• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norėtumėte įsteigti nuosavą verslą, tačiau negalite susidoroti su jus užgriūsiančiais finansiniais sunkumais nuomojantis patalpas, įkeičiant nekilnojamąjį turtą ar imant paskolą verslo pradžiai? Galbūt netgi turite vaikų? Pagaliau, net jeigu esate dar visai jaunas, juk ir jauni žmonės turi atitinkamų finansinių įsipareigojimų. Jei bent į vieną šių klausimų atsakėte teigiamai, esate tobulas kandidatas tapti „pusės etato“ verslininku, rašo tinklalapis entrepreuner.com.

REKLAMA
REKLAMA

Į verslą galima nerti stačia galva, pastebi tinklalapis, tačiau yra ir kitas būdas – lengvas perėjimas iš jūsų įprastinės veiklos į verslavimą. Entrepreuner.com pateikia šešis patarimus, kaip galima tapti „pusės etato“ verslininku.

REKLAMA

Suraskite balansą. Tai ir yra visa buvimo versle puse kojos esmė. Turite sau išsikelti klausimą, ar galiu pradėti verslą, tuo pačiu metu neapleisdamas savo nuolatinės darbo veiklos? Jeigu suderinti abiejų dalykų negalite, aplinkiniai greitai pastebės, kad jūs blaškotės ir tai gali kainuoti jums darbo vietą.

Būkite kantrūs. Tapdami „pusės etato“ verslininku, turite suprasti, kad negalėsite judėti tokiu tempu pirmyn, kokiu judėtumėte, jeigu į savo verslą pasinertumėte visomis jėgomis. Netgi tie, kurie pradeda savo verslą, dirbami visą darbo dieną, nuolat jaučia valandų paroje trūkumą. Turite atrasti sau tinkamą darbo tempą, kuris leistų pamažu judėti pirmyn, bet neatimtų iš jūsų visos energijos, reikalingos kitiems darbams. Tam reikės kantrybės, nes darbai dirbsis ne taip greitai, kaip norėtumėte, tačiau net ir maži žingsneliai į priekį jau reiškia pažangą.

REKLAMA
REKLAMA

Iš verslininkystės gaunamas pajamas taupykite. Pradėjus savo verslą, vieną dieną ateis ta akimirka, kuomet norėsite mesti įprastą darbą ir imtis vien tik verslo. Dėl šios priežasties turėtumėte kaupti visas gaunamas lėšas, kurias jums uždirba jūsų verslavimas. Kuo daugiau sutaupysite, tuo greičiau galėsite mesti samdomo darbuotojo darbą ir atidėti vien tik verslui. Taip pat reikėtų atminti, kad finansinių santaupų jums reikės ir norint plėsti savo verslą, todėl kaupiamus pinigus būkite pasiruošę vėl atgal investuoti į augantį verslą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nusistatykite lanksčius tikslus. Kurdami savo verslą, galite pajusti, kad jūsų nuolatinio darbo tikslai sutampa su jūsų kuriamo verslo tikslais. Tai nėra blogai. Tačiau turėtumėte būti atsargūs ir neleisti savo pilno etato darbui užgožti jūsų verslo siekiamų tikslų, kitaip tariant nedirbti pastovaus darbo verslo sąskaita. Jūsų darbinė energija turėtų laiks nuo laiko keisti kryptį paskirstant ją daugmaž tolygiai tiek vienai, tiek kitai sričiai.

REKLAMA

Į savo kuriamą verslą žiūrėkite rimtai. Tai, kad jūs imatės verslo mažais vaiko žingsneliais, tiek jums pačiam, tiek aplinkiniams kartais gali sukelti nepasitenkinimą, kad judate labai lėtu tempu. Neleiskite tokioms akimirkoms daryti įtakos jūsų ilgailaikiams įsipareigojimams ir tikslams. Suraskite būdų, kaip sau priminti vardan ko kuriate verslą ir ką norite juo pasiekti. Neleiskite aplinkiniams menkinti jūsų siekiamų tikslų. Atminkite, kad jūs galite pasiekti tai, ko norite, tik tad gali prireikti daugiau laiko.

REKLAMA

Susikurkite atsarginį variantą (arba kitaip tariant planą B), jeigu kartais jums jo prireiktų. Galbūt jūs nesiekiate tapti verslininku visai darbo dienai, toks variantas taip pat galimas. „Pusės etato“ verslavimas taip pat gali būti puiki atsvara jūsų pilno etato darbui. Tai taip pat gali būti vienas iš jūsų atsarginio plano variantų.

Vis dėlto, jeigu kurti verslą yra jūsų svajonė, turėtumėte būti pasirengęs vieną dieną mesti savo nuolatinį darbą. Tam turite ruoštis iš anksto, aiškiai įvardinamas sau siekiamus tikslus ir apgalvodamas verslui būtinus elementus, tokius kaip verslo infrastruktūra, produkto ar paslaugos sukūrimas, pardavimų užtikrinimas ir pan.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų