Infarktai, padidėję kraujospūdžiai ir traumos - būtent su tokiais negalavimais tam tikromis bangomis medikus užgriūva senjorai. Tačiau kartais į šias lovas ligoninėse suplūsta būriai jaunimo. Sutapimas?
Kiekvienos dienos magnetinio lauko kitimas fiksuojamas štai taip. Pasirodo, gerokai suintensyvėjęs ar atvirkščiai - labai nukritęs magnetinis laukas skirtingai veikia mus. Tarkim, nukritęs labiausiai pavojingas senjorams.
Gal tai vienos ligoninės atvejis? Anaiptol, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės kardiologijos skyriaus vadovas sako, nors kas dieną magnetinio lauko pokyčių ir nesekantis, lauko svyravimus gali pasakyt pagal pagausėjusius ligonius.
Silpnesniesiems magnetinių audrų poveikis buvo dar didesnis. Dar daugiau, pasak profesoriaus Vainoro, ryškus magnetinio lauko kitimas veikia ir mūsų psichiką, emocijas, tai gali paskatinti depresijų atsiradimą ar net savižudybių padaugėjimą.
Ar įmanoma to magnetinio lauko kitimo poveikio apsisaugoti? Pasak kardioologų, reiktų bent jau sekti būsimų magnetinių audrų prognozes.
Magnetinis laukas mus pakrauna kaip akumuliatorius. Į senatvę mūsų sistema išsiderina, tad mažiau pasiimam energijos, dėl to jaučiamės silpnesni, žmonės griūva, patiria traumas. Taip tikina su Jungtinių Valstijų Širdies matematikos institute dirbantys mokslininkai. Gal kada tą pripažins ir visa mūsų medicina.
Plačiau apie tai TV3 reportaže