renovacija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „renovacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „renovacija“.
Gyventojai be žado: suniokojo jų balkonus, nors turėjo tvarkyti visai kitą daugiabutį?
Lietuviai neretai skundžiasi savo daugiabučių namų administratoriais, dažniausiai – jų atliekamais darbais ir itin didelėmis jų kainomis. Vis tik, kad ir kiek tenka mokėti, yra tikimasi, kad darbai bent jau bus atlikti ten, kur reikia, ir nebus pridaryta dar daugiau žalos. Tačiau atvejų būna visokių.
Štai kada galite netekti kompensacijos už šildymą: įsidėmėkite
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena, kad daugiabučių namų butų savininkams, turintiems teisę gauti kompensacijas už šildymą, visos renovacijos išlaidos padengiamos 100 proc.
Taip pat atkreipia dėmesį, kad šildymo išlaidų kompensaciją gaunantys asmenys ją gali prarasti, jei nesutiks dalyvauti namo renovacijos programoje.
Griauti norimą namą Palangoje sutuoktiniai prikėlė antram gyvenimui: rezultatas pribloškia
Nugriauti planuojamą namą Palangoje 30 metų su interjero kūrimu dirbantys Laisvis Janulis ir Beata Janulienė jį pakeitė neatpažįstamai – pilkas, pasenęs namas įgavo ne tik daugiau spalvų, bet ir gyvybės.
Menininkas L. Janulis šypsodamasis sako, kad geriausias darbo įvertinimas buvo išgirsti žodžiai, kad su žemės paviršiumi sulyginti planuotas namas ir toliau stovės, nes prikėlus jį naujam gyvenimui planų jį griauti nebėra.
Kauniečių pora nustebino ir visko mačiusius: ėmė ir nusipirko seną dvarą
Iš Kauno kilusi Deimantė Meilutė-Ganusauskienė su vyru prieš kelis metus priėmė rimtą sprendimą – įsigijo Ukmergės rajone esančią dvarvietę. Joje išlikęs senasis svirnas, oficina be stogo, nedidelė dalis arklidžių ir įspūdingo dydžio brandžių medžių alėja sužavėjo jauną šeimą, kuri pasiryžo atgaivinti krašto paveldą.
Deimantė pasakojo, kad tinkamos dvarvietės kartu su vyru ieškojo net penkerius metus.
Parodė, kaip perstatys daugiabučius, kuriuose gyvenate: didesni balkonai ir įėjimai ne pro duris?
Lietuvos miestuose daugėja renovuotų daugiabučių. Vilniaus miesto savivaldybė pateikė rekomendacijas, kaip reikėtų keisti renovuojamų daugiabučių dizainą – didinti balkonus, įrengti terasas ir atskirus įėjimus.
Viešoji įstaiga „Atnaujinkime miestą“ kartu su Vilniaus miesto savivaldybe parengė ir šią savaitę pristatė daugiabučių renovacijos gidą, kuriame teikiami nauji pasiūlymai ir vizualizacijos.
Didesni balkonai
Vienas naujausių pasiūlymų – balkonų didinimas.
Pamatę, kaip radviliškiečiai atnaujino seną namą, žado netenka visi: pasakė, kiek kainavo
Radviliškietė Vaiva Vaičiūnienė su vyru Pauliumi prieš keletą metų nusprendė imtis drąsaus žingsnio – vietoj naujo namo statybos pasirinkti seno, apgriuvusio namo renovacijos. Nors tokia užduotis atrodė sudėtinga, šeima buvo pasiryžusi ne tik atkurti namo funkcionalumą, bet ir sukurti erdvę, kuri atitiktų jų poreikius bei viziją.
Vaiva su Pauliumi prieš keletą metų nusprendė įsigyti seną namą, nors iš pradžių svarstė apie gyvenimą užmiestyje.
Kaimynai – apie Vilniuje prie namo padarytą įvažiavimą: „Ne tik apie save reikia galvoti“
Sostinės Kalnėnų rajono gyventojus stebina kaimyno įžūlumas ar išradingumas: tiesiai ant pėsčiųjų tako pasistatė kelių metrų pločio iškilusį įvažiavimą į garažą, kuris trukdo dviratininkams, motinoms su kūdikių vežimėliais, o žmogui su neįgaliojo vežimėliu toks takelis išvis nebeįveikiamas.
Vieni baiminasi dėl saugumo, mat tamsiu paros metu tokio slenksčio galima ir nepastebėti, kiti stebisi, kaip galima visai neturėti sąmoningumo.
Mažoji renovacija – efektyvus ir naudingas pasiūlymas daugiabučių gyventojams
Didinti energinį efektyvumą savo daugiaubučiuose namuose ir mažinti išlaidas už energiją gyventojai gali modernizavę pastatų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų punktus/mazgus.
Mažojo renovacija – efektyvus ir naudingas pasiūlymas daugiabučių gyventojams, o investicijų intensyvumas gali būti nuo 60 iki 100 procentų.
Europos Sąjungos investicijos stiprina Lietuvos energetikos sistemos saugumą
Su Europos Sąjungos investicijų pagalba sustiprinta energijos baterijų parko veikla. Įmonė džiaugiasi pasiekimais ir planuoja tolimesnę plėtrą....
Gyventojai bet kokia kaina priešinasi renovacijai: negąsdina nei kiauras stogas, nei bėgantis vanduo
Daugiabučių gyventojai dėl namo tvarkymo darbų privalo susitarti tarpusavyje. Tačiau dalis gyventojų, bijodami papildomų išlaidų, bet kokiems remonto ar renovacijos darbams atkakliai priešinasi. Žmonėms nesvarbu net prakiuręs stogas ir į butus tekantis vanduo.
Nesutarimais su kaimynais sutiko pasidalinti naujienų portalo tv3.lt skaitytojas vilnietis Gediminas (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi).
Jis skundėsi, kad gyvena avarinės būklės daugiabutyje Naujamiestyje.
REKLAMA
REKLAMA
Kitąmet planuojama rekonstruoti Vilniaus rotušę, bus tvarkomas jos fasadas
Kitų metų pavasarį planuojama pradėti Vilniaus rotušės rekonstrukciją, pirmadienį pranešė sostinės savivaldybė.
Anot savivaldybės, taip pat planuojama tvarkyti rūsio patalpas, restauruoti vertinguosius fasado elementus, langus, duris ir atlikti kitus būtinus remonto ir tvarkymo darbus pastato viduje ir išorėje.
„Rotušė yra ne tik Vilniaus miesto puošmena, bet ir svarbi mūsų istorinio bei kultūrinio paveldo dalis.
Pamatę, kaip vilniečiai atnaujino seną sodybą, pritrūksta žodžių: rezultatas stulbina
Trys Vilniuje gyvenantys draugai Indrė Balakauskaitė (36), Rimas Bušauskas (31) ir Vilius Vasiliauskas (27) metė sau iššūkį – renovuoti seną sodybą, kaip patys vadina – trobą. Su dideliu užsidegimu jie užsibrėžė viską padaryti savo pačių rankomis, be niekieno kito pagalbos ir šiandien jau džiaugiasi įspūdingu rezultatu.
Idėjos iniciatore tapo Indrė, kurios aistra – užsiimti „pasidaryk pats“ projektais ir dekoravimo darbais.
Keičia kompensacijas už daugiabučių renovaciją – daugiau žmonių galės nemokėti
Trečiadienį Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo išplečiamas ratas gyventojų, kuriems bus kompensuojamos išlaidos už namų atnaujinimą.
Projektu siekiama užtikrinti valstybės paramos teikimą nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, žuvusių ir nukentėjusių gynėjų šeimos nariams (vaikams (įvaikiams), našliams (našlėms) ir tėvams (įtėviams).
Taip pat projektu siekiama paspartinti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) projektų įgyv...
Tūkstančiai lietuvių gali gauti kompensacijas, bet nieko nedaro: pinigų nereikia?
Prieš ketverius metus Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė išsikėlė ambicingą tikslą – žadėjo renovuoti tūkstantį daugiabučių kasmet. Šio tikslo pasiekti nepavyko – praėjusiais metais buvo renovuoti vos 278 daugiabučiai. Aplinkos ministerija pirštu beda į gyventojų bendruomenes, kuriose neretai trūksta susitarimo. O štai Lietuvos statybininkų asociacijos pirmininkas sako, jog būtina keisti renovacijų finansavimo tvarką.
Panevėžio rajone siūlo rekonstruoti daugiabutį, gyventojai pikti: „Iš ko mes mokėsim, iš pašalpos?“
Daugiau nei 3 milijonus eurų – tiek Panevėžio rajono savivaldybė užsimojo išleisti nugyvento bendrabučio rekonstrukcijai nedideliame kaime ir ten įrengti socialinius būstus. Vietos politikas skaičiuoja, kad vieno būsto kaina atokiame kaime atsieis kone brangiau nei didmiestyje.
Valdžia atkerta, kad auksinių vonių tikrai neįrenginės. Esą bus sukurtos šiuolaikiškos sąlygos bent daliai laukiančiųjų socialinio būsto.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Paramą būstui renovuoti gaus daugiau nepriklausomybės gynėjų
Renovuojant būstą į valstybės paramą galės pretenduoti daugiau nukentėjusiųjų nuo 1991 metų sausio įvykių ir vėliau vykdytos SSRS agresijos šeimų narių.
Seimas ketvirtadienį leido valstybės paramos nuo šio birželio siekti žuvusiųjų nepriklausomybės gynėjų vaikams, našliams ir tėvams, taip pat – gynėjų, netekusių 45 proc. ir daugiau darbingumo arba pripažintų invalidais, nepilnamečiams vaikams, sutuoktiniams, tėvams.
Išardę namų židinį, pora negalėjo patikėti, ką rado: užminė mįslę
Laura ir Jasonas Lamonby-Parkeriai išardę židinį rado keletą paslaptingų laiškų, tačiau kaimynai, regis, nežino, kokiai moteriai jie buvo adresuoti.
Savo namus remontuojanti pora liko priblokšta, kai rado paslaptingus laiškus, adresuotus moteriai, kurios, atrodo, niekas nepažįsta.
Laura ir Jasonas Lamonby-Parkeriai planuoja visiškai pertvarkyti savo namą Vidnese, Češyro grafystėje – pasatyti priestatą ir atnaujinti visus kambarius.
Daugiabučių renovacijai Lietuvoje skiriama dar 200 mln. eurų
Lietuvoje pradeda veikti antras daugiabučių namų renovacijai finansuoti skirtas 200 mln. vertės fondas, kurio lėšomis numatoma atnaujinti iki 300 daugiabučių namų.
„SB modernizavimo fondą 2“ įsteigė ir renovacijos paskolas teiks bei administruos Šiaulių bankas. Fondą finansuos pats Šiaulių bankas, valstybė, pasitelkdama EIB, kaip lėšų valdytoją, o taip pat „Swedbank“, Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) bei pensijų fondai.
Valstybė fondui suteikia 40 mln. EUR paskolą.
Aiškėja, kada bus galima teikti paraiškas dėl daugiabučių šilumos punktų atnaujinimo
Daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui paraiškų teikimas prasidės balandį arba gegužę, žada Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).
Renovuotis šilumos punktus norintys daugiabučiai šiemet išsidalins 20 mln. eurų.
„Kvietimas teikti paraiškas turėtų pasirodyti balandžio arba gegužės mėnesiais“, – šią savaitę Seimo Aplinkos apsaugos komitete pranešė APVA Pastatų energinio taupumo departamento direktorė Gintarė Burbienė.
Pamačius, ką vilnietė padarė iš močiutės dovanoto buto, nustėro: rezultatas pribloškia
Interjero dizainerė vilnietė Medeina Voverė neatpažįstamai atnaujino 44 kv. m butą senos statybos name Žirmūnuose. Mergina dalinasi, su kokiais sunkumais jai teko susidurti, kiek remonto darbams išleido pinigų bei pataria, kur tokio tipo projekte galima sutaupyti.
Medeina pasakoja, kad šis butas priklausė jos močiutei. Mergina pasakoja, kad jos buvo artimos, tad jai senstant stengdavosi kartu praleisti daugiau laiko.
Aplinkos ministerija užsimojo griauti senus daugiabučius – nenorintys turės leisti ant namo pristatyti kelis aukštus
Senų daugiabučių renovacijos tempams lėtėjant, Aplinkos ministras gyventojams nori kelti mokesčius, skirtus namo atnaujinimui. O kam tai nepatiks, iš karto ir siūlo keletą idėjų – senus daugiabučius griauti, o jų vietoje statyti naujus, didesnius namus. O jeigu žmonės namo griauti nenori, turės bent jau leisti statybininkams ant jo pastatyti papildomus aukštus.
Anot Simono Gentvilo, žmonėms tai apsimokės – senas namas pasikeis, o žmonės pigiau, o gal ir nemokamai gaus atnaujintus namus.
Seimo komitetas aiškinsis, kodėl mažėja daugiabučių renovacijos apsukos
Seimo Aplinkos apsaugos komitetas kovo mėnesį aiškinsis, kas stabdo daugiabučių renovaciją. Aptarti situaciją dėl renovacijos tempų komitetas nutarė anksčiau vasarį.
Vieni parlamentarai sako, kad nebereikia į pastatų apšiltinimą investuoti tiek, kiek anksčiau, nes šiltėja žiemos, kiti teigia, kad griežtesni reikalavimai stabdo žmonių apsisprendimą renovuoti būstą.
Vilniuje siūloma perstatyti daugiabutį, kuriame įvyko sprogimas: yra kaina ir laukiama gyventojų sprendimo
Prabėgus dviems mėnesiams po sprogimo ir gaisro Viršuliškių daugiabutyje, sostinės savivaldybė priėmė sprendimą – namo negriaus, o jį perstatys. Pasak mero Valdo Benkunsko, toks sprendimas būtų pigiausias ir greičiausias, dabar tikisi, kad jam pritars dauguma namo gyventojų.
Meras skaičiuoja, kad namo atstatymui reikės daugiau nei milijono eurų, tačiau statybų ekspertai pateikia kiek kitokią sumą.
Šiaulių bankas įsteigė antrą 200 mln. eurų vertės renovacijos fondą
Šiaulių bankas įsteigė antrą 200 mln. eurų daugiabučių renovacijos fondą „SB modernizavimo fondas 2“, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė bankas.
Dėl tokios apimties fondo steigimo ir valdymo bankas ir Europos Investicijų bankas (EIB) susitarė vasario 14 dieną – tuomet sutarta pakeisti 2020 metų sutartį dėl daugiabučių renovacijos fondo, Šiaulių bankas įsipareigojo steigti bei valdyti antrą 200 mln. eurų fondą.
Bankas derasi su potencialiais naujo fondo investuotojais.
Vilniečiai seną sodybą prikėlė antram gyvenimui: rezultatas pribloškia
Miesto šurmulys, daugybė žmonių, koncertai bei įvairūs renginiai – tai tikrai skamba smagiai, tačiau net didžiausi vakarėlių lūtai bei ekstravertai žmonės nuo viso šio šurmulio vieną dieną gali pavargti. Būtent toks likimas buvo Adelės ir Pauliaus Dranseikų. Prieš porą metų porelė nusipirko seną, 1940 metų sodybą Vilniaus rajone ir ją savomis rankomis pradėjo naujinti bei iškeitė triukšmingą miesto gyvenimą į ramią kasdienybę paukščiukų ir upės apsuptyje.
Už 17 milijonų eurų rekonstruota Kauno biblioteka: žada masažinius krėslus, siuvimo pamokas ir koncertus
Knygų skaitymas, išskirtiniai koncertai, masažiniai krėslai ir net pamokos, kaip pasisiūti suknelę ar iš medžio sumeistrauti dėžutę. Visa tai žada už 17 milijonų eurų rekonstruota buvusi Kauno apskrities viešoji biblioteka. Ji keičia ne tik išvaizdą, bet ir pavadinimą – vadinsis Ąžuolyno.
Ant Parodos kalno įsikūrusi biblioteka po pustrečių metų trukusios rekonstrukcijos jau penktadienio popietę atveria duris. Ten lankytojų laukia modernios erdvės – vidus pasikeitęs neatpažįstamai.
Siaubą kelianti realybė Lietuvos ugdymo įstaigose: prilygsta lyg užmautum celofaninį maišelį vaikui ant galvos
Ar dažnai susimąstote apie oro kokybę savo namuose, mokyklose ar darželiuose, į kuriuos leidžiate savo vaikus ar biuruose, kuriuose dirbate didelę dienos dalį? Pasirodo, kai kurie pastatai dėl vidaus oro kokybės gali tapti tikrais „žudikais“. Mokslininkas Saulius Matulevičius įspėjo, kad pati blogiausia vidaus patalpų oro kokybė Lietuvoje yra mokyklose ir darželiuose.
Juozas Statkevičius pasipiktino namo administratoriaus sąskaita: „Nebegalim kentėti šito melo ir apgaulės“
Žinomas Lietuvos dizaineris Juozas Statkevičius pasipiktino daugiabučio, kuriame gyvena, administruojančios įmonės „Mano būstas“ įkainiais. Už vieno iš namo gyventojų nugriuvusio balkono remontą įmonė pareikalavo 12, o vėliau 9 tūkst. eurų.
Tame pačiame name gyvenantis žinomas sostinės architektas pasakoja, kad analogišką savo balkoną susiremontavo pats, ir remontas jam kainavo vos 500 eurų.
Juozas Statkevičius už balkono remontą sulaukė keturženklės sumos: „Špyga taukuota jiems, nemokėsime!“
Dizaineris Juozas Statkevičius įžvelgė neteisybę. Daugiabučio, kuriame gyvena, vienas iš balkonų – avarinės būklės. Tačiau už nedidelio ploto tvarkymą gyventojams buvo atsiųsta nemenka sąskaita – iš pradžių 12 227,85 eur., o vėliau – 9 258,96 eur. J. Statkevičius pasiruošęs kovoti už tiesą iki galo. Situaciją naujienų portalui tv3.lt pakomentavo ir už renovaciją atsakingos įmonės „Mano būstas“ atstovas spaudai.
Nustėro gavę milžinišką sąskaitą už butą: kodėl turime mokėti už kaimynus?
Gyventojai, gavę kelių tūkstančių eurų sąskaitas už balkono remontą piktinosi, kad už kaimyno aplaidumą tenka mokėti visiems. Tuo metu specialistai tikina, kad daugiabučių balkonai yra bendra nuosavybė. Todėl remonto išlaidas ir tenka dalintis. Taip pat įspėja, kad remonto darbų nereikėtų atidėlioti.
Vilnietis viename socialiniame tinkle skundėsi, kad gavo sąskaitą už balkono remontą, nors buvo tvarkomas visai ne jo balkonas.
„Kaimynai nesugeba pasirūpinti savo balkonais.
Vyriausybė spręs dėl Ekonomikos, Energetikos ministerijų pastato atnaujinimo
Vyriausybė trečiadienį posėdyje spręs dėl galimybės už 17,5 mln. eurų atnaujinti pastatą sostinės Gedimino prospekte, kuriame įsikūrusios Ekonomikos ir inovacijų, Energetikos ministerijos, nuomojasi ir Valstybės duomenų agentūra.
Kaip teigiama Finansų ministerijos parengtame Vyriausybės nutarimo projekte, patalpos neatitinka efektyvumo rodiklių, todėl pastatą siūloma atnaujinti.
Darbai būtų pradėti šiemet, o užbaigti – 2026 metais. Projektui būtų skiriama 3,1 mln. eurų valstybės lėšų, 4,7 mln.
Gyventojai abejoja renovacijos nauda: už šildymą mokės mažiau, tačiau skęs skolose?
Atėjęs šildymo sezonas skatina gyventojus galvoti apie namų renovaciją. Šilumos tiekėjai žada, kad atlikus ją šildymo sąskaitos sumažės beveik per pusę. Tačiau ne visi gyventojai pritaria renovacijai, mažas pajamas gaunantys žmonės bijo, kad teks lįsti į skolas.
Vilnietė Regina gyvena senos statybos daugiabutyje, 2 kambarių bute.
„Pernai šildymo sąskaitos buvo didelės. Šalčiausią mėnesį teko mokėti beveik 150 eurų. Ko gero, šis šildymo sezonas nebus pigesnis. Vėl teks mokėti daug.
Gyventojai netveria pykčiu – žadėtą kompensaciją mato kaip savo ausis: „Visi aplink pikti“
Nuo liepos mėnesio Vilkaviškio gyventojams siūloma pasikeisti taršius anglių katilus į modernesnius ir užpildžius prašymą, gauti kompensaciją. Vis dėlto, Vilkaviškio gyventojų teigimu, prašymų pateikti neįmanoma, o paini Lietuvos energetikos agentūros sistema reikalauja naudoti elektroninius parašus – dauguma regionuose gyvenančių gyventojų jų neturi. Pasipiktinę suvalkiečiai jaučiasi apgauti, kai kurie netgi buvo pasiskolinę pinigus, tam kad pasikeistų anglių katilus.
Nepraleiskite progos: dalis gyventojų gaus daugiau pinigų ir išbandys naują būsto atnaujinimo modelį
Renovacijos procesas ne kartą kritikuotas kaip vangus, nemaža dalis gyventojų su skepsiu žiūri į galimybę atnaujinti senus sovietinius daugiabučius. Valdžia pasiruošusi leisti šimtus milijonų, išbandyti naują renovacijos būdą ir pastatų atnaujinimui naudoti daugiau organinių medžiagų, tarp jų ir medienos.
Aplinkos ministro Simono Gentvilo teigimu, renovacijos procese daug kas keičiasi.
Iš emigracijos grįžę lietuviai pribloškė visus: nusipirko šimtametę mokyklą
Julius ir Ieva Kaveckai Airijoje turėjo sėkmingą verslą, tačiau galiausiai suprato – arba metas dėti pagrindus gyvenimui iki senatvės čia, arba ieškoti sau kitos vietos. Kol dar neturėjo aiškaus plano, 8 mėnesius motociklus jie maišė pasaulį, o sugrįžę vasaroti į Lietuvą iš jos nebeišvyko. Dabar jų rankose – sena, šimtametė mokykla Biržų rajone, kurią savo rankomis jie prikelia naujam gyvenimui.
Atnaujinti daugiabučiai ir kvartalai: Lietuvos savivaldybės investuoja į kvartalinę renovaciją
Per septynerius metus šalies savivaldybės stipriai pasistūmėjo senų daugiabučių atnaujinimo srityje, tačiau akivaizdu, kad požiūris į tai keičiasi. Pilotiniai kvartalinės renovacijos projektai parodė, kuria linkme reikėtų judėti ir kokias pamokas išmokti. Svarbius sprendimus anksčiau ar vėliau reikės priimti ne tik savivaldybėms, bet ir gyventojams.
Šiais laikais vis daugiau Lietuvos savivaldybių suvokia kvartalinės renovacijos svarbą.
Atsakė į pagrindinius klausimus, kuriuos užduoda gyventojai dėl daugiabučių renovacijos
Kiek daugiau nei 4,5 tūkst. daugiabučių Lietuvoje šiuo metu yra atnaujinti – tai sudaro apie 12 proc. visų daugiabučių šalyje. Seno daugiabučio atnaujinimas atneša daug naudos: sumažėja sąskaitos už šildymą, pagerėja gyvenimo kokybė, prisidedama prie tvaresnės aplinkos kūrimo ir estetiškesnio miesto įvaizdžio.
Apklausa: kas labiausiai rūpi gyventojams, svarstantiems renovuoti senus daugiabučius
Beveik pusė šalies gyventojų gyvena senos statybos daugiabučiuose, kuriuos jau reikėtų atnaujinti. Dauguma gyventojų žino apie valstybės skiriamą paramą ir sutinka, kad būstą reikia tvarkyti, tačiau nuo šių procesų sulaiko tam tikros finansinės priežastys. Tačiau yra priemonių, kurios paskatintų gyventojus priimti palankius sprendimus. Tai parodė Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) užsakymu atlikta visuomenės nuomonės apklausa.
Elektrėnai kvartalinei renovacijai ruošėsi iš anksto: atlikta analizė, tvarkė vamzdynų tinklus
Prieš keletą metų pradėję kvartalinės renovacijos projektą Elektrėnuose savivaldybė ir komunalinį ūkį prižiūrinti bendrovė darbus atliko žingsnis po žingsnio. Išanalizuota esama situacija, nustatyti prioritetai, sutvarkyti vamzdynų tinklai. Pamokos išmoktos, sutvarkyta aplinka pakeitė viso miesto veidą.
Elektrėnuose kvartalinės renovacijos projektas pradėtas 2016 m. Prie projekto dirbo savivaldybė ir komunalinio ūkio darbuotojai – buvo parengta esamos situacijos analizė, nustatyti prioritetai.
Kauno savivaldybė siekia išjudinti daugiabučių renovaciją – tvarkys ištisus kvartalus
Masiškai senstantys sovietmečiu statyti daugiabučiai, visoje šalyje pamažu vykstanti tokių namų renovacija ir nedarniai tvarkomos teritorijos verčia imtis neatidėliotinų veiksmų. Kaunas pasirengęs transformuoti ligšiolinę programą „Svajonių kiemas“. Miestas rengiasi modifikuoti ištisus kvartalus, atnaujinant ne tik energetiškai neefektyvius daugiaaukščius namus, bet ir požeminius tinklus, aplinką bei infrastruktūrą.
Vilniuje renovuoja ne tik daugiabučius – tvarkomi kiemai, aplinka
Vilniaus savivaldybė iki 2030-ųjų siekia modernizuoti apie pusę senų daugiabučių – apie 2 tūkstančius senos statybos, susidėvėjusių namų. Savivaldybės įsteigta viešoji įstaiga aktyviai dirba su bendruomenėmis, gyventojais, skiria papildomas lėšas kvartalų atnaujinimui. Pasiektas ženklus proveržis – investicinių projektų skaičius išaugo kartais.
Vilniaus mieste yra apie 7 tūkst. daugiabučių ir daugiau nei pusę jų – 4,7 tūkst.
Daugiabučių ir kiemų atnaujinimas – Kelmė per dešimt metų pasikeitė neatpažįstamai
Kelmėje per beveik dešimt metų renovuota trys ketvirčiai visų daugiabučių. Du miesto kvartalai sutvarkyti lygiagrečiai su daugiabučiais. Šiuo metu darbų intensyvumas sumažėjęs, tačiau patirtis rodo, kad be aktyvaus bendravimo su bendruomenėmis – rezultatų pasiekti būtų sudėtinga.
Per beveik dešimt metų Kelmėje įvairių programų lėšomis modernizuoti dauguma daugiabučių.
Kauno rajone baigiami tvarkyti Čekiškės sinagogos fasadai, sienos
Kauno rajone baigiami atnaujinti Čekiškės sinagogos fasadai ir sienos, toliau laukia pastato vidaus tvarkybos darbai, pranešė Kultūros infrastruktūros centras.
„Tai yra antra Lietuvoje sinagoga, kurioje per ilgus dešimtmečius, kai sinagoga buvo paversta grūdų sandėliu, aron kodeš liko neišardytas. Kita tokia – Kauno sinagoga“, – sako Kauno žydų religinės bendruomenės vadovas Mauša Bairakas.
Aron kodešas yra altorius, švenčiausia sinagogos vieta, kurioje saugomi Toros ritiniai.
Birštonas vienas pirmųjų šalyje įgyvendino kvartalinę renovaciją: teko spręsti netikėtus iššūkius
Birštono savivaldybė buvo viena pirmųjų, kurioje buvo įgyvendintas pilotinis daugiabučių namų kvartalinės renovacijos projektas. Šis atvejis buvo ypatingas dar ir tuo, kad tai – kurortinis miestas, kuriame pastatai turi išskirtinius fasadus, reikėjo spręsti tik šiam miestui būdingus klausimus. Tačiau gauta patirtis padėjo pasiekti puikių rezultatų.
Kvartalinė renovacija: kodėl ji svarbi gyventojams, miestui ir aplinkai?
Siekiant pagerinti gyvenimą mieste – atnaujinti vien senus daugiabučius ar viešos paskirties pastatus neužtenka. Kokybiškų rezultatų pasiekti savivaldybėms pavyks tik imantis kvartalinės renovacijos, kuri ne tik pagerins gerbūvį gyventojams, bet ir padės sutaupyti valstybės biudžeto lėšas, taip pat apsaugos aplinką nuo taršos. Kas tai yra kvartalinė renovacija ir kodėl ji svarbi gyventojams ir savivaldybėms, komentuoja ekspertas.
Daugiabučių modernizacija Lietuvoje nepraranda pagreičio
Šių metų gegužės 31 d. pasibaigė vienas iš kvietimų renovuoti daugiabučius. Kvietimo organizatoriai sulaukė beveik 500 paraiškų, o tai rodo, kad daugiabučių modernizacija Lietuvoje tikrai nepraranda pagreičio. Preliminariais skaičiavimais, bendra pateiktų paraiškų investicijų suma siekia apie 440 mln. eurų. Šie skaičiai ženkliai viršija numatytą 100 mln. eurų sumą, tad projektams bus taikomas konkursinis paraiškų atrankos būdas.
REKLAMA
17:08
Daugiabučių renovacija Lietuvoje įsibėgėja: štai, ką naudinga žinoti gyventojams
Daugiabučių renovacija Lietuvoje vyksta vis sparčiau. Pastebima, kad vis daugiau daugiabučių bendrijų nori atsinaujinti savo pastatus ir taip sumažinti sąskaitas už energiją.
Gegužės 31 d. baigėsi kvietimas, pagal kurį Lietuvos gyventojai ir administratoriai galėjo teikti paraiškas seniems daugiabučiams renovuoti.
Klaipėdos universitetas už 0,7 mln. eurų ketina renovuoti sporto salę
Klaipėdos universitetas iki 2024 metų už 713,2 tūkst. eurų (be PVM) ketina renovuoti ir neįgaliesiems pritaikyti prieš beveik keturis dešimtmečius pastatytą sporto salę.
„Sporto salė, kuri statyta 1986 metais, nė karto nebuvo renovuota. Jos būklė patenkinama, nors tai šiuo metu vienintelė Klaipėdos universiteto sporto salė“, – BNS teigė universiteto atstovė Dalia Grikšaitė.
Moteris rūsyje aptiko slaptą kambarį: to, ką ten rado, nepamirš niekada
Moteris savo namų rūsyje atrado slaptą kambarį – tarsi tai nebūtų pakankamai šiurpu, ji parodė, ką jame rado.
Ji paaiškino, kad kambarį aptiko atlikdama remonto darbus. Ji teigė anksčiau apie tai nieko nė nežinojusi, rašo mirror.co.uk.
Būtent tada, kai pradėjo šalinti senas dailylentes, ji pastebėjo slaptą kambarį. „Reddit“ ji rašė:
„Radau slaptą kambarį, lubose aptikau įvairių daiktų.
Galite nusipirkti ir jūs: namai Italijoje – tikrai tik po 1 eurą, bet yra vienas kabliukas
Kol Lietuvoje vidutinės 2 kambarių butų kainos siekia 100 tūkst. eurų, Italijoje 40 kv. m., 70 kv. m. ar 100 kv. m. ploto namai siūlomi vos už 1 eurą. Juos įsigyti gali bet kas, tačiau yra viena sąlyga.
Italijoje, Sicilijos regione esančio Mussomeli miesto projektas „Case1euro.it“ leidžia įsigyti nekilnojamąjį turtą (NT) už 1 eurą Sicilijos gilumoje, netoli paplūdimių ir istorinių Agridžento šventyklų.
Šia proga jau pasinaudojo 100 žmonių iš viso pasaulio.