inovacija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „inovacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „inovacija“.

Mirusio brolio atminimą lietuvis įamžino neeiliniu būdu: pamačius suspaudžia širdį

Daugelis žino, kad artimo žmogaus netektis yra vienas skaudžiausių potyrių gyvenime. Tuomet, nors mylimo žmogaus nebelieka, tačiau šilti prisiminimai, nuotraukos, vaizdo įrašai tampa tiltu, jungiančiu gyvus artimuosius ir velionį.  Šiam „tiltui“ įprasminti būdą surado verslininkas Ričardas Čepas, kuris tapo „Neverlost.lt“ puslapio idėjos autoriumi, iniciatoriumi. Tai – platforma, kuri yra skirta artimųjų prisiminimams apie tuos, kurių jau nebėra čia.
2024-11-30

Ateitis jau čia: mokslininkai sukūrė mintis skaitantį dirbtinį intelektą

„Minčių skaitymas“ netrukus gali tapti realybe – tiesiogine prasme, nes Sidnėjaus technologijų universiteto GrapheneX-UTS, į žmogų orientuoto dirbtinio intelekto centre, mokslininkai pasiekė naują proveržį – mintys paverčiamos žodžiais ekrane. „Šis tyrimas yra novatoriškas bandymas versti neapdorotas EEG bangas tiesiogiai į kalbą, o tai yra reikšmingas proveržis šioje srityje“, – sakė Ching-Ten Lin, UTS Informatikos mokyklos nusipelnęs profesorius ir GrapheneX-UTS HAI centro direktorius.
2023-12-24

Naujovė aviacijoje – lėktuvą pilotuoti Pietų Korėjos mokslininkai patiki humanoidui

Šiuolaikinių automobilių autopilotas jau dabar gali vairuoti automobilį ir nuvežti žmogų nuo taško A iki B. Tačiau ar leistumėte robotui skraidinti lėktuvą? Pietų Korėjos mokslininkai kuria žmogaus pavidalo robotą lakūną, kuris ateityje ne tik skraidins lėktuvus, bet ir galės valdyti povandeninius laivus ar net, pavyzdžiui, tanką. Pietų Korėjos mokslininkai sukūrė robotą lakūną. Jo ūgis – 160 cm, o sveria jis 65 kilogramus, roboto plaštakos sukonstruotos iš metalo, plastiko bei gumos.

Inovatyvūs sprendimai Jamaikoje: bankas išleidžia visoje šalyje galiosiančią skaitmeninę valiutą

Jamaikos bankas rengiasi pirmą kartą per istoriją išleisti visoje šalyje galiosiančią skaitmeninę valiutą. Šis žingsnis, žengiamas pritarus įstatymų leidėjams, turėtų padėti jamaikiečiams, neturintiems sąskaitos banke, sakoma savaitgalį paskelbtame vyriausybės pareiškime. Tokių žmonių 3 mln. gyventojų turinčioje šalyje yra nemažai. Pirmąja šalimi, visoje savo teritorijoje išleidusia skaitmeninę valiutą, beveik prieš dvejus metus tapo Bahamos.
2022-06-07

Atidedamas Sinkevičiaus atleidimas iš ministro pareigų

Dėl premjero Sauliaus Skvernelio nedarbingumo Virginijus Sinkevičius iš ekonomikos ir inovacijų ministro pareigų bus atleistas šeštadienį. V. Sinkevičius sekmadienį tampa eurokomisaru ir nebegali eiti jokių kitų pareigų.  Jis yra įteikęs atsistatydinimo prašymą, tačiau nėra kam jo pateikti prezidentui. Premjeras Saulius Skvernelis nuo praėjusios savaitės iki penktadienio turi nedarbingumą. Dekretą dėl ministro atleidimo pasirašo prezidentas.
Aktualijos 2019-11-29

Nauji kelių žymėjimai: Kauno rombai giriami, bet nepripažinti

Kauno miesto savivaldybės džiaugiasi, kad keliuose yra mažiau aukų po to, kai pėsčiųjų perėjų zonos buvo pradėtos žymėti rombo formos figūromis. Susisiekimo ministerija nors ir giria tokį sprendimą, svarsto, kad žymėjimas gali klaidinti vairuotojus, ir jam nepritaria.
2019-08-06

Vilniuje startuoja svarbiausias inovacijų renginys: forumas „Innovation Drift“

Ketvirtadienį Vilniuje prasideda tradicinis, didžiausias Baltijos šalių inovacijų forumas „Innovation Drift“, skirtas ateities iššūkiams, visuomenei, technologijoms bei miestams. Šįkart į forumą atvyko JAV, Europos, Azijos šalių mokslininkai, verslininkai ir futurologai, dirbantys su pasaulį iš esmės galinčiomis pakeisti inovacijomis. „Innovation Drift“ forumą atidarė LR premjeras Saulius Skvernelis, dalyvius sveikino LR ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.
2017-10-12

Susipažinkite, šis mielas robotas dirba administratoriumi ir... laidotuvių kunigu

Robotas administratorius, robotas vaikų auklė arba robotas... laidotuvių kunigas. Nors mokslinės fantastikos filmai pamažėle keliasi į realybę ir robotus sutikti galima dirbant net itin kasdienius darbus, verslininkai ramina – diena, kai robotai pakeis žmogų, neišauš. Trečius metus rengiamame inovacijų forume „Innovation Drift“ bendrovės „Hansab“ atstovas Marius Bankauskas pristatė humanoidinį robotą Pepperį.
Aktualijos 2017-10-12

Inovacijų amžius: kokius iššūkius verslo lyderiams meta ketvirtoji pramonės revoliucija?

 „Šiandien lyderystė yra neatsiejama nuo inovacijų. Jeigu anksčiau užteko būti charizmatišku vadovu ir aplink burti žmones, šiandien lyderis yra tas, kuris geba įžvelgti ateities perspektyvą ir inicijuoja pokyčius“, – teigia Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) Vadybos krypties studijų programų vadovė docentė Lina Užienė.

Medžių lajų takas apdovanotas tarptautiniuose apdovanojimuose

Jungtinių tautų Pasaulio turizmo organizacijos 12-tą kartą rengiamuose turizmo inovacijų ir meistriškumo apdovanojimuose apdovanotas Anykščių regioninio parko Medžių lajų takas, ketvirtadienį pranešė regioninis parkas. Medžių lajų takas kategorijoje „Turizmo inovacijos įstaigose“ užėmė pirmąją vietą. Šioje grupėje dalyvavo projektai iš Brazilijos, Indonezijos, Ispanijos ir Šveicarijos. Šiais metais buvo gautos 109 paraiškos iš 50 šalių, į finalą atrinkta 15 projektų.
REKLAMA
REKLAMA

Rūta Vainienė: ar Lietuvai toli iki Davoso?

Šiandien prasideda keturias dienas truksiantis pasaulio ekonomikos GALA įvykis – Davoso ekonomikos forumas. Šis renginys organizuojamas nuo 1971 metų, jis skirtas, bendradarbiaujant verslo ir vadžios atstovams, iškelti ir aptarti svarbiausius pasaulio ekonomikos ateitį lemiančius įvykius. Tai – itin prestižinis renginys, į kurį kviečiami kruopščiai atrinkti asmenys, štai Lietuva ne visais metais buvo jame atstovaujama.

Lajų takui – Pasaulio turizmo organizacijos pripažinimas

 Anykščių regioniniame parke įrengtas Medžių lajų takas yra tarp penkių finalininkų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos rengiamuose apdovanojimuose turizmo inovacijų srityje. Medžių lajų takas, kaip išskirtinis turizmo objektas, išsamiai pristatytas Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos tinklalapyje.
Aktualijos 2016-01-18

Aukštųjų technologijų įmonės: Lietuvos potencialas mokslo, inovacijų srityje – didžiulis

 Lietuvos potencialas inovacijų, mokslo srityje – didžiulis, sutarė penktadienį diskusijoje Kaune apie inovacijų ir robotikos ateitį Lietuvoje kalbėję aukštųjų technologijų įmonių vadovai. Jie pabrėžė būtinybę koncentruotis į mokslininkų darbus, kurie naudingi pramonei, medicinai, statyboms, socialinių paslaugų gerinimui, o sukurti produktai gali būti sėkmingai parduoti pasaulinėse rinkose. „Mes dar turime daug paskatų dirbti.
2015-10-16

VGTU mokslininkų inovacija pritaikyta biokuro bendrovėje

Rinkoje egzistuoja kelios technologijos, valančios orą nuo kietųjų dalelių, tačiau biokurą gaminančiai bendrovei netiko nė viena jų: smarkiai kietosiomis dalelėmis užterštas oras ir aukštas drėgmės lygis sumažindavo prietaisų valymo efektyvumą ir neleisdavo pasiekti norimų Pagalbos ranką bendrovei ištiesė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai, pasiūlę inovaciją – daugiakanalį cikloną.
2015-05-14

VGTU sukurta inovacija betono sąnaudas sumažins kone perpus

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai sukūrė inovaciją, besiveržiančią į Lietuvos statybos sektorių. Statinių perdangose klojami geometrinius kubus primenantys ir tuštumas formuojantys plastikiniai įdėklai atpigina ir palengvina pastato konstrukcijas, sustiprina garso izoliaciją, sumažina medžiagų ir darbų sąnaudas. Apskaičiuota, kad technologija gali sumažinti betono kiekį statybose net 40 proc.
2015-04-23

Sveikatą gelbstinčius KTU išradimus galės įvertinti Nobelio premijos laureatas

Rugsėjo 10 dieną Vilniuje prasidedančiame didžiausiame Baltijos šalių gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltic 2014“ KTU pristatys gyvybę ir sveikatą gelbstinčias inovacijas, kurios pakeis likimus žmonių, atsigaunančių po traumų ir sunkių ligų.
2014-09-10

Lietuvių kuriama inovacija pasauliui padės išvengti mirties dėl pragulų

Tūkstančiai ligonių kasdien visame pasaulyje miršta dėl pragulų ir su jomis susijusių komplikacijų. Efektyvų sprendimą, kaip padėti sunkiai sergantiems, neįgaliems žmonėms, pasiūlė KTU startuolių inkubatoriuje „Startup Space“ įsikūrusi įmonė „Alovita“, kurianti analogų pasaulyje neturinčia funkcinę slaugos lovą su šoninio pavertimo funkcija, rašoma pranešime spaudai. „Idėja sukurti tokią lovą gimė iš asmeninių paskatų.
2014-07-02
REKLAMA
TV3 TV3

Inovacijų pritaikymas ortopedijos srityje

Europos Sąjungos parama padėjo ne vienai Lietuvos ortopedijos įmonei atnaujinti ortopedinių gaminių technologijas....
2014-06-30

Minios finansavimas – išeitis verslo pasaulio mažiesiems

Pasaulyje it grybai po lietaus dygsta įvairiausios finansų naujovės. Iš šios gausos kaip viena didžiausią potencialą turinčių inovacijų išsiskiria taip vadinamas „minios finansavimas“ (angl. crowdfunding) . Nuo 2011 m. minios finansavimo apimtys išaugo daugiau nei 240 proc. ir, panašu, sparčiai augs ateityje. Ši finansų inovacija patraukli verslo pasaulio mažiesiems – smulkiam ir vidutiniam verslui, startuoliams, ne pelno siekiančioms organizacijoms, menininkams.
2014-03-26

Ar reikalingas inovacijų reguliavimas?

Elektroniniai atsiskaitymai Baltijos šalyse sparčiai vystėsi per paskutinius du dešimtmečius. Prieš 20 metų mokėjimo kortelės, jau tuo metu plačiai naudojamos Vakarų Europoje, buvo praktiškai neregėtos Baltijos šalyse. Šiuo metu plėtra Lietuvoje aplenkė daugelį Europos šalių, pavyzdžiui, vykdant bekontakčius atsiskaitymus viešajame transporte arba atsiskaitant mobiliuoju telefonu už automobilių stovėjimą.
2014-03-20

„Microsoft“ laikas keisti strategiją

Kompiuterių rinka pamažu traukiasi, nes tarp vartotojų vis populiaresni tampa išmanūs telefonai ir planšetės, rašo cnbc.com. Tai verčia technologijų kompaniją milžinę „Microsoft“ permąstyti savo strategiją ir produkciją. Technologijų rinkos tyrimus atliekančios kompanijos IDC ir „Gartner“ skaičiuoja, kad praėjusiais metais kompiuterių rinka susitrauke net 10 proc. vienetų. Ir tai yra didžiausias rinkos susitraukimas per visą istoriją.
2014-01-24

IBM: 5 inovacijos, kurios pakeis gyvenimą per artimiausius 5 metus

Technologijų industrijos gigantas IBM papasakojo apie tendencijas bei su jomis susijusias inovacijas, kurios pakeis daugelio iš mūsų gyvenimus per ateinančius penkerius metus. Taigi ko mes galime tikėtis artimiausioje ateityje? Viena iš tokių inovacijų – tai mokymosi klasės, kurios pačios mokys žmones. Didžiulė žmonijos problema – tai neaukštas išsilavinimo lygis. Pasauliniu mastu 2 iš 3 suaugusiųjų neturi išsilavinimo lygio, prilygstančio vidurinei mokyklai.
2013-12-19

Kaip sparčiai augančioms įmonėms nebankrutuoti?

Sparčiai augančios ir kartais per metus pardavimo pajamas didinančios įmonės yra vienos rizikingiausių ir potencialiausių bankroto administratorių klienčių, sako verslo konsultantai. Nemaža dalis sparčiai augusių įmonių neišlaiko spartaus augimo egzamino, per daug rizikuoja arba pristinga vadybinės kompetencijos suvaldyti augimo procesą ir drastiškai pasikeitusius finansų srautus.
2013-12-13

Europos tyrimų ekspertas: Lietuvos požiūris į mokslo ir verslo bendradarbiavimą – išskirtinis

Neseniai Lietuvoje viešėjusį tarptautinių ir Europos tyrimų ekspertą prof. Manfredą Horvatą sužavėjo pažangus Lietuvos požiūris į mokslo ir verslo bendradarbiavimą.
2013-11-13

Kiek kainuoja verslo pradžia Lietuvoje

Giedrė Sankauskaitė Verslo steigimas Lietuvoje vis dar pasižymi formalumų gausa. „Ekonomika.lt“ aiškinosi, kaip geriausia pradėti verslą ir kiek tai kainuoja. Verslo pasaulyje greitesni aplenkia lėtuosius ir stokojančiuosius inovatyvaus mąstymo bei galynėjasi su tais, kurie ieško nestandartinių ir efektyvių sprendimų. Tą patį galima pasakyti ir apie verslo pradžią.
2013-11-07

Verslininkė: jei vienoje srityje nesiseka, palaiko kita verslo rūšis

Ne tik didelės įmonės ir korporacijos siekia diversifikuoti verslu, bet ir smulkieji verslininkai taip stengiasi mažinti riziką ir ieškoti naujų galimybių. Ukmergės verslininkė Zofija Varžgalienė valdo autoservisą, kavinę, o pernai Ukmergėje pastatė modernius laidojimo namus. Dirbate labai skirtingose srityse, o dabar padedate laidoti ir ukmergiškius. Kaip kilo ši mintis? Ieškojau, ką galima dar Ukmergėje pasiūlyti.
2013-10-24

Konkurencingumo reitinge Lietuva nukrito į 48 vietą

Siekdamas įvertinti šalių išsivystymo lygį ir konkurencingumą, Pasaulio ekonomikos forumas (PEF) kasmet atlieka pasaulio šalių konkurencingumo tyrimą, kuriame dalyvauja daugiau nei šimtas valstybių. Lietuva šiame tyrime dalyvauja nuo 2001 m. 2013 m. PEF konkurencingumo tyrimo duomenimis, penkerius metus lydere pagal Bendrą konkurencingumo indeksą (BKI) išlieka Šveicarija. Antrą bei trečią vietas išlaikė Singapūras bei Suomija.
2013-09-04

Sprendimai, kurie pakeitė verslo istoriją

Verslo sėkmę arba pražūtį gali lemti vienas vienintelis sprendimas. Kai kurie verslo vizionieriai lemtingą akimirką imdavosi ryžtingų, originalių ir negailestingų žingsnių, rašo „Business Insider“. „Puma“ Praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio pabaigoje tarp „Adidas“ ir „Puma“ virė konkurencinė kova. Abi bendrovės neoficialiai sutarė, kad nė viena iš jų savo gaminių reklamai nenaudos futbolo legendos Edsono Arantes do Nascimento, žinomo Pele pravarde.
2013-06-19

Iš oro galima vykdyti sumaniąją žemdirbystę

Skirmantas Pabedinskas, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Artėjant Lietuvos lakūnų Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą 80-osioms metinėms liepos 6-ąją Lietuvoje vyks pirmųjų Lietuvoje mokomųjų palydovų, raketų ir bepiločių orlaivių konkursas. Ignalinos aerodrome sekmadienį vyko bandomieji skrydžiai. Ūkio ministerija bei Mokslo ir inovacijų agentūra siekia paskatinti jaunimą domėtis tiksliaisiais mokslais ir prisidėsti prie aukštųjų technologijų vystymosi Lietuvoje.
2013-05-26

Inovacijos, kurios greitai pakeis verslą

 Išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai tapo revoliuciniais produktais, kurie pakeitė komunikavimo ir informacijos gavimo būdus. Dabar šie prietaisai yra visur, bet tai nereiškia, kad tampa nuobodūs. Portalas „Entrepreneur“ užduoda klausimą, ar išmanieji prietaisai pakeis verslo veidą? Kai kurie išmanieji prietaisai tiek pasikeitė, kad juos galima devėti, gali būti nešiojami vietoj akinių ar net įsiūti į rūbus.
2013-05-15

TOP 10: keisčiausi pasaulio viešbučiai

Kai apsistojate viešbutyje, iš karto gaunate viską, ko jums reikia, tačiau paprastai norite daugiau – aptarnavimo, pusryčių, mažų šampūno ir dušo žėlės buteliukų. Jūs mokate pinigus ir tikitės paslaugos, kuri bus daugiau nei paprastas išsimiegojimas lovoje. Kai kuriuose viešbučiuose galima ne tik pailsėti, bet ir papramogauti ar bent išbandyti kažką naujo,patenkinti, pakelti nuotaiką. „Toptenz.
2013-05-05

Pėstiesiems ir dviratininkams – modernūs takai

Šiauliečiai dabar gali didžiuotis ne tik vienu moderniausių šalyje beveik šešiolikos kilometrų greitkeliu iš Šiaulių į Radviliškį, bet ir erdviu pėsčiųjų bei dviračių taku ties šiuo aplinkkeliu, tarp Aleksandrijos ir Bertužių gyvenviečių. Žmonių patogumui ir saugumui Šiaulių regione pastaraisiais metais nutiestas ne vienas pėstiesiems ir dviratininkams skirtas takas.
Lietuva 2013-04-20

Jau penktąjį kartą įteikti prestižiniai LOGIN Lietuvos interneto apdovanojimai

Penktadienio vakarą, baigiamojo progreso konferencijos LOGIN renginio metu, menų fabrike „Loftas“ paskelbti 2013 metų Lietuvos interneto apdovanojimų nugalėtojai, jiems įteiktos specialios LOGIN statulėlės bei rėmėjų prizai. Geriausiais juos išrinko interneto vartotojai bei vertinimo komisija, sudaryta iš konferencijos organizatorių ir praėjusių metų LOGIN interneto apdovanojimų nugalėtojų.
2013-04-19

Lietuvos progresas inovacijose – vienas didžiausių ES

Lietuva, kartu su Latvija ir Estija, padarė didžiausią pažangą inovacijų srityje Europos Sąjungoje. Kaip rodo naujausia Europos Komisijos rengiama Inovacijų sąjungos švieslentė, Lietuva pirmą kartą pateko į nuosaikių novatorių grupę – iki šiol buvome priskiriami prie menkų novatorių. Esame vienintelė šalis per du metus pakilusi iš vienos grupės į kitą. Estijos vidutinė metinė pažanga per 2008–2012 metų buvo didžiausia ir siekė 7,1 proc., už jos rikiuojasi Lietuva su 5 proc.
2013-03-26

Vilniaus užmojai – visą transportą sujungsianti sistema „m–Commute“

 Vasarą Vilniuje turėtų pradėti veikti nauja sistema apjungianti miesto transportą – viešąjį, taksi, automobilių stovėjimą, dviračių nuomą. „m–Commute“ leis mobiliuoju telefonu vartotojams atsiskaityti už šias paslaugas keliais paspaudimais bei sumažins kontroliavimo sąnaudas, mat vienas kontrolierius galės aptarnauti visas transporto sistemos dalis su jam skirta programėle. „Viskas bus vienoje programėlėje.
2013-02-26

Subalansuota kiekvienam: 10 sėkmės receptų

Jamie Frateris, listverse.com įkūrėjas, dalijasi patarimais, kaip pritraukti sėkmę bet kur, bet kada ir vykdant bet kokią veiklą. 10. Būkite inovatyvūs Madona 1980 ir 1990 metais. Davidas Bowie. Lady Gaga. Kas bendro tarp šių atlikėjų? Jie ėmė daryti tai, ko tuo metu dar nedarė niekas. Jie atsistojo ir pasakė: „Čia aš. Mėkite mane arba nekęskite.“ Šių žmonių sėkmė nebuvo bandymo visiems įtikti pasekmė ar populiarių tendencijų pritaikymas.
2013-02-15

Inžinieriai siūlo išrasti traukinį iš naujo

Viršgarsinio lėktuvo „Concorde“ keleiviai juokaudami vadindavo šį technologinį stebuklą laiko mašina, nes nuskridę iš Londono į Niujorką turėdavo atsukti savo laikrodžius dviem valandomis anksčiau nei lėktuvas apskritai pakilo iš oro uosto. Vakuuminio traukinio projektas leistų sugrįžti į praeitį net keturiomis valandomis, nes kelionė per Atlantą truktų vos vieną valandą. Teoriškai šie futuristiniai traukiniai, judantys vamzdžiais iš kurių yra išsiurbtas oras, galėtų pasiekti 4 tūkst.
2013-02-14

„Deep Space“: asteroidus paversime į dolerius

Astronomai kasmet aptinka maždaug 900 naujų asteroidų, kurie skrieja sąlyginai arti Žemės. Šie kosmoso kūnai yra ne tik skraidančios Mendelejevo lenteles, bet ir patrauklus bei vertingas iškasenų šaltinis, rašo „Business Insider“. Šią savaitę visiškai netoli žemės praskries vienas tokių asteroidų, kurio vertė gali siekti 195 mlrd.
2013-02-14

Protestuotojai ir menininkai – būsimieji verslo lyderiai

Verslumas – tai revoliucinė veikla. Tai yra troškimas pakeisti pasaulį. Kūrybingumas ir inovacija yra antreprenerystės pagrindas, o šias savybes maitina viskas, kas yra rinkoje: nuo valstybės politikos iki požiūrio į mokslą bei technologijas, nuo teisės ir intelektinės nuosavybės iki demokratijos bei valdžios, nuo ekologijos ir aplinkos iki meno ir žiniasklaidos, rašo „Quartz“. Tad kodėl kai kurios vyriausybės laiko kai kurias kūrybingumo formas palankesnėmis už kitas, tokias kaip menininkai, po...
2013-01-20

Dažniausiai inovacija – tik mažas patobulinimas

Ieškant žodžio “inovacija” kilmės, sugrįžtama atgal į istorijos gilumą – į XV amžių. Šis žodis yra kilęs iš Vidurio Prancūzijos teritorijoje tuo metu vartoto žodžio “inovacyon”, kuris išvertus pažodžiui reiškia “atnaujinimas” arba “naujo pavidalo suteikimas esančiam daiktui”. Anglų kalboje vartojamas “innovation” terminas. Lietuvių kalboje vartojami du terminai – tarptautinis inovacija ir lietuviškas naujovė.
2012-12-13

Geriausi šių metų išradimai pagal „Time“

Nuo marsaeigių ir robotų iki sportinių batelių ir žaidimų – tokius išradimus į geriausiųjų šių metų sąrašą įtraukė žurnalas „Time“. Sąraše pateikiami išradimai nuo nemokamų iki kainuojančių milijardus. Vidinis debesis Kaina: neįkainojama Nyderlandų menininkas Bernaudt Smilde rado būdą kaip viduryje kambario sukurti tobulą debesėlį. Tam reikia idealios temperatūros, drėgmės ir apšvietimo. Esant tinkamoms sąlygoms B. Smilde sukuria debesį naudodamas dūmų mašiną.
2012-11-08

„Intel" siūlo slaptažodžius keisti delno kraujagyslių atvaizdu

Rudeninės sesijos IDF 2012 pasirodymo metu korporacijos Intel technologijų direktorius Justinas Rattneris pristatė ne tik bevielę duomenų perdavimo technologiją „WiGig", tačiau ir dar vieną įdomų projektą – naują autentifikacijos sistemą. Slaptažodžiai vis dar naudojami visuotinai, tačiau tai nėra nei labai patogi, nei labai saugi svarbios arba konfidencialios informacijos apsaugos sistema.
2012-09-16

Apdovanotos Lietuvos žinių ekonomikos įmonės

Pirmadienį Prezidentūroje apdovanoti konkurso „Žinių ekonomikos įmonė 2011“ ir „Sėkmingiausia jauna aukštųjų technologijų įmonė 2011“ nugalėtojai. Metų žinių ekonomikos įmonėmis šiemet pripažintos  „Altechna“, „Mobiliųjų telefonų techninis centras“, „Pirmas žingsnis“, sėkmingiausia jauna aukštųjų technologijų įmone -  „Ruptela“. Pažangiausia aukštųjų technologijų įmone „Altechna“ išrinkta už pavyzdinį verslo ir mokslo bendradarbiavimą, perspektyvių produktų kūrimą ir eksportą.
titulinis 2011-11-28
Į viršų