skirmantas pabedinskas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „skirmantas pabedinskas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „skirmantas pabedinskas“.

Daugiausiai po Seimo rinkimų „nukraujavo“ Darbo partija

Daugiausiai senosios kadencijos parlamentarų su Seimu atsisveikina iš Darbo partijos, tuo tarpu konservatorių gretose praradimų nėra. 2004 metais gavę daugiausiai vietų Seime - 39, nors ir nubyrėjus daliai narių, baigiantis kadencijai „darbiečiai“ turėjo 23 narių frakciją. Po šių Seimo rinkimų, kuriuose dalyvavo koalicijoje su Leiboristų partija, „darbiečiai“ gavo 10 vietų Seime.

Į politikos užribį trauksis ne tuščiomis

Rinkimus pralaimėjusių Seimo narių ir ministrų širdgėlą greičiausiai kiek sumažins pinigai. Pasibaigus Seimo kadencijai parlamentarams ir jų padėjėjams bus padalyti 8 mln. litų. Ministrai tenkinsis kiek kuklesnėmis, bet vis dėlto solidžiomis išmokomis. Į naujos kadencijos Seimą nepatekę parlamentarai, jų padėjėjai bei referentai vargti neturėtų. Jų kompensacijoms išmokėti šių metų biudžete buvo rezervuota apvali suma.

Politikai maudosi milijonuose

Vakar paskelbtos praėjusių metų turto deklaracijos rodo, kad aukščiausius postus valstybėje užimantiems politikams, Seimo ir Vyriausybės nariams bei valdininkams pinigų netrūksta, rašo „Lietuvos žinios“. Pirmieji valstybės asmenys - prezidentas Valdas Adamkus ir premjeras Gediminas Kirkilas neturi nekilnojamojo turto, nors sąskaitose sukaupę nemenkas pinigų sumas. Tačiau net ir 100 tūkst. litų siekiančios santaupos neprilygsta jų sutuoktinių valdomoms lėšoms.

S.Pabedinskas: rinkimų rezultatai Baltarusijoje „padaryti“ skaičiuojant biuletenius

Daugiausia pažeidimų per Baltarusijos parlamento rinkimus padaryta skaičiuojant balsavimo biuletenius. Tai verčia abejoti rinkimų skaidrumu ir sąžiningumu. Taip BNS tvirtino Lietuvos Seimo narys Skirmantas Pabedinskas, su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misija stebėjęs rinkimus Baltarusijoje. „Atkreipėme dėmesį, kad skaičiuojant balsus procedūrų visai nesilaikyta, - pasakojo S.Pabedinskas. - Rinkimų apylinkėje Nr.

Po trejų metų Minskas išdavė vizą Lietuvos Seimo nariui

Prieš trejus metus Lietuvos parlamentarų neįsileidęs oficialusis Minskas šįkart neužtrenkė durų stebėti rinkimų šioje šalyje susiruošiam politikui. Rugsėjo 26-29 d. Seimo narys Skirmantas Pabedinskas, kaip Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misijos narys, stebės parlamento rinkimus Baltarusijoje. 2006 m. kovą jis su tokia pačia misija norėjo vykti į Minską, tačiau tuomet Baltarusijos ambasada Vilniuje jam ir dar penkiems Lietuvos parlamentarams nedavė vizos.

Valstiečių liaudininkų sąraše A.Pekeliūnas nusmuko į 10 vietą

Šią savaitę kandidatų į Seimą sąrašą patvirtino ir Valstiečių liaudininkų sąjungos taryba. Jo priekyje - partijos lyderė žemės ūkio ministrė Kazimiera Prunskienė. Bet, pasak „Lietuvos ryto“, gana smarkiai nuskriaustas liko vienas spalvingiausių šios partijos veikėjų - skandalingai pagarsėjęs Seimo vicepirmininkas Alfredas Pekeliūnas. Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad jis - vienas labiausiai nemėgstamų politikų.

Politiniai turistai laužo pažadus

Partijas ar Seimo frakcijas lyg kojines keičiantys parlamentarai kartais praranda ir atmintį apie duotą garbės žodį, o dėl to gali nukentėti per kitus rinkimus, rašo trečiadienio „Respublika“. Iš vienos partijos į kitą lakstantys parlamentarai gali skaudžiai nudegti pačiu nemaloniausiu laiku – prieš pat naujo Seimo rinkimus.

Darbo partija

Darbo partija buvo įkurta 2003 metų spalio 18 dieną. Pirmajame (steigiamajame) jos suvažiavime, vykusiame Vilniuje, dalyvavo per 1000 Lietuvos piliečių. Jame buvo išrinkta partijos vadovybė, patvirtinti veiklos programos prioritetai. Partijos pirmininku tapo Viktoras Uspaskich. 2003 m. lapkričio 25 d. Darbo partija buvo oficialiai įregistruota Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijoje.
2008-08-26

Partijos jau kraunasi amuniciją rinkėjų balsų medžioklei

Anksčiau Seimo rinkimuose ketinęs dalyvauti Panevėžio socdemų lyderis Povilas Vadopolas, prieš dvi savaites išrinktas miesto meru, jau abejoja, ar sieks parlamentaro kėdės. Kitas miesto vadovas – Savivaldybės administracijos direktorius „tvarkietis“ Stasys Karčinskas į tai, kad sėkmės rinkimuose atveju nebaigs šios miesto Tarybos kadencijos, tik moja ranka.
Lietuva 2008-06-29

KA ministras neigia, kad Afganistano Goro provincijoje – „betvarkė“

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas neigia įtarimus, jog Afganistano Goro provincijoje, kur tarnauja Lietuvos kariai, dedasi „betvarkė“. Tokiu žodžiu galimą situaciją provincijoje apibūdino Seimo valstiečių liaudininkų frakcijai priklausantis Skirmantas Pabedinskas, Vyriausybės valandos metu Seime kamantinėdamas ministrą.
REKLAMA
REKLAMA

G. Jakavonis iš etikos sargų susilaukė tik kritikos

„Stribe“ Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direktorę Aureliją Stancikienę išvadinęs parlamentaras Gediminas Jakavonis Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje atsipirko tik rekomendacija nevartoti tokių palyginimų. Sprendimas etikos sargų posėdyje trečiadienį buvo priimtas nedalyvaujant G.Jakavoniui, nors dar prieš pusvalandį jis dalyvavo bendrame Aplinkos apsaugos bei Audito komitetų posėdyje.

V. Muntianas neprieštaraus neliečiamybės panaikinimui

Prokurorų baudžiamojon atsakomybėn prašomas patraukti Seimo narys „pilietininkas“ Viktoras Muntianas sako neprieštarausiantis neliečiamybės panaikinimui, tačiau atsisakyti parlamentaro mandato nežada, nors kiek anksčiau kalbėdamas BNS tokios galimybės neatmetė. „Mano veiksmai visi teisėti, tuo esu įsitikinęs“, - žurnalistams sakė V.Muntianas, o paklaustas, ar ketina pats atsisakyti parlamentaro mandato buvo konkretus: „Įdomūs jūsų pasiūlymai.

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena paminėta Biržų tvirtovės rūmuose

Gegužės 7 dieną  Lietuvos žurnalistų sąjunga kartu su Biržų rajono savivaldybe  Biržų tvirtovės rūmų salėje surengė Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos, žurnalistų profesinės šventės, minėjimą. Šventinį renginį vedė Juozas Šalkauskas, pradėjęs šventę Bernardo Brazdžionio eilėmis apie lietuvišką žodį.

Į Seimo poliglotus yra kam lygiuotis

Dauguma parlamentarų nepadarytų gėdos mūsų šaliai užsienyje, mat tikina puikiai kalbantys bent keliomis kalbomis. Tačiau esama ir tokių, kurie per vizitus svetur be vertėjo negali žengti nė žingsnio, rašo „Lietuvos žinios“. Gilinantis į Seimo kanceliarijos turimus parlamentarų anketų duomenis gali susidaryti įspūdis, kad dauguma tautos išrinktųjų - tikri užsienio kalbų žinovai. Visi Seimo nariai tikina laisvai kalbantys rusiškai.
2008-04-26

S. Pabedinskas: „Esu ne toje barikadų pusėje“

Skirmantas Pabedinskas, daugiau nei trisdešimt metų buvęs nepamainomas Lietuvos televizijos ir radijo korespondentas Panevėžio krašte, susiviliojęs „darbiečių“ pažadais pateko į Seimą, tačiau mano, kad pataikė ne į tą galerą, rašo „Lietuvos žinios“. Trapiojo Viktoro aura - Daug metų buvote vienas populiariausių laidos „Panorama“ televizijos žurnalistų.

Seimo etikos sargai išsirinko vadą (papildyta)

Seimas ketvirtadienį Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininku patvirtino darbietį Manfredą Žymantą. Už jo kandidatūrą balsavo 58 parlamentarai, 1 – prieš ir 3 – susilaikė Už M.Žymantą ketvirtadienio posėdyje balsavo 7 etikos sargai iš 8 dalyvavusiųjų. Komisijos pirmininko vieta Darbo partijai priklauso remiantis opozicinių partijų susitarimu.

Darbiečiai Seimo etikos sargams vadovauti deleguoja M. Žymantą

Opoziciniai darbiečiai sutarė į Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadovus deleguoti savo partietį Manfredą Žymantą. Jo kandidatūrą dar turės patvirtinti patys etikos sargai ir Seimas, tačiau komisijos pirmininko vieta Darbo partijai priklauso remiantis opozicinių partijų susitarimu. Etikos ir procedūrų komisija į posėdį tvirtinti savo vado rinksis ketvirtadienį ryte.

Seimo etikos sargams vadovaus darbiečių atstovas

Seimo Etikos ir procedūrų komisija artimiausiu metu turės pirmininką - seniūnų sueigoje politinių partijų frakcijų lyderiai sutarė, jog etikos sargams vadovaus darbiečių atstovas. Etikos ir procedūrų komisijoje Darbo partija turi du atstovus Zitą Žvikienę ir Manfredą Žymantą. Darbiečiai turės nutarti, kuris iš jų taps etikos sargų galva, tuomet komisijos pirmininką tvirtins Seimas.

M. Saakašvilis perrinktas Gruzijos prezidentu

Suskaičiavus 90 proc. visų balsavimo biuletenių, vienintelis Gruzijos prezidento rinkimų favoritas yra ligšiolinis šalies vadovas Michailas Saakašvilis. Jam tenka 51.9 proc. visų suskaičiuotų balsų. Antro rinkimų turo greičiausiai nebus, nes jis būtų skelbiamas tik tuo atveju, jei nė vienas kandidatas nesurinktų daugiau nei 50 proc. balsų. Po M. Saakašvilio antroje vietoje yra opozicijos lyderis Levanas Gachechiladzė, kuriam atiduota daugiau nei 25 proc. balsų.
2008-01-07

„Apskritas stalas“: ar pavyks M. Saakašviliui suvienyti suskilusią gruzinų tautą?

„Balsas.lt“ ragina klausti „Žinių radijo“ laidos dalyvius. Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) išankstinius prezidento rinkimus Gruzijoje įvertino kaip atitinkančius demokratijos normas, tačiau susidūrusius su „svarbiais iššūkiais“. Visų pirma dažniausiai kritikuojama rinkimų kampanija, per kurią Michailo Saakašvilio štabas naudojo administracinį resursą. Lietuvos prezidentas dar nepaskelbus oficialių rinkimų rezultatų pasveikino Gruziją išlaikius demokratijos egzaminą.
2008-01-07

Etikos sargai nesutaria: rinkti pirmininką ar dirbti turint tik pavaduotoją

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nariai nesutaria: išsirinkti pirmininką ar ramiai dirbti turint pirmininko pavaduotoją.Socialdemokratas Algimantas Salamakinas ragina užbaigti "palaidos balos" situaciją ir patvirtinti vadovą. Pasak jo, nepatvirtindama opozicijos išrinkto kandidato į komisijos pirmininkus konservatorių frakcijos nario Kęstučio Čilinsko, komisija pasielgė negarbingai.

Tarp etikos sargų gali nelikti konservatorių

Seimo Etikos ir procedūrų komisija veikiausiai turės dirbti be konservatorių - nepatvirtinus Kęstučio Čilinsko komisijos pirmininku Tėvynės sąjunga (TS)nebesiūlo naujo kandidato ir svarsto galimybę atšaukti kitą narį - Antaną Matulą. Ketvirtadienį vykusio Seimo posėdžio metu Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Česlovas Juršėnas parlamentarams pasiūlė tvirtinti komisiją iš 11 narių, nes konservatoriai neteikia naujo kandidato.

Nepavykus tapti etikos sargų vadovu K.Čilinskas palieka komisiją

Nepavykus tapti Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadovu konservatorių frakcijai priklausantis Kęstutis Čilinskas traukiasi ir iš jos narių, nes esą nenori būti "teisės ir etikos reikalavimų neatitinkančios veiklos dalyviu". "Pasitraukiu iš komisijos, visų pirma, dėl to, kad pusė jos narių neleis baigti formuoti komisijos, kol frakcijos neišrinks kito priimtino kandidato.

Etikos sargai kratosi K. Čilinsko

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nenori, kad jai vadovautų opozicijos patvirtintas kandidatas į pirmininkus konservatorius Kęstutis Čilinskas.Slaptame balsavime trečiadienį iš 12 komisijos narių pačiam K.Čilinskui nedalyvaujant už jo kandidatūrą balsavo 5 nariai, o 6 nesutiko su opozicijos pasirinktu kandidatu.Iškart po balsavimo etikos sargai pradėjo skirstytis nenutarę, kaip elgtis toliau.

K. Čilinskas greičiausiai vadovaus etikos sargams

Seimo opozicinės frakcijos sutarė, kas turėtų vadovauti Etikos ir procedūrų komisijai - preliminariai etikos sargų vadu turėtų būti paskirtas konservatorius Kęstutis Čilinskas.Jo kandidatūrai slaptame balsavime antradienį pritarė dauguma konservatorių, darbiečių, liberalų, liberaldemokartų, socialliberalų ir mišrios Seimo narių grupės parlamentarų.

Seimo etikos sargai turi vicepirmininką

Seimo Etikos ir procedūrų komisija jau turi dalį vadovybės - antradienį susirinkę etikos sargai išsirinko komisijos pirmininko pavaduotoją, kuriuo tapo socialdemokratas Jonas Juozapaitis.Naująsias jo pareigas jau patvirtino ir Seimas."Mes šiandien susirinkome ir išrinkome pirmininko pavaduotoją, kad komisija nebūtų neveiksni, nes jau yra darbai, reikia pradėti veiklą.

Nauja Seimo Etikos ir procedūrų komisija – be R. Kšanienės

Šiandien Seimas nusprendė sudaryti naują Etikos ir procedūrų komisiją. Už tai balsavo 53, prieš – 2, susilaikė 10 Seimo narių, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.  Atsižvelgiant į frakcijų raštiškus pasiūlymus, nuspręsta sudaryti naują Seimo Etikos ir procedūrų komisiją iš 12 narių.

Etikos komisijoje liko trise

Seimui nepajėgus atstatydinti dėl skandalingo vojažo į Maskvą Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadovės Romualdos Kšanienės, jos komandoje beliko ji pati su dar dviem nariais - kolega „darbiečiu“ Manfredu Žymantu ir liberaldemokratu Remigijumi Aču.Antradienį etikos sargų gretas pranešė paliekantys valstiečiai liaudininkai Aldona Staponkienė bei Skirmantas Pabedinskas.

Iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pasitraukė ir valstiečiai

Sugrįžusi iš komandiruotės užsienyje, Valstiečių liaudininkų ir pilietinės demokratijos frakcijos seniūnė Aldona Staponkienė pareiškė, kad atsistatydina iš Etikos ir procedūrų komisijos. Iš Etikos ir procedūrų komisijos pasitraukia ir valstietis liaudininkas Skirmantas Pabedinskas, pranešė VLPD frakcijos spaudos tarnyba.

Dabartiniame Seime - daugiausiai politinių migrantų

Trejus metus dirbantis šios kadencijos Seimas gali būti vadinamas rekordininku pagal politinių perbėgimų mastus. Į 2004 m. lapkričio 15 d. kadenciją pradėjusį dabartinį Seimą pateko aštuonių partijų atstovai. Dabar Seime yra jau dešimties partijų atstovai, rašo „Kauno diena“.Nuo 2004–ųjų iki šiol 38 parlamentarai pakeitė po dvi ir daugiau frakcijų. Seimas dirba 36 mėnesius, tad vidutiniškai kartą per mėnesį vienas tautos išrinktasis pakeisdavo frakciją.Taip nebuvo nė viename ankstesniame Seime.

J. Abromavičiaus žūtį tyrusi Seimo komisija patvirtino išvadas

Seimo laikinoji komisija, tyrusi savanorio Juro Abromavičiaus žūties aplinkybes, pirmadienį skubiai sušauktame posėdyje patvirtino savo išvadas, pranešė „LTV žinios“. Seimui siūloma prašyti Krašto apsaugos ministerijos paaiškinti, kodėl ši pranešė komisijai neturinti informacijos apie J. Abromavičių. Nors praėjusį penktadienį komisija balsavimą dėl išvadų žadėjo rengti antradienį, savaitgalį nuomonę pakeitė. Mat rytoj jau bus pasibaigęs terminas, kai išvados turi būti pateiktos Seimui.

Komitetas bus griežtas, bet teisingas

Seimo nariai pasiryžę atidžiai stebėti, ar Valstybės saugumo departamentas vadovaujasi parlamentinio tyrimo išvadose nurodytomis gairėmis, rašo "Lietuvos žinios".Rudens darbus pradėjęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) nusiteikęs rimtai kontroliuoti, kaip Valstybės saugumo departamentas (VSD) ir jo naujasis vadovas vykdo parlamentinio departamento veiklos tyrimo išvadas bei rekomendacijas.

„Žiniasklaidos anatomija": Kaip Lietuvos politinį veidą keičia analitiniai Lietuvos žurnalai ir laikraščiai?

„Balsas.lt“ ragina klausti „Žinių radijo“ laidos dalyvius.2007 07 24 (10.10 val. ir 19.10 val.)Jau šį rudenį prognozuojama tikra rinkimų į Seimą karštinės pradžia. Politikai dėlioja įvairias kombinacijas, kaip ir su kuo geriausiai bendradarbiauti, kad partija užsitikrintų kuo daugiau vietų Seime. Tiesa, rinkimai vyks tik kitais metais. Tačiau žurnalistai ir analitikai jau dabar akylai stebi situaciją ir teikia atsargias prognozes bei vertinimus apie tuos, kurie turi daugiau ar mažiau šansų.
2007-07-23

Su korupcija Lietuvoje galbūt kovos viena didžiulė kontora

Šiandien Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai registravo įstatymo projektą, numatantį sujungti Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą prie Vidaus reikalų ministerijos (FNTT). Tokį pasiūlymą pateikė NSGK pirmininkas Algimantas Matulevičius ir NSGK nariai Rimantas Bašys, Rimantas Smetona, Saulius Pečeliūnas, Rasa Juknevičienė, Skirmantas Pabedinskas ir Romualda Kšanienė.

Trečiadienio „Apskritas stalas“: ar Lietuva turėtų ištiesti pagalbos ranką Ukrainai?

„Balsas.lt“ ragina klausti „Žinių radijo“ laidos dalyvius.Prezidentas Viktoras Juščenka paleido Ukrainos Aukščiausiąją Radą. Įtampa jau seniai drasko Ukrainos politinę sistemą. Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus kartu su Lenkijos vadovu Aleksandru Kvasnievskiu ir ES generaliniu sekretoriumi Chavieru Solana prieš kelerius metus sėkmingai išsprendė porinkiminę Ukrainos krizę ir prisidėjo prie padėties šalyje stabilizavimo.
2007-04-04

Vyriausybės valandoje Seime - ir apie utėles

Vyriausybės valandos Seime metu ministrai sulaukė klausimų ne tik, kaip paprastai, apie energetiką, šalies nacionalinį saugumą, teisės aktų pokyčius, bet ir apie parazitus - utėles. Seimo narys iš Panevėžio Skirmantas Pabedinskas ketvirtadienį ministrų kabineto klausė, kas daroma, siekiant sustabdyti utėlių plitimą mokyklose. Žiniasklaida praneša, jog Panevėžio mokyklose masiškai plinta pedikuliozė - utėlėtumas.

VSD: komitetas tyrimo medžiagą paviešino neteisėtai

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) antradienį išslaptino dalį Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos tyrimo medžiagos, tačiau VSD teigia, kad tai padaryta neteisėtai. "Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymas aiškiai reglamentuoja slaptos informacijos išslaptinimo procedūras.

V. Muntianas: išslaptinęs VSD veiklos tyrimą NSGK viršijo įgaliojimus

Seimo pirmininką Viktorą Muntianą nustebino Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) sprendimas išslaptinti dalį Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos tyrimo medžiagos. Seimo pirmininko vertinimu, komitetas tokiu veiksmu viršijo savo įgaliojimus. "Mano supratimu, komiteto veiksmai neatitinka įstatymų, komitetas viršijo savo įgaliojimus", - antradienį BNS sakė parlamento vadovas. Planuota, jog sprendimą - viešinti medžiagą ar ne ir kokia forma - priims Seimo valdyba trečiadienį.

Parlamentarai užsimojo "apkarpyti" Konstitucinio Teismo galias

Grupė parlamentarų Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Konstitucinio Teismo įstatymo pataisų projektą, kuriuo siūloma "apkarpyti" jo galias.Pataisomis, kurias teikia parlamentarai Algimantas Matulevičius, Vytautas Čepas, Jonas Ramonas, Skirmantas Pabedinskas ir Henrikas Žukauskas, būtų įtvirtintas draudimas "plečiamai aiškinti Konstitucijoje ir įstatyme įtvirtintus Konstitucinio Teismo uždavinius ir įgaliojimus", "kištis į įstatymų leidžiamosios valdžios kompetenciją".Pagal jas, Konstitucini...

Parlamentarų gyvenimas – skilinėjančiame name

Neseniai Vilniaus senamiestyje nugriuvus daliai gyvenamojo namo, pulta ieškoti ir kitų nesaugių sostinės pastatų. Savaitinis žurnalas „Ekstra“ tokį pastatą rado pačioje Seimo pašonėje – ne ką kitą, o vos 1994 metais baigtą statyti parlamentarų viešbutį. „Dirbu jau šešerius metus. Ir kasmet sienose atsiranda vis naujų plyšiukų.
Lietuva 2007-02-12

Slaptas VSD pažymas Seimas sieks išpešti įstatymu

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) niekaip negalintis iš Valstybės saugumo departamento (VSD) gauti slaptų pažymų, mėgins jas išsireikalauti naujomis įstatymų pataisomis.
titulinis 2007-01-16

Kovos lauke prieš VSD tvirtai stovi tik konservatoriai

Dauguma parlamentinių frakcijų kol kas neatskleidžia, kokios pozicijos.laikysis balsuojant dėl Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) atlikto Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos tyrimo išvadų projekto - sprendimą ruošiasi priimti antradienį prieš plenarinį posėdį.Kol kas vieninteliai opoziciniai konservatoriai, kurių iniciatyva ir buvo pradėtas VSD veiklos tyrimas, neabejoja - balsuos už departamento vadovybei nepalankias išvadas.
Lietuva 2006-12-04

Mauzeris su Sūrskiu pataria, kaip apsiginti nuo vaiduoklių

Politologai Mauzeris su Sūrskis demonstruoja puikų Konstitucijos išmanymą ir pasiūlo kiekvienam Seimo nariui priesaiką pagal poreikius ir įsitikinimus. Vėliau atskleidžia vieną Darbo partijos paradoksą ir pataria, kaip apsiginti nuo vaiduoklių. Mauzeris: Sūrski, klausiu tavęs, kaip Konstitucijos žinovo... Sūrskis: ...ačiū... Mauzeris: Vat vakar Juršėnas Seimo bedieviams, tai yra sau, sukūrė antrąją priesaiką.
2005-11-29

Parlamentarai nenori eskaluoti įtampos su Rusija

Pastaruoju metu paaštrėjusius Lietuvos ir Rusijos santykius trečiadienį svarstę Užsienio reikalų bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų nariai pasisakė prieš tolesnės įtampos eskalavimą. "Kartais atrodo, jog iš mūsų tikimasi, kad šita situacija būtų aitrinama. Manau, jog mes turėtume būti šioje situacija pakankamai racionalūs ir ramūs", - žurnalistams sakė URK pirmininkas Justinas Karosas, pasibaigus uždaram posėdžiui.
2005-03-30

Gauta naujų KGB rezervininkų pavardžių

Aukštų pareigūnų ryšius su sovietų saugumo struktūromis tirianti komisija gavo naujus KGB rezervo karininkų sąrašus. Juose daugiau kaip du šimtai pavardžių. Komisijos pirmininkas Skirmantas Pabedinskas sako, kad ši informacija formuojant komisijos išvadas lemiamos įtakos neturės. Pasak komisijos pirmininko Skirmanto Pabedinsko, naujus KGB rezervo sąrašus perdavė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro darbuotojas. Jame apie pustrečio šimto pavardžių.
2005-02-23

“Prašau žodžio”: kokia nauda visuomenei paskelbus KGB rezervo sąrašą?

Lenkijos internetinėje žiniasklaidoje, Lenkijos dienraštyje “Gazeta Wyborcza” ir Lietuvos savaitraštyje “Veidas” paskelbtas Lietuvos KGB karininkų rezervo sąrašas. Šis sąrašas tikras, sako istorikas Arvydas Anušauskas. Šis sąrašas smarkiai praretintas, jame trūksta mažiausiai 15 pavardžių, sako Seimo narys Skirmantas Pabedinskas. Kokia nauda visuomenei paskelbus minėtą sąrašą? Kita laidos tema: “Gydytojos patarimu nusipirkau tris geležies preparato ampules.
2005-02-17

10 proc. galimų KGB rezervo karininkų nepanoro jais tapti

KGB rezervistų sąrašuose minima daugiau aukštų pareigūnų ir politikų, negu yra atsidūrę Seimo laikinosios tyrimo komisijos akiratyje. Komisijos pirmininkas Skirmantas Pabedinskas tikina, kad tyrimo išvadą pateikus Seimui šių asmenų pavardės bus paviešintos. Antradienį už uždarų durų posėdžiavusiai komisijai Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktorius Arvydas Anušauskas pateikė KGB rezervo sąrašų fragmentus.
2005-02-01

Dėl šantažo A. Matulas kreipsis į Generalinę prokuratūrą

Seimo narys konservatorius Antanas Matulas apkaltino Seimo vicepimininką Alfredą Pekeliūną šantažavus jį dėl tarnybos sovietinei karinei kontržvalgybai priklausiusiame kariniame dalinyje ir dėl šantažo ketina kreiptis į Generalinę prokuratūrą. Apie savo sprendimą kreiptis į Generalinę prokuratūrą A. Matulas pranešė pirmadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje. Šiam sprendimui pritarė Tėvynės sąjungos (TS) frakcija. "Aš esu pritrenkta, užmušta tuo, kad KGB kaip niekad yra suaktyvėjusi.
2005-01-31

Seimo komisija nusiteikusi ryžtingai

KGB rezervą tirsiančios Seimo laikinosios komisijos pirmininkas Skirmantas Pabedinskas tikisi, jog ji "užbrėš brūkšnį" šios sovietų slaptosios tarnybos šešėlių istorijoje. Komisija taip pat žada paviešinti visus dabar aukštus postus užimančius KGB rezervistus. "Jeigu mes galėsime užbrėžti brūkšnį KGB šešėlių eskalavime, tai bus komisijos nuopelnas", - žurnalistams sakė komisijos pirmininkas.
2005-01-26

Seime – postų komitetuose dalybos

Anksčiau tarp galimų kandidatų į ministrus minėtas Darbo partijos narys Antanas Bosas dabar pretenduoja vadovauti parlamentiniam Aplinkos apsaugos komitetui. Pirmininkauti šiam komitetui norėtų ir “valstiečiai”. A.Bosas žurnalistams sakė, kad užimti minėto Seimo komiteto pirmininko postą jį "įpareigojo" partija. Jis pasipiktino, išgirdęs žurnalistų klausimą, kam teiktų prioritetus dirbdamas šioje srityje.
2004-11-17
Į viršų