Vieni baiminasi dėl saugumo, mat tamsiu paros metu tokio slenksčio galima ir nepastebėti, kiti stebisi, kaip galima visai neturėti sąmoningumo. Savivaldybė teigia, kad gyventojas pasistatė jį nelegaliai ir turės jį nugriauti.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Kaimynas Marekas tik gūžteli pečiais. Jam toks abejingumas taisyklėms atrodo keistas ir nepriimtinas.
„Atrodo biškį, kad egoistiškai pasielgta, nes neatsižvelgta į kitų žmonių, tarkim, poreikius, kur vaikšto su vežimėliais, ar vaikai važinėja su dviratukais, būtent maži, kurie mokosi. Tiesiog tas yra kažkaip nenormalu, atrodo“, – sakė Kalnėnų rajono gyventojas Marekas.
Marekas pasakoja, kad status šlaitas ties įvažiavimu į namą ir jam kėlė problemų, tačiau jis sąmoningai rinkosi spręsti problemą kitais būdais: „Pačiam teko derintis prie aplinkos, nes irgi turiu šlaitą. Ir na reikalingas, ta prasme, norėtųsi daryti įėjimą kitoj vietoj, bet kadangi sąlygos to neleidžia, teko pasirinkti kitą sprendimą.“
Įvažiavimas erzina vietinius
Į netoliese esančią mokyklą atžalą atlydėjusi mama sako pasibaisėjusi – tai ne tik sukelia nepatogumų, bet jai atrodo ir pavojinga.
„Protu nesuvokiamas dalykas man, nes ne tik apie save reikia galvoti, bet ir apie kitus. Nes jeigu tamsų vakarą važiuojant su dviračiu, tai tikrai gali būt didelė nelaimė“, – piktinosi moteris.
Moters teigimu, kliūtis ant šaligatvio labiausiai trukdo motinoms su vaikais: „Jeigu moteris eina su vežimėliu, pavyzdžiui, dar stumia vaiką, su kokiu nors, nežinau ten, paspirtuku, taip? Tai maža to, kad jinai turi dar vaiką apsaugoti važiuojamojoje kelio dalyje, dar ir vežimą reikia išstumti. O kam tada tie šaligatviai padaryti? Dėl grožio?“
Kaimynystėje vaikštinėjanti Lina sako, kad jai toks įvažiavimas visai netrukdo.
„Man nekliūna. Bet nežinau, gal išvis mes gal per daug dabar piktinamės viskuo. Tiesiog bandom prisiknisti prie dalykų, kurių nėra“, – kalbėjo Lina.
Paskambinus pastato savininkui, atsiliepęs žmogus pareiškė, kad nesupranta, apie kokį įvažiavimą kalbama: „Kaip jūs įsirengėte tą įvažiavimą prie savo namo. – Kokį įvažiavimą? Su kuo jūs kalbat? – Prie jūsų namo yra įrengtas pakilęs įvažiavimas ant pėsčiųjų tako. – Iš kur jūs paėmėt, kad prieš mano namą yra kažkoks įvažiavimas?“
Nemalonumai su savivaldybe
Savivaldybės atstovas tikina – namo savininkui leidimo šitaip pasistatyti įvažiavimą tikrai niekas nedavė.
„Projektas yra paruoštas vienas, o įgyvendinta, įvažiavimas kiek susiję, tai jisai visai kitaip. – O pagal projektą kaip turėjo būti? – Normaliai kaip ir visi įvažiavimai, su užlenktais bortais, nuleistas į pėsčiųjų lygį“, – teigė Infrastruktūros grupės vyresnysis patarėjas Arūnas Visockas.
Savivaldybės atstovas įsitikinęs – toks statinys ilgai šioje vietoje nebestovės: savininkui teks sutvarkyti įvažiavimą pagal statybų projektą.
„Mes įvertinom situaciją ir artimiausiu metu kreipsimės į Statybos inspekciją, kad patikrintų, kaip yra įgyvendintas statinys pagal parengtą techninį projektą“, – akcentavo situaciją A. Visockas.
Tiesa, Vilniuje tokių gyventojų, kurie bando likti nepastebėti ir įsirenginėja teritorijas taip, kaip patys sugalvoja, pasitaiko nuolat.
„Turim tikrai ne vieną, gal 5–6 atvejus, kai yra sąlygos neįgyvendintos Vilniaus miesto savivaldybės, kurios buvo išduotos. Tiek privažiavimai yra neįrengti, tiek įvažiavimai ne iš tos vietos, ne į tą gatvę“, – dabartinę padėtį Vilniuje dėstė Infrastruktūros grupės vyresnysis patarėjas
Savivaldybė paaiškina – tokiems ir panašiems darbams valstybinėje žemėje atlikti reikalingas kasimo leidimas, dėl kurio išdavimo į savivaldybę šiuo atveju net nebuvo kreiptasi.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.