antioksidantai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „antioksidantai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „antioksidantai“.
Šis aliejus – aukso gysla širdžiai: ragina naudoti dažniau
Alyvuogių aliejus – tai ne tik mėgstamas kulinarinis ingredientas, bet ir galingas sveikatos sąjungininkas, kurio nauda akivaizdi visame pasaulyje.
Šis natūralus produktas, išgaunamas iš alyvmedžių vaisių, pasižymi daugybe savybių, kurios gali pagerinti mūsų sveikatą. Štai dešimt alyvuogių aliejaus nauda, kurių negalite ignoruoti.
Širdies sveikata
Alyvuogių aliejus yra turtingas mononesočiųjų riebalų, kurie padeda sumažinti blogojo cholesterolio (LDL) kiekį.
Į kavą įberkite šių miltelių: riebalai degs savaime
Į kavą galite dėti daugybę įvairiausių ingredientų, kad patenkintumėte kažko saldaus poreikį ar tiesiog paskanintumėte rytinį puodelį kavos, tačiau dalis jų yra nenaudingi sveikatai. Vis tik, yra ingredientų, kurie išeina į naudą – šie prieskoniai padeda deginti riebalus.
Šie malti prieskoniai naudingi, nes skatina medžiagų apykaitą. Galbūt anksčiau apie juos net nesusimąstėte, tačiau, pasirodo, cinamonas ir ciberžolė ne tik paskanina kavą, bet ir skatina riebalų deginimą.
Šie produktai gerina kasos veiklą: ragina valgyti dažniau
Kasa yra vienas iš svarbiausių virškinimo sistemos organų, atliekantis kritinį vaidmenį maisto virškinimo ir medžiagų apykaitos procesuose. Nepaisant mažo dydžio, jos funkcijos yra itin svarbios sklandžiai organizmo veiklai. Svarbus veiksnys gerai – atidžiai pasirinkti maisto produktai, tad valgykite šiuos produktus – jie gerina kasos veiklą.
Šie produktai mažina žarnyno vėžio riziką: valgykite dažniau
Pasak gastroenterologo, augalinis maistas, kuriame gausu skaidulų, antioksidantų ir prebiotikų, gali sumažinti tikimybę susirgti žarnyno vėžiu. Nors žarnyno vėžys yra bauginanti diagnozė, tyrimai rodo, kad riziką susirgti šia mirtinai pavojinga liga galima sumažinti.
Vienas iš stipriausių ginklų, kuriais galite papildyti savo apsaugos nuo šio vėžio arsenalą, yra sveika mityba.
Norite sužinoti savo ilgaamžiškumą? Unikauskas pataria atlikti paprastą testą
Apie savo ilgaamžiškumą ir tai, kokia sveikata laukia senatvėje susimąsto daugelis. Neretai manoma, kad gyvenimo trukmė priklauso nuo genų. Vis dėlto, TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė atskleidžia, jog nesame bejėgiai – mūsų sveikata priklauso ne tik nuo paveldimumo, bet ir nuo gyvenimo būdo, socialinių ryšių ir mitybos. Laidos vedėjas siūlo atlikti 3 užduočių testą ir sužinoti ar jūsų laukia ilgas ir sveikas gyvenimas.
Vaistininkas patarė, kas padės atitolinti senatvę: štai kokius produktus įtraukti į mitybą
Visais laikais žmonės ieškojo stebuklingų priemonių, galinčių padėti atitolinti senatvę, ilgiau išlikti jaunatviškais, energingais ir sveikais. Sveikatos specialistai sako, kad stebuklingų priemonių nėra, o tai, kokiu greičiu sensta organizmas, daug priklauso ir nuo mūsų. Jie primena, kad tai, ką ir kiek valgome, taip pat veikia senėjimo procesą.
Kavą pakeiskite šiuo gėrimu: sveikata padėkos
Matcha yra japoniškos žaliosios arbatos milteliai. Jos populiarumas pasaulyje vis auga ir vis daugiau žmonių kavą keičia šia arbata. Tai jie daro ne veltui – matcha veikia panašiai, kaip kava, tačiau turi daugiau naudingų savybių.
Galbūt jau esate girdėję apie matchos naudą sveikatai, tačiau kokie jos pranašumai, lyginant su kava?
Ir kava, ir matcha turi nedaug kalorijų, jei gėrimai ruošiami be papildomų ingredientų, pavyzdžiui, pieno, cukraus, grietinėlės ar aromatizuotų sirupų.
Įberkite šių miltelių į kavą: riebalai degs savaime
Žmonės savo kavą skanina įvairiais produktais – grietinėle, pienu, cukrumi. Visgi, kartais tokie netikėti produktai kaip cinamonas ar kiti prieskoniai gali pagerinti kavos skonį. Be to, cinamono miltelių įbėrus į kavą pastebėsite neįtikimą rezultatą, nes riebalai ims degti savaume.
Antioksidantai paprastai siejami su vaisiais ir daugeliu kitų maisto produktų, tačiau cinamonas turi daug gydomųjų antioksidantų.
Šie produktai – aukso gysla inkstams: ragina valgyti dažniau
Gerai inkstų veiklai ir tinkamam jų funkcionavimui svarbi subalansuota mityba. Pagrindinė inkstų užduotis – iš kraujo šalinti medžiagų apykaitos produktus ir reguliuoti druskos bei skysčių pusiausvyrą organizme. Mitybos specialistas, dietistas Mantas Liekis pasakoja, kokius produktus valgyti ir kokių vengti, norint palaikyti sklandžią inkstų veiklą.
Neišpilkite agurkų marinato: jo nauda nustebins
Gerti agurkų marinatą gali atrodyti šlykštu, tačiau yra keletas priežasčių, kodėl nevertėtų jo išpilti, o geriau išgerti. Jis palaiko tinkamą skysčių kiekį organizme, padeda kovoti su mėšlungiu ir yra itin naudingas žarnyno sveikatai.
Sportininkai agurkų marinatą gurkšnoja jau daugelį metų. Ekspertai teigia, kad jos padeda sumažinti raumenų tempimą ir skausmus. Tačiau yra dar daugybė naudingų savybių – tad gerai pasvarstykite prieš išpildami agurkų marinatą.
REKLAMA
REKLAMA
Šias uogas vadina jaunystės eleksyru: ragina valgyti dažniau
Prasideda lietuviškų braškių sezonas, o daržininkai mėgėjai jau laukia nesulaukia, kada pirmosios uogos užaugs ir jų soduose. Vasarą visi skuba atsivalgyti gardžių raudonų uogų, o ir ne veltui – braškėse gausu organizmui naudingų medžiagų, tačiau specialistė primena – braškes būtina rinktis atsakingai.
Specialistė atskleidė, kaip valgyti pomidorus sveikiausia: organizmas jums padėkos
Raudona, geltona, purpurinė, balta, juoda... Spalvų, kuriomis gali nusidažyti populiarioji vasaros daržovė – pomidoras – begalė. Dietistė ir knygų autorė Vaida Kurpienė atsakė: skirtingų spalvų pomidorai skiriasi maistine verte, o juose esančios medžiagos gali padėti sumažinti ligų riziką ir stiprina imunitetą.
Vieša paslaptis, kad pomidorai – antioksidantų šaltinis.
Rytą pradėkite puodeliu imbierinės arbatos: rezultatą pastebėsite akimirksniu
Jūs tikriausiai jau žinojote, kad imbieras naudingas jūsų kūnui. Jis stiprina imuninę sistemą ir teigiamai veikia virškinimą bei medžiagų apykaitą. Be to, jis taip pat turi antibakterinę funkciją ir padeda nuo gerklės skausmo. Tačiau tai tik keletas nuostabių šio super produkto savybių.
Galite valgyti šviežią arba miltelių pavidalo imbierą, dėti jį į kitus patiekalus arba labai lengvai pasigaminti puodelį arbatos.
Gerdami kakavą būsite protingesni: pupelėse esantys antioksidantai gerina smegenų veiklą
Geriant kakavą pagerėja protinė veikla – taip yra dėl flavonolių, cheminių medžiagų, kurių gausu kakavos pupelėse.
JAV ir Jungtinės Karalystės tyrėjai pastebėjo, kad sveiki suaugusieji sunkias kognityvines užduotis atlieka geriau, jei geria kakavą, kurioje yra daug flavonolių.
Šios gamtos gėrybės – dovana imunitetui: pasiruoškite rudeniui
Artėjančiam rudens sezonui, kuris šiais metais kelia ypač didelį gyventojų susirūpinimą sveikata dėl koronaviruso plitimo, organizmą svarbu paruošti iš anksto. Vienas iš būdų sustiprinti organizmo atsparumą infekcijoms – aprūpinti jį antioksidantais. Be gerai žinomų antioksidantų, kaip vitaminai C ir E, cinkas ir selenas, mokslininkai ne taip seniai ištyrė itin stiprių antioksidacinių savybių turinti bioflavonoidą kvercetiną.
Maisto priedai: pavojingi sveikatai, tačiau naudingi gamintojams?
Maisto priedai, kaip tirštikliai ir stabilizatoriai, saldikliai, dažikliai, antioksidantai, konservantai ir kitos medžiagos, naudojamos produktuose tam, kad šie ilgiau negestų bei pirkėjams būtų patrauklesni savo aromatu bei skoniu. Taip pat maisto priedų naudojimas naudingas ir gamintojams, kada brangesnes produktų sudedamąsias dalis galima pakeisti pigesnėmis.
Mokslo įrodyta: 7 maisto produktai, kurie ilgina gyvenimą
Jei ieškote jaunystės šaltinio, nustokite svaičioti apie stebuklingus eliksyrus ar egzotiškus preparatus: tai, ko iš tiesų reikia, galite rasti savo šaldytuve! Nuo to, ką kasdien įdedame į savo kūnus, priklauso ne tik liemens apimtis, bet ir širdies veikla, regos aštrumas ir net tai, kiek ilgai mes gyvensime. Mokslininkus visada traukė ilgaamžiškumo paslaptis.
Tyrėjai perspėjo rūkalius: vitaminai stiprina vėžį
Švedijos mokslininkai pespėjo rūkančius ar jau susirgusius plaučių vėžiu, kad vitaminų vartojimas gali paspartinti auglių formavimąsi. Geteborgo universitete atlikti tyrimai su bandomaisiais gyvūnais atskleidė, kad atm tikri antioksidantai verčia vėžinius auglius augti sparčiau.
Mokslininkai: spragėsiuose yra daugiau antioksidantų nei vaisiuose ir daržovėse
Spragėsiai be priedų anksčiau buvo pavadinti geriausiu dietiniu valgiu, nes juose yra labai mažai kalorijų. Tačiau dabar grupė mokslininkų nustatė, kad spragėsiuose taip pat yra gerokai daugiau antioksidantų nei vaisiuose ir daržovėse, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.
Antioksidantai yra medžiagos, kurios saugo ląstelės nuo žalingų medžiagų. Nustatyta, kad spragėsiuose antioksidantų koncentracija yra gerokai didesnė, nes pačiuose spragėsiuose tėra 4 proc. vandens.
Naudingiausi riešutai žmogus organizmui – graikiniai
JAV mokslininkai skelbia, kad graikiniai riešutai yra sveikiausi ir žmogaus organizmui naudingiausi iš visų riešutų.
Pensilvanijoje (JAV) dirbantys mokslininkai tikina, kad, lyginant su kitais riešutais, graikiniuose riešutuose yra didžiausias antioksidantų kiekis. Antioksidantai žmogaus organizmą apsaugo nuo įvairių ligų, informuoja BBC.
Pienas susilpnina arbatos antioksidantines savybes
Arbatą geriant su natūraliu arba nugriebtu pienu, gali susilpnėti jos antioksidantinės savybės, rodo Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas.
Juodąją arbatą geriant su bet kurios rūšies pienu, jos antioksidantinis potencialas sumažėjo nuo 7 iki 25 procentų palyginti su arbata be pieno.
Antioksidantai padeda išsaugoti raumenų jėgą
Pagyvenusiems žmonėms su maistu gaunant antioksidantinių savybių turinčių vitaminų C ir E, jų raumenys gali išsaugoti daugiau jėgos, teigia JAV mokslininkai.
Pasak vienos tyrėjų dr. Anne Newman iš Pitsburgo universiteto, raumenų jėga yra vienas senėjimo rodiklių. Raumenų jėga pradeda nykti įžengus į penktąjį gyvenimo dešimtmetį, o ypač smarkiai ima mažėti sulaukus 60 metų.