poveikis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „poveikis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „poveikis“.
Žolininkai šį augalą vadina aukso gysla: kiti apie jį nežino
Šio augalo lapų galite nusipirkti vaistinėje arba pavasarį rinkti patys. Tai varnalėšų lapai. Tikriausiai visi žino apie šio augalo šaknų gydomąjį poveikį plaukų stiprumui. Tačiau žolininkai teigia, kad varnalėšų lapai taip pat turi daug naudingų savybių žmogaus sveikatai.
Papasakosime, kokia yra varnalėšų lapų nauda ir kam jų nereikėtų vartoti.
Kokia varnalėšų lapų nauda žmogaus sveikatai?
Varnalėšos lapai turi detoksikacinį poveikį.
Magnetinė audra užsitęs ilgiau nei atrodė: štai, kada baigsis
Magnetinės audros aktyvumas vis dar išlieka aukštas ir audra užsitęs ilgiau nei atrodė. Vis tik prognozuojama, kad magnetinio lauko aktyvumas ženkliai sumažėti turėtų artimiausiomis dienomis.
Kaip skelbia meteoagent.com, magnetinio lauko aktyvumas šiandien sieks net septynis balus iš devynių.
Šie ženklai išduoda, kad esate toksiškuose santykiuose: nutraukite kuo greičiau
Toksiški santykiai yra vieni iš labiausiai žalingų dalykų žmogaus gyvenime. Jie gali prasidėti nuo mažų įžeidimų ar bandymų valdyti, bet laikui bėgant gali peraugti į rimtą emocinį ar net fizinį smurtą.
Naujienų portalui tv3.lt psichologas Aurimas Gudas atskleidžia, kaip reikėtų atpažinti toksiškus santykius ir kaip išeiti iš tokio tipo santykių.
Atskleidė, kaip alkoholis keičia mūsų veido bruožus: kiti apie tai nežino
Alkoholį vartojantys žmonės yra įsitikinę, kad tai jiems padeda atsipalaiduoti, lengviau užmegzti ryšius su aplinkiniais, tačiau retas susimasto, kad alkoholio vartojimas gali pakeisti jo išvaizdą. Mūsų oda yra sveikatos atspindys ir jos būklė labai priklauso nuo to, kaip mes rūpinamės savo organizmu. Ypač svarbu yra tai, kiek alkoholio mes vartojame, nes daugelis nepaiso jo neigiamo poveikio odai.
Pasiruoškite: atslenka magnetinė audra
Visą kovo mėnesį bangomis siaučia viena už kitą stipresnės magnetinės audros. Netrukus susidursime ir vėl su stipraus poveikio magnetinės audros banga, kuri bus jaučiama kovo 26-27 dienomis.
Jautriau į magnetinių bangų poveikį reaguojantis žmonės savaitgalį turėtų kaip reikiant pasiruošti, kadangi teigiama, jog smogs stipriausia per visą kovo mėnesį magnetinė banga. Ji įvyks 26-27 dienomis.
Apklausa: septyni iš dešimties lietuvių jaučia karo Ukrainoje poveikį jų gerovei
Septyni iš dešimties, arba 72 proc. lietuvių teigia jaučiantys karo Ukrainoje poveikį savo gerovei, rodo ketvirtadienį paskelbtas tyrimų bendrovės „Kantar“ Karo barometras.
Tyrimo duomenimis, labiausiai karo poveikį gerovei sako jaučiantys Rumunijos (79 proc.) ir Latvijos (76 proc.) gyventojai. Mažiausiai paveikti jaučiasi čekai (58 proc.), austrai (61 proc.), serbai bei vengrai (po 64 proc.).
Lietuvoje reprezentatyvaus tyrimo metu apklausta 600 gyventojų nuo 18 iki 65-erių.
Lietuviai kenčia liekamuosius koronaviruso reiškinius: atskleidė, kaip sau padėti
Lietuvoje skaičiuojama beveik 900 tūkst. pirminių, 40 tūkst. antrinių ir keli šimtai tretinių užsikrėtimų COVID-19. Tai reiškia, kad didėja gyventojų atsparumas įvairioms viruso atmainoms, bet kartu su juo išauga ir galinčių pasireikšti liekamųjų reiškinių įvairovė.
„Camelia“ vaistininkė Virgilija Bečelytė sako, kad persirgę pacientai į vaistinę dažniausiai kreipiasi dėl penkių iš jų.
Panevėžio merą Račkauską prašoma vėl nuteisti, skirti 100 tūkst. eurų baudą
Panevėžio miesto merą Rytį Mykolą Račkauską prokuratūra siūlo pripažinti kaltu dėl prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo byloje dėl, įtariama, sutarto kyšio iš krepšinio klubo „Lietkabelis“ ir skirti jam 100 tūkst. eurų baudą.
Kadangi R. M. Račkauskas per tyrimą buvo parą sulaikytas, prokurorė Dalia Markauskienė prašo skirti galutinę 99 tūkst. 900 eurų baudą, BNS pranešė prokuratūros atstovė Rasa Stundžienė.
Kofeinas: ką reikėtų žinoti?
Kofeinas yra nuo seno žinoma tonizuojanti medžiaga. Populiariausiu kofeino šaltiniu nenuginčijamai yra kava.
Žmogus vidutiniškai kasdien suvartoja 150-225 mg kofeino, kurio 75 proc. yra gaunama su kava.
- Puodelyje kavos yra 50-150 mg kofeino,
- Puodelyje arbatos – per 50 mg,
- Kolos gėrime (0,5 l ) – per 35 mg.
Iš Europos Sąjungos šalių, Šiaurės šalyse kofeino suvartojama daugiau: Danijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Švedijoje kofeino suvartojama iki 400 mg per dieną.
1 populiarus gėrimas gali sukelti plaukų slinkimą: geriau jo venkite
Plaukų slinkimas yra normalus reiškinys, nes per dieną galime prarasti nuo 50 iki 100 plaukų, dažnai to nė nepastebėdami. Jei slenka plaukai, gydytojas gali nustatyti priežastį.
Paprastai dėl plaukų slinkimo nėra ko nerimauti, tačiau kai kuriems žmonėms tai gali sukelti nerimą. Yra daug įvairių plaukų slinkimo tipų. Tai gali pasireikšti jų „retėjimu“ arba visišku plaukų nuslinkimu. Jis gali būti laipsniškas arba staigus ir gali pasireikšti tiek vyresniems, tiek jauniems žmonėms, rašo express.
REKLAMA
REKLAMA
Klimato prognozės 2500-iesiems: tai – jau žmonėms svetima Žemė
Yra daug ataskaitų, pagrįstų moksliniais tyrimais, kuriose kalbama apie ilgalaikį klimato kaitos poveikį – kylantį šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, temperatūrą ir jūros lygį. Pavyzdžiui, Paryžiaus susitarimas reikalauja, kad vidutinė pasaulio temperatūra nepadidėtų daugiau kaip 2 laipsniais Celsijaus, palyginti su ikipramoninio laikotarpio temperatūra.
Įspėja dėl viagros: neteisingas jos vartojimas gali baigtis liūdnai
„Viagra“ yra vaistas, vartojamas nuo erekcijos disfunkcijų – jis padeda kraujui sutekėti į varpą, ir taip išgaunama erekcija. Sildenafilis yra „Viagros“ tipas, kuris erekciją išgauti padeda bent dviem trečdaliams vyrų. Kaip ir kiti vaistai, sildenafilis pasižymi tam tikru šalutiniu poveikiu – pavyzdžiui, jis gali sutrikdyti regą.
Vienas iš rimtų šio receptinio vaisto šalutinių poveikių yra regos netekimas.
Kritinė padėtis – skaičiuojamos paskutinės lovos COVID-19 pacientams, kai kur vietų nebėra
Situacija kritinė: Vilnius jau skaičiuoja paskutines laisvas lovas koronaviruso pacientams, pasak medikų, verkiant trūksta ir personalo. Štai Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje reanimacijos skyrius jau užpildytas.
Bandydama taisyti situaciją Sveikatos apsaugos ministerija Vilniui metė gelbėjimosi ratą – 19 tūkstančių papildomų skiepų, kuriuos paėmė iš kitų savivaldybių.
Į akis pateko ašarinių dujų? Štai, ką reikėtų daryti pirmiausia
Tūkstančiai žmonių yra patyrę deginantį, geliantį ir dusinantį ašarinių dujų poveikį. Tačiau kas yra ašarinės dujos? Kodėl jos tokios pavojingos? Ir ką reiktų daryti su jomis susidūrus?
Ašarines dujas pirmą kartą panaudojo prancūzų armija Pirmojo pasaulinio karo (1914–1918 m.) metu, kaip būdą priversti priešininkus palikti jų tranšėjas. Tačiau nuo 1997 m. jų naudojimas tarptautinių konfliktų ir karo metu buvo griežtai uždraustas.
„Tamsioji gerųjų bakterijų“ pusė: štai, kokių šalutinių poveikių galite sulaukti
Jūsų žarnyno mikrobioma – milžiniška mikroorganizmų bendruomenė, gyvenanti jūsų gaubtinėje žarnoje – turi įtakos tiek jūsų fizinei, tiek psichinei sveikatai. Nemažai žmonių vartoja probiotikus, siekdami padidinti „gerųjų“ bakterijų kiekį savo žarnyne. Tačiau naujas tyrimas parodė, kad vartojant probiotikus, atsiranda rizika patirti gana nemalonius šalutinius poveikius.
Teisme – sprendimas dėl Furmanavičiaus prekybos poveikiu bylos
Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį skelbs sprendimą buvusio Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovės patarėjo Gintaro Jono Furmanavičiaus byloje dėl prekybos poveikiu.
Vilniaus apygardos teismas 2019 metų rudenį pripažino G. J. Furmanavičių kaltu ir skyrė jam trejų metų laisvės atėmimo bausmę ją atidedant dvejiems metams.
Rokiškio rajone gyvenęs vyras skiepo atsisakė, susirgo Covid-19 ir mirė
Lietuvoje kasdien paskiepijama vis daugiau žmonių, tačiau yra ir atsisakančių skiepytis. Vienas žmogus Rokiškio rajone skiepo atsisakė ir netrukus mirė nuo koronaviruso.
Rokiškio rajone Skemų socialinės globos namuose dar sausio viduryje nuo koronaviruso paskiepyta daugiau kaip 300 globotinių, tačiau vienas 67 metų gyventojas skiepo kategoriškai atsisakė. O susirgęs koronavirusu žadėjo gydytis pats.
TV3 Žinios. Dešimtys lietuvių skundžiasi dėl šalutinio COVID-19 vakcinos poveikio
Iš viso nuo vakcinacijos nuo COVID-19 pradžios gautos kelios dešimtys pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas, pavieniai žmonės pranešė apie kelias dienas besilaikiusią aukštą temperatūrą, pykinimą.
Tendencija, kad nepageidaujamos reakcijos dažniau registruotos po antrosios dozės, pastebėta ir klinikinių tyrimų metu bei nurodyta „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos savybių aprašyme.
Dėl buvusio Prancūzijos prezidento Sarkozy pradėtas tyrimas: įtaria prekyba poveikiu
Prancūzijos prokurorai penktadienį pranešė pradėję tyrimą dėl įtariamos prekybos poveikiu buvusio valstybės vadovo Nicolas Sarkozy atžvilgiu.
Naujas tyrimas papildo ilgą eksprezidento teisinių problemų virtinę.
Rimtus ekonominius ir finansinius nusikaltimus tiriančios Nacionalinės finansinės prokuratūros (PNF) pradėtas tyrimas susijęs su N. Sarkozy konsultavimo veikla Rusijoje, naujienų agentūrai AFP nurodė ši institucija, patvirtindama naujienų portalo „Mediapart“ paskelbtą informaciją.
Ištyrė antibiotikų poveikį vaikams: rezultatai nustebino net mokslininkus
Naujai atlikto tyrimo duomenimis, jaunesni nei dvejų metų vaikai, gavę antibiotikų, vėliau gyvenime dažniau serga kai kuriomis ligomis.
Kūdikiai ir maži vaikai, gavę bent vieną dozę antibiotikų iki dvejų metų, vėliau dažniau serga astma, egzema, šienlige, yra alergiški maistui, serga celiakija, turi problemų su svoriu ir nutukimu bei vėlesniais vaikystės metais pasižymi dėmesio trūkumo hiperaktyvumo sutrikimų, skelbiama pirmadienį „Mayo Clinic Proceedings“ publikuotame tyrime, rašoma cnn.
Koronaviruso poveikis Lietuvos įmonėms: kai kam gali prireikti bent metų finansinei būklei atkurti
Dėl koronaviruso neigiamo poveikio sumažėjus vartojimo paklausai krito dažnos Lietuvos įmonės pelnas, sumenko gamybos apimtis ir daugumai įmonių, kol pasieks iki COVID-19 pandemijos buvusį savo finansinės būklės lygį, tai gali užtrukti mažiausiai metus. Taip teigė daugiau kaip pusė Lietuvos banko užsakymu apklaustų įmonių vadovų ar finansininkų.
Skanutėlis kokteilis tirpdo riebalus: svoris kris savaime
Bananai puikiai tinka lieknėjimui, nes juose yra daugelis įvairių maistingųjų medžiagų, padedančių sveikai mesti svorį, rašoma foodprevent.com.
Suvalgę bananą ilgiau jausitės sotūs, o organizmas gaus jam reikalingos energijos. Tai reiškia, kad mažiau norėsi nesveiko maisto ir padaugės energijos sportui.
Atidžiau pažvelkime į bananuose esančias medžiagas, kurios gali padėti lieknėjant, o tuomet pasidalinsime gardaus bananų glotnučio receptu: bananų valgymas kasdien taps tikru malonumu.
Išbandykite paprastą triuką: atrodys, kad miegojote beveik valandą ilgiau
Miegas yra labai svarbus dalykas, – gerai sveikatai jis tiesiog būtinas, be to, padeda tvarkytis su stresu ir lieknėti. Tačiau greita paieška „Google“ parodo, kad daugeliui žmonių vakare būna sunku užmigti, rašoma dailystar.co.uk.
Daugelis mūsų vėlyvus vakarus leidžiame prie telefono ir internete ieškome atsakymų į klausimus „kaip užmigti“ ir „kas padeda miegui“, ir tuo tarpu spoksome į lubas.
Trijų vaikų mamą pakirto paslaptinga liga: kaltina cigaretes
Elektroninę cigaretę rūkanti trijų vaikų mama dėl paslaptingos plaučių ligos atsidūrė komoje. Medikai jos plaučiuose rado skysčio ir kraujo krešulių.
Elektroninę cigaretę rūkanti trijų vaikų mama atsidūrė komoje dėl paslaptingos plaučių ligos, rašoma dailystar.co.uk.
Sherie Canada iš Teksaso, JAV, kurios plaučiuose medikai rado skysčio ir kraujo krešulių, jaučiasi kalta ir susigėdusi – ji sako, kad bėdą prisišaukė pati.
Kasdien suvalgykite po šaukštelį druskos: štai kokių medžiagų gausite
Jodas yra vienas iš 15 žmogaus organizmui svarbiausių mikroelementų. Jis svarbus normaliai skydliaukės funkcijai ir jos hormonų sintezei.
Skydliaukė reguliuoja visą žmogaus organizmo vystymąsi, daro įtaką širdies, smegenų, lyties ir kitų organų darbui, nuo jos hormonų pusiausvyros priklauso žmogaus išvaizda, kūno svoris, temperamentas, emocijos, intelektas.
Aplinkoje padidėjus radiacijai, radioaktyvūs elementai, pirmiausia radioaktyvusis jodas, kaupiasi skydliaukėje.
Lietuvės šluoja šią grožio priemonę: atskleidė, ar ji tikrai veiksminga
Niekam ne paslaptis, kad visos lietuvaitės nori būti gražios ir jaunatviškos, būtent dėl to jos neretai išleidžia nemenką sumą pinigų įvairioms grožio priemonėms. Vienas tokių, itin didelio populiarumo sulaukęs nefrito volelis veidui. Veido mankštų trenerė Viktorija Baltramiejūnienė išbandė itin išreklamuotą nefrito volelį veidui ir įvertino, ar jis tikrai yra veiksmingas mūsų veidui. Turi ir pliusų Nefrito volelis yra masažuoklis iš brangakmenių.
Perspėja 2 miestų gyventojus: nekiškite nosies iš namų
Kaune (Petrašiūnų stotelėje) ir Klaipėdoje (Šilutės pl. stotelėje) oro užterštumui viršijant nustatytas normas, ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų veikla lauke neorganizuojama (HN 75:2016), praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Siūlymas ugdymo įstaigoms NVSC specialistai siūlo ugdymo įstaigoms kiekvieną dieną susipažinti su aplinkos oro kokybės stebėsenos informacija, kurią rasite Aplinkos apsaugos agentūros interneto svetainėje.
Už poveikį teisėjai kyšį paėmęs vyras nuteistas lygtinai
Poveikį teisėjai žadėjęs daryti ir už tai kyšį paėmęs vyras Lietuvos apeliacinio teismo pripažintas kaltu ir nuteistas trejų metų laisvės atėmimu, atidedant bausmę tokiam pat laikotarpiui. Kauno apygardos teismas vyrą buvo išteisinęs. Julius Liutkus pripažintas kaltu, jog reikalavo 15 tūkst. kyšio iš teisiamo asmens artimųjų, žadėdamas paveikti bylą nagrinėjančią teisėją B. D., jog ši neskirtų laisvės atėmimo bausmių ir 2015 metų kovą paėmė 11 tūkst. eurų kyšį.
Jokiu būdu nelieskite šio augalo – pasekmės gali būti itin žiaurios
Sosnovskio barščiai yra pavojingi invaziniai augalai, keičiantys lietuvišką kraštovaizdį, darantys žalą ne tik vietinei biologinei įvairovei, bet ir žmonių sveikatai, ekonomikai. Todėl būtina imtis visų įmanomų priemonių, kad šie invaziniai augalai būtų sunaikinti.
Užtepkite dantų pastos ant nagų: neatsidžiaugsite rezultatu
Dažna moteris jaudinasi dėl savo nagų būklės, nerimauja, kad šie atrodytų ir būtų sveiki. Jeigu nenorite išlaidauti, eiti į grožio salonus, kuriuose jums būtų atliktos vienokios ar kitokios grožio procedūros, išbandykite nieko nekainuojančią grožio priemonę galite ir namuose. Jums tereikia nusiplauti gerai rankas, nusausinti nagus ir tada juos patepti dantų pasta. Ji turi būti balinanti. Tai padės jums atkurti nagų blizgesį bei sustiprins juos.
Gerkite šį gėrimą – žaibiškai degins riebalus
Žalioji arbata – sveikiausias gėrimas žemėje. Joje gausu antioksidantų ir maistingųjų medžiagų, pasižyminčių galingu poveikiu. Šios medžiagos gerina smegenų veiklą, šalina riebalus, mažina vėžio pavojų ir turi daugelį kitų įspūdingų savybių, rašoma healthline.com. Žalioji arbata – tai daugiau nei tik skystis. Daugelis žaliosios arbatos augalo lapeliuose esančių sudėtinių junginių paverčia ją neprilygstamu gėrimu, turinčiu didelį kiekį svarbių maistingųjų medžiagų.
Ryte rinkitės šią arbatą – gali apsaugoti nuo raukšlių ir antsvorio
Raudonoji (rooibos) arbata – tai raudonoji žolelių arbata, gaminama iš fermentuotų siauralapio raibsteglio (Aspalathus linearis) lapų. Šis augalas – tai Pietų Afrikoje augantis krūmas. Daugelis žmonių mėgaujasi raudonąja arbata – jiems tai yra puiki alternatyva žaliajai ar juodajai arbatai. Galima įsigyti ir nefermentuotos žalios rooibos arbatos. Raudonoji arbata pasižymi saldžiu, subtiliu ir tuo pačiu sodriu skoniu.
Atskleidė tiesą: sužinokite, ar arbata padeda lieknėti
Kokio gėrimo pasaulyje išgeriama daugiausia? Be vandens, daugiausia žmonės išgurkšnoja arbatos. Kviesdami puodelio šio gėrimo dažnai galvoje turime ne tik galimybę pamaloninti gomurį, bet ir pasimėgauti kviečiamo asmens draugija, pasišnekučiuoti. Arbata per šimtmečius yra tapusi bendrystės, draugystės, šilumos, namų jaukumo simboliu. Prasidėjus rudeniui, ja dažnai gelbstimės nuo snaudulio ar norėdami organizmui suteikti energijos, o peršalę savo gyvenimo be šio gėrimo neįsivaizduotume.
Paberkite druskos ant balto lapo: apsaugos nuo paties blogiausio
Druska laikoma svetingumo ir gerovės simboliu, bet ją naudoja ir efektyviai gynybai nuo blogio. Paprastos druskos pagalba galima apginti ne tik save, bet ir savo namus, išsivaduoti nuo bet kokio negatyvo ir pritraukti į savo gyvenimą gerovę. Amuletai iš druskos populiarūs nuo neatmenamų laikų. Unikali druskos savybė pasireiškia dėl ypatingos kristalinės struktūros. Tai leidžia druskai sugerti energetiką ir pakeisti ją.
Veltui nuvertinate šią bjaurią piktžolę: ji daro stebuklus!
Kai įsidilginame, dažniausiai pykstame, tačiau ar kada pagalvojote, kad maža dilgėlė, kuri daugeliui sukelia nemalonius pojūčius, yra aukso vertės? Jaunose dilgėlėse yra daug maistinių medžiagų ir vitaminų, todėl jas rekomenduojama skinti, iš jų gaminti ir net laikyti žiemai. Žinoma, šviežiose maistinių medžiagų daugiau nei džiovintose, tačiau sveikatai naudingos kone visos. Dilgėlės apsaugo nuo reumato ir kitų sąnarių ligų.
Robertas Dargis: ne vien verslai, bet ir kai kurie politikai ieško naudos
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis įsitikinęs, kad tokia valstybė, kurioje politikai ir verslas visiškai nebendrautų, neegzistuoja. Tačiau jis ragina nepamiršti, kad dėl verslo poveikio politikai derėtų kaltinti ne visus verslininkus. Tuo labiau dėmesį reikėtų atkreipti ir į pačius politikus.
4 šalys išbandė alkoblokus – skelbia pirmuosius rezultatus
Skaičiuojama, kad 25 proc. ES šalių kelių eismo dalyvių žūva arba yra sunkiai sužeidžiami dėl neblaivių vairuotojų. Kovai su neblaiviais vairuotojais alkospynas pasitelkusios Čekija, Norvegija, Ispanija ir Nyderlandai jau fiksuoja mažėjantį žuvusiųjų keliuose skaičių bei finansinę naudą valstybei. Ispanijoje fiksuojamas 86,5 mirties atvejais mažesnis metinis mirtingumas, Nyderlanduose – 35, Čekijoje – 8, Norvegijoje – 5,5. Bendras visų valstybių naudos šaliai vidurkis – 69, 63 mln. Eur.
Savaitę vartojo šį gėrimą: figūros rezultatai privertė aiktelėti
Jei mėgstate naršyti internete, skaityti naujienas, tikriausiai ne kartą matėte straipsnius, susijusius su ciberžolės nauda sveikatai. Ciberžole – geltonos spalvos prieskonis, naudojamas Azijos regiono patiekaluose, be to, jį vartojant reguliariai, galima pagerinti savo savijautą, kadangi ciberžolė turi priešuždegiminių savybių, gerina virškinimą, mažina sąnarių skausmą ir padeda išvengti širdies ligų.
Paviešinti faktai apie narkozę: mokslininkai neturi paaiškinimo
Narkozė – preparatais sukeliamas ligonio užmigdymas, kurio metu žmogus visiškai ar iš dalies netenka sąmonės ir nejaučia skausmo. Kaip narkozė veikia? Nežinome. Nežino ir mokslininkai. Kad ir kaip keistai tai skambėtų, vienas iš svarbiausių sėkmingų operacijų darbo įrankis iki šiol yra paslaptis. Bet dabar Australijos mokslininkai mano, kad šiek tiek priartėjo prie tiesos. Jums gali atrodyti, kad tai - nesąmonė. Kodėl kas nors naudotų tai, ko nesupranta? Tačiau tai yra tiesa.
Seimo nariai nori masiškai „skalbti mundurus“
Kelios dešimtys parlamentarų siūlo atlikti parlamentinį tyrimą dėl neteisėtos įtakos politikams, politiniams procesams, valstybės institucijoms. Ketvirtadienį Seimo posėdžių sekretoriate įregistruotas jau nuo vasaros rengtas nutarimo projektas atlikti parlamentinį tyrimą dėl asmenų, verslo subjektų ir kitų interesų grupių neteisėto poveikio valstybės institucijoms priimant sprendimus ir neteisėtos įtakos politiniams procesams.
Kodėl nuobodžiaujant norisi miego? Tai susiję su seksu ir maistu
Kad ir kaip gerai išsimiegojote, nuobodulys vis tiek kelia mieguistumą. Nuobodžiaujantys žmonės žiovauja, muistosi ir visaip bando atsikratyti mieguistumo, užklupusio visai netikėtai. Kava šiuo atveju padeda puikiai. Bet kodėl mūsų kūnas reikalauja miego, kuomet nuobodžiaujame, net jei esame puikiai išsimiegoję? Priežastis slypi toje smegenų dalyje, kuri seksą ir maistą paverčia malonumu.
Prieš diplomatus panaudotas akustinis ginklas?
Per pastaruosius mėnesius Kuboje įvykdytos mįslingos „akustinės atakos“ prieš mažiausiai penkis Kanados diplomatus ir jų šeimas, penktadienį pranešė naujienų transliuotojas CBC. Incidentai pirmą kartą atskleisti rugpjūčio mėnesį, kai Kanados ir JAV pareigūnai pranešė pradėję tyrimą, kuriuo siekiama išsiaiškinti priežastis dėl ko diplomatai Havanoje staiga patyrė klausos sutrikimų, jiems prasidėjo migrenos ir pykinimo priepuoliai.
Dėl neteisėto poveikio apklaustas Kauno teisėjas pratęsė atostogas
Kauno apygardos teismo teisėjas Ramūnas Antanavičius pratęsė atostogas, kurias pasiėmė po to, kai buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas dėl galimo neteisėto poveikio kolegai iš Mažeikių rajono apylinkės teismo. Teisėjas atostogavo nuo birželio 30 iki liepos 7 dienos. Pirmadienį teismo atstovė Milda Bučnytė BNS informavo, kad atostogos pratęstos dar mažiausiai savaitei.
Paskelbė, kas vyksta organizme išgėrus kavos
Aplink galima išgirsti ne vieną nuomonę apie kavos gėrimą, vieni teigia, kad ji naudinga organizmui, kiti tikinai žiną jos žalingą poveikį. Anaiptol, naujas tyrimas parodė, kad kava yra ypač naudinga sportuojantiems. Fiziologijos profesorius Bruno Gualano iš San Paulo universiteto tyrė 40 vyrų dviratininkų komandą, padalinęs juos į tris grupes.
V.Šapoka: mokesčių pertvarkos poveikis bus aiškus vėliau
Tik sudarius preliminarų kitų metų valstybės biudžeto projektą, bus galima pasakyti, kokį poveikį tiek biudžetui, tiek fiskalinei politikai turės Vyriausybės nuo kitų metų planuojama dalies mokesčių peržiūra, sako finansų ministras Vilius Šapoka. „Kalbant apie patį fiskalinį efektą, atsietai žiūrėti nuo biudžeto išlaidų būtų negalima.
Elektros tinklai prie namų ar virš galvų, prišaukia ir vėžį, ir alkoholizmą, ir mirtį
Infarktai, širdies ir kraujagyslių ligos, vėžys. Atrodo, mokslininkai aptiko dar vieną šias ligas ir net alkoholizmą bei savižudybes skatinančią priežastį. Visa tai, pasak mokslininkų, gali paskatinti galingų elektros tinklų skleidžiami dažniai. Sakot, paranojikų kalbos? Tačiau mokslininkai cituoja tyrimų rezultatus. Kiek rimti tokie teiginiai ir ar galim nuo tokio poveikio apsisaugoti? Priraizgyti laidai namo pašonėje. Jame vilniečių šeima gyvena jau trisdešimt metų.
Juokas ir sveikata: įdomūs faktai
Juoktis mėgstame visi. Tai labai malonu, tačiau ar žinote, kad juokas gali būti labai naudingas? Juoką ir jo poveikį sveikatai mokslininkai tyrinėja jau labai seniai. Tikriausiai esate girdėję paplitusią nuomonę apie tai, kad 15 sekundžių juoko pailgina gyvenimą 5 minutėmis, o viena minutė yra maždaug tas pats, kas kilogramas morkų. Nors labai tikslių duomenų nėra, vis dėlto šiandien apie šį reiškinį žinoma gana nemažai įdomių faktų.
NASA: pasiruoškite – danguje pasirodo ypatingasis „ugnies žiedas“
Šiandien, vasario 26-ąją vyksta retas saulės užtemimas. Jo metu mėnulis atsiduria tarp Žemės ir Saulės, todėl dalis Saulės disko matysis. Vaizdas bus toks, tarsi aplink mėnulį susidarytų šviečiantis žiedas – toks Saulės užtemimas vadinamas „ugnies žiedu“. „Mėnulis labai gerai užblokuoja saulės paviršiaus skleidžiamą šviesą šiuo atveju“, - sako NASA mokslininkas Sarah Jaeggli.
Prabilo apie magnetinio lauko pokyčių įtaką: liečia to nesitikėjusius
Ryškūs mus supančio magnetinio lauko pokyčiai lemia ne tik tai, kad padaugėja infarktų ir traumų. Itin sumažėjęs arba labai suintensyvėjęs laukas gali būti net ir depresijų, alkoholizmo bei savižudybių priežastis. Bent jau taip sako mokslininkai. Ar iš tiesų tas nematomas magnetinis laukas ir pastūmėja lietuvius žudytis? Infarktai, padidėję kraujospūdžiai ir traumos - būtent su tokiais negalavimais tam tikromis bangomis medikus užgriūva senjorai.
Žemės magnetinių polių pasikeitimas: ruoštis reiktų ir blogiausiam scenarijui
Žemės magnetinis laukas supa mūsų planetą tarsi nematomas skydas – jis saugo gyvybę Žemėje nuo žalingos saulės radiacijos. Šis magnetinis laukas nuolat kinta. Mūsų planetos istorijoje yra mažiausiai keli šimtai magnetinių polių pokyčių, kuomet šiaurės ir pietų magnetiniai poliai pasikeitė vietomis. Taigi, kada laukti sekančio tokio pasikeitimo ir kaip jis paveiks gyvybę Žemėje, klausia theconversation.com.