Iliustruotoji istorija

 

„Iliustruotoji istorija“ – tai visame pasaulyje gerai žinomas žurnalas apie istorinius įvykius. Istoriniai įvykiai, asmenybės, kultūros ir civilizacijos pristatomos naudojant gausias iliustracijas ar vizualinę medžiagą kartu su tekstine informacija.

Vyro žiaurumas nustebino visko mačiusius tyrėjus: iš gedinčio tėvo tapo žudiku

1974 m. per Heloviną berniukas iš Dir Parko Teksaso valstijoje apsinuodijo saldainiais su cianidu. Apylinkių gyventojai išsigando, kad siaučia paslaptingas žudikas, kurį jie praminė „The Candyman“ (Saldainiažmogiu). „Tėti! Man skauda pilvą!“ – šaukia 8 metų Timothy O'Bryanas iš savo kambario šeimos namuose Dir Parko mieste, Teksase. 1974 m. spalio 31 d. švenčiamas Helovinas, o berniukas ką tik suvalgė visą „Pixy Stix“ – saldžiarūgščius miltelius iš pailgos plastikinės tūbelės.

Ši priemonė buvo naudojama praktiškai visur, o tada paaiškėjo jos poveikis

Mineralas asbestas gali atlaikyti didžiulį karštį ir nuo XIX a. yra naudojamas viskam – nuo skrudintuvų iki čiužinių. Kai gydytojai nustatė, kad asbesto pluoštas yra pavojingas gyvybei, pramonės atstovai bandė tai nuslėpti. Reklamoje vyras užsidega cigaretę, o moteris šalia jo nusišypso. „Kent“ cigaretės“, – dainuoja moteriškas balsas, porai vaikštant aplink fontaną. „Su mikronito filtru. Pašalina degėsių kvapą ir pagerina skonį“, – žadama reklamos pabaigoje.

Guvūs berniukai atvedė britus į pergalę – štai, ką sugebėjo padaryti pirmieji skautai

1899 m. pulkininkas Robertas Badenas-Powellis turi apsaugoti Pietų Afrikos Mafekingo miestą nuo besiveržiančių būrų. Jo pajėgos gerokai mažesnės, bet pasitelkęs išradingus triukus ir būrį berniukų jis padarė tai, kas, rodės, neįmanoma. Britų pulkininkas Badenas-Powellis sėdi karinėje būstinėje, kurią įsirengė pačiame viešbučio „Hotel Dixon“ viršuje.

Stalino Diunkerkas baigėsi skerdynėmis: pagalbos šauksmai galiausiai nutilo

1941 m. vasarą Hitlerio kariuomenė veržiasi per Estiją. Sovietų Sąjunga paskubomis evakuoja 42 tūkst. karių ir civilių iš Talino, tačiau jų vilkstinė patenka į baisiausią Antrojo pasaulinio karo pasalą jūroje. „Dėliojau pasjansą, kortos rodo, kad šis laivas niekada nepasieks Leningrado“, – atsidūsta „S/S Naissaar“ kapitonas Kalju. Krovininio laivo inžinierius neramiai žiūri į savo kapitoną, bet negali nieko padaryti. 1941 m. rugpjūtį „S/S Naissaar“ leidžiasi į ligšiol pavojingiausią kelionę.

Nepažintas Biblijos pasaulis: ką rodo archeologiniai radiniai

Šalyje tekėjo medaus ir pieno upės, o izraelitai – Dievo išrinktoji tauta – užkariavo ją ginklu. Taip rašoma Biblijoje. Tačiau archeologiniai radiniai liudija, kad iš tiesų viskas buvę kitaip. Biblijoje pasakojama, kad Mozė išvedė izraelitus iš Egipto, kuriame faraonas laikė juos nelaisvėje.

Per 5 minutes apie Baltarusiją: Lukašenkos diktatūra Europoje

Baltarusija visą savo istoriją ilgėjosi laisvės. Atėjus nepriklausomybei, žiaurusis Lukašenka laimėjo penkerius iš eilės prezidento rinkimus, surinkęs daugiau nei 80 procentų balsų.

Neįtikėtina: našlaitis lokiukas tapo didvyriu mūšyje

1942 m. lenkų karių būrys priglaudė našlaitį lokiuką. Tačiau žavus kailinis žvėriukas yra daugiau nei tik augintinis – Wojtekas sužiba kovoje dėl Italijos. Akimirkai nušvinta dangus ir tamsoje pasimato Italijos kalnų peizažas. Artėja 1944 m. gegužės 11 d. vidurnaktis, o Sąjungininkų kariai ką tik paleido pirmuosius šūvius į vokiečių okupantus, įsitvirtinusius vienuolyne ant kalno. Prasideda mūšis dėl Montekasino, o kartu ir kelio į Romą.

Džinsų archeologas pardavė skylėtas „Levi's“ kelnes daugiau nei už 81 tūkst. eurų

Kelnės, pasiūtos XIX a. 9-ame dešimtmetyje, prieš 5 metus buvo rastos nenaudojamoje kasykloje ir, kaip teigiama, jas vis dar galima vilkėti. Tačiau jos slepia ir niūrius praeities pėdsakus. Ką veikia džinsinio audinio archeologas? Jis iš tikrųjų šliaužioja po nenaudojamas kasyklų šachtas, ieškodamas istorinių džinsų. Prieš 5 metus amerikiečių džinsinio audinio archeologas Michaelas Harrisas padarė stulbinantį atradimą.

Inkvizicija ir raganų laužai: burtininkai susipyko su Dievu

Pasitelkę apgaulę ir iliuzijas, magai tūkstantmečius darė triukus puikiai išnaudodami fizikos dėsnius, tačiau užuot žavėjęsi burtais ir magija žmonės ėmė jų bijoti, kai Europoje pradėta vykdyti raganų medžioklė. Faraono Cheopso rūmų audiencijos salė net dūzgia, kai į ją įžengia sulinkęs senukas. Kalbos, kad senolis gali atgaivinti nugaišusius gyvūnus, sklinda po visą Egiptą, o dabar karalystės valdovas nori pats įsitikinti, ar gandas apie magą Dedi yra tiesa.

Mažai žinoma neeilinė istorija: haremo vergė iš Ukrainos tapo sultono žmona

Jaunystėje mergina buvo pagrobta Ukrainoje ir galiausiai tapo galingiausia Osmanų imperijos moterimi. Sultonas Siuleimanas mylėjo moteris – ir niekas negebėjo jo patenkinti taip, kaip Chiurem. Sunku žodžiais apsakyti 17-metės Chiurem jaudulį ir nerimą, kai 1520 m. ji auksine karieta buvo vežama Konstantinopolio gatvėmis į sultono rezidenciją – Topkapio rūmus.

Nutylėta istorija: dėl pelno sutrumpino elektros lemputės galiojimo laiką

„Philips“, „Osram“, „General Electric“ – didžiausi pasaulyje elektros lempučių gamintojai 1924 m. susitiko, kad susitartų dėl nedoro plano. Jie nori perpus sumažinti kaitrinių lempučių tarnavimo laiką, kad užtikrintų sau astronominį pelną. 1924 m. gruodžio 24 d. Ženevos gatvėse šviečia kalėdinės dekoracijos. Vaikai vilčių kupinomis akimis žvalgosi į vitrinas, kurias puošia elektros lempučių apšviesti elfai ir eglutės. Miesto vitrinos atrodo tarsi iš pasakos.

Pasikėsinimas, pakeitęs Europą: tokio žingsnio nesitikėjo niekas

Felice'as Orsinis svajojo apie nepriklausomą Italiją ir 1858 m. ėmėsi beprotiškų veiksmų, kad įgyvendintų savo troškimą. Siekdamas nužudyti Napoleoną III, jis jo patykojo su pilnu maišu rankinių granatų. Išsitaršiusiais plaukais ir didele, vešlia barzda Felice'as Orsinis atrodo kaip tikras Italijos patriotas ir revoliucijos didvyris. Toks jis ir yra. Ir žmonės Didžiojoje Britanijoje jį už tai myli.

5 priežastys, kodėl žlugo Egipto karalystė

Egiptas iškilo kaip valstybė, kai karalius Narmeras apie 2950 m. pr. Kr. suvienijo karalystę. Dėl Nilo upės ir jos užliejamų derlingų laukų karalystė per keletą šimtmečių virto ekonomiškai ir kultūriškai stipria karinga valstybe. Egiptas ypač suklestėjo ir tapo pasauline imperija Naujosios karalystės laikais, 1550–1070 m. pr. Kr. Šalis tuomet apėmė didelę teritoriją, į ją įėjo ir turtingoji Nubija pietuose, ir dalis Artimųjų Rytų.

Pavojingiausias ginklas pasaulyje – jis kilo iš Japonijos

XX a. 8-ame dešimtmetyje Bruce'as Lee taip išpopuliarino nunčiaką, kad ginklas buvo uždraustas visame pasaulyje. Ironiška, kad dvi grandine sujungtos medinės lazdos buvo daug pavojingesnės pačiam jų naudotojui, o ne jo priešininkui. Vyras juodais drabužiais yra visiškai susikaupęs. Kai vienas iš jo priešininkų baltu karatė kostiumu prieina pakankamai arti, jis trenkia ginklu – dviem medinėmis lazdomis, sujungtomis metaline grandine – ir pargriauna priešą ant grindų.

Teroras Rusijoje turi gilias šaknis: dar prie caro net ir įtakingieji buvo skerdžiami

Pirmasis Rusijos caras nekentė įtakingos aukštuomenės ir jos bijojo, todėl įkūrė 6 tūkst. žudikų korpusą, kad ją įbaugintų. Paranojiškas caras kartu su juodai apsirengusiais žiauriais sargybiniais plėšė ir žudė visus, kurie buvo įtariami nelojalumu. Pilkam rūkui gaubiant pievas keturi Rusijos dvaro valstiečiai stovi it įbesti į žemę. Jie klausosi. Girdisi grėsmingas arklių, šiuoliuojančiu visu greičiu, kanopų dundesys.

Nuslėptos belaisvių žudynės – JAV senatorius jas apibūdino kaip „nepateisinamiausias masines skerdynes istorijoje“

1944 m., kai Hitlerio kariuomenė bando pakeisti karo eigą surengdama žaibo puolimą Ardėnuose, vokiečių esesininkai šaltakraujiškai nužudo apie 100 amerikiečių karo belaisvių. Jų bendražygiai žiauriai atkeršija. 1944 m. gruodžio 17 d. amerikiečio Virgilio Lary visureigis rieda kalvotu Belgijos regionu – Valonija. Atšiaurus vėjas kanda į skruostus.

Slaptos Rusijos caro šeimos žudynės: net rusai jas vadina „viena gėdingiausių akimirkų“

Imperatorienė Aleksandra yra graži, griežta ir stiprios valios. Jos vyras valdo Rusiją, o ji valdo jį. Tikėjimas, kad ji yra neklystanti, ir sąjunga su ištvirkėliu Rasputinu lėmė caro šeimos mirtį. 1918 m. liepos 17 d., kiek po vidurnakčio, 46 metų Rusijos imperatorienė išplėšiama iš miego. Nustėrusi Aleksandra Fiodorovna atsimerkia ir pamato dvaro gydytoją Botkiną. Jis atėjo perduoti įkalintą caro šeimą saugančių bolševikų žinią: visi turi ruoštis evakuacijai.

Jūreiviai sukilo: sovietai darė viską, kad tik juos sunaikintų

1921 metais Kronštato karinio jūrų laivyno bazė sukilo. Jūreiviai, kurie per 1917 m. Spalio revoliuciją tarnavo elitinėse pajėgose, badavo, todėl dabar pasiryžo nuversti Lenino diktatūrą. Jauna sovietinė valstybė darė viską, kad tik sutriuškintų sukilėlius. Karinio jūrų laivyno bazės Kronštate jūreiviai žino, kad artėja bolševikų puolimas. 1921 m. kovo 8 d. rytą dar prieš išbrėškus saulei ir jai apšviečiant užšalusią Petrogrado įlanką, jau juda raudongvardiečiai.

Vienas žiauriausių karo nusikaltimų: „Visur telkšojo kraujas. Tarsi dangus būtų prapliupęs kraujo lietumi“

Japonų kareiviams po įnirtingų kovų užėmus tuometinę Kinijos sostinę Nankiną, mieste užvirė tikras pragaras. Dieną ir naktį gatvėse aidėjo prievartaujamų moterų klyksmai, o kareiviai varžėsi, kuris nukirs daugiau galvų. Fanatiškiems Japonijos kariams stumiant paskutinius Kinijos pajėgų narius iš Šanchajaus, 1937 m. lapkričio 15 d. aukšto lygio japonų karininkai susitinka apleistame name.

Europos karo aušra: 50 tūkst. savanorių bandė sustabdyti kylantį blogį

1936 m. Ispanijoje kilo suirutė, kai generolas Francas surengė perversmą, norėdamas perimti valdžią. Tačiau pasaulio bendruomenė nusprendė, kad reikia įsikišti, ir daugiau nei 50 tūkst. žmonių išvyko į Ispaniją kovoti su fašistais. „Prasidėjus kovoms, visi antifašistiškai nusiteikę europiečiai tikriausiai pajuto vilties dvelksmą. Rodės, kad demokratija drąsiai stoja prieš fašizmą. Ne vienerius metus vadinamosios demokratinės šalys viena po kitos pasidavė fašizmui.

Miškų kirtimas, upių tvenkimas ir paukščių naikinimas – viskas turėjo paklusti vadui

Miškų kirtimas, upių tvenkimas ir paukščių naikinimas – valdant pirmininkui Mao gamta turėjo paklusti komunizmo reikalavimams. Mao Dzedongo tikslas buvo industrializuoti Kiniją per rekordiškai trumpą laiką, tačiau kilo tikra katastrofa. Ant 50 m aukščio užtvankos Kinijos darbininkai kovoja už savo gyvybes. Jiems ir milijonams žmonių gresia pavojus. 1975 m. rugpjūčio 8 d. Kinijos Henano provincijoje siaučia baisiausia visų laikų atogrąžų audra.

Sovietų Sąjungos abėcėlė: esminiai žodžiai nuo A iki Z

„Dolerinės“ parduotuvės, rezervuotos eismo juostos ir akivaizdus melas. Sovietinėje visuomenėje buvo gausu paradoksų, su kuriais gyventojai buvo priversti susitaikyti. Sveikiname atvykus į komunistų pasaulį. ALKOHOLIS Degtinė svaigino gyventojus Sovietų darbininkai degtinei vidutiniškai išleisdavo pusę mėnesinio atlyginimo. Jie gerdavo iš esmės norėdami pamiršti savo apgailėtinas gyvenimo sąlygas ir priespaudą.

Mirties gydytojas, išbandęs ginklus su žmonėmis: slapta užkrėsdavo ir vaikus

Liūdnai pagarsėjusiame 731-ajame padalinyje dirbę tyrėjai belaisvius kinus užkrėsdavo mirtinomis ligomis, veikė didžiuliu šalčiu ir darė skausmingas operacijas be anestezijos. Šiurpius eksperimentus, kurių tikslas – sukurti veiksmingus biologinius ginklus, atliko gydytojas Širo Iši (Shiro Ishii). 1936 m. rudens dienomis virš statybų aikštelės Pingfange kasdien kilo statybinės dulkės. Širo Iši didžiuodamasis mąstė, kaip su savo projektu pavers Japoniją biologinio ir cheminio karo lydere.

Naujienų portale tv3.lt – išskirtiniai žurnalo „Iliustruotoji istorija“ straipsniai

Antro skaitomiausio naujienų portalo Lietuvoje tv3.lt skaitytojams – dar viena gera žinia. Portalui pradėjus bendradarbiauti su puikiai žinomu tarptautiniu, istoriją populiarinančiu žurnalu „Iliustruotoji istorija“, vartotojų laukia ir dar daugiau nemokamo bei itin kokybiško  turinio. Nuo šiol visi istorija bei įdomiais faktais besidomintys portalo skaitytojai turės galimybę pasinerti į aktualiausius nesenstančios informacijos šaltinius.

Gorbačiovas paimtas įkaitu: štai, kas vyko jo viloje Kryme

1985 m. Michailas Gorbačiovas tampa Sovietų Sąjungos vadovu. Jis nori reformuoti diktatūrinę valstybę, kol komunizmas dar galutinai nežlugo. Tačiau po galingos valstybės pamatais tiksi Stalino palikta bomba. Michailas Gorbačiovas sėdi savo viloje Kryme. Pastarąsias dvi savaites Sovietų Sąjungos vadovas atostogauja vasarnamyje ruošdamas kalbą, kurią ketina pasakyti Maskvoje. Likus dienai iki skrydžio į sostinę, jis atsisėda prie savo stalo su vaizdu į Juodąją jūrą ir pradeda rašyti.

Taip Stalinas ėmėsi valymo: diktatorius nužudė savo pareigūnus

Sovietų Sąjungos lyderis Josifas Stalinas visur matė priešus. Tai jį paskatino pradėti plataus masto valymus, per kuriuos būtų sunaikinti visi, kurie galėtų kelti grėsmę jo valdžiai. Tačiau jo noras pašalinti bet kokią grėsmę savo gyvybei buvo pražūtingas šaliai ir kariuomenei. Maskvos centre stovinčių Sąjungų rūmų Spalio menėje kadaise vykdavo didingos iškilmės.

Užmiršti Baltijos jūros vikingai: tai – stulbinantis atradimas

2018 m. archeologai aptiko maždaug 100 vikingų kalavijų, kurie, kaip paaiškėjo, priklausė Estijos vikingams. Tarp rastų fragmentų buvo dekoruotos kalavijų rankenų dalys. 2018 m. šiaurinėje Estijos dalyje archeologai padarė stulbinantį atradimą. Netoli pakrantės, vietovėje, kuri senovėje buvo vadinama Revala, buvo rastas kapinynas maždaug su 100 vikingų amžiaus kalavijų liekanų. Tai pirmas kartas, kai archeologai Estijoje aptiko tiek daug vikingų kalavijų.

Žudiko suviliota: tragiška cirko princesės ir leitenanto meilės istorija

1889 m. milijonus sujaudino tragiška švedų karininko ir Danijos cirko princesės meilės istorija. Tačiau leitenantas Sparre'as, kaip tvirtina jo proanūkė, įvykdė tyčinę žmogžudystę. Pro žalią Tosingės salos lapiją prasiskverbiantys saulės spinduliai blizga it auksas. Gulėdami proskynoje Nioreskoveno miške, du įsimylėjėliai prisiglaudžia vienas prie kito.

Senovės Egipte liejosi alus: šis gėrimas buvo naudojamas medicinoje

Egiptiečiai alų gėrė ne tik norėdami nuspalvinti savo kasdienybę. Šis populiarus gėrimas buvo naudojamas medicinoje, suteikė moterims lygybę ir suvaidino svarbų vaidmenį statant piramides. Senoviniame Tėbų mieste savo virtuvėje stovi egiptietė namų šeimininkė. Saulės spinduliams prasiskverbus pro nedidelius šiaudinio stogo plyšelius ir apšvietus kambarį, moteris pasilenkia prie didelio molinio indo. Rankose ji laiko didelį kepalą plokščios duonos, kurią neseniai ištraukė iš akmeninės krosnies.

Švedų vaikai vedė motinas prie raganų laužų: vyko masinės žudynės

Šiaurės šalys ilgai laikėsi tvirtai, kai Europoje visu smarkumu įsisiautėjo raganų medžioklė. Tačiau 1668 m. ir švedai to ėmėsi. Visą isteriją pradėjo vaikai, kurie noriai įduodavo bet ką – net ir savo mamas. 1675 m. birželio 1 d. 71 mirties bausme nuteisti vyrai ir moterys priima paskutinę komuniją Turšokerio bažnyčioje šiaurinėje Švedijos provincijos Ongermanlando dalyje. Visi jie pripažinti kaltais dėl to, kad susidėjo su velniu.

Surezgusi apgaulingą istoriją, prancūzė stulbinamai praturtėjo

Prancūzė Thérèse Humbert, 1881 m. įkeitusi neva paveldėtą 100 mln. frankų vertės turtą ir paėmusi net paskolą, galėjo gyventi Paryžiuje labai prašmatniai. Tačiau prabangus jos gyvenimas buvo paremtas melu. 1881 m. paryžietė Thérèse Humbert kreipiasi į savo banką, norėdama pasiimti didelę paskolą. Įtikinėdama banko tarnautoją, kad bankas gali saugiai jai paskolinti pinigų, ji papasakoja išgalvotą istoriją.

Viduramžių moterys meluodavo apie savo nekaltybę: moteriška klasta puikiai saugojo nuo žeminančio testo

Prieš tūkstantį metų nekaltybę praradusios moters svajonės galėjo žlugti. Norėdamos ištekėti ir susilaukti vaikų, moterys griebdavosi įvairiausių priemonių – nuo dėlių iki kruvinų vidurių, kad apsimestų nekaltomis mergelėmis. XII a. gydytoja Trota de Salerno puolė skambinti pavojaus varpais. Ji išsiaiškino, kad jaunos, santuokinio amžiaus moterys geba nuslėpti savo didžiausią paslaptį: kad jos nebėra mergelės.

Skurstantis gydytojas ir benamis šuo sukūrė medicinos stebuklą – išgelbėti tūkstančiai žmonių

XX a. pradžioje diabeto diagnozė prilygo mirties nuosprendžiui, kol galop 1922 m. vos galą su galu suduriantis gydytojas Frederikas Bantingas suprato, kad vaistą galima rasti šuns kasoje. Blyškioje sausio šviesoje Toronto universiteto ligoninės palata yra apytamsė. Kanados gydytojas Edas Jeffrey įžengia į vidų ir tiesiu taikymu eina prie vienos iš lovų. Rankoje jis laiko švirkštą su 45 mm ilgio injekcine adata. Jis švelniai nutraukia antklodę nuo Leonardo Thompsono.

Štai, kaip sunaikino slaptą Hitlerio ginklą: reikėjo specialių magnetų

Per II pasaulinį karą nuo paslaptingų sprogimų skęsta vienas laivas po kito. Naciai sukūrė grėsmingą ginklą, kuris slepiasi gelmėse ir grasina sutriuškinti britų laivyną. Jūroje prie Orfordo kyšulio netoli Harvičo gyvenimas tiesiog verda. Palei rytinę Anglijos pakrantę laivai plaukia visai arti sausumos, nes tolėliau nuo jos smėlėtas jūros dugnas pernelyg seklus. Prieš devynias dienas prasidėjus II pasauliniam karui, eismas čia nė kiek nesumažėjo. Priešingai.

Juodos Šiaurės šalių sąžinės dėmės: eksperimentai buvo atliekami ir su vaikais

Masiniai moterų ir vaikų žudymai, LSD bandymai su homoseksualiais asmenimis ir priverstinė mažumų sterilizacija – dalis pasaulio blogybių teršia Šiaurės šalių sąžinę. Šiaurės šalių gyventojai pasisako už tokias vertybes kaip humanizmas, žmogaus teisės ir įtrauktis, tačiau atidžiau pažvelgus į pastarųjų 100 metų istoriją, kiekvienos Šiaurės šalies spintoje rastume po skeletą. Mažumos ir visuomenės normų neatitinkančios grupuotės buvo puolamos, kalinamos, prieš jas buvo taikoma prievarta.

Juodi dantys – mados viršūnė: jie buvo juodinami tyčia

Juodi dantys buvo grožio idealas Japonijoje iki XIX a., kuomet visi – nuo samurajų iki geišų – dažydavo emalį specialia mikstūra. Tradicija numirė perėmus Vakarų kultūrą. Kildavo baisi smarvė, kai smulkios geležies drožlės dubenyje būdavo maišomos su vyno actu ir metalas pamažu irdavo. Ji neišsisklaidydavo ir vėliau maišant tirpalą su arbatos lapeliais ir tamsiais plaukuotojo viršūklio vaisių milteliais. Viską sumaišius būdavo gaunama juoda masė.

Churchillis nuslėpė laivo katastrofą: 6,5 tūkst. britų žuvo išsiliejus naftai

1940 m. birželį tūkstančiai britų karių įlipo į ankštą „Lancastria“ laivą, kad būtų evakuoti iš Prancūzijos. Tačiau ėmus jį bombarduoti prasidėjo žūtbūtinė kova dėl išgyvenimo. Kareivis Henry Hardingas randa laisvą vietą tarp šimto kitų britų kareivių atvirame garlaivio „Lancastria“ denyje. Jis gula ant grindų, patogiai išsitiesia ir pasiima gelbėjimosi liemenę, kurią ketina panaudoti kaip pagalvę. Šią dieną, 1940 m. birželio 17 d., jį užlieja palengvėjimas.

Buvo žadama, kad nuo tablečių pagerės erekcija, tačiau jos iš tiesų buvo mirtinai nuodingos

1909 m. 10 Austrijos-Vengrijos karininkų gavo potenciją gerinančių piliulių, kurios, kaip buvo tikinama, didina ištvermę lovoje. Europą sukrėtė pasikėsinimai nužudyti. Kapitonas Richardas Maderis įsipila taurę gėrimo. 1909 m. lapkričio 17 d. popietę jis ką tik išsiuntė savo adjutantą parnešti sūrio ir dešros, nes jaunasis karininkas laukia ponios vizito. Maderis smalsiai patyrinėja voką, kurį paštininkas pristatė jo adresu Hainburgerstrasse Vienoje.

Įkalintas 16 metų: pabėgimas iš Mao belaisvių stovyklos – štai, kaip buvo kankinami žmonės

Kinas Xu Hongci 1956 m. išdrįso sukritikuoti Mao. Už bausmę jis pateko į darbo stovyklą, kurioje kaliniai būdavo marinami badu, patirdavo smurtą ir pažeminimą. Daugelį metų Xu laukė progos pabėgti. Po daugybės kančių Mao belaisvių stovyklose Xu Hongci pagaliau nusišypsojo laimė. Nutrūkus elektros tiekimui, priverstinio darbo stovykla, kurioje jis buvo laikomas, staiga paskendo tamsoje. Tokios progos nekaltai nuteistas medicinos studentas laukė visą amžinybę.

Nuodingos dujos išgelbėjo milijonus gyvybių

Po žiauraus liuftvafės išpuolio Bario uoste sužeistieji suserga nežinoma paslaptinga liga ir miršta. Jaunas gydytojas imasi tirti mirties priežastis ir galiausiai išgelbėja milijonus vėžiu sergančių pacientų visame pasaulyje. George'as Rogeris ir Willas Langas susėdo prie staliuko viešbučio „Albergo Oriente“ kavinėje. Du amerikiečių savaitraščio „LIFE“ žurnalistai į Barį Pietų Italijoje atvyko parengti reportažų.

Danų laivo katastrofa – baisesnė negu „Titanic“

1904 m. keleivinis laivas „S/S Norge“ atsitrenkė į rifą į vakarus nuo Škotijos. Netrukus paaiškėjo, kad daugiau nei 700 laive esančių danų, norvegų ir švedų atsidūrė kur kas didesniame pavojuje nei po kelerių metų į nelaimę patekę „Titanic“ keleiviai. 10 mazgų per valandą greičiu „S/S Norge“ skrodžia Atlantą. 105 metrų ilgio garlaivis plukdo į Ameriką 727 emigrantus. 1904 m. birželio 28 d., 7:45 val. ryto, „Norge“ korpusas netikėtai pradeda smarkiai drebėti.

Baisiausios Europos stichinės nelaimės: 10 istorijų, kurios pasakotos iš kartos į kartą

Per visą istoriją Europą ne kartą keitė gamtos reiškiniai. Audros, potvyniai, sausros ir kumščio dydžio kruša iš žemėlapio ištrynė ištisus miestus. Daug kartų per žmonijos istoriją stichinės nelaimės sėjo mirtį ir nelaimes. Per pastaruosius 500 metų geriau supratome, kaip apsisaugoti nuo pavojingų gamtos reiškinių, tokių kaip audros, potvyniai ir žaibavimas, tačiau žmonių godumas ir drąsa ne kartą privedė prie naujų nelaimių, nusinešusių tūkstančius gyvybių.
Į viršų