socialinis teisingumas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „socialinis teisingumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „socialinis teisingumas“.

Ekonomistai siūlo, kaip Lietuvoje „apkuopti jovalą“

Ekonomistai teigia jau bent du dešimtmečius parlamentarams ir Vyriausybės vadovams siūlantys, kaip spręsti Lietuvoje įsisenėjusias problemas – pajamų nelygybę, skurdą, mokesčių, pensijų ir atlyginimų klausimus, – tačiau į jų pasiūlymus neįsiklausoma. Būdų spręsti šias problemas – ne vienas, tačiau esminis keblumas, anot ekonomistų, – niekas nenori kreipti dėmesio į mūsų pagrindines bėdas ir imti jas judinti.

JAV satanistų bažnyčią atleido nuo mokesčių

JAV religinė organizacija „Šėtono šventykla“ (Satanic Temple) buvo oficialiai pripažinta nuo mokesčių atleista bažnyčia, sakoma trečiadienį išplatintame šio judėjimo pranešime. Organizacija, kurios būstinė yra Masačusetso valstijos mieste Seileme, naujienų agentūrai „The Associated Press“ atsiuntė pranešimą, kad neseniai gavo Iždo departamento mokesčių tarnybos (Internal Revenue Service, IRS) oficialų pranešimą, kad jai taikomas atleisto nuo mokesčių subjekto statusas.
2019-04-26

Ekonomistas: daugiau uždirbantys, sumokėję mokesčius, kąsnio iš savo vaiko neatima

Nors statistiniam mokesčių mokėtojui laisvės nuo mokesčių diena pagal Lietuvos laisvosios rinkos institutą (LLRI) šiemet ateis gegužės 18 dieną, dirbantiesiems ji išauš tik liepą. Būtent tada bus galima pradėti dirbti sau, o ne vien mokesčiams. Vis dėlto ne visų ekonomistų nuomonės apie mokesčius sutampa. Kol vieni mano, kad jie per dideli, o surinktos lėšos naudojamos neatsakingai, kiti tikina, kad mokesčiai nėra dideli, o būtent jie ir užtikrina valstybės paslaugų teikimą.
2016-05-18

Socialinio teisingumo stinga net aukštosiose mokyklose

Vydas Gedvilas Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Tai, kad švietimo srityje turime daug problemų – akivaizdu. Nieko nauja ir jokia paslaptis. Tačiau bent jau mane asmeniškai kartas nuo karto nemaloniai nustebina žinios apie problemas aukštojo mokslo sektoriuje. Ten, kur tų problemų, atrodytų, turėtų būti bent kiek mažiau. Ar bent jau ne tokių, apie kokias atvirai pasakoja kai kurių aukštųjų mokyklų atstovai. Pabrėšiu – kai kurių. Tikrai ne visų.

Kaip per mokesčius siekti socialinio teisingumo?

Vilija Andrulevičiūtė, LRT.lt Šiandieninė mokesčių sistema neužtikrina socialinio teisingumo: dideli darbo mokesčiai skatina jų vengti, vartojimo apmokestinimas vienodai didelis ir turtingiems, ir nepasiturintiems, o kai kurios mokesčių lengvatos palankesnės turtingiausiems, sako naujienų tinklalapio LRT.lt kalbinti ekonomistai.
2013-10-11

Socialiai teisingas neformalusis švietimas – misija įmanoma?

2012–2013 mokslo metais neformaliojo vaikų švietimo mokyklas lankė apie 102 440 arba 27,4 proc. šalies vaikų, rodo Švietimo informacinių technologijų centro duomenys. Vadinasi, likę maždaug 70 proc. Lietuvos vaikų nedalyvauja užklasinėse veiklose, ugdančiose aktyviems ir sėkmingiems visuomenės nariams reikalingas kompetencijas, tenkinančiose pažinimo ir saviraiškos poreikius.
2013-09-25

Prezidentė kritikuoja Konstitucinio Teismo sprendimą dėl algų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Konstitucinio Teismo sprendimas dėl atlyginimų mažinimo yra nelabai priimtinas socialinio teisingumo prasme, bet pabrėžia, kad jį valdžia turės įgyvendinti. Antradienį paskelbtame interviu šalies vadovė teigė, kad ankstesnė vyriausybė, nusprendusi nevienodai mažinti atlyginimus viešajame sektoriuje, siekė naudoti "labiau socialiai jautrų ir teisingą požiūrį - tai yra, mažinti atlyginimus tiems, kas daugiau uždirba.

Bedarbių mokslai vėjais nenueina

Nuo šių metų pradžios profesinis bedarbių mokymas vykdomas nebe aklai. Išmokti specialybės ir pradėti naują gyvenimo etapą pasiryžę panevėžiečiai yra ne tik Panevėžio, bet ir Vilniaus Žirmūnų bei Kauno Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centrų, kitų mokymo įstaigų mokiniai. Ne savame mieste mokslus kremtantiems panevėžiečiams Darbo birža sumoka ir kelionės, ir apgyvendinimo išlaidas.
2012-11-02

Sostinės taryba: sieksime, kad NT mokestis gyventojams ir verslui nesikeistų

Vilniaus miesto savivaldybės taryba artimiausiame posėdyje pradės svarstyti klausimą dėl žemės mokesčių nustatymo sostinėje. Seimo priimtas naujas Žemės mokesčio įstatymas įpareigoja savivaldybių tarybas šio mokesčio tarifą nustatyti iki metų pabaigos. Įstatymas leidžia tarybai nustatyti iki 4 proc. tarifą nuo žemės sklypo rinkos vertės. Šiuo metu galioja 1,5 proc. žemės mokesčio tarifas nuo indeksuotos mokestinės vertės.
2012-11-02

„Gelbėkit vaikus“ aljansas: turtinė nelygybė didžiausia per pastaruosius 20 metų

Turtinė nelygybė pasaulyje šiuo metu yra pasiekusi aukščiausią tašką per pastaruosius 20 metų ir auga toliau, įspėjama naujausiame pasaulinės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ tyrime, apie kurį praneša BBC. Nors organizacija pripažįsta, kad pavyko iš dalies pasiekti kai kurių tikslų, pavyzdžiui, sumažinti vaikų mirtingumą, pažanga įžvelgiama tik grupėse, kur žmonės gauna didesnes pajamas.
2012-11-02
REKLAMA
REKLAMA

Rusijoje uždrausta atleisti iš darbo daugiavaikius tėvus

Rusijos Dūma uždraudė atleisti iš darbo daugiavaikius tėvus. Skelbiama, kad nauji pakeitimai neleis darbdaviui atleisti iš darbo daugiavaikio asmens, turinčio vaikų iki trejų metų amžiaus, jei asmens sutuoktinis tuo metu nedirba. Taip pat įstatymų pakeitimai gina ir vienišus tėvus. Skelbiama, kad nebus galima atleisti nepilnametį vaiką ar įvaikį iki 14 metų turinčio tėvo, jei jis yra vienintelis jo maitintojas, skelbia lenta.ru.
2012-10-27

Pasaulinė maisto diena: vieni žmonės badauja, kiti – kenčia nuo nutukimo

Atkreipti visuomenės dėmesį į sveiką mitybą, informuoti apie pasaulio maisto problemą ir stiprinti žmonių solidarumą kovojant su badu, prasta mityba bei skurdu – tokius tikslus išsikėlė spalio 16–ąją – Pasaulinę maisto dieną mininčios šalys. Pasaulinė maisto diena minima nuo 1979 metų. Tądien, pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT), rengiamos nemokamo maitinimo ir paramos akcijos, siekiama atkreipti dėmesį į sveiką mitybą.
2012-10-16

Dzūkijos vargetos pasiskirstė teritorijas

Jau be­veik mė­nuo Aly­tu­je, Nau­jo­jo­je gat­vė­je prie „Ri­mi" pre­ky­bos cen­tro, vei­kia Vil­niaus ben­dro­vės „Eks­ta­ra“ pir­ma­sis eko­taš­kas mies­te. Per pir­mas tris sa­vai­tes Aly­taus eko­taš­ke su­pirk­ta be­veik tiek pat ant­ri­nių at­lie­kų, kiek to­kiuo­se taš­kuo­se Vil­niu­je ar Šiau­liuo­se, kaip šie ėmė veik­ti.

LSDP po rinkimų dirbs su „tvarkiečiais" bei Darbo partija?

Pergalės rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose besitikintys socialdemokratai didinti minimalią algą, mažinti emigraciją ir skatinti ekonomiką. Surengtoje konferencijoje socialdemokratai patvirtino kandidatų sąrašą. Politologai teigia, kad socialdemokratams laimėti daugiau vietų Seime yra realu, tačiau pažadais rinkėjams abejoja.

Kaip praradus darbą neprarasti savęs

Pagal stresų skalę darbo praradimas – vienas iš stipriausių žmogaus pergyvenimų. Tuo metu patiriama įtampa jis nusileidžia nebent skyryboms ar artimo žmogaus mirčiai. Ypač tada, kuomet žmogus buvo atleistas. Atleidimas iš darbo gali turėti įtakos ir tokioms sveikatos problemoms, kaip hipertonija, diabetas, širdies ligos. Pasirodo, netekus darbo savijauta pablogėja apie 40 proc. Ir visai nesvarbu, kaip greitai žmogus rado naują darbą, pasekmės gali išryškėti vėliau.
2012-04-30

Gegužės 1-ąją bus minima Tarptautinė darbo diena

Gegužės 1-ąją Lietuvoje ir visame pasaulyje bus minima Tarptautinė darbo diena. Ši tarptautinė diena įvairiose pasaulio šalyse švenčiama jau 123 metus. Tarptautinės darbininkų dienos istorija siekia 1886 m. Tų metų gegužės 1-ąją Čikagos miesto policija malšino darbininkų demonstraciją, kurios metu darbininkai reikalavo sutrumpinti darbo laiką iki 8 valandų per dieną. Malšinant demonstraciją neapsieita be aukų.

Filipinuose komunistų sukilėliai nukovė 10 karių

Komunistų sukilėliai Šiaurės Filipinuose iš pasalų užpuolė ir nužudė mažiausiai dešimt karių, skelbia BBC. Naujosios liaudies armijos (NPA) kovotojai užpuolė kariuomenės konvojų atokioje gyvenvietėje Ifugao provincijoje, esančioje į šiaurę nuo Lusono salos, informavo kariuomenės ir policijos pareigūnai. Be kita ko, mažiausiai vienas civilis žuvo per incidentą. Filipinų komunistų partija ir jos ginkluota NPA organizacija prieš Filipinų valdžią kovoja nuo 1969 metų.
2012-04-25

Baltarusijos oligarchas, kuris gyvena tarsi ant parako statinės (II)

Jeigu turtuoliai kažkur ir verkia, tai kaip tik Baltarusijoje. Tačiau jų kančios nesusijusios su konjunktūra pasaulio rinkose ar nesėkmėmis versle. Svarbiausi rizikos faktoriai Baltarusijos oligarchams susiję išimtinai su Aleksandras Lukašenka ir santykiais Baltarusijos valdžioje. Ekspertų vertinimu pačio turtingiausio Baltarusijos oligarcho istorija labai gerai iliustruoja šią situaciją. Pirmą dalį skaitykite čia.
2012-04-14

JAV prezidento vizito Kolumbijoje metu griaudėjo sprogimai

Prie JAV ambasados Kolumbijoje nugriaudėjo du sprogimai. Kaip skelbia ria.ru, JAV prezidentui Obamai viešint Kolumbijoje netoli JAV ambasados sprogo dvi bombos. JAV prezidentas Kolumbijoje dalyvauja regiono valstybių susitikime. Skelbiama, kad vienoje gatvių, esančių netoli ambasados, buvo palikti du sprogmenys. Apie nukentėjusius nepranešama.
2012-04-14

A. Butkevičius: valdančiųjų iniciatyvą dėl pirmalaikių Seimo rinkimų palaikysime

Jeigu valdantieji oficialiai įregistruotų iniciatyvą surengti pirmalaikius Seimo rinkimus, socialdemokratai, pasak jų lyderio Algirdo Butkevičiaus, ją palaikytų, tačiau į pavienių politikų tokius siūlymus nelinkę reaguoti.

Didžiausiuose Vokietijos miestuose valstybės tarnautojai kyla į kovą

Keliuose Vokietijos didmiesčiuose ketvirtadienį vyksta perspėjamieji valstybės tarnautojų streikai. Raginami paslaugų sferos darbuotojų profsąjungos „Verdi“ darbuotojai išėjo į gatves, reikalaudami padidinti darbo užmokestį mažiausiai 200 eurų ir pagerinti darbo sąlygas. Streikuoja Bavarija, Žemutinė Saksonija ir Brėmenas, nuo ankstaus ryto sutrikdytas autobusų ir traukinių eismas Hanoverio rajone. Darbo Žemutinės Saksonijos sostinėje nepradėjo iš viso 800 vairuotojų.
2012-03-08

Nobelio ekonomikos premijos laureatas norėtų vadovauti Pasaulio bankui

Nobelio ekonomikos premijos laureatas amerikietis Jeffry Sachs pareiškė apie savo norą tapti Pasaulio banko (PB) vadovu, perduoda „Al-Jazeera“. Pasak laureato, pastaraisiais metais ši pasaulinės svarbos finansų institucija padarė daug klaidų, nes neįsiklausydavo į ekspertų nuomonę. Jis pridūrė, kad Pasaulio bankui vadovavo daugiausia Volstritas ir aukščiausi politiniai sluoksniai. Ir tai, ekonomisto nuomone, lėmė „milžiniško masto“ suklydimus.
2012-03-08

Peru į pasalą pakliuvo partizanų vadas

Peru sukilėlių lyderis „bičiulis Artemio“ pakliuvo į pasalą. Kaip skelbia BBC, partizaninio pasipriešinimo vadovas pakliuvo į vyriausybės rankas. Švytintis kelias (isp. Sendero Luminoso, keč. K'anchaq Ñan), oficialiai – Peru komunistų partija (isp. Partido Comunista del Perú, PCP) – partizaninė maoistų organizacija, veikianti Peru nuo 1980 m. Siekia įvykdyti revoliuciją ir nuversti buržuazinę Peru valdžią ir įvesti Naująją Demokratiją.
2012-02-12

Geras specialistas – taip pat grėsmė?

Pasaulio ekonomikos forumas prieš kasmetinius susitikimus Davose paskelbia pranešimą apie globalias grėsmes. Grafikų ir skaidrių prikamšyti pranešimai nėra tokie įdomūs kaip siaubo filmai, tačiau kantresniam skaitytojui jie gali sukelti daugiau nerimo nei iš ekrano besiliejantys katastrofų vaizdai. Juk pasaulines grėsmes vertina patyrę ekspertai. Ekspertai vienais metais labiau tikėtinomis laiko vienas grėsmes, kitu laiku – kitas.

K. Leontjeva: turtingųjų apmokestinimas – prastas sumanymas

Po kalėdinės naujų ir didesnių mokesčių dovanos dar neatsitokėję mokesčių mokėtojai ir vėl priblokšti premjero A. Kubiliaus žodžių. Atsakydamas į žurnalisto E. Jakilaičio klausimą apie nekilnojamąjį turtą giminaičiams dovanojančius gyventojus premjeras atsakė: „Dar pamatysime, ar šis įstatymas taip lengvai apeinamas, ar iš tikrųjų Lietuvoje nėra nė vieno turtingesnio žmogaus, kuris norėtų pasekti kad ir amerikiečių milijardieriaus Warreno Buffetto pavyzdžiu – jis pernai kritikavo JAV prezidentą ...

Estijos turtuoliai uždirba penkis kartus daugiau nei skurstantieji

2010 metais ties skurdo riba buvo atsidūrę 17,5 proc. Estijos gyventojų, praneša Statistikos departamentas. Skurdžiai gyvenančiųjų dalis, palyginus su ankstesniais metais, išaugo 1,7 proc. punkto, praneša dzd.ee. 2010 metais gyventojų pajamos sumažėjo, o vidutinis nedarbas išaugo. Valstybinės pašalpos ir pensijos padėjo daliai gyventojų nenuskursti: jeigu šios lėšos nebūtų įskaičiuotos į pajamas, skurdžiai gyvenančių gyventojų dalis 2010 metais būtų siekusi 41,1 proc.
2011-12-16

Progresinius mokesčius numatančius įstatymų projektus siūloma svarstyti artimiausiu metu

Seimo frakcija Tvarka ir teisingumas Seimo Pirmininkei Irena Degutienei įteikė progresinių mokesčių įvedimą reglamentuojančius įstatymų projektus. „Matydami, kaip konservatoriams sunkiai sekasi dirbti savo darbą ir operatyviai bei veiksmingai ruošti su biudžeto įstatymu susijusius projektus, apimančius prabangaus turto apmokestinimą bei kitus mokestinius įstatymus, “tvarkiečiai„ nutarė atiduoti valdantiesiems savo visiškai parengtus projektus, kurie jau užregistruoti“, - sakė frakcijos seniūna...

Premjeras: „Snoras“ naudojosi Lietuvos žmonių patiklumu

Lietuvos banko valdyba ketvirtadienį nusprendė banką „Snoras“ pripažinti nemokiu ir uždaryti, nes jame yra dingę gerokai daugiau turto, nei galvota anksčiau. Bankas nebus skaidomas į „gerąjį“ ir „blogąjį“, jo veikla nebus tęsiama. Toks Lietuvos banko žingsnis premjerui Andriui Kubiliui  atrodo ryžtingas ir pagrįstas, užkertantis kelią dar rimtesnėms problemoms. „Po laikinojo administratoriaus atlikto tyrimo matėsi, kad „Snoras“ savo veikloje kažin ar galėjo būti vadinamas tikru banku.
2011-11-25

„Snore“ gali trūkti dviejų milijardų litų

„Snoro“ žlugimas palietė visą Lietuvą. Žmonės prie banko skyrių šiandien visą dieną laukė savo pinigų. Eilėse sušalę senyvi ir ligoti žmonės atvirai reiškė nusivylimą bankininkų godumu, tuo tarpu Lietuvoje bankui vadovavęs ir prabangą demonstravęs R. Baranauskas gali pabėgti į D. Britaniją. Pasak LNK, banko situacija yra labai sudėtinga. Neoficialiais duomenimis, banko sąskaitose gali nebūti net dviejų milijardų litų, o galbūt ir daugiau.
2011-11-24

Baltarusijos statybininkai darbuojasi Venesueloje

Baltarusijos statybų specialistai per metus pastatė pustrečio tūkstančio butų Venesueloje. Kaip rašo lenta.ru, su nuoroda į naujienų agentūrą Belta, šios šalies statybų kompanija pasirengusi Venesueloje pastatyti visą eilę naujų butų. Manoma, kad Baltarusijos statybų bendrovės statybininkai pasirengę pastatyti iki 20 000 naujų butų šioje P. Amerikos šalyje. Teigiama, kad be Baltarusijos, namus Venesueloje dar stato Rusijos ir Kinijos įmonės.
2011-11-24

„Snoro“ veiklos sustabdymui nebuvo tinkamai pasiruošta?

Bankininkas R. Baranauskas įsitikinęs, kad Lietuvos valdžios įvykdytam „Snoro“ banko nacionalizavimui nebuvo tinkamai pasiruošta, o panašios taktikos jau ėmėsi ir Latvijos pareigūnai, sustabdę giminingo „Latvijas Krajbanka“ darbą, rašo „Respublika“. Bankininkas pripažįsta, kad „Snoras“ turėjo problemų, tačiau tebėra įsitikinęs, jog jis jas ir tegali padėti išspręsti laikinajam administratoriui iš užsienio. Vakar bankininkas „Respublikai“ davė interviu telefonu.
2011-11-23

Lietuvos bankas nagrinės „Snoro“ klausimą

Trečiadienį Lietuvos bankui pateikta ataskaita apie AB banko „Snoras“ finansinę padėtį. Lietuvos banko valdybai laikinasis administratorius Simonas Freakley pateikė ataskaitą apie AB bankas „Snoras“ būklę. Klausimą planuojama svarstyti ketvirtadienį. Lietuvos bankas turėtų paskelbti išvadas dėl padėties „Snore“ ir ką toliau su juo daryti. Visuomenė ir Lietuvos bei pasaulio verslas laukia, kada bankas atnaujins darbą ir bus galima disponuoti lėšomis.

Nelygybė pasaulyje jau tampa akivaizdi

Pasaulio ekonomika vis dar išgyvena nuosmukį, tačiau pasaulio turtai vis auga ir šiais metais pasiekė visų laikų rekordą – 231 trln. JAV dolerių, rašo portalas „Business Insider“, remdamasis naujausia banko „Credit Suisse“ ataskaita. Šiandien daugiau kaip niekada ši suma yra sukoncentruoja pačioje turto piramidės viršūnėje. Vos 0,5 proc. pasaulio gyventojų turi sukaupę stulbinančius 38,5 proc. viso pasaulio turto.
2011-10-22

B. Vėsaitė: socialdemokratai – apie žemės ūkio plėtrą

Greitas ekonominis augimas besivystančiose šalyse, tokiose kaip Indija, Kinija, Brazilija, o taip pat daug greitesnis žemės gyventojų skaičiaus augimas, nei prognozavo Jungtinių Tautų organizacija, labai padidino maisto paklausą pasaulyje. Šių metų spalio pabaigoje pasaulį išvys kūdikis, kurio gimimas reikš, kad mūsų planetoje gyvena jau 7 mlrd. Žmonių, o populiacijos augimas dar daugiau padidės.

Graikijos žmonės nebijo protestuoti prieš politikų sprendimus

Graikijoje prasidėjo nauji streikai prieš reformas, kuriomis vyriausybė nori išvest šalį iš skolų krizės, praneša agentūra AFP. Taksi bendrovės 48 valandas iki trečiadienio streikuos prieš dereguliaciją jų sektoriuje. Tuo tarpu mokesčių tarnybos ir muitinės pareigūnai skelbia streiką dėl premijų mažinimo. Profsąjungų duomenimis, dėl premijų sumažinimo šių darbuotojų darbo užmokestis nuo 2010 metų gegužės jau smuko 30 proc.
2011-09-12

Per riaušes Čilėje sužeista beveik 40 žmonių

Per riaušes, kurios kilo prasidėjus 48 valandų visuotiniam streikui, trečiadienį Čilėje buvo sužeisti 36 žmonės. Policijos duomenimis, beveik 350 asmenų suimti, praneša agentūra AP. Sostinėje Santjage demonstrantai padeginėjo barikadas ir akmenimis apmėtė policijos pareigūnus. Šie reagavo ašarinėmis dujomis. Tarp sužeistųjų yra 19 policininkų ir 17 civilių. Žmones į dviejų dienų streiką sukvietė profsąjungos, studentai ir kairės pakraipos partijos.
2011-08-25

Minimalią mėnesinę algą siūloma didinti nuo rugsėjo

Seimui nepritarus siūlymui nuo liepos didinti minimalią mėnesinę algą (MMA), ją siūloma didinti nuo rugsėjo 1 d. Tai numatantį rezoliucijos projektą „Dėl minimalios mėnesinės algos didinimo“ Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis. Pagal projektą, Vyriausybei siūloma nuo 2011 m. rugsėjo 1 d. didinti minimalios mėnesinės algos dydį iki 900 Lt, o nuo 2012 m. sausio 1 d. - iki 1 000 Lt.
2011-06-20

Kainos pakeitė pasaulio maitinimo įpročius?

Žmonės visame pasaulyje keičia savo maitinimo įspročius dėl išaugusių maisto kainų, teigiama naujo tyrimo išvadose. Dauguma žmonių tirtose šalyse sakė, jog jie daugiau nebevalgo tokio paties maisto kaip valgė prieš porą metų – 39 proc. dėl to kaltina augančias kainas, o 33 proc. nurodo su sveikata susijusias priežastis.
2011-06-16

B. Gruževskis: minimali alga tokia maža, kad neužtikrina žmogaus orumo

Žmonės vis labiau skursta, tūkstančiai bėga svetur, tačiau dešiniesiems politikams ir „laisvosios rinkos“ ekonomistams tai visiškai nerūpi. Minimalios algos didinimas nesulaukia platesnio pritarimo, o pavieniai ekspertai, raginantys didinti žmonių uždarbį, retai girdimi. Vis dėlto, BTV tiesioginiame eteryje Darbo ir socialinių tyrimų instituto direktorius prof. Boguslavas Gruževskis nepabūgo įvardinti dabartinės sistemos blogybių.
2011-05-18

Jaunimo viltys dėl orios senatvės mažėja?

Prastoki II pakopos pensijų fondų, į kuriuos dėta daug vilčių, finansiniai rezultatai kursto radikalius pasiūlymus šiuos fondus iš viso likviduoti arba įsteigti valstybės valdomą fondą. Lietuvoje senatvė labai dažnai siejama su gerokai suprastėjusiu gyvenimu. Šiek tiek vilčių buvo suteikę 2004-aisiais veiklą pradėję II pakopos privatūs pensijų fondai (PF), tačiau orios senatvės viltys labai greitai išgaravo.
2011-05-18

Seimas sugrįš prie minimalios algos didinimo klausimo

Antradienį į Seimo darbotvarkę sugrįš praėjusią savaitę iki kito plenarinio posėdžio atidėtas minimalios mėnesinės algos didinimo klausimas. Seimui planuojama pateikti du dokumentų projektus, susijusius su minimalios mėnesinės algos didinimu. Rezoliucijos projektą „Dėl minimalios mėnesinės algos didinimo“ turėtų pateikti Seimo Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis.

A. Butkevičius perrinktas LSDP pirmininku (papildyta 22.07)

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininku perrinktas Algirdas Butkevičius yra įsitikinęs, kad socialdemokratai yra ta politinė jėga, kuri ne tik yra pasirengusi imtis politinės atsakomybės, atsakomybės formuoti valdžią, bet ir žino, turi kompetencijos tai padaryti. (Papildyta 22.07) Neparlamentinės Lietuvos socialdemolkratų sąjungos (LSDS) atstovai, pirmą kartą pakviesti svečiais į LSDP suvažiavimą, siūlė partijai grįžti prie socialdemokratinių vertybių.

SLF pareiškimas dėl nepavykusio bandymo revizuoti partijos programą

Pastaruoju metu grupelė buvusių SLF narių nesėkmingai bandė sukelti šurmulį partijoje, skleidė įvairias dezinformacijas, kol šis burbulas savaime nesubliuško. SLF prezidiumas šiuo klausimu priėmė šį pareiškimą. Po praėjusių savivaldybių rinkimų iš SLF pasitraukė partijos prezidiumo nariai V. Stančikas ir A. Zalieckas, o taip pat sekretoriato narys A. Aulas, tarybos narys A. Motuzas.

Kaip Lietuvai grąžinti socialinį teisingumą?

“Mokesčiai" – žodis, kuris visuomenėje jau įgavo neigiamą reikšmę, kurį išgirdę žmonės ima raukyti nosį. Tačiau mokesčiai buvo ir yra gyvenimo realybė. Net Biblija kalba apie dešimtinę.Valdantieji, pasiėmę teisę rinkti iš žmonių mokesčius, istorijoje šia galia pasinaudojo įvairiai. Vieni sukūrė žmonių gerovę, kiti vergovę. Vieni tapo žmonių pasididžiavimu, kitiems buvo nukirstos galvos. Aišku viena – rinkdami mokesčius valdantieji tikisi išspręsti esamas ar pačių išsigalvotas problemas.
Į viršų