kryžių kalnas
Kryžių kalnas
Esantis šalia Šiaulių, yra žymus katalikų piligrimystės centras, kurį sudaro tūkstančiai kryžių. Ši vieta yra Jurgaičių (Domantų) piliakalnis, ir ji pritraukia piligrimus iš viso pasaulio. Kryžiai pradėti statyti XIX a. viduryje, po 1831 m. ir 1863 m. sukilimų, kaip tikėjimo ir pasipriešinimo ženklai.
1993 m. Kryžių kalne apsilankė popiežius Jonas Paulius II, kuris padidino vietos tarptautinį žinomumą.
Šiurpiausios pasaulio vietos, alsuojančios aštriais pojūčiais: viena jų – Lietuvoje
Kol vieni mėgaujasi ramiu poilsiu gamtos apsuptyje, kiti ieško adrenalino kupinų nuotykių pačiuose šiurpiausiuose pasaulio kampeliuose. Vienu tokių yra laikomas ir Lietuvoje esantis Kryžių kalnas.
Jei trokštate jaudinančių ir kraują stingdančių potyrių, šias vietas privalote aplankyti:
1. Kryžių kalnas, Lietuva
Kryžių kalnas, esantis netoli Šiaulių, yra unikali istorinė ir kultūrinė vieta. Skelbiama, kad jis yra padengtas daugiau nei 100 tūkst.
Kryžių kalnas skęsta – paskelbė siaubą keliantį vaizdą Šiaulių rajone
Praūžus galingiausiai šios vasaros audrai, Šiaulių rajone esantis Kryžių kalnas patvino. Norintys jį aplankyti turi bristi per vandenį. Apsemtas ir ten stovintis tiltelis.
Amą atimančiu vaizdu iš Kryžių kalno pasidalinta „Gamtos reiškiniai“ feisbuko grupėje.
„Broliai pranciškonai pasidalijo nuotrauka kaip atrodė Kryžių kalnas po atlaidų, kai praūžė audra ir liūtis. Su linkėjimais iš Kryžių kalno salos“, – rašo vaizdu pasidalinęs Kristupas.
Gaisras Kryžių kalne galėjo kilti ir dėl žmogaus kaltės: „Žmonės palieka degančių žvakių“
Ugnis nusiaubė Kryžių kalną. Gaisrą malšino gausios ugniagesių pajėgos. Mažiau nei per valandą gaisras suvaldytas, tačiau sudegė kryžiai maždaug 200 kvadratinių metrų plote. Gaisro priežastys dar tikslinamos, neatmetama, kad gaisras galėjo kilti ir dėl žmogaus kaltės.
Pranešimo apie gaisrą Kryžių kalne ugniagesiai sulaukė apie trečią valandą popiet. Atvykus, antrame kryžių kalne liepsnos siautėjo maždaug 200 kvadratinių metrų plote. Atvira liepsna degė kryžiai, pušys, sausa žolė.
Liudininkė nufilmavo, kaip atrodė gaisras Kryžių kalne: gesino gausios ugniagesių pajėgos
Ketvirtadienio popietę, apie 14.57 val., ugniagesiai sulaukė pranešimo, kad Domantų kaime dega sausa žolė ir kelios pušelės, o ugnis plinta Kryžių kalno link. Kiek vėliau liepsnos ėmė niokoti ir patį Kryžių kalną.
Gaisro liudininkė Loreta sutiko su naujienų portalu tv3.lt pasidalinti įvykio vietoje nufilmuotu vaizdo įrašu. Jame matyti, kaip iš Kryžių kalno kyla liepsnos, o šalia jo sugūžėjusios gausios ugniagesių pajėgos.
Gausios ugniagesių pajėgos gesino gaisrą Kryžių kalne
Ketvirtadienio popietę, apie 14.57 val., ugniagesiai sulaukė pranešimo, kad Domantų kaime dega sausa žolė ir kelios pušelės.
Perspėta, kad ugnis plinta Kryžių kalno link. Gaisro gesinimui buvo sutelktos gausios ugniagesių pajėgos.
Paaiškėjo, kad liepsnos pradėjo niokoti ir patį Kryžių kalną. Ugniagesiai patvirtino, kad gaisro plitimą pavyko sustabdyti.
Gaisras išplito 200 kv. m. plote.
Papildyta 16.05 val.
Lietuvoje – skandalas dėl nuogybių filmavimo Kryžių kalne: vaikas verkdamas skambino tėvams
Lietuvoje – satanistinis pedofilų skandalas. Bent jau taip Seimos narys Aidas Gedvilas vadina belgų režisieriaus filmo filmavimą Kryžių kalne. Parlamentaro teigimu, režisierius išniekino sakralią vietą ir psichologiškai sužalojo vaikus, dalyvavusius filmavime.
Esą filme vaikai turėjo lydėti beveik nuogą vyrą, nešantį nuo Kryžių kalno, tačiau aktorius nusimetė drabužius ir visiškai apsinuogino.
Žmonės ir vėl plūsta aplankyti Kryžių kalno: važiuoja vestuvių, krikštynų proga ar pasimelsti
Vienas labiausiai Lietuvoje lankomų objektų – Kryžių kalnas po pandemijos metų vėl skaičiuoja didėjančius turistų srautus. Tačiau ten dirbančių prekybininkų tai nedžiugina, perkančių užsieniečių – nedaug.
Popandeminiams turistams Kryžių kalnas yra dažniausiai trumpas, iki valandos trunkantis stabtelėjimas, keliaujant po Baltijos šalis, o suvenyrus ar magnetukus ryžtasi pirkti retas:
„Aš manau, kad tai nuostabu, kad tai gražu ir įkvepia. Manau, kiekvienas čia turėtų apsilankyti.
Kryžius niekinusiai kinei draudžiama atvykti į Lietuvą
Migracijos departamentas šią savaitę uždraudė į šalį atvykti Kinijos pilietei, pernai išniekinusiai ant Kryžių kalno šalia Šiaulių pastatytus kryžius, kuriais reiškiama parama Honkongo protestuotojams.
„Gavome Užsienio reikalų ministerijos teikimą ir uždraudėme nurodytai Kinijos pilietei atvykti į šalį“, – BNS sakė Migracijos departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė.
Įvertino incidentą Kryžių kalne – mato kyšančias Kinijos valdžios ausis
Neeilinis incidentas Šiaulių Kryžių kalne. Paviešinti vaizdo įrašai, kaip čia apsilankę kinų turistai išniekino kryžius su užrašais apie laisvą Honkongą. Kryžius turistai ir mėtė, ir ant jų rašė prakeiksmus Honkongui. Dalis politikų mano, kad už šio vandalizmo kyšo pačios Kinijos ausys. Esą tai suplanuota provokacija, į kurią turi reaguoti Užsienio reikalų ministerija.
Kinų turistė ištraukia į žemę įsmeigtą kryželį ir skaito, kas parašyta.
Užvirė aistros dėl Kryžių kalno Šiauliuose: kas čia pelnysis?
Nesutarimai Kryžių kalne kyla ne dėl maldų ar tikėjimo. O dėl kur kas žemiškesnių dalykų. Pasirodo, Kryžių kalnas traukia ne tik pamaldžius turistus, bet ir prekeivius. Mieste tarp valdžios ir verslininkų verda ginčai, kas ir su kokiomis prekėmis turi teisę prekiauti šioje lietuviams šventoje vietoje. Maldų vieta Kryžių kalnas tarp šiauliečių dabar apipintas ne šventomis giesmėmis, o žemiškesniais dalykais.
REKLAMA
REKLAMA
Kryžių kalno padegėjui – jokio gailesčio iš nekenčiamos sistemos
Šiaulių apygardos Šiaulių apylinkės prokuratūra gavo Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos išvadą dėl šių metų balandį galimai Kryžių kalne gaisrą sukėlusio asmens psichinės būklės. Nustatyta, kad įtariamasis J. V. yra pakaltinamas. Įvykio metu jis galėjo suprasti savo veiksmų esmę ir juos valdyti. Panevėžietis jam inkriminuojamos nusikalstamos veikos padarymo metu nesirgo lėtiniu psichikos sutrikimu bei nebuvo laikino psichikos veiklos sutrikimo būsenoje.
Kryžių kalne nuaidėjo salvės už žuvusius Ukrainos karius
Kryžių kalne nuaidėjo salvės už žuvusius Ukrainos karius. Kovose už Ukrainos laisvę sužeistam Romanui tai primena neseniai išgyventus karo baisumus ir žuvusius draugus. Net čia, kur padangė taiki, vyriškis tegyvena mintimis apie neramumus Ukrainoje. Romanas su dar penkiais Ukrainos gynėjais į Kryžių kalną atvyko iš Druskininkų karių reabilitacijos centro, kur gydosi karo žaizdas. Ukrainos kovotojai čia atvežė vilties ir tikėjimo simbolį - kryžių.
Kryžių kalno padegėjas sulaukė trokštamo teisėsaugos dėmesio: aiškėja naujos detalės
Įtariamas Kryžių kalno padegėjas grasino padegti ir Panevėžio apygardos prokuratūros pastatą, penktadienį pranešė Generalinė prokuratūra. Anot jos, atsižvelgiant į naujus duomenis ir siekiant užkirsti kelią naujiems nusikaltimams prokurorai kreipėsi į Šiaulių apylinkės teismą, prašydama suimti įtariamąjį trims mėnesiams. Jam iki šiol yra skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Įtariamasis J.V. prisipažino padegęs Kryžių kalną. Nedidelis gaisras ten buvo kilęs pirmadienį.
Po gaisro Kryžių kalne, pareigūnų žinia: ieškomi sudegusių kryžių savininkai
Pirmadienį Šiaulių r., Domantų k., Kryžių kalne kilus gaisrui išdegė apie 10 k. m. teritorijos su gyventojų sustatytais kryžiais. Dėl to Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl svetimo turto sugadinimo ar sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu - padegant.
Kryžių kalną padegęs vyras sulaukė žinių iš pareigūnų: įvardino, kas jį privertė
Panevėžio rajono gyventojui J.V., kuris prisipažino padegęs Kryžių kalną, policija pareiškė įtarimą dėl turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu. Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai, tiriantys Kryžių kalno padegimą, antradienio vakarą Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariate apklausė padegimu prisipažinusį Panevėžio rajono gyventoją. 72 metų vyras pareigūnams patvirtino viešai žiniasklaidoje išsakytus savo žodžius ir poelgio motyvus.
Makabrišku kryžių kalno padegimu išgarsėjęs vyras gailisi tik vieno
Velžietis pensininkas, padegęs Kryžių kalną, ne juokais išgąsdino vietos gyventojus. Mat vyras visai gyvenvietei ir aplinkiniams kaimams teikia vežėjo paslaugas – kasdien nedideliu autobusiuku vežioja mokinius ir velžiečius į miestą. Tačiau žinia apie nuoširdų padegėjo prisipažinimą kai kuriems vietiniams prilygsta kone terorizmo išpuoliui. Vesdamasis į savo namų rūsį velžietis pensininkas ir toliau atkakliai tikina tyčia padegęs Kryžių kalną.
Kryžių kalną padegęs vyras nė nemirktelėjęs paaiškino, kodėl taip pasielgė
Pirmadienį gaisras kilo Šiaulių rajone, Kryžių kalne. Bendrasis pagalbos centras pranešė 9 val. 34 min. sulaukęs skambučio, kad Jurgaičių kaime dega Kryžių kalnas. Į įvykio vietą išsiųstos Šiaulių ugniagesių pajėgos. Jei ne gaisrą laiku pastebėję vietos gyventojai, visas kalnas galėjo virsti pelenais. Mat pirmadienio rytą lankytojų čia nei su žiburiu nerasi, tad ir pagalbą iškviesti nebuvo kam. Ugniagesiai sako, kad tai jau nebepirmas kartas kai tenka gesinti Kryžių kalną.
Šiauliuose degė Kryžių kalnas: prabilo apie priežastis
Ugniagesiai užgesino nedidelį gaisrą, kuris pirmadienį buvo kilęs Šiaulių rajone, Kryžių kalne. Bendrasis pagalbos centras pranešė 9 val. 34 min. sulaukęs skambučio, kad Jurgaičių kaime dega Kryžių kalnas. Į įvykio vietą buvo išsiųstos Šiaulių ugniagesių pajėgos – šešios autocisternos. Siųstos ir papildomos pajėgos, tačiau vėliau jos atšauktos. Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovas Gintaras Zonis BNS sakė, kad gaisras buvo gesinamas maždaug 10 kvadratinių metrų plotas.
Lietuvoje – dar vienas ypatingas NATO karių simbolis
Oro policijos misiją Šiauliuose atliekantys Nato kariai iš Prancūzijos garsiąjame Kryžių kalne pastatė ąžuolinį kryžių. Pasirodo statyti Kryžių lietuviams šventoje vietoje jau tampa mūsų padange saugančių lakūnų tradicija. Kryžių kalno link suka uniformuoti vyrai. Ženklai ant uniformų rodo, kad tai NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekantys prancūzai. Jie savo naikintuvais saugo mūsų oro erdvę.
Sulaikytas Kryžių kalne šeimininkavęs vagis
Balandžio mėnesį Šiaulių rajone, Sutkūnų kaime, apleistoje sodyboje, buvo rasta daugiau nei 30 metalinių kryžių ir jų dalių. Radinį aptiko patruliavę policijos pareigūnai. Nekilo abejonių, kad šie kryžiai pavogti nuo įžymiojo, netoliese sodybos, esančio Kryžių kalno ir sunešti į apleistą sodybą.
Pradėję tyrimą Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato kriminalistai atliko eilę veiksmų bei priemonių, tikrino metalo supirkimo punktus.
Iki Šiluvos šiemet keliaus apie 600 tikinčiųjų
Tradicinis piligriminis žygis į Šiluvą rengiamas jau 12-ąjį kartą. Nuo Kryžių kalno iki Šiluvos šiemet keliaus apie 600-tai tikinčiųjų. Gali būti, kad prisijungs ir Baltarusijos piligrimai. Piligriminis žygis pradėtas šventomis mišiomis. Visus tikinčiuosius laimino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Šiemet piligriminio žygio šūkis: „ Kur jūsų lobis, ten jūsų širdis“. Visi dalyviai kelionėje sako atrandantys save, pasisemiantys energijos, randantys Atsaką į juos kamuojančius klausimus.
Kryžių kalno šlovė – per visą pasaulį
Vitalija Jalianiauskienė Šiaulių krašte yra ypatinga traukos vieta, kurią jau aplankė milijonai žmonių, – ant Jurgaičių piliakalnio nuo seno stūksantis ir iš tolo matomas Kryžių kalnas. Šiemet paskutinį liepos sekmadienį į Kryžių kalną, kaip ir kiekvienais metais tokiu metu, buvo suplaukę tūkstančiai žmonių iš viso pasaulio – vyko garsieji Kryžių kalno atlaidai. Stebuklas vidury laukų Tiems, kurie pirmą kartą rengiasi apsilankyti Kryžių kalne, galima tik pavydėti.
Kryžių kalno šlovė – per visą pasaulį
Vitalija JALIANIAUSKIENĖ Šiaulių krašte yra ypatinga traukos vieta, kurią jau aplankė milijonai žmonių, – ant Jurgaičių piliakalnio nuo seno stūksantis ir iš tolo matomas Kryžių kalnas. Stebuklas vidury laukų Tiems, kurie pirmą kartą rengiasi apsilankyti Kryžių kalne, galima tik pavydėti. Juk jų dar laukia tas nepaprastas jausmas, kurį patiria bene kiekvienas, pirmą kartą vidury plačių laukų išvydęs neįtikėtiną stebuklą – kalvą, išpuoštą pačiais įvairiausiais kryžiais.
Bažnyčia ir paveldosaugininkai ėmė dalytis Kryžių kalnu
Šiaulių rajone esantis visame pasaulyje garsus Kryžių kalnas atkreipė katalikų bažnyčios dėmesį. Tačiau ne dėl artėjančių atlaidų, o dėl noro tapti kalno savininku. Paveldosaugininkai sako, kad tokia galimybė yra, tačiau svarsto, kad į valstybinės reikšmės istorijos, archeologijos ir kultūros objektų sąrašą įtrauktą paminklą lankysiantys žmonės, tokiu atveju, bus priversti mokėti.
Šiauliuose prezidentė aplankė senolius, Kryžių kalną ir dviračių gamyklą
Lidija Jankauskienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Šiauliuose, Savarankiško gyvenimo namuose. Juose gyvenantys senoliai prezidentės prašė padidinti pensijas. Šalies prezidentė neaplenkė ir Kryžių kalno bei Šiaulių dviračių gamyklos. Pasitikti šalies prezidentės Šiaulių Savarankiško gyvenimo namų gyventojai išėjo į kiemą. Daugelis jų sako, amžių baigiantys nugyventi, o su šalies prezidentu bendrauti dar neteko.
Kryžių kalne šaukiama talka: bus nurenkamas kičas
Lidija Jankauskienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Daugybę metų tvarka Kryžių kalne, užimančiame per 6 hektarus žemės, rūpinasi Meškuičių seniūnija. Tvarkyti kryžius, šienauti ir šluoti siunčiami viešuosius darbus dirbantys miestelio gyventojai. Jie ir toliau darbuosis kartu su savanoriais. „Visai vasarai esame nusimatę padaryti daug gražių darbų.
Kryžių kalne italai susikaupė maldai
Vakar Šiaulius bei Kryžių kalną aplankė Šv. Kazimiero ordino atstovai ir garbūs svečiai iš Italijos: Karališkojo Šventos Romos imperijos ordino Didysis Magistras markizas daktaras Enrico Maria Giuseppe Giuliano, Maltos ordino Didysis Magistras Italijoje grafas Paolo Colabro bei Italijos karališkosios šeimos atstovas, Italijos Šv. Kazimiero ordino Didysis Magistras princas Filippo Maria Pellegrini. Kryžių kalne princas suklupo maldai prie tėvui, Italijos ir Lietuvos Šv.
Maldininkai rinkosi į Kryžių kalno atlaidus
Paskutinį liepos sekmadienį tradiciškai vyko garsios piligrimystės vietos – Kryžių kalno – atlaidai, į kuriuos kasmet susirenka tūkstančiai maldininkų iš Lietuvos ir užsienio.
Šiemet atlaidai skirti palaimintojo Jono Pauliaus II apaštalinės kelionės Lietuvoje 20-mečio minėjimui ir Žemaičių Krikšto 600 metų jubiliejui.
Kryžių kalną niokoja ugnis ir žmonės
Visų Šventųjų dienos, lapkričio 1-osios, vakarą, ugnis suniokojo dalį Kryžių kalno papėdės dešinėje pusėje buvusių kryžių. Pirmine išvada, gaisras Kryžių kalne kilo nuo deginamų Vėlinių žvakučių. Tačiau paveldosaugos specialistams po gaisravietės apžiūros kilę minčių ir apie galimą tyčinį padegimą, rašo dienraštis „Šiaulių kraštas“.
Ugniagesiams apie gaisrą Kryžių kalne pranešta lapkričio 1-osios vakarą, prieš 21 valandą.
Kryžių kalne – pamaldumo ir net kapinių dvasia
Užsieniečius Kryžių kalne stebina prašymų Dievui įvairovė, kryžiai iš pagaliukų ir net antkapiai.
„Ar Kryžių kalne net laidojami žmonės?“ – nuoširdžiai nustebo Lang Jun, studentė iš Hong Kongo, iš tolo pamačiusi du žmones, į Kryžių kalną net įsiręžusius velkančius... antkapį.
Keliaudama po Europą studentė Lang Jun panoro apžiūrėti Kryžių kalną.
Kryžių kalnas virto dilgėlių kalnu
Kol Šiaulių rajono savivaldybė ir Šiaulių vyskupija aiškinasi, kas turėtų šeimininkauti Kryžių kalne, ši išskirtinė vieta pavirto dilgėlių kalnu – tarp kryžių suvešėjusios piktžolės uždengia kai kuriuos net ir didesnius kryžius. Tokį vaizdą mato ne tik šiauliečiai, bet pamatys ir iš viso pasaulio į sporto žaidynes šią savaitę atvyksiantys sporto mėgėjai.
Bažnyčia ruošiasi pasisavinti Kryžių kalną
Šiandien Vyriausybės rūmuose bus svarstoma, ar žmonių ilgus dešimtmečius kurtą ir puoselėtą Kryžių kalną perduoti valdyti ir tvarkyti Bažnyčiai.
Dėl Dievo įsakymų kreipėsi į policiją
Kryžių kalno Mariją nugriovęs panevėžietis Alvydas Veberis kreipėsi į Šiaulių vyriausiąjį policijos komisariatą, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą ir išsiaiškinti, kas nukėlė jo granitines plokštes su dešimčia Dievo įsakymų. Šias plokštes jis buvo pastatęs vietoj nugriautosios Marijos, rašo „Šiaulių kraštas“.
Prieš savaitę Kryžių kalne nenustatyti asmenys nugriovė A. Veberio pastatytas granitines plokštes ir vietoj jų pastatė Marijos skulptūrą.
Spaudos apžvalga: Sausio 13-oji – praradimų ar pergalės diena?
„Sausio 13-osios įvykiai – didžiulės mūsų pergalės diena. Tuomet mes aiškiai pademonstravome, kad nepasiduodame mums iš šalies primetamiems bandymams pavaizduoti mus kaip nesugebančius sukurti normalios valstybės, kad nesileidžiame įtraukiami į ginkluotą konfliktą, nepradedame vaikiškai mosikuoti ginklais ir šaudyti, kaip buvo Kaukaze, Užkaukazėje, Vidurinės Azijos respublikose.
Paveldo naikintojai naikina valstybę
Jei būtų Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkės Gražinos Drėmaitės valia, prie Kryžių kalno nekiltų joks naujas statinys. Kunigų sukritikuota, kaip nieko nenusimananti apie sakralumą, G. Drėmaitė nesupranta ir kitos naujos mados – senose bažnyčiose už Europos pinigus įrengti tualetus: „Ar kada nors kas nors ėjo į bažnyčią siusenti?!“
Paveldo dideli pinigai nesaugo
– Sakote, kad ginti viešąjį interesą šiandien Lietuvoje labai svarbu, o ginti Šiaulių krašte yra daug ką.
URM pristatoma paramos akcija Jono Pauliaus II koplytėlei Kryžių kalne išsaugoti
Pirmadienį Užsienio reikalų ministerijoje (URM) pristatoma paramos akcija, skirta popiežiaus Jono Pauliaus II koplytėlei Kryžių kalne išsaugoti, ir leidinys, pasakojantis apie popiežiaus kelionę Lietuvoje „Brangūs Broliai ir Seserys...“.
Susirinkusiuosius pasveikins užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis. Renginyje taip pat dalyvaus Šventojo Sosto apaštalinis nuncijus Lietuvoje Luigis Bonazzis, politikai, diplomatai ir visuomenės veikėjai.
Kryžių kalno koplyčia bus išsaugota ir suremontuota
Kryžių kalno koplyčia turi būti įrašyta į kultūros paveldo vertybių registrą, nusprendė antradienį posėdžiavusi Kultūros paveldo departamento vertinimo taryba.
Pasak Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos pirmininko Romo Pakalnio, toks komisijos narių sprendimas priimtas balsų dauguma. Pagrindinis svertas, nulėmęs, kad koplyčia būtų išsaugota - istorinė statinio vertė, atsižvelgta ir į žmonių nuomonę, praneša Lietuvos radijas.
Spaudos apžvalga: dėl bankų griūties – netikras pavojus
Indėlininkai ir klientai gali būti ramūs. Lietuvos bankuose nevyksta kratos, nesulaikomi vadovai. Generalinė prokuratūra paneigė antradienį paskleistas „žinias“. Patys bankai jas pavadino antimi, paleista sumaiščiai kelti. „Lietuvos rytas“ antradienį pažėrė kraupių pranašysčių: bankų vadovus rengiamasi sulaikyti, pačius lietuviškus bankus – perduoti valstybės žinion, o tokio plano autorių esą reikia ieškoti Prezidentūroje.
Kryžių kalne naikinamos popiežiaus pėdos
Šiaulių rajono valdininkai užsimojo nugriauti koplyčią, kurioje popiežius Jonas Paulius II aukojo Mišias per savo viešnagę Lietuvoje. Ne tik mūsų šalyje, bet ir visame katalikiškame pasaulyje renkami parašai dėl popiežiaus Jono Pauliaus II koplyčios išsaugojimo prie Kryžių kalno. Neseniai ji buvo apsodinta gyvų gėlių žiedu, vyksta kitokios protesto akcijos.
Kryžių kalnas stebina senovės lobiais
Kryžių kalne vyksta plataus masto archeologiniai tyrinėjimai, jau pateikę nemažai staigmenų. Archeologai sako aptikę kelis šimtus įvairiausių radinių.
Tarp jų – keramikinės šukės, segės, sidabriniai žiedai ir net, manoma, XIV amžiuje pagamintas kaulinis žaislas. Tačiau darbai dar net neįpusėjo, tad vertingų eksponatų tikimasi rasti gerokai daugiau, praneša LTV „Šiandien“.
11 žmonių komanda Kyžių kalno prieigose darbuojasi jau gerą mėnesį.
Po kryžiais slypi amžių klodai
Prie Kryžių kalno vyksta archeologiniai kasinėjimai, po kurių bus įrengiamas šios šventovės apšvietimas. Rastos iškasenos liudija čia buvus didesnę gyvenvietę, nei buvo teigiama iki šiol. Taip pat rasta pirmojo mūsų eros tūkstantmečio ženklų, kryžiuočių agresijos likučių, gynybinių įrengimų ir buldozerinės politikos pėdsakų.
„Artojų“ kraštas
Mindaugas Mačiulis, archeologas iš Vilniaus, kuris labiausiai specializuojasi piliakalnių srityje.
Spaudos apžvalga: valstybė skuba išsiparduoti
Vyriausybė užsimojo į privačias rankas perleisti valstybei priklausančias gražiausias Palangos vietas. Skubėdami tai padaryti iki Seimo rinkimų valdantieji taip nuleido kainą, kad pakvipo pajūrio išpardavimu.
Piligrimai žygiuoja iš Kryžių kalno į Šiluvą
Penktadienį prasidėjo tradicinis dvi dienas truksiantis piligriminis žygis iš Kryžių kalno į Šiluvą. Jame dalyvauja daugiau kaip 700 maldininkų.
Ne vienas piligrimas šiame žygyje yra dalyvavęs po kelis kartus, o mokiniai, skautai ar kitos jaunimo organizacijos keliauja tiesiog grupelėmis.
Kelionė į Šiluvą trunka dvi dienas, maldininkams teks nužingsniuoti apie 70 kilometrų.
Žygio metu skamba ne tik giesmės. Vakarais prie laužų dainuojamos dainos, piligrimai organizuoja meninę programą.
Spaudos apžvalga: naujasis politinis sezonas žada būti spalvingas?
Ketvirtadienį Kauno politikai rinksis į pirmąjį po atostogų tarybos posėdį. Naujasis politinis sezonas žada būti spalvingas. Mažumoje likę konservatoriai jau ruošia staigmeną valdantiesiems. „Nusprendėme, kad verta inicijuoti interpeliaciją. Kreipsimės į kitas frakcijas palaikymo“, – likus porai dienų iki tarybos posėdžio Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos poziciją pateikė jų lyderis Andrius Kupčinskas.
Marijos žemėje – perversmas
Sekmadienį ant Kryžių kalno panevėžietis Alvydas Veberis nugriovė Marijos skulptūrą. Jis tikino, kad jo paties 1994 metais pastatyta Marija klaidino tikinčiuosius ir buvo virtusi stabu.
Ant to paties postamento sumontuotos dvi granitinės lentos su dešimčia Dievo įsakymų. Griovėjas sako taisęs savo klaidas, paveldosaugininkai įžvelgia savivalę, o Kryžių kalnas liko be Marijos skulptūros.
Spaudos apžvalga: kiek toli gali nueiti lietuvių ir lenkų nesantaika?
Lenkų mažumos Lietuvoje aktyvistai į nesantaikos kurstymą prieš lietuvius jau pasitelkė net vaikus – moksleiviai kviečiami streikuoti prieš valstybės, kurios piliečiai yra, įstatymus. Kovo 11-osios Akto signataras filosofas Romualdas Ozolas mūsų šalies valdžios pasyvumą prilygina nusikaltimui. Kai lietuviškame Punske buvo išniekinti mūsų tautiečių paminklai, į šį Lenkijos miestelį nenuvyko nė užsienio reikalų ministras, ESBO pirmininkas Audronius Ažubalis.
Pavogta Kryžių kalno aukų dėžutė
Dingo Kryžių kalno aukų dėžutė su pinigais.
Šiaulių rajono Jurgaičių kaime esančiame Kryžių kalne aukų dėžutės pasigesta penktadienį. Policijos departamento duomenimis, vagys dėžutę su pinigais nugvelbė nupjovę tvirtinimus.
Kiek dėžutėje buvo pinigų ir koks padarytas nuostolis, bandoma nustatyti.
Specialistai nepritaria bažnyčiai prie Kryžių kalno
Architektai ir paveldosaugininkai – prieš numatomą statyti bažnyčią prie Kryžių kalno. Ji esą sugriaus jo autentiškumą.
Dešimtį metų nerimstant aistroms dėl bažnyčios šalia Kryžių kalno statybų, buvo keičiama ir galima jos vieta, ir dydis. Kultūros paveldo departamentas teigia, kad neleido statybų Kryžių kalno teritorijoje, tačiau negali jų uždrausti šalia, vizualinės apsaugos zonoje. Ir apribojo tokios bažnyčios aukštį iki 8 metrų su kryžiumi.
Atlikėja Liepa projekte „Aš myliu Lietuvą“ parodė savo tikrą charakterį
Daumantas, projekte „Aš myliu Lietuvą" projekte išbuvęs nuo pat pradžių, komandos sprendimu buvo išsiųstas namo. Vis dėlto ši ramybė laikina. Geltonieji, o ypač merginos, netrukus turės susitaikyti su faktu, kad konkurencija nė kiek nesumažėjo.
Į projektą sugrįžta mergina, kuri kiekvieną kartą ragindavo kitus kovoti iki galo. Atrodo, kad dabar eilė nepasiduoti atėjo žaviai klaipėdietei Liepai.
Aiškinantis visuomenės nuomonę neišvengta skandalų
Dvasininkų norai šalia Kryžių kalno pastatyti bažnyčią, greičiausiai priklausys nuo visuomenės nuomonės.
Šiaulių rajono politikai, nesiryžę tvirtinti Kryžių kalno detaliojo plano, kuriame numatyta vieta naujos bažnyčios statybai, rengia žmonių apklausą – reikia ar nereikia šventovės prie šio unikalaus paminklo, praneša LTV „Panorama“.
Tik prasidėjusi apklausa apaugo skandalais.