• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Irako klausimu susiskaldžiusiai Europos Sąjungai (ES) iškilo naujų nesutarimų grėsmė, kai Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas) pirmadienį (02.17) užsipuolė narystės ES siekiančias šalis iš Rytų Europos už jų paramą griežtai Vašingtono pozicijai dėl Bagdado.

REKLAMA
REKLAMA

Jungtines Valstijas remiančius laiškus pasirašiusias kandidates J. Chiracas apkaltino dėl "infantilaus" ir "pavojingo" elgesio bei įspėjo, kad tokiais veiksmais jos gali sumažinti savo galimybes tapti ES narėmis, nes kai kurios iš 15-os dabartinių bloko narių plėtrai turi pritarti referendumu.

REKLAMA

"Šis procesas sustos, jei bent viena šalis neratifikuos jo referendume", - sakė Prancūzijos vadovas.

Lenkijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Adamas Rotfeldas, komentuodamas šį J. Chiraco pareiškimą, sakė, kad Prancūzija turėtų gerbti Lenkijos poziciją Irako klausimu.

"Prancūzija turi teisę formuluoti savo politikos kursą ir mes turime tai gerbti. Tai Prancūzijos teisė, - sakė A. Rotfeldas visuomeniniam radijui. - Lenkija [...] taip pat turi teisę spręsti, kas jai naudinga, ir Prancūzija savo ruožtu turėtų to paisyti ir domėtis (pozicijų) skirtumo priežastimi".

REKLAMA
REKLAMA

Bulgarija taip pat atmetė aštrią J. Chiraco kritiką, teigdama, kad Sofija niekada nedemonstravo, kad labiau remia Jungtinių Valstijų, o ne Prancūzijos, politiką.

Bulgarijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Liubomiras Ivanovas sakė, kad šis J. Chiraco pareiškimas "pademonstravo tam tikrą nervingumą", ir įspėjo, kad tai gali dar padidinti Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos, susiskaldymą. Bulgarija yra nenuolatinė JT Saugumo Tarybos narė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prancūzijos prezidento tiradą kandidačių - daugiausiai buvusių komunistinių valstybių - adresu pasmerkė ir Europos Parlamento lyderiai.

Europos Parlamento Liberalų demokratų lyderis Grahamas Watsonas (Grejemas Vatsonas) sakė, jog tokiems arogantiškiems Prancūzijos lyderio pareiškimams nėra jokio pagrindo.

Europos Parlamento didžiausios politinės grupės - Europos liaudies partijos - vadovas Hansas Gertas Poetteringas (Hansas Gertas Pėteringas) savo ruožtu paragino nepriešinti Rytų ir Vakarų Europos ar Europos Sąjungos ir Jungtinių Valstijų.

REKLAMA

"Jei savo santykius mes grįsime tuo, kad Europos integracija bus priešinama su mūsų santykiams su Jungtinėmis Valstijomis, tai tuo kenksime Europos Sąjungos ateičiai", - sakė jis.

"Tai vers šalis kandidates visada stoti Jungtinių Valstijų pusėn, nes dėl savo istorinio patyrimo jos visada jaus, kad iškilus krizei gali sulaukti didesnės paramos ir pagalbos iš Amerikos", - sakė H. G. Poetteringas.

"Reuters"-AFP-BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų