linas kojala
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „linas kojala“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „linas kojala“.
Linas Kojala padėkojo žmonai: „Ačiū už įteiktą didžiausią gyvenimo dovaną“
Politologui, VU TSPMI dėstytojui ir Rytų Europos studijų centro (RESC) direktoriui Linui Kojalai ir jo žmonai Ievai šios šventės – ypatingos. Vyras išreiškė šiltą padėką savo žmonai už padovanotą išskirtinę dovaną.
Spalio 6 dieną Kojalų šeimą aplankė gandrai – pora tapo tėvais. Už galimybę būti tėvu vyras padėkojo žmonai Ievai.
Ekspertai atsakė, ar Lietuva ir Europa pasiruošusi grėsmei iš Rusijos
Ukraina verčiama sėsti prie derybų stalo, dešimtmečius valdęs nuverstas Sirijos diktatorius, pasirodė besantis ant molinių kojų, o NATO aiškiai sako, kad Rusija ruošiasi ilgalaikei konfrontacijai, o mes nesame pasirengę tam, kas laukia po 4 ar 5 metų. Ką darys Europa, ko gali ir ko imsis Lietuva? „Speciali diskusijų laida“ šįvakar 19.30 val.
Kojala pranešė, kad nebelieka Rytų Europos studijų centro: vietoje jo bus Geopolitikos ir saugumo studijų centras
Aštuoniolika metų veikusio Rytų Europos studijų centro (RESC) nebeliks, sako jo direktorius Linas Kojala. Pasak vadovo, nuo šiol centras bus pristatomas organizacijos esmę tiksliau perteikiančiu pavadinimu – Geopolitikos ir saugumo studijų centras.
„18 metų tikrai yra geras laikas pradėti naują etapą. Turime žinią, kad Rytų Europos studijų centro nebelieka.
Politologas apie Trumpo grasinimus: „Jis gali pasakyti ką nors, kas ženkliai susilpnintų NATO“
Naujuoju Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu tapus respublikonui Donaldui Trumpui, NATO narėms kilo klausimas, ar greitai užsiplieskiantis prezidentas nesugalvos stabdyti šalies narystės NATO aljanse. Taip pat pasaulis įdėmiai stebi, kokių veiksmų Trumpas imsis dėl karo Ukrainoje, mat tuoj po pokalbio su Zelenskiu D. Trumpas kalbėjo su Putinu ir neva perspėjo jį neeskaluoti karo.
Atsakė, ar Trumpui rūpės Lietuva: amerikiečių tikslas, kad nekiltų trečiasis pasaulinis karas
Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) išrinko naująjį prezidentą. Respublikonas Donaldas Trumpas dalį pasaulio gąsdina savo pasisakymais apie karą Ukrainoje, derybas su Rusija ir kritiką NATO aljansui.
Apie tai, kas laukia NATO ir Lietuvos, kai prezidentu vėl tapo D. Trumpas, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ atsakė VU TSPMI dėstytojas, Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala.
Kojala pataria, ką reikia daryti, kad Trumpas išgirstų Lietuvą: „Atliepkime jo keliamus kriterijus“
Ką Lietuvai reikia daryti, kad Donaldas Trumpas ir jo komanda mus išgirstų?
„Atliepkime jo keliamus kriterijus“, – sako politologas Linas Kojala.
„Pirma, gynybos išlaidos. D. Trumpas jau kelis dešimtmečius kritikuoja, jo supratimu, sąjungininkus-veltėdžius. Nesigilinkime, kiek tai pagrįsta, tiesiog konstatuokime faktą.
Pastarosios kampanijos metu vėl kliuvo NATO Europos šalims. BET. Trumpas turbūt nei karto nepaminėjo, jog minimali išlaidų riba yra ta, kurią nustatė NATO – 2 proc.
Politologai atsakė, kas lėmė Trumpo pergalę: liko neatskleista viena intriga
Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) išrinko naująjį prezidentą. AP skaičiuoja, kad respublikonui Donaldui Trumpui atiteko 277 rinkikų balsai, o jo varžovei, dabartinei JAV viceprezidentei Kamalai Harris – 224 rinkikų balsai. D. Trumpas jau paskelbė savo pergalę rinkimuose.
Ekspertas išklojo trumpai ir aiškiai, kas laukia Lietuvos išrinkus Trumpą
Trečiadieni respublikonas Donaldas Trumpas paskelbė savo pergalę JAV prezidento rinkimuose. Nors kai kurie jo siūlomi pokyčiai gali turėti teigiamų pasekmių, kiti aspektai kelia nerimą dėl galimos užsienio politikos krypties ir jos poveikio pasauliui, įžvelgia Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala.
Plačiau apie D. Trumpo pergalę ir kokią įtaką ji turės Lietuvai – eksperto analizėje socialiniuose tinkluose.
Po Lino Kojalos sveikinimo – šiltas Valdo Adamkaus gestas: „Nesitikėjau, bet, žinant Prezidentą, turėjau tikėtis“
Lapkričio 3-iąją kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus paminėjo savo 98-ąjį gimtadienį. Su švente jį pasveikinti atvyko ir politologas, Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala.
Socialiniuose tinkluose L. Kojala paviešino ir nuotrauką iš susitikimo su prezidentu.
„Atvykau pasveikinti Prezidentą gimtadienio proga.
Išsinešiau dovaną Sofijai, kuriai vakar sukako 1 mėn.
Nesitikėjau, bet, žinant Prezidentą, turėjau tikėtis“, – rašė jis.
Linas Kojala atskleidė, kokį vardą davė gimusiai dukrai: „Ilgai diskutuoti nereikėjo“
Linas Kojala, Lietuvos politologas, VU TSPMI dėstytojas ir Rytų Europos studijų centro (RESC) direktorius, neseniai tapo tėčiu. Su žmona Ieva jie džiaugiasi dukrelės Sofijos atėjimu į pasaulį. Nors dauguma pažįsta L. Kojalą dėl jo analitinio darbo, asmeniniai gyvenimo pokyčiai jam atveria naujus iššūkius ir džiaugsmus.
„Džiaugiamės, kad mūsų šeimą papildė Sofija, o tolesni planai – tebūnie paslaptis,“ – sako L. Kojala, paklaustas apie šeimos ateities planus.
REKLAMA
REKLAMA
Linas Kojala su žmona sulaukė šeimos pagausėjimo
Lietuvos politologas, apžvalgininkas Linas Kojala spalio 6-osios vakarą feisbuke pasidalino džiugia žinia – su žmona sulaukė šeimos pagausėjimo.
„Labas, dukryte“, – sekmadienio vakarą rašė L. Kolaja.
Ekspertai apie Trumpo pasirinktą viceprezidentą: „Nuogąstavimų bus daugiau“
Kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas pareiškė, kad jo viceprezidentu bus populistinės dešinės šalininkas Ohajo senatorius J. D. Vance‘as – kadaise aršus D. Trumpo kritikas. Šiuo metu J. D. Vance’as yra vienas karščiausių jo rėmėjų ir vienas iš populistinio partijos sparno lyderių. Tapęs senatoriumi jis buvo vienas garsiausių pagalbos Ukrainai priešininkų. Viename interviu politikas pareiškė, kad jam „nerūpi“, kas atsitiks Ukrainai.
Prieš NATO viršūnių susitikimą – ekspertų perspėjimas: „Mes nugaros smegenimis jaučiame grėsmę“
Likus pusantro mėnesio iki jubiliejinio NATO viršūnių susitikimo Vašingtone (JAV), ekspertai optimizmu netrykšta. Nors Ukraina bus dėmesio centre, jai sulaukti gerų žinių iš NATO tikimybė yra menka.
Šių metų liepos 9–11 d. Vašingtone įvyks 75-asis NATO viršūnių susitikimas. Pasak ekspertų, ši proga – ypatinga, mat NATO yra viena iš nedaugelio organizacijų, gyvuojančių taip ilgai ir sėkmingai.
„Iš tikrųjų tai organizacija, kuri parodė savo galimybes.
Ekspertas įvardijo, kas kaltas dėl Irano prezidento žūties: tai tęsis ir ateityje
Irano prezidentas Ebrahimas Raisi Irane buvo vadinamas „Teherano skerdiku“ dėl praėjusio šimtmečio pabaigoje vykdytų masinių žudynių. Tik įvykus avarijai sąmokslo teorijų šalininkai iš karto atrado kaltininkus. Apie tai, kas kaltas dėl šios avarijos, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dėmesio centre +“ su žurnalistu Edmundu Jakilaičiu diskutavo Rytų Europos studijų centro vadovas, politologas Linas Kojala.
Ekspertai įvertino, ką Putinas darys toliau po teroro išpuolio: „Tai rodo jo pažeidžiamumą“
Rusiją šokiravo kraupti teroro ataka – penktadienį smogikai šturmavo Maskvos priemestyje esantį teatrą. Jiems atidengus ugnį buvo nužudyta daugybė žmonių – Rusijos valdžios duomenimis, žuvo 137 žmonės, daugiau kaip 180 buvo sužeisti. Šeštadienį atsakomybę už ataką prisiėmė Islamo valstybė – tiesa, iki šiol nėra aiškus atakos motyvas.
Paaiškino, ką Europai reikštų Trumpo perrinkimas: „Tai būtų nemenkas politinis žemės drebėjimas“
Besiruošdamas JAV prezidento rinkimams, Donaldas Trumpas pasirodė ne vienoje valstijoje. Po jo kalbų save prilyginant nukankintam Rusijos opozicijos lyderiui Aleksejui Navalnui, grasinant neginti NATO šalių, kurios nesilaiko finansinių įsipareigojimų, bei respublikonams eilinį kartą vetuojant paramos Ukrainai paketą, D. Trumpo populiarumas išaugo. Lietuvos ekspertai pabrėžė, kad pareiškimai neprivalo reikšti pažado, tačiau jo pergalė Europoje galėtų reikšti politinį žemės drebėjimą.
Linas Kojala – apie Trumpo pareiškimus: „Nemanau, kad jis turi aiškią viziją“
Po Donaldo Trumpo pareiškimo, jog jo pergalės atveju Jungtinės Valstijos negins NATO partnerių, neskiriančiu 2 procentų gynybai, Europoje kilo panika. Kai kurie politikai suprato, jog galimai būsimas kandidatas savo kalbomis skatina Rusiją pulti kai kurias Europos šalis. Prabilta ir apie Aljanso griūtį, o plačiau šia tema domėjosi TV3 aktualijų laida „TOP 3“.
Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala įsitikinęs, kad D. Trumpo pareiškimai kelia tiesioginę grėsmę Europai.
DIENOS PJŪVIS. Ar Lenkija galėtų tapti branduoline valstybe – ką tai reikštų Lietuvai?
Lenkija nori, kad šalies teritorijoje būtų dislokuoti Jungtinių Valstijų branduoliniai ginklai. Varšuva norėtų, kad taip NATO atsakytų į Rusijos planus Baltarusijoje dislokuoti taktinį branduolinį ginklą.
Skandalingas Trumpo pagrasinimas NATO šalims: Lietuvos ekspertai paaiškino, ką tai reiškia
Buvusiam JAV prezidentui Donaldui Trumpui pareiškus, jog skatintų Rusiją pulti NATO nares, kurios nevykdo finansinių įsipareigojimų, nepasitenkinimą išreiškė ne vien visuomenė, bet ir Europos lyderiai. Tačiau ekspertai į tokį D. Trumpo posakį žvelgia ramiai ir teigia, jog tai dar vienas siekis gauti kuo daugiau balsų.
Rinkimų spektaklis Rusijoje: ekspertai paaiškino, kam jų reikia ir kiek dar ilgai Rusija vaidins
Rusijos prezidento rinkimai, vyksiantys 2024 m. kovą, ekspertų nestebina – Vladimiro Putino pergalė yra labiausiai tikėtina. Nors dauguma žmonių supranta, jog šie rinkimai yra farsas, tačiau Rusija ir toliau laikosi savo „demokratinės linijos“, net ir šalindama Kremliui nepalankius kandidatus. Kodėl Rusijai reikia vaizduoti rinkimus ir kiek laiko dar truks šis spektaklis?
Vasario 5 d. pasaulį apskriejo žinia, kad Borisas Nadeždinas negalės dalyvauti Rusijos prezidento rinkimuose.
Kojala apie tai, ką Trumpo laimėjimas reikštų Ukrainai: „Nerimo tikrai yra“
Europos Sąjungoje karinė ir finansinė parama Ukrainai pajudėjo. Tačiau kol ji šalies nepasiekė, tai labai juntama mūšio lauke. Prastėja viešoji opinija apie prezidentą Zelenskį dėl jo konflikto su kariuomenės vadu Zalužnu, kurį šiomis dienomis aprašo įtakingiausi Vakarų dienraščiai. Kaip visa tai šįmet atsilieps Ukrainos išlaisvinimo pastangoms? Klausiame politologo Lino Kojalos.
Ar JAV suduos smūgį Iranui? Ekspertai atskleidžia, koks gali būti konflikto scenarijus
Po dronų atakos Jordanijoje žuvus trims JAV kariams, JAV prezidentas Bidenas pareiškė, jog šią ataką sudavė Irano remiamos radikalų grupuotės, o Iranas gali tikėtis atsako. Nors tikslūs kaltininkai dar nenustatyti, ekspertų teigimu, Iranas gali tikėtis preciziško karinio atsako.
Ataka Jordanijoje – pirmasis kartas nuo Izraelio-Palestinos karo pradžios, kai nuo priešo ugnies žuvo JAV karinis personalas.
Kojala apie blokuojamą JAV paramą Ukrainai: „Atsidarytų galimybės Kremliui plėsti okupuotą teritoriją“
Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas užblokavo 50 mlrd. eurų vertės Europos Sąjungos paramą Ukrainai. Dabar Jungtinės Amerikos Valstijos spręs, ar skirti papildomus 55 mlrd. eurų su Rusijos agresija kovojančiai šaliai.
Kokios pasekmės būtų Ukrainai, jei paramos nepatvirtintų ir Jungtinių Valstijų Kongresas, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala.
Kokios perspektyvos, kad Ukraina gaus 55 mlrd.
Linas Kojala: „Kinijai reikia Vakarų, bet Vakarams irgi reikia Kinijos“
Neslūgstant konfliktams pasaulis atidžiai stebėjo Jungtinių Valstijų ir Kinijos vadovų susitikimą. Kokių realių rezultatų, tikėtina, jis atneš, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė politologas Linas Kojala.
Kokia šio susitikimo reali reikšmė?
Reikšmė yra sumažinti įtampą. Dvi supervalstybės, kurios yra labai sudėtingame santykyje viena su kita ir tas santykis tikrai dėl šio susitikimo neapsivers aukštyn kojomis.
Izraelio ir Irano santykius įvertinęs Kojala: „Karas galėtų virsti gerokai didesniu, nei dabartinis Gazos Ruože“
Izaelio ir „Hamas“ teroristų karas vis labiau skaldo pasaulį. Amerikiečiai per Katarą bando išlaisvinti „Hamas“ laikomus įkaitus, Izraelio kariai nekantrauja pradėti sausumos operaciją, o Irano remiami regiono teroristai vienijasi kovai prieš Izraelį. Žibalo į ugnį dar pila ir Turkija – Erdoganas pareiškė, kad „Hamas“ – ne teroristai, o išlaisvintojai. Tačiau patys „Hamas“ pasauliui rodo, kad kitaip nei teroristais jų nepavadinsi.
Vienas asmuo pakeitė Lino Kojalos gyvenimą: artimai bendrauja iki šiol
Naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Karjeros laiptais“ svečiuojasi puikiai žinomas politologas Linas Kojala, kuris laidos metu atskleis keletą negirdėtų faktų apie savo karjerą ir asmeninį gyvenimą.
Galbūt kai kuriuos skaitytojus nustebintų, tačiau pasirodo, kad žymus politologas L. Kojala vaikystėje tikrai nesvajojo turėti nieko bendro su politika, priešingai – būdamas vaiku jis tikėjosi pasiekti aukštų rezultatų sporte.
Ekspertas apie karą Izraelyje: „Kuo daugiau pasaulyje chaoso, tuo geriau tokiems režimams kaip Rusija“
Šeštadienį netikėtai prasidėjęs karas Izraelyje, kaip ir prieš 50 metų, pribloškė visą pasaulį. Demonstratyvūs „Hamas“ smogikų veiksmai verčia sunerimti dėl galimo karinio konflikto išsiplėtimo ir daugiau šalių įsitraukimo į karo veiksmus.
Plačiau apie tai, kaip gali vystytis situacija Izraelyje, laidoje „Dienos komentaras“ atsako politologas Linas Kojala.
Kaip nutiko, kad pasaulio išgirtas Izraelio „Geležinis kupolas“ nesulaikė atakų?
Joks skydas nėra šimtaprocentinis.
Politologas Kojala apie artėjančius JAV prezidento rinkimus: Ukrainos klausimas nebus prioritetas
Jungtinės Valstijos ilgai buvo paramos Ukrainai lyderės. Tačiau artėjant prezidento rinkimams Respublikonų stovykloje vyrauja nuotaikos, kad reikia mažinti paramą Ukrainai. Birželį atlikta apklausa parodė, kad 44 proc. respublikonų sako, jog JAV Ukrainai skiria per daug paramos.
DIENOS PJŪVIS. Kada gali baigtis karas – kodėl stringa JAV karinė parama Ukrainai?
Jungtinės Valstijos ilgai buvo paramos Ukrainai lyderės. Bet ar artėjantys JAV prezidento rinkimai ir skeptiškos respublikonų kandidatų ir jų simpatikų nuotaikos Ukrainos atžvilgiu gali kardinaliai pakeisti situaciją?
Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja buvęs užsienio reikalų ministras, ambasadorius ypatingiems pavedimams Linas Linkevičius, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas ir Rytų Europos studijų...
Kojalos atsakas NATO viršūnių susitikimo kritikams: „Lietuvos tikslai buvo realizuoti“
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis baigiantis NATO viršūnių susitikimui Vilniuje sakė, jog iš šio susitikimo „daug kas tikėjosi daugiau”. Tačiau, anot Rytų Europos studijų centro vadovo, politologo Lino Kojalos, Lietuvos tikslai buvo realizuoti, o priimti sprendimai taip pat nuteikia optimistiškai.
Linas Kojala: situacija Rusijoje neapibrėžta, Putino valdžiai mestas rimtas iššūkis
Situacija Rusijoje kol kas neapibrėžta, tačiau prezidento Vladimiro Putino valdžiai mestas rimtas iššūkis, sako politologas Linas Kojala.
Pasak jo, susiklosčiusi situacija gali būti palanki Rusijos puolamai Ukrainai.
„Vidiniai režimo nesutarimai ir jų išvirtimas į tokią, galima sakyti, politinę konfrontaciją bent jau teoriškai palanku Ukrainai, nes sudaro terpę sėkmingiau vykdyti karines operacijas.
Įvertino, kas NATO viršūnių susitikimo metu bus pasakyta Ukrainai: karas greitai nesibaigs?
Kyjivas vis dar nepradeda plataus masto kontrpuolimo prieš Rusiją. Tačiau ar efektyvesni veiksmai karo fronte galėtų reikšti didesnes galimybes Ukrainai, sprendžiant diplomatinius klausimus dėl įstojimo į NATO?
Laidoje „Dėmesio centre“ Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas aptarė, ko gali tikėtis Ukraina vykstant NATO viršūnių susitikimui Vilniuje.
Kojala apie Rusijos sprendimą įtraukti jį į sankcijų sąrašą: „Tai buvo įkvepianti akimirka“
Prisimindamas studijų laikus politologas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) dėstytojas, Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala sako, kad didžiausias džiaugsmas ir motyvacija tobulėti buvo ir iki šiol yra universitete sutikti žmonės. Tiek su bendrakursiais, tiek su dėstytojais Linas iki šiol palaiko ryšį ir tikina, kad VU bendruomenė padėjo jam augti ne tik kaip savo srities specialistui, bet ir kaip asmenybei.
Lenkijos premjeras apie ryšį su Lietuva: „Santykiai yra geriausi per daugelį šimtų metų“
Vilniuje viešintis Lenkijos premjeras Morawieckis neskuba girti atnaujintų slaptų NATO gynybos planų. Atsargiai žodžius renka ir premjerė Šimonytė. Pasak vadovų, planus lengviau parašyti, nei įgyvendinti. Savo ruožtu dvišalių santykių sėkme premjerai neabejoja. Pasak Morawieckio, Lietuvos ir Lenkijos santykiai geriausi per šimtus metų.
Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis – dažnas svečias Vilniuje.
Dalis konservatorių sveikina Nausėdą su diplomatine pergale: „Pirmą kartą aukščiausiu lygiu išgirdome – 2026 metai“
Prezidentas Gitanas Nausėda susitikęs su Vokietijos kancleriu, sako, kad pavyko išspręsti ramybės nedavusį ginčą dėl vokiečių brigados Lietuvoje.
Nausėda paaiškino, kad su Olafu Scholzu sutarė, jog vokiečiai savo karius į Lietuvą siųs, nors dar iki šiol Berlyno diplomatai ir politikai aiškino, kad mūsų šaliai priskirti kariai budės Vokietijoje. Dalis konservatorių jau sveikina Nausėdą su diplomatine pergale, bet ekspertai šampano šauti dar neskuba.
Baltijos šalys – Kinijai: „Pateiktas komentaras visiškai prieštarauja tai pačiai tarptautinei teisei“
Lietuva, Latvija ir Estija reiškia griežtą protestą Kinijai. Trijų šalių užsienio reikalų ministerijos išsikvietė Kinijos ambasadų vadovus ant kilimėlio pasiaiškinti dėl Kinijos ambasadorius Prancūzijoje elgesio, kai jis savo pasisakymu sukėlė tarptautinį skandalą. Pareiškė, kad Lietuva ir kitos postsovietinės šalys neturi tarptautinio statuso, ir taip suabejojo valstybių nepriklausomybe.
DIENOS PJŪVIS. Branduolinis šantažas iš Putino ir Lukašenkos – kaip atsakys Vakarai?
Rusija garsiai kalba apie planus Baltarusijoje dislokuoti taktinius branduolinius ginklus. Ką reiškia šis branduolinis šantažas ir kaip į jį atsakys Vakarai?
Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala ir atsargos karininkas Aurimas Navys.
LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.
Kariuomenės vadas Rupšys apie NATO aljansą: „Mes visi padarėme daug klaidų“
Lietuva švenčia svarbią sukatį – jau 19 metų yra pilnateisė NATO narė. Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys sako, kad šiuo metu aljanso narės taiso praeities klaidas ir daug rimčiau nei prieš 2 dešimtmečius vertina grėsmes iš Rusijos.
Aktyviai ginkluojasi visas senasis žemynas. Tiesa, ši užduotis pasak kariuomenės vado nėra pati lengviausia, nes ginklų ir amunicijos paklausa Europoje tokia didelė, kad gamyba nespėja patiekti tiek ginklų, kiek reikia.
Putinas autobusais į rūmus suvežė elitą ir vertė klausyti jo pasiteisinimų dėl karo: nuobodulio ir žiovulio netrūko
Tuo metu blogio imperijos lyderis Putinas šiandien daugiau nei pusantros valandos bandė teisinti savo pralaimimą karą Ukrainoje. Jis pirmą kartą po metų pertraukos sakė metinę kalbą. Tiesa, nei rusai, nei Vakarai Putino kalboje neišgirdo beveik nieko naujo, tik nuvalkiotas propagandines frazes. O net sau lojalius deputatus į rūmus Kremlius suvežė autobusais prieš tai nuodugniai patikrinęs – kad tik Putinui nekiltų koks pavojus.
Eksperto vertinimas po pasaulio lyderių susitikimo Miunchene dėl pagalbos Ukrainai: „Yra dvi stovyklos“
Vasario 17-19 dienomis vykusioje Miuncheno saugumo konferencijoje susirinkę pasaulio lyderiai daug dėmesio skyrė karo Ukrainoje klausimui. Tačiau, anot Rytų Europos studijų centro vadovo Lino Kojalos, valstybės vis dar dalinasi į dvi stovyklas – laukiančius karo pabaigos ir suprantančius, kad veikti reikia dabar.
Pokalbis su politologu – TV3 žinių „Dienos komentare“.
Ką tik grįžote iš Miuncheno saugumo konferencijos.
Apklausa: įvardinta, kurias tautas lietuviai mėgsta labiausiai
Kas lietuvių draugai, o ko tautiečiai nemėgsta? Į tokį klausimą pabandė atsakyti sociologai – paaiškėjo, kad labiausiai mėgstame lenkus, vokiečius ir ukrainiečius. Net 9 iš 10-ies lietuvių Lenkiją vertina teigiamai.
O štai nieko nuostabaus, kad lentelės dugne atsidūrė Rusija – negana to, tautiečių nuomonė apie šią agresyvią, karą Ukrainoje pradėjusią valstybę blogėja.
Su lenkais kadaise turėjome bendrą valstybę, drauge kovojome su bendrais priešais.
Įvertino Zelenskio vizitą JAV: jis uždegė amerikiečių akis ir pavergė širdis
Savo vizitu JAV Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ne tik užsitikrino didesnę JAV paramą, bet ir pavergė amerikiečių širdis, sako laidos „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ pašnekovai.
Išvakarėse karščiausiame fronto taške – Bachmute – apsilankęs Ukrainos prezidentas V. Zelenskis trečiadienį nuvyko į JAV, kur susitiko su JAV prezidentu Joe Bidenu, kreipėsi į Kongresą.
Iš Vašingtono V. Zelenskis grįžo užsitikrinęs didesnę JAV paramą ir sužavėjęs pasaulį.
Ką reiškia Putino vizitas Baltarusijoje? Ekspertas: „Lukašenka turbūt pats supranta, kad yra pažeidžiamas“
Pirmadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vyksta pas sau ištikimą autoritarinį Baltarusijos lyderį Aliaksandrą Lukašenką. Pasak JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikų, šis susitikimas tikriausiai yra dalis priešo pastangų, kuriomis siekiama sukurti informacines sąlygas naujam karo prieš Ukrainą etapui.
Apie tai, ką gali reikšti šis susitikimas, TV3 žinių „Dienos komentare“ kalbėjo politologas Linas Kojala.
Jau šiandien Vladimiras Putinas turėtų atvažiuoti pas Aliaksandrą Lukašenką.
Linas Kojala apie JAV paramą Ukrainai: tai priklausys ir nuo pačių ukrainiečių
Demokratų ir respublikonų dvikova gali turėti įtakos ir Jungtinių Valstijų sprendimams dėl paramos Ukrainai.
TV3 žinių „Dienos komentare“ Rytų Europos centro studijų centro direktorius Linas Kojala atsakė, kokia tikimybė, kad amerikiečių parama susvyruos ir kiek įtakos tam turi Donaldo Trumpo ketinimai vėl siekti prezidento posto.
Belgijos karalienė Matilda turi lietuviškų šaknų: yra žinomos giminės palikuonė
Į Lietuvą atvyko karališkosios šeimos nariai – Belgijos karalius Filipas ir karalienė Matilda. O išskirtiniu stiliumi pasižyminti karalienė Matilda, pasirodo, turi ir lietuviškų šaknų: jos senelė – Lietuvos didikų Sapiegų palikuonė, o, anot profesoriaus istoriko Alfredo Bumblausko, Belgijos karalienė yra ir gediminaičių provaikaitė.
Karališkoji šeima Lietuvoje viešės tris dienas.
Linas Kojala: „Kas bus kitą žiemą – čia yra didžiosios problemos“
Praėjusios savaitės pabaigoje po Europos Vadovų Tarybos posėdžio prezidentas Gitanas Nausėda džiaugėsi ir tikino, kad priimtas susitarimas dėl energijos kainų mažinimo yra Lietuvos ir visos Europos pergalė.
TV3 žinių „Dienos komentare“ politologas Linas Kojala aiškino, kad tai nėra galutinis sprendimas. Jį priims Europos Sąjungos energetikos ministrai, o vadovai kol kas parodė tik kryptį.
Iššūkius žinomiems žmonėms žadantis Edmundas Jakilaitis: „Atsiduri tokioje situacijoje, kurioje nėra gero sprendimo"
Vienas žinomiausių šalies žurnalistų Edmundas Jakilaitis, suvienijęs jėgas su naujosios kartos televizija „Go3“ ir TV3, šią savaitę pristatė naujieną – laidą „Įsikūnijimas“. Apsilankęs „Power Hit Radio“ laidoje „Power popietė“ Edmundas atskleidė detales apie naujojo projekto istorijų atsiradimą ir netikėtus laidos dalyvių sprendimus, kurie gali nustebinti ne vieną.
Arvydas Pocius: „Tokios Rusijos atakos tikrai ilgai tęstis negali“
Sprogus Krymo tiltui, Vladimiras Putinas paleido raketas į didžiuosius Ukrainos miestus, tarp jų ir sostinę Kyjivą. Tačiau tai ilgai nesitęs, teigė Arvydas Pocius.
Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ buvęs Lietuvos kariuomenės vadas, Seimo narys A. Pocius aiškino, kad Rusija išnaudojo per daug resursų, jog tai galėtų tęsti. Kartu su juo diskutavo ir politologas Linas Kojala.
Ekspertai: kraštutinių dešiniųjų triumfas Italijos krypties dėl Rusijos neturėtų keisti
Italijos kraštutinių dešiniųjų pergalė šalies visuotiniuose rinkimuose neturėtų iš esmės keisti dabartinės šalies laikysenos Rusijos atžvilgiu, nors įtampų koalicijos viduje gali kilti, sako BNS kalbinti ekspertai.
Politologas Linas Kojala: „Putinas bijo Maskvos ir Sankt Peterburgo“
Protestai dėl mobilizacijos gana silpni – tik Dagestanas išėjo į gatves. Kiek iš Rusijos pakraščių surinkti šauktiniai padės kare ir ar realus branduolinio ginklo panaudojimas?
Į šiuos klausimus TV3 žinių „Dienos komentare“ atsakė politologas Linas Kojala.
Rusijoje prasidėjo protestai, tačiau tai tik saujelė.