alvidas lukošaitis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „alvidas lukošaitis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „alvidas lukošaitis“.
Politologas: neįsivaizduoju, kaip dirbs nepartiniai merai
Politologai prognozuoja sunkų darbą nepartiniams merams. Anot politikos ekspertų, partijos savivaldos rinkimuose šiek tiek užleido pozicijas, ir tai atsilieps kitąmet vyksiantiems Seimo rinkimams. „Maždaug yra 15 savivaldybių, kur taryboje daugumą laimėjusi partija yra kitokia nei rinkimus laimėjęs meras. Praktiškai neįsivaizduoju, kaip būtų galima normaliai dirbti Panevėžyje, Šiauliuose, tame pačiame Kaune.
Lietuvių pasyvumas savivaldos rinkimuose – vienas ryškiausių Europoje
Lietuviai Europoje išsiskiria mažu aktyvumu savivaldos rinkimuose, kuriuose ir šiemet dalyvavo mažiau nei 50 proc. rinkėjų, o pasyvumą lemia blanki rinkimų kampanija, teigia politologai. „Matyt, būsime viena iš pasyviausiai balsuojančių valstybių per savivaldos rinkimus Europoje. Pastarąjį kartą 50 proc. aktyvumą perkopėme tik 2002 metais“, - BNS sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) docentas Alvidas Lukošaitis.
J. Varkala: „Drąsos kelias“ vaduos žmones iš vergystės ir dalyvaus savivaldybių rinkimuose
Atėmus Seimo nario mandatą iš Neringos Venckienės ir iširus „Drąsos kelio“ frakcijai Seime, „Drąsos kelio“ partija ketina toliau tęsti darbą. Partijos pirmininko Jono Varkalos teigimu, jie ruošis savivaldybių rinkimams ir švies žmones. J. Varkala: frakcijos uždarymas mums nebuvo staigmena „Partija toliau tęsia darbą. Galvojame apie savivaldybių rinkimus. Kviesime žmones, kurie švies kitus.
A. Lukošaitis: tokios aukštos gaidos su konkrečiomis bausmėmis politikams dar neturėjome
Penktadienį Darbo partijos byloje paskelbtas nuosprendis yra teisėsaugos sistemos ženklas politikams, kad su jų įstatymų pažeidimais nebus taikstomasi, teigia politologas Alvidas Lukošaitis. „Tai skambiausia ir iškalbingiausia prevencinė užkarda politikoje dalyvaujantiems asmenims, partijoms, veikėjams pagalvoti, kaip elgtis atsidūrus tam tikrame slidžiame santykyje su korupcinėmis pagundomis.
Politologų vertinimai: vieniems prezidentės metinis pranešimas pozityvus, kitiems – pernelyg pakylėtas
Politologai atkreipia dėmesį į pozityvų prezidentės Dalios Grybauskaitės antradienį Seime perskaityto metinio pranešimo toną, tačiau kritikos Vyriausybei vertinimai – nevienareikšmiški. Vieni politikos mokslų ekspertai teigia pasigedę ryžtingesnės kritikos Ministrų kabinetui, kitų teigimu, šalies vadovės kritika Vyriausybei – taikli ir tikslinga.
Politologas A. Lukošaitis: DP ir TT jungimąsis – beprecedentis atvejis
Lietuvos politinės sistemos specialistas politologas Alvidas Lukošaitis Balsas.lt teigė, kad žinios apie Darbo ir Tvarkos ir teisingumo partijų jungimąsi jį labai nustebino: „Mano pirmoji reakcija yra trumpa – oho. Jei būtų priimtas sprendimas susijungti tai būtų beprecedentis atvejis.“ Tokio vertinimo pagrindas yra šių partijų specifika, įskaitant jų polinkį į populizmą ir nekonvencines idėjas. Pasak politologo, yra dvi grupės priežasčių, nulėmusių tokį sprendimą.
Specialistai: Vyriausybės formavimas tampa cirku, o tai netoleruotina
Nors laiko suformuoti ministrų kabinetui socialdemokratas Premjeras Algirdas Butkevičius dar turi, tačiau pats procesas greičiau primena cirką nei rimtą ir atsakingą darbą, pastebima LRT televizijos laidoje „Savaitė“. Pirmiausia, Prezidentė, lyg tarp kitko užsiminusi apie dalykines būsimų ministrų savybes, kažkodėl viešai pranešė lyg per egzaminą tikrinsianti jų kalbų mokėjimą. Lyg to nebūtų galima padaryti garsiai neapsiskelbus.
Ar rinkimai pakeis ir valstybinių įmonių vadovus?
Vis kitas vadovas, užimantis direktoriaus kėdę sulig naująja valdančiąja dauguma, – neretai kas ketverius metus pasikartojantis scenarijus valstybinėse įmonės, viešosiose įstaigose, vyriausybės agentūrose.
Pokyčių laukia ir verslo organizacijos, dar rinkimų priešaušriu teikusios pasiūlymų politinėms partijoms, o ekspertai tvirtina, kad pavaldžių direktorių rokiruočių neatsisakys ir 16-oji vyriausybė, tačiau jos gali išeiti ir į naudą.
Politologas A. Lukošaitis: vaivorykštinė koalicija būtų nesąmonė
Politologas Alvidas Lukošaitis sako skeptiškai vertinąs galimas vaivorykštinės koalicijos, kurioje dalyvautų socialdemokratai ir konservatoriai, perspektyvas. Anot jo, po nepriklausomybės atkūrimo abi šios partijos visą laiką būdavo pagrindinės alternatyvos ir jų darbas kartu būtų žalingas Lietuvos politinei sistemai.
„Šiandien mes žinome, kad iš esmės mūsų partinės sistemos struktūrą sudaro du stabilūs, iškilūs poliai – konservatyvusis ir socialdemokratų.
A. Lukošaitis: „pakylėtos“ ataskaitos užgožia kasdienes žmonių problemas
Kalbėdamas apie antradienį Seime pristatytą Vyriausybės veiklos ataskaitą politologas Alvidas Lukošaitis pabrėžė vertinantis ją visų pirma tuo aspektu, kiek jos įžvalgos dėl valstybės raidos ir esamos situacijos sutampa su prezidentės, nes „tada būtų stipresnis impulsas brėžiant ateities gaires, konstruktyvios diskusijos parlamente“. Kalbėdamas su Balsas.
REKLAMA
REKLAMA
Politologas: socialdemokratai ir Darbo partija pirmaus iki pat Seimo rinkimų
Likus metams iki naujų Seimo rinkimų, reitingų viršūnėse – dvi partijos bei jų lyderiai: socialdemokratai ir Darbo partija.
Politologai tvirtina, kad už tokį populiarumą politikai turėtų dėkoti visų laikų nepopuliariausiam premjerui – konservatorių lyderiui Andriui Kubiliui.
Balsavimas dėl A. Valinsko – prezidentės autoriteto išbandymas
Kai kurių politikos ekspertų nuomone, jei parlamentas nenuvers iš pareigų savo pirmininko, Tautos prisikėlimo partijos (TPP) lyderio Arūno Valinsko, prezidentės Dalios Grybauskaitės autoritetui bus suduotas rimtas smūgis.
Politologas Antanas Kulakauskas mano, jog A. Valinskas greičiausiai bus atstatydintas, nors tvirtina, kad šimtaprocentinių garantijų tam negalėtų suteikti. „Aiškiai galima įtarti, kad dar vyksta visokie pasitarimai.
Ką gali Lietuvos Respublikos prezidentas?
Baigėsi prezidento rinkimai, kurių vajaus metu trūko diskusijų apie tai, ką kiekvienas kandidatas ruošiasi daryti tapęs prezidentu. Bet netrūko kalbų apie prezidento galių didinimą.
Ko tikėtis iš prezidento
Sakoma, kad valstybės vadovas ir galva yra prezidentas, tačiau ar išties jis yra šalies šeimininkas, o ne "prekinis ženklas", reprezentacinė figūra ar net įtakingų politinių ir verslo grupuočių marionetė?
Tie, kurie kandidatavo į Lietuvos prezidento postą, žadėjo tautai pokyčius, ypač dabartinio sunkmečio metu virpino lūkesčius dėl geresnio gyvenimo.
A.Lukošaitis: A.Butkevičius gali tikėtis didesnio iš rinkimų pasitraukusių politikų palaikymo
Socialdemokratas Algirdas Butkevičius galėtų tikėtis didesnio į antrąjį turą nepatenkančių kandidatų palaikymo, bet tai greičiausiai neturėtų lemiamos reikšmės rinkėjų nuostatoms, teigia politologas Alvidas Lukošaitis.
Sekmadienio vakarą komentuodamas BNS ir RAIT atliktos balsavusių rinkėjų apklausos rezultatus, kurie rodo, kad į antrą turą, jeigu jo prireiks, patektų eurokomisarė Dalia Grybauskaitė ir A.Butkevičius, A.Lukošaitis aiškino, jog pastarasis šansų nugalėti varžovę turi nedaug.
Alvidas Lukošaitis: nepirk katės maiše
Gintaras Ronkaitis kalbasi su politologu Alvidu Lukošaičiu apie artėjančius Prezidento rinkimus.
Gintaras Ronkaitis: Šie prezidento rinkimai, kaip reta pilki, nuobodūs, neinformatyvūs. Kaip vertinate šią jau gerokai įsibėgėjusią rinkimų kampaniją? Ar dėl įstatymais apibrėžtų apribojimų informacijos sklaidai nenukentėjo rinkimų kokybė bei pati demokratija?
Alvidas Lukošaitis: Akivaizdu, jog tai – problema santykyje tarp valdžios ir tautos. Matome, kad yra informacinio komunikavimo problemų.
A. Lukošaitis: Lietuvos politikoje ateis naujas etapas
Lietuvoje vykstant prezidento rinkimų, kuriuose dalyvaus eurokomisarė Dalia Grybauskaitė, kampanijai šalies politikoje ir demokratijoje ateis naujas etapas, mano politologas Alvidas Lukošaitis.
„Aš vertinu labai teigiamai (D.Grybauskaitės kandidatavimą - BNS). Mūsų politinė sistema arba mūsų demokratija yra kamuojama labai skausmingų problemų. (...) Šitas lyderis rinkimų kampanijai, esu įsitikinęs, suteiks konstruktyvumo.
Formuojant koalicijas svarbiausia – noras dirbti
Partijos, su nekantrumu laukdamos antrojo rinkimų turo, apie koalicijas ir paramą viena kitai kalbasi nedrąsiai. Mat, jų nuomone, daug kas priklausys nuo balsavimo vienmandatėse apygardose. O kokį Seimą mato ir kokių partijų galimą bendradarbiavimą vertina geriausiai, „Respublika“ klausė politologų.
Spalvota koalicija „Forma tai bus vadinamoji plati, arba išpūsta, koalicija, o turiniu – ideologiškai prieštaringų partnerių koalicija“, – mano politikos mokslų daktaras Alvidas Lukošaitis.
„Tvarkos ir teisingumo“ programa: svaiginamas opiumas liaudžiai - dabar, pagirios - po rinkimų
Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) ir VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) projekto „Piliečių pasirinkimas 2008“ dalis. 16 rinkimuose dalyvaujančių partijų pagal rinkimų biuletenių numerius vertinamos pagal prielaidas ekonomikos augimui, nuoseklumą, realistiškumą, konkretumą ir atitikimą deklaruojamoms vertybėms. Jūsų dėmesiui, 13 numeriu rinkimų sąraše esančios partijos Tvarka ir teisingumas rinkiminių nuostatų analizė.
Liberalų sąjūdžio programa: Duok Dieve, kad darbai nesiskirtų nuo žodžių
Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) ir VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) projekto „Piliečių pasirinkimas 2008“ dalis. 16 rinkimuose dalyvaujančių partijų pagal rinkimų biuletenių numerius vertinamos pagal prielaidas ekonomikos augimui, nuoseklumą, realistiškumą, konkretumą ir atitikimą deklaruojamoms vertybėms. Jūsų dėmesiui, 11 numeriu rinkimų sąraše esančio Liberalų sąjūdžio rinkiminių nuostatų analizė.
Koalicijos „Darbo partija + jaunimas“ programa: žingsnis pirmyn, penki atgal
Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) ir VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) projekto „Piliečių pasirinkimas 2008“ dalis. 16 rinkimuose dalyvaujančių partijų pagal rinkimų biuletenių numerius vertinamos pagal prielaidas ekonomikos augimui, nuoseklumą, realistiškumą, konkretumą ir atitikimą deklaruojamoms vertybėms. Jūsų dėmesiui, 10 numeriu rinkimų sąraše esančios koalicijos „Darbo partija + jaunimas“ rinkiminių nuostatų analizė.
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos programa – į save orientuota
Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) ir VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) projekto „Piliečių pasirinkimas 2008“ dalis. 16 rinkimuose dalyvaujančių partijų pagal rinkimų biuletenių numerius vertinamos pagal prielaidas ekonomikos augimui, nuoseklumą, realistiškumą, konkretumą ir atitikimą deklaruojamoms vertybėms. Jūsų dėmesiui, 8 numeriu rinkimų sąraše esančios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos rinkiminių nuostatų analizė.
„Mokslinis liberalizmas“ ir „valstybininkų“ mokslas
Ketvirtadienį ryte gurkšnodamas kavą pasiskaičiau vieną Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) ir VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) projekto „Piliečių pasirinkimas 2008“ tekstą. Tai buvo ne kas kita, o Pilietinės demokratijos partijos (PDP) rinkiminių nuostatų analizė. Programa esą vertinta pagal prielaidas ekonomikos augimui, nuoseklumą, realistiškumą, konkretumą ir atitikimą deklaruojamoms vertybėms.
Pilietinės demokratijos partijos rinkiminės nuostatos – nepamatuotų įsakymų rinkinys
Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) ir VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) projekto „Piliečių pasirinkimas 2008“ dalis. 16 rinkimuose dalyvaujančių partijų pagal rinkimų biuletenių numerius vertinamos pagal prielaidas ekonomikos augimui, nuoseklumą, realistiškumą, konkretumą ir atitikimą deklaruojamoms vertybėms. Jūsų dėmesiui, 7 numeriu rinkimų sąraše esančios Pilietinės demokratijos partijos rinkiminių nuostatų analizė.
Kadenciją baigiančio Seimo nariai – „politikos turistai“
Po dviejų mėnesių kadenciją baigiantis Seimas pasižymėjo parlamentarų pomėgiu keisti partijas ir frakcijas, teigia politologai.
„Maždaug vienas trečdalis Seimo narių pakeitė frakcijas ar partijas. Nuo 1992 metų tokio masto politinio turizmo nebuvo. Partinė sistema Lietuvoje yra nestabili“, - BNS sakė Kauno technologijos universiteto dėstytojas Algis Krupavičius.
Krentant ministrams, G. Kirkilo Vyriausybė „trauks“ iki rinkimų
Seimo opozicinių frakcijų atstovai prognozuoja, jog socialdemokrato Gedimino Kirkilo vadovaujama Vyriausybė, nepaisant atsistatydinančių ministrų, tikriausiai „trauks“ iki pat Seimo rinkimų.
Opozicija, viena vertus, pripažįsta, jog traukiantis sveikatos apsaugos ministrui Rimantui Turčinskui Vyriausybė priartėjo prie grėsmingos konstitucinės ribos - pagal Konstituciją, kai pasikeičia bent 7 ministrai, Vyriausybė turi iš naujo gauti Seimo įgaliojimus.
„Valstybininkų“ grėsmė: mitas ar „užvaldyta demokratija“?
Diskusijos dėl „valstybininkų“ tebekaitina Lietuvos politinę padangę – prieš savaitę paskelbtame „Lietuvos žinių“ straipsnyje išvardijus tariamai klanui priklausančius asmenis, vieni džiaugėsi pagaliau atskleista teisybe, kiti piktinosi tariamu šmeižtu. Minėtame straipsnyje ne tik buvo išvardinti tariami „valstybininkai“, bet ir nupasakota jų veikla, tarpusavio ryšiai, hierarchija ir įtakos įvairiose institucijose mastas. Portalas „Balsas.
Politologai: konservatoriai siekia eliminuoti potencialius konkurentus
Konservatoriai, formuodami "Dešiniąją alternatyvą" ir jungdamiesi su krikdemais bei tautininkais, siekia eliminuoti potencialius konkurentus, nes kiekvienas balsas yra aukso vertės, teigia politologas Alvidas Lukošaitis."Tėvynės sąjungos tikslas yra, kad neliktų kitų galimų potencialių konkurentų dešiniajame partinės sistemos krašte. (...) Kiekvienas balsas yra svarbus.
Kitokie rinkimai: vietoj reklamos - ėjimas "nuo durų iki durų"
Prasidėjus artėjančių rinkimų agitacijai partijos mažiau išlaidauja brangioms reklamoms ir ekspertų patarimams. Daugiausia jėgų skiriama kelionėms po Lietuvą, rašoma „Lietuvos žiniose“. Kai kurios politinės jėgos apskritai atsisakė brangiai kainuojančios reklamos nacionalinėse žiniasklaidos priemonėse. Vietos rinkimams dauguma didžiųjų šalies partijų planuoja išleisti apie 1 mln. Lt.
Politikų ritualiniai šokiai aplink rinkimų įstatymą baido rinkėjus
Likus mažiau nei dviem mėnesiams iki savivaldybių rinkimų politikai daro viską, kad į juos ateitų rekordiškai mažai rinkėjų, rašo „Respublika“. Nors šios kadencijos Seimas dirba jau daugiau nei dvejus metus, per tiek laiko taip ir nesugebėta patvirtinti aiškios rinkimų į savivaldybių tarybas tvarkos. Praėjusį gruodį atmetę prezidento Valdo Adamkaus vetuotas Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisas parlamentarai paliko galioti draudimą balsuoti paštu.
Komisijų Lietuva. Ar turime alternatyvą?
Vos dėlto politinėje Lietuvos padangėje susitelkia juodi skandalo debesys, visi sužiūra į laikinąsias komisijas. Ar laikinųjų komisijų sudarymas išties yra neišvengiama būtinybė, ar besitęsiantis jų vajus tiesiog atveria opiausias mūsų valstybės valdymo ydas?
Valdančiajam kvartetui užblokavus iniciatyvą per laikinąją komisiją ištirti premjero Algirdo Brazausko šeimos verslo reikalus, opozicijai, atrodo, neliko nieko kito tik kaip konstatuoti triuškinamą smūgį šalies demokratijai ir blaškytis i...
A. Kubilius: partijos pinigus gali naudoti kaip nori
Opozicijos lyderis Andrius Kubilius tvirtina, jog Kovo 11-osios šventei 70 tūkst. ketinanti išleisti Tėvynės sąjunga didesnę pinigų dalį yra gavusi kaip paramą. Be to, partijoms esą nėra pasakyta, ką daryti su joms skiriamais pinigais iš valstybės biudžeto.
"Tai ne vien mokesčių mokėtojų pinigai, nes turime ir paramos, o parama iš įvairių kitų subjektų sudaro didesnę dalį nei mokesčių mokėtojų pinigai.
A. Lukošaitis: “Demokratija grindžiama koalicine politika”
“Politikai, kurie apeliuodami į tautos bėdas, dėl asmeninių interesų siūlo trumparegiškas priemones, kurios sukeltų dar daugiau problemų, elgiasi ne kaip žmonės, pasirengę valdyti valstybę ir prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, o kaip paskutiniai tautos išdavikai”, - teigia Alvidas Lukošaitis, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas, politologas, politikos mokslų daktaras.
Politologams Darbo partijos vaidmuo rinkimuose asocijuojasi su ikinacine Vokietija
Abu kandidatai į Prezidento postą priversti derėtis su Darbo partija ir jos lyderiu Viktoru Uspaskichu dėl paramos lemiamame rinkimų ture. Politologai šį politinį pragmatizmą lygina su situacija prieškarinėje Vokietijoje, kai tuometinis šalies prezidentas buvo paskyrė A. Hitlerį Reichstago kancleriu.
Politologai komentuoja rinkimų rezultatus
Pateikiame politologų pirmalaikių prezidento rinkimų vertinimus bei jų prognozes antrajam turui.
Č. Laurinavičius: vyksta principinis susirėmimas dėl Lietuvos ateities
Antrajame Prezidento rinkimų ture bus atsakoma į principinį klausimą - ne tik apie tai, koks bus Lietuvos Prezidentas, bet ir apie tai, kokia bus Lietuva.
Saulius Spurga: Su "kabliukais" ar be jų?
Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas sutrikęs, o jo komisija "blaškėsi", nesutardama dėl "kabliukų", ant kurių būtų galima pakabinti nušalintą nuo pareigų prezidentą Rolandą Paksą, ir jis negalėtų būti kandidatas naujuose rinkimuose.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) teigia, kad R. Paksas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą ir todėl trejus metus negali dirbti valstybės tarnyboje.
Politologai sveikina socialdemokratų ir socialliberalų susitarimą, bet įžvelgia galimų keblumų
Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojai politologai Lauras Bielinis ir Alvidas Lukošaitis sveikina Socialdemokratų partijos ir Naujosios sąjungos (socialliberalų) lyderių ketvirtadienį pasirašytą bendradarbiavimo susitarimą, bet pripažįsta, kad balsavimas Seime dėl apkaltos prezidentui gali sužlugdyti gerus ketinimus.
Rėmėjo garbei išrinktojo prezidento komanda priversta kalbėti rusiškai
Išrinktojo prezidento Rolando Pakso įgaliotinių pasitarimai vyksta ir rusų kalba, nes juose pradėjo lankytis lietuvių kalbos nemokantis dosniausias liberalų demokratų lyderio finansinis rėmėjas, rašo dienraštis "Lietuvos rytas".
Dienraščio šaltinių teigimu, štabe pasirodžius prieštaringai vertinamam bendrovės "Avia Baltika" vadovui Jurijui Borisovui, posėdžiuose buvo kalbama rusiškai.
Politikai ir politologai sveikina liberalų ir centristų ketinimą vienytis
Tiek dešiniojo, tiek kairiojo sparnų politikai bei politologai sveikina žinią apie liberalų ir centristų vienijimąsi bei įžvelgia kadenciją baigiančio prezidento Valdo Adamkaus galimą vaidmenį centro dešinės konsolidacijai.
"Aš tai vertinu pozityviai, nes reiškia, kad aiškėja liberalaus bloko kontūrai", - BNS sakė Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) pirmininko pirmasis pavaduotojas Andrius Kubilius, komentuodamas žinią apie liberalų ir centristų jungimąsi.