusijos Prezidentas Borisas Jelcinas apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Didžiuoju Kryžiumi. 1991 metais, kai Rusijai vadovavo Prezidentas Borisas Jelcinas, pasirašyta dvišalė Lietuvos ir Rusijos sutartis dėl tarpvalstybinių santykių pagrindų, kuria pripažinta suvereni Lietuvos valstybė. Per Sausio 13-osios įvykius B. Jelcinas ryžtingai palaikė Lietuvą. Atsiimti apdovanojimo į Vilnių atskrido velionio Prezidento našlė Naina Jelcina.
2012-09-03

Kam įžymioji Kremliaus aiškiaregė pranašauja sėkmę „Eurovizijoje“?

„Jei tik turėčiau galimybę, savo sugebėjimų norėčiau atsisakyti. Gal kam nors atrodo, kad tai yra Dievo dovana, bet iš tiesų – didžiulė našta“, – TV3 laidos „Gyvenimas yra gražus“ kūrėjams jau pirmadienį, gegužės 14-ąją, 20.30 val. prisipažins Ala Prokofjovaitė. Ši moteris – aiškiaregė, iš didžiulio būrio kitų ypatingų sugebėjimų turinčių žmonių išsiskirianti tuo, kad jos talentą jau pripažino pasaulio galingieji.
2012-05-10

Britai apie D. Medvedevą: net „išmirkęs degtinėje“ B. Jelcinas atrodė įtikinamiau

Likus keturioms dienoms iki Rusijos prezidento inauguracijos žurnalistai konstatuoja: Kremlių paliekantis Dmitrijus Medvedevas buvo unikalus žmogus. Jeigu prieš tai buvę Kremliaus vadovai  - nuo Ivano Rūsčiojo ir Josifo Stalino iki Vladimiro Putino – įkvėpdavo žmones pagarbai kartu su baime, tai prezidentas D. Medvedevas paliko visai kitokį įspūdį apie save, rašo britų laikraštis „The Independent“. „Net Boriso Jelcino paskutiniaisias metais, persmelktais degtinėje, jį supo pagarbos aura...
2012-05-03

A. Applebaum: Vladimiro istorija (II)

V. Putinui ir jo amžininkams, dvidešimčia metų vyresni, nei knygos autorė M. Hesen, ir liko lojalūs senai sovietinei santvarkai, naujos Rusijos idėja, kurią simbolizavo G. Starovoitova, nebuvo tokia  patraukli. V. Putinas gerai suprato nekorumpuotų ir kalbančių be popieriaus lapo politikų KGB keliamą grėsmę. 1991 metais jis jau buvo įsis1moninęs, kad tokie žmonės ypač pavojingi slaptų jėgos  struktūrų kuriamoms biznio imperijoms.
2012-04-25

Penkeri metai be B. Jelcino

Rašyti apie žmogų, kai jo jau penkeri metai nebėra, – nedėkingas užsiėmimas. Juo labiau – apie Borisą Jelciną, kuris iki pat savo mirties 2007-ųjų balandžio 23-iąją nugyveno spalvingą, prieštaringą ir reikšmingą visai SSRS ir Rusijai 76 metus ir beveik tris mėnesius trukusį gyvenimą. Dar sunkiau suprasti, kodėl naujojo tūkstantmečio išvakarėse savo postą jis užleido visiškai kitokios gyvenimiškos patirties ir proto sanklodos politikui.

Jaunieji „putiniečiai“: kodėl jie už V. Putiną?

Už Putiną! Pagrindinis naujai išrinkto Rusijos prezidento elektoratas – vyresni, menkai aprūpinti žmonės iš nedidelių miestų. Tačiau už Vladimirą Putiną balsuoja ir jaunimas. Kokie yra jų argumentai? Šį klausimą jauniesiems V. Putino rėmėjams uždavė „The New Times“. Jurijus Volkovičius, 26 metai Dirba IT biure Maskvoje Borisui Jelcinui valdant buvo laisvė, tačiau man tokia laisvė nereikalinga. „Mersedesai“ buvo pardavinėjami kaip karšti pyragėliai, o specialistų buvo labai mažai.
2012-03-15

Erotinė V. Putino kampanija: asmenybės ir kūno kultas

Afišuojamas Rusijos ministro pirmininko ir kandidato į šalies prezidentus Vladimiro Putino populiarumas tarp moterų leido analitikams prabilti apie priešrinkiminės kampanijos erotizaciją – V. Putino asmenybės ir kūno kultą, rašo „Le Monde“. Pasak leidinio, V. Putino kultas pradėtas kultivuoti dar praeito dešimtmečio pradžioje.
2012-02-27

D. Medvedevas: 1996 metais B. Jelcinas prezidento rinkimų nelaimėjo

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas, pirmadienį susitikęs su opozicijos atstovais, be kita ko, pripažino, kad 1996 metų prezidento rinkimų rezultatai buvo šiurkščiai suklastoti. Komentuodamas Rusijoje kilusius protestus dėl gruodį vykusių Dūmos rinkimų, jis susitikimo dalyvių retoriškai teiravosi, ar, jų nuomone, visi ankstesnieji rinkimai buvo idealūs.
2012-02-22

Taline ketinama įamžinti B. Jelcino atminimą

Trisdešimt devyni Estijos visuomenės veikėjai ir verslininkai pasiūlė įamžinti pirmojo Rusijos prezidento Boriso Jelcino indėlį į šios Baltijos šalies nepriklausomybės atkūrimą ir pastatyti Taline memorialinį ženklą. Tai paskelbta trečiadienį, vasario 1-ąją – šią dieną pirmajam RF prezidentui būtų sukakę 81 metai, praneša Estijos visuomeninis transliuotojas.
2012-02-01

Šio pasaulio galingieji: pleibojai, krikštatėviai, patriotai

„Kapitalas sukrautas, beliko tapti prezidentu: Rusijoje ir JAV dėl pagrindinio valstybės valdžios posto kovoja du turtuoliai – Prochorovas ir Romney. Politinė valdžia jau nuo seno gundijo sėkmingus verslininkus.
2012-02-01

Vertindami D. Medvedevo pranešimą, prisiminė Jelciną ir Pinočetą

Paskutinis, rekordiškai trumpas Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo metinis pranešimas, kurio metu jis paskelbė apie didelės politinės reformos pradžią, ekspertams ir žiniasklaidas sukėlė dviprasmiškas reakcijas. Nors buvo kalbama apie plačią liberalizaciją ir perėjimą prie politinės konkurencijos, reforma įsipaišo ir į dabartinio režimo siekių išlaikyti valdžią rėmus, o taip pat nukreipta į į gatves išėjusių protestuotojų nuraminimą.
2011-12-23

Rusijoje artėjant naujiems rinkimams: kompanija vis įdomesnė

Politinis gyvenimas Rusijoje tampa įdomus ne tik politikams, valdžios žmonėms, bet ir analitikams bei apžvalgininkams. Atrodo, laikotarpis tarp rinkimų atneš dar nemažai staigmenų, tokių kaip netikėtų kandidatų į prezidentus apsireiškimai. Antai kovo 4 d. įvyksiančiuose rinkimuose norą dalyvauti pareiškė ir skandalingasis oligarchas Michailas Prochorovas.Pirmiausia – trumpos žinios apie šį verslininką. Gimė jis 1965 m. gegužės 3 d. Maskvoje. Protėviai iš tėvo pusės – nuskurdę buožės.
2011-12-14

Kaip prieš 20 metų žlugo Sovietų Sajunga?

1991 metų gruodžio 8 dieną Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos lyderiai Belovežo girioje pasirašė legendinę Nepriklausomų Valstybių Sandraugos sukūrimo sutartį, pažymėjusią SSRS griūtį. Šios datos dvidešimtmečio proga prisimenama įvykių chronologiją ir negirdėti liudininkų pasakojimai apie tai, kas vyko Viskuli sodyboje istorinio Boriso Jelcino, Stanislavo Šuškevičiaus ir Leonido Kravčiuko susitikimo metu.
2011-12-08

Taivano televizija parodė satyrinį filmuką apie Putino sugrįžimą

Tuo metu kai rimti analitikai ir politologai ir toliau nagrinėja Rusijos valdžioje vykstančias rokiruotes ir Vladimiro Putino siekius vėl tapti Rusijos prezidentu, Taivano televizijos kanalas, priklausantis žiniasklaidos gigantui Next Media Ltd, nusprendė paprasčiau paaiškinti žiūrovams, kas įvyko Rusijoje. Kanalas parodė animuotą filmuką, kuriame labai trumpai išdėstyta paskutiniojo dešimtmečio Rusijos istorija.
2011-09-27

B. Jelcinas: už ką jį gerbiame ir garbiname?

Borisui Nikolajevičiui Jelcinui vasario 1 d. būtų sukakę 80. Tačiau jis mirė 2007-ųjų balandžio 23-iąją – dvi savaitės po to, kai grįžo iš poilsinės kelionės po Jordaniją, kur maudėsi Mirties jūroje, ir po Izraelį, kur aplankė Kristaus maudynių vietą Jordano upėje. Ši paskutinė B.Jelcino kelionė po šventas vietas buvo tarsi apsivalymas ir nuodėmių atleidimas.
Į viršų