nors es
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nors es“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nors es“.
Lietuvai pirmininkaujant ES, Lietuvos kariai budės ES kovinėje grupėje
Nuo liepos 1 dienos Lietuvai pradedant pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai, apie 120 Lietuvos karių pradeda pusmečio budėjimą Jungtinės Karalystės vadovaujamoje ES kovinėje grupėje. Šį kovai su krizėmis skirtą karinį junginį sudaro apie 2 tūkst. karių iš Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lietuvos, Švedijos ir Nyderlandų. ES kovinei grupei priskirti kariai budėjimo metu tarnaus savo šalyse.
Jo Leinen: „Klimato konferencija turi tapti tikro solidarumo aktu“
Nors ES Vadovų Tarybos sprendimai dėl klimato kaitos yra nepakankamai ambicingi, JAV gerokai atsilieka nuo ES, apgailestauja EP Aplinkos komitetui vadovaujantis Jo Leinen.
Pasak Vašingtone su JAV Kongreso nariais praeitą savaitę susitikusio europarlamentaro, bandymus rasti susitarimą Kopenhagos konferencijoje (COP15) gali stabdyti du esminiai klausimai.
EK: Lietuvos ekonomika atsigaus 2011 metais
Europos Komisijos (EK) rudens prognozėse numatoma, kad Lietuvos ekonomika ims augti tik 2011 metais. Prieaugis sieks 2,5 proc. Šiais metais numatomas 18,1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) smukimas. Kitąmet nuosmukis turėtų siekti 3,9 proc.
Kalbant apie nedarbą, šiais metais nedarbo lygis Lietuvoje turėtų siekti 14,5 proc. Ateinančiais metais šis rodiklis turėtų padidėti iki 17,6 proc., o 2011 metais - iki 18,2 proc.
Michailo Saakašvilio karo ligos istorija
Karą vis dėlto laimi ne tas, kuris šauna paskutinis. Karą laimi rašantis istoriją. Gruzijos ir Rusijos konfliktas nesibaigė, dar aidi pavieniai šūviai, tačiau istorija jau yra rašoma. Ir nepriklausomų Europos Sąjungos (ES) ekspertų parengta ataskaita yra tos istorijos dalis. Ir toji rašytinė istorija jau tampa nauju mūšio lauku.
Prie Šemetos dvaro. Renovacija - šilumos kainų šantažu (2)
Finansų ministro Algirdo Šemetos šeimoje greit įkurtuvės. Ministro tėtis, statybų verslininkas irgi Algirdas ir irgi Šemeta, šeimai perstatinėja dvarą ir tikisi, kad Europa prie to irgi prisidės finansiškai, nes šeimai vienai dvarą išlaikyti - sunku. Specialistai teigia, kad dvare tvarkomasi smarkiai pažeidžiant įstatymus.
Gegužę vyksiantis Prahos susitikimas kelia nemažai klausimų
Čekijos premjero M. Topolaneko atstatydinimas iškelia nemažai klausimų dėl visos eilės svarbių tarptautinių susitikimų, planuojamų gegužės mėn. Prahoje. Tuo labiau, kad nors čekų politikas ir nebevadovauja savo šalies vyriausybei, jis oficialiai vis dar yra ES vadovas.
Taigi, situacija ir toliau išlieka pakankamai nevienareikšmiška.
Mažėja jūrinių laivų su Lietuvos vėliava
Bloga žinia - per kelerius metus laivų Lietuvos jūrų laivų registre sumažėjo perpus. Gera žinia - yra vilties, kad kitais metais Lietuva pateks į vadinamąjį baltąjį Paryžiaus memorandumo sąrašą.
Pernai Lietuvos jūrų laivų registre buvo įregistruota 15, o išregistruoti 25 laivai. Į valstybės biudžetą už laivų įregistravimą ir išregistravimą, laivų dokumentų išdavimą surinkta apie 28 tūkst. Lt.
Baltarusija – Europos Sąjungos galvosūkis
Baltarusija dažnai vadinama paskutine Europos diktatūra. Ši valstybė iš tiesų valdoma autoritaristinio vadovo, o demokratiniai procesai Baltarusijoje yra greičiau įvaizdis, nei realybė.
Europos Sąjunga nuolat siekia, kad ši šalis pasuktų demokratijos keliu. Vis dėlto Baltarusijos politinė sankloda, susiklosčiusi per pastaruosius 15 metų, nėra taip lengvai reformuojama. Tuo labiau, kad šią šalį valdo autoritarizmu pasižymintis prezidentas A. Lukašenka.
Kiek valandų turėsime dirbti
Europos Parlamentas (EP) nutarė priimti Darbo laiko direktyvos pataisas, kurioms pritaria ne visi.
„Direktyvą, reglamentuojančią darbo laiką, prireikė keisti todėl, kad darbo rinkoje ėmė trūkti darbuotojų, sensta visuomenė, stiprėja konkurencija.
Europos žinutė Kremliui: galite įsiveržti į kitą šalį, ir mes nieko nedarysime
Edwardas Lucasas, knygos „Naujas Šaltasis karas: Kremliaus keliama grėsmė Rusijai ir Vakarams“ autorius, tvirtina, kad Europos sprendimas atnaujinti derybas su Rusija dėl bendradarbiavimo sutarties yra Baltijos šalių išdavystė. Savo straipsnyje pateikdamas scenarijų, kaip Rusija gali „susitvarkyti“ su Estija, E. Lucasas ragina Europos Sąjungą išdrįsti stoti prieš Kremlių, kurio politika yra aiški: „Europai reikia mūsų labiau nei mums jų“.
„Taigi, santykiai su Rusija yra kaip visada.
REKLAMA
REKLAMA
Europos energetinės tendencijos
Europai vis aktualesni tampa energetiniai klausimai. Didelės naftos bei dujų kainos, priklausomybė nuo importuojamos energetikos, užterštumas bei tradicinės energetikos vartojimo mąstai skatina vis dažniau diskutuoti apie šio sektoriaus tendencijas. Be to, Rusijos – Gruzijos karinė konfrontacija ir po to sekęs ES pozicijos nevieningumas parodė, kad politiniai sprendimai tiek ES, tiek ir kituose pasaulio regionuose vis labiau nulemiami energetinių svertų.
Kylant maisto kainoms EK didina paramą ir Lietuvos vargšams
Europos Komisija (EK) trečiadienį pasiūlė išplėsti Europos Sąjungos (ES) maisto skirstymo labiausiai nepasiturintiems žmonėms programos finansavimą nuo 300 iki beveik 500 milijonų eurų. Atitinkamai didės ir ši ES parama Lietuvos vargšams.
Komisija mano, kad reikia padidinti biudžetą, nes kylančios maisto produktų kainos neigiamai veikia nepasiturinčių žmonių galimybes nusipirkti maisto ir dėl to didėja pagalbos maistu teikimo išlaidos.
Klonuotų gyvulių mėsa ir pienas nepavojingi, nustatė ES žinyba
Nėra jokių „aiškių įrodymų“, kad klonuotų galvijų mėsa ir pienas gali kelti pavojų žmonių sveikatai, nustatė ES Maisto saugos žinyba.
Nors klonavimas gali kelti tam tikrą pavojų galvijų sveikatai, nėra jokių įrodymų, kad jų produktai būtų pavojingi vartotojams, sakoma Europos Sąjungos Maisto saugos žinybos (The European Food Safety Authority, EFSA) atlikto tyrimo išvadose.
Ar dar galime kalbėti apie nacionalines futbolo mokyklas?
Nacionalines futbolo mokyklas išgelbės nebent FIFA siekis įvesti legionierių limitą.
Angliška mįslė
Šeštadienį Šveicarijos Bazelio mieste prasidės Europos futbolo čempionatas. Per 31 pirmenybių rungtynes žiūrovai išvys ne vieną staigmeną, tačiau vargu ar bent viena iš jų savo mastu prilygs dar atrankos į Senojo žemyno pirmenybes metu futbolo pasaulį sudrebinusiam netikėtumui – futbolo tėvynės Anglijos ekipa liko už borto ir Europos čempionate galės dalyvauti nebent kaip žiūrovai.
ES biudžetas, kuris pakeistų Europos Sąjungą
Uždavinys „pertvarkyti biudžetą – pakeisti Europą“ išties ambicingas. Jei tai ne vien skambūs žodžiai, o tikras siekis, nepakaks vien tik pakeisti biudžeto struktūrą.
Čia, kaip toje pasakėčioje, orkestras geriau negros kitaip susodintas. Reikalingos esminės permainos tiek formuojant biudžetą, tiek jį skirstant, o ir pats biudžeto dydis neturi būti neliečiamas tabu.
Šalies įnašas.
Korporacijos pripratins lietuvius misti genetiškai modifikuotais organizmais
Genetiškai modifikuotus organizmus (GMO) kuriančios įmonės siekia įsiskverbti į Lietuvos rinką. Jų atstovai mano, kad netrukus Lietuva, kaip, beje, visa Europos Sąjunga (ES), bus priversta sušvelninti savo nuostatas GMO atžvilgiu - tai padaryti esą privers drastiški maisto kainų šuoliai.
Povilas Žielys: Rusijos draugai ir priešai Europos Sąjungoje
Susiskaldžiusioje ES po nuosmukio atsitiesusi Rusija turi ir draugų, ir priešų. Pavyzdžiui, Graikija ir Kipras ES institucijose dažniausiai atstovauja Maskvos interesams. O Lenkija ir Lietuva nepraleidžia nė vienos progos viešai sukritikuoti savo didžiąją rytų kaimynę. Esant tokiai situacijai, galios svarstyklės krypsta, deja, ne ES, bet Rusijos pusėn.
ES kelia atominės energetikos klausimus
Pirmadienį savo veiklą oficialiai pradėjo Atominės energetikos forumas, leisiantis visos Europos Sąjungos (ES) lygiu kelti klausimus, kurie iki šiol dažnai būdavo tabu, rašo „EU Observer“. Tikimasi, jog naujasis ES forumas paskatins aktyviau svarstyti galimybes naudoti daugiau atominės energijos. „Mes stovime ant trečiosios industrijos revoliucijos, šįkart - anglies dioksido mažinimo, slenksčio.
Britanijos užsienio reikalų sekretorius: ES turi tapti karine galiūne
Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Davidas Milibandas siūlo Europos Sąjungai didinti savo karinę galią bei iki 2030 metų išplėsti laisvos prekybos zoną į Afrikos bei Artimųjų rytų šalis, praneša „The Guardian“.Pasak britų užsienio reikalų sekretoriaus, ES yra pasirinkimo kryžkelėje ir, priėmus blogus sprendimus, jai gresia pragaištis.
Vyšninis pasas vėluoja dėl taupumo
Jau gruodį Lietuvoje turėtų būti išduotas pirmasis vienodo Europos Sąjungos (ES) pavyzdžio pasas. Keliautojams kartais sunkumų sukeliančio lietuviško dokumento pakaitalas vėluoja apie metus – kaip paaiškėjo, dėl taupumo, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“."Kas ta Lietuva? Ar ji priklauso ES? Daug, ypač į ne itin pažengusias šalis keliaujantis žmogus kartais patiria vargų dėl žaliojo paso.
Dirbti – į užsienį, gydytis – į Lietuvą
Užsienyje dirbantys lietuviai per vasaros atostogas grįžta į tėvynę gydytis per metus įsisenėjusių ligų, rašo „Kauno diena“. Prieš 5 metus iš Lietuvos išvykusi Valerija Stanevičienė verkdama pasakojo savo ligos istoriją: „Airijoje buvo gera gyventi tol, kol nesusirgau“. Pasak dienraščio, moteris birželio mėnesį, nesulaukusi pagalbos iš rojų žadančios Airijos medikų, grįžo į tėvynę ir gulėsi tiesiai ant operacinio stalo.
Rusija parodė savo tikrąjį veidą
Jėgos panaudojimas neseniai vykusiose demonstracijose Rusijoje, žurnalistų žudimai, Estijos ekonominė blokada bei bandymas nepriklausomoje šalyje tvarkytis kaip savoje, Rusijos karo laivyno stiprinimas Baltijos jūroje – ar tai ne naujo šaltojo karo pradžia? Rusija, pajutusi energetikos ginklo politinę ir ekonominę galią, jau seniai ignoruoja tarptautinės bendruomenės nuomonę ir siunčiamus signalus dėl žmogaus teisų pažeidimų šalyje.
EK kovos su keleivius apgaudinėjančiomis avialinijomis
Per pusmetį Europos Sąjungos (ES) valstybės privalės pateikti siūlymų, kaip kontroliuos oro vežėjus, kad šie nekvailintų keleivių dėl jų teisių, pranešė LTV „Panorama“. Jei siūlymų valstybės nepateiks, Europos Komisija sako kelsianti joms bylas. Lietuvoje už ES reglamento dėl keleivių teisių vykdymą atsakinga Civilinės Aviacijos administracija. Milijonai keleivių kasmet ES oro uostuose patiria nepatogumų dėl atidėtų ar panaikintų skrydžių.
Valerijus Rajevskis: Perkame katę maiše
Iki Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą (ES) liko mažiau nei trys savaitės. Tačiau, kaip pastebi Lietuvos laisvosios rinkos instituto analitikai, visuomenė šia tema labai mažai diskutuoja. Žmonių dėmesį buvo pritraukęs Prezidento skandalas.
Tačiau šalies narystę ES Lietuvos piliečiai pajus savo kailiu labiau nei prezidentinį skandalą. Kai kurie žmonės pradėjo dideliais kiekiais pirkti druską, o Vyriausybės vadovas turėjo skelbti “raminantį” pareiškimą.
Romas Lazutka: Praleidę progą patylėti, ko gero, neimsime ir mokesčių iš turtuolių
Vos prieš metus reikėjo labai daug pastangų, kad būtų įveiktas Lietuvos balsuotojų abejingumas Europos Sąjungai. Tam buvo skirta ir valstybės pinigų referendumo reklamai, ir prekybos centrų nemokamų skalbimo miltelių. Šiais metais gyventojų susidomėjimas Europa toks didelis, kad net graso sukelti infliaciją.
Ar kas nors per šiuos metus esmingai pasikeitė? Ne, tik eilinį kartą pasitvirtina tiesa, kad rinkėjų ausiai malonios kalbos puikiai dera su abejingumu jų kasdieniams rūpesčiams.
ES nepavyksta pagal konkurencingumą pasivyti JAV
Europos Komisija paskelbė labai niūrią ataskaitą apie tai, kaip Europos Sąjungai (ES) sekasi įgyvendinti vadinamąją Lisabonos strategiją - iki 2010 metų tapti "konkurencingiausia pasaulyje žinių ekonomika", rašo dienraštis "The New York Times".
Ataskaitoje pripažįstama, kad ES "negali pasivyti Jungtinių Valstijų, nes mūsų bendrasis vidaus produktas (BVP) vienam gyventojui siekia 72 proc. amerikiečių partnerių" lygio.
Po ES plėtros gali sumažėti Estijos prekyba su Rusija
Prognozuojama, kad Estijai įstojus į Europos Sąjungą (ES) dėl dvigubų tarifų bei Rusijos planuojamų įvesti veterinarinių normų gali sumažėti Estijos ir Rusijos prekyba maisto produktais, rašo "Postimees".
Rusija informavo dabartines ir būsimas ES nares apie savo planus nuo gegužės mėnesio panaikinti tarpvalstybinius veterinarijos sertifikatus ir pradėti naudoti ES pažymėjimus. Tačiau reikalavimai norint gauti tokį sertifikatą yra labai griežti, ir vargu ar daugumai šalių pavyks juos įvykdyti.
ES finansų analitikams gali būti taikomi sąžiningumo principai
Rengiamos ataskaitos projektas parodė, jog Europos Sąjungos (ES) finansų analitikams gali tekti laikytis bendrų principų, skirtų užtikrinti, kad jų teikiami investiciniai patarimai yra nepriklausomi ir sąžiningi.
Europos Komisijos patarėjų grupė, kurioje dalyvauja bankų "BNP Paribas", HSBC, "Deutsche Bank", rinkos priežiūros tarnybų ir prekybos asociacijų atstovai bei finansų tema rašantys žurnalistai, turėtų pareikalauti, kad bankai atskirtų investicinės bankininkystės ir tyrimų veiklą.