stabilumas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „stabilumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „stabilumas“.
Baltarusijos šokis su kardais: ar kaimynai praras nepriklausomybę, stos į karą ir politiškai „nusižudys“?
Dėl karo Ukrainoje Baltarusija atsidūrė keblioje padėtyje, nes viskas šiuo metu priklauso nuo Rusijos. Kyla vis daugiau klausimų dėl Baltarusijos valstybingumo, o visuomenė nors ir nutilusi, nėra nurimusi. Visgi dabartinėje Baltarusijos ir Rusijos santykių darbotvarkėje yra tik vienas klausimas: ar Kremliui pavyks įvelti Baltarusiją į karą prieš Ukrainą? Nuo to dabar priklauso ne kas kita, o Baltarusijos, kaip suverenios valstybės, išlikimas.
Egzistencinė krizė jau čia pat – dėl ekstremalių klimato pokyčių „niekur nėra saugu“
„Niekur nėra saugu“ – perspėja Tarpvyriausybinė klimato kaitos komisija (IPCC) savo naujausioje ataskaitoje. Jų teigimu, klimato kaita ir jos padariniai liks dar ilgam.
Paviešino Gedimino kalno būklę po viską griovusių liūčių
Vyraujant lietingiems orams, sostinės Gedimino kalno būklė yra stabili, tačiau išlieka nuošliaužų pavojus dalyje kalno vietų, jos atidžiai stebimos, sako kultūros viceministras Renaldas Augustinavičius. „Kol kas visos drenažo sistemos dirba šimtu procentų, aišku, tie ruožai pavojingi yra, bet jie yra nuolat stebimi, tos priemonės jau yra pritaikytos ir jos veikia. Katastrofiškos situacijos visiškai nėra“, – BNS sakė R. Augustinavičius.
Kainų komisija: šilumos kainos yra stabilios
Kai kuriems politikams sunerimus dėl didėjančių centralizuotos šilumos kainų, Kainų komisijos pirmininkė pareiškė, kad kainos yra stabilios ir veiksnių, kurie jas pastebimai didintų, nėra. Inga Žilienė sako, kad galima svarstyti dvinarės šilumos kainos įvedimą. „Šis sezonas yra tikrai stabilus sezonas šildymo kainų prasme (...) Kol kas didelių veiksnių, kurie ženkliai didintų augimą, nėra, išskyrus žaliavas.
NATO kaltina Rusiją pažeidus stabilumą Europoje
NATO vadovas ketvirtadienį apkaltino Rusiją dėl savo agresyvaus elgesio pažeidus Europos stabilumą. „Aktyviai dirbome, kad sukurtume strateginę partnerystę su Rusiją“ nuo Šaltojo karo pabaigos, Italijoje sakė Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas. „Tačiau agresyvus Rusijos elgesys pažeidė stabilumą ir saugumą Europoje“, - pridūrė jis. NATO ir Rusijos santykiai itin suprastėjo 2014 metais, kai Rusija aneksavo Krymo pusiasalį ir pradėjo remti separatistus Rytų Ukrainoje.
Rusams televizija papasakojo apie Lietuvą: tiek propagandos vienoje vietoje dar nėra buvę
Dėl visko kalti Vakarai, „politiniai technologai“, „neaiški minia žmonių, reikalavusi Sovietų Sąjungos griūties“, „sovietų kariai išvis niekada nešaudo“, „nuo šūvių patys slėpėsi už tankų“, „Gorbačiovas ir Jelcinas – išdavikai“ – štai tokiomis realijomis gyvena dabartinės Rusijos informacinė erdvė. Rusijos propagandinės valstybinės televizijos „Rossija 1“ Kaliningrado padalinys surengė įspūdingos apimties demagogijos ir iškraipytų faktų laidą, skirtą Sausio 13-osios įvykiams.
Medikai apie Juro Poželos būklę: yra gerėjimo tendencija
Santariškių klinikų generalinis direktorius sako, kad sveikatos apsaugos ministro socialdemokrato Juro Poželos būklė yra sunki, bet pamažu gerėja. Jis tebegydomas Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje. „Būklė yra sunki, bet stabili, ir yra gerėjimo tendencija“, – ketvirtadienį žurnalistams teigė Kęstutis Strupas. „Tai yra tulžinės kilmės ūminis pankreatitas“, – pridūrė jis.
Loreta Graužinienė: Ukrainai labai svarbu išsaugoti politinę vienybę ir stabilumą
Kijeve vykstančiuose Baltijos ir Šiaurės šalių (NB8) parlamentų pirmininkų susitikimuose su aukščiausiais Ukrainos pareigūnais Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė akcentavo politinio stabilumą būtinybę Ukrainoje ir ryžtą tęsti būtinas reformas. „Ukrainai žengiant eurointegracijos keliu būtina vieninga politinė valia.
Rusija keičia toną dėl Basharo al Assado
Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė pirmadienį pareiškė, kad Maskva nelaiko principingu klausimą, ar turėtų likti Sirijos prezidentas Basharas al Assadas valdžioje, atsitraukdama nuo savo ankstesnės dabartinį Sirijos režimą remiančios pozicijos.
Sustojusi Graikijos finansinio sirtakio plokštelė Lietuvai kainuos šimtus milijonų
Po įtemptų derybų sekmadienį Graikijos vyriausybė ir Europos Sąjungos (ES) institucijos bei kreditoriai pagaliau susitarė, kaip sustabdyti jau per greit besisukančią sirtakio plokštelę. Šalis gauna trečiąjį finansinės pagalbos paketą, tačiau turės sumažinti valstybės išlaidas, sugriežtinti mokesčių politiką, o kairiųjų vyriausybė turės sutikti su dalies valstybinio turto privatizavimu.
REKLAMA
REKLAMA
Ar Europos lyderiai dar tiki, kad ji gali išlikti?
Europa yra silpna, išsiblaškiusi, susiduria su vidaus ir išorės iššūkiais jos stabilumui. Ji gali išsikapanoti, tačiau tai nereiškia, kad ji taip ir padarys, „The American interest“ rašo vyresnysis Naujojo Amerikos saugumo centro bendradarbis Robertas D. Kaplanas. Europa yra apsupta ugnies lanko. Šis lankas, esantis už Europos ribų, yra susijęs su keliomis Europos vidaus krizėmis.
Kaip išsaugoti šeimos stabilumą, kai ją ištinka krizė?
Šeima - sudėtinga sąvoka. Laikui bėgant, ji kinta: iš pradžių tai pora, po to pora su vaiku, paskui su dviem (ir daugiau), paskui vaikai suauga, palieka tėvų namus... Ir kiekvienu etapu šeimai kyla skirtingos užduotys. Jaunavedžiams reikia išmokti sugyventi vienam su kitu, porai su vaiku - išmokti būti ne tik sutuoktiniais, bet ir tėvais, suaugusių vaikų tėvams - atminti, kad jie ne tik tėvai, bet ir sutuoktiniai.
V. Vasiliauskas: finansinio sektoriaus reformos – esminė prielaida finansų stabilumui ir tvariam ekonomikos augimui
Į besikeičiančias rinkos sąlygas orientuotas finansų sektoriaus reguliavimas, krizių prevencija ir jų sprendimas, veiksmingai veikianti bankų sąjunga ir struktūrinės pertvarkos yra esminės prielaidos tiek Lietuvos, tiek visos Europos Sąjungos ekonomikai stiprinti ir konvergencijai, t. y. valstybių narių ekonominiam suartėjimui, skatinti, teigia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.
Auksas susigrąžino saugumo garanto įvaizdį
Besitęsiant krizei Ukrainoje, toliau brangsta taurieji metalai. Kaip skelbia „Bloomberg“, aukso kaina per naktį pasistiebė dar 0,5 proc. ir Singapūre pasiekė 1376 dolerius neatidėliotinam pristatymui. Aukso brangimas tęsiasi jau šeštą savaitę iš eilės. Bendrovės „Novitera“ vadovas Jonas Grinskis mano, kad viena iš aukso brangimo priežasčių – auksui grąžintas saugumo garanto įvaizdis.
Nepaisant Kazachstano valiutos devalvacijos, ūkio raidos perspektyvos – kol kas stabilios
Vasario pradžioje Nacionalinis Kazachstano bankas paskelbė, jog nebepalaikys Kazachstano tengės kurso JAV dolerio atžvilgiu ties 155 lygiu. Vietinės valiutos likvidumas buvo santykinai žemas, ir vyravo tengės nuvertėjimo lūkesčiai. Nacionalinis bankas nusprendė, jog kurso palaikymas rinkos intervencijomis šaliai būtų nenaudingas, ir pasirinko staigaus devalvavimo žingsnį.
2014-aisiais Lietuvos verslas tikisi užmiršti sąstingio metus
Metų sandūroje kasmet klausiame verslo bendruomenės, ko ji tikisi kitąmet. Praėjusius metus įvertinę pozityviai, dauguma verslininkų nori šiame kelyje išlikti ir 2014-aisiais bei užmiršti sąstingio metus. Dainius Dundulis, „Norfos“ įmonių grupės savininkas Tikimės, kad apyvarta augs. Bendrai visa mažmeninė prekyba augs maždaug 3 proc. Žaidėjų mažmeninės prekybos rinkoje daugėja, bet konkurencijos stipriai nejaučiame.
Kainų sūpynės: kas brangs ir pigs kitais metais
Giedrė Sankauskaitė / Savaitraštis „Ekonomika.lt“ 2013-ieji Lietuvos vartotojams buvo neramūs. Nors šalis brenda iš ekonomikos krizės, būtiniausių vartojimo prekių kainos stabilios anaiptol nebuvo. Savaitraštis „Ekonomika.lt“ domėjosi, koks būtiniausių vartojimo prekių kainų pokytis laukia kitąmet. Lapkričio pabaigoje Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija paskelbė elektros energijos persiuntimo paslaugos ir visuomeninės elektros energijos kainas bei jų taikymo tvarką 2014 metais.
Nobelio premijos laureatas R. Šileris: turto burbulų prevencija – finansinio stabilumo pagrindas
Pasaulio finansų krizė parodė, kad nekilnojamojo turto kainų burbulai gali turėti skaudžių pasekmių ne tik bankams, bet ir valstybėms, o galiausiai – ir visiems mokesčių mokėtojams. Todėl reikalinga pertvarka, kuri padėtų užkirsti kelią naujiems burbulams, konstatuota diskusijoje su lietuvių kilmės JAV ekonomistu, šių metų Nobelio premijos laureatu, Jeilio universiteto profesoriumi Robertu J. Shilleriu.
Bankai Lietuvoje atgauna pasitikėjimą
Finansų krizės akivaizdoje patyrusi milžinišką recesiją, NT burbulo sprogimą ir aibę kitų finansinių sunkumų, Lietuva ir jos bankai pamažu stojasi ant tvirtesnio pamato, rašo thebanker.com. Pabrėžiama, kad šalies rinkoje dominuojantys Skandinavijos bankai dėl itin didelės rizikos baimės prie Lietuvos finansų sektoriaus atsigavimo prisidėjo marginaliai. Rašoma, kad dabartinė situacija Lietuvos finansų sektoriuje rodo stabilaus augimo vidutiniu laikotarpiu tendencijas.
Gero valdymo pavyzdžiai: dešimt stebėtinai stabilių vyriausybių
Visiems žinoma, kad Skandinavijos šalys gali didžiuotis nuostabia socialinės apsaugos sistema, žemu korupcijos lygiu ir atsakingais valdančiaisiais, rašo businessinsider.com. Taip pat niekam ne paslaptis, kad Singapūre ir Honkonge veikiančios biurokratinės sistemos efektyvumas padeda valstybėms nykštukėms atsiriekti godžius kąsnius užsienio investuotojų kapitalo. Tačiau tai ne vieninteliai gero valdymo pavyzdžiai.
Lietuvoje prasidėjo karinės pratybos „Kardo kirtis“ 2013
JAV kariuomenės sausumos pajėgos Europoje kartu regiono partneriais iš Baltijos šalių pradėjo tarptautines karines pratybas „Kardo kirtis 2013“. Pratybos vyks birželio 3-14 dienomis Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, jose dirbs apie 2000 specialistų iš 14 valstybių. Pratybomis siekiama skatinti regioninį stabilumą, stiprinti tarptautinę karinę partnerystę bei paruošti dalyvaujančias valstybes dalyvauti pasaulinio lygio tarptautinėse specialiosiose operacijose.
Ekonominę krizę įveikusi Lietuva Vokietijos verslininkams siūlo stabilumą
Acheno pramonės ir prekybos rūmuose balandžio 16 dieną surengtame Lietuvos pristatyme ambasadorius Vokietijoje Deividas Matulionis supažindino su šalies ekonomikos perspektyvomis ir verslo sąlygomis. Ambasadorius pristatė Lietuvos patirtį kovoje su ekonomikos krize, pastangas užtikrinti stabilumą nepaisant didelio šalies ekonomikos atvirumo.
Italijos aklavietė drebina rinkas
Euro zonos stabilumui svarbi Italija ir toliau skendi politinėje krizėje. Šaliai spręsti ekonomines problemas trukdo jau pusantro mėnesio niekaip nesuformuojamas ministrų kabinetas. Italijos ekonomika – šiuo metu antra labiausiai prasiskolinusi visoje Europoje, ją lenkia tik Graikija. 2012 metais valstybės skola siekė 127 proc. BVP. Biudžeto planą atnaujinęs laikinai ministro pirmininko pareigas einantis Mario Monti paskelbė, kad valstybės skola 2013-aisiais išaugs iki 130,4 proc. BVP.
Pasaulio bankai sveiksta
Streso testai – vaistas nuo bankų ligų. Juos vykdantys kontrolieriai užsimojo išgydyti bankus nuo finansų sektoriuje tykančių virusų. Pirmieji sveikatingumo požymiai jau matomi. Po 2008 metai kilusios pasaulinės finansų krizės, kurios epicentre atsidūrė pernelyg rizikingą skolinimo praktiką vykdę bankai, iškilo būtinybė griežčiau prižiūrėti finansinių institucijų veiklą.
Medicinos banko veikla stabili ir pelninga
Pokyčiai šalies finansų rinkoje, susiję su Lietuvos banko sprendimu laikinai apriboti Ūkio banko veiklą, neturi įtakos stabiliai Medicinos banko veiklai. „Medicinos bankas neturi jokių finansinių sąsajų su Ūkio banku, todėl mūsų banko klientai – ir fiziniai, ir juridiniai asmenys – gali būti visiškai saugūs ir ramūs“, – sako Gintaras Treinys, Medicinos banko valdybos pirmininkas, administracijos vadovas.
Skandalai skandina Ispaniją
Krizės kamuojamą Ispaniją sukrėtė naujas korupcijos skandalas, į kurį įsipainiojęs pats šalies ministras pirmininkas Mariano Rajoy’us. Apžvalgininkai tikisi, kad tai pastūmės valstybę imtis reformų skaidrinant politinę ir teisinę šalies sistemą.
Verslininkai norėtų stabilumo
Naujųjų metų išvakarėse „Šiaulių kraštas“ kalbino verslininkus, kurie suka ekonomikos smagratį, yra mokesčių mokėtojai, darbdaviai, vadovai. Jie siūlo nesidairyti į valdžią, o žiūrėti į žmogų. Tikisi, kad situacija neblogės, nes net ir lankstus verslas nespėja greitai prisitaikyti prie didžiulių pokyčių.
Statistika: „Windows 8 veikia stabiliau nei „Windows 7
Prieš pateikiant statistiką, reikėtų paminėti apie šių duomenų šaltinį: „Soluto“ – tai „debesų“ tarnyba, kuri teikia nuotolinės darbo vietos paslaugą, leidžiančią specialistams – entuziastams tiesiogiai padėti mažiau patyrusiems vartotojams spręsti įvairias problemas, sukonfigūruoti tam tikrus operacinės sistemos parametrus ir t.t.
Čia galima nuotoliniu būdu įdiegti operacinės sistemos atnaujinimus, konkrečias aplikacijas, įdiegti arba pašalinti įrašus iš automatiškai su OS pasileidžiančių pro...
Politikos pokyčiai – papildomas nerimas finansų institucijoms
Besikeičianti politinė aplinka sukelia papildomą nerimą šalies finansų institucijoms, rodo Lietuvos banko atlikta apklausa. Analitikų nuomone, jas nuramins tik į valdžią atėjusių politinių partijų veiksmai, jų sugebėjimas išvengti populistinių sprendimų.
Lietuvos finansų sistema yra stabili, o didžiausią riziką jai kelia euro zonos skolų problemos, energetikos išteklių kainos ir lėtėjantis Lietuvos ekonomikos augimas, rodo rugsėjo pabaigoje atlikta Lietuvos banko apklausa.
Didesnės kompanijos jaučiasi stabiliau, mažos - nerimauja
Žvelgdami į 2012 m. antrąjį pusmetį 66,7 proc. įmonių, kuriose dirba 50 ir daugiau darbuotojų, savininkai ir vadovai teigia, kad apyvartinių lėšų trūkumo nepatiria, situaciją vertina kaip stabilią ir gerai valdomą bei jaučiasi užtikrinti dėl ateities.
Tokius duomenis atskleidė „Danske“ banko užsakymu atliktas įmonių savininkų ir vadovų nuomonės tyrimas.
Pirmąjį 2012 m. pusmetį 54,8 proc.
Trauksis stabilumą kelis metus demonstravęs Prancūzijos BVP
Prancūzijos centrinis bankas prognozuoja, kad trečiąjį ketvirtį šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) po trijų iš eilės sąstingio ketvirčių šiek tiek susitrauks.
Bankas numato, kad BVP susitrauks 0,1 proc.
Jeigu ši prognozė lapkričio viduryje bus patvirtinta oficialiais duomenimis, tai būtų pirmasis neigiamo augimo ketvirtis nuo 2009 metų.
Nacionalinis statistikos biuras prognozuoja, kad BVP augimas šiemet sieks 0,2 proc. Vyriausybė tikisi, kad kitąmet augimas padidės iki 0,8 proc.
Pramonininkai nori stabilios verslo ir mokesčių aplinkos
Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) pirmadienį vykstančiame Verslo forume pristatė savo artimiausių ketverių metų veiklos programą bei pasiūlymus, ką politinės partijos ir po rinkimų suformuota nauja Vyriausybė turėtų nuveikti, kad Lietuva sėkmingai įveiktų jos laukiančius iššūkius.
Apžvelgdamas praėjusius ketverius metus, LPK prezidentas Robertas Dargis pabrėžė, kad tai buvo sunkus laikas tiek verslui, tiek Vyriausybei.
Dr. Z. Pagirskienė: tinkamai sutvarkyti finansai – valstybės gerovės pagrindas
Visiems gerai žinoma, kad valstybės gyvavimo sėkmė priklauso nuo finansų būklės, realiai gaunamų pajamų ir tų pajamų efektyvaus panaudojimo. Taigi, galime daryti prielaidą, kad sėkmingas finansų valdymas yra valstybės ekonomikos ir žmonių gerovės pagrindas.
A. Čaplikui labiausiai reikia stabilumo
Liberalų ir Centro Sąjungos pirmininkas Algis Čaplikas mano, kad geriausia nieko nekeisti, jei tik įmanoma nekeisti. Pasak jo, Lietuvos kionservatoriai yra radikalesni, negu liberalai.
Lietuva konkurencingumo reitinge – vienu laipteliu žemyn
Lietuva smuktelėjo viena pozicija Pasaulio ekonomikos forumo sudaromame Pasaulio konkurencingumo indekse. 2012-2013 m. šalis užėmė 45-ąją vietą iš 142 galimų, - atsidūrusi viena pozicija žemiau nei praėjusių metų reitinge. Estija užėmė 34-ą poziciją ir yra aukščiausia tarp Baltijos valstybių. Latvija pakilo net devyniomis pozicijomis nuo 64-os iki 55-os vietos.
Sąraše pirmauja Šveicarija, Singapūras ir Suomija.
Knygos apie „Snoro“ skandalą autorius: šioje istorijoje išloš nebent teisininkai
Praėjusią savaitę Vilniuje susirinko skandalingai žlugusio „Snoro“ banko kreditoriai. „Balsas.lt savaitė“ pateikia interviu su žurnalistu Mantu Dubausku, parašiusiu knygą „Kaip pradanginti milijardą“, kurioje narpliojami didžiausio lietuviškos bankininkystės skandalo užkulisiai.
Valstybės finansuojamų rezidentūros vietų skaičius išlieka stabilus
Šiemet, kaip ir pernai, į valstybės finansuojamas studijų vietas bus priimti 385 rezidentūros studentai. Biudžeto lėšomis bus ruošiami 356 būsimieji medicinos, 19 odontologijos ir 10 veterinarijos gydytojų. Švietimo ir mokslo ministras pasirašė įsakymą dėl rezidentūros studijų vietų paskirstymo.
„Standard and Poors“ agentūra patvirtino aukščiausią Norvegijos skolinimosi reitingą
Tarptautinė reitingų agentūra „Standard and Poors“ (S&P) ketvirtadienį patvirtino aukščiausiąjį AAA Norvegijos skolinimosi reitingą su stabilia perspektyva, praneša AFP.
„S&P“ atkreipė dėmesį į „stiprias vyriausybės fiskalines ir užsienio pozicijas, kurias, kaip ir anksčiau, palaiko nemažos mokestinės pajamos, susijusios su naftos ir dujų sektoriais“.
Vis dėlto agentūra užsiminė ir apie gana aukštą privataus sektoriaus skolą.
Kodėl standartinis SUV netinka pasivažinėjimui Niurburgringe
Visiems gerai žinomas faktas, kad dėl aukštesnio kėbulo ir automatiškai aukščiau esančio svorio centro SUV tipo automobiliai yra labiau linkę virsti. Gamintojai sąžiningai dirba siekdami sumažinti savo įvykio tikimybę, šviesdami vairuotojus apie tai, kaip vairuoti saugiai, taip pat ir įrengdami elektronines pagalbos sistemas tam, kad jų krosoveriai būtų stabilesni.
H.Van Rompuy: Europos krizės dugnas pasiektas
Europos Sąjunga pasiekė finansų krizės dugną, ketvirtadienį pareiškė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy.
„Europos Sąjungos finansų rinkose jau pastebime aiškių stabilizavimo požymių, vyksta pozityvusis perversmas. Anksčiau buvo nemažai kalbama apie neišvengiamą euro žlugimą, dabar šių pokalbių nebegirdėti“, - pabrėžė H. Van Rompuy.
„Europa suėmė savo likimą į rankas, pastaruosius dvejus metus ES šalių lyderiai įtemptai dirbo bandydami išsikapstyti iš skolų krizės.
Airija rengs referendumą dėl biudžeto stabilumo sutarties
Airija rengs referendumą dėl prisijungimo prie biudžeto stabilumo sutarties, pranešama Airijos premjero Enda Kenny pareiškime.
Pagal biudžeto stabilumo sutartį numatoma automatiškų sankcijų už šalies biudžeto deficito viršijimą sistema. Sausio pabaigoje Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Herman Van Rompuy pranešė, kad prie sutarties planuoja prisijungti 25 iš ES šalių, visos, išskyrus Čekiją ir Didžiąją Britaniją.
D. Medvedevas: Rusija siekia stabilumo Vidurio Azijoje
Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas per susitikimą su Kirgizijos prezidentu Almazbeku Atambajevu teigė, jog stabilumas Vidurio Azijoje yra svarbiausias dalykas Rusijai, ypač kai netoli šio regiono vyksta dideli neramumai, skelbia „RIA Novosti“.
„Įvykiai Artimuosiuose Rytuose - Sirijoje ir Irane - turi tiesioginę įtaką situacijai mūsų regione (Vidurio Azijoje)“, - teigė D. Medvedevas.
Kauną valdanti koalicija garantuoja stabilumą
Vasario mėnesį Kauno miesto taryba ketina tvirtinti 2012 metų savivaldybės biudžeto pajamų planą – pagrindinį dokumentą, pagal kurį savivaldybė rikiuos savo darbus. Kauno mero Andriaus Kupčinsko teigimu, pagrindas šiemetiniams planams įgyvendinti bus bendri tikslai, siekiai ir politinis sutarimas.
„Galime visus užtikrinti, kad Juodojo drakono metais Kauno miesto savivaldybės valdančiojoje koalicijoje vyraus stabilumas. Vasario mėnesį bus tvirtinamas miesto biudžetas.
Prezidentė: Seimui užteko politinės valios užtikrinti šalies stabilumą
Seimo priimtą 2012 metų valstybės biudžetą Prezidentė Dalia Grybauskaitė vertina kaip būtiną užtikrinti šalies stabilumui.
„Seimui užteko politinės valios priimti kitų metų biudžetą ir užtikrinti šalies stabilumą. Tai reiškia, kad Lietuva bus traktuojama kaip patikima valstybė, kuri sunkmečiu sugeba nedidinti biudžeto deficito ir suvaldyti išlaidas“, – teigia Prezidentė.
S. Stoma: kas tikrina tikrintojus?
„Snoro“ afera vėl visu ryškumu atskleidė svarbiausią mūsų valstybės ydą: neveiksnią kontrolę. Prašau suprasti teisingai. Įvairių kontrolierių tikrai pakanka. Dažnai net per daug. Mat jie turi savybę daugintis ir plėstis, kur tik įmanoma. Tačiau visa tai jie gali daryti pirmiausia todėl, kad patys yra beveik nekontroliuojami.
Valstybės mechanizmas nuolat stringa dėl tos pačios vienos priežasties: prižiūrėtojai neprižiūrimi, tikrintojai netikrinami.
10 pagrindinių grėsmių pasaulio ekonomikai
„Deutsche Bank“ paskelbė 2012 m. pasaulio ekonomikos plėtros prognozę, kurioje nurodė dešimt didžiausių rizikų tarptautinės finansų sistemos stabilumui.
Viena didžiausių grėsmių pasaulio ekonomikai banko analitikai įvardino Graikijos pasitraukimą iš euro zonos, sunkumus dėl Italijos ir Ispanijos skolų refinansavimo, taip pat reitingo sumažinimą ir/ar pakartotinę recesiją Jungtinėse Valstijose.
Banko analitikai netiki, kad Graikija pasitrauks iš valiutų sąjungos.
V. Putinas: „Vieningosios Rusijos“ dauguma Dūmoje užtikrins stabilumą
Tai, kad „Vieningoji Rusija“ išlaikė balsų daugumą Valstybės Dūmoje, leis parlamentui ramiai ir ritmingai dirbti bei užtikrinti stabilumą, pareiškė ministras pirmininkas Vladimiras Putinas.
„Neperdedant, „Vieningoji Rusija“ pastaraisiais metais sudarė didžiąją mūsų politinio stabilumo pagrindo dalį. Todėl sėkmingas jos pasirodymas rinkimuose yra svarbus ne tik vyriausybei, bet ir visai šaliai“, – kalbėjo V. Putinas pirmadienį vyriausybės posėdyje.
EBPO: recesijos Europoje vis dar galima išvengti
Ekonomikos recesijos Europoje galima išvengti, tačiau būtinos lėšos norint nuraminti finansų rinkas, teigia Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) vyriausiasis ekonomistas.
Per interviu Italijos laikraščiui „La Stampa“ EBPO vyriausiasis ekonomistas Pjeras Karlas Padoanas (Pier Carlo Padoan) sakė, kad prognozės, kurias EBPO paskelbs pirmadienį, nurodys labai silpnas augimo perspektyvas, kurios yra pagrįstos neigiamu scenarijumi, atspindinčiu rimtą finansų krizę euro zonoje.
29 bankai, kurių žlugimas sukeltų pavojų
Finansinio stabilumo taryba išvardijo 29 sisteminius bankus, kurių žlugimas gali sukelti didelį pavojų Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalių ekonomikai.Taryba pažymi, jog į sąrašą įtrauktiems bankams bus duotas nurodymas imtis priemonių savo stabilumui didinti.
Apie bankų sąrašo sudarymą penktadienį pranešė ir Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy. Prezidento ir Finansinio stabilumo tarybos duomenimis, į sąrašą įtraukti keturi dideli Prancūzijos bankai, turintys sisteminę svarbą.
Premjeras: referendumas Graikijoje stabilumo euro zonai nesuteikia
Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, komentuodamas Graikijos vyriausybės sprendimą rengti referendumą dėl taupymo priemonių įgyvendinimo, pabrėžia, kad tokie graikų veiksmai stabilumo į tarptautines finansines rinkas neįneša.
Dėl tokios padėties kenčia ne tik euro zonos šalys, bet ir likusios ES valstybės, pabrėžia Premjeras.
„Toks sprendimas mums, kaip ir daugeliui kitų Europos Sąjungos valstybių, buvo netikėtas.