jacques'as chiracas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jacques'as chiracas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jacques'as chiracas“.
Buvęs Prancūzijos prezidentas stos prieš teismą
Buvęs Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas stos prieš teismą dėl jam mestų kaltinimų korupcija.
J. Chiracas kaltinamas tuo, kad 1977-1995 metais, kai ėjo sostinės Paryžiaus mero pareigas, kūrė neegzistuojančias darbo vietas savo politiniams bendražygiams ir jų giminėms. Kartu su buvusiu prezidentu bus teisiami ir 9 jo buvę padėjėjai.
J. Chiracas yra pirmasis šalies vadovas, kuris bus patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.
Nešvarus veikimas prieš varžovą Prancūzijoje
Buvęs Prancūzijos premjeras Dominique'as de Villepinas stojo prieš teismą dėl sąmokslo sužlugdyti Nicolas Sarkozy politinę karjerą. Įtariama, kad į nešvarius žaidimus buvo įsivėlęs ir tuometis prezidentas Jacques'as Chiracas.
D.de Villepinas įtariamas mėginimu manipuliuoti teisiniu tyrimu, kad susilpnintų N.Sarkozy galimybes laimėti 2007 metų prezidento rinkimus. Jei bus pripažintas kaltas, buvęs premjeras gali gauti kalėti iki 5 metų ir sumokėti 45 tūkst. eurų baudą.
Nicolas Sarkozy stato Didįjį Paryžių
Kiekvienas Prancūzijos penktosios respublikos prezidentas turėjo faraonišką projektą, kaip palikti savo pėdsaką Prancūzijos sostinėje ir kultūroje.
Užkietėjęs socialistas Francois Mitterrand'as paliko naują Prancūzijos nacionalinę biblioteką ir daug aistrų sukėlusią stiklo piramidę Luvre. Jacques'as Chiracas - antropologijos muziejų, kurį suprojektavo prancūzų architektas Jeanas Nouvelis.
J. Chiracas įtariamas pinigų švaistymu
Buvęs Prancūzijos prezidentas ir ilgametis Paryžiaus meras Jacques'as Chiracas trečiadienį buvo oficialiai apklaustas dėl įtarimų neteisėtai naudojus valstybės pinigus, praneša BBC.Įtariama, jog, būdamas Paryžiaus meru, J. Chiracas iš sostinės biudžeto mokėjo atlyginimus 40 žmonių, rėmusių jo konservatorių partiją. Šiuo metu yra atliekamas tyrimas, kurio pagrindu vėliau J. Chiracas gali būti pakviestas į teismą.
Iš pareigų besitraukiantis Prancūzijos prezidentas ketina apsigyventi netoli Luvro
Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas) ketina apsigyventi erdviame bute Paryžiuje, priešais Luvro muziejų kitoje Senos upės pusėje, kai baigsis jo mandato galiojimo laikas, praneša antradienį laikraštis "Le Parisien".Jis papasakojo, kad tai 180 kvadratinių metrų ploto butas per du aukštus Voltero krantinės 3-ajame name.
J. Chiracas ketina apsigyventi netoli Luvro
Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas) ketina apsigyventi erdviame bute Paryžiuje, priešais Luvro muziejų kitoje Senos upės pusėje, kai baigsis jo mandato galiojimo laikas, praneša antradienį laikraštis "Le Parisien". Jis papasakojo, kad tai 180 kvadratinių metrų ploto butas per du aukštus Voltero krantinės 3-ajame name.
ES 50-ąjį gimtadienį temdo nerimas dėl ateities
Europos Sąjunga (ES) šią savaitę švenčia savo 50-ąjį gimtadienį, vedama tikslo susigrąžinti visuomenės pasitikėjimą jos vykdoma politika, jos ambicijomis ir sprendimais dėl to, kokioms šalims turėtų būti leista ilgainiui prisijungti prie 27 nares vienijančio demokratinių valstybių klubo.
ES lyderiai beveik susitarė dėl atsinaujinančių energijos šaltinių
Europos Sąjungos (ES) lyderiai ketvirtadienį priartėjo prie susitarimo nustatyti visai Europai privalomą atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo lygį, kuris būtų dalis ambicingos strategijos, skirtos kovai su klimato kaita.
J. Chiracas paragino steigti naują JT aplinkos apsaugos organizaciją
Steigti naują galingą Jungtinių Tautų aplinkos apsaugos instituciją paragino Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas) penktadienį, praėjus tik kelioms valandoms po to, kai JT institucija pranešė, kad pasaulinis atšilimas yra sukeltas žmogaus veiklos.
Tarptautinėje konferencijoje Libano atstatymui žarstomi milijardai
Prancūzijos sostinėje ketvirtadienį prasidėjo tarptautinė paramos Libanui konferencija, o Jungtinės Valstijos, Prancūzija ir Europos Sąjunga (ES) jau pažadėjo skirti beveik 2 mlrd. JAV dolerių paremti politinėje aklavietėje atsidūrusią šios šalies ministro pirmininko Fuado Sinioros vyriausybę. 1 mlrd. JAV dolerių pažadėjo skirti ir Saudo Arabija.
REKLAMA
REKLAMA
"Financial Times": Vakarai pasidavė Putino blefavimui
Šis jausmas pažįstamas kiekvienam sėdėjusiam prie pokerio stalo. Rankoje laikote stiprias kortas, tačiau priešininkas plieninėmis akimis vis didina sumą. Galų gale jūsų nervai neišlaiko. Bet kai varžovas susišluoja pinigus, jūs širdies gilumoje žinote, kad jis blefavo.
Tik išdidumas verčia apsimesti, kad buvo ne taip, teigia (https://registration.ft.com/registration/barrier?referer=http://www.ft.com/comment/columnists/philipstephens&location=http%3A//www.ft.
A. Brazauskas: Blėdis ėda blėdį
Yra toks žodis „blėdis“, reiškiantis žalą, nuostolį, nelaimę. Kaip sakoma, arkliai blėdį padarė. Žodynai teigia, kad „blėdis“ atėjo iš gudų kalbos. Bet gal mūsų tyrieji kalbininkai pasidrovėjo pripažinti, kad „blėdis“ yra visai ne gudiškas, o baltiškas žodis?
Jei tokia hipotezė būtų teisinga, tai ir tas blėdis driektųsi nuo Kaliningrado iki Vladivostoko - ne kaip kokie baltiški hidronimai, kurie nė Uralo nesiekia.
A. Palubinskas: Prancūzijos ir Olandijos referendumų rezultatas - "dviejų greičių" Europa?
Kai 2003 metų gale pasibaigė Europos Sąjungos tarpvyriausybinė konferencija, nepasiekusi savo pagrindinio tikslo - susitarti dėl Europos Sąjungos konstitucinės sutarties, Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas ir Vokietijos kancleris Gerhardas Schroederis pareiškė, kad konstitucinės sutarties žlugimas iškelia grėsmę, kad atsiras „dviejų greičių“ Europa.
Prasidėjo popiežiaus laidotuvių ceremonija
Penktadienį 10 val. (11 val. Lietuvos laiku) prasidėjo paskutinė popiežiaus Jono Pauliaus II kelionė. Šv. Petro aikštėje susirinkę dešimtys tūkstančių žmonių iš Šv. Petro bazilikos išneštą Šventojo Tėvo pasitiko plojimais, išreiškiančiais pagarbą mirčiai.
Per didžiausias šių laikų laidotuves paskutinį kartą su popiežiumi atsisveikina ir Šv. Petro aikštėje susirinkę prezidentai, patriarchai bei maldininkai penktadienį.
Paprastas medinis pontifiko karstas 10 val. (11 val.
J. Chiracas nori, kad ES būtų švelnesnė Rusijai
Europos Sąjungai (ES) vertėtų rodyti daugiau pagarbos Rusijai, kol Maskva stengiasi prisitaikyti prie ES plėtros į Rytus, pareiškė antradienį Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas.
Praėjus dienai po to, kai Briuselis pareikalavo, jog Maskva nutrauktų žodžių karą dėl 10 naujų šalių įtraukimo į Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimą (PBS), J. Chiracas pareiškė nuomonę, kad ES anksčiau užėmė pernelyg griežtą poziciją santykiuose su savo Rytų kaimyne.
Italija nepritaria Vokietijos, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos lyderiavimui ES
Būsimąjį trijų didžiųjų Europos Sąjungos (ES) valstybių - Vokietijos, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos - viršūnių susitikimą Italija antradienį pavadino mėginimu primesti Sąjungai savo lyderiavimą ir pareiškė, kad būtų boikotavusi šį susitikimą, jei būtų buvusi į jį pakviesta.
Prancūzija svarsto galimybes padėti užtikrinti saugumą Irake, sako ministras
Prancūzija svarsto galimybes padėti užtikrinti saugumą Irake, kai visa valdžia bus perduota patiems irakiečiams, penktadienį (01.16) sakė užsienio reikalų ministras Dominique'as de Villepinas (Dominikas de Vilpenas).
"Jau svarstome galimybę atsakyti saugumo srityje, ypač steigiant žandarų mokyklą ar rengiant policininkus", - savo naujametiniame sveikinime spaudai sakė D. de Villepinas.
"Pažiūrėsime, ko Irako valdžia prašys saugumo klausimais, - sakė ministras.
Prancūzija svarsto galimybes nusiųsti karių į suverenų Iraką
Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas) svarsto galimybes nusiųsti į Iraką karinį kontingentą, kuris turėtų Jungtinių Tautų (JT) mandatą ir būtų dislokuotas JAV vadovaujamai koalicijai birželį perdavus valdžią patiems irakiečiams, ketvirtadienį rašė laikraštis "Le Monde".
Cituodamas J.Chirako patarėją, kurio pavardė neskelbiama, laikraštis nurodė, kad jei JT Saugumo Taryba paprašytų NATO nusiųsti į Iraką tarptautines stabilizavimo pajėgas, panašias į SFOR Bosnijoje, Prancūz...
Dėl karo Irake G. W. Bushui patarę pareigūnai siūlo nutraukti karinius ryšius su Prancūzija
Prancūzijos priešinimasis karui Irake paskatino du JAV prezidento George'o W. Busho (Džordžo V. Bušo) patarėjus rekomenduoti nutraukti JAV karinius ryšius su Prancūzija ir izoliuoti ją nuo Europos.
Viskas tik į gera, Rolandai
Nuo Prezidentūros skandalo pradžios visuomenė, kartu su ja ir žiniasklaida rodė polinkį plakti save rykštėmis. Buvo kartojama, kad apsijuokiame prieš Europą ir pasaulį. Girdi, per trylika nepriklausomybės metų nesugebėjome sukurti gerai funkcionuojančios demokratinės valstybės.
Žvelgiant iš ekonominio taško, tas Rolando Pakso skandalas visiškai nereikalingas.
Europos Komisija įspėja nesieti Konstitucijos ir pinigų
Europos Komisija (EK) pirmadienį (10.06) sakė, kad derybos dėl pirmosios Europos Konstitucijos negali būti siejamos su Europos Sąjungos (ES) išmokomis skurdesniems bloko regionams.
Šis ES vykdomosios institucijos pareiškimas greičiausiai buvo skirtas daugiausiai lėšų ES regioninei pagalbai skiriančioms Prancūzijai ir Vokietijai, kurios kalba apie tiesioginį ryšį tarp derybų baigties ir finansinės paramos.
Bushas viliasi, kad Chiracas kada nors "supras" sprendimus dėl Irako
JAV prezidentas George'as W.Bushas (Džordžas V.Bušas) pirmadienį parodytame televizijos interviu išreiškė viltį, kad Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas) kada nors supras jo sprendimą įsiveržti į Iraką.
G.W.Bushas J.Chiracą, su kuriuo antradienį susitiks Jungtinėse Tautose, pavadino "valinga siela", kuri priėmė "gerai apskaičiuotą sprendimą pamėginti suburti kuo daugiau valstybių, prieštaraujančių tam, ką mes darome" Irake.
Schroederis, Chiracas ir Blairas susitiks Berlyne, teigia žiniasklaida
Vokietijos kancleris Gerhardas Schroederis (Gerhardas Šrioderis), Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas) ir Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tony Blairas (Tonis Bleras) šeštadienį susitiks Berlyne, pirmadienį (09.15) pranešė Vokietijos dienraštis "Tagesspiegel".
Vokietijos vyriausybės atstovas spaudai teigė negalįs patvirtinti šiame dienraštyje pasirodžiusio pranešimo. Britų vyriausybės atstovas taip pat atsisakė pakomentuoti šią informaciją.
Šių metų Nobelio premijos laureatai bus paskelbti spalį
2003 metų Nobelio premijos laureatai bus paskelbti tarp spalio 6 ir 10 dienų, pirmadienį (08.25) pranešė Nobelio fondas, pridurdamas, kad tarp pretendentų gauti prestižinę taikos premiją yra airių popmuzikos žvaigždė Bono ir popiežius Jonas Paulius II.
Norvegijos Nobelio komitetas paskutinės ir labiausiai iš visų šešių Nobelio apdovanojimų vertinamos Taikos premijos laimėtoją paskelbs spalio 10 dieną.
Prancūzijoje miškų gaisrai pareikalavo mažiausiai trijų žmonių gyvybių
Prancūzijos pietryčiuose keli tūkstančiai žmonių praėjusią naktį praleido laikinose pastogėse, nes dėl miškų gaisrų, kurie pareikalavo mažiausiai trijų žmonių gyvybių, teko evakuoti dviejų miestelių gyventojus, pranešė gelbėtojų tarnybos.
Po komentaro apie nacius S. Berlusconi ES institucijose laukia varginanti kova
Europos Sąjungai (ES) pradėjusios vadovauti Italijos premjeras Silvio Berlusconi (Silvijus Berluskonis) penktadienį (07.04) freskomis išpuoštoje Romos viloje susitiko su Europos Komisijos (EK) nariais ir tikisi nuslopinti Europos nepasitenkinimą jo palyginimu apie nacius.
S. Berlusconi ketvirtadienį nuramino Vokietijos kanclerį Gerhardą Schroederį (Gerhardą Šrioderį), kuriam pasakė apgailestaująs dėl to, kad vieną vokiečių parlamentarą palygino su nacių koncentracijos stovyklos prižiūrėtoju.
S. Berlusconi, perimdamas ES vairą, ragina Vakarus vienytis
Italijos ministras pirmininkas Silvio Berlusconi (Silvijus Berluskonis), kurio šalis antradienį (07.01) perima pirmininkavimą Europos Sąjungai (ES), pirmadienį pareiškė, kad ES turėtų papildyti Jungtines Valstijas, o ne būti joms konkurentė.
Vienas artimiausių JAV prezidento George'o W. Busho (Džordžo V. Bušo) sąjungininkų kare su Iraku, Prancūzijos radijui jis taip pat sakė, jog ES reikia galingų karinių pajėgų, kad ji galėtų sustiprinti savo įtaką.
G-8 Eviano susitikimas - politinių ir ūkinių interesų derinimo arena
Birželio 1-3 dienomis Prancūzijos kurorte Eviane vykstantis labiausiai ekonomiškai išsivysčiusių pasaulio valstybių vadovų susitikimas yra savotiškas kiekvienos valstybės politinių ir ūkinių interesų derinimo procesas.
Šiemetinį viršūnių susitikimą rengiantis Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas) tikisi, kad pirmasis po Irako karo Prancūzijoje įvyksiantis jo susitikimas su JAV prezidentu George'u W.Bushu (Džordžu V.Bušu) taps pretekstu susitaikyti.
Bushas tikisi šiltesnių Paryžiaus ir Vašingtono santykių
JAV prezidentas George'as W. Bushas (Džordžas V. Bušas) interviu Prancūzijos laikraščiui "Le Figaro" pareiškė, kad Didžiojo aštuoneto narių susitikimas pašalins padėties dėl Irako sukeltą įtampą tarp Paryžiaus ir Vašingtono.
Interviu artėjant Didžiojo aštuoneto susitikimui birželio 1-3 dienomis Prancūzijos kurortiniame mieste Eviane G. W. Bushas taip pat pažymėjo, kad Paryžius turi parodyti pasiryžimą bendradarbiauti su JAV.
J. Chiracas vėl priekaištauja Jungtinėms Valstijoms dėl karo Irake
Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas) dar kartą pasmerkė JAV karą Irake, pareikšdamas, kad sėkmė karinėje operacijoje nedaro jos teisėta.
Nors pamažu taisosi Paryžiaus santykiai su JAV, o birželio 1-3 dienomis Prancūzijoje įvyks Didžiojo aštuoneto vadovų susitikimas, kuriame dalyvaus JAV prezidentas, J.Chiracas tebėra tvirtas karo Irake priešininkas.
Jacques’as Chiracas Rolandui Paksui pažadėjo padėti statant naują branduolinį reaktorių
Prancūzija pasirengusi bendradarbiauti su Lietuva branduolinės energetikos srityje ir padėti įgyvendinti naujojo reaktoriaus statybos projektą. Tai trečiadienį (05.14) Paryžiuje susitikęs su Lietuvos prezidentu Rolandu Paksu pažymėjo Prancūzijos vadovas Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas), pranešė Lietuvos prezidento spaudos tarnyba.
Prancūzijos profesinės sąjungos pradėjo streiką dėl pensijų reformos
Prancūzijos profesinės sąjungos antradienį (05.13) pradėjo protesto akciją prieš premjero Jeano-Pierre'o Raffarino (Žano Pjero Rafareno) vyriausybės ketinimus reformuoti pensijų sistemą.
Dėl streiko buvo atšaukta 80 proc. tarptautinių ir vidaus skrydžių lėktuvais. Paryžiuje kursavo tik 10 proc. metro traukinių ir trečdalis visų autobusų. Be šalies sostinės, visuomeninio transporto sektoriaus darbuotojai streikuos dar mažiausiai 70 šalies miestų.
Karą Irake parėmusi Lenkija rengia susitikimą su karo priešininkėmis Prancūzija ir Vokietija
Lenkijai, besinaudojančiai neseniai į ją nukrypusiu pasaulio dėmesiu, kurio ji sulaukė aktyviai parėmusi JAV vadovaujamą karą Irake, per penktadienio viršūnių susitikimą prireiks nemenkų derybininko sugebėjimų palenkti savo pusėn Vokietiją ir Prancūziją, kurios buvo pagrindinės karo priešininkės.
Italijos gynybos ministras prieštarauja, kad vienos Europos valstybės priimtų sprendimus už kitas
Italijai būtų nepriimtini bandymai Europos saugumo ir tarptautinės politikos sprendimus priimti neatsiklausus daugumos Europos valstybių, teigia Italijos gynybos ministras Antonio Martino.
"Jei Prancūzijos, Vokietijos, Belgijos ir Liuksemburgo vadovų susitikimas skirtas tik pasikeisti nuomonėmis ir požiūriais, tai jokių problemų.
Danijos televizijos dokumentinis filmas privers nurausti ne vieną ES lyderį
Danijos televizijos dokumentinis filmas apie Europos Sąjungos (ES) lyderių trijų mėnesių užkulisinę veiklą dar prieš jo transliaciją antradienį (04.22) sukėlė politinę audrą.
Daugiausiai diskusijų kelia šiame dokumentiniame filme išsakyta prielaida, kad Vokietijos užsienio reikalų ministras Joschka Fischeris (Joška Fišeris) asmeniškai mėgino užkirsti kelią Turkijai į ES, nors oficialiai deklaravo savo paramą Ankaros siekiui prisijungti prieš šio turtingo Vakarų bloko.
Chiracas dar kartą persėjo rytų europiečius laikytis ES linijos
Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas), vasario mėnesį užsipuolęs Europos Sąjungos kandidates dėl jų paramos JAV vadovaujamam karui Irake, trečiadienį perspėjo naujokes labiau pasistengti ieškant Europai priimtinų bendrų pozicijų.
Kalbėdamas ES plėtrą įtvirtinusioje 10 naujų narių stojimo sutarties pasirašymo ceremonijoje, J.Chiracas sakė, kad naujoji Europa turi išsiaiškinti savo politinius siekius, kad ateityje būtų išvengta nesutarimų, kokie kilo dėl karo Irake.
Jėgą turi kontroliuoti įstatymas, teigia Chiracas
Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas) šeštadienį paragino jėgą tarptautiniuose santykiuose naudoti tik laikantis įstatymų bei dar kartą pažymėjo, kad "pagrindinis vaidmuo" pokariniame Irake turėtų būti sutektas Jungtinėms Tautoms (JT).
Antrąją "taikos trejeto" susitikimo Sankt Peterburge dieną kreipdamasis į susirinkusius tarptautinės teisės specialistus, J.Chiracas teigė, jog nepaisant nesutarimų dėl Irako, tarptautinė bendruomenė vis dar gali "susivienyti dėl Jungtinių ...
Chiracas sveikina Irako režimo žlugimą
Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas) ketvirtadienį (04.10) pasveikino Irako prezidento Saddamo Husseino (Sadamo Huseino) vyriausybės žlugimą ir pareiškė turįs vilties, kad kovos šalyje netrukus baigsis, pranešė jo kanceliarija.
"Prancūzija, kaip ir visos demokratijos, džiaugiasi, kad žlugo Saddamo Husseino diktatūra ir tikisi, kad netrukus šalyje baigsis kovos", - sakoma J. Chiraco kanceliarijos išplatintame pareiškime.
Chiracas ir Blairas teigia norį bendradarbiauti atstatant pokarinį Iraką
Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas) ir Britanijos premjeras Tony Blairas (Tonis Bleras) šeštadienį kalbėdamiesi telefonu išreiškė norą "artimai bendradarbiauti" atstatant pokarinį Iraką, pranešė Prancūzijos prezidentūra.
Prancūzija gali pritarti 30 dienų terminui užbaigti ginklų inspekcijas Irake
Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas) sekmadienį pareiškė, kad apsvarstytų galimybę suteikti 30 dienų terminą Jungtinių Tautų (JT) ginklų inspektoriams, per kurį jie turėtų užbaigti darbą Irake, parnešė televizija CNN, kiek vėliau transliuosianti interviu su šiuo pareiškimu.
Tūkstančiai europiečių skandavo garsų "ne" galimam karui Irake
Šeštadienį į Europos miestų gatves plūstelėjo dešimtys tūkstančių galimam Irako puolimui nepritariančių žmonių; italai degino JAV prezidentą George'ą W.Bushą (Džordžą V.Bušą) vaizduojančią lėlę, o anglikonų vyskupas atkakliai tvirtino, kad planuojamai karinei operacijai nėra jokio moralinio pateisinimo.
Nuo Lisabonos iki Jerevano vyko Tarptautinę moters dieną minėjusių europiečių eisenos, kuriose skambėjo griežtas nepritarimas karui Irake.
Lietuva sieks atstovauti tiek Europos, tiek Amerikos interesams, Šveicarijoje sako V. Adamkus
Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus mano, kad stodama į Europos Sąjungą Lietuva galėtų prisidėti prie JAV ir Europos bendradarbiavimo stiprinimo.
Kalbėdamas tarptautinėje konferencijoje Ciuriche penktadienį (03.07), V. Adamkus sakė, jog "kartais susidaro įspūdis, kad transatlantinis bendradarbiavimas verčia šalis kandidates pasirinkti, su kuo jos". V. Adamkus pridūrė, kad tai ypač išryškėjo dabar, vykstant diskusijai dėl Irako.
Kandidatės į ES ir NATO neatleis Prancūzijai už pamokslavimą, mano šios šalies politologas
Šalys kandidatės į Europos Sąjungą (ES) ir NATO neužmirš Prancūzijos prezidento priekaištųuž jų paramą griežtai Vašingtono pozicijai Irako nuginklavimo klausimu, mano žinomas prancūzų politologas Thierry Woltonas (Tjeri Voltonas).
Vasario pradžioje Jungtines Valstijas remiančius laiškus pasirašiusias kandidates Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas) pavadino "nelabai gerai išauklėtomis" ir pareiškė, kad jos "praleido gerą progą patylėti".
"Mes jau atstūmėme Rytų Europos ...
Amerikiečiai dėkoja Vilniaus dešimtukui už solidarumą prieš Irako diktatorių
Lietuvos ambasada Vašingtone kasdien dešimtimis gauna amerikiečių laiškus, kuriuose dėkojama Vilniaus dešimtuko valstybėms, parėmusioms ryžtingą JAV poziciją dėl Irako diktatoriaus Saddamo Husseino nuginklavimo.
"Kaip Amerikos pilietis noriu padėkoti Lietuvos žmonėms ir Vyriausybei už jūsų paramą mano šaliai Irako klausimu", - rašoma viename iš laiškų, atsiųstų šią savaitę ambasadoriaus JAV Vygaudo Ušacko vardu.
Krikdemas Petras Gražulis siūlo Lietuvai prašytis priimama 51-ąja JAV valstija
Jeigu Prancūzija neratifikuotų Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą (ES) sutarties, Vilnius galėtų prašyti Vašingtono priimti ją 50-ąja JAV valstija. Tokie pasiūlymą trečiadienį (02.19) pateikė Seimo narys krikščionis demokratas Petras Gražulis, reaguodamas į Prancūzijos atstovų pareiškimus.
"Manau, kad toks pasirinkimas Lietuvai būtų net saugesnis už narystę NATO ir ekonomiškai naudingesnis už narystę ES", - teigiama jo pareiškime.
Prancūzija perspėjo ES kandidates, kad jos rizikuoja naryste ES
Prancūzijos gynybos ministrė Michele Alliot-Marie (Mišel Aljo-Mari) antradienį (02.18) perspėjo narystės Europos Sąjungoje siekiančias šalis, kad remdamos griežtą Vašingtono poziciją dėl Irako, jos rizikuoja savo naryste Sąjungoje.
"Esu susirūpinusi ir nebijau aiškiai pasakyti, kad (naujų narių) priėmimas į ES turi būti ratifikuotas", - sakė M. Alliot-Marie po Veimaro trikampio šalių Prancūzijos, Vokietijos ir Lenkijos gynybos ministrų susitikimo surengtoje spaudos konferencijoje.
Prancūzijos vadovo tirada "infantilių" kandidačių atžvilgiu sukėlė pasipiktinimo audrą
Irako klausimu susiskaldžiusiai Europos Sąjungai (ES) iškilo naujų nesutarimų grėsmė, kai Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas) pirmadienį (02.17) užsipuolė narystės ES siekiančias šalis iš Rytų Europos už jų paramą griežtai Vašingtono pozicijai dėl Bagdado.
Chiracas užsipuolė ES kandidates už proamerikietišką poziciją
Prancūzų prezidentas Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas) pirmadienį užsipuolė kandidates į Europos Sąjungą (ES) ir sakė, kad jos, skelbdamos proamerikietiškus pareiškimus dėl Irako praleido gerą progą patylėti.
Kandi prezidento kritika tikriausiai dar labiau padidins įtampą tarp žemyno Rytų ir Vakarų, kai antradienį į Briuselį atvyks 13-os šalių kandidačių, kurioms ir taip nepatiko ES sprendimas nepakviesti jų į neeilinį viršūnių susitikimą dėl Irako, lyderiai.
NATO vis dar neranda išeities iš "skausmingos" aklavietės dėl Irako
Nepaisydami dar vienos nesėkmės ir nedidelės persilaužimo tikimybės NATO ambasadoriai ketvirtadienį (02.13), jau ketvirtą dieną iš eilės, ketina ieškoti išeities iš krizės dėl rengimosi karui su Iraku.
Trečiadienį vakare NATO antrą kartą nepavyko išspręsti krizės, kilusios dėl planų ginti sąjungininkę Turkiją karo su Iraku atveju, nors ir buvo pateiktas kompromisinis pasiūlymas, sakė diplomatai.
"Susitikimas baigėsi, susitarti jiems nepavyko.
Vokietija ir Prancūzija nesiūlys siųsti JT taikdarius į Iraką, sako vokiečių ministras
Vokietijos gynybos ministras Peteris Struckas (Pėteris Štrukas) pirmadienį (02.10) paneigė pranešimus, jog bendrame Prancūzijos ir Vokietijos pasiūlyme dėl taikaus Irako nuginklavimo numatomas Jungtinių Tautų (JT) taikdarių dislokavimas.
"(Šiame pasiūlyme) kalbama apie Irake esančių JT nusiginklavimo inspektorių skaičiaus padidinimą", - sakė P. Struckas, atvykęs į Afganistano sostinę Kabulą.