verslo pradžia
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „verslo pradžia“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „verslo pradžia“.
7 svarbiausi verslo kūrimo žingsniai: nuo ko pradėti?
Pasauliui vis dar kovojant su koronaviruso pandemija, kiekvieną dieną tenka girdėti naujienas apie uždaromus verslus. Tačiau mažiau skelbiama apie tai, kad kartu pandemija atvėrė plačias galimybes kurtis internetiniam verslui. Daugybė jų atsidarė ir tapo sėkmingais.
„Pandemija nėra blogas laikas verslui kurti. Netgi priešingai. Svarbiausia, kad būtų išnaudotos verslo plėtros galimybės internete“, – pranešime spaudai cituojama verslo mentorė Gitana Ginkevičė.
Verslo pradžiai – kreditas internetu
Nemaža dalis asmenų svajoja apie nuosavą verslą ir darbą sau. Darbas sau suteikia galimybę lengviau planuoti laiką skirtą tiek darbui, tiek poilsiui, patiems suburti kartu dirbančių žmonių komandą, dirbti bet kokioje vietoje, nors ir viešint svečioje šalyje ir pan. Nors ir, atrodytų, darbas sau turi ne vieną pliusą, daugelis tiesiog bijo ir nedrįsta imtis savarankiškos veiklos.
Verslo naujokams – atnaujintas portalas
Visą informaciją apie verslo pradžią, plėtrą ir verslo scenarijus galima rasti atnaujintame portale „Verslo vartai“. Šis portalas – tai patogus ir šiuolaikiškas įrankis, kuriuo gali naudotis visi galvojantys apie nuosavą verslą ir jau jį turintys. Portale „Verslo vartai“ galima rasti elektroninius įrankius, kurie padeda planuoti verslą ir teikti leidimams reikalingus dokumentus internetu institucijoms.
Paskelbta „Doing Business 2015“ ataskaita: kuri vieta atiteko Lietuvai?
Šiandien, spalio 29 d., paskelbtame Pasaulio banko tyrime „Doing Business 2015“ Lietuva išlieka viena iš palankiausiai pagal verslo pradžią vertinamų šalių pasaulyje. Dar labiau supaprastinus verslo steigimo procedūras, Lietuvai pavyko išlaikyti aukštą 11 vietą pagal verslo pradžios rodiklį. Pagal šį rodiklį Lietuva lenkia Belgiją, Estiją, Latviją, Lenkiją, Prancūziją, Suomiją, Vokietiją ir kitas Europos Sąjungos (ES) šalis.
3 paprasti žingsniai, kaip pradėti verslą nuo nulio
Norime pradėti savo verslą. Ką galima padaryti jau šiandien? Ar užtenka turėti tikslą nusipirkti jachtą po 5 metų? Šiuos ir panašius klausimus užduoda daugelis pirmąjį verslą pradedančių ar norinčių pradėti žmonių. „Verslaskitaip.lt“ bendraautoriai ir verslo seminarų lektoriai Sergej Oleškevič ir Jegor Menkov teigia, kad pradėti savo verslą yra labiau baisu, nei sudėtinga. Nuo ko reikėtų pradėti, norint tapti verslininku? Viskas prasideda nuo supratimo, kad verslas yra gyvenimo būdas.
Savas verslas: kavinė su vaikystės prisiminimais
Jaukioje trobelėje Vilniaus senamiestyje įsikūrusi „Chaika“ žada iš kitų sostinės kavinių išsiskirti unikalumu ir pasiūlyti kavos, pagardintos nebanaliais vaikystės prisiminimais. Rugpjūčio pradžioje duris atvėrusios „Chaikos“ šeimininkai Ona Kuraitė ir Adomas Dzedulionis į pirmąjį nuosavą verslą investavo savo žinias bei pomėgius. „Ilgus metus dirbau prieskonių, arbatos ir kavos parduotuvėlėje, bet svajojau turėti ką nors savo, kur galėčiau panaudoti sukauptas žinias“, – pasakoja ji.
Kaip surasti auksinę idėją
Kiekvieno verslo esmė – gera idėja. Kai kurios jų atrodo tokios paprastos, kad sunku suprasti, kaip apie jas niekas nepagalvojo anksčiau. Kitos yra tokios revoliucingos, kad sunkus suvokti, kaip kam nors jos sugebėjo šauti į galvą. Tačiau šios idėjos neateina tiesiog panorėjus.
Verslo plėtros spąstai
Kai pradedate verslą, jūs esate nepaprastai judrus, kontroliuoti situaciją nėra sudėtinga. Kai išaugate kūdikio “sauskelnes” ir tampate stambesne bendrove, darosi sunku valdyti didžiulius išteklius, išsaugoti prekės ženklo reputaciją ir tinkamai motyvuoti darbuotojus.
Abi stadijos pateikia tam tikrų iššūkių, tačiau pati pavojingiausia situacija yra tarp jų. Perėjimo stadijoje jums trūksta stambios bendrovės resursų ir smulkios bendrovės judrumo.
Kaip išsirinkti verslo idėją?
Per paskutinius 8 metus panagrinėjau per 150 savo verslo idėjų. Iš jų kažkur 10 buvo atėjusios iki prototipo stadijos ir tik trys iki realių pajamų. Taigi, esu daug verslo idėjų nutraukęs įvairiuose etapuose, o tuo pačiu sudeginęs daug pinigų ir tikrai daugiau, nei tuo metu turėjau :)
Su kiekvienu “fail” atėjo tam tikra patirtis ir žinojimas. Susikūriau savotišką, nors kiek ir konservatyvią verslo idėjų vertinimo metodiką.
Moterys versle: kelia riziką ar įkvepia vyrus tobulėti?
Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime vykusioje diskusijoje skeptiškų reakcijų susilaukusią temą moterys verslininkės pasiūlė pervardinti į „Vyras namuose – nevykėlis, kuris nesukūrė verslo, ar super tėtis?“. Ar tokia drąsi moterų pozicija yra įrodymas, kad senojo ydingo požiūrio, kai į moterį vadovę žiūrima su nuostaba ar nepasitikėjimu – visiškai atsisakyta?
Šįkart apie vadovavimą iš moterų vadovių lūpų.
REKLAMA
REKLAMA
Į Lietuvą atvyksta užsienio startuolių desantas
Verslu besidomintys žmonės ir pradantys jauni verslininkai visą liepos mėnesį turės galimybę nemokamai užmegzti naudingus kontaktus ir gauti patarimus įvairiais klausimais Vilniuje vykstančiame susitikimų su patyrusiais verslininkais cikle „Startup Nitro Academy“.
Kiekvieno susitikimo metu pradedančių verslų – vadinamųjų „startup’ų“ – nariai ir visi kiti, besidomintys verslumo tendencijomis, turės progą bendrauti su būriu patyrusių verslininkų.
„StartupHighway“ planuoja išvystyti devynis naujus verslus
Didžiausias Centrinės ir Rytų Europos regione verslo akseleratoriaus „StartupHighway“ iš poros šimtų pageidavusiųjų atsirinko 9 jaunų verslininkų komandas ir pradėjo antrą naujų verslų vystymo sezoną. Visą vasarą truksiančioje programoje dalyvaus jaunieji verslininkai iš Lietuvos, Rusijos bei Italijos.
„StartupHighway“ vadovo Roko Tamošiūno teigimu, šiais metais programoje norinčiųjų dalyvauti lietuvaičių skaičius išaugo apie 50 proc.
Kaip tapti „pusės etato“ verslininku
Norėtumėte įsteigti nuosavą verslą, tačiau negalite susidoroti su jus užgriūsiančiais finansiniais sunkumais nuomojantis patalpas, įkeičiant nekilnojamąjį turtą ar imant paskolą verslo pradžiai? Galbūt netgi turite vaikų? Pagaliau, net jeigu esate dar visai jaunas, juk ir jauni žmonės turi atitinkamų finansinių įsipareigojimų. Jei bent į vieną šių klausimų atsakėte teigiamai, esate tobulas kandidatas tapti „pusės etato“ verslininku, rašo tinklalapis entrepreuner.com.
Kada verslui geriau investuoti, o kada taupyti?
Jei esate verslo savininkas, puikiai žinote, kad sprendimas – taupyti ar investuoti – yra esminis. Nuo jo priklauso ar jūsų įmonė susidurs su finansiniais sunkumais ar atliks didžiulį plėtros šuolį. Šią dilemą spręsti išmokau dar 2004-iais metais, kai pradėjau pirmąjį savo verslą.
Didžioji dalis mūsų turimų pinigų buvo investuoti į profesionalius kompiuterius, kurių reikėjo maketavimo darbams. Šie kompiuteriai buvo brangūs, tad turėjome taupyti kitai įrangai.
Penki mitai apie pradedančiuosius verslininkus
Tiems, kurie idealizuoja pradedančiojo verslininko gyvenimo būdą ir svajoja, kaip būtų šaunu mesti nuobodų biuro darbą ir pradėti dirbti sau, tinklapis „entrepreneur.com“ pateikia penkis dažniausius mitus apie pradedančiuosius verslininkus.
1. Pradėję verslą, būtinai tapsite be proto sėkmingu. Deja, bet jūs nesate kitas Markas Zuckerbergas.
Kaip išrinkti vardą verslui?
Prieš pat verslo pradžią būsimieji verslininkai yra taip „užsikasę“ įvairiais darbeliais, kad kartais pamiršta vieną svarbiausių verslo aspektų – jo pavadinimą. Žinoma, pavadinimas galiausiai būna parinktas, tačiau neskiriant jam reikiamo dėmesio. O čia ir slypi problema.
Tiesa ta, kad geras verslo pavadinimas gali labai padidinti sėkmės šansus. Žodžiai yra įtaigus dalykas. Savo karjerą pradėjau kaip tekstų rašytoja (angl. copywriter). Žinau, kad žodžiai yra nepaprastai svarbūs.
Panika Silicio slėnyje: „Facebook“ akcijų kritimas atsilieps verslo „startuoliams“?
Prastas „Facebook“ IPO (pirminio viešo akcijų platinimo) pasirodymas akcijų rinkose yra signalas verslo „startuoliams“ Silicio slėnyje, kad laukia sunkūs laikai, įspėja Silicio slėnyje įkurto vieno svarbiausių verslo inkubatorių „Y Combinator“ steigėjas Paulas Grahamas.
I. Laursas: kodėl amerikiečiai verslesni už lietuvius?
Lietuviams trūksta bazinių verslo kūrimo ir finansavimo žinių bei tolerancijos verslo nesėkmėms. Tai, anot visame pasaulyje išgarsėjusios mobiliųjų aplikacijų kompanijos „Get Jar“ įkūrėjo Ilja Laurso, yra dvi pagrindinės priežastys, kodėl lietuviai savo verslumu negali varžytis su amerikiečiais.
Kuo serga verslas Lietuvoje?
Verslas Lietuvoje neturi gero vardo, yra apkrautas dideliais mokesčiais ir nesaugomas nuo ateinančio užsienio kapitalo, kuriam sudaromos lengvesnės verslo kūrimo sąlygos.
Kaip pradėti sėkmingą verslą?
„Kas yra sėkmė?“ – tokį klausimą pirmiausia turi užduoti sau norintys pradėti verslą, sakė „CardCloud“ įkūrėjas Renato Valdez Olmosas penktadienį, progreso konferencijoje LOGIN. Jis prisipažino, kad jam pačiam sėkmė yra laisvė daryti tai, ką nori.
Dalindamas patarimus startuoliams, R. V. Olmosas tvirtino, kad pirmiausia reikia mėgti tai, ko imatės.
Nepradėk verslo vienas
Alytaus krašto verslininkų asociacijos Dzūkijos sostinėje surengtoje Verslo dienoje viešosios įstaigos „Versli Lietuva„, Lietuvos centrinės kredito unijos, Alytaus miesto ir rajono savivaldybių, Darbo biržos, Alytaus visuomenės sveikatos centro, Darbo, Mokesčių inspekcijų, „Sodros“, Alytaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai verslininkams pristatė savo siūlomą paramą. Kvietė klausti ir bendradarbiauti.
Verslo pradžiai užtenka ir stalo
Kad įkurtumėte savo įmonę, jums nebūtina turėti nuosavo biuro. Vos už kelis šimtus litų per mėnesį galite išsinuomoti darbo stalą Vilniaus centre, o jei reikalingas tik įmonės registracijos adresas, virtualiame biure jo nuoma sieks apie 50 litų per mėnesį.
Darbo vieta bendradarbystės (angl. coworking) paslaugas teikiančiuose centruose „HUB Vilnius“ kainuoja 220 litų per mėnesį. Į kainą įeina darbo stalas, kėdė, belaidis internetas ir gėrimai – kava ir arbata.
Kodėl vieniems įkurti verslą pavyksta, o kitiems – ne?
Kodėl vieni verslą įkuria sėkmingai, o kitiems nepasiseka, klausia „Business insider“?
Tam, kad būtų atsakyta į šį klausimą, Paulas Gompersas, Ana Kovner, Joshas Lerneris and Davidas Scharfsteinas Harvardo verslo mokykloje atliko studiją, kurioje atsakė į šiuos klausimus:
• Ar verslą pradedantiems pirmą kartą yra sunkiau?
• Kokią įtaką verslo vystymui turi rizikos kapitalo kilmė?
• Ar sėkmingi verslininkai yra labiau patyrę, ar jiems tiesiog sekasi?
Po 35 puslapių studijos buvo gauti s...
Kokiu verslu užsiimti, turint vos 500 dolerių?
Mėgstate tvarkyti savo garažą? Kepate nuostabaus skonio pyragaičius? Sugebate gaminti išskirtinio dizaino papuošalus? Jei ketinate užsiimti nuosavu verslu, pagalvokite apie galimybes savo pomėgius ir išskirtinius gebėjimus paversti būsimo verslo pagrindu. Be to, tokio pobūdžio verslas greičiausiai pareikalautų itin nedidelių pradinių investicijų.
„StartupHighway“ pristatė finansuojamas verslo idėjas
Šių metų rugsėjo mėnesį startavęs didžiausias Centrinės ir Rytų Europos regione verslo akseleratorius „StartupHighway“ šiandien pristatė programoje dalyvaujančias jaunų verslininkų komandas ir jų idėjas. Pradedančių verslų vystymo programos sumanytojai planuoja iki gruodžio vidurio į pasaulį išleisti 5 naujus pažangiomis technologijomis pagrįstus verslus, į kuriuos jau investuota iki 50 000 Lt.
Keturios pradedančiųjų verslininkų klaidos
Savo verslą pradėti galima bet kokioje srityje ir iš esmės bet kokiomis formomis. Visgi kad ir koks bebūtų verslo pobūdis, yra vienas dalykas, kuris visiems sėkmingiems verslininkams yra būtinas – tinkamas ir išmintingas finansų valdymas. „Entrepreneur.
Pradėti verslą sunkmečiu – beprotybė ar genialumas?
Ateinantys metai vis dar atrodo būsiantys nelengvi, tačiau jei norite pradėti verslą, turite eiti pirmyn. Kai kurios iš sėkmingiausių pasaulio kompanijų verslo ėmėsi būtent sunkiais laikais, rašo „CNNmoney.
Didžiausias regione verslo „greitkelis“ rengiasi startui
Didžiausias Centrinės ir Rytų Europos regione verslo akseleratorius „StartupHighway“ baigia paraiškų atrankos etapą ir ruošiasi programos pradžiai. Norą dalyvauti šią savaitę prasidedančioje ir tris mėnesius truksiančioje verslo idėjų realizavimo programoje pareiškė net 12 valstybių pradedantys verslininkai.
TOP 10: sėkmingo verslo taisyklės
Negaliu nustoti galvoti apie Billo Murphy knygą, kurią neseniai baigiau skaityti, pavadinimu „Protingas verslininkas“, „fastcompany.com“ rašo ekspertas Kaihanas Krippendorffas. Anot jo, knygos autorius pasakoja įkvepiančias trijų verslininkų istorijas, kurie vos baigę verslo mokyklą, įkūrė nuosavus verslus ir taip užsidirbo milijonus.
Bill Murphy nori ir jums atskleisti 10 sėkmingo verslininko taisyklių:
1) Atsidavimas.
Didžiausios pradedančiųjų verslininkų klaidos
Verslo pradžia kiekvienam yra didelis iššūkis. Neretas pradedantysis verslininkas susiduria su nemalonumais ir padaro nemažai klaidų. Verslo portalas „Inc“ pateikia 7 didžiausias klaidas, kurias daro pradedantieji verslininkai. Jūs darote klaidą jei:
Jūsų verslo planas yra šykštus
Verslo konsultacijų kompanijos „ActionCOACH“ atstovė Joanna Shows teigia, kad solidus verslo planas yra svarbiausias žingsnis padedant pamatus ateities sėkmei.
Smulkieji verslininkai laukia metinių verslo atostogų
„Aš provokuoju – siūlau metus smulkiajam verslui netrukdyti. Tegul pamėgina įsisukti, ir tik po metų tegul pas juos ateina kontrolierius su mokesčių inspektoriumi“, – apstulbino premjerą šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidentė pasiūlė pradedantiems smulkiesiems verslininkams palengvinti biurokratinę naštą – pirmaisiais metais verslo naujokų netikrinti ir atleisti nuo verslo mokesčių. Kai kuriose Vakarų Europos šalyse tokios taikomos lengvatos dar vadinamos verslo atostogomis.
Kaip tapti naujuoju „Google“?
Kiekvienais metais susikuria šimtai naujų kompanijų, kurios tikisi, kad jų donkichotiškos pastangos galės pakeisti industriją. Tačiau daugumai jų nepasiseka, nes jie tiesiog ignoruoja tikrovę, rašo CNBC.
Tiesa yra tokia: išsilaikyti yra sunku ir reikia didžiulių pastangų, ypatingai valdomo verslo, daug pinigų ir dar daugiau sėkmės ir sugebėjimų, kad įveiktum kliūtis.
„Reikia turėti apetitą didelei rizikai ir didelei grąžai“, - sako Jasonas Cohenas, „Smart Bear Software“ įkūrėjas.
M. Zuckerbergo patarimai pradedantiems verslą
Nors interviu socialinio tinklo ,,Facebook" įkūrėjas Markas Zuckerbergas dalija retai, paskutiniame savo pokalbyje su žurnalistais jis davė keletą svarbių patarimų pradedantiems verslininkams, rašo portalas inc.com.
Pasak jo, jums nebūtina įkurti įmonės Silicio slėnyje, kad ji būtų pelninga. Jei galėtų viską pradėti iš naujo, M. Zuckerbergas tikino, kad paliktų ,,Facebook„ centrinį biurą Bostone, kur Harvardo universitete ,,Facebook“ žengė pirmuosius žingsnius.
Kaip sukurti sėkmingą verslą per krizę?
Ar įmanoma krizės metu sukurti klestintį ir, žinoma, pelningą verslą, kai ekonominis sunkmetis kandžiojasi visiems? Reikia atkreipti dėmesį, kad krizės įtaka verslams skiriasi priklausomai nuo sektorių. Taigi norint šiandien pradėti verslą reikėtų tiesiog tinkamai išsirinkti verslo šaką, kurią sunkmetis liečia mažiausiai.
Verslo pradžiai trukdo ir stereotipai
Sunkmetis gerokai apkartino verslininkų dalią, daugeliui jų teko ne tik atidėti plėtros planus, bet ir galvoti, kaip išgyventi. Nespėjusiesiems prisitaikyti prie naujų sąlygų likimas buvo dar negailestingesnis – privertė arba sustabdyti savo verslą, arba bankrutuoti.
Pradedančiųjų sumažėjo
Prie veiklą sunkinančių aplinkybių krizės metu prisidėjo ir didėję mokesčiai. Ne vienas Panevėžio verslininkas, nusivylęs nepalankia verslui situacija šalyje, svarsto galimybę išvykti iš Lietuvos.