arturas paknys

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „arturas paknys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „arturas paknys“.

Dar viena VEKS vagių šventė

Šiandien sukanka metai, kai į prokurorus dėl projekto “Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009” (VEKS) aferų kreipėsi pati Kultūros ministerija, tačiau tyrimas, kaip ir aibė kitų šios detektyvinės istorijos tyrimų, dingo it kokiame mistiniame Bermudų trikampyje.

Teisėsaugininkai liūdina Rasą Budbergytę

Vakar pas kadenciją baigiantį prezidentą Valdą Adamkų atvykusi valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė tradiciškai pristatė metinius atliktų auditų rezultatus. Sulaukusi padėkų už konstruktyvų bendradarbiavimą per visą kadenciją, kontrolierė prasitarė kartais nusivilianti biurokratų ir teisėsaugininkų darbu. Pateikė ataskaitas Valstybės kontrolė informavo atlikusi per šimto valstybės institucijų finansinio teisėtumo auditų, daugelio jų medžiagos pasiekė prokurorus.

Jų balsas skambės teisme

Šios savaitės žmonės - trys asmenys, sausio 16 d. Vilniuje organizavę profesinių sąjungų mitingą ir taip pabandę atkreipti valdžios dėmesį į nelengvą darbininkų naštą. Jie tenorėjo būti išgirsti, o netrukus, kovo 31 d., bus priversti išklausyti teismo nuosprendį dėl kilusių riaušių ir taip savo kailiu atpirkti svetimas kaltes bei policininkų darbo broką. - Po sausio 16 d. įvykių Vilniuje policija nusprendė, kad esate didis ramybės drumstėjas.

Jų balsas skambės teisme

Šios savaitės žmonės - trys asmenys, sausio 16 d. Vilniuje organizavę profesinių sąjungų mitingą ir taip pabandę atkreipti valdžios dėmesį į nelengvą darbininkų naštą. Jie tenorėjo būti išgirsti, o netrukus, kovo 31 d., bus priversti išklausyti teismo nuosprendį dėl kilusių riaušių ir taip savo kailiu atpirkti svetimas kaltes bei policininkų darbo broką. - Po sausio 16 d. įvykių Vilniuje policija nusprendė, kad esate didis ramybės drumstėjas.

Už toleranciją ar už konfrontaciją?

Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, dvi nevyriausybinės organizacijos, sužinojusios apie Lietuvių tautinio centro (LTC) organizuojamas eitynes Vilniuje, nepanoro prie jų prisidėti.

Apskaičiuota seimūnų lygiava

Parlamentarų idėja sausio mėnesį solidariai savo noru susimažinti algas 15 proc. subliūško. Mat atsirado gudručių, kurie iš pradžių demonstratyviai ryžosi tokiam žingsniui, bet vėliau patyliukais savo nuomonę pakeitė ir į kišenę susižėrė visą sumą. Tesėjo ne visi Dar prieš priimant įstatymo pataisas, kuriomis nuo vasario 1 d. iki gruodžio 31 d. 15 proc. sumažinti parlamentarų ir ministrų atlyginimai, Seime netilo kalbos apie galimybę savanoriškai atsisakyti uždarbio dalies.

Teroristus V. Ušackas pasitiks su duona ir druska

„Nuo šiol Lietuvos priešai – Amerikos priešai“. Lietuviai ne kartą įsitikino, kad šie George'o W.Busho ištarti žodžiai – gryniausia melagystė, o išties Amerikos priešai yra Lietuvos. Būtų dar nieko, jei tai būtų tik nekalta melagystė, tačiau po vakarykščio Valstybės gynimo tarybos posėdžio paaiškėjo, kad yra kur kas blogiau.

Turi šaknis, gausi ir kortą

Lietuvių kilmės kitų valstybių piliečiams, siekiantiems Lietuvos pilietybės, siūlomos dvi išeitys - atsisakyti turimos pilietybės ir gauti lietuviškąją arba suteikti Lietuvio pasą ar kortą.

Ekonomikos gelbėjimo ratas paruoštas

Penktadienį Vyriausybė verslininkams pristatė kone 5 mlrd. litų galintį siekti ekonomikos skatinimo planą. Tikimasi, kad jis netrukus bus patvirtintas Vyriausybėje ir pradėtas įgyvendinti. Nauda visiems Ekonomikos gelbėjimo planas - tai antroji Vyriausybės bendrojo antikrizinio plano dalis.
2009-02-07

Prasideda tarnautojų rokiruotė ministerijose

Valdančioji dauguma ryžosi valstybės valdymo reformai, pagal kurią dalis iki šiol nepajudinamų klerkų ministerijose nuo liepos 1 d. keisis rotacijos principu – su naujo ministro atėjimu.
REKLAMA
REKLAMA

Bus siekiama pažaboti nedarbą

Darbo biržai fiksuojant naujus nedarbo rekordus šalyje, Vyriausybė žada siekti lankstesnio darbo rinkos reguliavimo ir taip mažinti vis didėjančią bedarbių armiją. Muša rekordus Vasario 1 d. Lietuvoje užregistruota 149 tūkst. ieškančių darbo asmenų, iš jų apie 125 tūkst.

D. Grybauskaitė myli klausančius

Aštrios kritikos ankstesnei Vyriausybei negailėjusi eurokomisarė Dalia Grybauskaitė vakar Andriaus Kubiliaus vadovaujamą Ministrų kabinetą pamalonino pagyrimais ir geranoriškomis pastabomis. Priemonės – būtinos Lietuvoje viešinti D. Grybauskaitė teigiamai įvertino dabartinės Vyriausybės priemones ir mokesčių reformą šalies finansų sistemai stabilizuoti, rašo „Respublika“. „Tai yra finansinio stabilizavimo priemonės, kurias privalu daryti.

Algoms karpyti galandamos žirklės

Šią savaitę parlamentarai, 15 proc. susimažinę atlyginimus sau ir ministrams, ketina juos laikinai apkarpyti ir prezidentui, teisėjams, merams ir jų pavaduotojams, politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojams, savivaldybių administracijos direktoriams. Sutaupytų milijonus Tokias įstatymų pataisas, siūlančias nuo kovo 1 d. iki metų pabaigos 15 proc.

Piniginės paplonėjo tik vizualiai

Konstituciniam Teismui išaiškinus, kad Seimo nariai gali susimažinti sau atlyginimus esant ekonominiam sunkmečiui valstybėje, parlamentarai nusprendė savo pinigines kas mėnesį paploninti 15 proc. Tačiau ir po tokio apkarpymo tautos išrinktieji uždirbs daugiau negu praėjusią kadenciją. Sumažėjo 15 procentų Vakar Seimas po audringų diskusijų pritarė siūlymui ekonominiu sunkmečiu - nuo vasario 1 d. iki gruodžio 31 d. - 15 proc. sumažinti parlamentarų ir ministrų atlyginimus.

Po chaoso - ramus savaitgalis

Po penktadienio popietę prie Seimo įsiplieskusių riaušių savaitgalį Vilniuje buvo ramu, didesnių incidentų neužfiksuota. Siaurėja ir įtariamųjų riaušininkų ratas - už grotų palikta 15 asmenų. Aistros teisme Vakar, baigiantis 48 valandų sulaikymo terminui, Vilniaus miesto antrasis apylinkės teismas kone pusdienį skubos tvarka nagrinėjo prokurorų prašymus dėl riaušėse dalyvavusių asmenų suėmimo.

Po skylių šalies biudžete – skylės Seimo languose

Valdžia niekaip nepajėgia užlopyti nei pačios valstybės, nei atskirų valstybinių institucijų biudžeto skylių. Užtat demonstruoja neregėtą aroganciją, nesiteikia išklausyti žmonių, ant jų pečių vieną po kito krauna vis naujus, nepakeliamus mokesčius. Verčia veržtis diržus Valdžia garsiai ragina taupyti, bet pati neatsisako įtartinų, abejotinų šimtamilijoninių projektų.

Tauta kyla prieš valdžią

Šalies ekonomikos ligomis ir naujosios valdžios išrašomais receptais joms gydyti nepatenkinti gyventojai nusprendė netylėti - rytoj sausio 16 d. 12 val. rengiama visuotinė protesto akcija.

Neeilinė sesija – testas valdantiesiems

Šiandien po trumpų šventinių atostogų tautos išrinktieji renkasi į neeilinę Seimo sesiją nebaigtų darbų. Tačiau išvakarėse kai kurie „Respublikos“ kalbinti parlamentarai abejojo, ar papildomos Seimo sesijos pakaks nebaigtiems klausimams išspręsti. Grįš prie seno Jau šiandien Seime numatoma svarstyti prezidento Valdo Adamkaus vetuotus įstatymus dėl pensijų sistemos reformos ir mokesčio už automobilius juridiniams asmenims.

Aukštajam mokslui – nauja reforma

Aukštojo mokslo sistema ruošiama dar vienai pertvarkai. Nors valdžios vyrai jau regi gražias „revoliucinės“ reformos vizijas ir studijų kokybės pagerėjimą, akademinės bendruomenės atstovai siūlomus pakeitimus komentuoja atsargiai ir linkę palaukti baigto projekto. Finansuojamųjų mažės Vakar Vyriausybė pritarė Švietimo ir mokslo ministerijos teikiamoms Mokslo ir studijų įstatymo projekto pataisoms, numatančioms studijų finansavimo tvarkos pakeitimus ir studijų krepšelio įvedimą.

Vyriausybė lėtina pagreitį

Padidintais mokesčiais apkrovusi didžiąją dalį tautos, premjero Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė, regis, dėl vieno savo užmojo bent laikinai linkusi nusileisti. Ministras pirmininkas vakar pareiškė, kad mokestis už automobilius gyventojams kol kas taikomas nebus.

Dėl optimistinio užmojo – abejonės

Vyriausybės užmojį puoselėti šeimos politiką ir taip skatinti gyventojų gimstamumą opozicijos atstovai vadina populistiniu ir neparengtu įgyvendinti. Šeimos specialistų nuomone, tokie valdančiųjų siekiai gražūs, bet kol kas neįgyvendinami.

Kiek pagrįstas prezidento veto?

Nepaisant prezidento Valdo Adamkaus vetuotų 2009 m. biudžeto įstatymų dėl pensijų sistemos reformos ir mokesčio už automobilius juridiniams asmenims, premjeras Andrius Kubilius vakar pareiškė, kad Seimas turėtų atmesti tokį šalies vadovo pasirinkimą. Žada atmesti A. Kubiliaus nuomone, prezidentui nusprendus nepasirašyti pensijų sistemos reformos įstatymo, kuriuo siekiama sumažinti „Sodros“ atskaitymus į privačius pensijų fondus nuo 5,5 iki 3 proc.

Biudžetas su išlygomis

Padėtas paskutinis taškas 2009 m. biudžeto priėmimo procedūroje. Vakar prezidentas Valdas Adamkus pasirašė aštrios kritikos sulaukusį kitų metų valstybės biudžeto įstatymą ir didžiąją dalį jį lydinčių teisės aktų. Vetavo du įstatymus Prezidentas atkreipė dėmesį, kad nors lydinčiuose įstatymuose esama trūkumų, nepatvirtinus valstybės biudžeto būtų pasiųsti neigiami signalai tarptautinėms reitingų agentūroms ir finansų organizacijoms, iš kurių gali tekti skolintis.

Šeimyninės ministrų Kalėdos

Kalėdos - šeimos, susikaupimo, norų išsipildymo, dovanų šventė.  „Respublika“ domėjosi, kaip Kalėdas sutiko šalies ministrai ir ar dosnus jiems šiais metais buvo Kalėdų Senelis. Tradicijos šeimoje Kone visi kalbintieji Ministrų kabineto nariai sutartinai tvirtino, kad šiemetinės Kalėdos jiems, nepaisant permainingų metų asmeninėje politinėje karjeroje, buvo tradicinės, niekuo ypatingai neišsiskiriančios.

Trys galimybės iš trijų galimų

Prezidentas Valdas Adamkus švenčių proga dovanų gavo rimtą galvosūkį - pasirašyti ar vetuoti kitų metų valstybės biudžetą ir jį lydinčius įstatymus. Kaip jį išspręsti, vakar šalies vadovas konsultavosi su ekonomikos ir teisės ekspertais, bet aiškaus patarimo nesulaukė.

Paaiškėjo visi apskričių šeimininkai

10 šalies apskričių jau turi naujus viršininkus. Vakar Vyriausybė paskyrė paskutinius du - Klaipėdos ir Alytaus - apskričių vadovus. Nuo gruodžio 24 d. Klaipėdos apskrities viršininku pradės dirbti Arūnas Burkšas, Alytaus - Algimantas Bražionis.

Šviečia naktį, šviečia dieną

Šią savaitę Seime šviesos negęsta kone visą parą. Parlamentarai iki paryčių posėdžiauja eiliniuose ir nenumatytuose plenariniuose posėdžiuose, siekdami laiku patvirtinti kitų metų biudžetą ir per šimtą jį lydinčių įstatymų pataisų. Pasigenda diskusijų Darbo pradžia - 10 val., pabaiga - 4 val., 6 val. ryto. Ir tai ne naktinės parduotuvės, o tautos išrinktųjų darbo laikas.

Po vaišių – atrištu liežuviu

Naujosios Vyriausybės ministrai vakar lankėsi Prezidentūroje, išklausė šalies vadovo Valdo Adamkaus sveikinimo žodžių, linkėjimų, gavo kalėdinių dovanėlių. Po susitikimo užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas painiojosi atsakinėdamas į žiniasklaidos klausimus.

Skylę sumažino, bet neužlopė

Naujoji Vyriausybė vakar priėmė 2009 m. biudžeto projektą. Nors ir sumažinusi ankstesnės valdžios planuotą šalies iždo deficitą, dabartinė Vyriausybė neigiamo balanso neišvengė. Kitais metais valstybės išlaidos viršys pajamas 1,497 mlrd. litų, planuojamas valstybinio sektoriaus deficitas – 2,1 proc. Deficitas – 1,5 mlrd. litų Planuojamos kitų metų nacionalinio biudžeto, kuris apima valstybės ir savivaldybių biudžetus, pajamos (su Europos Sąjungos parama) – 29,707 mlrd.

Merai mėgsta važinėti prabangiai

Lietuvos merai skiriasi ne tik politinėmis pažiūromis, bet ir požiūriu į savo tarnybinius automobilius. Vienose savivaldybėse jie tarnauja jau ne pirmą kadenciją, kitose automobilių ūkiai atnaujinami net ir beldžiantis ekonominiam sunkmečiui. Populiariausi – VW „Respublika“ domėjosi, kokie ratai vežioja savivaldybių vadovus. Lyderis – „Volkswagen Passat“. Iš 60 Lietuvos savivaldybių 18-os jų vadovai važinėja šios markės automobiliais.

Kurią šaką kirsti teisingiau?

Ekonominio sunkmečio sąlygomis valdžios siekis efektyvinti valstybės biudžeto lėšų ir žmogiškųjų išteklių panaudojimą kelia klausimą, kokiomis priemonėmis ir kieno sąskaita tai bus daroma. Ruošiasi mažinti Nesurenkant mokesčių ir savivaldybes spaudžiant didelėms skoloms, tarybose vyksta optimalių lėšų taupymo būdų paieška. Pasigirsta signalų, kad savivaldybėse taupyti rengiamasi bene socialiai pažeidžiamiausių ir mažiausią atlygį gaunančių darbuotojų sąskaita.

Kurią šaką kirsti teisingiau?

Ekonominio sunkmečio sąlygomis valdžios siekis efektyvinti valstybės biudžeto lėšų ir žmogiškųjų išteklių panaudojimą kelia klausimą, kokiomis priemonėmis ir kieno sąskaita tai bus daroma. Ruošiasi mažinti Nesurenkant mokesčių ir savivaldybes spaudžiant didelėms skoloms, tarybose vyksta optimalių lėšų taupymo būdų paieška. Pasigirsta signalų, kad savivaldybėse taupyti rengiamasi bene socialiai pažeidžiamiausių ir mažiausią atlygį gaunančių darbuotojų sąskaita.

Iš mokytojų tikimasi supratingumo

Nesurenkami planuoti valstybės mokesčiai ir vėluojantys atlyginimai biudžetinių įstaigų darbuotojams - tai pirmieji uždaviniai, kuriuos ėmėsi spręsti naujieji ministrai. Nespėjanti vykdyti įsipareigojimų švietimo darbuotojams, valdžia tikisi jų supratingumo.

Atlyginimai vėluoja ir akademikams

Kalbos viešojoje erdvėje apie ekonominę krizę šią savaitę tapo realybe kai kurių valstybės institucijų, aukštųjų mokyklų darbuotojams. Net tris dienas vėluojantys atlyginimai verčia konstatuoti liūdną tiesą – valstybė stokoja pinigų. Primena ankstesnę krizę Apie sudėtingą situaciją vakar prabilo ir aukštųjų mokyklų atstovai.
2008-12-11

Kiek kainuoja ministro postas?

Seimo pirmininkas, Tautos prisikėlimo partijos (TPP) lyderis Arūnas Valinskas neužtruko nė dienos teikdamas naują Aplinkos ministerijos vadovo kandidatūrą. UAB „Merko statyba“ generalinis direktorius G. Kazlauskas neabejoja, kad su naujomis pareigomis sugebės tvarkytis. Tačiau juo abejoti verčia ankstesni darbai.

Seimūno kruopštumas lėtina procesą

Seimo opozicinių frakcijų užmojis kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl procedūrinių pažeidimų renkant Seimo pirmininką pritilo. Tačiau patys opozicijos atstovai sutartinai tvirtina, kad kreipimasis jau beveik parengtas, o parlamentarų parašai bus surinkti artimiausiu metu. Dvi priežastys „Respublika“ primena, kad prieš dvi savaites Seime renkant Parlamento vadovą juo tapo Tautos prisikėlimo partijos (TPP) pirmininkas Arūnas Valinskas.

Plakamas už visų bėdas

Būsimoji Vyriausybė vis dar lieka su vienu nežinomuoju, mat valdančiosios koalicijos partneriai nesutaria dėl kandidato į aplinkos ministro postą. Netinka, ir tiek Paskirtasis premjeras Andrius Kubilius vakar išklausė Lietuvos aplinkosaugos nevyriausybinių organizacijų koalicijos bei kitų visuomeninių organizacijų atstovų poziciją dėl galimos aplinkos ministro personalijos. Aplinkosaugininkams netinka Tautos prisikėlimo partijos (TPP) siūloma Neringos vicemero Arūno Burkšo kandidatūra.

Koalicijai kenkia asmeniškumai

Besiformuojančią keturių partijų valdančiąją centro dešinės koaliciją siūbuoja jos narių užsispyrimas. Koalicijos partneriams delegavus kandidatus į ministrus, atsirado rimtų abejonių dėl siūlomų personalijų.

Ministrų pasiansas dar nesusidėlioja

Jau antrą savaitę lipdoma Vyriausybė nesiklijuoja. Nors būsimos valdančiosios koalicijos partneriai ministrų postus išsidalijo, vis dar neaišku, kas juos užims, rašo „Respublika“. Postai su klaustukais Praėjusios savaitės koalicijos partnerių greitų derybų dėl ministrų personalijų pažadai, regis, lieka pažadai. Jau dabar aišku, kad kandidatų į būsimą Ministrų kabinetą daugiau negu kėdžių. O ir ne visos siūlomos kandidatūros tinka šalies vadovui.

Valdininkams jau matuojama kilpa

Būsima valdžios koalicija intensyviai imasi tautos gelbėtojos iš ekonominės krizės vaidmens. Pasidaliję ministrų portfelius, tačiau vis dar neatskleidžiantys visų jų savininkų pavardžių, koalicijos partneriai ėmėsi styguoti Vyriausybės programą. Išdėliojo prioritetus Koalicijos lyderis ir būsimasis premjeras Andrius Kubilius po vakarykščio posėdžio įvardijo tris esmines naujos Vyriausybės programos dalis.

Šiandien – antras raundas

Vakar prasidėjusios naujos besiformuojančios valdančiosios koalicijos derybos dėl postų įstrigo. Pasidalyti valdžią planuojama šiandien. Susikirto pozicijos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), Tautos prisikėlimo partijos (TPP), Liberalų sąjūdžio (LS) bei Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) atstovai vakar pusdienį sprendė valdžios pasidalijimo uždavinį, tačiau konkrečių rezultatų nepateikė, rašo „Respublika“. Teigiama, kad pagrindinė derybų strigimo priežastis – Seimo p...

Balsų pirkimas – rinkimų piktžolė

Nors šiemečiai Seimo rinkimai dideliu rinkėjų aktyvumu nepasižymi, galimų rinkimų pažeidimų išvengti nepavyksta. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko Zenono Vaigausko teigimu, kol kas tai rinkimų rezultatams didelės įtakos nepadarė. Vienas jau nubaustas Generalinė prokuratūra informavo, kad pirmojo rinkimų į Seimą turo metu iš viso gauti 29 asmenų skundai ir pareiškimai dėl galimų rinkimų įstatymų pažeidimų.
2008-10-24

Iš Seimo – į gatvę su tūkstantinėmis išmokomis

Praėjusią savaitę Parlamente įregistruota įstatymo pataisa, pagal kurią kadenciją baigę ir į naują Seimą nekandidatavę arba nepatekę parlamentarai turėtų atsisakyti išeitinių išmokų.

Pralaimėję, bet tuo patenkinti

Šių metų kandidatų į Seimą sąrašai kaip niekad pasižymėjo scenos ir ekrano įžymybių gausa. Dalis jų artimiausius ketverius metus sės prie valstybės vairo, kiti to padaryti dar nepraranda vilties. Likusieji už borto teigia džiaugiasi įgyta patirtimi, rašo „Respublika“. Į politiką nespjauna Su Naująja sąjunga (NS) į Seimą bandžiusi patekti aktorė Gražina Baikštytė teigė rinkimų nesėkmės priežasčių nežinanti. „Gal ir partija padarė kažkokių klaidų, gal ja žmonės nepasitikėjo.

Ministras nori didesnių įsipareigojimų

Kitąmet Lietuvos karių skaičius tarptautinėse misijose ryškiai nesikeis, tačiau po šešerių metų jį planuojama padidinti kone trigubai. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ramina – papildomos išlaidos neviršys numatytų finansų, rašo „Respublika“. Prioritetas – Afganistanas Vakar vykusiame bendrame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK), Užsienio reikalų komiteto (URK) ir NATO reikalų komisijos posėdyje Krašto apsaugos ministerija (KAM) pateikė pasiūlymus dėl Lietuvos karių ...

Nenori balsuoti – mokėk

Šios kadencijos Seimui vis labiau tolstant nuo savo tiesioginės pareigos – įstatymų leidybos ir vis dažniau stabdant įstatymų priėmimą, tautos išrinktiesiems siūlomos Seimo statuto pataisos, leisiančios už prastą plenarinių posėdžių lankomumą dar labiau apkarpyti jų algas, rašo „Respublika“. Darbo neatlieka Dar rugsėjį prieš prasidedant paskutiniajai sesijai šios kadencijos Seimas žadėjo skubos tvarka priiminėti įstatymus, spręsti įsisenėjusias problemas.

Vyriausybė – be išeities

Nepaisant ekonomikos ekspertų kritikos ir perspėjimų, vakar Vyriausybė apsisprendė teikti Seimui kitų metų biudžeto projektą su 2,6 mlrd. litų deficitu. Anksčiau Ministrų kabineto atstovai teigė, kad 2009 m. biudžetas bus nedeficitinis, o galbūt net turės mažą perviršį, rašo „Respublika“. Deficitas – 2,6 mlrd. litų Finansų ministras Rimantas Šadžius teikiamą biudžetą pavadino „ekonomiškai pagrįstu“, o deficito priežastis aiškina sumažėjusiu PVM surinkimu.

Pietūs pakeitė premjerų sutarimus

Vakar Vilniuje susitikę Lietuvos ir Latvijos premjerai sutarė, kad elektros jungtis į Švediją būtų tiesiama iš Lietuvos. Tiesa, tokią informaciją Vyriausybė išplatino tik po pietų, tuo tarpu ryte šiuo klausimu politikų nuomonės nesutapo, rašo „Respublika“. Įtikino po pietų Praėjus maždaug trims valandoms po Lietuvos ministro pirmininko Gedimino Kirkilo oficialaus susitikimo su Latvijos premjeru Ivaru Guodmaniu Vyriausybė išplatino pranešimą, kad premjerai baigia susitarti dėl jungties su Šve...

Guggenheimo muziejus – tarsi miražas

Vakar Vyriausybės darbo grupei Guggenheimo fondo atstovai iš Niujorko pristatė preliminarią Guggenheimo muziejaus galimybių studiją. Per dvi savaites gavę išvadas, projekto kūrėjai iki šių metų pabaigos turės ją patikslinti ir parengti išsamią galimybių studiją, rašo „Respublika“. Ruoš namų darbus Remiantis dabartine galimybių studija, bendra Guggenheimo projekto Vilniuje kaina siektų 120 mln. JAV dolerių. Planuojama, kad muziejus kasmet pritrauktų apie 400 tūkst.

Valdininkų atlyginimo viešumo problema išspręsta svetimais pavyzdžiais

Vyriausybei rengiant nutarimą, kokia tvarka turėtų būti viešinami valdininkų atlyginimai, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) pateikė 12 Europos sąjungos (ES) šalių patirtį, rašo „Respublika“. Atliko apklausą „Jokių detalių studijų nedarome, čia nėra mūsų funkcija. Mes tik surinkome medžiagą, parašėme paklausimus toms valstybėms ir gavome atsakymus. Kaip matote, kiekvienoje šalyje yra gana skirtinga situacija, ir kiekviena šalis priima savitus sprendimus.
Į viršų