virusai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „virusai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „virusai“.
„Esame ant protrūkio slenksčio“ – gydytojas pasiuntė žinią, kokią klaidą daro dažnas
Peršalimo ligų sezonas kopia į viršų – gydytojai įspėja, kad jau esame ties gripo protrūkio riba. Gyventojai raginami nenumoti ranka net į, atrodytų, lengvus simptomus ir išsitirti, mat esama efektyvių vaistų. Juos paskyrus laiku galima palengvinti ligos eigą ir išvengti komplikacijų.
Šeimos gydytojas Gediminas Urbonas pasakojo, kad sergančiųjų srautas pastaruoju metu tik auga, o šie metai išskirtiniai tuo, kad sunku būtų išskirti dominuojantį ir labiausiai šiuo metu plintantį patogeną.
Iš laboratorijos dingo šimtai mirtinų virusų mėginių: valdžia ramina, kad „pavojaus nėra“
Australijoje, Kvinslando laboratorijoje dingo 323 buteliukai su pavojingais virusais, įskaitant Hendra virusą, Lissavirusą ir Hantavirusą.
Valdžios institucijos pradėjo tyrimą dėl didžiausio biologinio saugumo protokolų pažeidimo, nors tvirtina, kad pavojaus visuomenei nėra.
Dingo šimtai mėginių su mirtinais virusais
Australijos laboratorijoje dingo šimtai mirtinų virusų mėginių.
Prieš šventes – gydytojos įspėjimas: šiemet plinta neeiliniai sukėlėjai
Pastaraisiais metais gerokai paankstėjus šventinio žiemos laikotarpio pradžiai pasiruošimo Kalėdoms karštinė apima vis daugiau žmonių. Šventiniai įmonių vakarėliai, pasibuvimai su draugais, įvairūs renginiai – išsivadavus iš pandemijos gniaužtų gyventojai jau kelis metus aktyviai įsitraukia į įvairias socialines veiklas. Vis tik gydytojai ragina išlikti atidiems.
Ne paslaptis, kad po gero kalėdinio vakarėlio, būna, dėl išplatinto kokio nors viruso „iškrenta“ pusė kolektyvo.
Miegate mažiau nei 6 valandas? Gydytojas turi blogų žinių – štai ką būtina padaryti
Įsibėgėjęs rudens sezonas su savimi atsinešė ne tik šaltus orus, bet ir juos lydinčius sezoninius susirgimus – pranešama apie išaugusį peršalimo, gripo ir kitų virusinių ligų skaičių. Visgi, sveikatos specialistų teigimu, atėjęs šaltasis sezonas tikrai neprivalo būti ligų pranašu – susirgimų galima išvengti stiprinant imunitetą ir rūpinantis savimi.
Auga registracijų pas gydytojus skaičius
Pasak sveikatos paslaugų platformos manodaktaras.
Profesorė – apie didžiausią imuniteto priešą: kodėl sunkiai suserga ir gyvenantys sveikai
Įsibėgėjus respiracinių infekcijų sezonui žmonės vis aktyviau siekia sustiprinti savo imunitetą. Nors būdų grūdintis yra ne vienas, imunologė prof. Aurelija Žvirblienė pažymi, kad nemažai dalykų yra nulemta genetiškai. Tad ką gi galima padaryti patys, kad sirgtume mažiau?
Be imuninės sistemos negalėtų išgyventi ne tik žmogus, tačiau ir bet kokia gyva būtybė. Vis tik nors apie stiprų imunitetą girdime daug, imunologės teigimu, šis epitetas nėra visiškai tikslus.
Dušo galvutėje ir dantų šepetėlyje knibžda šimtai virusų: ragina jų nebijoti
Šilta ir drėgna dušo galvutės ir dantų šepetėlio aplinka yra puiki terpė mikrobams veistis, o naujame tyrime nustatyta šimtai juose gyvenančių virusų, rodančių didžiulę biologinę įvairovę, kurią galima rasti namuose. Tačiau šie virusai nėra tie, kurie sukelia peršalimą ar gripą (ar dar blogiau). Jie vadinami bakteriofagais, sutrumpintai – fagais, ir yra natūralūs bakterijų priešai.
Paskelbtas naują pandemiją galinčių sukelti ligų sąrašas: kai kurios jų – puikiai pažįstamos
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmą kartą nuo tada, kai pasaulį sukrėtė COVID-19, stipriai pakeitė savo devynių „prioritetinių ligų sukėlėjų“ sąrašą. Į 37 didžiausią grėsmę keliančių ligų sąrašą taip pat įtrauktos ir naujos ligos, tokios kaip paukščių gripas, erkinis encefalitas bei maras.
Šiaurės Korėja ruošiasi karui: kuria virusus, bakterijas ir biologinius ginklus
JAV žvalgybos duomenimis, Šiaurės Korėja, vykdydama Kim Jong Uno biologinio karo programą, kuria mirtinus virusus ir bakterijas. JAV teigia, kad tironas savo ir taip didžiulį arsenalą papildė mikrobų purškikliais ir nuodingais rašikliais, galinčiais platinti tokias mirtinas ligas kaip raupai ir juodligė.
Profesorius Čaplinskas lietuvius įspėja dėl pamiršto viruso: grįžta su nauja jėga
Nors tymų virusas žinomas jau seniai, jo užkratas išlieka aktualus ir kelia didelį susirūpinimą visame pasaulyje. Nors dėl vakcinacijos pastaraisiais dešimtmečiais pavyko ženkliai sumažinti tymų protrūkių dažnumą, pastaruoju metu pastebimas šios ligos atvejų protrūkis.
Virusologas, profesorius Saulius Čaplinskas naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ komentuoja, kad galimas tymų protrūkis Lietuvoje bei neatsakingas požiūris į vakcinaciją gali sukelti rimtų pasekmių.
Lietuvoje siaučia klastingi virusai: štai, kaip apsisaugoti
Anksčiau žmonės stipriai kentėjo nuo tokių virusų, kaip hepatitas B, hepatitas C ar ŽIV, kurie ir toliau plinta Lietuvoje, tik gerokai mažesniais mastais. Tačiau šiuo metu nuo jų galima apsisaugoti, yra skiriami tinkami gydymai. Apie juos „Sveikatos DNR“ laidoje plačiau papasakojo virusologas, profesorius Saulius Čaplinskas.
Infekcijos nebėra rimta problema, tačiau svarbu pritaikyti tinkamą gydymą, kad nesusirgtume ir užkirstume kelią jų plitimui.
REKLAMA
REKLAMA
Profesoriaus Čaplinsko žinia augant gripo atvejams: pasakė, kas padės atskirti, koks virusas užpuolė
Intensyviai plintant kvėpavimo takų infekcijas sukeliantiems virusams visuomenės sveikatos specialistai ragina prisiminti per pandemiją aktyviai taikytas priemones – laikytis higienos, vėdinti patalpas, užsidėti kaukę ten, kur viešose vietose nėra galimybės išlaikyti atstumo. Profesorius Saulius Čaplinskas savo ruožtu primena, kokie simptomai galėtų padėti atskirti, kokiu virusu užsikrėtėme.
Ypač aktualu šaltuoju sezonu: vienu metu galite sirgti COVID-19, gripu ir kitais virusais
Siaučiant žiemai ir plintant virusams, galite susimąstyti: ar galiu pasigauti du virusus iš karto? O gal tris, keturis ar daugiau? O svarbiausia, kas nutiks, jei užsikrėsiu? Šis klausimas dažnai keltas 2022 m., kai baimintasi vadinamosios „trigubos“ COVID-19, gripo ir kvėpavimo takų sincitinio viruso (RSV) epidemijos, skelbia portalas „IFL Science“.
„Dauguma to, ką žinome apie virusinę infekciją, virusų patogenezę ir virusų epidemiologiją, remiasi vieno viruso – vienos ligos požiūriu, tači...
Peršalimas ar koronavirusas? Pasakė, kaip atskirti, kuo sergate
Peršalimas tebėra viena iš plačiausiai paplitusių ligų. Su kiekvienais šalčiais pasireiškiantys simptomai, tokie kaip sloga, čiaudulys, gerklės skausmas, gali sukelti diskomfortą ir riboti kasdieninį gyvenimą. Visgi ne retai šie simptomai gali būti supainiojami su Covid-19 simptomais. Tad apie tai, kaip šias ligas atskirti ir nuo jų apsisaugoti pasakoja „Camelia“ vaistininkė Greta Šimkė ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė.
Mokslininkė – apie naujas grėsmes: mikroplastiko jau yra net kraujyje ir kodėl Baltijos jūra gali tapti pavojinga
Mokslininkai įspėja – keičiantis klimatui į mūsų platumas ne tik gali atkeliauti mums neįprastos ligos. Nerimą kelia ir tirpstantys ledynai, kurių gelmėse gali glūdėti visai nepažinti mikroorganizmai. Negana to, naujų iššūkių kelia užterštumas mikroplastiku, kurio aptinkama jau ir žmogaus kraujyje.
Apie visa tai plačiau – pokalbis su Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biomokslų instituto direktore prof. dr. Egle Lastauskiene.
Tai – antroji interviu dalis.
Infekcijos, kurių nebeveikia vaistai, per sterili aplinka ir „gerosios“ bakterijos: mokslininkė prabilo apie didelį pavojų
Bakterijos ir virusai mus supa kasdien, tačiau kada jie padeda mums gyventi, o kada – jau trukdo? Kaip tai, kas vyksta mūsų žarnyne, atsiliepia mūsų nuotaikai? Kodėl kyla grėsmė greitai susidurti su ligomis, kurių nebeįveiks jokie antibiotikai? Atsakymų į šiuos klausimus ieškojome su VU Gyvybės mokslų centro mokslininke prof. dr. Egle Lastauskiene.
Profesorius Čaplinskas – apie plintantį „baltųjų plaučių“ sindromą: štai kam pavojingiausia
Dar prieš kelias savaites Kinijoje užfiksavus neaiškių virusų, sukeliančių sunkius plaučių uždegimus, protrūkį, panašūs susirgimai registruoti ir JAV bei Europoje. Ar turėtų lietuvius gąsdinti „baltųjų plaučių“ sindromu arba „baltųjų plaučių“ pneumonija vadinama liga, pasiteiravome virusologo prof. Sauliaus Čaplinsko.
Kinijoje kilus neaiškių virusų, sukeliančių plaučių uždegimus, protrūkiui ir ligonines užgulus daugybei vaikų, nuogąstauta, kad galbūt atsirado kažkoks naujas virusas.
Gerklės skausmą malšinate pastilėmis? Pasitikrinkite, ar tinkamai gydotės
Šaltuoju metų sezonu pasireiškiantis gerklės skausmas yra vienas dažniausių susirgimų. Jam įveikti griebiamės ne tik vaistažolių arbatų, bet ir be recepto įsigyjamų įvairių čiulpiamų pastilių bei purškalų. Deja, ne visais atvejais šie gydymo būdai yra veiksmingi. Gydytoja otorinolaringologė atskleidė, kaip pasirinkti tinkamą gydymą ir kodėl besiskundžiantiems gerklės skausmu reikėtų atsisakyti kavos bei alkoholio.
Unikauskas pasakė, kaip atskirti virusinę infekciją nuo bakterinės: įsidėmėkite
Žiema – ne tik džiugių švenčių, bet ir viršutinių kvėpavimo takų susirgimų metas. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė papasakojo, kaip atskirti virusines ligas nuo bakterinių ir atsikratyti dažnai peršalimą lydinčio gerklės skausmo.
Dažnas negalavimas
Vaistininkė J. Aleknienė pasakoja, kad prasidėjus šaltam sezonui pacientai dažnai užsuka į vaistinę skųsdamiesi gerklės skausmu.
PSO: Kinija nepraneša apie jokius neįprastus ar naujus patogenus
Kinija nepranešė apie jokius neįprastus ar naujus patogenus, šalies šiaurėje labai padaugėjus kvėpavimo takų ligų atvejų, ketvirtadienį paskelbė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).
Iš Kinijos šiaurinių regionų pranešama apie atvejų, kai susergama į gripą panašia liga, padaugėjimą nuo spalio vidurio, palyginti su tuo pačiu periodu per ankstesnius trejus metus, nurodė PSO. Organizacija oficialiai paprašė Kinijos daugiau informacijos apie padėtį.
Lietuvoje – dar daugiau nei pusė tūkstančio naujų susirgimų COVID-19
Praėjusią parą nustatyti 525 nauji COVID-19 atvejai, mirčių nefiksuota, rodo šeštadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys.
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 223,6 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 33,6 procento.
COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė apie 1,19 mln. žmonių.
Peršalimas guldo lietuvius: ragina nekartoti 1 klaidos
Peršalimas dažna ligos forma, kuri sukelia simptomus kaip: sloga, čiaudulys, gerklės skausmas, kosulys ir bendras silpnumas.
„Eurovaistinė“ vaistininkė Dovilė Tervydė sako, kad atšalus orams, matomas padidėjęs peršalusių žmonių skaičius, tad daugiau žmonių rūpinasi savo vastinėle ir imuniteto stiprinimo preparatais.
D. Tervydė teigia, kad pajutus peršalimo simptomus, reikėtų atkreipti dėmesį į savo savijautą.
Lietuva siekia įsigyti visiškai naują vakciną: prognozuoja, kad šis virusas bus vienas iš dominuojančių
Ruošiantis šaltojo meto peršalimo ligų sezonui Lietuva ne tik siūlys gripo ir COVID-19 skiepus, bet gali sulaukti ir visai naujos vakcinos. Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) specialistai, jau yra vertinamos galimybės įsigyti birželį sukurtos pirmos tokios vakcinos nuo respiracinio sincitinio viruso (RSV).
Įsibėgėjant kol kas labiau tik kalendoriniam rudeniui vis garsiau kalbama apie pasiruošimą ūmių kvėpavimo takų infekcijų sezonui.
Ar viešuose Lietuvos tualetuose galima užsikrėsti ŽIV ir sifiliu? Atskleidė tiesą
Jau nuo seno vyrauja įsitikinimas, kad nėra nešvaresnės vietos nei viešieji tualetai. Iš dalies toks manymas yra teisingas – čia gali tykoti įvairių ligų sukėlėjai, tačiau ne viskas yra tiesa – kai kurie teiginiai tėra mitai.
Įspėja tėvus: vaikų atsigaivinimas fontanuose nuo karščio gali baigtis liūdnai
Kalipėdoje prie buvusios „Vaidilos“ Vėtrungės aikštės fontano ryškiai pastebimi ženklai „Maudytis draudžiama“, tačiau vasariškai įšilęs oras traukia būrius vaikų pažeisti taisykles. Sveikatos priežiūros specialistai įspėja, kad maudynės fontanuose gali baigtis liūdnai, rašo naujienų portalas ve.lt.
Į lietuvius nusitaikė „skrandžio gripas“: plinta žaibiškai
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) primena, kad Lietuvoje žarnyno infekcijomis žmonės serga ištisus metus, tačiau kai kurios iš jų pasižymi ir tam tikru sezoniškumu. Virusinių žarnyno infekcijų atvejų dažniau pasitaiko žiemos-pavasario sezonais.
Norovirusai – viena dažniausių gastroenterito (virškinamojo trakto uždegimo) priežasčių ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.
Puola virusai ir peršalimas? Vaistininkė patarė, ką būtina padaryti dabar
Išgirdus žodį „bakterijos“ ko gero dažnas pagalvoja apie organizmui žalingus mikroorganizmus, kurie sukelia ligas ar infekcijas. Tačiau ne visos bakterijos yra blogos, atvirkščiai – kai mūsų organizme ima trūkti gerųjų bakterijų, gali susilpnėti imunitetas ir dažniau pulti peršalimo ligos.
„Eurovaistinė internete“ vaistininkė Greta Maksimavičiūtė pataria, kaip atpažinti gerųjų bakterijų trūkumą organizme ir kaip padėti savo imunitetui šaltuoju metų laiku.
Čaplinskas: pirmą kartą pastebėtas toks hibridinis virusas – išauga mirtinos infekcijos rizika
Užkrečiamųjų ligų specialistas prof. Saulius Čaplinskas pasidalino neeiliniu atradimu: du įprasti kvėpavimo takų virusai – gripo ir respiracinis sincitinis virusas (RSV) – gali susijungti ir sudaryti hibridinį virusą, kuris yra pavojingesnis žmogaus sveikatai.
Pasak virusologo, toks virusų „bendradarbiavimas“ pastebėtas pirmą kartą. Toks hibridinis virusas gali išvengti žmogaus imuninės sistemos ir užkrėsti plaučių ląsteles.
Įspėja lietuvius saugotis: šios infekcijos gali sugadinti atostogas
Vasaros laikotarpis neretai būna tikras išbandymas sveikatai. Puolantys virusai, bakterijos gali sugadinti ilgai lauktas ir planuotas atostogas. Ką reikėtų žinoti apie žarnyno infekcijas bei kokia yra pastarojo mėnesio situacija Lietuvoje, tv3.lt naujienų portalui pasidalino NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus patarėja Rasa Liausėdienė.
Nuo mirtinų virusų iki cheminės atakos – pirmą kartą pateikė didžiausių grėsmių sveikatai sąrašą
Eropos Komisijos (EK) Pasirengimo ekstremaliosioms sveikatos situacijoms ir reagavimo į jas institucija (HERA) pateikė prioritetinį 3 didžiausių grėsmių sveikatai, dėl kurių reikia ES lygmeniu koordinuoti medicinines atsako priemones, sąrašą.
HERA valdyba susitarė dėl sąrašo, į kurį įtrauktos trijų kategorijų grėsmės gyvybei ar kitos didelės grėsmės sveikatai, kurios gali plisti valstybėse narėse, rašoma pranešime spaudai.
Gripas guldo lietuvius: pasakė, kur serga daugiausia
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad per savaitę Lietuvoje sergančiųjų ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu truputį sumažėjo.
Bendras šalies sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis vasario 21–27 d. siekė 55,5 atvejo 10 tūkst. gyventojų, ankstesniąją savaitę – 56,8 atvejo 10 tūkst. gyventojų.
Mokslininkai perspėja: tyko daug užkrečiamesni ir mirtingesni virusai, kurie gali sukelti naują pandemiją
Nors šiuo metu pasaulyje turbūt labiausiai aptarinėjamas SARS-CoV-2 virusas, sukėlęs jau trečius metus trunkančią pandemiją, mokslininkai perspėja, kad egzistuoja daug pavojingesnių virusų. Negana to, ne vienas jų turi potencialo sukelti naujas pandemijas.
Yra mokslininkų, kurie teigia, kad žmonės savo neetišku elgesiu su gamta ir gyvūnais patys prisišaukia virusus. Negana to, pasaulyje yra tokių virusų, kurie užkrečiamesni ir mirtingesni nei SARS-CoV-2, apie kurį dabar tiek daug kalbama.
PAR švelnina ribojimus dėl koronaviruso: tai vadina logiškesne kova su virusu
Paskutinėmis 2021 m. dienomis Pietų Afrikos vyriausybė sušvelnino COVID-19 apribojimus. Gruodžio 30 d. vyriausybė panaikino komendanto valandą, galiojusią nuo 2020 m. kovo mėnesio. Ji taip pat iš pradžių paskelbė apie karantino ir kontaktų atsekimo sušvelninimą, tačiau vėliau šiuos planus atšaukė.
Nepaisant to, jos požiūris pradėjo naują pandemijos valdymo tendenciją. Profesorius Shabiras Madhi ir jo kolegos reflektuoja šį drąsų žingsnį ir pasveria rizikas.
Belgija jau atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje: gydytojai jau renkasi, ką operuoti, o ką – ne
Ligoninėms darosi sunku susidoroti su virusu užsikrėtusiais pacientais ir gydyti kitomis ligomis sergančius žmones. Pastarąsias kelias savaites kiekvieną darbo dienos rytą, medicinos centro „Universitair Ziekenhuis Brussel“ („UZ Briussel“) chirurgijos planavimo komanda susiduria su dilema – kuriems pacientams bus atlikta operacija, o kuriems ne.
Lemiamas veiksnys? Pusės intensyviosios terapijos (ICU) lovų reikia koronavirusu sergantiems pacientams, rašo politico.eu.
Įspėja dėl veido kaukių: kartojant šias klaidas galite prisidaryti bėdos
Atšalus orams susirūpiname ne tik stipriu imunitetu, bet ir savo odos būkle. Oda gali sudirgti ir išvystyti uždegimą ne tik nuo permainingų orų, žvarbaus vėjo, bet ir nuo nešiojamos veido kaukės. Specialistė patarė, kaip tinkamai prižiūrėti veido odą nešiojant veidą dengiančią kaukę.
Dermatovenerologė Nastasija Savickaja primena, kad neteisingas kaukių nešiojimas gali ne tik sumažinti apsaugą nuo virusų patekimo, bet ir pakenkti veido odai – sukelti uždegimą, folikulitus.
Nuo Juodosios mirties iki COVID-19: pandemijos visada skatino žmones gerbti mirtį ir švęsti gyvenimą
Praėjusiais metais lapkritį daug žmonių buvo apimti abejonių ir nerimo dėl pasaulinės pandemijos, kuriai iki pabaigos dar buvo labai toli. 2021 m. lapkritis gali būti ypač smagus tiems, kurie pasiruošę švęsti gyvenimą. Dėl nuolatinio budrumo ir nuolatinių skatinimų skiepytis, daug žmonių bent jau JAV šiais metais į situaciją žvelgia optimistiškiau.
Pandemijų istorikė paaiškina, kodėl žmonių požiūris į gyvenimą keičiasi susidūrus su realia mirties grėsme, rašo theconversation.com.
Neskubėkite griebtis vaistų stiprinant imunitetą: išdavė geriausias namines priemones
Saulei vis rečiau išlendant iš už debesų, dažniau norisi užsimesti storą megztinį ar šilčiau apsirengti. Vėstant orams ne tik norisi susisupti į šiltus rūbus, reikia pasirūpinti ir organizmu, kuris reikalauja daugiau vitaminų, kurie padeda stiprinti atsparumą ligoms. Kaip sustiprinti ir apsaugoti imunitetą nuo piktųjų bakterijų papasakojo vaikų gydytoja Daiva Stanislovaitienė.
Rudenėjant sodai prisipildo obuoliais, uogomis, pilnomis vitaminų, kurie ruošia organizmą žiemai.
15 tūkst. metų senumo Tibeto ledyne aptikti dar neregėti virusai
Pasauliui šylant, tirpsta ledas ir kartais jis atveria dalykus, kurie verčiau ten ir būtų pasilikę. 15 tūkst. metų senumo Tibeto ledyno tyrinėjimas padėjo atskleisti, kad jame gali būti begalės virusų, apie kuriuos anksčiau nieko nežinojome.
Kol kas atrastieji virusai greičiausiai negali paveikti žmonių, tuo labiau kelti grėsmę mūsų sveikatai, tačiau mes nežinome, kas dar ten gali tūnoti.
„Šie ledynai susiformavo pamažu.
Skrandžio gripas guldo lietuvius: kai suserga vienas – klumpa visa šeima
Atėjus šiltajam metų laikui kasmet pastebimas padidėjęs užsikrėtimas žarnyno infekcijomis, kurios liaudiškai dar yra vadinamos skrandžio gripu. Specialistai pastebi, kad pagrindiniai žarnyno infekcijų sukėlėjai šiltuoju metų periodu yra bakterijos – jos į organizmą dažnai patenka per prastai apdorotą maistą ar per gyvūnus.
Lede rasta daugiau kaip 30 virusų: dauguma jų dar niekada nebuvo matyti
Dviejuose ledo mėginiuose, paimtuose iš Tibeto plokščiakalnio Kinijoje, mokslininkai aptiko senovės virusus, kurių dauguma dar niekada nebuvo matyti.
Žurnale „Microbiome“ paskelbti rezultatai buvo gauti ištyrus du 2015 m. išgręžtus ledo kernus. Mokslininkų teigimu, šis ledas pradėjo formuotis prieš 14 400 metų.
Dauguma virusų vystosi taip, kad taptų daug labiau mirtini
Ekspertai sako, kad teiginiai, jog nėra tokio viruso, kuris laikui bėgant tapo labiau mirtinu, yra neteisingi.
„Teiginys, jog virusologijos istorijoje dar niekada nebuvo įvykusi mutacija, dėl kurios virusas tapo mirtingesnis, nėra teisingas“, – „USA Today“ sakė Timothy Sheahanas, virusologas ir Šiaurės Karolinos universiteto Gillingso pasaulinės visuomenės sveikatos mokyklos docentas.
Kėdainių mokykloje – 2 virusų protrūkis: ligoninėje atsidūrė vaikai, darbuotojai
Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijai paskutinės dienos – ypatingai sunkios. Visai neseniai sunegalavus daliai mokyklos ugdytinių bei darbuotojų, dalis jų atsidūrė ligoninėje. Tačiau tuo progimnazijos bėdos nesibaigia – joje nustatytas ir koronaviruso židinys.
Rotavirusinė infekcija
Kaip sakė progimnazijos direktorė Lina Adomaitienė, pirmiausia mokyklą užklupo rotavirusas, o visai netrukus – ir koronavirusas.
Įspėja saugotis skrandžio gripo: nenumokite į ženklus ranka
Skrandžio gripas tai ūminės virusinės žarnyno infekcinės ligos, kurias sukelia rotavirusai, norovirusai, adenovirusai ir kt. Jie gali būti labai pavojingi kūdikiams ir vyresnio amžiaus žmonėms. Apie šių ligų simptomus bei kaip nuo jų apsisaugoti tv3.lt portalui pasakoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) gydytoja epidemiologė Aušra Bartulienė.
ULAC gydytoja epidemiologė Aušra Bartulienė pasakoja, kad skrandžio gripą sukeliantys virusai yra užkrečiami.
Virusai – ne visada didžiausias pavojus: mokslininkai įrodė, kad jie gali būti ir stiprus „ginklas“
Pasauliui kovojant su SARS-CoV-2 virusu, sukėlusiu COVID-19 pandemiją, fone šmėžuoja dar viena pavojingų ligų sukėlėjų grupė. Antibiotikams atsparių bakterijų grėsmė daugelį metų didėjo ir, atrodo, vis stiprėjo. COVID-19 mus išmokė vieno dalyko – vyriausybės turėtų būti pasirengusios globalesnėms visuomenės sveikatos krizėms, įskaitant naujų būdų, kaip kovoti su kenkėjiškomis bakterijomis, kurios tampa vis atsparesnės dažniausiai vartojamiems vaistams, paiešką.
Tiria šikšnosparnius, kad apsaugotų pasaulį nuo ateities pandemijų
Kol vieni naktį ramiai miega, Filipinų mokslininkų komanda, nuo galvos iki kojų vilkinti apsaugines aprangas – baltus kostiumus, kaukes, pirštines – iš tinklo bando ištraukti šikšnosparnį. Ne šiaip sau – matuoja jo dydį, ima mėginius nuo kūno, sparnų ir iš burnos. Ši komanda save vadina „virusų medžiotojais“, kurių vadovas beveik dešimtmetį tyrinėja šikšnosparnius ir tai, kaip juose esantys virusai gali paveikti žmones.
„Mes stengiamės ištirti kitas koronaviruso atmainas šikšnosparniuose.
Žarnyne atrasta 140 000 naujų virusų. Beveik pusė jų mokslui dar nežinomi
Nors ir gali skambėti nemaloniai, jūsų žarnynas yra pilnas gyvybės. Ten gyvena milijonai mažų bakterijų ir virusų, kurie tarpusavyje varžosi dėl jūsų pilve esančių maistingų medžiagų. Dauguma šių „gyventojų“ yra ypač naudingi sveikatai ir netgi yra susiję su žmogaus fizine bei psichine sveikata.
Dabar mokslininkai atrado, kad žarnyne esančios gyvybės įvairovė yra didesnė nei buvo manyta – daug didesnė.
Žurnale „Cell“ publikuoto tyrimo autoriai žmogaus žarnyne atrado 140 000 naujų virusų.
Skrandžio gripas niekur nedingo: ragina nekartoti šių gydymosi klaidų
Roto ir noro virusinės infekcijos (liaudiškai neretai vadinamos skrandžio gripu) yra labai nemalonios ir dažniausiai pasireiškia vaikams. Vis dėlto susirgti gali ir suaugusieji, o ypač sergamumas padidėja gruodžio–balandžio mėnesiais, todėl šaltuoju sezonu reikia būti atidesniems. Kaip apsisaugoti ir kaip gydytis susirgus, papasakojo Santaros klinikų Vaikų ligoninės vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja ir gydytoja Inga Ivaškevičienė.
Virusai gali veistis ir namuose – užkirskite tam kelią
Dėl užsitęsusio karantino ir itin šaltos žiemos, mes vis daugiau laiko praleidžiame uždarose patalpose, kurios nuolat dirbtinai šildomos ir dažnai – prastai vėdinamos. Dėl šios priežasties šaltuoju sezono metu mes kenčiame nuo įvairių virusinių ligų, paūmėja alergijos, o sausas oras dirgina ir džiovina gleivinę. Taip pat prastai vėdinamas patalpų oras – puiki terpė virusams veistis ir plisti.
Medikas paaiškino, kodėl pandemijos metu reikia vartoti vitaminą C
Mūsų organizme gyvena net keli kilogramai mikroorganizmų. Dauguma jų atlieka mums naudingą darbą, bet ne visi. Anot žinomo neurologo, medicinos mokslų daktaro Jokūbo Fišo, su blogaisiais mikroorganizmais kovoti žmogui labai padeda vitaminas C. Plačiau apie tai jis papasakojo laidoje „Būk sveikas“.
„Tie gerieji mikroorganizmai yra mūsų pagalbininkai, jie yra mes patys, mūsų alterego.
Pulmonologas – apie COVID-19 pavojingumą ir kitus virusus: kodėl sveikstame net iki kelių metų?
Covid-19 pandemija jau netrumpą laiką yra visuomenės dėmesio centre, visgi plaučių ligų gydytojai pasakoja, kad šis virusas savaime nėra pavojingesnis už kitus. Visa bėda – jo plitimo intensyvumas ir mastas, tačiau bet kuriuo atveju su tuo žmogaus organizmui teks išmokti gyventi.
Kiaulių gripu persirgusi moteris įspėja dėl COVID-19: gripo pasekmes jaučia net po 10 metų
Nuo kiaulių gripo paauglystėje vos nemirusi moteris papasakojo, kad net ir po 10 metų vis dar jaučia simptomus.
Saffra Monteiro (26) iš Kembridžšyro, Didžiosios Britanijos, H1N1 infekcija užsikrėtė būdama 15 – ji mano, kad tai nutiko jai lankantis pas šeimos gydytoją. Mergina pasakoja, kad sirgo taip sunkiai, kad keletą mėnesių turėjo praleisti nuolat važinėdama į ligoninę, o net ir praėjus 10 metų normalaus gyvenimo gyventi jai nepavyksta.